Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 573550 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #591 Dátum: 2006. Január 27., 09:31:56 »
Idézet
úgy értem, ez az első történet, ami most fut, hány folytatást tesz ki? tehát, ha egyben szeretném elolvasni (mert így szeretném) akkor hány számot várjak össze?
Több önálló történet, de a 'színjáték' a 12-es számban fejeződik be.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #590 Dátum: 2006. Január 27., 09:20:43 »
Idézet
Sztorivonal , hogy mikor derül ki, aminek ki kell derülnie ??? Ezt nem mondom meg  
úgy értem, ez az első történet, ami most fut, hány folytatást tesz ki? tehát, ha egyben szeretném elolvasni (mert így szeretném) akkor hány számot várjak össze?
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #589 Dátum: 2006. Január 27., 09:15:53 »
Sztorivonal , hogy mikor derül ki, aminek ki kell derülnie ??? Ezt nem mondom meg  

Maga a sorozat hány részes ? Kb 70 + Annualok + one-shot !

Mennyit tervezünk még ? Még jópárat, mert most keztem el...

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #588 Dátum: 2006. Január 27., 09:08:38 »
Idézet
Gyakoroljon felettem kegyelmet Micho Nagyúr..
megbocsátok bűneidnek, és egyúttal Molzót is felmentjük a kollektív bejelentkezés nélküli hozzászólás bűntudata alól  

egyébként meddig tervezitek a Mennydörgőket? vagy legalábbis ez a sztorivonal hány részes lesz? ahogy végiglapoztam az első számot, az nagyon jó, nagyon igényesre sikeredett a külcsíny alapján  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #587 Dátum: 2006. Január 27., 08:58:43 »
Bevallom, bevallom...én voltam a partizán-reklámozó!!  ...nem Molzo , ő nem tehet semmiről , egyedül terveltem ki....

Gyakoroljon felettem kegyelmet Micho Nagyúr..  

( elfelejtettem bejelentkezni   !!   )
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 27., 09:01:48 írta Fairlight »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #586 Dátum: 2006. Január 27., 08:49:57 »
Idézet
MENNYDÖRGŐK # 1 !!!!   a Comoron !
van egy tippem: te Molzo vagy, nemigaz?

  valld be valld be valld be valld be!!!



(nem árt bekapcsolni az automatikus bejelentkezést
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 27., 08:51:58 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Guest

  • Vendég
Avengers képregények
« Válasz #585 Dátum: 2006. Január 27., 08:42:31 »
Kicsit talán jó is, hogy a MAxSec-et előbb még megelőz valami...  ...de, hogy miért mondom ezt, azt nem mondom meg...  

Forever-es BA team felállás: Persze akkor még ('98) nem terveztek merényletet íjász barátunk ellen...  ...bár másképp is vissza lehet hozni, nem muszáj feltámasztani, jöhet helyette egy alternatív univerzumból jött Sólyomszemebb Sólyomszem is...  

Reklám helye:(remélem nem haragszotok meg, de annyira sokat emlegettétek, hogy muszáj bejelenteni őket  )

MENNYDÖRGŐK # 1 !!!!   a Comoron !

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #584 Dátum: 2006. Január 26., 22:17:52 »
Idézet
Backpack Marvels Avengers: Nights of Wundagore graphic novel, nem tudom, hogy mi lehet
a David Micheline & John Byrne féle Avengers v1 181-189 egybegyűjtve, fekete-fehéren, amolyan "essential" kiadás féle. különben érdekes sztorinak látszik, szívesen olvasnám a HZs-n majd. Bár az nem ebben az évben lesz, ahogy ismerem a terveiteket  

Csúcsbiztonság: sokáig úgy volt, hogy egy Beyond Silence nevű fórumozónk készíti el, sokat leveleztünk róla anno, bele is kezdett... végül kijelentette, hogy a szuperhősök nem az ő világa
úgyhogy abbamaradt, én fogom majd beírni, csak várok egy jó alkalomra  
...na és Fairlight munkáira, hisz az utolsó részről van szó, ő meg tie-in-eket készítene hozzá. de sztem egymástól függetlenül fog végül elkészülni. Eleve ez volt a terv amikor elkezdtük, hogy megcsináljuk a fő sztorivonalt, hisz önmagában is érthető, aztán amikor a többi oldal odáig jut a sorozatában, az aktuális részeikkel, tie-in-ekkel kiegészülne.

de lásd milyen jó szívem van, az egyetlen elkészült oldalt, a címoldalt megmutatom most  

maxsec3 bepillantó

hogy mikor készül el teljesen, azt nem tudom, jó sok munka van vele és jelenleg más priorotásaim is vannak...    ...de jön.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #583 Dátum: 2006. Január 26., 16:36:19 »
Ez igen, ez már leírás! Köszönöm szépen.  

