Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 539523 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #531 Dátum: 2006. Január 13., 13:03:10 »
Punkológus: ja, szegény Ultron. Csak annyit fűznék hozzá, hogy itt még nem volt adamantiumból, ezért sikerült ilyen könnyen elpusztítani.
És köszi a többiek dicséretét is.
A történet valóban elég lineáris, de néha kell egy kis pihentető is, ami nem követel hihetetlen agymunkát, nem?  

Micho: ja, a Marvelnél szeretnek a klasszikushoz visszanyúlni. Reményeim szerint egyszer majd elérünk ehhez a történethez is.

Ja, és remélhetőleg hamarosan megkezdődik a nyugati parti szekció feltöltése is.  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #530 Dátum: 2006. Január 13., 09:55:43 »
Eszméletlenjólett a letöltőoldal.... :-)))

Nagyon pipecek ezek a kisfigurák...(meg lehet kérdezni, hogy honnan szereztétek őket ??) ...legjobban KisThanos tetszik (még vigyorog is a kis megalomániás  )

Kakukktojás: 1.ben Jarvis (nem szuperhős, hanem hétköznapi hős) (Van benne ugyan egy X-menes alak, de őt én mindig Bosszú Angyalnak tartottam...)

2.ban (ezt nem mondom meg ;-) )

3.ban Lee mester + Nova

+ Boldog Szülinapot MICHO !!!!  (Iszok egyet az egészségedre: )
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 13., 09:57:40 írta Fairlight »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #529 Dátum: 2006. Január 12., 22:04:50 »
Idézet
Gratula. Pl.:a boritón lévő "S eljő... Vízió" szépségében veri az eredetit, sőt olyan mintha az amcsik honosították volna

Köszi a dicsérő szavakat, újra meg kellett néznem azt a borítót, hogy télleg ilyen jó lett??    (a kaine-es poén ült )  

a többit majd Farek!

aki különben erre próbált célozni, hogy külön "aloldala" lett immár az Angyaloknak a HZs-n (picit kinőtték magukat) és a következő szerint lettek csoportosítva:

Bosszú Angyalai letöltő oldal

hogy tetszik?

az egyik csapatban van egy kakukktojás, figyelmeztetett nitro... hát már azért sem veszem ki, aki akarja tippelhet, ki az  


UPDATE: tök véletlen akadtam rá az imént:

úgy látszik tetszett az amcsiknak a Vízió belépője, aztán megismételték a nyugati parton  

« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 12., 23:08:37 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #528 Dátum: 2006. Január 12., 21:48:59 »
Én is elolvastam az Avengers 057-et. Mind a beirás, mind a forditás nagyon jó lett. Gratula. Pl.:a boritón lévő "S eljő... Vízió" szépségében veri az eredetit, sőt olyan mintha az amcsik honosították volna  , amolyan kaine féle hibajavítós módszerel  . A történet nem valami hú de egetrengető, szép lineáris menet, fordulatok nélkül. Igaz, ennek is megvan a hangulata.

3.oldalon első kockája: Jan felkiáltása kisé röhejes. "Nem... nem! Ez valami földöntúli embertelen vízió! És az a hang... mint ami a sílról túlról jön!" Hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy most képregényt vagy Shakespier drámát olvasok (remélem Vili nevét nem szúrtam el)

A Fekete Özvegy ruháján s haján bebőgtem. Ezt a ruhát használta akkor is, mikor kémkedik??? Ahogy ránézek, folyamat a Cool tv ugrik be "Szuper moncsi"  

Sólyomszemet direkt csinálták ennyire idegesítőre?

Ultront pedig csak sajnálni tudom. A nagy adamantium szörny, aki folyamatosan darabokra vernek. Ez a szószátyársága sem tetszett. Jobban bejön a Titkos Háborúból ismert szótlan gyilkológép. A feje viszont tényleg tükröz valami eredendő brutalitást. (csak tudnám hogy miért nem épített olyan falat, ami gyorsan csapódik össze  ) Ezt az elektródás dolgot sem értem igazán  nekem úgy tűnt, hogy Ulti falnak vágja magát és felrobban. Én meg csapkodom a klaviatúrát és üvöltve kérdem az égtől, hogy Miééééééért???

