Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1160814 alkalommal)

0 Felhasználó és 157 vendég van a témában

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5984 Dátum: 2011. Július 03., 16:34:49 »
Üstökös halála volt a legmegalázóbb, szerintem; gyakorlatilag a ,,húslények'' intézték el (Sam vezetésével!)! Acélfej halálakor akaratlanul felszisszentem...  :(

A klasszikus képregény triplaváltozói:

1. Autobot:
Broadside-F/A-18 Hornet repülőgép, hajó
Sandstorm-Homokfutó ,,buggy'', helikopter
Springer-Cybertron-i gépkocsi, helikopter

2. Álcák:
Astrotrain-vonat, űrhajó
Blitzwing-tank, MiG-25 repülőgép
Octane-tankoló teherautó, Boeing jumbo jet

De vannak pl. Fejmesterek is, akiknek több alt mode-ja van: pl. Apeface, Snapdragon, Scorponok, stb.

Van olyan alakváltó is, amelyiknek 6-féle alt mode-ja van (lásd.: Sixshot, magyarul Hatlövet)!  :rolleyes:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5983 Dátum: 2011. Július 03., 14:58:21 »
Nekem az AHM-ben ez ennyire nem jött át. (Pedig nem lehet mondani, hogy elfogult lennék, azt a sorozatot sem szerettem.) De látod ez "érdekes". Amikor az álcák embereket lőnek ki, sehol egy kis vér, sehol egy közeli. De robotot ki lehet végezni közelről, szét lehet csapni egy baltával a fejét, meg lehet vakítani két (egy) szemére, hogy a földön fetrengjen, mint Elle Driver a Kill Billben, ki lehet tépni a "gerincét", vagy éppen darabokra lehet szakítani röhögve a testét.

Félre értések elkerülése végett: nem meglepő csak sajnálatos.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5982 Dátum: 2011. Július 03., 14:16:51 »
A brutalitás szintje is az egeket verte, én nem szoktam erre panaszkodni, de ennél a franchise-nál szerintem ez egy kicsit sok...
Ne értsd félre, de erre most csak annyit kérdeznék vissza hogy és a Dicsőség Megatronnak? A chicago-i finálé nekem nagyon azt a hangulatot hozta. Autobotok sehol, az Álcák meg kedvükre tomboltak... Azután persze jöttek a jófiúk és szétzúzták a galádokat. A karakterek háttérbe szorulásán nem is szabad csodálkozni, hisz már legutóbb is ez történt.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5981 Dátum: 2011. Július 03., 13:49:53 »
A TF 3-at jobban élveztem volna, ha nem lennék TF rajongó...

Még a szokásos hülyeségeivel el is ment volna a film, amíg ki nem derült benne, hogy Optimusz Fővezér úgy gondolta, hogy jó ötlet megleckéztetni az embereket, és hagyni, hogy az Álcák kiírtsanak egy várost...
A brutalitás szintje is az egeket verte, én nem szoktam erre panaszkodni, de ennél a franchise-nál szerintem ez egy kicsit sok, látszik, hogy direkt erre gyúrt rá ez a barom. Közben meg Sokkoló és Fülelő teljesen kihasználatlan maradt, de jobbat mondok, még Űrdongó és Megatron is eléggé partvonalra került.
Maradjunk annyiban, hogy nem ejtek könnyeket a sorozatért, ha eléri a reboot...