Kicsit komolyabban Wanda kapcsolatairól: nekem nagyon tetszett, hogy összejöttek az androiddal. Elég romantikus, hogy egy mesterséges ember és egy boszorkány összeházasodik, és nem sok hasonlóról tudok a Marvel univerzumban. Azt is jó ötletnek tartottam, hogy Wanda ikreket szült. Sajnos, a Marvel ezt is képes volt elrontani. Nem értem, miért kellett így szétrombolni ezt a házasságot. Ha már mindenképpen el kellett válniuk, akkor más megoldást kellett volna alkalmazni. A House of M enélkül is létrejöhetett volna.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #582 Dátum: 2006. Január 26., 15:36:08 »
Blue S: igazából sajnos nem tudom, hogy mi történhetett a FEkete Párduccal. Akinek van információja róla, az szóljon!
Idézet
Például gondolok itt arra, hogy Energikon karja kb. 80 kiló kell legyen.   
Vagy mikor ráhajtja Wandára a fejét, puff 30 kg.
Szóval ahhoz, hogy Wanda túlélje ezt az aktust, varázsolnia kell közben. Azonban, ha a varázserejére koncentrál, nem tud figyelni az aktusra, szóval persze, hogy nem működik. 
Te perverz állat!   Majdnem sírtam  , amikor ezt olvastam! Eddig így soha nem vettem szemügyre ezt a dolgot, de teljesen igazad van. Biztos ezért szerette jobban Víziót!  
Ha pedig tudom hogy ennyire nagy becsben tartod a sorozatok leírását, részletesebb infót kaptál volna tegnap! De ezt most pótolom. Íme:

Avengers Annuals, 23 rész, a 3-5. részek régebbi történetek újranyomásai voltak
Annual 1998 Featuring the Avengers and Squadron Supreme
Avengers Annual ’99, 2000, 2001
Giant-Size Avengers: 5 rész, az 5. rész az 1. Annual újranyomása volt
Avengers Forever, 12 részes mini
Avengers: Celestial Quest, 8 részes mini
X-Men vs. the Avengers, 4 részes mini, fent van az oldalon is
Solo Avengers/Avengers Spotlight,  40 rész, ebben egy-egy tag kalandjai voltak, főleg Sólyomszem,
WCA/AWC Annual, 8 rész
Last Avengers Story, 2 részes mini, egy alternatív jövőbeli történet
Avengers: Emperor Doom graphic novel
Avengers: The Crossing one-shot, a vol. I. Crossing történetéhez kapcsolódott szervesen
Avengers: Timeslide one-shot, a vol. I. Crossing történetéhez kapcsolódott szervesen
Avengers: Timeslip one-shot, a vol. I. Crossing történetéhez kapcsolódott szervesen
Avengers/Thunderbolts, 6 részes mini
Avengers Two: Wonder Man and Beast, talán 3 részes, ebben nem vagyok biztos
Avengers/Ultraforce, közös sztori egy leánykiadóval, a Malibuval
Ultraforce/Avengers, közös sztori egy leánykiadóval, a Malibuval
Ultraforce/Avengers Prelude, közös sztori egy leánykiadóval, a Malibuval
Avengers: Ultron Imperative one-shot
Avengers: Earth’s Mightiest Heroes, 8 részes mini, a vol. III. vége után, az eredettörténet és az első kalandok újra elmesélve
Avengers/Fantastic Four: Domination Factor, 8 részes mini, 4 rész az Angyalok, 4 rész pedig az F4 neve alatt futott
Avengers Finale one-shot, szintén a vol. III. után egy visszaemlékezés az elesettekre
Avengers: The Terminatrix Objective, 4 részes mini
Young Avengers 1- jelenleg is fut, igazából fiatal hősök sztorija, vendégszerepelnek az Angyalok
Ultimates 2. Annual 1, remélhetőleg lesz több is
Avengers Strike File one-shot, minitörténet a Galaktikus Vihar Hadművelet után, a kreek szemszögéből mutatja be a történeteket és az akkori Angyalokat
Avengers Wizard Special Edition, egy csak az Angyalokkal foglalkozó különszám
A-Next, az oldalon megtalálható az első része
Backpack Marvels Avengers: Nights of Wundagore graphic novel, nem tudom, hogy mi lehet
Timeslip: The Coming of the Avengers one-shot, erről fogalmam sincs
Avengers Log, egy információs füzet
TOHOTMU Avengers 2004
TOHOTMU Avengers 2005
Hot Shots: Avengers, erről sincs dunsztom se, bocsi
New Avengers: Most Wanted Files, ez egy TOHOTMU a NA elején megszökött rabokról
New Avengers Annual 1
Vision and the Scarlet Witch vol. I. 4 részes mini, ennek a végén derül ki, hogy Magneto az apja  Wandának és Pietronak
Vision and the Scarlet Witch vol. II. 12 részes mini, itt esik teherbe Wanda és születnek meg az ikrek
Force Works, talán 20 résszel, mint említettem, ez folytattódott az AWC-ből

Aztán persze volt rengeteg újranyomás, volt Index, ami rövid képes összefoglaló a történetükről, hasonlóan ahhoz, mint ami a magyar Pókemberekben is volt, volt egy Casebook, volt egy ami a vol. III. első évét foglalja össze, volt pár What if…?!, amiben szerepeltek, meg voltak olyan kiadványok is, ahol nem csak ő voltak a főszereplők, mint pl. a Titkos Háború, Végtelen Kesztyű, Ultimate Nightmare, Ultimate War, stb., és persze rengeteg más címben vendégszerepeltek. Természetesen nem olvastam az összeset, nem is biztos, hogy mindegyiket fogom, de azért rajta vagyok pár címen. Ez már egy majdnem teljes körű felsorolás, szóval ami itt nincs benne, az nem is igazán lényeges.   És értelemszerűen a tagok saját sorozataik is külön dolgok.

