Szerző Téma: Ivott már valaki fényt?  (Megtekintve 142484 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #632 Dátum: 2007. Április 24., 18:38:44 »
Egy igazi kincsesbányát találtam ezen a linken elvetemültek számára: katt
Most a lényeg nem csak a cikkben van, hanem az utána következő hozzászólásokban.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #631 Dátum: 2007. Április 23., 20:00:16 »
Sumotori Dreams
Amikor a részegség nem csak a hús-vér emberek kiváltsága. Nekem már fáj a hasam a röhögéstől...
« Utoljára szerkesztve: 2007. Április 23., 20:03:27 írta Schmatzy »

Nem elérhető Daredevil

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 940
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #630 Dátum: 2007. Április 19., 19:31:17 »
Nekem lennének ilyen haverjaim...

A félelem nélküli ember.
[/color]



Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #629 Dátum: 2007. Április 18., 20:03:50 »
Nem az még egy régebbi barátnője. Akivel összeházasodott, azzal még én hoztam össze. Az is egy jó sztori volt. Volt egy barátnőm és végülis annak volt a legjobb barátnője az akivel összejött. A történet ott indult, hogy én jártam azzal a lánnyal és már le akartam cserélni, le is mentem diszkóba, mert már megvolt a kiszemelt áldozat és erre meg azt látom, hogy lent vannak akkori barátnőm barátnői. Úgyhogy havert rájuk állítottam, hogy foglalja le őket, és ő össze is jött az egyikkel. Aztán eltelt öt év és már össze is házasodtak.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Daredevil

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 940
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #628 Dátum: 2007. Április 18., 19:21:02 »
A feleség az a csaj, akit lehányt?

A félelem nélküli ember.
[/color]



Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #627 Dátum: 2007. Április 18., 16:20:28 »
Idézetet írta: galamb
Első gyermek? Azt hiszem apuka naggggyyyon csúnyán el fog ázni,  és vigyorogni fog mind a tejbetök.
Igen, első gyerek, de az apukának nem kell ahoz különösebb indok, hogy csúnyán elázon. Ő volt az a srác, akiről egyszer már meséltem, hogy sugárban rókázott a lánchintáról majáliskor.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #626 Dátum: 2007. Április 18., 16:03:27 »
Hűha! Első gyermek? Azt hiszem apuka naggggyyyon csúnyán el fog ázni,  és vigyorogni fog mind a tejbetök.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #625 Dátum: 2007. Április 18., 15:40:01 »
Azt hiszem nagy ivászatban lesz részem a hétvégén. Megszületett haverom gyermeke, úgyhogy ezt meg kell ünepelni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #624 Dátum: 2007. Április 18., 14:49:24 »
Idézet
A járásra nem mondtam, hogy reflex volna, csak ahhoz hasonlítottam, jobb példa hián. Szerencsére a 8 általános összejött nekem is smiley.gif , márpedig a reflexről szóló tanulmányok 6.-vagy 7.-es tananyagban vannak.
Jajj, nem is azért írtam én. Dehát te is elismerted, hogy ez gyenge hasonlat vol.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #623 Dátum: 2007. Április 17., 22:24:01 »
A Jézus nevű személy élt (hangsúlyozom, hogy sima emberként bizonyított a léte - számomra legalábbis-), több kortárs feljegyzés is van a létezéséről, többek között a görögöknél is. Az hogy milyen legendákat építettek utólag köré, ilyen-olyan megkérdőjelezhető szándékkal, az már más kérdés.

Idézet
MÉgis volt olyan baba, aki nem jött rá magától, hogy fel is lehetne állni.

