Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 568696 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #561 Dátum: 2006. Január 19., 17:49:46 »
Idézet
Egyébként gyűjtöd az összes dokumentációt, vagy csak a karakter leírásokat?

Természetesen az összes dolumentációt. Az angyalok világa nem csak karakterekből áll, és minden apró "morzsa" elmélyíti és színesebbé teszi a világukat, számomra és szerintem bárki számára aki érdeklődik a világuk után. Pl az alapító okirat, vagy a kúria leírása, hogy a 101 tényt ne is említsem. Mind-mind egy-egy plusz.
Ki is van nyomtatva mindegyik - fő is az ismerősöm feje, amikor beállítok hozzá néha   - de hamar meggyőztem, hogy ezek olyam minőségű "cuccok" amelyeket megéri kinyomtatni és olvasgatni.
Ez most eléggé "fényezős" hozzászólásra sikeredett, de úgy gondolom ezekben azért nem kevés munka fekszik, már csak ezért is megbecsülendők, de amúgy is engem teljesen lekötnek.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #560 Dátum: 2006. Január 19., 17:29:12 »
Idézet
A beírás újfent jóra sikeredett, meg tudok halni az egyes szövegeken, amelyeket a szereplők szájába varázsoltok pl : Thor: "tedd le az aranyló bosszúangyalt, arcátlan!", vagy Sólyomszem szövege a bevásárlólistáról.
Köszi szépen, de az érdem Thoré, hiszen ő beszél így  
Idézet
A dokumentáció megy a többi közé     , szépen gyűlik a gyűjtemény, hála nektek. A kivitelezésre itt sem lehet panasz, szépen rendezett szövegek, érthető mondatok, bár én azért rákérdeznék, hogy Energikon a maga 188 centis magasságával biztos, hogy 172 kg?   Vagy ez betudható az óriási erejének, pontosabban annak, hogy az izmai sűrűsége esetleg nagyobb, mint egy átlag emberé, és ezáltal a súlyuk is?
Hm, megnéztem ismét, és valóban ilyen súlyos egyéniség. Valószínűleg az az oka, amit te is említesz itt. De örömteli, hogy ilyen figyelmesen olvasod a leírásokat, köszi!   Egyébként gyűjtöd az összes dokumentációt, vagy csak a karakter leírásokat?
Idézet
Összességében. Kellett már egy ilyen történet is, amely inkább elgondolkodtató, mint "hajrá angyalok, üsd-vágd nincs irgalom"   itt jobban előjönnek a jellemek, és fény derült néhány dologra is. A beírás, fordítás, borító és egyéb munkák jól sikerültek... mint mindig. 
Köszönjük szépen... ming mindig.  
Egyébként pedig ha ez tetszett, akkor kíváncsi vagyok, hogy hogy fog tetszeni a következő történet, ami ismerve a Dórika-Troll kettőst   , hamarosan látható lesz és akkor sok mindent át lehet értékelni.  

Idézet
Én pedig ha megengeded,"közlöm" hogy én nem Vízió, hanem Energikon életrajza mellett olvastam a Fekete Párducét...
Kötekszel, kötekszel? Büntetésül kimerítő értékelést kell írnod az eddig fellelhető dokumentációkról, különös tekintettel, kulturális, szociológia és gazdaságpolitikai hatásukra! Na, erre mit szólsz?  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #559 Dátum: 2006. Január 19., 13:04:44 »
Bosszú Angyalai vol.1 #058 - Még egy Android is tud sírni

A borító hozza a szokásos "angyali formát", azaz nem várhatunk Picasso féle víziókat    egy Angyalok borítón, általában a nagyrészük koncentrál az éppen aktuális főszereplők, minél lendületesebb formációban való bemutatására, itt sincs ez másként, és azt hiszem nem is várunk mást   . A borítón szereplő betűtípusok tetszenek, szerintem jól eltaláltátok őket.
Mindjárt az első oldalon elkápráztat bennünket a címfelirat. Nagyon jól sikerült, gratulálok hozzá   . A történet elég érdekes, pl ahogy Vízióra "támadnak" tisztán kivehetőek az egyes karakterek habitusai és a ranglétra, ahogy saját fejükben megjelenik pl, hogy Thor magasabban érzi magát, mint Vasember. És Vízió ébredése és eszmecseréje Ultronnal is érdekes. Ultron - lényegében ő sem több ,mint egy android - bizonygatja, hogy az agy nem kérdések feltevésére, haenm parancsteljesítésre való. Ezzel a szememben a saját identitását kérdőjelezi meg saját szavaival. A történet lényegében 3 történetből fonódik össze, és értelmet és felvétel nyer Vízió. Az utolsó oldalak egyfajta angyali ars poetika, az elfogadásról, és humánusságról, valamint az olvasóban sem támadhatnak kétségek, hogy Vízió igenis ember valahol legbelül.

A beírás újfent jóra sikeredett, meg tudok halni az egyes szövegeken, amelyeket a szereplők szájába varázsoltok pl : Thor: "tedd le az aranyló bosszúangyalt, arcátlan!", vagy Sólyomszem szövege a bevásárlólistáról. A 19. oldalon találtam egy elgépelést matuzsálem helyett matuzsalam lett gépelve, de az egész képregény nagyon jól sikerült.

A dokumentáció megy a többi közé     , szépen gyűlik a gyűjtemény, hála nektek. A kivitelezésre itt sem lehet panasz, szépen rendezett szövegek, érthető mondatok, bár én azért rákérdeznék, hogy Energikon a maga 188 centis magasságával biztos, hogy 172 kg?   Vagy ez betudható az óriási erejének, pontosabban annak, hogy az izmai sűrűsége esetleg nagyobb, mint egy átlag emberé, és ezáltal a súlyuk is?