Fairlight: az általad említett New Avengers felsorolás lista elég érdekesnek tűnik. És csak nem feltámad Sólyomszem? Mily meglepő  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 26., 15:41:48 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #581 Dátum: 2006. Január 26., 13:06:20 »
Na üdv.

1602- igen az beelőzi, asszem az 2003-as ...

Blue S: Nem csak az Angyalok számára van iparosbrigád, hanem kollektíven a szuperhőstársadalom rombolása utáni helyreállításokra...Damage Control a nevük ...(és láss csodát nekik is van pár  minijük ...  )

+ Ismerem azt a teamet, ami helyrerityentette az Ostrom után a BA Kúriát...na ők nagyon komolyak...  

WCA: Nekem meg a Force Works a kedvencem a Nyugati Partvidékről, talán azért is , mert ebben is tart a kedvenc Vasember crossom !! (+ mert itt a legszimpibb számomra USA Ügynök) !!

MaxSec: AZt Két kapcsolódó részt vállaltam amiben az Ave: Infinity-k vannak, de halasztom a NAGY Háború utánra !!  (Aztán meg úgyis eljön kb. az Ave: Infinity mini ideje időrendben, és azzal együtt lesz)

NEW Ave: Remélem 12-őt  , aztán jön a Ave v4 -mert valahol azt láttam(Forever), hogy a Jövőbeli Angyalok: AMerika Kapitány, Vasember, Csalogány, Sólyomszem, Captain Marvel...  ...és ehhez ragaszkodok...

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #580 Dátum: 2006. Január 26., 09:08:44 »
Idézet
Belezavarodtál?   Melyik részébe?
Mikor agyértágulatot kapott. Mert az rendben van, hogy a jövőből érkezett meghalt, de mi van az eredetivel? Még mindig meg van az agyértágulata?

Energikon és a Boszi kapcsolata: lecsaptad a magaslabdát, jó poén volt.  
DE! Ha Te is annyi mindent kipróbáltál volna ezen a téren, mint én, akkor tudnád, hogy bizonyos érintkezések elkerülhetetlenek. (Meg ne sértődj, én is csak viccelődöm.) Például gondolok itt arra, hogy Energikon karja kb. 80 kiló kell legyen.  
Vagy mikor ráhajtja Wandára a fejét, puff 30 kg.
Szóval ahhoz, hogy Wanda túlélje ezt az aktust, varázsolnia kell közben. Azonban, ha a varázserejére koncentrál, nem tud figyelni az aktusra, szóval persze, hogy nem működik.  

Köszönöm a sorozatok leírását, el is mentettem!  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #579 Dátum: 2006. Január 26., 08:32:40 »
Idézet
A fordítás pazarul sikerült   , főleg az Óriás dumái jöttek be (pl. az Andy Warhol-os beszólás)...
...Nagy élvezet volt olvasni ezt a képregényt, csak gratulálni tudok a jól sikerült honosításhoz, köszönöm, hogy fáradtatok vele!
Köszönöm a dicséretet és köszönjük az elismerő szavakat. Remélem, hogy akkor most nem állsz meg, hanem kiválasztasz más történeteket és azoknak is nekiugrasz.   És hidd el, amíg ilyen elismerő szavakat kapunk cserébe, valamint esetleg sikerül új olvasókat is megnyernünk, addig nem fáradtság!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Drake

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #578 Dátum: 2006. Január 25., 22:25:01 »
BA vol.1 #57-58
Teljesen találomra választottam ki ezt a két számot, de egyáltalán nem csalódtam. Nagyon jó volt egy ilyen történetet olvasni, ami tényleg nem elsősorban a bunyóról szólt. Kifejezetten tetszett a sok szöveg, számomra ez legalább olyan fontos, mint a képek. A fordítás pazarul sikerült   , főleg az Óriás dumái jöttek be (pl. az Andy Warhol-os beszólás). Erről az Ultron-ról csak a magyar sorozatban olvastam, örülök neki, hogy most már többet tudok róla. Tényleg elég érdekes, hogy Pym teremtménye valójában. A dokumentációról pedig annyit, hogy én mindig is szerettem a karakterleírásokat, és a formai megjelenése is tetszetős.
Nagy élvezet volt olvasni ezt a képregényt, csak gratulálni tudok a jól sikerült honosításhoz, köszönöm, hogy fáradtatok vele!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #577 Dátum: 2006. Január 25., 18:44:34 »
Idézet
A dokumentációk nagyon jók voltak, bár Fekete Párducéba egyszer jól belezavarodtam.
Belezavarodtál?   Melyik részébe?