Lehet hogy a kisérlet zajlott túl kevés ideig. Ha mondjuk 5 éves korukig tart, akkor valószínűleg a nagy részük, - ha nem mind -  feláll. Főleg ha egy kupacban tartják őket, mert ha csak egynek is sikerül, akkor a többiek eltanulják tőle, még úgy is, hogy magukon kívül mást soha nem is láttak járni.
A járásra nem mondtam, hogy reflex volna, csak ahhoz hasonlítottam, jobb példa hián. Szerencsére a 8 általános összejött nekem is  , márpedig a reflexről szóló tanulmányok   6.-vagy 7.-es tananyagban vannak.

A francba, nem érdemes 2 mondatosnál hosszabb hszt írni semmilyen témában sem, mert túl sok lesz benne a "támadási" felület a végén XD

Egyébként a Mátrix elmélet nem lenne rossz, sőt. Ha így lenne, akkor én kérnék a magam részére egy restartot akár reinsatllal együtt, de sürgősen, mert nállam túl sok már a bug  

SZERK: az alant elterülő bekezdést az alapból felvetett témára írtam

Aki pedig folyton ilyesmiken töri a fejét, annak javaslott beleásnia magát a sci-fi világába. Na persze nem a lézerpisztolyos-űrszörnyes ponyvarészébe, hanem a komolyabb dolgokba. Azokban gyakran boncolatnak komoly kérdéseket, rengeteget lehet belőlük megtanulni. Azokban a most folyó téma is gyakran előkerül.
Aki nem járatos ebben az irodalomban, annak kezdésként egy sci-fi történeti áttekintőt tudnék javasolni Brian Aldiss tollából:  Trillió éves dáridó
Elég régen jelent már meg, úgyhogy a könyvtárakban is fellelhető. Én is ott találkoztam vele először. Képregényre átültetve vegyétek egy Offical Marvel Index of the Marvel Universe-nek  
Ha elolvastátok, akkor utána könnyedén megtaláljátok azokat a műveket, ahol a mostani, sőt még ennél is súlyosabb témákat boncolgatják.
Egy hátulütője van csak: 2 kötetes, és összesen kb 1000 oldal :/ (aminek én örülök, de a laikusokat könnyedén elriassza). Cserében viszont marha érdekes olvasmány, nem egy száraz dokomentum-izű izé.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Április 17., 22:26:25 írta Gabe »

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #622 Dátum: 2007. Április 17., 21:24:11 »
Idézet
Ő sem valóságosabb mint Pókember
Úúúúúúúúúúristeeen...neeeeeeeeeeeeeeeeem!!!! :-D:-D

Idézet
Persze hogy felállnak, ugyanis a mai ember fizikai felépítésben már nem hasonlít az ősemberekhez
MÉgis volt olyan baba, aki nem jött rá magától, hogy fel is lehetne állni.  
Amúgy a többiben igazat adok, bár nehéz meghúzni a határt.
Idézet
Amit te mondasz, az inkább a feltételes/feltétlen reflex-ekhez van köze szerintem
Na ez viszont nem igaz. A feltételes reflexnek éppen az a lényege, hogy valamilyen tanulási folyamat kell hozzá, a feltételes reflex meg az idegrendszerűnk felépítésésnek hasznos terméke. De az általam felhozott példákhoz nincs köze.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #621 Dátum: 2007. Április 17., 21:17:25 »
Idézet
Például ha Jézus létét mecáfolhatatlanul be tudjuk bizonyítani (márpedig hogy élt egy ilyen nevű ember, az betonstabil tény), az semmiesetre sem bizonyítja azt is, hogy isten valójában létezik.
Betonstabil tény? Miért? Ő sem valóságosabb mint Pókember. (Elnézést, ha ezzel valakinek a lelkébe gázoltam) A vallásban, és ez minden vallásra vonatkozik, pont az a csodálatos, hogy az emberek hitén alapszik. Én azt vallom, hogy aki hisz Istenben, annak igenis létezik Isten. Tehát nincs szükség bizonyítékra.

Idézet
Na de ez már más emelkedett topikokba való, ez itt inkább a züllés helye

Szerinted a filozófusok, hol elmélkednek? Otthon az asszonnyal? Neeeem hiszem!

