Szerző Téma: Rex Mundi  (Megtekintve 52553 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Petyaman

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 42
  • Karma: +0/-0
    • http://
Rex Mundi
« Válasz #103 Dátum: 2006. Szeptember 08., 13:42:36 »
Hogyne lenne, pl MANGAzin.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #102 Dátum: 2006. Szeptember 08., 13:40:29 »
Idézet
Most olvasom a Rex Mundi-t, elég jó csak kár hogy a főhős (mittoménmilyen doktor) olyan szegény mint egy rossz b*zi azzal a csücsörítős szájával.
  végülis a történet a lényeg

Idézet
Egyébként miért is nem lesz napi frissítés?

miért, máshol van?  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Petyaman

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 42
  • Karma: +0/-0
    • http://
Rex Mundi
« Válasz #101 Dátum: 2006. Szeptember 08., 13:38:28 »
Most olvasom a Rex Mundi-t, elég jó csak kár hogy a főhős (mittoménmilyen doktor) olyan szegény mint egy rossz b*zi azzal a csücsörítős szájával.    De amúgy télleg nem rossz, tetszik a története. Egyébként miért is nem lesz napi frissítés?

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Rex Mundi
« Válasz #100 Dátum: 2006. Szeptember 08., 01:10:52 »
Idézet
Valószínűleg én vagyok egy pöttyet agyilag a padlón, de egyelőre a kulcsszót rejtő honlapig sem sikerült eljutnom.    De azért még igyekszem agyalni rajta, mert nagyon érdekel a dolog.
Idéznék a Gyűrűk urából, ha olvastad, akkor segít megtalálni a rejtvény nyitó oldalát:

"Mondd jóbarát, és lépj be..."

(Ha esetleg nem olvastad volna, akkor meg SOS bepótolni!  )
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #99 Dátum: 2006. Szeptember 07., 14:17:09 »
Mostanában költözködök fel pestre, így nincs túl sok időm fordítani, plusz kis ideig netem sem lesz, ezért jelentem, hogy a rex mundi egy időre kiscit lelassul, de azért csinálni fogom. Viszont jövő 7vége előtt ne várjátok, mert csak 7végénként van netem:D És arról, hogy a V2 csak egy befejezett történet folytatása lenne, mint rókabőr: ki mondta, hogy befejezett a cselekmény? Nah jó, persze van neki befejezése, de még marad jócskán megmagyarázni való, plusz egy fordulat is várható, nahde erről ennyit

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető thurye

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
    • http://
Rex Mundi
« Válasz #98 Dátum: 2006. Szeptember 05., 15:17:46 »
Valószínűleg én vagyok egy pöttyet agyilag a padlón, de egyelőre a kulcsszót rejtő honlapig sem sikerült eljutnom.    De azért még igyekszem agyalni rajta, mert nagyon érdekel a dolog.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #97 Dátum: 2006. Szeptember 05., 09:33:20 »
Idézet
Tordának valamilyen szinten igaza van. Így működik már most egy pár oldal (Xfanzine, Comix-Art)
a helyzet az, hogy emlékszem, mikor az X-Fanzine-on 1000-en felül volt a tagság, és közben a fórum csak úgy pangott, ez sajnos nem megoldás a problémára.  

Idézet
És tegyétek kötelezővé a heti 1 hozzászólást   

ez már annál inkább  

na jó, de elég az OFF-ból
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető beigli69

  • HálóZsák tag
  • Predátor
  • *
  • Hozzászólások: 822
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #96 Dátum: 2006. Szeptember 05., 09:29:04 »
Tordának valamilyen szinten igaza van. Így működik már most egy pár oldal (Xfanzine, Comix-Art)
És tegyétek kötelezővé a heti 1 hozzászólást    (na jó ez nem komoly)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #95 Dátum: 2006. Szeptember 05., 09:26:50 »
Idézet
kicsit furcsának tartom, hogy letölteni lehet, hozzászólni meg nem regisztrálás nélkül.
szia Torda, üdv nálunk  
a helyzet az, hogy itt a fórumon azért szükséges a regisztráció, mert így ha egyes személyekről kiderül, hogy nem idevalók, akkor távol tudjuk tartani őket.
a képregények letöltését pedig valóban liberálisan kezeltük eddig, ezzel kapcsolatban lehet lesz majd változás.  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Torda

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #94 Dátum: 2006. Szeptember 05., 09:23:43 »
Üdvözletem!