Összességében. Kellett már egy ilyen történet is, amely inkább elgondolkodtató, mint "hajrá angyalok, üsd-vágd nincs irgalom"   itt jobban előjönnek a jellemek, és fény derült néhány dologra is. A beírás, fordítás, borító és egyéb munkák jól sikerültek... mint mindig.  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 19., 13:07:22 írta regnar »

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #558 Dátum: 2006. Január 19., 12:35:41 »
Idézet
mit keres az Avengers 58-ban Vízió mellett a Fekete Párduc leírása, annak közlöm, hogy nekem nem állt szándékomban beletenni

Én pedig ha megengeded,"közlöm" hogy én nem Vízió, hanem Energikon életrajza mellett olvastam a Fekete Párducét és nagyon helyes, hogy bele lett téve, végre olyasvalakiről is olvashatunk, aki tényleg igazi "másodvonalbeli", és igazán sose volt a középpontban, így egy kis nosztalgiázásra ad lehetőséget. És valóban, mivel most jelenik meg először a Zsák Bosszúangyalos kinálatában, nagyon is illik ide. Tényleg, még nem is dícsértem a dokumentációkat. Ebben a hozzászólásban már nem fogom részletezni, de még ma olyat írok, hogy csak na  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #557 Dátum: 2006. Január 19., 10:26:02 »
TOM1: A Kék Farkas egy boldogult emlékű képregénybolt volt, ahol eredeti amerikai képregényeket lehetett venni. Emlékszem, hogy egyik első komoly befektetésem egy Darkseid vs Galactus: The Hunger című képregény volt, 1,100 Ft-ér. Mindez kb. '98-ban...
Köszi a dicséretet a fordításért, igyekszem.  
Az istenekkel kapcsolatban pedig én is nagyjából annyit tudok, hogy a görögöktől szinte egy az egyben átvették a rómaiak, de hogy most melyik melyik neve, azt nem igazán vágom, és megmondom őszintén, a Marvel képregényekben pl. nem is zavar, ha valamelyik cserélődik. Pl. Herkules igazából görögbe Héraklész lett volna, de ez is csak apróság.


Ha pedig valakiben felmerül a kérdés, hogy mit keres az Avengers 58-ban Vízió mellett a Fekete Párduc leírása, annak közlöm, hogy nekem nem állt szándékomban beletenni, de Micho felvetette, hogy mivel magyarul itt találkozunk vele először, meg egyébként is vele kezdődik a képregény, tegyem már bele. Ezért szívet szaggató könyörgése, valamint a bordáimnak nyomott 45-ös   hatására "önként" beleraktam őt is. Remélem, nem baj  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #556 Dátum: 2006. Január 19., 03:06:31 »
Dórika kedves:
Idézet
A honosítás mellett ez egy újabb leleplezett szuperképességünk  

Ha az a típus lennék, most megkérdezném, hogy "és milyen szuperképességeid vannak még, kedvesem? "
De most gondolj bele: képregényeket olvasok és a gépem előtt ülve írok neked. Tipikusan nem a nők eszményképe ez a fajta.  

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #555 Dátum: 2006. Január 18., 21:17:59 »
Idézet
Bárcsak minden kívánságom ilyen gyorsan teljesülne...
Mi már csak ilyenek vagyunk, figyeljük a lelkes hozzászólók kívánságait  
A honosítás mellett ez egy újabb leleplezett szuperképességünk
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 18., 21:18:33 írta Dórika »

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #554 Dátum: 2006. Január 18., 20:57:29 »
Dórika: Azt hiszem, ez az interaktivitás csúcsa! Te kimondod a címet, én lapozok kettőt és ott az új képregény! Igazi tündér vagy! csak kívánni kell és egyből valósággá válik  Bárcsak minden kívánságom ilyen gyorsan teljesülne...

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #553 Dátum: 2006. Január 18., 20:50:52 »
Bevallom a mitológihoz fikarcnyit se értek, de ez a "rómaiasították a görög istenek..." ez tényleg erősen ismerős valamelyik történelemkönyvből  
Igazság szerint azért kevertem bele a Marvelt, mert engem az érdekelne, hogy ők mivel magyarázzák ezt a keveredést(merthogy megmagyarázzák az bizos  ) és magukat az isteneket. Mármint magában a képregényben. Kik is ők valójában? Hogy kerülnek ide? Ha nem lenne rá logikus magyarázatuk, nem is szerepeltetnék őket.
Idézet
Zeusz meg hiába sörhasas, igazi bika a srác, ha kell
Ez enyhe utalás arra amikor Zeusz bikává változott, hogy Europé beléhabarodjon? Micsoda perverzió!   Hogy ezek a görögök miket ki nem találtak...

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #552 Dátum: 2006. Január 18., 20:36:41 »
Egy újabb angyali epizód:

A Bosszú Angyalai vol.1 #058 - Még egy Android is tud sírni
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 19., 09:45:28 írta Dórika »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #551 Dátum: 2006. Január 18., 20:21:47 »
Nos, ez nem a Marvel elmélete, hanem a történelem vonulata. Ugyanis a Görög kultúrát majdnem egy-az-egyben átvette a római birodalom és mindent rómaiasítottak. Mint pl az alább említett Hádész és Plutó (nekik még a feleségeiknek is van megfelelőjük), a Marvel meg nem tudja hogy melyiket hogyan nevezze, ezért az a biztos, ha midnegyiket használja  

Zeusz meg hiába sörhasas, igazi bika a srác, ha kell  
Nem is emlékszem mennyi nőt tett magáévá...
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 18., 20:22:54 írta regnar »

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #550 Dátum: 2006. Január 18., 20:11:31 »
Idézet
A görög és a római mitológia alakjai megfeleltethetőek egymással

Igen, ezt én is észrevettem, hogy az azonos "feladatkörű" istenek neveit csrélik fel. Például Afrodité Vénusz is egyszemélyben. Szóval ők ugyanazok a személyek, csak a nevük változott a korok alatt. És most mindkettőt használják, úgy látszik. Érdekes elmélet ez a Marveltől.
Idézet
Zeusz meg már kicsit szenilis (meg túl sok időt töltött az emberek között csajokat hajkurászva)

Hogy Zeusz és a csajok?! Ugyanmár! Egy ilyen sörhasas fickót?Á! Csak körberöhgnék a nők  Az igaz hogy sok hölgy szereti a "mackós" alkatot, de ez a pali kétszer olyan széles mint amilyen magas! Egy szabályos emberi kocka(szemben a geometria alapelveivel  )!