Amúgy örülök, hogy az én világegyetememben létezik sör! Hihi!
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #620 Dátum: 2007. Április 17., 18:45:57 »
Az idézőjel nem véletlen

Amit te mondasz, az inkább a feltételes/feltétlen reflex-ekhez van köze szerintem.

Idézet
Vagy egy másik kísérletben, a gyerek sohasem  látott járó embert, mindenki négykézláb járt. Ugyan a vizsgált  csecsemők java nem, de voltak olyan babák, akik mindenféle elősimeret  ellenére kiegyenesedtek és felálltak

Persze hogy felállnak, ugyanis a mai ember fizikai felépítésben már nem hasonlít az ősemberekhez (ehh... micsoda banális kijelentés  ), így bizonyos alap tevékenységformák másként fognak lejátszódni, akkor is, ha a tudásszint ugyan annyi lenne (persze ezt lehetetlen feltételezni, csak elméletben mondom). Például a mai ember gerincoszlopa alkalmasabb a két lábon való járásra, és előnyösebb is, mint a görnyedt/négykézláb való mozgásra. De ez nem tudásfüggő, míg a beszéd már az. Ráadásul a járás sem veleszületett dolog, azt is meg kell tanulnia mindenkinek. Elég hosszas tanulási folyamat eredményeképpen kerül ez a tudás a birtokukba. Szvsz ez inkább szerzet "tudás" mint veleszületett.

A tudás alatt nem az ilyen alapvető emberi képességeket értem mint a járás/fajtársak felismerése, stb., hanem azokat, amik kiemelnek minket az állatvilágból.  Ez a tudásminimum szerintem a beszéd. (nem az angol  meg hasonló összetett nyelvek, hanem bármilyen, de használható primitív nyelv is akár) E nélkül nemigen lehetett volna továbblépni. És ez, mint a kisérletek is bizonyítják, semmi esetre sem velünkszületett dolog.

Na de ez már más emelkedett topikokba való, ez itt inkább a züllés helye  

SÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖRT!!!

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #619 Dátum: 2007. Április 17., 15:43:57 »
Szerintem a Sepi útja a könnyebb, de kevésbé érdekes.    
Idézet
ellenkező esetben még mindig annak a fának a tövében ücsörögnénk, amiről "lemászott" az első ember.
na ezt a fáról lemászós dolgot illetik a kollektív tudás szónokaként visszaszívni!
Idézet
Magyarán az ember tudata teljesen üres mikor megszületik, semmilyen tudást nem hoz magával, a személyisége a kollektív emberi tudásból építkezik, amit a generációk egymásnak adnak át.
na ez így nem igaz. Bizonyított( brá ilyen beszélgetésben ez a szó teljesen hitelét veszti), hogy a csescemők is, mint minden élőlény, bizonyos, ösztönös tudás birtokában jön a világra. Olyan kísérleteket is végeztek, hogy a csecsempk elé, akik még sohasem láttak embert, négy képet tettek, melyeken rajzok voltak...sorban, egyre jobban hasnolítottak az emberi arcra. A csecsemők nagy része, mindenféle előzetes ismeret nélkül ki tudták választani(érzelmi reakcióval), melyik rajz hasonlít a legjobban egy arcra. Vagy egy másik kísérletben, a gyerek sohasem látott járó embert, mindenki négykézláb járt. Ugyan a vizsgált csecsemők java nem, de voltak olyan babák, akik mindenféle elősimeret ellenére kiegyenesedtek és felálltak. Itt jön be a genetika.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #618 Dátum: 2007. Április 17., 07:00:39 »
Szép hosszú hsz volt ez, Gabe, és sok igazságot is magába foglalt. Bár én még nem gondoltam a megtapasztalás ilyen megközelítéséről, de ez is egy jó szemszög. Viszont a torzulást szerintem mindenképpen magával vonja ez a fajta megtapasztalás, mert attól hogy áttételesen bizonyítékot szerzel nem biztos, hogy az helyes is.
Idézet
Bár én általában máshonnan szoktam megközelíteni a kérdést. Léteznek e a piramisok? Én nem láttam őket, én nem érintettem meg őket. Tehát egyáltalán nem léteznek, nem is léteztek soha. Nincs rá bizonyítékom.
Én nagy általánosságban inkább fordítva látom a dolgokat. Attól, hogy valamit nem láttam, nem biztos, hogy nem létezik. Pl.: Attól még, hogy nincs közvetett bizonyíték a földönkívüli életre, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Április 17., 07:03:57 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gabe