A zsákbamacska kapcsán regisztráltam és ennek kapcsán is szólok hozzá: Már rég óta olvasom a Rex Mundit, remek történek és élvezetes fordítás. Szeretném megköszönni mindenkinek, akinek része volt a létrehozásában, hogy ennyit fáradozott vele. Kicsit off: javasolnám, hogy a letöltésket csak regisztráltak érhessék el, talán így nőne a forum hozzászólások mennyisége is, ugyani kicsit furcsának tartom, hogy letölteni lehet, hozzászólni meg nem regisztrálás nélkül.

Torda

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #93 Dátum: 2006. Szeptember 04., 09:03:48 »
Idézet
Eredetileg akkor most hány füzet is jelent meg ? 10?
eddig 18... mert ongoing sorozat, de kéthavi megjelenésű.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető beigli69

  • HálóZsák tag
  • Predátor
  • *
  • Hozzászólások: 822
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #92 Dátum: 2006. Szeptember 04., 08:59:40 »
Rex Mundi eddig megjelent részei sikeresen végigolvasva.+ csekély angoltudással a Brother MAtthew is végigdöcögve.
Nagyon jó a fordítása a füzeteknek, a rejtvény is jó, (de sajna nem jutok vele semmire  )
Eredetileg akkor most hány füzet is jelent meg ? 10?

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
    • Utility Waste
Rex Mundi
« Válasz #91 Dátum: 2006. Szeptember 03., 11:57:31 »
Nem úgy értem hogy újrakezdi, hanem úgy hogy úgyanabban a világban egy teljesen más sztoriba kezdenek. Bevallom, én már belekukkantottam a V2 #1-be, és feltünt pár dolog: a rajz-stílus megváltozott, és mintha több lenne az akció is.

az író:     Arvid Nelson  (a beírás is az övé, de reméllem már nem sokáig   )
rajzoló:    Juan Ferrerya

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Rex Mundi
« Válasz #90 Dátum: 2006. Szeptember 03., 11:45:49 »
Nem ez volna az első sorozat, ami egy kiadónál kezd, aztán vándorol tovább. Ott a TransFormers, a Powers, a Street Fighter, Conan, Red Sonja (és ez csak ami az eszembe jut)... ha az alkotói gárda ugyanaz - vagy legalább az író - akkor nem lehet ok az aggodalomra.  Én nem nagyon emlékszem olyanra, hogy egy kiadó átvesz egy címet, és újrakezdi a történetet, nem folytatja.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
    • Utility Waste
Rex Mundi
« Válasz #89 Dátum: 2006. Szeptember 03., 11:33:36 »
Idézet
Enigma? Ugyan már, egy 60 éves, megfejtett algoritmust akarsz felhasználni?
Igen, mert korhű(bb), és nem hinném hogy könnyedén megfejtenék, úgyanis kell hozzá tudni pár dolgot, úgyhogy max. csak egy két ember tudná megfejteni (bár ezt is erősen kétlem  ). Képzeld csak el: morze kódokkal írnánk, milyen könnyű lenne, de azt sem tudnák sokan visszafejteni.

Na akkor térjünk vissza az off-ból:

Már a múltkor is meg akartam kérdezni, hogy úgye bejött a V2, akkor most volt valami átmenet, vagy csak úgy a la Nature, egy kis pénzszerzés érdekében a befejezett sorozatot vitték tovább? Mert úgye kiadóváltás is történt. Ezzel együtt a külsőt is megváltoztatták. Reméllem nem a rókabőr szindrómával állunk szemben...  

