Szerző Téma: Rex Mundi  (Megtekintve 52550 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Rex Mundi
« Válasz #133 Dátum: 2012. December 15., 19:37:36 »
Meg. :) Összeállítottam egy alap készletet, csak még nem került ki az oldalra. Írj a Zsák email-címére és elküldöm.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Z. Z.

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Rex Mundi
« Válasz #132 Dátum: 2012. December 15., 14:04:03 »
Ohhh, és valahogy meglehet tanulni a beírást? Neten nem nagyon találtam erre anyagot
"Farah? She's not my girlfriend, she's my donkey!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Rex Mundi
« Válasz #131 Dátum: 2012. December 15., 12:59:43 »
Totális beíróhiányunk van sajna hónapok óta. És a felhívásra érkezettek is végül eléggé eltűntek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Z. Z.

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Rex Mundi
« Válasz #130 Dátum: 2012. December 15., 11:37:25 »
Ok, értem. Hát akkor sosem tudom meg mi volt a rejtvény megoldása :) Még egy kérdést feltennék, ha megcsinálom a fordítást, valaki elvégzi a beírást (ahhoz sajnos nem értek)?
"Farah? She's not my girlfriend, she's my donkey!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Rex Mundi
« Válasz #129 Dátum: 2012. December 15., 09:05:15 »
Úgy emlékszem, utóbbi. Az még az előző oldalhoz kötődött.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Z. Z.

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Rex Mundi
« Válasz #128 Dátum: 2012. December 14., 15:53:14 »
Azt szeretném kérdezni, a kód még megfejthető, vagy a webcím már nem él?
"Farah? She's not my girlfriend, she's my donkey!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Rex Mundi
« Válasz #127 Dátum: 2012. Július 02., 12:49:54 »
Csak matematikai. Az is nagyon erősen konvergál a nulla felé.
Igazából annyira szövevényes az egész, hogy a leginkább annak lenne értelme, ha egy teljes brigád (fordító-beíró) nulláról nekiesne és addig nem hagyná abba, amíg legalább az első széria nincs kész. Erre viszont aktív tagságból senki se érne rá, külső segítőt találni meg nem olyan könnyű (pláne ilyen szintű fordítási készséggel).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Rex Mundi
« Válasz #126 Dátum: 2012. Július 02., 12:12:02 »
Üdv!

Most olvastam "végig" a Rex Mundi képregényeket. Nagyon bejött a történet, csak kár, hogy abbamaradt.  Van esély rá, hogy folytatódik?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Rex Mundi
« Válasz #125 Dátum: 2011. December 01., 11:21:44 »
Hm. A legutolsó hozzászólás az enyém, ami több, mint egy éves. Előtte 3 évig csend.  :lol: Ezentúl évente írok egyet ide. ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Rex Mundi
« Válasz #124 Dátum: 2010. Október 18., 13:08:57 »
3 éve komor hallgatás a témában. Ez most megtört. Még ha nem is érdemi hozzászólással... ez annak köszönhető, hogy nincs sok kedvem dolgozni...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Rex Mundi
« Válasz #123 Dátum: 2007. November 01., 17:54:54 »
Hát, Erac nem nagyon honosítgat mostanában... úgyhogy úgy néz ki, sikerült egy sorozatot kétszer is megakasztanunk...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető cornelius

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Rex Mundi
« Válasz #122 Dátum: 2007. November 01., 17:03:26 »
Most jutottam odáig, hogy a Rex Mundit végigolvassam... és attól, hogy nagyjából 10 hónapja várják a folytatást, eléggé elkenődtem. Lesz még valami belőle, vagy végképp megrekedt a munka? Nagyon sajnálnám, ha így lenne, minden szempontból nagyon jó a képregény.

Találtam továbbá a neten némi anyagot a sztorihoz: Lélek és tudomány, II. évfolyam 8-9-10. szám, "A megfejtés kulcsa" című cikk.
Itt olvasható: http://www.csend.hu/magazin/evfolyam2.html


Üdv!
C.

Nem elérhető Torda

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #121 Dátum: 2006. December 27., 11:05:35 »
Csak jelezném, hogy igencsak várom a Rex Mundi folytatását..

Nem elérhető Hosaka

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
    • http://hosaka.uw.hu
Rex Mundi
« Válasz #120 Dátum: 2006. December 03., 11:05:37 »
Nos ameddig epedve várjuk az új részeket, egy kis apróság - ami lehet, hogy sokatoknak ismerős:

Et in arcadia ego - Rennes le Chateau

Érdekes a sztori... Bár állítólag semmi sem igaz belőle, mivel valami francia nacionalista társaság műve a '60-as években...