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1932
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #617 Dátum: 2007. Április 17., 00:16:46 »
Nem jó, mert ha kollektíven szemléljük az emberiséget, akkor az ami körülvesz minket, mind hihető, létezik, még akkor is, ha személyes tapasztalatot nem is szereztünk a körülöttünk lévő világ nagyrészével kapcsolatban.
Éppen a közösség ereje az, ami összetartja az emberiséget, és segít a fejlődésben. Ha minden egyes embernek újra és újra fel kellene fedeznie mindent, ahhoz, hogy elfogadja valóságosnak és létező dolognak, akkor mi most nem  a számítógépünk elött ülve cseverésznénk, hanem talán egy tábortűz körül, egy szál bőrgatyában, nyers húst csócsálva. Sőt, még a tűz ottléte is kérdéses, mert annak a felfedezéséhez is kellett pár tízezer év, így erősen kétséges, hogy egy generáció alatt lehetséges a használatba vétele. De ez nem így van, a fejlődésünk töretlenül, és egyre inkáb gyorsulva halad előre. Ez annak köszönhető, hogy az emberi kollektív tudás folyamatosan növekszik, minden egyes generáció hozzátesz egy egy újabb morzsát, már több tízezer éve. Ennek a tudásnak a megkérdőjelezhetetlenségét a folyamatos fejlődéshez szükségszerűen el kel fogadnunk, ellenkező esetben még mindig annak a fának a tövében ücsörögnénk, amiről "lemászott" az első ember. A folyamatos előrehaladásunk, fejlődésünk bizonyítja-e tudás helyességét, mert ha hibás lenne, akkor nem tartanánk ott ahol. Igaz, akár sokkal előrébb is tarthatnánk már, de az hogy jellenleg milyen szinten állunk, jól bizonyítja a jelenlegi emberi kollektív tudás helyességét. Persze vannak hibás elméletein is, vannak komoly kérdések, amire válaszolnia kell az emberiségnek, de ha sikerül új informácíók birtokában ismét előre lépni egy kicsit, akkor az előrelépés bizonyítja, hogy az újjonan szerett tudás is helyes. Ellenkező esetben nem sikerülne azokat felhasználva előrelépnünk.

