Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 105807 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

• Batman
Re:Pókember
« Válasz #1081 Dátum: 2015. Szeptember 10., 19:07:57 »
Egy kérdés: Mi történt a Brand New Day során, hogy megint mindenki elfelejtette ki is Peter?

Nem elérhető Skiyoker

• Kázmér
  • **
  • Nem: Férfi
« Válasz #1080 Dátum: 2015. Augusztus 18., 10:49:56 »
Először is egy nagy hip-hip HURRÁ! -a visszatéréshez.

A Sable-sztoriról: Nehéz komolyan venni az olyan nácikat, akik egy rogyadozó raktárból akarnak saját államot venni. Oké, hogy bujkálnak, de ennyiből a morlockok alagútjába is befészkelhették volna magukat. Homokember meg vagy ennyire feledékeny vagy Sable annyira megfizette, hogy még egy csípősebb megjegyzést sem tett hősünkre, fura. MJ döntése kiszámítható volt, nem? Peter ötlete viszont tényleg meglepően hatott.

A Karma-sztoriról: Érdekes darab volt, így legalább már érthető hogy került Shan az Új Mutánsok közé. Kíváncsi lennék, Nguyen bácsi hogy szedte meg ennyire magát és most elvonatkoztatnék a bevándorlók körüli előítéletektől.

Nem elérhető turkia

• Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Rozsomák
« Válasz #1079 Dátum: 2015. Május 28., 19:33:43 »
Felnőtt fejjel teljesen másképp étékelem ezt a füzetet, főleg amióta lefolytattam pár éve a párommal egy úgyanilyen beszélgetést és szétmentünk, mert rohadtul nem illettek össze az életcéljaink. :headscratch:

Eeegen, az elég kínos. Még egyetem körül nekem is volt egy -fogjuk rá- hasonló helyzetem. Aztán talán pont ezért minden jól alakult, szóval azt a kellemetlenséget AKKOR meg kellett élni.

A nyúlemberről meg annyit: gyerekek, tegyük a kezünket a szívünkre... sztem majd mind rejtőzködnénk, ha így, egyik napról a másikra lennénk szupererősek, meg gyorsak. Az is igaz, hogy elég erős lenne a kísértés arra, hogy megpattintson az ember egy pénzszállítót (senkinek nem ártva persze) és örökre visszavonuljon, a képességeket titkolva. :dc-flash:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Skiyoker

• Kázmér
  • **
« Válasz #1078 Dátum: 2015. Május 28., 19:03:28 »
Ebben van igazság, de akkor inkább civilben kellene nyomnia, mint Rozsomák, mert nincs az a menő cucc és név, amit el tudnék képzelni (kivéve a Vérnyulat, de az meg túl vámpíros). A paródia elem meg nekem is leesett, csak inkább külön karakterként kezelem.

Nem elérhető Feast4

• Batman
« Válasz #1077 Dátum: 2015. Május 28., 18:34:49 »
Én is köszönöm Pókfej kansasi kiruccanását, Cassady esete szerintem inkább szomorú, mint vicces. Nem ő az egyetlen, akinek nem menő képességek jutottak (pl. Varangy). Ők azok akik inkább szégyenkeznek és eltitkolják, mert ha kiderülne, valószínűleg körberöhögnék őket, ahelyett, hogy tisztelnék és megbecsülnék őket.

Annyira nem ciki ha belegondolsz. Pokoli erős lábad van, amivel szétrúgod a betonfalat és kiszúrod ha valaki figyel. Ez még jó is lehet. Felveszetl valami menő ruhát és valami tuti név Betonlábfej, vagy Rúgójancsi vagy ilyesmi és had szóljon. Az tény, hogy nem híresztelném honnan van az erőm. Mutáns vagyok kész! :lol: A ciki az lenne, ha neki is kijön a mutációs betegsége mint Pókembernek  csak ő nem humanoid pókká, hanem egy humanodi nyuszivá változik. Na az cink! :lol:
Amúgy meg a karakter egy az egybe Pókember karikatúrája, ahogy az erejét szerezte, ahogy rejtőzködik család stb. És úgye a gyávaság a végén és, hogy pont egy nyúl se véletlen.

