Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 580180 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #621 Dátum: 2006. Február 16., 13:14:22 »
Fairlight köszi az infot..    Azért ez szemét dolog lehetett Sólyomszemtől. Hogy röhöghetett magában..
« Utoljára szerkesztve: 2006. Február 16., 16:31:34 írta regnar »

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #620 Dátum: 2006. Február 16., 13:01:50 »
A-Next: A tömegből 1 fő kipipálva, mert én is szívesen olvasnék róluk...(egy Last Hero Standing is tetszene mondjuk)  

Idő Atya/Sólyomszem: Ha jól emlékszem Amerika Kapitány születésnapján (a jubileumi #383-ben) volt beöltözve ennek ! Az egész azzal kezdődött, hogy Idő Atya megtámadja Amerika Kapitány-t majd mikor nem bír vele, elmenekül előle át egy időkapun, ami Amerika hőskorába vezetett, itt egy kisebb hajsza kezdődött, Amerika Kapitány találkozik az összes amcsi nemzeti figurával: Uncle Sam, Johnny Applause, az óriás Favága, Buffaló Bill (legalábbis valami lovas ürgével), akik valamilyen módon segítenek neki...na a végén csak beéri Idő Atyá-t , és amikor lekever neki egy kiadós tockost, az felfedi magát előtte...
Na ki ő..Sólyomszem!!! ...az egész históriával AK-t szívatta, hogy a távollétében a többiek előkészírhessék a meglepi party-t... ENd  

+
Gondolom várnátok, hogy megnyilatkozzak a GVH várható mgejelenési tartalmának ügyében...  ...de sajnos nem tudok...  ...én csak fordítom . szal nem rajtam múlik...  ...bár szerintem kb. amit Farek mondott az kb. várható...  

Fairlight voltam !

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #619 Dátum: 2006. Február 16., 10:59:16 »
Idézet
hello!A-NEXT ,vagy esetleg B2 képregény várható a közeljövőben?    
Nos, ha esetleg a tömegek zúgva követelik, és nincs más gazdája, akkor szívesen felveszem az elejtett fonalat az A-Next esetében. Csak nem akarom nagyon elaprózni magam, de ha több ember is szeretné, akkor nincs akadálya részemről. Persze a többiek nevében nem beszélhetek

Regnar: köszi az ismét igen kimerítő és értékes véleményezést. A címmel kapcsolatban mondasz valamit, lehet, hogy érdemes lesz megváltoztatni. A többieknek mi a véleménye?
Hogy Lepel miért nem ismeri Vasembert? Jó kérdés. Lehet, hogy még korábban nem találkoztak? Meg ki tudja, hogy vakságából kifolyólag a misztikus érzékei milyen jellegű képet adnak? Elvégre sok páncélos alak rohangál a világban  
Sólyomszem - Idő Atya (Father Time) Nem tudom, de ha akarod, megpróbálok utánanézni. Fekete Özvegy pedig szerintem sokunkat sok mindenre tudna rávenni    
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető picturemagician

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #618 Dátum: 2006. Február 16., 10:03:42 »
hello!A-NEXT ,vagy esetleg B2 képregény várható a közeljövőben?    

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #617 Dátum: 2006. Február 16., 08:09:32 »
Nyugati parti anygalok V1 - Angyalok gyülekező!

Borító. Már-már klasszikusnak mondható, kérdőjeles "kisablak" és "halom figura/fej" egyrakáson stílusú borító. Szerintem jól néz ki, tetszik, hogy fehér háttér elé helyezték a figurákat, jobban kiemeli őke. A beírás, betűtípus része is tetszik, jól eltalált, ám azt hiszem, hogy most először, de vitatkoznék a címfelirat szövegével. "Nyugati parti bosszú angyalai" Ez nekem olyan kitekert, és egyáltalán nem magyarosan hangzó. "Nyugati parti bosszú angyalok" vagy "Nyugati part bosszú angyalai" szerintem jobban hangzana, bár ez a személyes véleményem.

Képregény. Meglepően szépen rajzoltak a karakterek, kidolgozottak az arcok, és jók a hátterek. Nekem bejön a stílusa.

Történet. Túl sok dolog még nem történt, inkább a karakterek bemutatása folyik, de azért a biztonság kedvéért csempésztek bele némi akciót, hogy kielégítsék mindenki igényeit. Sólyomszem kellően fennhélyázó (vagy fennsólymászó   ), és élvezi, hogy ő lehet a főnök. Tetszik a jelenetsor, amelyben elindulnak elfogni a behatolót és megismerhetjük a gondolataikat. Azt viszont nem értem, hogy lepel miért nem ismeri Vasembert, és miért kérdez rá, hogy ő-e az.
A történet nem pergő, de mivel ez az első rész, egy új csapat életében, ez érthető, és nekem megfelelő.