Ha tetszett a történet, és Ultron egyre szimpatikusabb, akkor még fogod jobban is szeretni, mert a WCA-ban elég hamar, utána meg rendszeresen megjelenik. Ráadásul miután megjelenik, kimerítő részletességgel mindent meg is tudhatsz róla a közkedvetl karakter leírásokból  
És ugye, hogymennyire jól el volt kapva az utolsó oldal?

Enerikon és a Boszi kapcsolata: ne haragudj, de elég szegényes lehet a szexuális életed, ha csak AZT az egy módot ismered     (bocsi, nem lehetett kihagyni   ) amiről egy régi vicc jut eszembe.

A sorozatok a következő hosszúságúak voltak:

vol. I. 402 rész
vol. II. 13 rész (Heroes Reborn univerzum)
vol. III. 88 részes volt, de a 85-ös résztől visszatértek egy olyan számozáshoz, mintha első sorozat első résztől ment volna, vagyis a 85-ös rész már 500-asként ment, és onnantól már 501-503 volt, vagyis a vol. III. 88-as gyakorlatilag vol. I. 503-ként ért véget.
New Avengers: 1- ez jelenleg is fut, ki tudja hány részt fog megérni.
Ultimates: 13 részes volt
Ultimates 2: 1- jelenleg is fut, tudomásom szerint 12 részig, utána egy újabb idény indul majd Ultimates 3-ként.
Avengers, United They Stand: ez egy rajzfilmsorozat alapján íródott, 13 részt ért meg a sorozat, a képregény meg gondolom ugyanannyit.
West Coast vol. I. 4 részes minisorozat volt, ezzel fogunk nyitni.
West Coast vol. II. 102 részt ért meg, nekem személy szerint nagy kedvencem. Volt egy kis kavarás, mert először West Coast Avengers néven futott, utána lett Avengers West Coast, de csak a név sorrendje változott meg. Ebből ágazott le a Force Works, szinte egyenes ági folytatásaként.

Aztán persze voltak különböző minisorozatok, ami kisebb-nagyobb mértékben kapcsolódott az eredetihez, pl. Avengers Unplugged 6 résszel, Avengers Infinity 4 résszel, stb. Remélem, ez elég részletes volt számodra.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #576 Dátum: 2006. Január 25., 18:35:19 »
Idézet
Ok, nem részletezem mire gondolok, 18 éven aluliak is olvassák a fórumot.  
Ebből a szempontból Vízió jobb választás, aki kénye-kedve szerint változtatja a sűrűségét (keménységét).  
Én is elolvatsam az új epizódot, szerintem ez volt az utóbbi idők legjobb sztorija, rejtélyes, elgondolkodtató...
A fordításban egy kisebb gixert (?) találtam: Vízió Bosszú Angyala akar lenni, nem inkább Bosszúangyal?
Beírásnál volt néhány elválasztási hiba, de a tetszetős 3d-s címfelirat mindenért (előre) kárpótolt

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #575 Dátum: 2006. Január 25., 18:03:11 »
BA vol1 058.

Ez az Ultron fickó - bocsánat, robot - egyre jobban tetszik. Leverte az Óriást, majd továbbfejlesztette magát. Zseniális! Mondjuk, már akkor is túl sokat beszélt. Persze tehette, hiszen hipnotizálta Pym-et. De miért nem ölte meg?
Az USA kormánya valószínűleg külön iparos brigádot tart fent az Angyalok számára, valahogy ott mindig szétrombolnak valamit. A végére kicsit ellustult az író, mert vagy 2 oldalon csak ismétlést láthatunk. Egyébként jó történet volt, bár azért Pym kicsit bánkódhatna, hogy milyen halálos ellenséget épített.
Az utolsó oldal nagyon klassz volt.

A dokumentációk nagyon jók voltak, bár Fekete Párducéba egyszer jól belezavarodtam.
Energikon és a Skarlát boszorkány kapcsolata nem működött? Hm, lehet ehhez valami koze annak, hogy Energikon 172 kiló?  
Ok, nem részletezem mire gondolok, 18 éven aluliak is olvassák a fórumot.  

Még egy kérdés a végére: a különböző sorozatok hány részések voltak? Pl. vol1, vol2, vol2, vol4 (van ilyen?), West Coast? Előre is köszi a választ.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #574 Dátum: 2006. Január 25., 15:59:25 »
Idézet
BA v3 1998 , az Avatarok 2000-es cucc, szóval szerintem csak utánfutó...
Hm, reméltem, tartottam tőle, hogy ez lesz belőle, de lusta voltam utánanézni. A francba!   De azért nyugtass meg, hogy legalább az 1602-t beelőzi!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #573 Dátum: 2006. Január 25., 15:13:35 »
BA v3 1998 , az Avatarok 2000-es cucc, szóval szerintem csak utánfutó...