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #527 Dátum: 2006. Január 12., 18:06:27 »
Ajánlom mindenkinek a figyelmébe a megújult BA letöltési szekciót, azon belül is felhívnám a figyelmet a Nyugai Parti részre.  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #526 Dátum: 2006. Január 10., 15:57:46 »
Mondjuk a sok Ultron verzió bizonyítja, hogy egyik sem volt az igazi  

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #525 Dátum: 2006. Január 10., 15:42:25 »
Azért Ultron megfingatta párszor az Angyalokat, de ebben a részben Viziló öhm... Vízió a főszereplő . Aztán Ultronból a sok verzió közül ez még nem volt az igazi. És visszatér a klasszikus Frankenstein hatás, mikor a teremtmény alkotója ellen fordul.
Aztán a CoMor-on hamarosan eljutunk a valaha megírt egyik legjobb Angyalos sztorihoz, annak is Ultron a főszereplője. (azért még van pár rész addig  )

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #524 Dátum: 2006. Január 10., 15:06:58 »
Bosszú angyalai - s eljő a ... Vízió

"Ütött az órád, Janet Van Dyne! És semmit sem tehetsz, hogy elkerüld végzeted!" Ezek azok a mondatok, amelyekért különösen megéri olvasni ezeket a régebbi történeteket. Semmi bemutatkozás, semmi indok, csak berúgjuk az ajtót és egymásnak esünk. Retro-fíling ez a javából.

A történet nem túl bonyolult, szegény Ultron próbálkozása, hogy likvidálja az Angyalokat, természetesen a megfelelő fordulatokkal, de egy pillanatra sem érezzük, hogy váratlan/kiszámíthatatlan végkifejlet felé haladnánk.
Ha főgonoszt kellene választani én biztosan Ultront is beválasztanám a csapatomba (Valamelyik verzióját a sok közül), mert szerintem elég jól sikerült figura, legalábbis a külseje sugároz egyfajta agresszivitást. Az persze más tészta, hogy a "képregényi környezet" miatt általában ő húzza a rövidebbet. Mondjuk nem értem, hogy miért kell őt sokszor ilyen "balfékre" megalkotni (Mármint Ultront - a képregényírók által)), aki nem tud rendesen összehozni egy "angyal-gyilkost", mint pl Vízió, és folyton kihagy valamit a számításból, vagy valamilyen hiba csúszik a dolgaiba.
A történet vége igazán jól sikerült, tetszett a befejezés a kis sráccal és a verssel.

A beírás/fordítás ismét jól sikerült.

A dokumentáció szereplőjét nem volt nehéz kitalálni  
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 10., 15:09:39 írta regnar »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #523 Dátum: 2006. Január 10., 10:09:01 »
Idézet
A fordításnál az jutott eszembe, hogy az eredetiben mindíg névelővel írják Vízió nevét, ám én párszor fordítottam már de sosem névelővel. Ezt el szoktam hagyni pusztán amiatt, mert ez a neve. Te hogy vagy ezzel, Farek?
Igen, igen, haladunk kőkeményen, nagyon nagy az iram  A leírás pedig valóban nem lehetett másé.
A névvel kapcsolatban egyetértek veled, a magyar rend szerint nem szoktam a nevek elé névelőt tenni, hiszen, ahogy te is mondtad, ez a neve. Csak akkor hagyom ott, ha valami nagyon nyomatékosító környezetben van.
Amitől pedig rosszul vagyok, amikor pl. a külföldi zenekarok nevét magyar környezetben mondják, és ilyenek hangzanak el, hogy
A 'The Beatles'
meg
A 'The Rolling Stones'
Na, ilyenkor még a hátamon is a hideg futkározik.

