Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 634712 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8306 Dátum: 2021. Szeptember 12., 12:22:40 »
Nick Spencer Pókember érája masszív csalódások sorozata, és ez különösen fájó azok után, hogy milyen remek volt a Superior Foes of Spider-man és az Astonishing Ant-man. De ha jól látom, épp most retconolja a Norman Osborn - Gwen Stacey románcot, és ha csak ennyit tesz hozzá a nagy egészhez, már megérte.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8305 Dátum: 2020. Október 15., 17:00:05 »
Tegye fel a kezét, aki meglepődött, hogy Kindred az Harry... (Amazing Spider-man)

Nekem sajnos fájdalmasan egyértelmű volt régóta.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8304 Dátum: 2020. Szeptember 20., 17:53:15 »
Hickman írja, úgyhogy ezt a kérdést olyan 3 év múlva tedd majd fel, amikor befejezte. Eddig mind a bosszúangyalos, mind az F4-es nagyeposzai borzalmas lassan indultak, sok látszólagos blődséggel, de a legvégükre megérte kivárni a 10+ kötetnyi anyagot. De ő sajna csak egyben olvasva jó, havonta ijesztően szétszórt és lassú még két havilappal is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8303 Dátum: 2020. Szeptember 19., 13:32:01 »
Valaki össze tudná nekem foglalni a Marvelnek ezt a Krakoa történetszálát. Pár részt olvastam, az alapsztorit vágom, hogy itt egy mutáns országot próbálnak összehozni, de azon túl kifut valahová ez a sztori? Kicsit unalmasnak hangzik idáig.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8302 Dátum: 2020. Május 02., 21:08:46 »
Ha a Sandmanre és a Boysra vevő, meg lenyelte a Watchment is, akkor a Marvelman/Miracleman sem elrugaszkodott. Gaiman nevével azért idehaza is sok mindent el lehet adni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8301 Dátum: 2020. Május 01., 06:37:42 »
Szerintem nem. Bár ha mondjuk kb 1 évvel ezelőtt hozta volna ki valaki megfelelő marketinggel és körítéssel, akkor lehet, hogy lett volna esélye. Hiszen a járvány előtt sok olyan réteg cucc jelent meg nálunk, amire egy lyukas garast nem adtam volna, hogy valaha is megjelenik Magyarországon, de mégis kijött. Akkor még vígan minden gyűjtő megvett mindent ami képregény, nem érdekelte őket, hogy mi van benne. És a 90%-uk szerintem még azóta se olvasta el azokat, csak ment fel a polcra a többi mellé. Bár lehet, hogy ezen az arányon a karantén javított egy kicsit.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8300 Dátum: 2020. Április 30., 17:34:36 »
És szerinted vevő lenne rá a magyar piac? Sejtem a választ, de kíváncsi vagyok a véleményedre. 🙂

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8299 Dátum: 2020. Április 30., 07:14:00 »
Üzletileg természetesen nem. Ha csak az lenne a szempont, a Marvelnél kb. egytucat szereplővel érné csak meg kiadni bármit. A Marvelman a briteknél is rétegképregény volt, de a képregényes részleg a Disney-n és a Warneren belül a népszerű kommersz kiadványokból pénzeli az ilyen általában alacsony profitrátás presztízssorozatokat. Plusz rétegképregények is lehetnek sokkal később médiaszenzációk, ha a filmes közeg trendjei megérnek rá, lásd a Watchmen jelenlegi népszerűségét vagy a fél évtizedet kitartó nagy Walking Dead-lázat. Üzletileg azzal magyarázható, hogy talán szellemi befektetés, ami egy nap jó lesz valamire (még akkor is, ha sok ilyen rétegsorozat örökre az marad).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8298 Dátum: 2020. Április 29., 11:27:42 »
Akkor nem nagyon fog befejeződni a történet amit Gaiman írt már.
Egyébként mennyire népszerű a karakter kint? Megér ennyi herce hurcát ez az egész nekik?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8297 Dátum: 2020. Április 27., 20:41:31 »
Jogi zűr van vele két éve, Gaiman megint kavar valamit vele. A reprinteket kiadták és összegyűjtötték, de a folytatással valami gond van. Tavaly azt mondták, sikerült megegyezni, de azóta sem járt a szerkesztőségen új anyag.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8296 Dátum: 2020. Április 24., 17:00:54 »
Anno pár éve a Marvel megvette a Miracleman jogait és újra kiadta a régi képregényeket. Azóta történt valami a karakterrel vagy csak parlagon ülnek rajta?