Idézet
Fairlight: Sorry, de Ultron leírása bizony terve van véve, az AWC 2. sorozatához. De ha elég gyorsak vagytok, akkor beelőzhettek... 

No nem baj...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #572 Dátum: 2006. Január 25., 14:50:55 »
Fairlight: Sorry, de Ultron leírása bizony terve van véve, az AWC 2. sorozatához. De ha elég gyorsak vagytok, akkor beelőzhettek...  


Avatárok: régen olvastam, de eléggé tetszett ez a történet. Érdekes volt látni a hősöket egy ilyen világban, valóban egy kicsit a vol. 3. 1-3. és az 1602 című sorozatok előfutárának tekinthető.

És mikor lesz már Csúcsbiztonság befejezés?  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #571 Dátum: 2006. Január 24., 15:17:44 »
No ez megvan és olvastam így véleményezném is :  

Történet tetszett, igaz alapötletileg a Bosszú angyal v3 #1-3 ra emlékeztetett, de tudott újat, meglepőt mutatni..., nagyon bejövőssek voltak azok a régi Kódex-szerű oldalak is, amik a világ történetét mesélik el...nagyon tetszett  az a fordítás, amit Stranger mond... " én a rejtély adományát adom e világnak ! " (Fel is használtam , hogy Fareket és a notórius mindenkérdésre válaszoló bandát megtréfáljam odaát...  ), a nevek is rendben voltak , egy kivételével: Nem tudom, hogy a Világformáló (így jelent meg magyarul) dierekt lett -e Világok Alkotója, ha igen azt kell mondanom, hogy csak ezt az egy világot alkotta, semmi többet...  

A történet izgalmas, de néhol kapkodónak érzem...pl.a #2 -ik számban átgázolnak a fél világon, találkoznak mindenkivel...  ...ezt az író részletessebben is kifejthette volna...(szerintem, ha 6 részes a mini, sem elég hosszú, mert kellemes a változatosság)
Nagyon nem tetszett ahogy a Nagy Háborúról beszél, szinte semmit nem lehet róla tudni, hogy kik vettek részt benne, milyen eseményei voltak(mégcsak ki sem rajzolták teljesen az alakokat  )...csak azt, hogy a gonoszok elvesztették (személy szerint nem szeretem a le nem leplezett titkokat) ezt is kilehetett volna jobban bontani...

A befejezés meglepő volt...(kissé sajnáltam Avalon Kapitányt amiért ebbe a végnélküli körforgásba került)...+ egy kissé nehezteltem , hogy Stranger (Idegen) nem kapott tevékenyebb szerepet...

Összegzés: A történet nem volt rossz, a rajz tetszett, a fordítás/beírás pedig remek.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #570 Dátum: 2006. Január 24., 14:11:23 »
sztem a Párduc ezegyszer kamuzott  

na, és újra frissültünk... és mégsem. (ahogy ez már megtörtént a múltkor is) az "Avatarok" című képregény átkerült az Angyalok Speciál-ba, hisz oda illik a legjobban. Vessétek rá magatokat, aztán lehet esetleg véleményezni, mert egy egész különleges képregényről van szó, és biztos vagyok benne, hogy többeknek kimaradt! (még a régi fórumos időkben került fel az oldalra, itt még nem is volt szó róla)
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 24., 14:15:23 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #569 Dátum: 2006. Január 24., 14:07:25 »
Regnar:            Nagyon rendben van!!!
Fairlighté sem rossz.
És várom a többi fantáziadús olvasót is. A legjobb megoldást esetleg előterjesztjük a Marvel-nek, mint az újraindítandó Fekete Párduc sorozat alapját   Ha pedig filmet kellene készíteni belőle, akkor szerintem a Wesley Snipes-t simán leverné a Fekete Pákó, már csak a nagyfokú névazonosság miatt is.  

OFF:
TOM1: egy korábbi hozzászólásodra reagálva a vendégként való bejelentkezéssel kapcsolatban, én javasolnám, hogy ha mindig ugyanarról a gépről jelentkezel be, akkor hagyd, hogy megjegyezze a belépési paramétereidet a rendszer, és akkor nincs ilyen gond.
ON
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #568 Dátum: 2006. Január 24., 11:56:02 »
Szerintem Fekete Párduc terve az egyszerűségen alapul. Eléáll Galaktusznak és azt mondja, hogy van egy terve ellene. Ez annyira abszurd, hogy Galaktusz halálra röhögi magát és kész  

B verzióra egy viccet tudnék idézni, kicsi átírva, de nagyszerűen jellemezheti az esetleges tervet, amely nem túl jó jellemre vall, de mindenképpen biztosíthat némi életben maradási stratégiát:

Fekete párduc beront az ivóba. Felkiált:

- No, ki akar verekedni?

Galaktusz feláll: -Én!!!

- Jó, akkor Te velem leszel.