Egyébként ennek a résznek a végén található versidézet az Ozimandiás című vers, Percy Bysshe Shelley tollából, amit az alábbiakban közkinccsé bocsátok eredetiben is az érdeklődők kedvéért:

Ozymandias
I met a traveler from an antique land
Who said: Two vast and trunkless legs of stone
Stand in the desert. Near them, on the sand,
Half sunk, a shattered visage lies, whose frown,
And wrinkled lip, and sneer of cold command,
Tell that its sculptor well those passions read,
Which yet survive, stamped on these lifeless things,
The hand that mocked them, and the heart that fed,
And on the pedestal these words appear:
"My name is Ozymandias, King of Kings:
Look upon my works, ye Mighty, and despair!"
Nothing beside remains. Round the decay
Of that colossal wreck, boundless and bare
The lone and level sands stretch far away.

Percy Bysshe Shelley
1792-1822
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #522 Dátum: 2006. Január 09., 19:50:36 »
Azta! Nemrég volt Bosszúangyalos történet, erre itt egy újabb. Ez a Viziló izé...   Vízió elég meghatározó karakter lett azóta, nemrégiben bekövetkezett haláláig.
És eljött Ultron is! Vele sem találkozhattunk még soxor, pedig meghatározó ellenfél. A végén poén ahogy a srác focizik a fejével.
És ki más leírésa lehetne a történet végén...

A fordításnál az jutott eszembe, hogy az eredetiben mindíg névelővel írják Vízió nevét, ám én párszor fordítottam már de sosem névelővel. Ezt el szoktam hagyni pusztán amiatt, mert ez a neve. Te hogy vagy ezzel, Farek?

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Avengers képregények
« Válasz #521 Dátum: 2006. Január 08., 21:36:22 »
FELKERÜLT A Bosszú Angyalai vol.1 #057 - S eljo... a Vízió!  !!!!

Jó szórakozást hozzá !!!!



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #520 Dátum: 2006. Január 05., 15:58:24 »
Blue S, ne haragudj, de ne térj el a témától, rendben? Ja... hogy mi van... hogy ez egy Avengers téma? Khmmmm.... bocsi, elnézést  
Örülök, hogy ekkora siker a dokumentáció még mindig. Igyekszünk addig folytatni, amíg csak bírjuk anyaggal, meg szuflával.
A kaktuszos trükk nekem is az egyik kedvencem. Hatalmas ötlet. De azért nem sokkal marad le mögötte a liszteszsák a kéménybe sem  
Thor kalapácsával kapcsolatban nekem az a kedvencem, amikor 57 másodpercig pattogtatja körülöttük       Valóban ő a legnagyobb  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #519 Dátum: 2006. Január 04., 22:11:50 »
Kicsit megkésve ugyan, de pár sor a 003. részről:

Hátulról kezdem, a dokumentációval. Köszönet érte! A két kedvencem (közülük Vasembert bírom jobban) az Angyalok közül. Sok érdekes adatot megtudtam. Thor dokumentációját néha kétszer is el kellett olvasnom, mert rendesen összekevert, hogy ki-kicsoda. Mégis Stark-é ragadott meg jobban. Elég sok zűrös része volt az életének, és mindig talpra tudott állni. Nagyszerűen idevág a Mikulás számban olvasott kis történet, mikor elgondolkozik, milyen sors várhat rá, és a vagyona ellenére mennyire magányos.

A 003. részben le is rázták szegényt, mikor kereste a Hulk-ot.      
A legjobban az a rész tetszett, mikor Hulk rálő a kaktusszal. Mekkora ötlet! Ilyet a mai sztorikban már nem olvasunk.  

Sajnos Darázst nem tapossák el a társai, pedig milyen drámai lett volna, és megszabadultunk volna egy (szerintem) utálatos karatertől. Azért Namorban nagyot csalódtam. A "nemes herceg" azt tervezi, hogy a csata után kinyírja a szövetségesét. Na szép...    