Kár
4 8 15 16 23 42
Et in Arcadia ego

Nem elérhető Coverex

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #119 Dátum: 2006. December 01., 22:13:47 »
Valóban köszönöm a fordítást hiszen a Rex Mundei nem egy olyan képregény amilyet belátható időn belül kiadnának viszont szegényebb lennék egy élménnyel ha nem olvastam volna

Nem elérhető wmitty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #118 Dátum: 2006. Október 12., 13:50:08 »
Akkor én "panaszkodom": reménytelten várjuk a folytatást!

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #117 Dátum: 2006. Október 11., 00:14:36 »
Ugyan senki nem panaszkodik, hogy hiányozna a Mundi, de azért szeretném megjegyezni, hogy várhatóan a 300 maradék 3 része után jönnek majd a folytatások. Addig türelem:D

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető Hosaka

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
    • http://hosaka.uw.hu
Rex Mundi
« Válasz #116 Dátum: 2006. Szeptember 25., 21:43:28 »
Én csak szeretném megköszönni a fordítók és az egész stáb munkáját, életem egyik legjobb képregénye a Rex Mundi...
4 8 15 16 23 42
Et in Arcadia ego

Nem elérhető wmitty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #115 Dátum: 2006. Szeptember 25., 19:39:01 »
Köszönöm a segítségnyújtást - azóta, bevallom, nem néztem újra az anyagot, lehet, hogy most már könnyebben menne. De legvalószínűbb, hogy megvárom a megfejtést

Ami pedig az oda-vissza fordítást illeti: igen, nekem úgy tűnt az egyik korai epizódnál (a második oldali összefoglalóban), mintha a 'rex mundi'-t elferdítette volna a fordító 'királyok világává'. Legalábbis így nézett ki, félreérthető volt. A későbbi összefoglalókban már 'világok ura' szerepelt.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Rex Mundi
« Válasz #114 Dátum: 2006. Szeptember 22., 17:19:12 »
a 0, 1 es 2 resz Killjoy munkaja, ehhez nem nyultunk hozza
a tovabbi forditasokban eszkozoltunk nehany kiigazitast, talan ezeket vetted eszre, nem tudom...
Rex Mundi = Világ királya
Rex Mundorum = Világok királya
Mundus Regum = Királyok világa
gyengéd barbár

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #113 Dátum: 2006. Szeptember 22., 10:14:19 »
Hát ha ez segít, akkor a kód az a kódolt szöveg, amit kézhez kapsz. A kulcs az a szó, aminek a segítségével megkaphatod a megfejtést. A megfejtés meg... hát azt hadd ne kelljen megmagyaráznom:D De amúgy elég sokan megfejtették, szóval valamennyire biztos érthető, még példa is volt hozzá. A sikertelenség oka lehet azis, hogy a weblapot nem böngészted át alaposan:D Hogy a megfejtést mikor adjuk közre, azt nem tudom. Elvileg a 10es résznél kellene, de lehet hogy mondjuk az első lépést eláruljuk majd következőben. Ez még nem alakult ki:D Meg "Királyok világa" sem rémlik. De ha valaki megtalálja, javítjuk azonnal

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető wmitty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #112 Dátum: 2006. Szeptember 21., 14:45:07 »
"Királyok világa" avagy "Világ(ok) királya", nem mindegy. Ez, és még egy vagy két hasonló félresiklás tűnt fel a képregény szövegében, amikor a múlt héten nagyjából egyvégtében elolvastam az eddigi részeket. Sajnos, fejből nem tudom felidézni, de nem is ez volt a célom, amikor az iménti méltatásomban utaltam rá csendesen.