Nem elérhető armagedeon

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8295 Dátum: 2020. Január 16., 10:01:01 »
Sziasztok!

Az 1990-ben, az 5. számban idehaza is megjelent Batman: The Fear Part 1 folytatása, a The Fear Part 2 - The Diary Of A Madman (DC Vol. 1 #593) kapható magyarul? Vagy ha nem, hozzáférhető képregényes oldalakon? Amennyiben "barkács-fordításban" sincs sehol, angolul hol találom? (Tehát az első rész megvan, csak a másodikra volna szükségem magyarul/angolul.)

Előre is kösz minden segítséget!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8294 Dátum: 2019. Július 03., 22:53:14 »
Majd Spuriék tovább rajzolják.  ;D
:lol: :lol: :lol:
Állat.  :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8293 Dátum: 2019. Július 03., 22:10:22 »
Majd Spuriék tovább rajzolják.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8292 Dátum: 2019. Július 03., 20:54:48 »
Bakker, akkor most mi van? Magyarul azért megjelenik?
Monjuk kb 5 kötetig jutottam magyarul...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8290 Dátum: 2019. Június 21., 14:56:35 »
Szuperhősékről jut eszembe, életem első szuperes képregényét a Monolit bosszúját (Alfa Magazin) senki se akarja honosítani?

Nem, mert várhatóan jövōre hozza a Kingpin, ráadásul a sztori elōzményeivel egy kötetben  :bravo:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8289 Dátum: 2019. Június 21., 14:47:39 »
Ez meg a másik. Elkezdenek egy történetszálat, aztán az ember sosem jut a végére. A Civil War idején Wolverine hogy fogadkozott, hogy felderíti a háttérben zajló manipulációkat, aztán vagy sosem történt meg, vagy én nem jutottam el odáig.

Szuperhősékről jut eszembe, életem első szuperes képregényét a Monolit bosszúját (Alfa Magazin) senki se akarja honosítani? Ha jól emlékszem ott még fantasztikusoknak (vagy különlegeseknek) fordították a szuperhősöket.

https://www.vatera.hu/alfa-kulonszam-1989-a-monolit-bosszuja-amerika-kapitany-pokember-thor-vasember-2774458496.html

Turkia: Mostantól én képviselem a Lázadást/Új Köztársaságot az SW topicban. :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8288 Dátum: 2019. Június 21., 12:57:53 »
De miért nem hagyják Johnsnak, hogy tegye a dolgát?  :headscratch:

Mondjuk, az nem meglepő, hogy a Brand New Day ötleteit feledtetni akarták. Az egészet kellene. Vagy megfeledkezni róla. Nem tudod Mephisto telefonszámát?  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8287 Dátum: 2019. Június 21., 12:40:16 »
Nem, Johns már akkor tudta, mit akar, csak van egy sanda gyanúm, hogy ezt folyamatosan nem engedték teljesen kidolgozni. Nem ez lett volna az első olyan pedzegetett eseményszál, amit kitalált és elbukott élesben (a DCnU elején mindenhol ott járt egy rejtelmes köpenyes nő, belőle sikerült kihozni a világ egyik legunalmasabb átírt eredetsztoriját a Trinity Warban), vagy hogy a DC – sőt, akár a Marvel is – szép csendben elsunnyog beígért történetelemeket. Pókemberen is a Brand New Day első tíz füzetében bedobott ötletek kb. harmadából sose lett semmi vagy szó szerint pár oldalban elvarrták valahol és igyekeztek megszabadulni tőle.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8286 Dátum: 2019. Június 21., 11:59:16 »
Tehát akkor még mindig nem derült ki, hogy miért is van három Joker? Tényleg jól elhúzzák. De nyilván ez van akkor, amikor az alkotóknak lövésük sincs, hogy egy részeg estén bedobott és elfogadott baromságot hogyan kellene épkézláb módon kikerekíteni...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8285 Dátum: 2019. Június 21., 11:00:20 »
A témához annyit tudok hozzátenni  :) , hogy Gorgonita, megváltoztattad a profilképedet?  Miért?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8284 Dátum: 2019. Június 20., 23:36:06 »
....Most a DC Blackben van, hogy majd jó felnőttes lesz, de eddig az egész imprint harmatgyenge.