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #549 Dátum: 2006. Január 18., 19:29:06 »
Idézet
Például hogy adhatja Plutó kezére Zeusz az angyalokat?Mi a kapcsolat kzöttük? Mert a mitológia szerint semmi.
Annyi közük van egymáshoz, hogy sok. A görög és a római mitológia alakjai megfeleltethetőek egymással (legalábbis nagyjából). Plútónak a görög mitológia-beli megfelelője Hádész. Zeusz meg már kicsit szenilis (meg túl sok időt töltött az emberek között csajokat hajkurászva), aztán rosszul használja...

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #548 Dátum: 2006. Január 18., 18:52:30 »
Elnézést kell kérnem, amiért azt a látszatot keltettem, hogy sok képregényt olvastam már, mert nem. Például az a "szakavatott olvasó" megjegyzés is csak vicc volt(miért, létezik olyan hogy "szakavatott olvasó"?). Ezért be kell vallanom, hogy számomra a Roninnal kapcsolatban csak a szamurájok és Jan Reno rémlik. A póknőből hirtelen három is beugrott, Te esetben kettő jöhet számításba. Melyikre gondolsz? Jessica "savdárdákkal támadok!" Drew-ra, vagy Julia"még mindig nem tisztázott hogyan jelentem meg a Titkos Háború v1-ben" Carpenterre?
Amugy én mindig is szerettem ezeket a régies, másodvonalbeli hősöket. Valahogy olyan patinásak, vagy mi... még nincsenek átformálva a XXI. század igényeire, szerencsére. Majd a New Avengersben, sajnos...
És igazság szerint a Kék Farkas sem mond semmit. Magyar kiadvány volt? Nekem a Kockás előtti kor már nincs meg, kicsi vagyok ugyanis   (csak huszonvalahány  )
Mi az a House of M? Sok helyen olvastam már, de sehol se derül ki pontosan.

Elolvastam az olimposzos történetet, és a "kellemesen kellemes" kategóriába helyeztem.

A bevezetés nagyon jó. A "fagyis kalandot" már olvastam régebben és akkor is tetszett. Ilyen lehetett Amazon a Savage She-Hulk-ban? Hát ő rá nem lehet azt mondani, hogy akkor a legszebb, amikor mérges  Érdekes ahogy a történet  egyenként bemutatja az ókori isteneket. Igaz mire "mindenki ismer mindenkit", bennem már összekeveredett a kép. Elmondom, hogy mik a gondjaim, javits ki ha tévedek(készülj, mert tévedni fogok  ). Elsőként: ha jól tudom Olümposz nem azonos Olimpiával. Előbbin a görög istenek élnek, utóbbin a földi Örökkévalók. Mindkettő másik dimenzióban helyezkedik el, de a földről az átjárás lehetséges. Itt kérdezném meg: angolul melyik felel meg az "igazi" Olympos hegyének? És akkor hogy kerül ide Olimpia? Illetve mintha kevernék a görög isteneket a rómaiakkal, nem? Vagy ők ugyanazok, csak más korban más néven vagánykodtak   ? Például hogy adhatja Plutó kezére Zeusz az angyalokat?Mi a kapcsolat kzöttük? Mert a mitológia szerint semmi. Ha jól tudom az ókori isteneket a Marvel úgy magyarázza, mint más dimenzióból származó, nagyhatalmú lények korai megjelenését. Kvázi földönkivüliek. Ez a magyarázat kedvemrevaló  . Tetszik hogy bár a fölényességük és a gőgjük illik ahhoz hogy istenek, de az emberi értékekre mégis reagálnak és a történet végére mindőjüket sikerül meggyőzni tévedéséről. Egyedül Zeusz hülyeségét húzzák el egészen a végéig. Ez azért már majdnem tulzás, dehát ugye kellett a teljes heppiendhez. Amugy maga a történet hossza számomra megfelel, jók a fordulatok, a csatajelenetek. Talán kicsit túl van nyújtva, lehet hogy 4 részbe is elfért volna...
Itt megragadom az alkalmat, hogy külön dícsérjem a fordítást egy kicsit. Főleg napjainkra már egy kissé tulzásba viszik egyek honosítóink Thor és Tsai arhaikus nyelvezetét. Annyira, hogy az már az érthetőség, az olvashatóság rovására megy. Azt hiszem, te megtaláltad az aranyközéputat az "isteni beszéd" és a normális beszéd között. Bár az istenek beszédében még mindig van néhány "vala", ami nem is baj, de mégis tökéletesen, első olvasásra érthető hogy mit akarnak mondani.
Nos, nagyjából ennyi. Tényleg írhatnál valamit ezekről az ókori istenekről, hogy most hogy is van ez a nevekkel, meg helyekkel...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #547 Dátum: 2006. Január 18., 10:51:50 »
Frissítés nélküli frissítés? Öröm az ilyen vendég!  

Abban pedig csak csatlakozni tudok - mert eddig még nem tettem, mea culpa - hogy a legzseniálisabb megoldás amit eddig láttam a letöltőoldalon az, hogy amikor rámegyek, az angol borító magyarrá változik. Respect!  

Nemrég volt szerencsém megkapni a Ronin befejező részét, hát egy kicsit nagyobb durranásra számítottam. Bár Póknő története azért érdekel.