De ha már szó van a dologról: megmondom őszintén, a rejtvényes résznél a magam részéről elakadtam. Itt, sajnos, már erősen tettenérhető a némiképp pongyola nyelvhasználat. Nem vagyok teljesen járatlan a tradicionális kódolások történetében, ez a klasszikus eljárás is ismerős - de ahogy fordító/játékmester barátunk a 7-es rész utolsó lapján, illetve a rejtett weboldalon leírta, megfogalmazta, az igenis nehezen érthető és átlátható. Ez nem azért baj, mintha végképp megfejthetetlenné válna tőle a dolog - hanem mert az egyszeri olvasó kedveszegetté válik, ha egyből nem áll össze számára a kép. Hiszen, ne feledjük, nem valami megoldandó fontos feladatként, vagy élet-halál ügyként olvasunk rejtélyes képregényeket - hanem szórakozásból, a könnyed játék, a kellemes elmecsiszolás érdekében.
A "kód", "kulcs", "megoldás" szavak valamiképp úgy keverednek, hogy egyszeri vagy ktészeri elolvasásra sem világos: most melyik melyik, mit hova írjak, melyiket találom itt, melyiket ott, mit kell kitalálnom, és mit kiokoskodnom. Sajnálom, de számomra ez gondot okozott. Ha én vagyok az egyetlen, akkor biztos bennem van a hiba

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Rex Mundi
« Válasz #111 Dátum: 2006. Szeptember 15., 15:16:21 »
Idézet
egy-két ordító, ám utólag korrigált bakit
ordito hibak?  mire gondolsz?
gyengéd barbár

Nem elérhető Erac

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 125
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #110 Dátum: 2006. Szeptember 14., 22:54:21 »
Nagyon köszönjük, jól esett! (pirulófej:D)

Our arrows will blot out the sun!
Then we will fight in the shade.

Nem elérhető wmitty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
Rex Mundi
« Válasz #109 Dátum: 2006. Szeptember 14., 17:07:48 »
Annyire kérleltek a szerkesztők, hát hadd ragadjam meg az alkalmat és lehetőséget, hogy köszönetemet és nagyrabecsülésemet fejezzem ki a Rex Mundi magyarítói felé, akik igazán hibahatáron belül mozognak, egy-két ordító, ám utólag korrigált bakit leszámítva különösebb gond nélkül végzik igényes munkájukat, így a szinkron-szöveg színvonala - amire a magam részéről különösképp igényes volnék -, azt hiszem, felülmúlja a legtöbb hasonló honosítási próbálkozást. Szép munka, fiúk, csak így tovább, várom a folytatásokat!

Nem elérhető Petyaman

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 42
  • Karma: +0/-0
    • http://
Rex Mundi
« Válasz #108 Dátum: 2006. Szeptember 08., 14:22:26 »
Mondjuk ez igaz.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Rex Mundi
« Válasz #107 Dátum: 2006. Szeptember 08., 14:03:48 »
en azert annyit reagalnek az elozo hozzaszolasra, megha off is, mas oldalakon heti frissites alkalmaval 1 esetelge 2 kepregeny kerul ki, mig a hzs-n ennek duplaja vagy triplaja
« Utoljára szerkesztve: 2006. Szeptember 08., 14:37:43 írta Zerit »
gyengéd barbár

Nem elérhető Petyaman

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 42
  • Karma: +0/-0
    • http://
Rex Mundi
« Válasz #106 Dátum: 2006. Szeptember 08., 13:59:36 »
Nem is a mangákra utaltam, csak a frissítés gyakoriságára, de az is csak kérdés volt. Csak jó volt amikor eszembe jutott, hogy fel kéne nézni a netre hátha van vmi jó comic, ránézek a KN-re, még ugyanazok, C4A, hát itt is majd max szombaton, de a Hálózsákon mindig volt egy két újabb szösszenet és nem kellet mindig várni a köv hetet, hogy mikor folytatódik az aktuális kedvencem.
Mondjuk nem tartozik a témához, de ha már leírtam, csak nem törlöm ki.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Rex Mundi
« Válasz #105 Dátum: 2006. Szeptember 08., 13:45:35 »
A MANGAzin egy teljesen más műfaj. Minden értelemben.
Ami itt ment, az nem tartható hosszú távon. Legfeljebb napi sorokkal(amik talán végre valamikor újra lesznek...).

Idézet
...hisz oldalanként van bennük össz-visz vagy két mondat...
Eh, Micho, te hány mangát olvastál eddig?
« Utoljára szerkesztve: 2006. Szeptember 08., 13:46:38 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Rex Mundi
« Válasz #104 Dátum: 2006. Szeptember 08., 13:44:42 »
Idézet
Hogyne lenne, pl MANGAzin.
de mi nem foglalkozunk magánkkal.
azokból meg különben óránkénti frissítést is lehetne tartani, hisz oldalanként van bennük össz-visz vagy két mondat és mivel fekete/fehér sokat nem is kell retusálni  
"Once a scanlater, always a scanlater."