Szerző Téma: talgaby és Zerit OFF Páholya  (Megtekintve 112351 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #165 Dátum: 2006. November 26., 12:16:25 »
Viszont ha párhuzamos világok/valóságok létezhetnek, akkor előfordulhat az is, hogy az egyik ezek közül hamis is lehet. Ez szintén egy érdekes felvetés, nem gondolod?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #164 Dátum: 2006. November 26., 12:11:41 »
Én hiszek a párhuzamos valóságokban. Illetve abban, hogy több valóság létezik. Abban viszont nem, hogy hamis valóság is létezhet.
MI volt a válasz? Nem emlékszem már rá.

Mellesleg a Mátrixnak az a baja, hogy töbnek akar látszani, mint ami, és túlságosan belebonyolódik önmaga által keltett (nem tudom máshogy mondani  ) katyvaszba.  Bemutat nekünk egy  antiutópiát, megspékelve mindenféle felesleges mitológiai cuccokkal, és én úgy érzem, hogy az alapvető kérdéskör elsikkad.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #163 Dátum: 2006. November 26., 09:12:10 »
Idézet
Mi értelme volt annak, hogy ez a program az általunk ismert időt  generálta...miért nem a jövőben generálta a normális élet képeit?
Erre az Építész adta meg a választ a 2. részben.
Idézet
szerinted mi a valóság? Hogyan határoznád meg?
Idézet
Ennyire nem értek én az ilyenekhez.   Csak én ebben hiszem, ha ezt lehet ennek nevezni.
Elvileg ezt a kérdéskört feszegetné alapvetően az a szerencsétlen filmtrilógia, ha nem ment volna át egy robotos-gyilkolósba... egyébként tudtommal erre a kérdésre sose sikerült univerzális választ adni. Az a saját valóságod, amit hajlandó vagy annak elfogadni és hiszel is benne, hogy az. Az persze más kérdés, hogy ez egyezik-e a társadalom által elfogadott valóság-képpel...
Idézet
Ezért mondom, hogy bármi lehetséges. Ki tudja, lehet hogy egy messzi messzi galaxisban éppen valami háború zajlik pár fényes rúddal hadonászó fickó között.
Ha igaz a párhuzamos világok elmélete (azon belül is az omniverzum létezése), akkor ez vhol igaz is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #162 Dátum: 2006. November 26., 08:08:54 »
Igen abszúrd elképzelés, tudom, de mint ahogy már említve volt: az univerzumnak mi csak egy kis elszigetelt részét (vagy még igazán azt sem) ismerjük. Ezért mondom, hogy bármi lehetséges. Ki tudja, lehet hogy egy messzi messzi galaxisban éppen valami háború zajlik pár fényes rúddal hadonászó fickó között.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #161 Dátum: 2006. November 25., 22:08:59 »
Ennyire nem értek én az ilyenekhez.   Csak én ebben hiszem, ha ezt lehet ennek nevezni. Viszont én azt  a tudatot sem szerettem pont a Mátrixban. Oké, hogy amit csak valósnak képzelünk, az nem valóság, az csak egy program. De kérdeznék akor valamit. Mi értelme volt annak, hogy ez a program az általunk ismert időt generálta...miért nem a jövőben generálta a normális élet képeit?
Mindenesetre én nem tudnám és nem is tudom elhinni, hogy ahogy élünk, mozgunk, beszélünk, érzünk, mind csak a látszat. Számomra ez elfogadhatatlan.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #160 Dátum: 2006. November 25., 21:10:54 »
Most jöjjek azzal az általad is álfilozófikusnak titulált Mátrix dumával, hogy szerinted mi a valóság? Hogyan határoznád meg?
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #159 Dátum: 2006. November 25., 21:07:06 »
Ez is lehetséges. Én csak egyetlen dolgot veszek biztosra ebben a világegyetemben, hogy van VALÓSÁG!
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #158 Dátum: 2006. November 25., 20:54:14 »
Felvetek egy újabb kérdést. Mi van ha nem is létezik a világegyetem? Legalábbi nem abban a formában ahogy mi gondoljuk azt. Mi van ha mi csak egyfajta díszletet látunk magunk körül és az egy más hatalmasabb világ apró kis része? Mert lehet, hogy az univerzumunk csak egy apró üveggolyó, mint a MIB-ben volt.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #157 Dátum: 2006. November 25., 15:41:39 »
Valási megszállottakkal nem is szoktam vitázni...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #156 Dátum: 2006. November 25., 14:36:59 »
Lokális jelenség esetén, pedig meg van a lehetőség, hogy kilépjél belőle.   Tehát, akkor már nem is feltétlenül érvényes mindenkire. És ha egy mélyen vallásos embereknek előadnád, hogy Isten hatalma csak lokális, akkor nagyon hamar egy Da Vinci kódokból rakott verbális máglyán találnád magad  