A Marvel "elkorcsolulásával" kapcsolatban pedig csak annyit: én úgy érzem, hogy - legalább is eddig - az évek folyamán az Avengerst elkerülték ezek az igazán nagy átalakítási hullámok, s bár volt párban részük (lásd Onslaught-Heros Reborn), de nem próbáltak velük annyi vonalon annyit kavarni, mint más címekkel, ahol már megszámolni sem tudom a leágazásokat. Annak idején többek között azért kezdtem el eredetiben Angyalokat gyűjteni, mert láttam a boldogult emlékű Kék Farkasban, hogy van ott Pókember is, de havonta 4 cím, meg a mindenféle minisorozatok, vagy volt ott X-Men is, de szintén akkora túlkínálatban, hogy teljesen felemészteték volna a középiskolásként kapott zsebpénzemet. Ráadásul az már akkor is világos volt, hogy minél több cím, annál több szétágazó kavarás, és a több néha kevesebb. És ha eldöntöttem volna, hogy mondjuk csak az Amazing-et veszem, akkor a "szokásos" éves crossover-ek esetén hónapokig vehettem volna az összes címet, és ott vagyok, ahol a part szakad. Viszont láttam, hogy van egy Bosszúangyal cím, aztán csókolom. A minisorozatok és a crossoverek is csak módjával csurrantak-cseppentek. Szóval ez is fontos indok volt mellettük, azonkívül, hogy a Marvel Extrában megszerettem őket. Szerencsére ez eégzsen napjainkig nagyjából egészéből így van, aminek nagyon örülök, bár úgy hallom, hogy a jövőben ők is belefolynak a nagy House of M-Decimation utóhatásokba. Na, mindegy, majd meglátjuk.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #546 Dátum: 2006. Január 18., 01:00:40 »
Idézet
Ha valaki manga stílust akar, akkor rajzoljon mangát

Pontosan!Pontosan! Úgy látszik, nemcsak én gondolom úgy, hogy a Marvel napjainkra több vonalon is "elkorcsosult".
Idézet
És igen, a Vasember avatár is lehettem én, de nem 100%.
Te voltál, még 2004-ben a K.net-en, az Avengers topikban. Direkt utánanéztem, hogy jól emlékszem-e  .
Amúgy kicsit visszapörgettem a hozzászólásokat és azt vettem észre, hogy itt nem ritkák az elvont, kifejtős, tartalmas és hosszú hozzászólások(nem úgy mint az előbb említett fórumon), úgyhogy emiatt többé nem aggódom.
Na akkor, itt kéne következnie egy véleménynek az olimposziak haragjáról, istenek csatájáról, majd az Angyalok újabb győzelméről. Nos, legnagyobb örömömre nem fog következni. És hogy miért "legnagyobb örömömre"? Gondoltam, átnézem megint ezt a történetet, mert tudtam hogy valami a számomra nem tiszta vele. Először azt hittem ugye, hogy nem is nálatok olvastam hanem a Marvel Extrában, aztán rájöttem, nem ez a baj. Belépek az oldalra. Elkezdem lefelé görgetni a címeket. Az Amazonos részre tisztán emlékszem, amikor "benyalja a fagyit", meg minden...(megjegyzem az ötlet, hogy ha rámegyek a borítóra angolból átvált magyarra, egyszerűen k *fütty* a jó!), majd volt a fogság, aminek a végén egy sárga hídon állnak és mögöttük valaki(már nem emlékszem ki) egy tankból lövöldöz.(tényleg régen volt...) És itt véget érnek az emlékek... először nem értettem miért, de hamar rájöttem, miután megnéztem "nálam" a számokat. Az ok: még nem olvastam el az utolsó három részt!!!!!!!! Ebben szinte biztos vagyok, mivel ha jól láttam, a 284-dik rész elején a Darázson valami fürdőruha szerűség van és erre biztos emlékeznék(imádom amikor Janet mutogatja magát      ).  Egyszerűen elfelejtettem letölteni, mivel akkoriban még igen nehézkes volt neteznem. Azért nem is emlitettem előbb...Szóval ez számomra kellemes meglepetés, úgymond ez egy érdekes módja a "frissítésnek". Ti nem csináltok semmit én meg kapom az új képregényeket. Hát nem így a legjobb?  . Szoval holnap el fogom olvasni megint az egész történetet. Addig nincs merszem bármit is írni róla. Ja csak egy dolgot: nemrég megtudtam Micho kollégától hogy a borítókat Troll készítette. Hát így elsőre a "felülmúlhatatlan" szó jut eszembe, bár lehet hogy kevés...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #545 Dátum: 2006. Január 17., 16:16:01 »
Idézet
És sajnos még nem jut eszembe rögtön, hogy előbb be kell jelentkezni  .
Nem beszólni akartam, semmi gond.  
Idézet
Közben megfogadtam, hogy nem irok több olyan monológot mint az eddigiek, mert lehet hogy egy vendég unalmasnak találja és inkább lelép. Tényleg, mintha csökkent volna az iram mióta írok. Lehet hogy miattam? 
Akit ez zavar, az szégyellje magát!   Igenis, tessék csak ilyeneket írni. A többiek meg szóljanak hozzá, véleményezzék. Vagy csak ugorjanak a következőre. Van itt ilyen elvetemült, aki nem szereti más véleményét?  
Idézet
Nofene, már a New York Police Academy sorsa is érdekel?
Ott a pont.   De teát nem kapsz mellé.