De ami mindent üt, az Thor! Vagyis a kalapácsa. Azaz ütné az ágyúgolyót, mert Vasember nem engedi. Gondoljatok bele, repül feléjük egy ágyúgolyó, erre ezek 5 percig vitatkoznak, hogy ki küldje vissza a feladónak.   Hiába, ezek a régi sztorik...   Tényleg nagyon jók, szétröhögöm magam rajtuk, de izgulok is, például, mikor a végén lefogják Thort.

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #518 Dátum: 2006. Január 04., 21:42:48 »
Most már nagyon kezdünk elhúzni a képregények témájától, úgyhogy frissitést. Egyébként meg...  

Idézet
Mi az utopisztikus a rend és béke fenntartásában?
A rend és a béke egy teljesen utópisztikus dolog. Mindig az erősebbnek van igaza, felsőbbrendű igazság nem létezik. Pl.: (ez szigoruan az én véleményem és nem félreérteni) Hitler teljesen jogosan csinált holokausztot és utána a nácikat teljesen jogosan végezték ki. Ahol a hatalom ott a jog.
Idézet
A hősök az ő megfékezésükre áldozzák napjaikat, nem szólnak bele a világ rendjébe.
Dehogynem. Pontosan azért, mert hatalmuk van. Így jogot formálnak arra, hogy rendet rakjanak. A saját kezükbe veszik a jogot a reagálásra. És arra reagálnak, amire úgy érzik ragálni kell és úgy, ahogy ők jónak érzik. Ezt teszi Megtorló is és AmKap is.
Idézet
A hős feldolgozza személyes tragédiáját, felemelkedik és a társadalom számára jó utat választja
A társadalom számára a jó utat választja, de vajon a társadalom egy jó út?

de most aztán tényleg frissitést!

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #517 Dátum: 2006. Január 04., 19:03:20 »
Mivel pár dologban más a véleménem, ezért kifejtem:
Visszatérve ahhoz, hogy a hősök utopisztikus dolgokért küzdenének. Az én olvastamban ez nem így néz ki. Mi az utopisztikus a rend és béke fenntartásában? Igen, fenntartásában, mert a hősök megjelenése mindíg válasz egy fenyegetésre. Nem ütnék fel fejüket ha nem volna rájuk szükség.
Nem akarják átalakítani a világot mint egyes szuperbűnözők pl. Magneto, Fátum, akik tényleg a saját utópiáik rabjai. A hősök az ő megfékezésükre áldozzák napjaikat, nem szólnak bele a világ rendjébe. Pont a Bosszú Angyalai az ami a kormányzat alá tartozik, a törvények felé tartoznak elszámolással. Az X-eket utálják mégis a rendért harcolnak, megteszik mert ezt várnák el másoktól hasonló helyzetben.
A hősök miért lennének feketék vagy fehérek, álmodozók? A Marvelnél igenis emberek, akik közül jópáran öltek embert voltak gondatlanok, kártevők, árulók, félreléptek, nagyon is szürkék! Az álmodozás tárgya, amit már kifejtettem nem álom, hanem az emberek nyugodt élethez való ragaszkodása.
És ellent kell mondjak mert a "feketén mocskos" hősök nem befutók. Mert Megtorló nem egy szürke karakter, beszükült látású megcsömörlött ember leginkább sajnálni való, harca sosem ér véget, de felfogni nem tudja. És a naivitásról, a hősiesség nem alapvetően jóság, hanem az emberiesség felvállalása bármilyen környezetben. És a hősök noha naívnak látszanának, amit tesznek nem ebből indul hanem abból a bizonyos emberiességből. A hős feldolgozza személyes tragédiáját, felemelkedik és a társadalom számára jó utat választja. Megtorló itt bukott el.
Igenis, az emberiség társas lény a társadalom része, függ attól és ő is hatással van rá. Aki önként kivűl helyezi kívül magát, mindenért azt kezdi okolni, szociopatává válik. Nem könnyű az együttélés, ezért a hősök alapvető igényeink megtestesítői akik ökle lesújt ha már elég, mert a kisember tehetetlennek érzi magát. Így ők is csak a társadalom részei, és csak annyira egysíkúak, naívak mint az átlag ember. (Ide jön, hogy írója válogatja.)
Frissítést!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #516 Dátum: 2006. Január 04., 11:04:44 »
Idézet
Beszélhetnénk még arról a marketingről is amit az antológiában Punisher és Venom együtt éltet, mondván ma az erőszak eladhatóbb.

