Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 681397 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Elérhető roberto

• Venom
Re:Filmek, zenék
« Válasz #10921 Dátum: 2020. December 09., 21:50:14 »
A másodikban az sem érthető, néhány xeno hogy a pélóba képes teljes harci szereléssel ellátott katonákat megtizedelni. Bezzeg a kis tizenéves lekapja a lézerpuskával...
A képhez meg: mikor másodjára megnéztem, még egész tűrhető volt, mindent láttam.

Nem elérhető HeirToGrievous

• Spock
  • Nem: Férfi
« Válasz #10920 Dátum: 2020. December 09., 20:07:55 »
Kinek mennyire volt élvezhető annak idején a két AVP film, annak ellenére, hogy címükön kívül sok közük nem volt a játékhoz?

A béna és nyúlszájú Predatorokat (egy ALIEN kicsinál kettőt? Ne mááár!), a vérszegénységet, a túlságosan gyors megtermékenyítési/kikelési folyamatokat (állítólag ennek a nagy mennyiségű tiszta oxigén az oka), és a lehelet teljes hiányát leszámítva az első rész egész hangulatos volt.

A második meg véres volt... állítólag. Nem tudom, mert qrva sötét az egész film.
Mintha egy hangeffektekkel tarkított fekete képernyőt nézne az ember.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Elérhető roberto

• Venom
« Válasz #10919 Dátum: 2020. December 09., 18:13:09 »
A 2. részt -Requiem- jegyző Strause fivérek már a folytatást pedzegették, de határozatlan időre elhalasztották. Szerintem ez a halasztás véglegesnek tekinthető.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
« Válasz #10918 Dátum: 2020. December 09., 14:56:56 »
Pedzegették már ezt korábban, vicces lenne, ha így lenne. (Külön érdekes, hogy már az Into the Spider-verse is erről szólt.)

Nem elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #10917 Dátum: 2020. December 09., 09:05:46 »
KiD nagyjából összefoglalta az én véleményemet is.
Kár, hogy a nagy franchise húzóneveket csak azért használták, hogy az emberek bemenjenek ezekre a filmekre. Et másféle lényekkel is meg tudták volna oldani, csak akkor nem annyira kíváncsiak rájuk az emberek. Így viszont csalódás lett.
Annak ellenére, hogy valóban voltak nagyon jó jelenetek, mindkét filmben.

Más: tudom, már eddig is voltak hírek a vendégszereplésekről, de ez most így elég jól hangzik:

https://24.hu/kultura/2020/12/09/pokember-3-tobey-maguire-andrew-garfield-tom-holland/
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #10916 Dátum: 2020. December 08., 22:28:42 »
Kinek mennyire volt élvezhető annak idején a két AVP film, annak ellenére, hogy címükön kívül sok közük nem volt a játékhoz?

Mind a kettővel az a fő problémám, hogy egyszerű 12 egy tucat popcorn filmek egy olyan sorozatban (két olyan sorozatban), ahol addig minden rész szépen fel volt építve, volt idő feszültségteremtésre, karakterekre, stb., na ezt mind kidobták a kukába, és meghagyták az akciókat. Az első javára írom, hogy CGI helyett többnyire robotikát, maszkokat, valódi effekteket használ, mást nem igen tudok, volt benne 2-3 kúl jelenet, a másodikban pedig tetszett, hogy a Ragadozó az első rész kezdőihez képest meglehetősen hatékony szerzet volt.

Alapjában véve szerintem mindkét simán film nézhető, csak ez nekem édeskevés két olyan franchiseban, ahol az előzmények nagyjából a "zseniális" és a "megosztó, de így is kenterbe veri a többi franchiset" szintek között mozognak.

Elérhető roberto

• Venom
« Válasz #10915 Dátum: 2020. December 08., 22:08:30 »

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #10914 Dátum: 2020. November 20., 21:55:06 »
Ez egy hosszú beszélgetésnek ígérkezik, de nem bánom...