Áhá! Szóval ez az a sorozat, aminek az első számában kilátszott a "bat-kolbász", és amit a reprintben és a digitális verzióban végül (hála égnek!) kitakartak.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8283 Dátum: 2019. Június 20., 22:11:10 »
De az egész kapcsán van egy olyan érzésem, hogy a szerkesztőség nem nagyon sietteti a megjelenését, mintha nem igazán bíznának benne.

Ami még pluszban irritál, hogy mire ez megjelenik, DC-éknél már minimum két reboot-ot kapott az univerzum, amire a sztori épült. Bár, talán ez megáll a saját lábán is, de ettōl függetlenül én épp a sok reboot miatt nem voltam soha stabil DC olvasó... nálam a DC inkább csak néhány nagy sztorit jelent, semmint sorozatot, mert állandóan újraindítják.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8282 Dátum: 2019. Június 20., 21:56:15 »
Szóval egy minisorozat, amit egy ismert név ír, és arról szól, hogy jön egy tök ismeretlen új ijesztő ellenség (akinek a neve borzalmas itt, de hagyjuk), és felfordulást okoz <hős> életében.
Eredeti.


A háromjokeres dolgot meg nagyon húzzák. Most a DC Blackben van, hogy majd jó felnőttes lesz, de eddig az egész imprint harmatgyenge. Az se segít, hogy Faboknak senki se mert szólni, hogy három különböző Jokert kellene rajzolni, mint az eredeti ötlet felvetésekor, nem a Killing Joke-bélit háromszor kicsit más zakóban.
De az egész kapcsán van egy olyan érzésem, hogy a szerkesztőség nem nagyon sietteti a megjelenését, mintha nem igazán bíznának benne.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8281 Dátum: 2019. Június 20., 21:27:45 »
Például kíváncsi lennék Batman elkapta-e már a három egyforma Jokert.

Az a sztori még nem jelent meg, de én is kíváncsi vagyok a megfejtésre... bár félek annyi lesz, hogy "csak".





"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8280 Dátum: 2019. Június 20., 19:18:07 »
A cikkhez írt leírás szerint ő az.
"According to The New York Times, the new Spider-Man miniseries will introduce an original villain called Cadaverous, "who will cause problems for Spider-Man, his alter-ego, Peter Parker, and his beloved Mary Jane Watson." The story takes place over five issues."
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8279 Dátum: 2019. Június 20., 18:57:02 »
J.J.Abrams és fia Pókember képregényt ír. Sajnos nincs időm szuperhős képregényeket is olvasni. Felvilágosítana valaki, hogy a borítón látható hölgy M.J.-e. Ők újra találkozhatnak? És mit szól ehhez Lucifer? Vagy az az alku már feledésbe merült?

https://www.cbr.com/spider-man-jj-abrams-son-marvel-comic/?utm_content=buffer4edf5&utm_medium=Social-Distribution&utm_source=CBR-FB-P&utm_campaign=CBR-FB-P&fbclid=IwAR3pTRpGlrUJmhjGvVqrImM_OSmmynAC5LthbFMCsOOQRZURbNXFM797xWA

Mondjuk amikor legutóbb szuperhősöset olvastam, három X-Men tag épp azon  poénkodott, hogy melyikük hányszor volt már halott. Szóval lehet nem is veszítek sokat, de azért néha hiányzik a zsáner. Például kíváncsi lennék Batman elkapta-e már a három egyforma Jokert.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8278 Dátum: 2019. Február 26., 08:47:06 »

Elég sok bubi kéne.  A Knight Rider jöhet. ;)

Hegylakó. Beletrafáltál, sztem az egyetlen film, aminek a 2. szinkronja a jobb. (pedig Koroknay általában brillírozik, de Hankó jobb ebben a szerepben)
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #8277 Dátum: 2019. Február 25., 15:32:42 »
Vagy lehet, hogy jobbat találtak volna.
Na ne, szórakozz már. Írd össze mi hibázzik és csinálok neked beragasztható szövegbuborékot a kérdéses helyekre. A háttérben pedig Huszti Péter csak a szépre emlékezem nótája fog szólni. Persze én fennhangon a Knight Rider-t dúdolom mert Michonak megigértem. Recsi meg halkan a baritonján "Ein auto, ein computer, ein mann"

Galen, igazad van. A szememben az új szinkronok felérnek egy arculcsapással.
Ó ezt is lehet pozitív oldalról nézni. Én régen onnan különböztettem meg a Hegylakó jó és szar szinkronját hogy odatekertem a "Heather kérlek / Heather légyszívesre".

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.