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #155 Dátum: 2006. November 25., 14:29:16 »
Viszont azt se tudjuk teljes bizonyossággal, hogy a világegyetemben vannak általánosan érvényes szabályok, lehet, hogy egyes dolgok lokálisak. És a menny/pokol-reinkarnálódás akár ilyen is lehet. A bibi csak az, hogy nem fogjuk megtudni, mert akik mesélhetnének róla, azok egy icipicit halottak...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #154 Dátum: 2006. November 25., 14:15:38 »
Viszont az esély rá igen kevés. Hisz maga az univerzum végtelen és mi a megismerhető részének egy százalékát sem ismerjük. Mégis találgatásokba bocsátkozunk arról, hogy a földi életnek van e egy bizonyos körforgása. És egyesek miután elfogadják a reinkarnáció létezését, ezt teszik meg világképük fő tengelyévé. Ami, ismétlem, rettenetesen szubjektív, nagy képű, öntelt elképzelés. Tulajdonképpen az emberiség nagy része még mindig azon a gondolat köré szervezi elméleteit, hogy a Föld a világegyetem közepe. Ilyen például a keresztény mennyország-pokol dolog is. Aztán majd mindenki csodálkozik, ha egy intergalaktikus sztráda épités útjában leszünk

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #153 Dátum: 2006. November 25., 13:57:03 »
MIért ne lenne? Nem tudjuk se cáfolni, se bozonyítani. Tehát akár lehet is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #152 Dátum: 2006. November 25., 13:53:50 »
Idézet
Amúgy én szeretném tudni.Lehet, hogy rossz hatással lenne rám nézve, de mégiscsak az én részem.
Na persze csak akkor, ha igaz, az a feltételezés, hogy van reinkarnáció. És hát miért lenne?  

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #151 Dátum: 2006. November 25., 13:30:41 »
Nem csak kicsit, a kromoszmák meghatározzák az alapvető jellemedet. Persze a környezet ezt nagymértékben befolyásolja, de én például genetikailag vagyok egy lusta dög, pedig anyámék nem erre tanítottak. Dehát ez van.  
Amúgy én szeretném tudni. Lehet, hogy rossz hatással lenne rám nézve, de mégiscsak az én részem.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #150 Dátum: 2006. November 25., 12:28:51 »
Kérdés: vajon akarjuk majd egyáltalán tudni? És egyáltalán, jó az, ha tudjuk, hogy ha valóban van reinkarnáció, hogy kik voltunk azelőtt? Az ember jellemének a "szelleme" csak az alapját adja (egyesek szerint a DNS-be is van egy kicsit kódolva, hogy mennyire vagyunk hajlamosak erre-arra...), de azt, hogy milyen leszel, mindig az határozza meg, milyen volt az életed (ezért nem lenne egy klón uo. jellemileg, mint az eredeti, hacsak nem kapja meg az emlékeit). És ha tudnád, ki voltál régen és milyen ember, az mindenféleképp hatással lenne rád a jelenben. Az pedig nem biztos, hogy mindig jó dolog.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #149 Dátum: 2006. November 25., 12:04:44 »
Szóval kiderült, hogy minden viszonylagos.
Kérdezem én...honnan tudjátok majd 100 évvel később, hogy ti xy-nak vagytok a reinkarnációi?
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #148 Dátum: 2006. November 24., 13:25:47 »
A mazochisták valamilyen szinten szenvedélybetegek. Amelyek visszavezethetőek valamely előző életbeli traumához. Nagyon sok szenvedélybetegség hajlama visszavezethető így. A reinkarnáció lényege mint ahogy már mondtam, a tudat növelése. És itt nem az általános ismeretek beszerzésére kell gondolni, bár nagyon leegyszerűsítve fel lehet így is fogni. Az élet olyan mint egy iskola. Ha "elvégezted" az adott szintet, csak akkor léphetsz feljebb. Ameddig nem tudsz egy szintet "teljesíteni", addig azt újra és újra átéled az életek során. Ezt lehet nevezni egyfajta asztrális evolúciónak. Valamint ebből következik, hogy a reinkarnációk száma végtelen.