Dokumentáció. Ki is lehetne más   Sólyomszemet szeretem, nem a legkedvencebb, de az egyik legjobb stílusú angyal, van rengeteg rigolyája, és szerintem jól kidolgozott jelleme. Azért kérdésem lenne.. Miért volt az egyik álneve az Idő atyja? A dokumentáció második lapjának első bekezdése igen érdekes. Először látja Vasembert, és feléled benne, hogy bűnüldöző legyen, aztán jön a fekete özvegy és rábeszéli, menjen Vasember ellen    A nő öl, butít, nyomorba dönt  

Beírás. Jól sikerült, ám pont a legfontosabb bejelentésben esett hiba. "Mi vagyunk a nyugai parti angyalok" olvasható. Lemaradt egy "t". (14. lap) Aztán a 21-es oldalon inkább érdekesség jelleggel ólálkodsz olvasható.. elcsúszott a kiemelés. De természetesen mindezek ellenére újabb jól sikerült fordítás/beírást olvashattunk, sok a szöveg, és jól érthető, gördülékeny.

Összességében. Azt hiszem nem mondhatok mást, minthogy jöhet a következő  

Lenne még egy kérdésem, hátha valaki tud válaszolni. Miért kellett nyugati parti angyalokat is megalkotni.. úgy értem képregényes szempontból. Tud erről valaki valamit? Mármint, hogy miért született meg az ötlet, mi motiválta a készítőket, kiadót, hogy a nyugati partra is tegyen egy csapatot? Esetleg az lehetett, mint a képregényben, hogy már túl sok hős volt, és szerepeltetni akarták őket?
« Utoljára szerkesztve: 2006. Február 16., 08:13:47 írta regnar »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #616 Dátum: 2006. Február 15., 17:13:50 »
Idézet
Az alternatív címeket a Wizard találta ki??? Most szomorú vagyok. Épp sztrájkot akartam volna inditani azügyben, hogy honosítsátok A Küklopsz hülye kinézetü verzióját és ennek koznikus jelentőségét.
Ne aggódj, nem csak te lettél volna vevő arra a történetre   De sajnos  
Sebaj, legalább itt a vadiúj frissítés!  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #615 Dátum: 2006. Február 15., 00:09:17 »
Frissültünk!

- A Nyugati Parti Bosszú Angyalai v1 #001 - Angyalok Gyülekező!

- A Nyugati Parti Bosszú Angyalai v2 #080 - GVH 2. rész
« Utoljára szerkesztve: 2006. Február 15., 00:09:29 írta Dórika »

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #614 Dátum: 2006. Február 14., 14:38:50 »
Az alternatív címeket a Wizard találta ki??? Most szomorú vagyok. Épp sztrájkot akartam volna inditani azügyben, hogy honosítsátok A Küklopsz hülye kinézetü verzióját és ennek koznikus jelentőségét.  

Egyébként mi az a GVH? Talán tükörírásos HVG?  (Bocs, tudom, szar pén volt)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #613 Dátum: 2006. Február 13., 13:35:04 »
Idézet
Amúgy a többi lehetséges válasz is létező cím volt? Pl. Mi lett  volna,ha...Küklopsz nevetségesen nézett volna ki?, Mi lett volna,ha...Kifogytunk volna az ötletekből... Ezeket ti találtátok ki, vagy ezek tényleg létező címek?
Nem, természetesen ezeket a címeket nem mi találtuk ki, hanem a Wizard tagjai. De egybéként sem voltak ennyire vicces című WI-k.

Hogy milyen gyorsan jön le a GVH? Hát, a CoMor nevében nem merek nyilatkozni, de szerintem igyekszünk egy legalább heti 1 részes sebességet tartani, hiszen még úgy sem lesz rövid. De lehet, hogy még gyorsabban lejön, hiszen nem akarjuk a végtelenségig húzni az olvasók idegeit. És közben lesznek egyéb frissítések is, pl. az általad is kért vol. I. az WCA-ból.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #612 Dátum: 2006. Február 13., 12:34:53 »
Kettőt sikerült megfejtenem, a 4-est, meg az 5-öst. A négyes különösen könnyű volt, a képet látva. Amúgy a többi lehetséges válasz is létező cím volt? Pl. Mi lett  volna,ha...Küklopsz nevetségesen nézett volna ki?, Mi lett volna,ha...Kifogytunk volna az ötletekből... Ezeket ti találtátok ki, vagy ezek tényleg létező címek?
Körülbelül mennyi idő alatt jelenik meg ez a crossover? Gondoltam rá, hogy inkább összevárom és együtt olvasom el, hátha úgy még kozmikusabb lesz. Ha jól nézem, akkor Ti jöttök a Nyugati Parti Angyalokkal! Már nagyon várom! Mintha olyasmire emlékeznék(vagy lehet hogy csak szeretnék emlékezni  ), hogy azt nyilatkoztad Farek, meglesz a West Coast v1 is, ami egy 4 részes mini(ugye jól tudom?) Ezt esetleg előbbre kéne tenni ,mint a v2 80-at, persze ez csak szerény javaslat. Egy 5 részes kis "nyugati csomagnak" nagyon tudnék örülni

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #611 Dátum: 2006. Február 13., 10:47:11 »
regnar: Köszi az újabb kimerítő értékelést, jó volt, és nagyon jókat szórakoztam a beszólásaidon: "Vad(Bosszú)Angyal", "járulékos elhullás mérőszámának dinamikus emelkedését"  
És természetesen nem véletlenül került fel ezek után a történetek után.