Az Angyalokkal kapcsolatos véleményedet pedig maximálisan osztom. szerintem is ők voltak azok, akik komoly állandóságot képviseltek, bár a 90-es években nekik is voltak igen gyenge részeik, de abban az időben majd mindenhol voltak. Ráadásul nem csak történetben, hanem rajzban is mindig egy jó színvonalat képviseltek. Ha valaki manga stílust akar, akkor rajzoljon mangát  
És igen, a Vasember avatár is lehettem én, de nem 100%.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #544 Dátum: 2006. Január 17., 14:20:51 »
Idézet
gyanítom, te voltál az, aki vendégként folytatta a megkezdett véleményezést. Figyelj, nyugodtan használd a regisztrált felhasználói nevedet
Az a szám a hozzászólásaim mellett(7) nagyvonalakban takarja az összes alkalmat, amikor forumokra írtam. És sajnos még nem jut eszembe rögtön, hogy előbb be kell jelentkezni  .
Idézet
Egyébként, ha emlékeim nem csalnak, akkor az 1. és a 4. szám után az Ostrom utóhatásai kerültek fel, de sebaj

Hát...ez igaz. Elnézést, de nekem valahogy mindig úgy marad meg az emlékezetemben, hogy az egy Marvel Extrában leközölt történet sorozat, mint az elődje. Pedig nem is. Lehet ezért mert pont arra az időszakra esik, amit akár a Marvel Extra is közölhetett volna. Rendben akkor összeszedem a gondolataimat és nem sokára jövök egy véleményezéssel. Közben megfogadtam, hogy nem irok több olyan monológot mint az eddigiek, mert lehet hogy egy vendég unalmasnak találja és inkább lelép. Tényleg, mintha csökkent volna az iram mióta írok. Lehet hogy miattam?  
 
Idézet
Igazság szerint a NYPA-k teljes, vagy legalább is majdnem teljes sorozatát szeretném honosítani
Nofene, már a New York Police Academy sorsa is érdekel?   (vagy inkább  ?) De most komolyan: a teljeset? Rendben. Holnapra meglegyen, Jarvis! És hozzon abból a teábol is, amit minden részben felszolgál, és mi(én és bosszúangyal  csapattársaim  ) minden részben kilökjük a kezéből.  
 
Idézet
a kedvenceim a vol. 3-ban megjelent Ultron Unlimited történet
Igen ezt már olvastam, hogy mások is nagyon várják(vagy az is Te volták, csak más fórumon? Erősen rémlik egy Vasember avatar  ). Biztos jó lehet, csak hát a CoMor Team még sajnos nem tart ott. Hányadik résztől is kezdődik? De a v3 nekem is nagyon fekszik. Talán a B.A. az egyetlen, amelyik töretlen minőségben jutott el a XXI. századba. Mind a v3 mind a New Avengers kiváló szerintem(szemben pl. X-Mennel, ami napjainkra nevetségessé silányult(hú, de gonosz vagyok mostanában ))

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #543 Dátum: 2006. Január 17., 09:31:46 »
TOM1: gyanítom, te voltál az, aki vendégként folytatta a megkezdett véleményezést. Figyelj, nyugodtan használd a regisztrált felhasználói nevedet, amíg nem írsz rólunk semmi rosszat, addig nem keresünk meg   Egyébként, ha emlékeim nem csalnak, akkor az 1. és a 4. szám után az Ostrom utóhatásai kerültek fel, de sebaj  
Az értékelésedre pedig:   Na, ez igen. Vissza ne fogd magad. Azt nem tudom, hogy ez a kreeknek hanyadik megjelenése volt, de a skrullok először az F4 fözetében jelentek meg, talán a 2. számban, ebben nem vagyok teljesen biztos. Rick és az ő hiperszuper ereje, ami minden emberben benne van, még lesz történet tárgya nálunk, de erről egyelőre nem tudok többet mondani, mert nagyon előkészületi fázisban van a dolog. Szóval tetszik, nem tetszik, a képregénytörténet része. De szerencsére két esetnél többet nem nyúltak hozzá, legalább is eddig.

S hogy mi lehet a legjobb Angyalos történet? Hm, most megfogtál, hiszen az évek folyamán rengeteg volt már, és én sem ismerem az összes részt a korai időkből. Abból viszont, amit ismerek, a kedvenceim a vol. 3-ban megjelent Ultron Unlimited történet, valamint a Nyugati Party Angyaloktól az időutazásos történet, ami a terveim szerint megjelenik itt is. Igazság szerint a NYPA-k teljes, vagy legalább is majdnem teljes sorozatát szeretném honosítani, de legalább is az eredeti sorozattól eltérően időrendi sorrendben.

Ha pedig valaki esetleg a Te hozzászólásodra szeretne reagálni, akkor az se kímélje magát, meg minket. Kemények vagyunk, bírjuk a   -at.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Guest