A megapasztalásról:
Ha kapcsolatba kerülsz egy egyszerű tárgyal, akkor megszámálhatatlanul sok dolog létezésére is bizonyítékot kapsz:
Mondjuk iszol egy pohár tejet. Nem láttál még élő tehenet, (így a személyes tapasztalatszerzés hiányában nem is létezne... ) de a tejjel amit iszol már is megcáfolhatatlan bizonyoságot szereztél a létezéséről. Ahhoz hogy a tej hozzád eljusson, csomó kiegészítő felszerelés megltét megkívánja.  Pl. meg kell fejni őket.  Bár nem láttál még fejőgépet, (amire az óriási tejszükséglet miatt bizonyosan szükség van, mert emberi kézzel lehetetlen volna ennyi tehenet nap mint nap megfejni), így máris bizonyítékot szereztél a fejőgép létezésére. A fejőgép rengeteg alkatrészből áll. Bár még nem láttál esztergagépet, de a fejőgép létezése közvetve bizonyítékot szolgáltat a létére.  Ezeket a gépeket szükséges valamivel meghajtani.  Ez a valami  az elektromotor.  Bár mé nem láttál, de  az hogy a tej a fejőgép és a tehén közreműködésével eljutott hozzád, már is bizonyítja az elekrtomotor létét. És az ilyen másodlagos, de valós bizonyítékok megtapasztalásával már is minden kétséget bezáróan megszereztél egy csomó tudást, amit biztosnak vehetsz, mert van rá bizonyítékod, pusztán a tej megívása által. És minden egyes tárgyal való személyes kontaktus újjabb és újabb bizonyítékok láncolatát teszi elérhetővé. Születésünkkor még nem vagyunk a birtokában ennek a tudásnak, de ahogy kontaktusba kerülünk egyre több tárgyal, érzéssel, helyszínnel, dologgal, stb úgy egyre nagyobb szelete lesz a kollektív emberi tudással a birtokunkban.
Régen végeztek egy csomó kisérletet csecsemőkön. Például arra voltak kiváncsiak, hogy mi lesz ha úgy nevelik fel őket, hogy emberi szó nem hangzik el a jelenlétükben, persze minden mást "megkaptak". Mikor felnőttek, nem tudtak beszélni, és erőssen fogyatékosok is voltak.  Magyarán az ember tudata teljesen üres mikor megszületik, semmilyen tudást nem hoz magával, a személyisége a kollektív emberi tudásból építkezik, amit a generációk egymásnak adnak át. Ellenkező esetben ha mindenkinek saját erőből kellene minden tudást megszerezni (ugye a tudáshoz a bizonyítékok is elengedhetetlenek), akkor még a tűz megismerése is hatalmas kihívás sőt, lehetetlen lenne.

Azzal hogy elküldtök egyetlen egy hozzászólásocskát, már azzal is egy csomó mindenre bizonyítékot kaptok, mert hogy ezt végrehajthassátok, elég sok minden léte szükséges. s mivel meg tudjátok tenni, így annak a sok szükséges dolognak a léte is bizonyított, különben nem volna mivel beírnotok a fóruma.
És mivel minden összefügg mindennel a másodlagos érzékelés miatt, így a bizonyítét is a kezetekben van. Tehát ha személyes kontaktusba kerülsz egyetlen tárgyal,  akkor annak a létezése csomó hozzá kapcsolható dologra megcáfolhatatlan bizonyítékot ad.

Egyetlen bibi van: ha hibásan méritek fel az összefüggéseket. Például ha Jézus létét mecáfolhatatlanul be tudjuk bizonyítani (márpedig hogy élt egy ilyen nevű ember, az betonstabil tény), az semmiesetre sem bizonyítja azt is, hogy isten valójában létezik. Jézus létezése nem függ isten létezésétől, így az utobbi létére nem kaptunk bizonyítékot. Eképpen ha egy steril, üres elmével, ami semmilyen tudást nem tartalmaz, kapcsolatba kerülünk egy egyszerű almával, az nyilvánvalóan nem bizonyítja a hajszárító létezését, mert a kettő léte nem függ egymástól, így ez utóbbi addig, amíg vagy elsődlegesen, vagy másodlagosan nem érzékeljük, addig nem is létezik a számunkra. Ha két dolog összefügg, akkor mindegy hogy valamit elsődlegesen vagy másodlagosan érzékelünk, a tárgy/dolog/érzés/bármi léte bizonyítást kap az elsődles érzékelés által. A másodlagos érzékelés lehetetlen elsődleges nélkül, így ha valamivel kontaktusba kerülünk, és elfogadjuk annak a létét, akkor el kell hogy fogadjuk a másodlagos érzékelés által szerzett bizonyítékokat is. De akko honnan tudhajuk azt, hogy két dolog bizonyosan összefügghet, és ne essünk a hibásan hitt összefüggések csapdájába? Egyszerűen megállapítható hogy két dolog bizonyosan összefügg: feltesszük a kérdést, hogy: egyikük vagy a másikuk tudna-e létezni valamelyikük hiányában? ha ezen átjutottunk, akkor a következő szűrő: Az egyik létezéséhez szükséges-e a másik tárgy/dolog/érzés/akármi közreműködése? Ha erre is igen a válasz, akkor a két dologról teljes bizonyosságal kijelenhetjük hogy összefügg, és egyikükel szerzett személyes tapasztalatunk bizonyítja a másikuk létét is (akár hatványozott mennyiségű tárgyét is, ha egyszerre bizonyíthatóan rengeteg minden függ össze).

