Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 105801 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető garrido

• Asterix
  • **
Re:Pókember
« Válasz #1021 Dátum: 2014. Augusztus 11., 20:14:30 »
Utánanéztem a Mongúznak, elég veretes figura.

Egyszer majdnem elkalapálta Thort :-)

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
« Válasz #1020 Dátum: 2014. Augusztus 11., 18:49:35 »
Mostanában hősködik, nem?

Nem elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1019 Dátum: 2014. Augusztus 11., 16:45:50 »
Ja, komoly alkat. Nem véletlenül nem futott be túl nagy karriert.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

• Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Rozsomák
« Válasz #1018 Dátum: 2014. Augusztus 11., 16:22:43 »
Köszi Farek! Utánanéztem a Mongúznak, elég veretes figura. :lol: Miközben olvasgattam róla, belefutottam egy másik nagymenőbe, a Kenguruba... kemény arc az is.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1017 Dátum: 2014. Augusztus 10., 17:01:03 »
Talán a Mongúzt.
És ugyan eltört a gerince, meg majdnem letakarva vitték el, de jobban lett. :)

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1016 Dátum: 2014. Augusztus 10., 16:10:32 »
Most olvasgattam megint és lenne egy kérdésem. Titánia és Szivacsember kit akart beszervezni Zémónak az 51-es számban? Ha már itt tartunk, egy másik kérdés: mi lett Zémóval az ostrom után? Köszi, ha tudja valaki.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1015 Dátum: 2014. Augusztus 07., 18:50:27 »
Igen, ez jogos, itt még biztos nem uralja úgy az erejét. :)

Bár egy másik felmerülő kérdés, hogy mit gondolnak a zsaruk és póki, mi fog történni, ha összeszedi magát és rájön, hogy csak egy bilincs van rajta... :)

Nem elérhető Blue S

• Venom
« Válasz #1014 Dátum: 2014. Augusztus 07., 14:00:52 »
ASM Vol1 019:

Jó volt végre Petert újra mosolyogni látni. Talán egy kicsit túl is adagolták a boldogsághormonokat szegény fiúnak, hiszen bárgyún vigyorogva veszi tudomásul, hogy a Ned, a "kedves fickó" az orra előtt nyúlja le a nőjét.  :rolleyes:

Betty itt már komoly érzelmi válságban van, szabadulna egy reménytelen kapcsolatból, de maradna is. Egyszerre örül Ned társaságának, de elszomorítja, hogy Petert nem sikerült felszarvazni. A történet és a Neddel való viszonyának a végét tudva, talán jobb lett volna, ha két szék között a a földre huppan, de így jár(t).  :-\   

A Végrehajtók ismét elbuktak, de így is egyre nagyobbra nőnek a szememben. Ezek a srácok egyszerűen nem ismernek félelmet. Hiába csukta őket már rács mögé a Hálószövő, mégis újra megpróbálták legyőzni Pókit. Lassan többet lesznek börtönben, mint szabadlábon.

Ha Pókember elfáradhat, akkor a Homokember miért ne? Valószínűleg itt még ő is kezdő volt, mint a Fáklya és a nagy összpontosítás, hogy egyben tartsa a szerkezetét, sokat kivett belőle. Később ez már meg se kottyan neki, ahogy a Lángfejűt sem kapnák el ilyen könnyedén.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1013 Dátum: 2014. Augusztus 06., 23:29:36 »
Ritkán látni olyat, hogy egy szuperbűnözőt (vagy hőst) átlagemberek legyőznek, csak mert elfáradt. Pedig mondjuk logikus, hogy történhet ilyen is. (Persze amik szuperhőstörténetekben mennek, azokhoz képest nem tudom homi miben fáradt el, de ez más kérdés.)