Na eleget beszéltem már. Még a végén azt fogjátok hinni rólam, hogy valami kuruzsló vagyok, aztán lecserélhetem az avataromat Dr.Strange képére.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #147 Dátum: 2006. November 24., 12:48:57 »
Hát igen, nekem is szimpibb az, hogyha meghalok, még a következő életemben talán van esélyem kijavítani hibáimat, mint az, hogy a pokolban sütögetnének!
 (Csak zárójelben jegyezném meg, mert tiszteletben tartom a téma komolyságát, hogy mi a helyzet a mazochistákkal? Ha ők egész életükben szemétkednek, mennek a mennybe, és ha meg jó gyerekek, akkor élvezhetik a grillpartit Lou-nál, ahhol persze ők lennének a főfogás?  )
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #146 Dátum: 2006. November 23., 22:27:02 »
Ilyen szempontból én inkább a reinkarnáció híve vagyok. A menny és a pokol is inkább csak egyfajta hasonlat erre a témára. Hiszen a karmád az amely "továbblépésnél" megbélyegez téged. Érthetőbben minden ebben az életedben tetted következményei a következő életedben töltenek alakot.

A reinkarnáció lényege pedig az univerzális tudat, ha jobban tetszik entitás növelése. Ezt szimbolizálja a buddhista körforgás.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #145 Dátum: 2006. November 23., 22:20:41 »
A buddhizmust jobban kedvelem... Teccik ez a körforgás dolog.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #144 Dátum: 2006. November 23., 22:15:30 »
Zerittel nem érdemes vitatkoznotok. Én már próbáltam, de valami zseniális módon mindig előrángat egy "meggyőző érvet", bármennyire is sikerülne sarokba szórítani. Tipikus sztár-ügyvéd jellem. De ha valaki mégis fogást talál rajta, vendégem egy sörre.  
Egyébként olvassatok sok-sok sci-fit, a normálisabbak igencsak körbejárják ezt a témakört. Címeket nem mondok, azért hogy megtalálja mindenki a számára legjobbat. (azért ha csavaros dolgot szeretnétek látni, mint ami a létezés valóságosságát boncolgatja, akkor Phillip K Dick műveit keressétek.)

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #143 Dátum: 2006. November 23., 22:13:43 »
Még ez is túl szubjektív. Sőt az egész pokol - mennyország dolog retenetesen szűklátókörü. Hisz ezzel azt feltételezzük, hogy a poklot és a mennyországot csak azért létrehozták, hogy legyen egy itélet arról, amit a földön követünk el. Hogyha a mi létezésünk érzékelt színtere a pokol egyik bugyra, akkor egy másik létezésben elkövetett bűneim miatt vagyok itt én és mindenki más is. Ez az elmélet csak és kizárólag az emberiségre és annak tetteire van kihegyezve.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #142 Dátum: 2006. November 23., 22:06:09 »
A ha tudom... A föld egy másik világ pokla.