Eképpen kijelenthetjük, hogy a csekély mennyiségű elsődleges érzékelésünk által (amik azon dolgokat/érzéseket/stb-t teszik ki, amit tapintottunk, személyesen látunk, és éreztünk) bizonyítékot szolgáltattunk az emberi kollektív tudás létére. Ezen összefüggések miatt kijelenthetjük hogy ha elsődlegesen nem is, de másodlagosan már mindanyian érzékeltük az egyiptomi Piramisokat.

Persze e tudás számunkra torzulhat, mert az, amit elsődlegesen hibásan érzékelünk, és mégis elfogadunk (pl. elmebaj miatt, vagy egyszerűen csak egy dologról biztossan hisszük azt, hogy érzékeltük: pl. a hullócsillagot ufónak hisszük) az hibás összefüggéseket eredményezhet, ezért a másodlagos érzékelésünk komolyan deformálódik.  Így persze a kollektív emberi tudás hibátlanságát vizsgálva nem lehet egyetlen ember szemszögéből boncolgatni, mert bizonyosan itt-ott hibádzani fog a dolog, hanem  sok-sok alany tudását kell összegeznünk. Tehát a kollektív tudást a teljes emberség szemszögéből vizsgálva kell ellemeznünk. Ezt a roppant méretű feladatot azonban könnyen végrehajthatjuk: a bizonyíték a jelenlegi kollektív tudásunk közel hibátlanságára a jelenlegi technikai  színvonalunk, társadalmi és érzelmi berendezkedésünk, stb, mert ezek mind mind összefüggenek egymással.  Így az emberiség által jelenleg ismert univerzum mindannyiunk számára bizonyított, függetlenül az elsődleges kontaktus hiányátol, mert másodlagosként érzékeljük azt.


Egyébként nem, nem toltam magamba egy halom LSD-t, nem ittam, és nem is hat rám semmilyen tudatmódosító-szer, csak szeretek hülyeségeket összehordani...  >:D
Mondjuk jó esetben a harmadik sor után nem is olvastátok tovább, így megkönnyebülhetek, mert nem néztek hülyének. Aki meg elolvasott ennyi kocsma-filozófiát, annak részvétem

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #616 Dátum: 2007. Április 16., 18:29:14 »
Nos, Punkológus példája teljesen elfogadható a számomra is, de ha így nézzük, semmi sem valóság, minden csak szubjektív valóság, vagy irányított hazugság. Én valahogy mégis kötöm az ebet a karóhoz, hogy egy valóság bizony létezik, az már más kérdés, hogy mi ezt a valóságot ismerjük-e nagyjából.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Daredevil

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 940
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #615 Dátum: 2007. Április 16., 16:24:07 »
Nevezzük át a topicot filozófia topicnak.

Én úgy látom, hogy létezik egy kollektív valóság, ami a valóságérzékelés fő ága és létezik a personális valóság, ami a kollektív valóság egy része. A kettő kölcsönhatásban van egymással, ez formálja a valóságérzékelésünket.