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1012 Dátum: 2014. Július 07., 13:03:15 »
Én is szeretem a bandaháborút, egy nagy fájdalmam van vele kapcsolatban, miszerint nagyon látszik rajta, hogy menet közben dobták ki Ron Frenzet és Tom DeFalcot. Az utánuk érkezők elég vegyesen oldották meg a faladatot, a 3. rész pl. piszok jó lett szerintem, a záró füzet viszont mind írásban, mind rajzban gyenge.

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1011 Dátum: 2014. Július 07., 10:38:39 »
Köszi a Bandaháború legújabb részét! Anno ez a szám pont kimaradt, így nagy örömmel vettem. Valahogy visszaidézi a gyerekkoromat. Mondtam már korábban is, hogy nekem a régi semic-es történetek verhetetlenek, sehol nem olvastam ilyen klassz füzeteket. Azt mondanám, hogy az Ostrom és a Galactus per után a Bandaháború a kedvencem.
(vagy a Titkos Háború)

A Bandaháború nagy előnyei számomra:
1. Nincs agyonbonyolított cselekmény.
2. Nincs fullasztóan sok szuperbűnöző és hős.
3. A fő mozgatórugó sima észjáték, nem pedig egy legyőzhetetlen szupererő, ezáltal sokkal emberközelibb, "hihetőbb" lesz.
4. Egész egyszerűen ezt a rajzstílust szeretem.
5. Lámpás Jack és Vészmanó!!  ;D Ja, és főleg Rózsa!!

Szóval csillagos ötös, a Múzeum kitett magáért. :sm-clap:

Nem elérhető Feast4

• Batman
« Válasz #1010 Dátum: 2014. Június 26., 09:00:22 »
Én annak idején gyerek fejjel a Venom Szellemein voltam fennakadva. Pókember az egész Story alatt menekül Venom elől, miközben hurcibálja a Vészmanót, közben a Démano meg meg akarja ölni a Vészmanót őt ezért kergetik, közben Blaze Meg Szellemlovas kínlódik egy csomó árnyékszerű izével, (Pokolfajzatok, de kreatív) és miközben van lent egy csomó nem tudom mire kellő túsz és Venomnek az egészhez annyi hozzáfúzni valója van: "Kizabálom az agyadat!" Hát mondom ez mi ez? :D És ezt nem én írtam le értelmetlenül. Ez ennyire értzelmetlen volt! :D De a Spirit of Vengeance rajzstillusa viszint tetszett. Ennyi szólt mellette.

Nem elérhető Jason Todd

• HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Nem: Férfi
« Válasz #1009 Dátum: 2014. Június 24., 21:09:02 »
Hú, a Torment tényleg nagyon rossz. És hogy azért képes voltam fizetni is...  :lol:
A  magyar SEMIC pedig tényleg csúnyán kiherélte a megjelent történeteket... Mindent. Egyszerűen fáj újra elolvasni a régi sztorikat. Tiszta 1984.  :rolleyes:

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1008 Dátum: 2014. Június 24., 21:00:39 »
A Tormentről kb. annyit kell tudni, hogy McFarlane akart csinálni egy saját Kraven utolsó vadászatát, de nem sikerült neki. Viszont legalább szép, ha szereted az ő stílusát. Én repestem a boldogságtól mikor a bolhapiacon hozzájutottam a Maximum Carnage-hez. Aztán elolvastam. Az első két rész tűrhető, aztán egy nagy katyvasz lesz az egész. Néha ráadásul buta és csúnya katyvasz is. Ajánlom mindkettő elolvasását mindenkinek, csak hogy ne kelljen utána azért áhítozni, hogy elolvasd őket.

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
    • http://halozsak.tlof.hu
« Válasz #1007 Dátum: 2014. Június 24., 16:12:27 »
Borzalmas. De a Kingpin ki akarja adni szóval akár papíron is végigszenvedheted majd. Amúgy a tizennégyből tizenkettő rész arról szól, hogy Vérontó & Co. megöl sok embert, Póki összefog egy random szuperhőssel, akit vagy agyonvernek vagy fogja magát és a füzet végén lelép, Vérontóék meg lelécelnek mert Póki annyira abajog, hogy közben elfelejti elfogni őket. Majd ez megy addig amíg Venomnak tele nem lesz a töke az egésszel és leveri Vérontót. The end.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Feast4

• Batman
« Válasz #1006 Dátum: 2014. Június 24., 12:58:35 »
Ami kimaradt még az életemből az a Maximum Carnage. Az milyen?