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #141 Dátum: 2006. November 23., 22:03:05 »
Az emberiség világképe mérhetetlenül szubjektív és önző. Mert mi van akkor ha az emberiség, sőt az élet, csak egy kozmikus hiba? Mint egy szemölcs a tökéletes kézfejen. Mi van ha az élet létezése az egyetlen dolog, ami útjában áll az univerzum tökélettességének.

Vagy mi van ha a Földön a legértelmesebb életforma egy színtelen, szagtalan, íztelen gáz alapú élőlény vagy ha földi létünk valami sokkal nagyobb létezésforma kivetülése valójában és az általunk érzékelt világ fontossága úgy aránylik ehhez a másik világhoz, mint egy porszem a Naprendszerhez. És ha ez így van, akkor mik vagyunk mi, akik csak porszemek vagyunk az általunk érzékelt naprendszerben.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #140 Dátum: 2006. November 23., 19:33:35 »
nem tudom az evolucio mennyiben erint egy trollt
en technikai ismeretek evoluciojanak hivanam a tortenteket, kulturalis evoluciorol mar legalabb 2000 eve szo sincs
gyengéd barbár

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #139 Dátum: 2006. November 23., 19:17:01 »
Szerintem az evolució, már nem fogja az embert nagyban befolyásolni. Amióta emlékszünk és visszatekintünk a múltra, kulturális evolucióról kell beszélnünk. Szép lassan magunkat fogjuk változtatni. Erre mondják azt, hogy a 20000 évvel ezelötti ember jobban fog hasonlítani a maira, mint a mai a 100 évvel késöbbire. (ha kibirjuk még 100 évig) csak az az emberi természet ne lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 23., 19:27:06 írta Troll »

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #138 Dátum: 2006. November 23., 19:13:17 »
igen, de nem art olvasgatni a teremtes konyvet, ha mar a keresztenysegnel tarunk es mas szemmel tekinteni a dolgokra
pl, honnan a francbol tudta egy okori ember, hogy elobb az asvanyok voltak majd a novenyek es az allattok, majd vegul az ember... hm, erdekes megfontolni az ilyeneket

a konyv: irokrol beszeltem, en ket iro muveinek kepregenyes valtozatait honositottam
na ez nagy segitseg volt
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #137 Dátum: 2006. November 23., 19:03:48 »
Érdekes hasonlat, viszont azt az emberi tulajdonságot veszi alapul, hogy a világ működése és megteremtése mögött egy felsőbbrendű lényt akar mindenáron tudni. A bibi ott van, hogy ez is ugyanolyan elmélet, mint a többi. Persze attól még igaz lehet, ám ha így van, akkor azt egy emberi elme úgyse lenne képes felfogni...

Az idézet forrása meg részemről passz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
talgaby és Zerit OFF Páholya
« Válasz #136 Dátum: 2006. November 23., 18:57:03 »
kb annyi racio van ebben is mint a tobbi elmeletben
van egy jopofa regeny, ebbol ideznek...
nah, lehet belole jatek is, honnan az idezet
persze ezt nem kell "komolyan venni", nem is annak szantak az irok
+++

Az egész fosszilis dinoszaurusz-ügy csak egy nagy vicc, aminek a poénja a paleontológusoknak még nem esett le.
Ez két dolgot bizonyít:
Először is, Isten hihetetlenül titokzatos, ne adj' Isten körülményes utakon közlekedik. Isten nem kockázik az univerzummal; saját felfoghatatlan játékát játssza, amit ő talált ki. Ez a többi játékos* szemszögéből leginkább egy érthetetlen és bonyolult pókerjátszmához hasonlít, amit koromsötét szobában játszanak üres kártyalapokkal, végtelen tétekkel, és egy osztóval, aki nem mondja el a szabályokat viszont végig mosolyog.

* Értsd: mindenki
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 23., 19:00:34 írta Zerit »
gyengéd barbár