  • Vendég
Avengers képregények
« Válasz #542 Dátum: 2006. Január 16., 14:36:01 »
Köszönöm a minifigurákat, jól elleszek velük. Tényleg van néhány(ezer).Szóval ott tartottam ugye, hogy az első feltét, az 1 és 4. Ezután jött ugyebár egy örök klasszikus, a Kree-Skrull  háború. Így egybefoglalva írok róla, hiszen egybe tartozik. Először a pozitívumokkal kezdem:
Nem is tudom, hányszor adták ki újra az évek folyamán,3-szor 4-szer? Megértem, mert igazi örökzöld. Mai szemmel is modern, van mondanivalója. A rajztechnika pedig már "beállt" a "nekem pont megfelel" szintre(szerintem). Itt jegyezném meg, hogy azidőtájt más vonalakon a Marvel korántsem volt ilyen jó technikailag(rajzok, színek).Elmondanám, hogy az általam kedvelt évjárat a 77-és 89 közötti korszak. Ez a "már igen, de még nem" kora. A B.A. ezzel az alkotással már elérte nálam ezt a szintet. A '60-as években még elég egysíkuak a történetek(na,valljuk be férfiasan, hogy így van   ), a szuperbűnözők pedig inkább megnevettetnek, pedig félelmetesnek kéne lenniük. Az Angyaloknál már '71-ben látható az, amire más vonalakon éveket kell még várni(Pókember,X-Men se az igazi még szerintem). A történetek egymásrautaltságára gondolok.(ezt egybe kell írni?  ) Az egész történetet átitatja a faji előítélet,az első rész borítója se véletlen: egy olyan ülőalkalamtosságot jelképez, amit akkoriban a tömeggyilkosok esetében használtak, mutatva, hogy  Mar-Vellt már elítélte a világ.A történet minden törés nélkül ível át Ronan cselszövéséhez a robot megjelenésével(most nem jut eszembe a neve  ). Itt remek húzás, hogy több szálon futtatják a hősöket, így tényleg szerteágazobb lehet a cselekmény. Kár hogy az előző számokat nem olvastam, de szerintem nem véletlen ez a szétszórtság, az urak a Marvel-nél készültek már valami nagyszabásúra . Szóval, a fenyegetés létrejön, mint az Evosugár, ami szerintem nem is rosz ötlet és rengeteg lehetőséget nyit meg. Sokkal jobb ötlet, mint mondjuk egy egyszerű bomba... Ezután miden megtörténik, ami élvezetessé tehet egy küzdelmet: árulás, szerelem, látszólagos vereség, kilátástalanság, és végül persze a totális győzelem, természetesen egy kibúvóval a gonosz számára, és megválaszolatlan kérdésekkel.
Majd folytatódik az előítéletek története, egy kicsit más szempontból: most nem fekete vagy mutáns a szenvedő fél, hanem egy "marslakó", amivel kozmikus szintre emelkedik a "küzdjünk az előítéletek ellen" mondat.Láthatóvá válik egy politikai gépezet, amit elég volt csak valakinek beindítania és az osztja idegennek, Bosszú Angyalnak, ha kell feketének, zsidónak... Bevetik ugyan a hivatalos haderőt(SHIELD) de az igazi hatalmat nem ők képviselik(tudja ezt Fury is, és futni hagyja Mar-vellt). Igazából a köznép az aki ítéletet mond. Ezt pedig Craddock tudja és irányítja a tömegeket tévériprtokkal, kirakatperekkel(mint később kiderül ugye hogy skrull, és persze hipnotizálta az embereket, nehogy már csorba essék az amerikai nép makulátlan igazságérzetén). Itt egy nagyon remek vissza utalás a tehenekkel-skrullokal, majd átmegy az egész egy kozmikus csatába, ahol a két faj már kidolgozott jellemekkel, saját "személyiséggel" jelenik meg, mégse éreztem azt, hogy valamiről lemaradtam volna. Tényleg, ez hányadik megjelenése a Kree-knek, Skrulloknak? Azt hiszem a Kreeknek az első, mégis milyen jól ki vannak találva. Újabb romantika(skrull hercegnő-Mar-vell), akció, kilátástalanság, csak mostmár kozmikus méretekben....
És most jön a fekete a leves: a konklúzió. Na ha ezt én írhattam volna annak idején...   Szóval a befejezés úgy-ahogy van,nem tetszik. Ugyebár az elejétől látni, hogy a történet igazi főszereplője Rick Jones. Oké. Különböző látomások, kozmikus események, amik körülötte forognak. Oké. Végül belekeveredik a Legfőbb Inteligencia, Ronan fogságában,stb.. Oké. Kiderül hogy Rick egy gondolattal megoldhatja az egész kozmikus kalamajkát. Nem oké. Ez hülyeség. Másodszori elolvasásra értettem csak meg, hogy mi is a helyzet. Hogy erre minden ebmer előbb-utóbb képes lesz?Na persze  . Akkor már inkább maradtak volna a Rick TheOne elméletnél(hogy ő valami szuper...). Szerintem látszik hogy ezt a "Rick fejéből kipattannak az Aranykor hősei, merthogy ő annyit olvasta őket és hogy ezt akárki megtehetné", ezt utólag tehették hozzá. Nos, ez erősen 60-as. Vagy inkább 40-es elmélet. A végső képek jók, a skrull provokátor megölése kicsit "vissza komolyítja" a történetet a végére.
Ha befejéz nem ez lett volna, szerintem ez lehetne a legjobb Angyalos történet, így "csak" simán nagyon jó    Hozzá teszem, még nem olvastam a "legjobb" angyalos történetet. Van valakinek ötlete, hogy melyik lehet az?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #541 Dátum: 2006. Január 16., 11:24:17 »
TOM1, az ég hozott nálunk! Mindig öröm az ilyen lelkes „friss hús”, ahogy Micho is említette (csám-csám), szóval ne fogd vissza magad, értékeld csak a többi. Hulk valóban katalizátorként szolgált, aztán pedig uccu neki, nekeresd. Alapvetően a Tini Brigád, a rádió, Vasember tranzisztorai ugye mind a 60-as évek érzetét tökrüzik, szóval nem igazán szoktam mai szemmel megítélni őket.
Nekem a negyedik részben a masírozós képpel nincs semmi bajom, de hát ízlések s pofonok. A felvetésed pedig azért érdekes, mert van egy olyan What if…?!, hogy Amerika Kapitány ma ébredne fel, és azt hiszem, ezt pont a 80-as években került megírásra és kiadásra.
Idézet
hiszen minden magára valamit is adó csapat öttagú
Mire gondolsz? New Kids on the Block? Take That? N'SYNC?    


Az árulós Ultron történetről lehet szó, valamikor a jövőben. De addig, is, ahogy Micho is melítette, hamarosan Kapi Light Angyalok!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #540 Dátum: 2006. Január 15., 18:20:55 »
Idézet
Idézet
pl. Batman is pont ezért kapta maga mellé Robint
Nem valami látens homoizé miatt???  
Stan Lee szerint nem így van a Batman antológia extráján  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #539 Dátum: 2006. Január 15., 10:09:51 »
Idézet
pl. Batman is pont ezért kapta maga mellé Robint
Nem valami látens homoizé miatt???  