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #567 Dátum: 2006. Január 24., 11:35:00 »
Idézet
Ultront már jó lett volna bemutatni, de hátha lesz még a közeljövőben alkalom rá.

Ha lehet kérni, ne őt...mert az annyit emlegetett Ultron sztory hamarosan sorra következik a Comoron (és abban lesz olyan is)...viszont más gonosztevős leírásnak én is örülnék: PL Kang

Fekete Párduc Galactus elhárító stratégiája:A verzió Először figyelmezteti , hogy hiába  eszi(issza) meg a Föld összes kakaó készletét, ezt már nem foghatja rá a Nyuszira...ha ettől nem bizonytalanodik el, akkor megmondja neki, hogy a vibrániumtól komoly hascsikarása lehet...ha Galactus nem veszi be, akkor be is bizonyítja...miután befalta a Földet Fekete Párduc (aki nem tudni, hogy nem volt rajta) halálmegvető bátorsággal egyetlen Zippó gyújtóval a kezében beleveti magát Gal hasába...és BUUUUUUUMMM!!!!  

B verzió: Az összes törzsi harcos élén dárdákat dobál a lábára hátha csiklandós, és nem bírja ezt a kínt és elmegy...

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #566 Dátum: 2006. Január 24., 09:49:47 »
Idézet
    Nagyon tetszett a leírás, borzasztóan jól szórakoztam.
csatlakozom    George dábjú meg monnyon le. veszek is még egy példánnyal a fahrenheit 911-ből  

dokumentációkban egyetértek, hogy a karakterleírások nem annyira "színesek" mint a régi doksik... sajna azok elfogytak, mikor én csináltam, már akkor kezdtünk kifutni az anyagból.  viszont ebből kifolyólag most rávetettem magam pár cuccra, amit anno nem tudtunk megszerezni... és most megvan végre. jópár nyalánkság, pl. az a teljes újság, amiből az avengers charter származik  szóval továbbítom Fareknek, és meglátjuk, mit hasznosít belőle. a karakterleírásokkal kapcsolatban meg az a véleményem, hogy addig nyomatni kell, míg legalább az ismertebb tagokat ki nem végezzük, utána meg jöhetnek a gonosztevők, mindig egy-egy rész apropóján, tehát pl. Ultront már jó lett volna bemutatni, de hátha  lesz még a közeljövőben alkalom rá. Farek?
ja, és ha jól tudom, nem kell sokat várni, jönnek a nyugati partiak (vagy ezt már mondtuk?) és benne a nyugati-karakterek leírásával!  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #565 Dátum: 2006. Január 24., 09:33:41 »
Csak nekem szúrt szemet az a mondat Fekete Párduc leírásának végén, hogy van terve még Galaktusz közeledése esetére is? Szeretném megkérdezni a kedves olvasóközönséget, hogy szerintetek milyen tervet eszelhetett ki? (Nem mintha számítana, mert ha Galaktusz jön, akkor nem csk Wakandát zabálja fel, hanem az egész Földet, de sebaj, azért érdekelnének az ötleteitetek.)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #564 Dátum: 2006. Január 20., 17:46:39 »
Idézet
Nagyon tetszett a leírás, borzasztóan jól szórakoztam.
Köszönöm széken, annak igazán örülök, hogy a mese egyik passzusát sem vetted sértőnek   (bár Dórika még nem nyilatkozott  )
Idézet
És nagy vonalakban benne votl az általános véleményed is róluk.
Remélem nem a terroristás arabbérencre utalsz ezzel  Gondolj inkább arra, hogy megtettelek a világ urának  
Idézet
És ellenségekről szóló leírásokra vágysz? Csak figyelj, és ki tudja, kívánságod még valóra is válhat...
No én ezt nem gyenge utalásnak veszem. Sőt ígéretnek! Sőt szent eskünek! Úgyhogy ne feledd: megesküdtél! Meg ne szegd!  
Itt kérek elnézést amiért megint -guest- ként írtam, ezúttal a "Hibás dolgok" topicba.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #563 Dátum: 2006. Január 20., 13:04:13 »
Regnar: Ezt igazán jól esett olvasni. Jó tudni, hogy valóban nem hiábavaló. És ha most azt mondod, hogy ráadásul mindezt színesben nyomtattatod ki, akkor a legnagyobbak egyike vagy és  

TOM1:       Nagyon tetszett a leírás, borzasztóan jól szórakoztam. És nagy vonalakban benne votl az általános véleményed is róluk.
Idézet
Végszóként csak annyit, hogy A Dokumentációnak vannak ugyan kedvező és kedvezőtlen vetületei is, én mégis úgy gondolom, teljes mértékben el kell fogadnunk ezt az alkotást, hiszen egy hazai csapat fáradságos munkája fekszik benne és önzetlenül megosztják bárkivel, aki egy kicsit többet szeretne tudni az Angyalokról.
Köszönöm, hogy ilyen szépen megfogalmaztad ezt. Elismerem, hogy a kezdeti változatos információk után egy kicsit egysíkú - ha nem is unalmas - lehet a karakter leírások áradata, de sajnos a fellelhető anyagok száma nem végtelen, ezért egyre nehezebb bármi is felkutatni. De ígérem, azért lesz még egy-két gyöngyszem, ami egy kicsit megszakítja ezt a vonalat. És ellenségekről szóló leírásokra vágysz? Csak figyelj, és ki tudja, kívánságod még valóra is válhat...  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető TOM1

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 131
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #562 Dátum: 2006. Január 20., 00:46:43 »
Idézet
kimerítő értékelést kell írnod az eddig fellelhető dokumentációkról, különös tekintettel, kulturális, szociológia és gazdaságpolitikai hatásukra!