A félelem nélküli ember.
[/color]



Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #614 Dátum: 2007. Április 16., 16:20:09 »
hej, hej, ez nálunk is vita tárgya volt, bár nálunk úgy került szóba, hogy kijelentettem az asztaltársaságnak, hogy nem is léteznek, csak ide képzelem őket

Egyébként az elmélet nem hülyeség, ha igazán körüljárjuk a témát, akkor totálisan igaz. Bár én általában máshonnan szoktam megközelíteni a kérdést. Léteznek e a piramisok? Én nem láttam őket, én nem érintettem meg őket. Tehát egyáltalán nem léteznek, nem is léteztek soha. Nincs rá bizonyítékom. Ránézek egy térképre és látom pölö Afrikát. Biztos, hogy ilyen határai vannak? Milyen bizonyítékot tudok felmutatni erre? Más emberek által készített térképeket? Én semmilyen tárgyi bizonyítékot nem tudok rá szolgáltatni. A csillagok, nem csak pár kilométerre lebegő tűzdarabkák? És így tovább, és így tovább. A kérdés az, hogy létezik e objektív valóság egyáltalán vagy ahogy freakdavE is mondta: csak és kizárólag szubjektív valóságok léteznek. De egyébként ez az elmélet azóta már tovább lett csavarva Orwell 1984-ében. Miszerint az objektív valóság egy hazugság és a szubjektív valóságok megváltoztatásával minden elhitethető. Hogyha egy tényt minden egyes forrásban meghamisítanak, hogyha minden egyes szubjektív valóságot be tudnak csapni, akkor a hazuság megszűnik hazugságnak lenni és úgy hívjuk, hogy igazság. De ez már majdnem Mátrix  

(Nehéz a múltat előre látni.  -Sztálin)

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #613 Dátum: 2007. Április 16., 15:33:44 »
Idézet
Az én elméletem valahogyígy szól erről a kérdésről: Mivel én csak a saját szemszögemből, a saját tudatommal szemlélem a világot, számomra az a világegyetem, amit én tapasztalok, illetve (és ez fontos) elképzelek. Tehát, az én szemszögemból csak és kizárólag én vagyok valós.
Valóban, érdekes dolgokat hoz ki belőletek a nemes vad. Ezzel csak annyi talán a bibi, hogy honnan tudod oly biztosan, hogy amit te hiszel, vagy TUDSZ az biztos valós-e? Nem valami mátrix féle rizsára gondolok, csak itt simán be lehet hozni az elmebetegeket, a tudathasadásos egyéneket, akiknek mindaz, amit gondolnak, teljességel természetes. Lehet, hogy valójában csak álmodtad az egészet, pedig te biztosa vagy benne, hogy nem...ki tudja? Lehet, hogy a Hubertus volt ennke az egésznke a teremtője.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #612 Dátum: 2007. Április 16., 13:09:53 »
Ki az a Világmindenség?

Szombaton Mahdi öcsém hazaérkezett, így együtt mehettünk le a városba "beinni oszt bebűnözni". Természetesen hazánk elsőszámú rockbandájának... hahahahahahaha!... koncertját nagy ívben elkerültük. Azért ennél nagyobb igényűek vagyunk. Nem bántuk meg a dolgot, nagyon jó beszélgetős, hubizós este lett, amihez késöbb mások is csatlakoztak. Mivel ez nálunk szokványos jelenség, felmerülhet egyesekben a kérdés, hogy vajon miért is említem itt meg. Nos, azért, mert a beszélgetés egyik fő témája a Világmindenség mibenléte volt, természetesem megannyi kitérővel. Végeredményben, nagyjából arra jutottunk, hogy én vagyok a világegyetem. Meg te is. Először ezt Bálint jelentette ki. Az ihletet részben nyílván Szent Varecza Laci bácsitól vette. Az én elméletem valahogyígy szól erről a kérdésről: Mivel én csak a saját szemszögemből, a saját tudatommal szemlélem a világot, számomra az a világegyetem, amit én tapasztalok, illetve (és ez fontos) elképzelek. Tehát, az én szemszögemból csak és kizárólag én vagyok valós. Az én tudatom, az én gondolataim. Így egyértelmű, hogy én vagyok a teremtő, minden az én tudatom teremtménye, tehát én vagyok a Világmindenség. Az a szép az egészben, hogy ez mindenkire igaz. Mindenki a saját privát világegyetemében él, nem egy közösben. Szívesen beszélgetek erről is bárkivel, ha van véleménye. Jópár hubi múlva ugye az ember megyőrhetősége eléggélecsökken, így az éjszaka hátralevő részében könnyedebb témák kerültek fel. Meg elmentünk bulizni is.
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #611 Dátum: 2007. Április 14., 07:29:08 »
Idézetet írta: Schmatzy
Én azért nem iszok vizet, mert abban a halak mindenféle gusztustalan dolgokat művelnek.