Nem biztos, hogy ma jobban eladható. Ha kivesézzük, mondjuk az igazán sikeres filmeket, akkor elég kevés "erőszak alapút" találunk közöttük. MEg igazából az erőszak alapjaiban mindig is a képregény része volt, már az ősember is a vadászatot, vagy az egyiptomi "képregényeken" is csatákat, istenek beavatkozásait is megörökítették. Ez a vérünkben van, ragadozók vagyunk, csak önmagunkat kiszakítottuk "természetes környezetünkből", és valamilyen módon pótolni kell az igényt, a vágyat az erőszakra. Ez persze nem zárja ki a naivitást, a romantikára való hajlamot, a tisztaság keresését. Csak ezt egyesek elnyomják magukban, vagy már nem kapják meg háttértől. Én a munkám során nap, mint nap szembesülök ezekkel a dolgokkal, a megfelelő érzelmi háttér hiánya nagyon rányomja bélyegét a felnövekvő generációra, főleg az utolsó 8-10 évben. Az álmodozókat kiközösítik és kénytelenek idomulni, hogy befogadják őket.  De hogy mi is vezetett ehhez a nihilitás-vágyhoz azt nem tudom megfejteni. Sokan mondanak sokfélét, de igazából egyik sem fedi a valóságot, mert nem csak egyes rétegeket érint a dolog, hanem a társadalom (Itt értve a világ társadalmára) jelentős részét.
És ha már álmodozás. Ha abból lehetne várat építeni, akkor én lehetnék a legnagyobb torony tulajdonosa  