Parkernek felajánlanak egy jó kis kansasi melót, persze MJ nem akar mozdulni a betondzsungel New York-ból. Pff.

Felnőtt fejjel teljesen másképp étékelem ezt a füzetet, főleg amióta lefolytattam pár éve a párommal egy úgyanilyen beszélgetést és szétmentünk, mert rohadtul nem illettek össze az életcéljaink. :headscratch:

Nem elérhető Skiyoker

• Kázmér
  • **
« Válasz #1076 Dátum: 2015. Május 28., 12:16:34 »
Én is köszönöm Pókfej kansasi kiruccanását, Cassady esete szerintem inkább szomorú, mint vicces. Nem ő az egyetlen, akinek nem menő képességek jutottak (pl. Varangy). Ők azok akik inkább szégyenkeznek és eltitkolják, mert ha kiderülne, valószínűleg körberöhögnék őket, ahelyett, hogy tisztelnék és megbecsülnék őket.

A Karma sztoriról meg majd akkor, ha a végére értünk.

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1075 Dátum: 2015. Május 27., 08:55:48 »
Köszönet a Csodálatos Pókember 72. számáért!
Gyerekkoromban is viccesnek tartottam ezt a Cassady gyereket. Megharap egy radioaktív nyúl... :rolleyes: Ez annyira gyermeteg, hogy szerintem a nyílt önirónia miatt került bele. Szeretem, ha valaki tud magán nevetni. Ezért csípem pl. Hulk Hogan-t.
Parkernek felajánlanak egy jó kis kansasi melót, persze MJ nem akar mozdulni a betondzsungel New York-ból. Pff.
Második történet a "jó kis" Karma... hát azt már '95-ben se tudtam végigolvasni.  :lol:

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1074 Dátum: 2015. Május 14., 22:59:10 »
Ráadásul az univerzum minden pontján.  ;D

A magyar később jött be, amikor a TOHotMU-k összeállításánál valaki ránézett végre egy atlaszra.
Biztos a magyar hódítók vitték be oda, amikor megtámadták Latvériát.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1073 Dátum: 2015. Május 14., 08:23:36 »
 :D Ez jó az összes amerikai sci-fiben is. Valahogy mindenki ért angolul.  :D

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
    • http://halozsak.tlof.hu
« Válasz #1072 Dátum: 2015. Május 13., 18:40:45 »
A magyar később jött be, amikor a TOHotMU-k összeállításánál valaki ránézett végre egy atlaszra. Sokáig egy fura német volt a helyi nyelv, és a latvériai még mindig olyasmi. Angol csak azért, hogy megmagyarázzák, miért tudtak Reedék mindig olyan kedélyesen eltársalogni mindenkivel. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1071 Dátum: 2015. Május 13., 15:00:26 »

Akkor lehet, hogy különbözően írják az egyes források. A Wikipédián  legalábbis ez van:
"Languages: German, Hungarian, English, Latverian (local dialect, derivative of Hungarian), Romany"
A marvel.wikia-n meg a fentiek az angol nélkül.

Mondjuk a demográfiai adatok ecsetelésénél tényleg szembeötlő, hogy fogalmuk sincs a valódi viszonyokról. Olyanokat olvastam, komolyan mondom, a robothadsereg kevésbé utópisztikus.