Nem elérhető hopkin

  • HálóZsák tag
  • Fantom
  • *
  • Hozzászólások: 231
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Deadpool HQ
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5980 Dátum: 2011. Július 03., 13:14:51 »
Ha valakit érdekel szombaton arra ébredtem hogy az új Avengers rajzfilm sorozatot tolják szinkronosan a 4Story tvn. Aki nem tudja megvenni a most megjelent Dvd kiadást de érdekli a rajzfilm magyarul ajánlom figyelmébe. Most már én is korán fogok kelni szombaton  ;D

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5979 Dátum: 2011. Július 03., 12:02:48 »
Üdv,Sajnos nem láttam a filmeket,de eszembe jutott egy kérdés. A Transzformer játékok közt van-e olyan,amit többféle dologgá is át lehet alakitani nem csak robotá, és valamilyen  járművé.Hanem akár 3.,4.,5., féle dologgá is :headscratch:.A mai technikával már talán ez is megoldható lenne

Voltak ilyen robotok, főleg Álca fronton a triplaváltozók (Triple Changer), pl Villámszárny (Blitzwing). A filmben is megoldották, hiszen mindegyik robot képes nemcsak egy alakot felvenni, amit lemásolnak azt utánozni is tudják. Ennek a legjobb példája a 2. rész ikrei, vagy akár Megatron is:



Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5978 Dátum: 2011. Július 03., 11:42:47 »
Mi?

Katt a képre!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5977 Dátum: 2011. Július 03., 11:19:52 »
Üdv,Sajnos nem láttam a filmeket,de eszembe jutott egy kérdés. A Transzformer játékok közt van-e olyan,amit többféle dologgá is át lehet alakitani nem csak robotá, és valamilyen  járművé.Hanem akár 3.,4.,5., féle dologgá is :headscratch:.A mai technikával már talán ez is megoldható lenne

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5976 Dátum: 2011. Július 02., 18:35:56 »
Észrevettétek, hogy Rosie cipője is ,,alakváltó'' volt a végső csata alatt?  :badteeth:

Ami nagyon jópofa volt:
Sentinel Prime hangja Leonard ,,Spock'' Nimoy volt, a két legkisebb Autobot pedig pont Spock ,,őrjöngését'' nézte a TV-ben...  :badteeth:

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5975 Dátum: 2011. Július 02., 17:48:30 »
Fiúk-lányok, kinek, hogy tetszett a TF 3?  :brow:
A második résznél azért jobb volt, nem?  :badteeth:
A látvánnyal és a trükkökkel nem volt probléma...  :rolleyes:

Bay a film felét a saját korábbi filmjeiből ollózta össze. Szó szerint.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5974 Dátum: 2011. Július 02., 16:11:31 »
Jaja, arra a filmre én is emlékszek!  ;)
És igen, tényleg jól állt neki a szerep! 

Strucker lányát Sandra Hess játszotta, aki a Mortal kettőben Sonya volt...  :nezze:

Fiúk-lányok, kinek, hogy tetszett a TF 3?  :brow:
A második résznél azért jobb volt, nem?  :badteeth:
A látvánnyal és a trükkökkel nem volt probléma...  :rolleyes:
Amikor Űrdongó átalakul az úton és röptében megvédi a repülő törmeléktől Sam-et, majd ismét visszaalakul Camaro-vá; na, azt a jelenetet megkönnyeztem...)
Sokkoló (a legjobban kinéző alakváltó volt, szerintem) és Megatron elég keveset szerepelt...
Megatron megint csak másodhegedűs volt, ez érthetetlen...

John Malkovich nagyobbat égett ezzel a szereppel, mint anno Rainn Wilson a második részben Sam tanáraként...
(Egyáltalán nem voltak viccesek!)
Megan Fox szerintem jobb nő, mint Rosie...  :rolleyes:
(Különben nem semmi a karakter; repkedő üvegszilánkok, törmelék, méteres zuhanások, de Rosie haja tart, sőt a végén felcsap robotpszichológusnak és kihozza az állatot Megatron-ból!)  :badteeth:
Turturro megint lubickolt a szerepében, de Alan Tudyk és Dempsey is remekül alakított! 
A szülők szerepeltetése felesleges volt; az első részben még viccesek voltak, a második részben már kezdtek idegesíteni, most viszont már eléggé zavaróak voltak (majdnem annyira, mint Leo a második részben)...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5973 Dátum: 2011. Július 01., 22:16:36 »
Én láttam a Generaton X-et. Nagyon gyengus volt. A régi Megtorló viszont pozitív emlékként él bennem, persze lehet, hogy csak azért mert régen láttam, és akkor is csak a végét. :) Emlékszem még egy Nick Fury-s filmre is, ahol David Hasselhoff volt Nick. A poén, hogy egész jól állt neki, ott inkább a gonoszok "alakításai" égették le a filmet.