A frissítést én is megszavazom  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #515 Dátum: 2006. Január 04., 11:01:43 »
Szó sincs ilyesmiről. Nem érezem csesztetésnek, úgyhogy te se érezd úgy hogy csesztetésnek éreztem.  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #514 Dátum: 2006. Január 04., 10:39:38 »
Gorgonita: jajj, remélem nem érzed úgy - leglább is nem az volt a szándékom - hogy csesztetlek a 'naivságod' miatt. Hidd el, hogy én is elég romantikus és álmodozó vagyok, csak kénytelen voltam beadni a derekam a világnak. De azért vannak álmaim. (Lehet, hogy idegesít pl. Superman, de a képességeit elfogadnám   )
És valóban megegyeztünk, hamarosan frissítés.  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #513 Dátum: 2006. Január 04., 10:01:23 »
Értem, amit írtok, és nem is vagyok olan vaskalapos, amilyennek néha hozzászólásaim alapján tünhetek. De az biztos, hogy a világot valamivel optimistábban látom mint ti, és általában a környezetem. Hogy ez a korral járó bölcsesség, vagy naív mesék rossz hatása, azt nem tudhatom.    
 Ezzel együtt kritikusabb is vagyok a pesszimistább, komorabb, darkosabb irányvonal felé, és talán engedékenyebb az optimistább sablonok irányába. De persze én sem tartom a saját véleményem mérvadónak, csak egy véleménynek.
 Beszélhetnénk még a fejlődésről, ami az ókori filozófusok által is, akkor még csak kulturálatlannak, de akkor még nem embertelennek tartott ókori gladiátorviadaloktól, napjainkba az állatok kínzását tiltó törvények kezdeményezéséig ível, és pl Gene Roddenbery Star Trek-je szerint még folytatódni fog. Szerintem is. (Még a jóval komorabb jms is pozitív kicsengésű befejezést adott a Babylon 5-nek, vagy a Rising Stars-nak. Persze a ST és B5 a jövőben játszódnak, de akárcsak a Marvel történetei, ezek is napjaink problémáit modellezik, több - kevesebb sikerrel, következetességel/tlenségekkel, üzleti ráhatásokkal.)
 Beszélhetnénk még arról a marketingről is amit az antológiában Punisher és Venom együtt éltet, mondván ma az erőszak eladhatóbb. Vagy hogy a pedagógia külön foglalkozik, a tinédzserkorszakra jellemző szélsőséges érzelmi reakciókkal, kamaszkori túlreagálásokkal, amik ugye manipulálhatóvá, lebutíthatóvá teszik az sf-t is épp úgy mint az elsősorban ugyanezt a célközönséget célzó könnyűzene ipart, moziipart, tvipart. Pl mainstream képregények, akciófilmek, tüc-tüc zenék, valóságsók áradata stb.
 De szrtem inkább jöjjön a következő frissítés. Ebben biztos kiegyezünk.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Január 04., 10:43:39 írta Gorgonita »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #512 Dátum: 2006. Január 04., 09:35:53 »
Igen, és valóban lehet nagyon tisztelni ezeket a hősöket, hiszen szerintem a legtöbb ember mélyen belül romantikus és hisz az ilyen Fekete-Fehér dolgokban, mint amit a Marvelben pl. Amerika Kapitány, vagy Küklopsz képvisel, csak az a baj, hogy teljesen utópisztikus mai világunkban ilyet elérni. És ezért néha már baromira idegesítő a naívságuk ezeknek a hősöknek. Na, sebaj, majd hamarosan rakunk föl olyan sztorit is, ahol nyoma sincs a jó Kapitánynak.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #511 Dátum: 2006. Január 03., 17:51:05 »
Idézet
Ők olyan dolgokért küzdenek, amelyek igazolhatóak -szabadság, egyenlőség, béke, igazságosság

Igaz a hősök általában tiszták - fehérek, és küzdenek a fekete ellen. De ugyanakkor - legalábbis szerintem - utópisztikus dolgokért küzdenek. (Ami persze nem gond, ebben a kicsit befásult világban jó hinni és találkozni az utópiával) Mármint szabadság, egyenlőség stb.. olyan dolgok, amelyek ha megvalósulnának nagyobb kárt okoznának, mint amennyi jó származna belőlük (értve ezalatt, hogy ezek magukkal vonják a beolvadást, azonosulást, az egyéniség egy - vagy teljes részének elvesztését - persze itt földi dolgokról beszéleünk). És a történelem már bebizonyította, hogy nem valósíthatók meg, mert semmi sem egyértelműen fekete és fehér. Természetesen egy elképzelt világban tényleg igazolhatóak ezek a célok - pl a Star Warsban, de a földön játszódó szuperhősös történetekben ezek a célok ennyire tisztán és egyértelműen szerintem nem vezethetőek le, és ezért is szeretik kevésbé sokan, vagy fogadják el nehezebben a "tiszta" hősöket, és inkább a szürke, sokszor mocskosan fekete, de mégis a jó oldalon álló, vagy ha átvitten is azt szolgáló "hősök" futnak be jobban, mint pl Megtorló. Az, hogy ezek a célok, amelyekért küzdenek mennyire igazolhatóak? Számunkra lehet, hogy igen. De ezt is kultúrköre válogatja. Lehet, hogy számomra igenis fontos a béke, nem vágyom a háborút, de más embernek más lehet az értékrendje. Persze tényleg elég nagy a szuperhősök birodalma és mindenki megtalálhatja benne a neki megfelelőt, és talán nem is lenne jó, ha mindenkinek ugyanazok a karakterek tetszenének. Az pedig tényleg az írón múlik, hogy mikor ki a "jobb" hős

Nem elérhető Daredevil

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 940
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #510 Dátum: 2006. Január 01., 20:34:00 »
Nekem is ezek jönnek be a leginkább.