Ám legyen.

Tisztelt Olvasóim!

A HálóZsák-on megjelent Bosszú Angyalai dokumentációk a magyar kultúra alappillérei. A fél délutánomat azzal töltöttem, hogy Faludy Györggyel vitattuk meg A Dokumentációk(továbbiakban: "A Dokumentáció") múltját, jelenét és jövőjét. Ő méltán hangoztatta, hogy folytatni kellene az "általános" írásokat mint például a "100 legemlékezetesebb pillanat" és társai, valamint hogy csak akkor kellene karakterleírást betenni, ha új szereplő lép be a történetbe, illetve említette, hogy a gonosztevőkről is érdemes lenne írni. Én szembeszálltam vele, mondván, hogy ez mégiscsak a Készítő Urak és Hölgy dolga, de ő kifejtette abbéli meggyőződését, hogy mivel A Dokumentáció ilyen magas irodalmi és társadalom formáló értékkel bír, kénytelen lesz rövid időn belül mozgósítani a Magyar Tudományos Akadémia tagjai és a magyar politikai elit által is elismert kapcsolatait, és A Dokumentációt először műemlékké, majd a Világörökség részévé, végül pedig természetvédelni övezetté nyilvánítattja. Majd miután így gondoskodott róla, hogy A Dokumentáció örök időkig fennmaradjon és hirdesse az emberi faj nagyságát, ambicióit, rendelkezett róla több politikussal és médiaszemélyiséggel karöltve, hogy A Dokumentációt Helyezzék el a Szépművészeti Múzeumban, közvetlenül a legelső magyar írásos emlék, a tehéntőgy-bőrre rótt Ómagyar Mária Siralom, és a Tihanyi Apátság Alapítólevelét tartalmazó vitrinek közé. A Dokumentációt ezentúl maximális biztonsági intézkedések mellett fogják őrizni, mivel érthető, hogy mekkora kísértést jelenthet a tolvajoknak, hiszen értéke pénzben ki nem fejezhető. Egy 10 centi vastag golyóálló repülőgépüvegből készült, légmentes vitrinben fogják tartani, 8 őr vigyáz rá éjjel-nappal, akik csakúgy mint James Bond, engedélyt kaptak az emberölésre, parancsuk alapján bármilyen, a tárgyhoz való közeledési kísérletre azonnali tüzeléssel válaszolhatnak. Természetesen a vendégek megtekinthetik A Dokumentációt, de csak 6 méteres távolságból, 4 rélegű üvegfal mögül, ám érthető okokból a fényképezést és a világos ruhadarabok használatát nem engedélyezhetik, hiszen kifakulnának a pixelek. Faludy úr kezdeményezte továbbá, szintén a magyar elittel együtt, hogy az alkotókat soron kívül, azonnali hatályal bírálja el az Alfred Nobel Alapítvány, és mivel versenytárs nélkül maradnak, a megosztott irodalmi Nobel Díj garantált. Lenne, ám sajnos a bizottság egyszerüen nem talált A Dokumentáción semmilyen elfogadható nevet és hiába  lapozták fel Magyarország összes telefonkönyvét, Farekhez, Michohoz, Trollhoz hasonló magyar vezeték, vagy keresztneveket sajnos nem találtak. Találtak azonban 196991 darab Dórikát, azonban mindannyiukból, akik vállalták hogy Dórikának hívják őket, egyikük sem töltötte be a 18. életévét(egészen pontosan átlagéletkoruk hat(6) év volt), így sajnos egyikük sem nyerhette el a díjat. Azonban mivel a bizottságot már összehívták,a bírák újfent kénytelenek voltak kiosztani a díjat a "világhírű" Kertész Imrének, újabb "korszakalkotó" művéért, a "Ne vegyétek sértésnek, de a zsidók szenvedésének irodalmi ábrázolása már lerágott csont" című verseskötetéért(az író itt kér elnézést azon olvasóitól, kiket a mű címe felzaklatott, jelezvén, hogy ő csak a szilárd tényeket közli).