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5972 Dátum: 2011. Június 30., 22:44:07 »
Király poszter:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5971 Dátum: 2011. Június 25., 20:35:21 »
Leadták azt már magyarul is, talán Szuper csapat vagy valami hasonló elmés címen.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5970 Dátum: 2011. Június 25., 20:30:03 »
Régi, régi ,,jó'' (elfeledett?) Marvel filmek jutottak az eszembe...  :badteeth:

Tegnap (végre-valahára vagy éppen sajnos) megnéztem a Man-Thing-et, a magyar cím valami bődületesen nagy marhaság lett (,,Valami van odalent'')...  :whistle:
Gyenge film, nagyon gyenge...  :-\
Frankón ,,kiherélték'' ezt a jobb sorsra érdemes karaktert (aki most éppen a Thunderbolts tagja!)...
(Pedig nem régi film, egy idős az Elektrá-val és az F4-gyel!)
A Dolph Lundgren-es Megtorló film csúcs ehhez képest!  :dry:

Apropó, valaki látta rajtam kívül a Generation X-et?
Jó pár évvel ezelőtt adta le valamelyik német nyelvű adó!
Ott szerepelt először Vészmadár és Emma Frost...  :rolleyes:



Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5969 Dátum: 2011. Június 23., 10:56:01 »
Nem néztem addig, csak beletekertem.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5968 Dátum: 2011. Június 23., 09:56:16 »
Úristen, te addig nézted? :D Én 5 percig bírtam, meg amíg meg nem hallottam Spawn hangját. Pedig az eredeti hangja az valami hátborzongatóan jó.

Katt a képre!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5967 Dátum: 2011. Június 22., 22:46:10 »
31:20-31:40 OMG! Ez nagyon rossz.

Akik nem ismerik az eredetit:
And just so you know... the loser gets parting gifts made out of teflon... and I ain't talking cookware.

Ez magyarul ez lett: Ó, még valami... a vesztes partiteflonserpenyő-készletet és rozsdamentes fazekakat nyer!  :omg:

Aztán közvetlenül ezután elrontották az egyik kedvenc jelenetemet is. Eredetileg egy maffiózó fel akar tenni egy kérdést, de azt Spawn fejezi be helyette:

- Who is...
- ...about to take your head off?

Ez lett magyarul:

- Figyeljetek... kezdem!
- ...leszedni a fejedet a nyakadról?!

Emellett Violatort leszámítva a szinkronszínészek játéka is borzalmas.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5966 Dátum: 2011. Június 22., 21:31:28 »
Zozi, van egy ilyen is. Szinkronos. Hát... Nem dobtam el az agyam tőle, szerintem egyetértünk vele, hogy az eredeti hangok... Szóval sokkal ütősebbek.  :)

http://indavideo.hu/video/Spawn_-_A_rajzfilm_Magyar_Szinkronos

Katt a képre!

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5965 Dátum: 2011. Június 17., 20:16:27 »












Katt a képre!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5964 Dátum: 2011. Június 17., 16:07:58 »
Azt én sem. Köszi választ, akkor meg lesz az esti filmezés! :)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5963 Dátum: 2011. Június 17., 15:39:29 »
Az eredeti amerikai mozis vagy a Final Cut. Bár azon kívül, hogy nem Ridley Scott felügyelte teljes egészében a kiadását, nem tudom, mi a különbség a dvd-s rendezői változat és a blurayes Final Cut között.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5962 Dátum: 2011. Június 17., 15:27:30 »
Érdeklődnék, azoktól, akik látták esetleg mindet: a Szárnyas fejvadász változatokból melyik a jó változat? a moziba került, a rndezői, vagy láttam egy bizonyos final cut-ot is. ez a klasszikus kimaradt még az életemből és szeretném bepótolni. 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5961 Dátum: 2011. Június 16., 11:52:13 »
Wolverine hír, most csak úgy kimásolom. Mint mindig. :D

