Szerző Téma: Ivott már valaki fényt?  (Megtekintve 135334 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #92 Dátum: 2006. December 04., 19:57:59 »
Ja elöbb szokd meg azt, osztán jöhet a Prédikátor   (ördögi kacaj)  Transmet-tel egyébként nekem csak az az egy kis problémám volt, hogy nincs semmi összefügőbb történet benne. Mondjuk sokat nem olvastam, de addig minden csak egy részes volt.
Az egész azért zseniális, mert rendkívül jól ötvözi Ennis morbid humorját (bár kicsit lágyítja is) Chuck Palahniuk ököl- és gyomorszorító társadalomkritikájával. Úgyhogy az embernek 3-4 rész után kedve lenne forradalmat kirobantani vagy legalábbis terrorcselekményeket végrehajtani a hatalom ellen.
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 04., 19:58:27 írta Punkológus »

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #91 Dátum: 2006. December 04., 17:31:31 »
Köszi!
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #90 Dátum: 2006. December 04., 17:16:41 »
Idézet
És van valahol honosítva?
C4A Ők szoktatták rá Gabe-et is, és nézd, mi lett belőle.  Úgyhogy csak óvatosan közeledni a Transmetropolitan felé...
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 04., 17:16:54 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #89 Dátum: 2006. December 04., 17:01:17 »
Idézet
Na őt én is nagyon nagy arcnak tartom, tökéletesen tisztán látja, ezt a mocskos kis g.ci világunkat.
 És van valahol honosítva? Mert át böngéztem a partneroldalakat de nem bukkantam rá!
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 04., 17:01:39 írta galamb »
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #88 Dátum: 2006. December 03., 21:04:14 »
Idézet
Engem Spider Jerusalem vitt bele a jóba. Komolyan mondom, még semmi nem volt rám ekkora hatással, mint a Transmetropolitan. Szégyen ide, szégyen oda, de számomra bizony a képregényes világban ő a nagybetűs Hős.
Na őt én is nagyon nagy arcnak tartom, tökéletesen tisztán látja, ezt a mocskos kis g.ci világunkat. Kár, hogy a Vertigo kiadványba nem került bele, én is nagyon örültem volna neki, bár van helyette Prédikátor, ami azért még kegyetlenebb

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #87 Dátum: 2006. December 02., 22:56:43 »
Troll már mesélt egy csomó jó sztorit, pl. az ominozus Dragon Ball plakátról is (kövezzetek meg, de én szívesen vesztettem volna érte  ), meg ilyenek. Az érdeklődést az olvasókra értem, had zülj... izé gyüljünk csak össze  .

Azért érdekes, amikor Troll mesélte a börze utáni "vendéglátó helységbe" való látogatást, bennem is az ötlött fel, hogy vajon nem nézik az embert tök hülyének, egy halom képregénnyel a hóna alatt egy ilyen helyen? Nameg fent áll a veszélye, hogy egy kiadós rókázás után a képregény visszaesik egy pár szintet az álapott besorolásánál  . Persze nem az esemény ellen beszélek, tutira tök hangulatos lehet... (bár utálok billiárdozni, meg kocsmába járkálni  ) na majd egyszer ellátogatok egy ilyen összeröffenésre  
(fogadok, ezen információ után, a köv. börzén a kocsmába menetelt megelőzően sok embernek akad hirtelen halaszthatatlan dolga, ami miatt hanyagolnia kell az eseményt  )

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #86 Dátum: 2006. December 02., 22:33:48 »
Idézetet írta: Gabe
Márha lesz rá érdeklődés.

Két éve borult össze először a HZs és a ComiX Art a kocsmában, Börze után. Azóta valahogy mindig van rá érdeklődés. Nem véletlenül hívják ezt az általad is használt sörivós szmájlit Graf-X szmájlinak.
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 02., 22:34:51 írta Schmatzy »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #85 Dátum: 2006. December 02., 18:40:19 »
Idézetet írta: exactlee
Nem feltétlenül kell hullarészegre inni magad. Egy-két Sör meg szerintem mindenkinek belefér.
Ebben igazad van. Én benne vagyok.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető exactlee

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 262
  • Karma: +1/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #84 Dátum: 2006. December 02., 18:37:15 »
A börze utáni kocsmai találkozót a Hzs-sok eddig is megoldották.  
Idézet
Tényleg. Az is itt van jövő héten  . Csak most sokaknak szvsz a karácsony lesz a gond pénzügyileg.
Nem feltétlenül kell hullarészegre inni magad. Egy-két Sör meg szerintem mindenkinek belefér.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #83 Dátum: 2006. December 02., 18:36:45 »
Idézetet írta: Gabe
Ezt a  börze utáni össznépi HZs találkozót megejtjük majd egy kocsmában. Mondjuk Tavasszal. Márha lesz rá érdeklődés.
Csak előtte le kell szervezni, hogy hol legyen a gyülekező. Például egy HZs transzparenst kellene valahová kitenni a börzén, hogy mindenki megtalálja az össznépet.
Szegény Kaine szerintem a végén lefújja az egész börzét, ha megtudja, hogy a képregény underground egy része erre akarja felhasználni a rendezvényt.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #82 Dátum: 2006. December 02., 18:30:03 »
Idézet
Én mondjuk ráfognám, hogy a Prédikátor változtatott meg és azért viselkedek állat módjára