Szerintem egyezzünk kid egy döntetlenben  :cool:

Jó, mert megint beszartam:D

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • http://www.halozsak.hu
« Válasz #10913 Dátum: 2020. November 20., 18:43:50 »

Szerintem egyezzünk kid egy döntetlenben  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #10912 Dátum: 2020. November 20., 15:22:59 »

Szóval... khm... hrm... a briteké.

(Estleg a brideké.)

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #10911 Dátum: 2020. November 20., 01:18:55 »
Arthur vagyok, a britek királya.  :nemtudom:

Kidnek a királya? ;D

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #10910 Dátum: 2020. November 19., 21:40:13 »
Vajon ki csinálhatta azt az interjút és hol olvashattad?  :headscratch:  :nemtudom:

Kid tisztelhetünk benned, hogy mindenben benne van a kezed?  :cool:

Arthur vagyok, a britek királya.  :nemtudom:

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #10909 Dátum: 2020. November 19., 20:25:35 »
Vajon ki csinálhatta azt az interjút és hol olvashattad?  :headscratch:  :nemtudom:

Kid tisztelhetünk benned, hogy mindenben benne van a kezed?  :cool:

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #10908 Dátum: 2020. November 19., 16:31:14 »

:bravo:

Egyébként egy Speier Dávid interjúból tudom, hogy a filmcímeket "adják, és nem fordítják". A végső szó a forgalmazóé, aki mindig hangzatos címeket akar, ami becsődíti a nézőket a moziba... ezért van sokszor ugyanannak a színésznek is egy kaptafára épülő filmcíme.

http://transformersthemovie.gportal.hu/gindex.php?pg=21222551&nid=3468742

• Spock
« Válasz #10907 Dátum: 2020. November 18., 23:50:12 »
Filmcímeknél nincs olyasmi, ami márkavédjegynek tekinthető, hogy ne lehessen így 'visszaélni' ezekkel?

Ha levédetik, akkor de, viszont így is volt 2 olyan film, aminek a bemutatás előtt meg kellett változtatni az eredeti címét.

- Resident Evil 2: Apokalipszis --> ennek eredetileg "Nemesis" lett volna a címe, de akkoriban jött ki a Star Trek: Nemezis, a Paramount pedig nem akarta, hogy két film is legyen, aminek ugyanaz a szó van a címében. Gondolom az emberek még belezavarodtak volna, hiába szerepelt volna az egyik előtt Star Trek a másik előtt pedig Resident Evil. :omg:
- Avatar VS. Avatár - Az Utolsó Léghajlító --> hiába jött ki a sorozat több évvel a film előtt ezzel a címmel, Cameronnak valahogy mégis sikerült levédetnie az Avatart.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #10906 Dátum: 2020. November 18., 23:37:33 »
@Micho:
Szintén, google után beugrott.
Régen láttam, na!

Érdemes felfrissíteni a régi részeket, mert úgy hírlik, jön a Scream 5  :pogo:

Idézet
Vérmesék

Ezt adom, először azt hittem, hogy valami horrorfilm lesz, mert rosszul értelmeztem a címét ("Bloodtales")  :badteeth:
...ez a "vérmes" szó annyira nincs közhasználatban, hogy simán félreértettem. Na, de nézzük az eredeti címet: "The Family". Hát, lássuk be, nem túl kreatív cím, így tényleg kellett valami más (a Galád Család már foglalt volt). :cool:

Filmcímeknél nincs olyasmi, ami márkavédjegynek tekinthető, hogy ne lehessen így 'visszaélni' ezekkel?

Legfeljebb csak az olyan "nagy filmeknél", mint a Star Wars, mert ott még a szinkronba is beleszól a Disney.

Sajnos a filmnézők nem egyenlőek a filmrajongókkal... előbbiek, az átlag filmnézők tesznek a filmcímre. Sokan csak a mozi előtt döntik el, mit nézzenek, és a forgalmazók szerint nagyban befolyásolja őket egy általuk frappánsnak vélt cím, ami berántja őket a filmre.