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1070 Dátum: 2015. Május 13., 13:06:43 »
Majdnem, mert Latvériában igazából a német egy fura fajtáját beszélik. Ez nem változott azóta, hogy Kirby eredetileg az Alpokba rakta, a német-jugó határ közelébe.
Mint látható, néha azért érződött, hogy Kirby és Lee sem igazán végezték el az iskolát. :badteeth:
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1069 Dátum: 2015. Május 13., 09:25:29 »
Köszi a legújabb Pókembert!
Ez a rész kicsit a leg-ek füzete volt nekem. A második történet (Karma) számomra a valaha írt leggyengébb füzet, viszont a képregény utolsó lapján meg az egyik abszolút kedvencemet, a Galactus - pert harangozzák be!   :)

Hú, ez a Sable nekem mennyire ellenszenves! Gyerekkoromban is az volt, most is. "Ahhoz én túl jó harcos vagyok!" Pfff. Egy jó pók-nyakleves kellett volna, az levett volna az egójából. Symkaria lehet még egy menő ország, ha ezek az aprópénzek tartják működésben.   :)
Amúgy láttátok, valahol piros-fehér-zöld zászlót használnak Symkaria zászlajaként... Nem ebben a számban, valahol a neten láttam. Latvéria meg kb egy megyényi terület Szegedtől délre nagyjából Temesvár (Doomstadt) központtal, ami még régebben kivált a Magyar Királyságból... tök életszerű.  :lol: A latvériai nyelv meg egyenesen a magyar egy déli változata, szóval Fáti lényegében magyar anyanyelvű.  :m-doom:

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1068 Dátum: 2015. Május 08., 22:50:55 »
Amúgy tényleg hiányzik két oldal. Amikor megfogja a harangnyelvet és azzal húzza ki magát a harangból.
Rajta vagyok, de csak a hét végén tudom beszkennelni újra.  ;)

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
« Válasz #1066 Dátum: 2015. Május 07., 20:46:39 »
Nem tudom, ki rajzolta, de az kifejezetten tetszett.  :sm-cheers:

Nem elérhető Feast4

• Batman
« Válasz #1065 Dátum: 2015. Május 07., 20:35:28 »
Nem tudom emlékeztek e a Venom szellemeire. Na ott azok a reszek amik a SOV-ben jelentek meg azokban Venom konkrétan egy szörnyetegnek volt ábrázolva. Aránytalan méretű izmok, elképesztő fogsor, hatalmas nyelv, a szájából meg ömlött a nyál, a szeme se egyenes vonalú hanem cikcakkos.

Igazából aki szerintem első perctől őrült eszelős szörnynek volt ábrázolva az Vérontó. Az egész szürreális, ahogy mozog rajta a ruha, ezer nyúlvány mindenmerre. A fogai is furcsán az arca részei, a kezei kb. karmok.

Amúgy tényleg hiányzik két oldal. Amikor megfogja a harangnyelvet és azzal húzza ki magát a harangból.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 07., 20:46:31 írta Feast4 »

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1064 Dátum: 2015. Május 07., 17:36:58 »
Törvénybe kéne iktatni, hogy Venomos sztorit csak McFarlane-nel lehessen rajzoltatni.

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1063 Dátum: 2015. Május 07., 12:06:16 »
Igen, utána nagyon sokat változott, elég rendesen felturbózták. Hidd el, először a sima, gumós zápfogakkal  ;D is elég hatásos volt. Eleve száj egy ilyen ruhán...anno nagyon ütött. Később már Mcfarlane is hegyes fogakat rajzolt, de az csak utólag tűnt fel, mert a száj gondolata sokkal keményebb volt, mint a hegyes-tompa fog kérdése.

Nem elérhető Skiyoker

• Kázmér
  • **
« Válasz #1062 Dátum: 2015. Május 06., 22:00:39 »
Letudtam egyben a Venom sztorit. Érdekes, hogy külsőre nem volt még olyan félelmetes, mint amilyen később lett (a hosszú nyelvre meg az éles fogakra gondolok). Bár MJ-re így is elég nagy hatást gyakorolt. Gondolom ekkor még eléggé gyerekcipőben járt a karakter.

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1061 Dátum: 2015. Május 06., 21:32:32 »
Utánanézek holnapra.  ;)

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1060 Dátum: 2015. Május 06., 21:06:16 »
Hm. Sepi?