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #88 Dátum: 2006. Szeptember 03., 11:10:47 »
A pentagon bizonyára ajándékcsomagot is küldene nekünk, amiért reklámozzuk a kódolási módszerüket:D:D Az máskérdés, hogy esetleg robban is a csomag:D

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Rex Mundi
« Válasz #87 Dátum: 2006. Szeptember 03., 09:15:38 »
Enigma? Ugyan már, egy 60 éves, megfejtett algoritmust akarsz felhasználni?  Inkább valami modernebbet, mondjuk egy Pentagon által használt véletlenszerű váltakozó szekvenciás algoritmust...
« Utoljára szerkesztve: 2006. Szeptember 03., 09:15:56 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
    • Utility Waste
Rex Mundi
« Válasz #86 Dátum: 2006. Szeptember 03., 01:23:05 »
Idézet
esetleg más kódolási módszereket alkalmazva (van belőlük bőven)
Valóban, mit szólnátok az enigmához?    
Azt már nem programoznátok le olyan könnyedén. Valamennyire még korhű is lehetne.
Csak az a gond, hogy a dolog nem rajtunk múlik, mert a képregényhez eleve tartozott egy rejtvény, ami hasonlóan volt megoldva, mi ezt ültettük át, némileg átalakítva. Nem tudom van e még ilyen rész, de ha lesz, akkor a sikerre (  ) való tekintettel megoldjuk valahogyan...

Nem elérhető Bubbax

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #85 Dátum: 2006. Szeptember 03., 00:05:54 »
Rex Mundi 1-7 nagyon tetszett.  
Érdekesen mutatja be a félfasiszta Fro.-t.
Kösz Erac.
Várom a folytatást.

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #84 Dátum: 2006. Szeptember 01., 11:58:04 »
//OFF:Erac, ment belső üzi....  //
Nehézsége: Tényleg nem volt egy komplikált dolog, így utólag  azért közben sikerült egy kicsit megszenvednem, a hülyeségem miatt...viszont jól modtátok az első lapon, hogy szükségem lesz a szerencsére: a második oldalon, jól jött a szerencse  Kódot amúgy énis PC-vel oldottam meg (nagyon tetszik ez a PC  ) ÉS tökéletesen egyetértek Killjoyyal azon téren, hogy lehetne még ilyeneket, mert nagyon bejött nekem is.....

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Rex Mundi
« Válasz #83 Dátum: 2006. Szeptember 01., 09:36:55 »
Idézet
Amúgy akinek megvan a megoldás, írhatna véleményt, hogy mennyire tartotta nehéznek, érdemes volt-e vele annyit szórakoznunk, hogy elkészítsük, szóval, hogy kinek mennyire jött be.
Én is megoldottam, és tetszett. Nagyon jó ötlet volt ezt létrehozni, csak gratulálni tudok hozzá, és szerintem lehetne újabb rejtvényeket kreálni, esetleg más kódolási módszereket alkalmazva (van belőlük bőven). Nekem nem volt olyan nehéz. Ha pedig valaki olvasta a képregényt (akár csak a 7. részt), akkor a kulcsszót is könnyen megtalálja.
Viszont én úgy ahogy illik, PC (papír-ceruza) segítségével oldottam meg, mert mivel ez csak egy rövid szöveg volt, és játék, ezért ezt élvezetesebbnek tartottam, mint valamilyen formában leprogramozni ezt a viszonylag egyszerű algoritmust.

Mi mást mondhatnék összegzésként:
Várom a következőt!
« Utoljára szerkesztve: 2006. Szeptember 01., 09:38:35 írta Dórika »

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Rex Mundi
« Válasz #82 Dátum: 2006. Augusztus 31., 23:55:46 »
Jelentem a kód megfejtve...