De van hülye címre amcsi példa is:
Excessive Force II: Force on Force  ;D

(Persze a magyar cím is lekövette: Halálos erő 2. - Erőre erővel)

Jaj, a Ragadozó 3. Mekkora csalódás volt kivenni a videotékából. :D

Pedig a Szív TV-n vagy az M-SAT-on megspórolhattsd volna a tékát, ott kb. havonta leadták, mint "nagy filmet"  :lol:

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #10905 Dátum: 2020. November 18., 22:41:48 »
Jaj, a Ragadozó 3. Mekkora csalódás volt kivenni a videotékából. :D

Elérhető roberto

• Venom
« Válasz #10904 Dátum: 2020. November 18., 22:41:36 »
A legtöbben azóta is legszívesebben lámpavasra akasztanák azt, aki egy klasszikus akciófilm címét képes volt egy ZS kat. rettenetre rárakni, csak hogy a sok mezei átlagember rácuppanjon.

Micho:
Akkor a forgalmazó emberelje meg magát és kezdje el végre nem hülyékként kezelni a filmnézőket, mert úgy látszik, ezt a legkönnyebb..

• Spock
« Válasz #10903 Dátum: 2020. November 18., 21:30:13 »
@Micho:
Szintén, google után beugrott.
Régen láttam, na! :badteeth:

Vinny, az 1ügyü
Ínyencfalat (eredeti cím: Delirious(!!!!)) (1991)
Drágán Add a Rétedet!
A Guardista
Folyton Folyvást Folytassa! (1977)
Vérmesék
Minden Hájjal Megkent Hazug
Horrorra Akadva, Avagy Tudom, Kit Ettél Tavaly Nyárson (2000)
Horrorra akadva 2. - Avagy Még Mindig Tudom, Kit Ettél Tavaly Nyárson (2001)
DNA - Ragadozó 3 --> még csak nem is "DNS" :omg: Az pedig külön poén, hogy ez először "A Dzsungel Szörnye" címem futott.

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #10902 Dátum: 2020. November 18., 21:17:14 »
Rágugliztam, így értem.  :D

:bravo:

Egyébként egy Speier Dávid interjúból tudom, hogy a filmcímeket "adják, és nem fordítják". A végső szó a forgalmazóé, aki mindig hangzatos címeket akar, ami becsődíti a nézőket a moziba... ezért van sokszor ugyanannak a színésznek is egy kaptafára épülő filmcíme.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #10901 Dátum: 2020. November 18., 20:52:44 »
Rágugliztam, így értem.  :D

Nincs kettő séf nélkül? Abban legalább benne van Bud. Mi kis falunk? Az még csak nem is fordítás.  :badteeth:

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #10900 Dátum: 2020. November 17., 23:05:02 »
Marhavéres harmadéves.
Kivégzős, ki nem végzős.
Hármas hálóterem, három női tetem.

(Kicsit kilógnak a sorból, pacsi, aki érti, miért)  :cool:

Nem elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #10899 Dátum: 2020. November 17., 22:34:33 »
Keressük minden idők leghülyébb magyar címeit!
Mint például a Belevaló papapótló?  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Intruder

• Cobra Viper
  • Hulk
« Válasz #10898 Dátum: 2020. November 17., 22:04:48 »
Keressük minden idők leghülyébb magyar címeit! Mindenki ötöt szavazhat, a leghülyébb című filmet a végén meg kell nézni!
Vannak sorsok, amik rosszabbak a halálnál.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Sepi

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #10897 Dátum: 2020. November 17., 20:51:20 »
Ajaj. Biztos akarunk ilyet játszani?  :badteeth:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #10896 Dátum: 2020. November 13., 19:47:24 »
Keressük minden idők leghülyébb magyar címeit! Mindenki ötöt szavazhat, a leghülyébb című filmet a végén meg kell nézni!