Nem elérhető Feast4

• Batman
« Válasz #1005 Dátum: 2014. Június 23., 20:30:44 »
Igazából nem kerültem el csak a vége nincs meg. :D

Amúgy a Semic amit annak idején leművelt az félelmetes volt ilyen szempontból. Galaktus per Főnix Halála, azt hiszem az Inferno is, Kraven utolsó vadászata, ebben nem vagyok biztos de talán még a Venom Szellemei is ( na az a story egy jó nagy káosz!), össze vissza mindenhova beszurkálva, egyik ez alá a cím alá a másik az alá a cím alá. A Marvel extra meg az tényleg a vicc kategória volt, végigmentek az Ostromon, utána sikerült egy jó fenegyerek történetet felvenni aztán meg össze vissza hol Pókember, hol X-men, hol F4 volt benne, de csak arra használták, hogy azokat a történeteket amiket egy cím alatt nem tudtak lerendezni abba besűrítették. Az meg, hogy időben ide oda ugráltak arról már nem is beszélek. Egyik hónapban még a Zöld Manó végzete (Gwen halála), tett ki egy teljes számot, a másik hónapban, meg már a Kraven utolsó vadászata (az közvetlenül az esküvő után játszódik)év végén meg már a Vérontónál jártunk. Jó értem én régi klasszikus storykhoz vissza kellett nyúlni, amikre sok utalás volt, de semmi következetességet nem láttam benne gyerek fejjel se.

Én úgy csináltam volna, hogy néhány a hős szempontjából fontos történetet felveszek (pl. Amazing Fantasy 15, aztán végig a hős életét meghatározó történeten, Stacy kapitány halála, a kapcsolata Gwennel, Zöld Manó visszatér, a Zöld Manó végzete, a Betörő, Sakál stb.) Aztán tértem volna rá arra a részre ahol felvették a fonalat. De gondolom ez akkor nem volt lehetséges. Vagy nem volt még kiforrott koncepció. Vagy nem tudom. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 23., 21:02:38 írta Feast4 »

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1004 Dátum: 2014. Június 23., 16:57:08 »
Semmihez sem nyúlunk, minden úgy lesz leadva, ahogy kiadták. Nem tudom azonban, hogy Sepi beletette-e a füzetekbe a TH-t.
A Kravennel… nos, így járt mindenki. A Semic különböző hülyeségeire én csak ezt mondom:  :nemtudom:  Dicséretes, hogy a NewGen próbálkozik a pótlásokkal, de az én véleményem szerint a Semic szuperhősös szerkesztési hiányosságait javítani egy túl fárasztó, túl hálátlan és túl nagy munka. Pláne a Pókon, ami egy szerkesztési csődtömegként indult és később is csak közepesre javult.
A Torment annyira istentelenül szar, hogy még a Kingpin-féle pótlásban se számíts rá. Inkább örülj, ha eddig sikerült elkerülnöd. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Feast4

• Batman
« Válasz #1003 Dátum: 2014. Június 23., 15:07:45 »
Tényleg a semices kiadásra gondolva ha jól emlékszem a Kraven utosló vadászata több képregényben jelent meg annó. X-men Marvel Extra. Azokat, hogy tervezitek kirakni? Meg ha jól emlékszem a Főnix halála egyik része is a Pókemberben jelent meg pl. Meg ugye a Titkos háború. Ezeket, hogy oldjátok meg? Már a Titkos háborútól annyira nem is vagyunk messze. Ja és ugye a Szuperman Batman DC Marvel közös! Vagy azt a Newgennel már megdumáltátok?