S valóban, alapvetően ez egy eléggé happy WI, legalább is a többihez képest.

Látom, a kvízt mindenki komolyan vette. akkor viszont legyenek szívesek a kedves versenyzők   alárulni, hogy kinek hány találata lett?

szam: Galaktikus Vihar: egy cross-over, ami, mint az kiderülhetett a reklámból, egy kree-shiár háború, de azért vannak még benne érdekelt felek   Meg amivel fel akarták dobni a kevésb futó címek elaadását is   Igazából 19 részes, és az Avengers 347-ben ér véget, az Ami Kapi 401 és a Kvazár 35-36 már inkább csak levezetés. Ha nagyon érdekel a vége, akkor a régebbi BA számokban található BA történelmet, meg legjelentősebb pillanatokat, meg 101 tényt érdemes átböngészni, ott van rá utalás, meg a karakter leírásokban is megemlítik, szóval talán nem lesz nagy meglepetés a vége.

Micho: nem kellett volna elárulni a What if...?!-eket!   Meglepinek   szántam.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #610 Dátum: 2006. Február 12., 22:28:24 »
Rám célzott a kedves ajánló!  
De már nélküle is elmentem az első részért.  

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #609 Dátum: 2006. Február 12., 21:33:40 »
Hát, nem szokásom faszikra ugrani...

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #608 Dátum: 2006. Február 12., 20:38:20 »
Idézet
Erről a Galaktikus Viharról nem cseppente valaki némi infót?
van, akinek elég annyit mondani, hogy Rick Jones  és ugrik
« Utoljára szerkesztve: 2006. Február 12., 20:38:30 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #607 Dátum: 2006. Február 12., 19:07:26 »
No, ez érdekesnem ígérkezik, le is húztam a Comor-ról a stuffot.
A What if-et meg át is nyálaztam. A hullahegyeket én is hiányoltam, de amúgy jó volt, tetszett ez a két-történetes megoldás, először minden hepi, aztán mégsem, aztán mégis... szóval jó fordulatos volt, még inkább kijött Higanyszálnak a dilije... egy ilyen fazon a freudista pszichológusok terepasztala  
Eddig nem igazán csíptem Víziót, de az utóbbi néhány Angyaltörténet során egész megkedveltem.
Erről a Galaktikus Viharról nem cseppente valaki némi infót?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #606 Dátum: 2006. Február 12., 18:54:05 »
közüzemi info:

Megkezdődött a Galaktikus Vihar Hadművelet (Operation Galactic Storm), azaz egy újabb Bosszú Angyalai űrkaland, amiben feltűnnek a shiárok, kreek & skrullok meg aki szem-szájnak ingere   a sztori több, mint 20(!) részes lesz, és a CoMor honlappal fogtak össze a HZs-s fiúk és lány, hogy elolvashassátok. Az első részt máris megtekinthetitek a CoMor-on, az Amerika Kapitány #398-at keressétek, majd a folytatást jövő héten nálunk. Ha jól tudom, míg folyik a Hadművelet, a HZs-n addig sincs "lazsálás" és nyugati parti részekkel ismerkedhetünk meg  

íme egy olvasási útmutató a Galaktikus Viharhoz:

01 - captain america v1 #398 - CoMor
02 - avengers west coast #080  - HZs
03 - quasar #032 - CoMor
04 - wonder man #007 - HZs
05 - avengers v1 #345 - HZs
06 - iron man v1 #278 - CoMor
07 - thor v1 #445 - CoMor
08 - captain america v1 #399 - CoMor
09 - avengers west coast #081 - HZs
10 - quasar #033 - CoMor
11 - wonder man #008 - HZs
12 - avengers v1 #346 - HZs
13 - iron man v1 #279 - CoMor
14 - thor v1 #446 - CoMor
15 - captain america v1 #400 - CoMor
16 - avengers west coast #082 - HZs
17 - quasar #034 - CoMor
18 - wonder man #009 - HZs
19 - avengers v1 #347 - HZs
20 - captain america v1 #401 - CoMor

konklúzió:
21 - quasar #035 - CoMor
22 - quasar #036 - CoMor

kiegészítők:
What If v1 055 - HZs
What If v1 056 - HZs

szóval húzós lesz    
« Utoljára szerkesztve: 2006. Február 12., 18:59:33 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #605 Dátum: 2006. Február 12., 09:00:53 »
What if.. Mi lett volna ha Vízió...

