Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 895475 alkalommal)

0 Felhasználó és 70 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1398 Dátum: 2009. Július 23., 10:12:23 »
Frissültünk!
TF - Marvel G1 #66-70

Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1397 Dátum: 2009. Július 22., 22:55:39 »
Én sem éreztem túl sok hasonlóságot a valóság és a Joe-k vs. Kobrák történetében. A TF-ek pedig még kevésbé hasonlítanak. Akkor kapásból nem lett volna szabad hogy az Autobotok jele legyen vörös...

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1396 Dátum: 2009. Július 18., 15:58:36 »
Idézetet írta: KiD
A Marvel univerzumot szerintem a magyar 4. számtól érdemes kezdeni.

Kösszi a tippet KiD. Most végeztem a beszivárgással is, marha jó hangulata.  
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #1395 Dátum: 2009. Július 18., 14:10:26 »
Én sem érzem benne ezt kimondottan... Csak hallottam-olvastam valahol. Talán egy fórumban, nem emlékszem már sajnos.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1394 Dátum: 2009. Július 18., 12:36:29 »
Hát, ez azért szerintem egy kissé túlzás. Átolvasva a Wikipédiát, a figurák mikor először megjelentek, még a II. világháborús katonákat idézték, amikor az amerikaiak és a szovjetek még szövetségesek voltak. Amikor a nyolcvanas években újraindult a sorozat, az ötletet Larry Hama dolgozta ki, aki a Marvelnél dolgozott évtizedeken át. Neki lett volna egy sztoriötlete, amiben az amerikai elit titkosszolgálat, a  S.H.I.E.L.D. vezetőjének, Nick Fury-nek a fia vezetett volna egy akciócsapatot a neonáci terrorcsoport, a Kéz (vagy a Hidra?) ellen. A sztorit később elvetették, de az azért érezhető, hogy elég sokmindent átültettek az alapkoncepcióból a G.I. Joe történetekbe. Később Larry Hama írta a karakterleírások többségét, és több mint tíz éven át a Marvel képregényt is. Most meg az IDW-ben fogja folytatni. (És közben írt elég sok történetet a Rozsomák sorozatba a 90-es években.)

A hasonlóság inkább a közös jogtulajdonos, a háborús téma, és a jók a rosszak ellen koncepció mentén felderíthető, de politikai propagandát én nem nagyon találtam a GI Joe-ban, a Transformersben meg végképp nem. Persze a "Real American Hero" szlogen hajlamos a hazafias érzések felkeltésére, de ennél messzebb nem nagyon mentek.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 18., 12:41:47 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #1393 Dátum: 2009. Július 18., 12:11:02 »
TF vs. G. I. Joe

Nem tudom mennyire igaz, de én azt hallottam, hogy mikor kiatalálták a G. I. Joet, akkor abba nagy mértékben a propaganda is beleszólt az USA-ban. A kobrára megpróbálták ráhúzni a Szovjetúnió minden ismérvét, jelrendszer, ilyesmi, hogy már a gyerekekbe is beleneveljék az ideális politikai tudatot. Majd mikor kiatalálták a TF-t, akkor az volt a feladat, hogy ugyanezt a hatást keltsékaz Autobotokkal és Álcákkal, mint a G. I. Joe és a Kobra esetében. Ezért is van nagyon sok hasonlóság.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1392 Dátum: 2009. Július 18., 10:51:35 »
Akkor úgy tűnik tévedtem...
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 18., 10:52:36 írta KiD »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1391 Dátum: 2009. Július 18., 10:31:15 »
Pedig ugyanaz a Pókember, csak akkoriban annyira nem volt nagy dolog, ha véletlenül egy időben több helyen szerepelt egyazon karakter (mondjuk nem mintha manapság nagy dolog lenne, hiszen pl Rozsomák is szinte minden létező címben szerepel), elég csak megnézni a régi Marvel Team-Upokat. Persze a kontinuitásra jobban odafigyeltek, de az ilyen kis kitérők nem voltak nagy gondok. Hiszen ahogy kid is rávilágított, pusztán marketing oka volt a szereplésének, így jobban eltudták adni ezt az új sorozatot olyanok körében is, akiket annyira nem izgatott a TF világ.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1390 Dátum: 2009. Július 18., 10:23:42 »
Az égegyadta világon semmiféle köze nincs a Marvel Comics hagyományos Pókemberéhez. Az igaz ugyan, hogy mindkettőt Peter Parkenek hívják, fotóriporterek, civilben szuperhősök és a ruhájuk egy idegen lény egy másik univerzumból, de szerintem ennyi véletlen hasonlóság még igazán belefér.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1389 Dátum: 2009. Július 18., 10:13:20 »
Ha már Pókemberről is van szó. Akkor ennek a Pókembernek nincs semmi köze a régi Csodálatos Pókemberhez? Azért kérdezem, mert itt a Marvel TF G1-ben még ugyanaz a Fekete Pókruha volt, mint a régi Csodálatos Pókember 22-26. számban is.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 18., 10:14:17 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1388 Dátum: 2009. Július 18., 10:04:49 »
Idézetet írta: KiD
Amúgy a Pókembert csak a marketing miatt kellett belerakni, mert akkoriban nulla ember ismerte kb a Transformereket. Meg amúgy is négy részesnek tervezték, úgy voltak vele, hogy tökmindegy.
Persze, ezzel tisztában vagyok. Akkoriban szinte minden újonnan indult sorozatba (mini vagy akár ongoing) belerakták Pókembert az első négy szám valamelyikébe.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1387 Dátum: 2009. Július 18., 09:57:38 »
Én is szeretem az első két számot, félreértés ne essék   , de szerintem az, hogy gyerekként rákattantam anno, az nem jelenti azt, hogy egy felnőttnek bevezetésként megfelelnek. Sztem.