Ja és a Kravenről jut eszembe. A Torment nincs tervbe egész véletlen?  :-[

Nem elérhető Blue S

• Venom
« Válasz #1002 Dátum: 2014. Június 05., 15:21:51 »
Amazing 018:

Peter nagyon komoly kétségek között örlődött az egész füzet folyamán. Vigyázzon a nénikéjére, de így nincs elég ideje pénzt keresni, ráadásul Pókember megtépázott hírnevét sem tudja helyreállítani. Ha pedig mindez nem lenne elég, akkor ott van a kapcsolata Bettyvel, ami romokban hever.

Ez utóbbi talán megoldódott Betty új partnerével. Persze, ez ilyenkor mindig nagyon fájdalmas, de talán belátható, hogy nem illettek össze Brant kisasszonnyal.

A történet végére helyrejött May néni és a pénz kérdése is, így hősünknek a következő részre már csak egy megoldandó feladata maradt:
visszaállítani Pókember hírnevét!

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1001 Dátum: 2014. Június 03., 16:50:31 »
Hej, amikor a mai részt először olvastam, majdnem felvágtam az ereimet. Már az agyamra ment az állandó nyavalygás és aggódás.

Nem elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1000 Dátum: 2014. Május 23., 23:42:19 »
Nem vagyok benne biztos, de úgy rémlik, hogy ő senki különös. Csak egy alak, aki Mary Jane csillogó életét jelképezte. Meg talán egy Bruce Wayne fricska :)

Nem elérhető SilSur

• Mulder ügynök
  • *
« Válasz #999 Dátum: 2014. Május 23., 23:13:25 »
Köszönöm a választ! Kiskorom óta nem tudtam ki az a rejtélyes alak. :) Utána is néztem, nem ismerem, nem sokat szerepelt, feltűnt pár rész Thor és Mennydörgők képregényben.

Van még egy rejtélyes alak, Bruce nevű, és piros sportkocsival jár  :headscratch::
http://i201.photobucket.com/albums/aa116/Cyberman1985/AmazingSpider-ManAnnual21-1987-38.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 23., 23:24:55 írta SilSur »

Nem elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #998 Dátum: 2014. Május 23., 22:32:00 »
Ha jól tudom, a Mongúz nevű szupergonosz volt. Elég gáz.

Nem elérhető SilSur

• Mulder ügynök
  • *
« Válasz #997 Dátum: 2014. Május 23., 19:43:41 »

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #996 Dátum: 2014. Május 19., 00:05:46 »
Harza Tomi többször is nyilatkozta, hogy amint lehet, a Peter Parker Pókemberben elindul a Romita—Lee időszak, ezért megyünk mi csak a Ditko—Lee éra végéig. Vagyis igen, kiadás. Szken van nekem is digitális sokáig, bár csak a 980p-s fajtából, ebből még mindig nem találtam digital 1920p szkent. :(

Nem elérhető DarkEagle24

• Donald kacsa
  • *
    • OtakuCritics
« Válasz #995 Dátum: 2014. Május 18., 23:39:45 »
Ha sokáig nem jelentkezik, lehet, szavadon foglak. ASM amúgy tuti csak 38-ig menne (plusz még lesz útközben egy Annual). Usaginak amúgy is lenne ebben az esetben egy másik elfoglaltsága (egy általam eléggé kedvelt, de senki által nem ismert Pók-cím, amit még fordítani is tud), de nem szeretek elvenni beíróktól dolgokat.

Azt megkérdezhetem hogy miért csak 38-ig? Hivatalos kiadás miatt vagy nincs szép scan? Bár Ncore-on va nszóval gondolom nem ez a gond. :D Egyébként én sem akarom senkitől elvenni a munkát de szívesen besegítek. Akár úgy hogy közben ő is csinálja meg én is vagy addig csinálom amíg ő nincs.