Én meg csak Hofit tudom idézni: "Inkább az orrom legyen borvirágos, mint a fogam vizköves."
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #610 Dátum: 2007. Április 13., 23:30:21 »
Én azért nem iszok vizet, mert abban a halak mindenféle gusztustalan dolgokat művelnek.

Nem elérhető Archant

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 411
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #609 Dátum: 2007. Április 13., 20:52:58 »
Idézetet írta: Punkológus
Hmm, érdekes. Ilyenröl még nem is hallotam. Gondolom azért csak a nagyobb vizektöl (pl. Balaton, Duna, Ilyenek) nem?

Minden publikus/nyilt strandi vizet, uszoda kivéve ott figyelik hogy mit csinál az ember.
(Gondolom rájöttetek mi a bajom forrása)
No fear, No Fail
[img]http://sepi.extra.hu/banner/wwh-banner-12.jpg" border="0" alt="[LightningWorld] Image" /]

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #608 Dátum: 2007. Április 13., 16:04:35 »
Hmm, érdekes. Ilyenröl még nem is hallotam. Gondolom azért csak a nagyobb vizektöl (pl. Balaton, Duna, Ilyenek) nem?

Tegnap voltam Hobó koncerten, utána meg valami házibuliba. De nem volt semmi emlitésre méltó dolog, talán csak az, hogy az öreggel aláírattam az Állatfarm kötetemet. Ja meg volt egy igazoltatásunk, de valószínüleg találkozhattunk már vele régebben, mert mikor kiszállt a kocsiból, akkor azzal kezdte, hogy "ide a személyiket és csak semmi poén"

Nem elérhető Archant

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 411
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #607 Dátum: 2007. Április 13., 14:16:11 »
Tudtam, de a víztől ény tényleg félek
No fear, No Fail
[img]http://sepi.extra.hu/banner/wwh-banner-12.jpg" border="0" alt="[LightningWorld] Image" /]

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #606 Dátum: 2007. Április 12., 22:58:36 »
Csak poén volt. Itt látszik, hogy smiley nélkül élre lehet érteni a dolgokat.
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Archant

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 411
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #605 Dátum: 2007. Április 12., 20:39:07 »
Idézetet írta: pepo05
Szerintem a víz, sósperec, meg valami brazil szappanopre a legjobb!

A sósperec még oké, de a szappanopera és a víz!? Áh hidrofob vagyok és utálom az érzelgős félmiket, ahol minden nap valaki megszeret valakit.
No fear, No Fail
[img]http://sepi.extra.hu/banner/wwh-banner-12.jpg" border="0" alt="[LightningWorld] Image" /]

Nem elérhető pepo05

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 824
  • Karma: +0/-0
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #604 Dátum: 2007. Április 12., 18:49:32 »
Szerintem a víz, sósperec, meg valami brazil szappanopre a legjobb!
"El kell, hogy bírjuk terheink vagy elvesznek szép perceink és mindig mennünk kell tovább, egy életen és sorson át"

Nem elérhető Daredevil

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 940
  • Karma: +0/-0
    • http://
Ivott már valaki fényt?
« Válasz #603 Dátum: 2007. Április 12., 18:44:28 »
A Whisky+Rém rendes... is nagyot üt.

A félelem nélküli ember.
[/color]