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1059 Dátum: 2015. Május 06., 14:30:08 »
Köszi az új részt! Úgy látom, a 14. és 15. oldal kimaradt. Feltűnt, hogy Pókember a felébredése utáni következő képen már ki is ugrik a harangból.

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1058 Dátum: 2015. Április 29., 06:53:22 »
Teljesen más. És sajnos nem lett volna jobb. Bár már nem nagyon emlékszem rá, ebből is látszik, hogy nem hagyott mély nyomokat. A szereposztás is elég érdekes lett volna. Mivel Cameron akkoriban nagyon olyan volt, hogy szeretett ugyanazokkal a színészekkel dolgozni, ezért a Pókember mozira is megvoltak a tervei. Például DiCaprio lett volna Peter Parker (persze akkor még nem volt ennyire karakteres színész, mint mostanában), meg ha jól emlékszem, Schwarzenegger lett volna Oki Doki.

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1057 Dátum: 2015. Április 28., 09:27:33 »
Belenéztél anno? A stílusa miatt kérdem, gondolom, tök más (jobb  :rolleyes:).

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1056 Dátum: 2015. Április 25., 20:28:50 »
A neten kering valahol (sőt nekem is le van töltve, csak már nem tudom, hol) James Cameron Pókember forgatókönyve.

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1055 Dátum: 2015. Április 22., 10:04:09 »
Köszi a legújabb Pókembert!
Ez a szám is megvan, valahogy innentől kezdtek komolyabban érdekelni a képregények, ált. iskolában.
Olvastam a végén a levelezési rovatot, a Pókember filmről írják tényként, hogy hamarosan készül és a főgonosz Arnold és Jack Nicholson lesz, Pókember pedig Michael Biehn.  :cool: Hát ebből se lett semmi. Múltkor kezembe került egy régi Fangoria. Ott is tényként állítják, hogy jövőre jön ez, vagy az. Na, az ilyen filmes hírek vagy 30%-a nem válik valóra, mert azok a filmek vagy meg se jelentek azóta, vagy teljesen máskor készültek el. Utólag okos az ember.

Nem elérhető Skiyoker

• Kázmér
  • **
« Válasz #1054 Dátum: 2015. Április 11., 23:25:38 »
Fene, hogy '94-ben még csak négy éves voltam. Kíváncsi lennék, vajon tényleg építenek-e hasonló luxusbunker-komplexumokat. És jön minden divattervező álma, az intelligens ancúg! kár, hogy kicsit pszichopata.

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1053 Dátum: 2015. Március 26., 15:44:49 »
...éééés Sansz lecsapott, ahogy legutóbb írtam.  :ninja: Oroszlányban meg nem volt senki?

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1052 Dátum: 2015. Március 11., 10:24:03 »
Köszi a Pókember honosítást!
Megvan eredetiben is a füzet és vagy 10 éve, hogy utoljára fellapoztam, de úgy emlékszem rá, mintha tegnap olvastam volna. Az összes rajz, a szófordulatok, hogy Pókember a Friderikusz Show-t emlegeti... hamisítatlan '94-es életérzés!  Még egy Posta Bank reklám kellene a füzetbe. Jó az Oroszlányban tartott I. Országos Képregénytalálkozó beharangozója is. ;D Most már ilyen tali  (sajnos) nem nagyon lenne egy ilyen méretű településen.
Van itt valaki, aki volt a találkozón? Érdekelne, hogy milyen volt.

Emlékszem, a Supi-Pókember történetet anno nagyon beharangozták. Mondjuk, nem is volt rossz, a 2. kalandjuk is jó lesz. A következő számban bukkan fel Sansz, úgy emlékszem, azt már Mcfarlane rajzolta. Az volt az első M. által rajzolt füzet, ami kijött nálunk, nem? Azt is megvan vagy 10-12 éve, hogy olvastam.