Amúgy a Pókembert csak a marketing miatt kellett belerakni, mert akkoriban nulla ember ismerte kb a Transformereket. Meg amúgy is négy részesnek tervezték, úgy voltak vele, hogy tökmindegy.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1386 Dátum: 2009. Július 18., 09:48:05 »
Idézetet írta: elwood
Nekem az első két magyar szám nagyon kellett az induláshoz, annak idején rongyosra olvastam őket - ez meg is látszik rajtuk
Én is.  Persze eleinte Pókember miatt (akit szerintem nagy kár volt belekeverni ebbe az univerzumba), de én is rengeteget olvastam azokat a számokat. Azon kívül a másik amit rengetegszer újraolvastam, az a 8-as szám volt (az első sztori ami a Kibertronon játszódott), meg az alapbázisos történetek.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1385 Dátum: 2009. Július 18., 08:56:46 »
Lehet, hogy ez most lett szembetűnőbb, de nekem már a Marvel G1-ben is sokszor volt ilyen érzésem, mivel a koncepció ugyanaz: két harcos fél csatája és a monumentális cselekmény közben az eltérő egyéni karakterek hogyan súrlódnak egymással. Sok TF-fant zavar az, hogy a kibertront az emberi társadalom mintájára rendezik be, de szerintem természetes, hogy az írók nem tudnak nagyon elrugaszkodni a mi társadalmunktól, hisz nem ismernek mást. (Ez visszatérő probléma egyébként a Star Trek és Star Wars univerzumban is az idegen fajok esetében.) Amúgy a vicc az, hogy ahol leginkább el tudnának térni a történetek a GI Joe-éktól, az az emberek és robotok közti viszony, pont az a téma, amire a rajongók többsége a legkevésbé kíváncsi, mondván a Transformers a robotokról szól, őket lássuk. De ha megnézed majd egyszer Simon Furman angol történeteit, amikből több a kibertronon játszódik, hát azt is simán elő lehetne adni GI Joe-kkal.

Érdekes, amit írtál, KiD: Nekem az első két magyar szám nagyon kellett az induláshoz, annak idején rongyosra olvastam őket - ez meg is látszik rajtuk
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1384 Dátum: 2009. Július 18., 08:17:28 »
Nekem meg ez az egyetlen gondom, hogy ez már lassan gyakorlatilag egy GI.Joe képregény, csak nagy robotokkal a jövőből (sci-fi elemek). Az AHM-ben is gyakorlatilag ha kicserélnénk őket a Joe-kra és a Kobrákra, pár futurisztikus ketyerét leszámítva egy betűt se kellene változtatni az egészen. A DreamWave-nél legalább tényleg úgy éreztem, ez valóban egy idegen faj, ami egyszer régen polgárháborúba keveredett egymással, és a faji sajátosságaiknak köszönhetően, amik eléggé különböztek az emberekétől, teljesen más helyzetek alakultak ki, mint ha a Földön játszódna a történet. De még az olyan elemek, mint a vallásuk is csak valahogy rájátszottak nekem erre. Az IDW-nél már... túl emberszerűek a politikai cselszövéseikkel, kocsmázással, sporteseményeikkel, drogozással(  ) és a többivel...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1383 Dátum: 2009. Július 17., 23:35:06 »
Igen, sajna el tudja rontani az élményt ha az írók nincsenek tekintettel egymásra. Ez az AHM-ben is kijön. De a rajongók fantáziája sztem áthidalja ezt a problémát.  Én a Marvelből konkrétan kihagynék részeket. Pl. Robotfalós epizód, meg ami utána jön a két Színlelővel az vhogy... Már nemtom hogy Gránátfej vagy Űrfelhő vagy ki az aki "levetkőzik" alsógatyás emberre, de az nagyon kész volt.  Ettől eltekintve szeretem a Marvel G1et is, sőt azon nőttem fel, de mostmár az IDW viszi a pálmát. Főleg a precízen kidolgozott alá/fölé-rendeltségi rendszer miatt. Nemcsak Fővezér meg Parancsnok van, hanem rajvezetők is, Optimuszt magázzák a tisztelet miatt, úgy összességében nagyon "katonás" az egész.  Meg a sok kitalált technológia, orbitális ugrás, tömegkiszorítás, K.R. fülke, ezek megadják a hangulatot. Nameg a jellemek, azok a legjobbak. Erre meg a Spotlightok tökéletes eszköz hogy bemutassák.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1382 Dátum: 2009. Július 17., 20:16:35 »
A Marvel univerzumot szerintem a magyar 4. számtól érdemes kezdeni. El kell olvasni a 8.-ig, aztán vissza az elejére, aztán a Perlin féle korszakot csak fentartásokkal, de lehet,hogy jobb rögtön az Alapbázisra térni.  Aztán onnan nagyjából már mehet végig.