Kissé késve, ámbár teljes lelkesedéssel vetettem bele magam a képregénye  

Nekem kissé vontatottan indult a történet, sok utalással (talán túl sokkal is) korábbi számokra. Ugyanakkor ez annyira nem zavaró, mert nagyon jó időzítéssel mutattátok be a képregényt, így az előző Bosszúangyal részek ismerete bőven elég volt a történet elhelyezéséhez és a párhuzamok megvonásához.
A történet első fele inkább brazil szappanoperára hasonlít, mint egy angyal kalandra    futhatna mondjuk Vad (Bosszú)Angyal néven  is  Van benne minden - rejtett szerelem, árulás, testvérbosszú, csak az hiányzott, hogy valaki megvakuljon, vagy elvessze az emlékezetét, amelyet a végén majd visszanyer    
Természetesen az első rész végén Happy End, esküvő miegymás, a násznépben ott vigyorog a szuperhősök krémje Pókembertől Nick Fury-ig. Ezen a ponton már kissé hiányoltam a What if-ekben megszokott "járulékos elhullás mérőszámának dinamikus emelkedését"   . a történet első fele nem volt rossz alternatív szál, de inkább romantikus, mint a címben beígért "kiírtja" dolog.
Jön a második rész, és egyből a szemlélő.... Mióta ilyen izompacsirta. Bennem a vézna, nagyfejű, "hyperagyat" sugalló figura él, ez kicsit életidegen  
Ultronon besírtam. Az agymintáját úgy adja át, mint egy humán. Azaz fejére húzza a frankeinstein filmekből ismert "bilit". Ahelyett, hogy rákapcsolná magát egy gépre, bár ez talán megbocsátható és betudható a képregény korának szellemének.
Aztán elindul a csata, hullanak is az angyalok (Ámbár fel is kelnek). Nagyon jól mutat, mikor megérkezik Thor, Kapi Vasember. De itt nem is legyőzésről van szó, mert nem pusztulnak el a bosszú angyalai, inkább újra drámába fordul a történet, és visszatérünk a szerelmi szálhoz.

A végén tetszett a kvíz, bár be kell vallanom a tudásom azért éppen hogy a felszínt érinti, ezért mondjuk úgy - sokat tippeltem  

A beírás, fordítás borító hozta a megszokott formát, jók voltak a szövegek, és tetszettek a borító feliratai is.

Összességében. Talán leírásomból nem úgy tűnik, de tetszett a történet, csak éppen nem ezt vártam. Kissé más volt, mint amit egy "Mi lett volna ha.. kiírtja" történettől megszoktam (Bár lehet, hogy én olvastam eddig keveset). Mindenesetre jól kapcsolódott a nemrég megjelent történetekhez, az emberben még frissen élnek a történetek, így sokkal jobban tudta kötni őket az alternatív világhoz, és vissza. Annyira nem tűnt "alternatívnak", inkább az "alternatíva határát súrolónak"
« Utoljára szerkesztve: 2006. Február 12., 13:11:22 írta regnar »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #604 Dátum: 2006. Február 10., 11:42:48 »
Idézet
Na ez szép! Ebből látszik, hogy a nőknek semmi se elég!   Ott van mellettük Thor, Herkules, Amerika Kapitány és a többiek, olyan testtel, mint egy görög félisten, ezek meg elmennek nyálas buzeránsokat nézegetni!     
Kaine, itt nagyot tévedsz! Csak Herkulesnek van pont olyan teste, mint egy görög félistennek, a többieké csak emlékeztet rá    

TOM1: Örülök, hogy tetszett a történet. Igen, ez egy kicsit kilóg a szokásos mindenki meghal, de jó, hogy nem így történt vonalból, de szerintem nagyon jó. A hivatkozások valóban számosak, de remélem, azért az élvezhetőséghez elég volt a három korábbi történet (BA 9, 57-58) ismerete is. Aztán ki tudja, szép lassan a klasszikusok között felkerülhet az említett történetek nagy része. De mindenképpen szerettem volna megismertetni veltek ezt a történetet, remélem, hogy nem bánjátok.
A kvíz válaszait megnézhetted a job alsó sarokban, és most már tudhatod a válaszokat.