A félelem nélküli ember.
[/color]



Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #509 Dátum: 2005. December 31., 16:02:30 »
Rozsival mostanában egy gondom, hogy mindenhol ottvan lassan. Kisé már túleröltetik. Számomra az Ennis-es Megtorló és Deadpool a kedvenc

Nem elérhető Daredevil

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 940
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #508 Dátum: 2005. December 31., 16:00:02 »
Idézet
[ Nyilván azért népszerübbek, mert a lázadók mindig is a szabadságot választják, míg Kap vagy Küki egy eszme elkötelezett hívei és ezáltal fügnek is tőle. A lázadók általában járják a saját útjukat és azon a véleményen vannak, hogy pl. mind Magnetó mind X-prof demagóg. És ugyanígy van ez Kapi-val vagy a náci Vörös Koponyával. (Star Wars-ban pedig számomra Vader az isten)
A legtöbben ezért szeretik az ilyen figurákat. Piszkos Harryt, vagy a Megtorlót sem a törvényekhez való ragaszkodásuk, hanem öntörvényű viselkedésük matt szeretjük.

Nekem is az abszolút isten a szuperlények között Logan, de ettől Küklopsz is az egyik kedvencem, mert mindekettőjükben találni olyat, ami miatt szeretni lehet őket.

A félelem nélküli ember.
[/color]



Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #507 Dátum: 2005. December 31., 14:50:17 »
Ezért gyönyörü a képregények tág univerzuma: mindenki megtalálja a számára szimpatikus karaktereket, történeteket, jellemeket vagy éppen eszméket. Legyen az Peace and Love vagy War and Hate.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #506 Dátum: 2005. December 31., 14:43:33 »
Én maradok a hősöknél. Ők olyan dolgokért küzdenek, amelyek igazolhatóak -szabadság, egyenlőség, béke, igazságosság -és nkem is fontosak. A hatalom meg a nihil ellenben nem csábít.
 És hogy ki a jobb taktikus? Akit az épp aktuális író, győztesnek ír meg.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 31., 14:47:36 írta Gorgonita »

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #505 Dátum: 2005. December 31., 14:12:41 »
Idézet
A lázadó renitensek, mint Hawkeye, Wolwerine vagy Han Solo mindig népszerűbbek, mint a hősi karakterek Cap, Cyclops, Luke Skywalker. Hogy miért, azt nem tudom,
Nyilván azért népszerübbek, mert a lázadók mindig is a szabadságot választják, míg Kap vagy Küki egy eszme elkötelezett hívei és ezáltal fügnek is tőle. A lázadók általában járják a saját útjukat és azon a véleményen vannak, hogy pl. mind Magnetó mind X-prof demagóg. És ugyanígy van ez Kapi-val vagy a náci Vörös Koponyával. (Srar Wars-ban pedig számomra Vader az isten)

Idézet
Azt meg hogy hátulról osztogatja a parancsokat, nem szép dolog számonkérni, egy taktikustól, akinek ez a dolga.
A Végtelen Kesztyű sztoriban egyértelmüen Warlock és Thanos az aki megérdemelte csodálatomat. Thanos a nihilista világnézete miatt, Warlock pedig azzal, hogy egyáltalán nem hősies, hanem higadttan tud gondolkodni és kihasználni az egész bandát. Meg lehet nézni a hősöket... Nekirohannak egy szinte mindenható lénynek. Igen ettöl ők a hősök. Ezt nevezik erkölcsi tartásnak vagy minek. De ez a végeredményen nem változtat. Thanos nevetve lemészárolja őket. Ebben az esetben a nagy hősiesség miatt egy csordává degenerálódnak, akiket warlock vezett a vágóhídra. Ő maga pedig a végére sikeresen megszerzi az isten erőt. Szóval ki nagyobb taktikus?