Legalábbis, ha valakinek oda kéne adnom a TF képregényeket, aki nem vágja egyáltalán, tuti valahogy így csinálnám. De az első két számot biztos nem adnám a kezébe az elején.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 17., 20:17:05 írta KiD »

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1381 Dátum: 2009. Július 17., 17:23:51 »
Hali! Kétszer már nekikezdtem a Marvel-es sorozatnak, de valahogy nem jött be a Transformers világa, csak a film tetszett, de viszont ez a Dicsőség Megatronnak nagyon bejön. Nekem pont az tetszik benne, hogy emberek is fontos szerepet kapnak. Úgyhogy asszem nekiugrok az IDW-s kiadványoknak! Köszi a honosítóknak!  
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető mad47

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +6/-0
Re:Transformers
« Válasz #1380 Dátum: 2009. Július 17., 17:04:05 »
Na most már kezd érdekes lenni az AHM!! A sztori mögött megbújó "apróságok" pedig külön tetszettek! Értem ez alatt hogy most az "ős G1es banda" (Jazz, Űrdongó, Portyázó, stb.) összetalálkozik a '86os TF Movie-ban is főszerepet kapó csapattal (Nagyágyú, Szökkenő, Kup). A kezdő jelenet tényleg a Movie-ra hajaz, szinte vártam mikor sütik el a "Készülj a vész-szétválásra! - Az túl veszélyes!" párbeszédet.  Kup tényleg hirtelen lett nagymenő, de nem bánom hogy az öreg harcos végre nagyobb szerephez jut. Az meg hogy Megs-nél van a Mátrix...váratlan és baljós fordulat! Bibí, én tudtam hogy az ott Útszaggató, bár az altmódjához képest (ami eredetileg ha jól tudom vmi dzsipszerű járgány) jó nagy...  Köszönet a fordításért, én csupa 10esre osztályoztam az egészet.
Nekem a kedvencem az IDW-s univerzum, de a Dreamwave-es is nagyon jó. Abból főleg a War Within. De bármivel rukkoltok elő és tuti várni fogom.
Így tovább!

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #1379 Dátum: 2009. Július 17., 13:31:39 »
Sajna most tudok csak írni pedig tegnap láttam, hgy frissitettetek amit köszönök nektek.

Nem elérhető Angelus (szabi)

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #1378 Dátum: 2009. Július 16., 23:09:08 »
Köszi a fordítást bár az AHM nem éppen a kedvencem.Épp néztem az új szám elQzetesét háát lesznek nagy lázadások.khömm mondjuk úgy Prime feje nagyon Movie-s lett.

Kedvenc képregény? Nem kérdés G1 utánna a Dreamwave TF mindenestül aztán valahol lemaradva az Iwd.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1377 Dátum: 2009. Július 16., 22:21:51 »
Igen, kb. a Best of the UK sztorik azok, amik miatt felkapták rá a fejüket odaát is.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1376 Dátum: 2009. Július 16., 21:37:36 »
Ajánlom figyelmedbe az IDW kiadó Best of UK kiadványait. Igaz, hogy csak válogatás, de attól még belekóstolatsz, ha akarsz.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1375 Dátum: 2009. Július 16., 21:31:54 »
Mert régi eset már, és nem is tartottam soha érdekesnek.
Furman kapcsán én igazából arra lennék kíváncsi, hogyan jutott el az USA-beli sorozat írásáig, vagyis mik voltak azok a brit történetek, amik ennyire felhívták rá a figyelmet. Csak azokból szkent is csak hiányosat találtam, és ilyen egy füzet 3 mega fajtát, amivel meg inkább nem akartam kínozni magam...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1374 Dátum: 2009. Július 16., 21:31:06 »
Akkor ezt benéztem. De attól még tény, hogy Furman aktívan építkezett is a Spotlightokra... Nekem akkor is levegőben lóg sok minden Furman előkészített sztorijaival szemben.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #1373 Dátum: 2009. Július 16., 21:09:10 »
tyrant nevében is köszönjük a visszajelzéseket!