Troll: hol van az az értékelés, amire írásban kötelezted magad?  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #603 Dátum: 2006. Február 10., 00:19:21 »
Gyorsan-gyorsan, mielőtt valaki megelőz! ÁÁ! Sikerült, én lettem az első!Juhhé!  
Most a történet szerint haladok a kritikával. Először is: miért van az, hogy minden, de minden What if egy oldalnyi(legalább) Szemlélő bemutatkozással kezdődik? Azt megértem, hogy az első, az eső 10, az első 50, de hogy a második sorozat is??? Hát gondolják, hogy aki egy darabot se vett a vol 1-ből, és fogalma sincs kicsoda Uatu, az a vol 2-re majd ráharap?Szóval ezt az oldalt nyugodtan hasznosabbra lehetne fordítani, pl félmeztelen szuperhősnők képi ábrázolása, nem egy kopasz ufó folyton ismételt monológja. Vagy ha ragaszkodnak ahhoz, hogy minden rész elején ismertessék hogy párhuzamos világ, Szemlélő, stb, akkor elég lenne neki a főcím fölötti terület, mint a többi sorozatban(tudjátok, az a többnyire sárga négyszög benne pár soros összefoglalóval).Jó tudom hogy ő a mesélő, de ne kezdje már mindig azzal, hogy "én vagyok a kemény csávó, mident látok, de lusta vagyok beavatkozni...."
Meg ha már ezt a kopasz fickót becsmérlem(tényleg nem a kedvencem), akkor döntsék már el, hogy hogy is néz ki! Kezdődött a 70es években azzal, hogy izmos és olyan a feje mint Dévényi Tibi bácsinak. Aztán lett belőle egy szimplán kövér pacák( tudom, tudom hogy többen vannak, meg hogy szerepeltek már más szemlélők is, de a what if... eket mindig Uatu konferálja fel, nem?). Szóval egy alapvetően más testfelépítésű lény. Aztán szépen lassan megjelent a "normális" Szemlélő, a vézna testű, nagy fejű változat. Ez a forma szerintem nagyon jól eltalált, tökéletesen mutatja, hogy egy "észlénnyel" állunk szemben, csak az a baj, hogy ez nem 10 évvel korábban jutott eszükbe!
Több apró "málőr" is van ezzel a történettel az én szememben. Egy what if általában egy, és pontosan egy esemény köré épül, azt kissé megelőzően vált "normál nézetre", vagyis mintha onnan kapcsolódnánk be és onnan folytatódik a kaland, de más kimenettel. Ebben a történetben végülis egyszer sem vált át "normál nézetbe" mivel a változás annyira sok mindent befolyásol, hogy nem lenne elég hely, ha egyszer is lelassulna a történet(na jó néha 2 vagy 3 kocka erejéig), így viszont számomra -aki nem túl sok klasszikus számot olvasott és a megemlített események felét ismeri csak, azt is csak hallomásból- túl felületes a dolog. Szóval túl sok az elbeszéléses kocka és az nem az igazi. Ellenben ez a megközelítés más szempontból tetszik.A legtöbb Wi-ben(vagy legyen inkáb Mlv,h?) a kérdéses esemény bekövetkezése általában jó fordulatot hoz. Viszont ha az esemény máshogy következik be, vagy nem következik be, akkor előbb vagy utóbb valami tragikus történik. Utalva ezzel arra, hogy a normál univerzumban történt események kimenetele mindig a legkedvezőbb. És ez hülyeség! Logikailag értelmetlen. Akármi is változik meg, a vége mindig vagy tragikus, vagy egyszerűen csak rosz lesz. Én legalábbis csak ilyen részekre emlékszem. Ellenben ebben a részben sok esemény van, körül-belül egyenlő arányban vannak kedvező és nem kedvező hatások. Így az ember a végén elgondolkozik, hogy most jól járt volna-e a világ, ha nem hal meg Energikon, vagy sem. És azt hiszem, ez a legreálisabb, "leghihetőbb" megoldás, hogy vannak pozitív és negatív hatások is. És hogy a végét úgy oldják meg, hogy nagyjából olyan legyen mint a normál univerzumban, hát az mesés. Végre nem egy melankólikus, "ezt nem így kellett volna" befejezés(bár aztán lehet hogy egy kicsit mégis).
A kérdésekhez: Hé! Ez nem ér! Én ezekre nem is tudom a választ!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #602 Dátum: 2006. Február 07., 15:01:04 »
Troll, most szavadon foglak    Mivel a főoldalon azt mondtad, hogy magad is elolvasod ezt, ezért szeretettel várom utána a véleményezésedet itt a fórumban!  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #601 Dátum: 2006. Február 07., 14:20:22 »
Frissültünk - Angyalok WHAT IF... Mi lett volna ha VÍZIÓ elpusztítja az angyalokat.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Február 07., 14:21:21 írta Troll »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #600 Dátum: 2006. Február 07., 09:45:27 »
Na, most hogy véget ért a hét szúk esztendő itt a fórumban, várom vissza a kedves olvasókat, hogy ami vélemény ezen idő alatt felgyülemlett bennük, azt bocsássák a többiek tudomására!  

Fairlight: jó tervek, jó tervek...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #599 Dátum: 2006. Január 30., 14:32:01 »
Idézet
Magyarul még nincs fent, de mivel a CoMoron fent van az első, gyanítom, hogy valamikor a jövőben fent lesz ez is
Nyert !! Pont az a kettő lesz , amit említettél!

Világformáló/Kockák(!): Ez is lesz, tán még ebben a félévben , ha mindenjólmegy !

Idegen(Stranger) Igen, igen ...őt is tervezem !!  