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #538 Dátum: 2006. Január 15., 10:01:28 »
Idézet
Na megint elszaladt velem a ló a terjedelmet tekintve, úgyhogy most ezt abba hagyom és holnap(vasárnap) folytatom.
na EZ az, amit egy fórumozónak sosem hányunk a szemére, ha "sokat" ír a képregényekről. nekünk ez a jussunk cserébe a honosításért, és élvezettel látjuk, kinek milyen véleménye van az adott részekről... utána pedig jól kibeszéljük a fórumon.    

a Tini Brigád a kor szellemét tükrözi  sztem akkoriban, akiknek ezt írták, az amcsi fiataloknak jobban imponált, ha azt látták, hogy hozzájuk hasonló suhancokkal is szóba állnak a nagy képregényhősök, SŐT, még ők húzzák ki a bajból az Angyalokat   pl. Batman is pont ezért kapta maga mellé Robint, tehát ez minden képregényben megvan.

Hulkkal szintén egyetértek, hogy kicsit "rendszeridegen" volt abban a környezetben   neki mennie kellett  hisz sokkal jobban kihasználhatták a karaktert ellenségként mint jófiúként.

AmiKapi pedig számomra semleges, nem tartozom az utálói sem a rajongói közé   de azt meg kell hagyni, hogy nélküle nem lett volna ugyanaz a Bosszú Angyalai. Jó ötlet volt anno a "heves-jeges" megoldás, mikor már nem volt rá szükség, és Stan Lee meg nagyszerűen hozta vissza később... a hibernációról sokat nem tudok, de nem is érdemes rajta tűnődni, egyszerűen  a 60-as években még ezt képzelték, hogy a jégben leááll minden testfunkció, a szervzet konzerválódik, majd ha kell, kiolvad és minden megy tovább.

különben aki nem bírja Kapit, annak tetszeni fog a Nyugati Parti Angyalok sorozat, hisz az "kapitány light" lesz (maximum izgalom, no kapitány )

akkor várjuk ehhez hasonlóan a többi szám véleményezését, jól csinálod, ne hagyd abba    Farek pedig holnap biztos élvezettel veti rá magát a topikra  


Idézet
Szívesen olvasnám azt a részt is, mikor Jarvist hipnotizálja, majd elfogja az Angyalokat. Mekkora szöveg volt Javis visszaemlékezésében, mikor Ultron közli az Angyalokkal, hogy az inasuk "30 ezüstpénzért" eladta a bázisuk titkát.

ezt én is szeretném olvasni, Farek?

különben ha jól tudom, még nem zárult le Vízió hányattatása, és az #58-ban fog  eldőlni a sorsa. Utána pedig megnézzük, mi lett volna, ha... de pszt  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 15., 10:14:17 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #537 Dátum: 2006. Január 15., 02:26:58 »
Idézet
azt személyesen Fairlightnak küldtem el, de egye fene, ha látunk tőled egy (téged és minket is) kimerítő véleményezést

Először is elnézést, men olvastam el a lentebbi írásokat(még), így félre értettem a "feltöltöttem" kifejezést. Másodszor: engem kimerítő?? Te még nem ismersz! Na figyelj csak!(aszerint haladok, ahogy én olvastam a részeket)
1 és 4. rész: Ezeket előszőr még egy barátom adta, akkor még nem is hallottam a lapotokról(persze ő innen vehette). Maga a történet nekem tetszik. Először oldanak meg szóló hősökből csapatösszevonást és ez szerintem nagyobb ellentmondások nélkül le is zajlik. Értem hogy a Hulk-nak az a szerepe hogy összehozza a többieket(egyfajta ragasztó    ) aztán ahogy ez megvan gyorsan leléptetik, ami nagyon helyes, mert szerintem sincs semmi helye egy újonan alakult "világunk védelmezői" csapatban egy vadállatnak, aki előtte is "Hulk zúz" és utána is "Hulk zúz". Az ilyen jól el van magával is . Amit nevetségesnek tartok, az a Tini Brigád meg a rádióik(tipikus 60-as évek). Ennél jobb megoldást is találhattak volna. Szóval összefoglalva: korához képest egész szórakoztató(a rajztechnikát nem említem, az abban az időben biztos jó volt és engem sose zavart igazán), bár rádiók és Hulk nélkul jobb lett volna.(igaz ezek nélkül a történet se lett volna   )Aztán a negyedik részben pótolják csapatlétszámban tátongó űrt(hiszen minden magára valamit is adó csapat öttagú). De miért VELE??Miért?Ne érts félre, nekem bejön amit Kapi képvisel(haza,böcsület,stb..) de nem most. Még nem. Ha mondjuk olyan 80-es évek stílusában hozzák vissza(és tényleg 80-ban), akkor az én szememben ő lenne a legjobb. Kapi magatartása úgy változott az évek alatt, ahogy Amerika magatartása. Végülis ő képviseli Amerikát, nemde? Megjelenik egy 63-as képregényben és mi az első oldal?Vonul el a sorfal előtt, mintha valami tábornok lenne  Mintha még a nácik ellen masíroznának, te úristen.Úgy tűnik akkoriban még nem heverték ki a világháborút(vagy csak ő nem). Én ezért a képért fognám Kirby-t és   .Tényleg: mondta valaha azt Kapi hogy "komcsi"? Addig minden rendben hogy valaki belezuhan a jeges vízbe és túléli. Majd a "rajzfilmszerű" jégkocka módszerrel megfagy és életbenmarad. Ez eddig rendben. Véletlenek sorozata, kiolvad, stb...de kérdem én: hosszú ideje a tenger mélyén lebeg?!?És lélegezni ki fog?Na ez logikátlan. Viszont, ami tetszett, hogy szembe kerül egy régebbi szövetségesével és anélkül küzdenek, hogy felismernék egymást. A történetnek egy kicsit a végére szorult az akció, de azért abban volt minden: kisebb bukások (pl. elfogják az Óriást), túsz(Rick) és persze bájos humor Janet-től. Egy ilyen "instant action" ma is megállná a helyét. Na megint elszaladt velem a ló a terjedelmet tekintve, úgyhogy most ezt abba hagyom és holnap(vasárnap) folytatom.Ha esetleg szakmai véleményt vártatok, ahoz sajnos nem értek, így nem alkothatok róla véleményt.(már nem mintha a Marvelhez annyira értenék) Jó éjt mindenkinek!(aki még nem alszik   )