Engem Spider Jerusalem vitt bele a jóba. Komolyan mondom, még semmi nem volt rám ekkora hatással, mint a Transmetropolitan. Szégyen ide, szégyen oda, de számomra bizony a képregényes világban ő a nagybetűs Hős. Bár ezt nem csak én gondolom így, mert a Transmetro honlapján (www.transmetropolitan.com) vannak képek fanokról. Sőt, ők már nem egészen rajongók, hanem vallási megszállottak. Ha nem lennék keményvonalas ateista (újjabb rossz tulajdonság  ), már régen beáldoztam volna neki én is  . Kár, hogy nem kerül kiadásra, persze nem hinném, hogy anyagi siker lenne belőlle, de egy szűk réteg szerintem szó szerint ölni tudna érte (álá Sin City). Vigyázzatok velem, ne lobogtassatok a szemem előtt papir példányt  , pláne ha hulla részeg vagyok (2 korsó sörnél már az vagyok    ).

Ezt a  börze utáni össznépi HZs találkozót megejtjük majd egy kocsmában. Mondjuk Tavasszal. Márha lesz rá érdeklődés.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #81 Dátum: 2006. December 02., 18:15:35 »
Idézetet írta: exactlee
Még egyszerűbb: Hungarocomix meg a Fesztivál napjának délutánjára kell rakni. És ez még idén is megoldható.
Tényleg. Az is itt van jövő héten  . Csak most sokaknak szvsz a karácsony lesz a gond pénzügyileg.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető exactlee

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 262
  • Karma: +1/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #80 Dátum: 2006. December 02., 18:04:54 »
Idézetet írta: Gabe
Egyszerű: a börze napjának délutánjára kell időzíteni
Még egyszerűbb: Hungarocomix meg a Fesztivál napjának délutánjára kell rakni. És ez még idén is megoldható.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #79 Dátum: 2006. December 02., 15:57:25 »
Ezek után most már dupla annyira várom a következő börzét.  Ha ezeknek csak a fele összejön, akkor is jó buli lesz.
Idézet
Viszont kinek van pénze egy börze után még el is ázni?
Fél évente van úgy is börze, addig lehet spórolni.
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 02., 17:09:36 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #78 Dátum: 2006. December 02., 15:52:07 »
Idézetet írta: Gabe
Akkor előtte  , piálás után meg hulla részegen turkálni a képregények között  
Persze, aztán fél évig az egész képregény-undergrund arról beszélne, hogy micsoda bunkó söpredék jött el az akárhányadik börzére. Én mondjuk ráfognám, hogy a Prédikátor változtatott meg és azért viselkedek állat módjára    
Idézet
egy CW-s két tábor közötti eszmecserével
Ez valahogy nekem nagyon egyesélyesnek tűnik

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #77 Dátum: 2006. December 02., 15:40:47 »
Vagy pedig lehetne egy külön erre a célra szervezni egy ivós börzét, ahol pia mellett lehet képregényt is venni.  Aztán pedig leülünk egy asztalhoz és elkezdünk kártyázni és tétnek be lehet dobni a képregényeket.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #76 Dátum: 2006. December 02., 15:00:25 »
Akkor előtte  , piálás után meg hulla részegen turkálni a képregények között    

Akkor jobb ötletem nincs. Talán nyári szünetben hétvégén lehetne megejteni a dolgot, persze akkor már érdemes lenne nap közben valami  programot rendezni, estére meg be lehetne iktatni a kocsma meglátogatását. Mondjuk a programot össze lehetne fűzni egy CW-s két tábor közötti eszmecserével (    ), meg egy miért nem írok a fórumba című "ki tud nagyobb marhaságot mondani" vetélkedővel. Esetleg a HZs tagokat lehetne még lefizetni bizonyos sorozatok tovább vitelének érdekében, esetleg más módszerekkel "győzködni"  .

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #75 Dátum: 2006. December 02., 14:50:21 »
Idézet
Végül is nem rossz ötlet. Viszont eléggé érdekesen néznénk ki a kocsmában képregényekkel felpakolva inni a fröccsöt, a sört, és a rövidet.
De hogyis furcsa, sőt szerintem igazán jól hangzik. Viszont kinek van pénze egy börze után még el is ázni?