Kozmikus Lények: Én másra tenném le a voksom, szerintem Galt beelőzhette valaki: pl. Dormammu (Strange Tales) , Mephisto (talán F4) , Thanos (Vasember) , Immortus (Bosszú Angyalai v1) , Nagymester, vagy a Gyűjtó (ők is a BA-ban) , Celestialok , Odin (Journey into Mytery), Stranger (Uncanny X-men elején)

(De nem biztos...majd egyszer megnézem, hogy ki az abszolúte első)

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #598 Dátum: 2006. Január 30., 12:41:16 »
Idézet
Azonban ha nem vagy olyan türelmes, akkor a neten valahol biztos megtalálod eredetiben is.
Nincs Dc++-om.

Idézet
a 3. rész aranyos volt, amikor Fekete Özvegy és Kristály elment kikapcsolódni egy chippendale estre 
Na ez szép! Ebből látszik, hogy a nőknek semmi se elég!   Ott van mellettük Thor, Herkules, Amerika Kapitány és a többiek, olyan testtel, mint egy görög félisten, ezek meg elmennek nyálas buzeránsokat nézegetni!      

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #597 Dátum: 2006. Január 30., 11:05:16 »
Idézet
A skrullok tudnak kozmikus kockát készíteni??? Mi a francot bajlódnak akkor azzal, hogy alakváltás, meg minden, hogy legyőzzék a többieket?  

Az Avengers Unplugged 5, amit említettél a két Csodakapitányról, fenn van valahol?
Szerintem azért vesződtek a skrullok, mert ugyan készíteni tudtak kocekot, de uralni nem, mint azt a Világformáló is mutatja  

Magyarul még nincs fent, de mivel a CoMoron fent van az első, gyanítom, hogy valamikor a jövőben fent lesz ez is. Azonban ha nem vagy olyan türelmes, akkor a neten valahol biztos megtalálod eredetiben is. Maga a sorozat 6 részt ért meg és nem volt egy nagy durranás, (bár a 3. rész aranyos volt, amikor Fekete Özvegy és Kristály elment kikapcsolódni egy chippendale estre   ) de legalább két fontos momentum itt történt meg: a 4. részben volt Szivacsember és Titánia eskövője, míg az 5-ben a már említett névváltás, Monica részéről Csodakapitányról Fotonra.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #596 Dátum: 2006. Január 30., 10:45:29 »
Idézet
Egy skrullok által készített, öntudatra kelt kozmikus kocka.
A skrullok tudnak kozmikus kockát készíteni??? Mi a francot bajlódnak akkor azzal, hogy alakváltás, meg minden, hogy legyőzzék a többieket?  
Idézet
Kozmikus lények első megjelenése Marvel lapokban? Biztosra nem tudom mondani, de ha tippelnem kellene, akkor Galaktusz volt az a Fantasztikus Négyesben.
Nyilván az F4-ről lehet szó, hisz az a sci-fi képregény. De ha nem csak a nagyágyúk számítanak, akkor már az Amazing Fantasy sorozat minden száma is.

Az Avengers Unplugged 5, amit említettél a két Csodakapitányról, fenn van valahol?
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 30., 10:46:21 írta kaine »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #595 Dátum: 2006. Január 30., 10:03:51 »
Idézet
Thunderbolts. Hanyadik részben térnek vissza, az igazi hősök, hogy elkenjék az imposztorok száját? (Gondolom ez nem spoiler, vagy akadt aki elhitte, hogy a kiadó csak így hidegre tenné a leghúzósabb címeit?   )
Ha jól emlékszem, akkor a 10. számban már feltűnnek, de hogy ki keni el kinek a száját.... nos, maradjunk annyiban , hogy nem lesz egyszerű a megoldás.  
Idézet
1. ha Ti választottatok egy magyar nyelvű idézetet és azt használtátok, akkor had gratuláljak a remek választásért. 2. Ha az angol verset fordítottad magyarra, akkor...hát... nem is találok szavakat. Ha így van, akkor műfordításokat kellene vállalnod, mert tehetséged van hozzá, az biztos
Igazán köszönöm a dicsérő szavakat a fordítás véleményezésével kapcsolatban, nagyon jól esnek. De ne feledd ki Dórikát és Trollt, valamint Michot sem a régebbi számokra vonatkozóan, mert nélkülük ez nem lenne teljes, a nagyszerű beírás és borító készítés  terén.
Ezzel a konkrét verssel kapcsolatban pedig, bár szívesen besöpörném az érte járó dicséretet, de meg kell mondanom, hogy sikerült a neten megtalálnom a magyar fordítást, így azt használtam fel. De azért köszi   Ha az én versfordításomat, akarod olvasni, akkor a mikulás csomagot tudom ajánlani, egy apró részletet a Richard Cory című versből (lásd lejjebb), de az természetesen messze nincs ilyen színvonalú.
Idézet
Ó, hát ez egyértelmű! Akrobatikus képességeivel feltornázza magát Galaktusz válláig, a hátán egy két méteres vibránium lándzsával. Belekapaszkodik a sisakon lévő antennák egyikébe, vesz rajta egy jókora lendületet, közben előreszegezi a lándzsát, pont a szem irányába, és....pflaccs!! 
   