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #536 Dátum: 2006. Január 14., 18:36:16 »
Idézet
Hello,én is a Bosszú Angyalai hullámot jöttem dícsérni
remek. Farek mindig szereti a friss húst    (véleményezz sokat, és akkor a kedvében járhatsz ennek a fenevadnak )

Idézet
Micho
(Idézni még nagyon nem tudok, de ide képzeld el az idézetet)

hát így kell  na jó, ez a menete: 1. QUOTE gomb, 2. idézendő szöveget bemásolod, 3. ismét QUOTE gomb

Idézet
Feltöltötted? Mármint ide az oldalra? Hol találhatom meg?

azt személyesen Fairlightnak küldtem el, de egye fene, ha látunk tőled egy (téged és minket is) kimerítő véleményezést ez általad eddig olvasott Angyal sztorikról (mi az ami teccet bennük és mi az ami nem bővebben... azaz olvasmányélményeid) TE is megkaphatod  mindenki jól jár  

Idézet
Miért kínoztok engem ilyen "nyugati parti angyalok... Hamarosan!"- okkal.

most mé', nem volt jó? máris felcsigázta az érdeklődésedet.... és ha Fareket faggatod, biztos ideszpoilerezik neked egy kis ízelítőt, milyen sztori várható a túlpartról
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 14., 18:37:37 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #535 Dátum: 2006. Január 14., 16:07:40 »
Idézet
gyűjtögettem. feltöltöttem neked 2000 db-ot belőle 
Hello,én is a Bosszú Angyalai hullámot jöttem dícsérni(ide is). Nem részletezem, mert azt már megtettem a "minden más" topicban.
Ezek a minifigurák nekem is bejönnek. Az a három Bosszúangyal csapatkép(keleti,nyugati,spec.) nagyon faja.
Micho
(Idézni még nagyon nem tudok, de ide képzeld el az idézetet)


Feltöltötted? Mármint ide az oldalra? Hol találhatom meg?

Miért kínoztok engem ilyen "nyugati parti angyalok... Hamarosan!"- okkal. Hát ártottam én nektek?

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #534 Dátum: 2006. Január 14., 10:05:30 »
Vízió
Jó kis történet volt, ezúttal kevesebb "gyermeteg" megoldással (sajnos), amik azért nagyot ütnek. Persze itt is volt néhány jó beszólás, nekem az Andy Warhol-os tetszett a legjobban  
A doksi végre fellebbentette a fátylat erről az Original Human Torch - Vízió kérdésről, amivel nem igazán voltam tisztában, és a hungaroscah-hubos kvízben állandóan előjön.
Csak így tovább... várom a Ny-i partiakat is!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #533 Dátum: 2006. Január 14., 07:55:50 »
Idézet
Nagyon pipecek ezek a kisfigurák...(meg lehet kérdezni, hogy honnan szereztétek őket ??)
ezek a minihősök vmilyen programmal készülhetnek, mert rengeteg helyen találkoztam velük, és gyűjtögettem. feltöltöttem neked 2000 db-ot belőle   azért ilyen sok, mert egy-egy karakterből van akár 15 féle változat, ahogy változott az idő/rajzoló a figura körül  (meg némi DC is belekeveredett).

kakukktojás: a nyugati partiban Amazon az, nem tom, hogy rakhattam bele, talán amikor összeállítottam a csapatot és nézegettem, kik kellenek, az egyik borítón ő is rajta lehetett ebben a lila fürdőruhájában   (biztos sosem volt tag? )

a keleti az meg adott volt, mert azt egy csoportképből vágtam ki egy az egyben, mikor feleszméltem, hogy ez a keleti banda    sajnos onnan hiányzik Csodakapitány (Monica), mert túl magasan repült, nem fért a képre
az angyalok specialnal pedig az volt a koncepcióm, hogy egy sor ismertebb angyalbűnöző balról, aztán Stan Lee mint vízválasztó (és poén ) majd jobbra pár angyali szövetséges.


Idézet
Iszok egyet az egészségedre

köszönöm!  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #532 Dátum: 2006. Január 13., 22:14:06 »
Angyalok 57:

Erre a részben volt utalás a Marvel Extrában megjelent történetekben. Pontosabban abban, mikor Jarvis visszaemlékezik a kórházban. Most végre teljesen összeállt a kép.

Szerintem Ultron nagy taktikus, szinte mindenre volt valami B terve. A szövege is tetszett, nem is tudtam, hogy ennyit szokott fecsegni.  
Azért a gyengepontját nem kellett volna elárulnia, hiába, még a mesterséges intelligenciát is lehet egy kicsit csiszolni.  

Szívesen olvasnám azt a részt is, mikor Jarvist hipnotizálja, majd elfogja az Angyalokat. Mekkora szöveg volt Javis visszaemlékezésében, mikor Ultron közli az Angyalokkal, hogy az inasuk "30 ezüstpénzért" eladta a bázisuk titkát.

Bár a történet lineáris, de szvsz nem kell mindig túlbonyolítani a dolgokat. Elég sok eseményt belesűrítettek 1 részbe. Ha ezt Bendis írja, akkor 1 éven keresztül olvashattunk volna Vízió felbukkanásáról.