Alcímnek meg jó lenne a már bejáratot minden út kocsmába vezet szlogen.

Nem elérhető Ron

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 112
  • Karma: +0/-0
    • BLOGOM
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #74 Dátum: 2006. December 02., 12:43:02 »
Néz má, fejlődök!
Tesco helyett már tallérost iszok.  

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #73 Dátum: 2006. December 02., 12:40:29 »
Végül is nem rossz ötlet. Viszont eléggé érdekesen néznénk ki a kocsmában képregényekkel felpakolva inni a fröccsöt, a sört, és a rövidet.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #72 Dátum: 2006. December 02., 12:36:46 »
Egyszerű: a börze napjának délutánjára kell időzíteni

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #71 Dátum: 2006. December 02., 12:25:37 »
Idézetet írta: Schmatzy
Ja, és ezennel mindenki, aki 10 postnál többet ír ide, kötelezi magát, hogy évente legalább egyszer offline is találkozik a társasággal egy kocsmaasztal körül! Ez akár lehetne ezen topik EULA-ja is.
Felőlem is mehet, bár szvsz kicsit nehéz lenne összehozni, hogy mindenkinek jó legyen a hely és az idő.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #70 Dátum: 2006. December 02., 12:22:09 »
Idézet
mindenki, aki 10 postnál többet ír ide, kötelezi magát, hogy évente legalább egyszer offline is találkozik a társasággal egy kocsmaasztal körül

Bár én nem szoktam alkoholizálni, de tőllem mehet  
A baj csak az, hogy tutira csalódnátok bennem, amikor a 3. korsó sör után félájultan fordulnék le a székről

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #69 Dátum: 2006. December 02., 11:52:31 »
Köszönjük Trollnak, hogy elindította ezt a topikot. Én a Műegyetem-környéki legprosztóbb kocsmák egyikének nevét ajánlom: Icsa, azaz Italcsarnok.
Ja, és ezennel mindenki, aki 10 postnál többet ír ide, kötelezi magát, hogy évente legalább egyszer offline is találkozik a társasággal egy kocsmaasztal körül! Ez akár lehetne ezen topik EULA-ja is.

Idézet
haverod azóta gürüszemű?
Nem, de van egy jó szokása: a téli vizsgaidőszak végén mindig elmegy egy-két hétre síelni. Amikor pedig hazaérkezik, mindenkinek az az első kérdése, hogy "Mivan, atomvillanás volt?"

Idézet
Halljuk!
Egyelőre még várjunk. Több nap, mint sztori.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #68 Dátum: 2006. December 02., 06:58:03 »
Jéééééé. Megszületett a Kocsma topic.     Én már egyszer javasoltam azt a nevet, hogy HZS Topic, avagy Hogyan Züljünk Sokat Topic. Bár a rövidítés lehet, hogy nem lenne egyértelmű.
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 02., 06:59:23 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #67 Dátum: 2006. December 02., 00:42:50 »
"100% alkohol, avagy hogyan igyuk magunkat merev részegre?"

Na csak össze-zülöttük ezt a topikot is. Majd igéretemhez híven dobok pár koktél receptet, bár ahogy elnézem az itteneiek inkább a kevésbé sznob nedükre buknak    

Idézet
(hétfő este a koliban Whitefül nevű zenés-táncos mulatság van, majd ha jók lesztek, arról is írok)

Halljuk!
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 02., 00:45:36 írta Gabe »

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #66 Dátum: 2006. December 02., 00:18:39 »
Azt hiszem elkél egy topik erről a témáról is. Szerintem a topikcím nem a legjobb ezért kérnék javaslatokat mi legyen a végső...

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #65 Dátum: 2006. December 02., 00:17:37 »
Ilyen arány mellett az már nem rum, hanem rum ízesítésű Alkohol

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #64 Dátum: 2006. December 02., 00:12:53 »
Igen a Spitz az rum, azt hittem tudtátok. Írtam volna.
A sztori érdekes, jó röhögtem a vicsorítos szemkijövős részeken..haverod azóta gürüszemű?
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #63 Dátum: 2006. December 01., 22:38:11 »
Na, egy kemény alkesz nem hinném hogy valaha is eljutna a hátsó cimkéig  
Én bizony kipróbálnám azt a paprikát, már csak kiváncsiságból is  . Egyedül a tequilában lévő "érdekességeket" hagynám ki.

Vannak olyan borok amik kocsonya szerűek lesznek egy idő után (vagy olyanra csinálják őket direkt?  Nem értek hozzá). Egyik ismerősöm mondta, hogy egy borkostólás alkalmával volt szerencséje egy kockacukor méretű darabkához. Azt mondta, hogy olyan mint egy lórugás, pedig eléggé edzett volt a piáláshoz...