Idézet
Hogy-hogy itt szerepel a Világformáló? A Batman-Hulkban-ban volt, de ő nem DC karakter? Még említést se olvastam róla máshol... Illetve itt szerepet kap a kedvenc entitásom, az Idegen. Pontosan ki ő? Vagy senki se tudja? Ő mindenkinek idegen?  Azt biztosan tudom hogy a Végtelen Kesztyűben is benne volt. Az Uncanny X-Men 11-ben szerepelt először, ha jól tudom. Van valahol leírás róla? A pókember történetében szerepelt egy Idegen ként emlegetett ember. Ez csak véletlen névazonosság? Tényleg, mikor jelentek meg először a kozmikus lények a Marvel lapokban?(Galaktuszon és a Szemlélőn kívül)
Ne aggódj, nem csak te hitted azt, hogy a Világformáló DC karakter, de aztán megtanultam. Egy skrullok által készített, öntudatra kelt kozmikus kocka.
Tudomásom szerint az Idegen (Stranger) egy -talán- Gigantus nevű bolygó utolsó fennmaradt egyede, aki magában foglalja népe minden tagjának erejét, ezért olyan tápos. A Pókemberben említett Idegen (Foreigner) egy földi bérgyilkos Silver Sable exférje, csak a magyar neve volt azonos.
Kozmikus lények első megjelenése Marvel lapokban? Biztosra nem tudom mondani, de ha tippelnem kellene, akkor Galaktusz volt az a Fantasztikus Négyesben. De hangsúlyozom, ez csak az én tippem, aki másról tud, az szóljon!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #594 Dátum: 2006. Január 28., 13:27:01 »
Üdv mindenkinek! A távoli múltból érkeztem hozzátok(múlt hét) hogy visszakapcsolódjak a beszélgetésbe. Ha esetleg nyelvezetemet régiesnek találjátok, az azért van mert az én időmben még így beszéltek vala.
Elsőként az 57-58-dik számot szeretném véleményezni, ha még lehet  Szóval a történeten tényleg átüt a "milestone" jelleg. Több szál is összefut és megoldódik, viszont legalább ugyanennyi új kérdés is felmerül. Vízió belépése és belépése remekül sikerült. A szokásos elemek mellett( félreértett harc, a "gonosz" megjavulása, "a lázadó gép") sok olyan részlet van, ami egyénivé teszi a dolgot. Például: mondjon nekem valaki egy olyan történetet, ahol gép alkot gépet, és az fellázad alkotója ellen! Maga a "bemutatkozó" harc szerintem egész jó lett, következetes és akcióbús, jól megmutatkoznak Vízió képességei. Ami viszont nem tetszett, az a befejezés. Az egyik képkockán Vízió még fenyegetőzik, mint egy őrült, kettővel később már egy székben ül magába roskadva. Na ez szerintem egy nagyon éles váltás volt. Kellett volna valami kis "levezető gyakorlat" Víziónak. Egy jó nagy pofon például! Úgy érthetőbb lett volna... Azok a "felocsúdós" jelenetek szerintem nem is voltak rosszak. Napjainkban már nagyon el van koptatva a hipnózis mint olyan, és senki se veszi komolyan. De ez a régebbi megközelítés, hogy valaki csakúgy elkezd gondolkozni és felszakadnak a gátak, ez egyszerűségében is szórakoztató. És elgondolkoztató is, hogy Ultron miért használta ilyen gyakran ezt a képességét, hiszen akárki ki tudott szabadulni a hipnózisa alól egy idő után, még Jarvis is(vagy nem így volt?)
Ultron maga ebben a történetben nem volt a kedvencem, valahogy ez a "Frankeinstein" attitűd nem járja.(itt most az alkotóra gondolok nem a teremtményére) Az a formája és felfogása, amelyik a Titkos Háborúban volt, az igen. "Élőlények vagytok, tehát meghaltok! Bruhaa-ha-ha-ha!" Na ez már valami. Egyszerű, tiszta jellem! Látszik rajta hogy gép, nem valami őrült tudós! Meg az egész történet alatt felmerül bennem a kétely, hogy ez miért dumál ennyit? Az oké, hogy a finálé előtt jön a monológ, hogy a hős ki tudjon szabadulni a csapdából, meg minden, de ez folyton csak mondja és mondja. Amikor meg akciózik, az még rosszabb! Nekiugrik Víziónak holott ő teremtette tudja hogy mik a képességei, mégis neki ront mint egy hülye. Látszik hogy hamar le akarták zárni azt a részt... Na meg a másik, amit nagyon nem úgy kellett volna, az a visszaemlékezés Ultron teremtésére. Na most, ha ez tényleg csak egy visszaemlékezés és ennek van előzménye(a 41-dik szám?), akkor rendben. De ha ez a pár kocka mutatja be Ultron eredetét, hát... na mindegy. Még két pozitívum. Bár én alapból egy kicsit szkeptikus vagyok a történetek érzelmi hatásaival szemben, de a zárójeleneten én is könnyeztem  . Na jó nem  , de tényleg megéritett a dolog. Kevés ilyen van és ez egyike ezen keveseknek. Elnézést hogy eddig szinte sehol nem tértem ki rád és munkádra külön, hogy milyen jók a fordításaid, meg hogy mennyire el tudod találni a karakter jelleméhez illő magyar kifejezéseket, de amikor azt mondtam hogy "nem lehet észrevenni" az nálam tényleg úgy van, valahogy úgy látom, mintha magyarok beszélnének. Ám ebben a történetben(csatlakozva más előttem szólókhoz)azt kell mondanom tényleg kitettél magadért. Továbbá nem tudom, rajtam kívül említette-e valaki az 57-es befejezésénél a versidézet tökéletességét. Két lehetőségetek van.1. ha Ti választottatok egy magyar nyelvű idézetet és azt használtátok, akkor had gratuláljak a remek választásért. 2.  Ha az angol verset fordítottad magyarra, akkor...hát... nem is találok szavakat. Ha így van, akkor műfordításokat kellene vállalnod, mert tehetséged van hozzá, az biztos    
Idézet
szerintetek milyen tervet eszelhetett ki?
Ó, hát ez egyértelmű! Akrobatikus képességeivel feltornázza magát Galaktusz válláig, a hátán egy két méteres vibránium lándzsával. Belekapaszkodik a sisakon lévő antennák egyikébe, vesz rajta egy jókora lendületet, közben előreszegezi a lándzsát, pont a szem irányába, és....pflaccs!!  