Sajnos szociológia szempontból nem számolhatok be pozitív hatásról, sőt! A délutánom maradék részét Németországban, a Rákkutató Intézetben töltöttem és a jelenleg ott található eServer pSerie 690 típusú IBM szuperszámítógépeken végeztem számításokat A Dokumentációkat illetően.(melyekkel eredetileg az emberi genomot vizsgálták, ám én kibéreltem az egész rendszert potom 200.000 Euro/munkaóráért) Sajnos a rendszer az adatok betáplálását követő második munkaóra után összeomlott, valószínüleg A Dokumentációban található felfoghatatlan mennyiségű információt egyszerűen nem bírta feldolgozni. Így a maradék számításhoz papírt és ceruzát ragadtam és fejben kiszámoltam. Végül sajnos annak a végtelen, nem szakaszos tizedestörtnek és annak a nemvalós, de nullával mégis osztható számnak a köbgyöke jött ki a differenciál egyenlet eredményeként, amitől tartottam, így sejtésem beigazolódott. Nagy vonalakban vázolom milyen összefüggésekre jöttem rá a számisztika és a káoszelmélet segítségével.
Matematikával és deduktív következtetés útján rájöttem, hogy ha A Dokumentáció nem létezett volna, világunk ma csodálatos utópiában élne, nem lennének háborúk, éhinség és járványok. Ahhoz hogy ezen következtetésemet megértsék, vissza kell utaznunk az időben A Dokumentáció előtti ködös, távoli korokba. Annak idején minden képregény olvasó, aki nem volt biztos valamilyen összefüggésben, tényben, az írt valamelyik képregényes fórumba és ott tette fel kérdését. Ám mióta A Dokumentáció létezik, ezek a kérdések elapadtak, mivel az minden kérdésükre választ adott. Ha nem létezett volna, akkor a kérdezősködőknek köszönhetően a magyar képregényvilág olyannyira megduzzadt volna, hogy elég hatalmuk lett volna azonnali választást elrendelni és hatalomra jutni.
Egy ilyen kormányról elég csak annyit tudni, hogy a miniszteri tárcák között szerepelt volna a Bosszú Angyalai minisztérium, élén Farekkel, az X-Men minisztérium, elnöke Nitro és például a Pókember minisztérium Kaine-el az élen. Természetesen ellenzék is lett volna, például a Szabad DC Pártja és a Magyar Image Sövetség.
Körülbelül napjainkra ez a rendszer nemcsak országunkba hozta volna el a békét és a jólétet, hanem látván a többi ország a követendő példát, más kormányok is hasonló berendezkedésűvé váltak volna és végül az egész világ egyesült volna a képregényimádat égisze alatt, vezérüknek pedig Fareket választották volna, aki megkapta volna a Világkormányzó Fő Angyal megtisztelő címet.
Ám mivel A Dokumentáció létrejött, ez a folyamat már nem valósulhat meg, a magyar képregény rajongók köre nagyjából megmarad ezen a kellemesen családias szinten, néha-néha kiegészülve egy-egy idetévedt krónikással.

Végül pedig gazdasági szemmel nézve A Dokumentáció sajnos szintén nem büszkélkedhet pozitívumokkal. Ha csak azt az összeget tekintem, ahány Official Handbook-kal kevesebb fogyott világszerte, már az 1.790.000 dolár veszteség az amerikai képregényiparnak, nem tekintve a papíripart súlytó 963.000 dolláros bevételkiesést, bár itt jegyezném meg, hogy A Dokumentáció hatására 3.200 hektárral kevesebb erdőt írtottak ki. Ám sajnos az előbb említett pozitívumot sajnos rögtön követi egy negatívum is, ugyanis a Florida Paint Factory látván, hogy az erre a célra felhalmozott kemikáliáit nem tudja értékesíteni, azokat minden teketória nélkül az Atlanti-óceánba öntötte. Az azóta csak "Tuska-Klein-Buscema -folt" néven elhíresült katasztrófa miatt a Greenpeace eddig 52 aktivistája robbantotta fel magát.
Így, bár valószínűleg az Alkotók nem tudnak róla, de az Egyesült Államokban hivatalosan is nemkivánatos személynek lettek nyilvánítva. Itt idézhetném George William Bush nem túl hízelgő nyilatkozatát, melyben Fareket és Michot "az amerikai nép ellenségének", "terroristának", "komcsinak" és "arab bérenc szabotőr"-nek nevezte, de inkább eltekintek tőle.

Végszóként csak annyit, hogy A Dokumentációnak vannak ugyan kedvező és kedvezőtlen vetületei is, én mégis úgy gondolom, teljes mértékben el kell fogadnunk ezt az alkotást, hiszen egy hazai csapat fáradságos munkája fekszik benne és önzetlenül megosztják bárkivel, aki egy kicsit többet szeretne tudni az Angyalokról.

Köszönöm figyelmüket!
 
Odaadó hívükként továbbra is
Maradok Tisztelettel:
TOM

A műben szereplő személyek, helyszínek és bármely valós személyek, legyen az bár élő vagy holt, valamint valós helyszínek között a hasonlóság csak a véletlen műve. És mégegyszer bocs a Kertész Imrés poénért, kicsit tényleg erős volt és tényleg csak egy magánvélemény, nem a zsidókat akartam bántani vele,esküszöm.