Nem elérhető Sepi

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #10895 Dátum: 2020. November 13., 08:38:17 »
Vagy amikor úgy emelik ki a főszereplőt, hogy a címben egy korábbi filmjére utalnak.
Igen, ezek nekem is tök bénán jönnek ki. Mint például amikor Jackie Chan majdnem minden második filmjének a címében benne van a csapás szó.  :rolleyes:

A Retek klub és a másik csatorna, a Film+ mindig is csípte a szemem az idióta címadásai miatt.
Nem véletlen a két csatorna közötti hasonlóság, hiszen egy tulajban van a kettő.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Elérhető roberto

• Venom
« Válasz #10894 Dátum: 2020. November 12., 20:53:55 »
Emlékezetem szerint valamikor a 2000-es évek elején halt ki a fantázia végleg a magyar címfordításokból, akkoriban volt az, hogy tömegesen kezdték adni az egyes sikerfilmekéhez hasonlatos címeket. Például az "Indiana Jones és az elveszett frigyláda fosztogatói" nyomán született "Elveszett ereklyék fosztogatói" - bár ez még nem is esett annyira messze az eredeti címtől, a "Relic hunter"-től. A másik meg, hogy akkoriban mindenképp bele kellett szuszakolni a kalandorai szót, mint az "Elveszett legendák kalandorai" (Veritas: The Quest), az "Őslények kalandorai" (Primeval) vagy a "Rejtélyek kalandorai" (Mysterious Ways) - külön irónia, hogy mindhárom az RTL klubon futott.
A Retek klub és a másik csatorna, a Film+ mindig is csípte a szemem az idióta címadásai miatt. Az említett időszakban adták a Retken az Armageddon 2-3-at, holott hivatalosan csak egy film létezik ezzel a címmel, ráadásul a szemfülesek észrevehették a készítés évéből, a '2.' rész idősebb, mint az első  :D Nemcsak a kalandorai, hanem a gyilkos szót is igyekeztek mindenbe belenyomni- Gyilkos cápákból isten tudja már, mennyi ment le a csatornán.  Aztán mikor összeveted az eredeti címmel, háát izé.... végigfut az agyadban, tán birkák tanyáznak a címadóknál... A másik hasonló jellegű kincskutatós/kalandozós széria a Jack Hunter, ami szerintem gyengécske Indiana Jones copyzás akar lenni.

• Spock
« Válasz #10893 Dátum: 2020. November 12., 00:38:30 »
Vagy amikor úgy emelik ki a főszereplőt, hogy a címben egy korábbi filmjére utalnak.

Gagyi Lovag -> egy DVD-s újságban egyébként még Fekete Lovagként reklámozták.
Hogyan Rohanj a VeszTEDbe
Egy Rém Modern Család

Meg azok is jók, amikor egy filmnek/sorozatnak több címet is adnak.

New York-i Bújócska = Bújj, Bújj Szőke
Modern Család = Egy Rém Modern Család
Dal a Bordélyházból = Paravánok Mögött Dalolva
Isten Megbocsát, Én Nem = Nincs Bocsánat/Bunyó Húsvétig
Bosszú El Pasóban = A Pirinyó, a Behemót, és a Jófiú
Akik Csizmában Halnak Meg = Csizmadombi Fenegyerek
A Kalózok Háborúja = Blackie, a Kalóz/Kalózok Kincse/Fekete Kalóz
Mindent Bele, Fiúk! = Gyémántvadászok (ez már csak azért is érdekes, mert a filmben smaragdra "vadásznak")
Morcos Misszionáriusok/Fordítsd Oda a Másik Orcádat Is
A Szél Fiai = Az Aztékok Bukása

Nem elérhető Aldarion

• Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #10892 Dátum: 2020. November 12., 00:19:58 »
Emlékezetem szerint valamikor a 2000-es évek elején halt ki a fantázia végleg a magyar címfordításokból, akkoriban volt az, hogy tömegesen kezdték adni az egyes sikerfilmekéhez hasonlatos címeket. Például az "Indiana Jones és az elveszett frigyláda fosztogatói" nyomán született "Elveszett ereklyék fosztogatói" - bár ez még nem is esett annyira messze az eredeti címtől, a "Relic hunter"-től. A másik meg, hogy akkoriban mindenképp bele kellett szuszakolni a kalandorai szót, mint az "Elveszett legendák kalandorai" (Veritas: The Quest), az "Őslények kalandorai" (Primeval) vagy a "Rejtélyek kalandorai" (Mysterious Ways) - külön irónia, hogy mindhárom az RTL klubon futott.
"When the battle is through, only the strong will survive."