A Las Bandidas felénél (hogy miért pont ott, azt nem tudom ) egyszercsak beugrott, hogy eddig mit rontottam el. Ezek után már csak egy Excel és néhány használható függvény kellett (Mikre nem jó ez a színes-szagos abakusz.), hogy a piros betűvel kiemelt sorokban megjelenjen a megoldás. (Értitek!? Salma Hayek és Penelopé Cruz vizslatása helyett betűket bogarásztam!!!)

Szó se róla, jó móka volt. (De az tény, hogy egyesével betűzni lusta lettem volna  Bár így is ráment egy kis időm, mire megcsináltam a függvényekkel

Uraim, ritkán dícsérek valakit fésztufész, de azt kell mondjam, jobb kezekbe nem is kerülhetett volna a Rex Mundi. Elismerésem!

Egyébként lehet, hogy érdemes lenne ezeket a rejtvényeket (kisebb kiszerelésben) rendszeressé tenni. Komoly kultuszt teremthettek
« Utoljára szerkesztve: 2006. Szeptember 01., 08:54:26 írta killjoy »
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #81 Dátum: 2006. Augusztus 31., 22:57:47 »
Ha többnyire értelmes, akkor igen:D:D De pszt. Amúgy akinek megvan a megoldás, írhatna véleményt, hogy mennyire tartotta nehéznek, érdemes volt-e vele annyit szórakoznunk, hogy elkészítsük, szóval, hogy kinek mennyire jött be:D De megoldásból semmit nem árulni el

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #80 Dátum: 2006. Augusztus 31., 21:57:38 »
Nah, csak megvan a szöveg....remélem jól fordítottam....

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #79 Dátum: 2006. Augusztus 31., 21:35:21 »
Igen, annyit elárulok, hogy a kijelölendő példa az csak gyakorlás, hogy leellenőrizhessed megértetted-e a kódfejtés módszerét:D Nem kell beleőrülni, van időd bőven:D

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #78 Dátum: 2006. Augusztus 31., 19:23:02 »
Na ja...nekem egyenlőre nehéznek tűnik....legalábbis nem megy  mondjuk azért csinálok most mást is...próbálok nem begolyóni tőle   Amúgy az a zavaró, hogy most az a kijelölendő rész, csak a példa, nincs köze a kulcs megtalálásához....igazából tekinthetjük költőinek a kérdést, de tuti ami fix, feltettem

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #77 Dátum: 2006. Augusztus 31., 19:12:36 »
A Brother Matthew bizony itt figyel a vinchesteremen, a maga 77 oldalnyi ! teljes terjedelmével. Egyenlőre biztos, hogy a Mundi V1 lesz befejezve, utána ha még korai lenne elkezdeni a V2t, akkor az jön, hogy ne maradjatok rejtélyek nélkül. A táblázatos oldal lehet nem lett a leg egyszerűbb, de elvileg már van 2 helyes megfejtőnk, chi, illetve Micho egyik ismerőse. De ne aggódjatok, ha túl nehéznek bizonyul, akkor majd segítünk picit, de még pár napig biztosan hagyjuk, hadd szórakozzatok vele:D

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető Oliwer

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #76 Dátum: 2006. Augusztus 31., 18:42:29 »
Oké...táblázatos oldal, hip-hop megvolt....de onnan nemmegy a tovább....már értem a kódfejtés renszerét meg minden...itt agyalok rajta már vagy fél órája...nah mind1, csak kitalálom....csak mert azért.

Nem elérhető Balazsao

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #75 Dátum: 2006. Augusztus 31., 16:06:23 »
Jól esett elolvasni, izgalmas, érdekes. Várom a következő részt

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #74 Dátum: 2006. Augusztus 31., 14:28:48 »
Idézet
A Brother Matthew összes kis csíkja le van fordítva valahol?
sajnos nincs, killjoy azt se csinálta tovább.
Erac majd nyilatkozik, mikor szeretné beékelni, de azt hiszem, egyelőre a fő cím fontos, hogy pörögjön  
"Once a scanlater, always a scanlater."