Idézetet írta: Aldarion
Engem annyira nem érdekel a szivar téma, viszont annál zavaróbbnak találom, hogy Kup a reflektorfényben füzet végén eléggé bizonytalan állapotban volt. Most meg begaloppozott egy csapat élén,mintha mi sem történt volna.
Lesz később utalás még a Kup őrületére, de a sztori röviden eddig tényleg csak annyi, hogy felépült. Mellesleg a Reflektorfényben: Kup nem Furman-féle történet volt.

Idézetet írta: grey gargoyle
ki szerint melyik a legjobb Transformers képregény sorozat? nekem eddig ez tetszik a legjobban, de vannak itt sokan nálam nagyobb transformers rajongók.
Nekem a G1-G2 Furman-féle történetei nagyon kedvesek, és ha nem lett volna olyan az első 10-20 rész olyan, amilyen, akkor a későbbiekig el sem jutottam volna.
Az újak közül a Dreamwave-et nagyon szerettem G1 v2-től fölfelé, War Withinnel, Mikromesterekkel, mindennel. Tetszett, hogy mindent, ami jó, igyekeznek egy globális univerzumba begyúrni, bár a pénzhiányon kívül voltak ott is nézeteltérések az írók között. A rajz nagyon erős volt, a sztorik meg néhány döccenő és aránybeli problémák ellenére is működtek.

Idézetet írta: talgaby
Eddig nekem a DW, onnan is a G1 v2-étől felfelé, és még inkább a War Within. Azok jó sztorik voltak, az szoktatott ráadásul rá a digitális képregényolvasásra (meg a honosítások világát is azzalé fedeztem fel).
És én ezt most tudom megM?! Azta mindenit!
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #1372 Dátum: 2009. Július 16., 17:47:08 »
Én csak és kizárólag Marvel G1 és G2 sztorikat olvasok. A teljes magyar sorozat is meg van itthon.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #1371 Dátum: 2009. Július 16., 17:28:11 »
Eddig nekem a DW, onnan is a G1 v2-étől felfelé, és még inkább a War Within. Azok jó sztorik voltak, az szoktatott ráadásul rá a digitális képregényolvasásra (meg a honosítások világát is azzalé fedeztem fel).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #1370 Dátum: 2009. Július 16., 17:23:37 »
Idézetet írta: grey gargoyle
ki szerint melyik a legjobb Transformers képregény sorozat? nekem eddig ez tetszik a legjobban, de vannak itt sokan nálam nagyobb transformers rajongók.
G2

G1-nek vannak fenomenális szakaszai, de van egy jó pár felejtős időszaka.


A többiről:

G1 Dreamwave nem jött be, IDW több fokkal jobb, de ez sem egetrengető azért.

A két IDW BW sorozat viszont tetszett, főleg az első.

A DW Energon képregények jók érdekes módon.

Hirtelen ennyi.

Nem elérhető -BuB

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://www.newgen.hu
Re:Transformers
« Válasz #1369 Dátum: 2009. Július 16., 17:00:14 »
Már amikor legelőször olvastam zavart egy csomó dolog. Mintha semmi köze nem lenne ennek az  AHM-nek az eddigi Tf képregényekhez... (olyan karik, akik a spotlightban megdöglöttek,Kup, mi a fene lett vele, Blaster Hot Rod új alakja és szinte az összes többi álcára elmondható, Fülelő mit keres itt, Sokkoló hova lett( ezek a Maximum Dinobotsban se tisztázódtak rendesen úgy rémlik) mintha  két író direkt nem nézte volna egymás melóját (Marvel téren valami ilyesmi volt a Bendis Ultimate Originse, kapásból mindent áthúzott, amit addig csináltak a többiek).
Szóval nekem furi ez a 12 rész, sokkal ötletesebbek, és sokkal jobban vannak összébb rakva Simon Furman sztorijai.
Mindenesetre köszi a honosítást, szokásos remek minőség.
http://www.newgen.hu
SO SAY WE ALL!