Idézet
az a teljes újság, amiből az avengers charter származik  

       

Idézet
na, és újra frissültünk... és mégsem.

De, nálam mégis, mert még ezt se olvastam. Hol volt ez eddig?  Itt most nem térek ki a történetre. Csupán néhány kérdést és hozzászólást az Avatarok-hoz.
Az első néhány oldal tényleg viszi a pálmát. Nagyon misztikus és fennkölt. Jól szemlélteti az Kozmikus Erők egymás alá rendeltségét. Hogy-hogy itt szerepel a Világformáló? A Batman-Hulkban-ban volt, de ő nem DC karakter? Még említést se olvastam róla máshol... Illetve itt  szerepet kap a kedvenc entitásom, az Idegen. Pontosan ki ő? Vagy senki se tudja? Ő mindenkinek idegen?  Azt biztosan tudom hogy a Végtelen Kesztyűben is benne volt. Az Uncanny X-Men 11-ben szerepelt először, ha jól tudom. Van valahol leírás róla? A pókember történetében szerepelt egy Idegen ként emlegetett ember. Ez csak véletlen névazonosság? Tényleg, mikor jelentek meg először a kozmikus lények a Marvel lapokban?(Galaktuszon és a Szemlélőn kívül)
A történet folyamán azért nem tudtam mindenkit felismerni. Kinek felel meg Marinus, vagy ki? A Láng, az a Tűz Ura akart lenni?Viszont a bajszos Hulk az nagyon jó    Már az első csatánál megzavartak a szereplők. Egy csomó Pók-ellenfél az Avatarok ellen?!? Mwg úgy az egész történetben túlsúlyban voltak a Pókember ellenségeinek megfelelői. Valahogy engem ez a szereposztás egy erősen megkavart Exiles-re emlékeztet. Kicsit nehéz volt eligazodnom.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #593 Dátum: 2006. Január 28., 12:02:23 »
Viz eredettörténete nem volt izgalmasabb mint a többi retro. Ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, megtudtuk, hogy őt is egy képregényben találták.  
 Karaktere már érdekesebb tészta. Klasszikusan androidos, a van-e lelke kérdéssel. Kár hogy a Marvel ritkán használja ki az ilyen karakterekben rejlő lehetőségeket. Na jó süketeltek valamennyit róla, de azért sokkal több rejlik egy-egy ilyen karakterben, ahogy azt pl a Thor-hoz irogatott leveles történetből is láthattuk.
 Thunderbolts. Hanyadik részben térnek vissza, az igazi hősök, hogy elkenjék az imposztorok száját? (Gondolom ez nem spoiler, vagy akadt aki elhitte, hogy a kiadó csak így hidegre tenné a leghúzósabb címeit?   )
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 28., 12:05:38 írta Gorgonita »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #592 Dátum: 2006. Január 27., 18:28:08 »
egy kis reklám a Spidertom-ról, de idevág:

Amerika Kapitány vs Deadpool: Illemtan!

különben érdemes utána megnézni az egész füzetet, mert magyarok írták!

ITT
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 27., 18:28:46 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."