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #504 Dátum: 2005. December 30., 14:41:01 »
Idézet
Előtted már 99-en próbálták kiszabadítani a királylányt, te vagy a századik...
...és a neved: Shrek!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #503 Dátum: 2005. December 30., 10:22:56 »
A lázadó renitensek, mint Hawkeye, Wolwerine vagy Han Solo mindig népszerűbbek, mint a hősi karakterek Cap, Cyclops, Luke Skywalker. Hogy miért, azt nem tudom, mert nkem mindig is az utobbiak jöttek be, egyszerűen azért mert ők a fejüket is használják, nem csak a hangjukat.  
 A hős meg ugye attól hős, hogy helytáll, ott ahol más nem. Ennek ábrázolása pedig könnyen eltolódhat a nehezen hihetőség irányába. Tell Vilmos lelövi fia fejéről az almát. Robin Hood megnyeri az elfogására szervezett íjjászversenyt, és röhögve kisétál a csapdából. Zorro Z betűt rajzolgat Garcia őrmester hasára miközben annak összes beosztotja szorongatja.
 Miben lenne akkor más a Thanos-t feltartó Ami kapi? A hős ettől hős, hogy nem átlagos helyzetekben átlagon felül reagál.
 Az utóbbi időben persze fejlődött a dolog, és egyre több a hétköznapi hős karakter, -aminek csak örülni tudok, mert a világot sem a szuperhősöknek, hanem embereknek kellene megmenteni. De azért nem kellene rögtön az összes mesehőst, fénykardostól, varázsbotostól leírni.
 Egy olyan közegben mint a Marvel, a kiadó marketinges húzásai miatt persze a túlzások is gyakoribbak. Érdemes már csak a címeket is megfigyelni Hihetetlen Hulk, Csodálatos Pókember, Lehetetlen Forgatókönyvíró, stb. nem Hihető Hulk, vagy Hétköznapi Pókember...
 Szrtem a helyén kell kezelni, -mint műfaji sajátosságokat, -az ilyen Superman-es túlzásokat. Ha több hitelességre vágyok, megnézek egy Babylon 5-öt, vagy elolvasok egy Supreme Power-t. Még azokban is előferdülhet, hogy pl Sheridan hősiességének ábrázolása, néha már-már a hihetőség javára megy. Pedig jms-t a következetesen reális történetvezetéséért szeretjük, de néha még ő is kénytelen a hatásfokozás eszközéhez nyúlni, hogy érvényesüljön a tv-filmek piacán.
 Szval szrtem minden szuperhős kezelhető, és befogadható így is úgy is. Ha úgy vesszük két Ami kapi létezik. Egy aki a Titkos Háború tipusú sztorikban, még Galactus elé is odaállhat, és egy másik aki a korrupcióval esélytelenül szembeszegülő Batman legjobb pillanatait idézi.
 Azt meg hogy hátulról osztogatja a parancsokat, nem szép dolog számonkérni, egy taktikustól, akinek ez a dolga. Spidey: Ez az Amerika kapitány tud parancsolgatni mi? Ironman: Hát Bruce Lee tudott-e verekedni, fiacskám?  
 Abban pedig hogy ő marad utoljára, szintén nem gyávaságot látok, hanem megint hatásfokozást, és egy ősi mesei elemet. Előtted már 99-en próbálták kiszabadítani a királylányt, te vagy a századik...ismerős ugye?
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 30., 10:46:07 írta Gorgonita »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #502 Dátum: 2005. December 29., 12:14:06 »
Idézet
Örülök, hogy megörvendeztethettelek. (ezt a szót így kell írni egyáltalán?  )
Igen, így.  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"