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #994 Dátum: 2014. Május 18., 23:35:38 »
Ha sokáig nem jelentkezik, lehet, szavadon foglak. ASM amúgy tuti csak 38-ig menne (plusz még lesz útközben egy Annual). Usaginak amúgy is lenne ebben az esetben egy másik elfoglaltsága (egy általam eléggé kedvelt, de senki által nem ismert Pók-cím, amit még fordítani is tud), de nem szeretek elvenni beíróktól dolgokat.

Nem elérhető DarkEagle24

• Donald kacsa
  • *
    • OtakuCritics
« Válasz #993 Dátum: 2014. Május 18., 23:30:41 »
Uh, párszor volt szó róla, de nem árt frissíteni:
Ami kint van amerikai ASM, az a SpiderTomról került ide, kiválogattuk onnan a géppel beírt szkenneket, amelyek nem voltak rajta a Kingpin kiadásesélyes listáján. (Ezért nincs köztük a klón-sztori.)
Mellette egy külsős ifjú munkatárs, Usagi megkeresésére – aki ezeken akarta kitanulni a beírást – belefogtam a legelejétől való újrafordításba, mert nem titkolt véleményem, hogy kaine honosításainak fordítási minősége meglehetősen alacsony. Ezzel jutottunk el nem is tudom, most meddig. Még van belőle kirakatlanul két szám, ám azóta Usagi gépe behalt és nem tud PhotoShopot használni. Nemrég jelentkezett, hogy a Gimp megy nála és megoldottuk, hogy én is használjam az általa beírt oldalakat (bár ő a beíró, de még én véglegesítem a műszaki munkálatokat). Sajna ennek ellenére azóta se jelentkezett újra, szóval lehet, hogy leáll.
Mindenesetre a lényeg, hogy a terv az volt, hogy csak a Ditko—Lee érát készítjük el így felújítva, ami után… fene se tudja, mi jön, ha jön egyáltalán valami. Egyelőre az se biztos, hogy valaha eljutunk a tervezett részek végéig.

Köszi a gyors választ.

Ha esetleg Usagi nem jelentkezne és kell némi segítség szívesen beállok beírónak. Tapasztalatom van PS-hez értek haladó szinten. Hátha össze tudjuk hozni hogy a v1 meglegyen. :D Vagy nem tudom meddig tervezitek a v1-et csinálni egyáltalán de ha úgy adódik keress fel és heti 1-2 füzet simán beleférne nekem, persze fordítástól is függ. :D Tesztet szívesen csinálok természetesen. Mindent az ügy érdekében.

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #992 Dátum: 2014. Május 18., 23:24:31 »
Uh, párszor volt szó róla, de nem árt frissíteni:
Ami kint van amerikai ASM, az a SpiderTomról került ide, kiválogattuk onnan a géppel beírt szkenneket, amelyek nem voltak rajta a Kingpin kiadásesélyes listáján. (Ezért nincs köztük a klón-sztori.)
Mellette egy külsős ifjú munkatárs, Usagi megkeresésére – aki ezeken akarta kitanulni a beírást – belefogtam a legelejétől való újrafordításba, mert nem titkolt véleményem, hogy kaine honosításainak fordítási minősége meglehetősen alacsony. Ezzel jutottunk el nem is tudom, most meddig. Még van belőle kirakatlanul két szám, ám azóta Usagi gépe behalt és nem tud PhotoShopot használni. Nemrég jelentkezett, hogy a Gimp megy nála és megoldottuk, hogy én is használjam az általa beírt oldalakat (bár ő a beíró, de még én véglegesítem a műszaki munkálatokat). Sajna ennek ellenére azóta se jelentkezett újra, szóval lehet, hogy leáll.
Mindenesetre a lényeg, hogy a terv az volt, hogy csak a Ditko—Lee érát készítjük el így felújítva, ami után… fene se tudja, mi jön, ha jön egyáltalán valami. Egyelőre az se biztos, hogy valaha eljutunk a tervezett részek végéig.