Fox and Hugh Jackman Want James Mangold to Direct THE WOLVERINE
It’s difficult to stay rational in the bold awfulness of X-Men Origins: Wolverine, so I understand why so many forget that Wolverine is a damn cool character, Hugh Jackman owns the performance, and Aronofsky is not the only director who can deliver a good Wolverine movie.  And I think Fox proved earlier this month with X-Men: First Class that they’re back on track with the comic book property.  A shortlist popped up in May with eight possible Aronofsky replacements, Adam singled out James Mangold (Knight and Day) as a promising candidate, a recommendation I co-sign.  More importantly, though, Mangold is the first choice of Jackman and Fox to direct The Wolverine according to Deadline.  Deadline suggests “negotiations are about to get underway,” but Variety reports the hire more officially, so expect Mangold to stick.  I like this.  I understand if you don’t, but if so, I ask that you express your discontent thoughtfully.

The script for The Wolverine comes from Christopher McQuarrie (Valkyrie), and sets the bulk of the story in Japan.  Production is tentatively scheduled for the fall.

Katt a képre!

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5960 Dátum: 2011. Június 15., 01:46:08 »

Katt a képre!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5959 Dátum: 2011. Június 14., 22:55:01 »
Bár Martin két évadban szeretné viszont látni a 3. könyvet, szóval lehet, hogy a 4. évad lesz a végén a "nyerő".
Na ezt nem is csodálom, tekintettel arra, hogy a harmadik regény 1200 oldal... A sorozatot magát nem követem, én a regényeket olvastam, nagy kedvencem a Steven Erikson féle Malazai bukottak sorozattal egyetemben, így már szó szerint elvonási tüneteket kezdek tapasztalni magamon, amióta bejelentették végre az ötödik regény, a Dance with Dragons angol megjelenését.
Mindenesetre ha véget ér a teljes évad akkor nekiülök, mert igazából eddig csak jót hallottam róla, még a legelvakultabb rajongók szájából is.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5958 Dátum: 2011. Június 14., 22:42:58 »
@Predash: Lényegében egy horror-sorozat, állatos főszereplőkkel. Néhány kutya és egy macska keverednek mindenféle természetfeletti kalandokba (boszorkányok, vérfarkas, stb.). Az első négy kalandjuk a Dark Horse Book of... antológiákban jelent meg, majd tavaly kaptak egy négyrészes minisorozatot, ahol az un. Bölcs Kutyák bevették őket is a soraik közé, szóval itt már jobban kidomborult a varázslatozás. A mininek eléggé folyt. köv. vége volt, amit aztán egy Hellboy-jal közös one-shotban zártak le, azóta sajnos nem jelent meg újabb. Szerintem próbaképp olvasd el a mini első két számát (szvsz érthető az előzmények nélkül is), az alapján már el tudod dönteni, hogy tetszik-e vagy sem. Fontolgattam már, hogy teszek egy próbát a fordításával, de Puggsley, a mopsz szövege annyira szlenges, hogy néha elég kitalálni mit is akar mondani  :D

@Genzo: Sárkánytojás téren várd ki az évadzáró végét, Mások fronton viszont várnod kell a 3. évadig. Bár Martin két évadban szeretné viszont látni a 3. könyvet, szóval lehet, hogy a 4. évad lesz a végén a "nyerő".

Addig is amíg a következő évadra vártok javaslom, hogy kezdjetek bele a könyvekbe. Piszok hosszúak, (ráadásul kevés kép van bennük  ;D), de megéri őket elolvasni, ráadásul a sorozat is érthetőbb lesz.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5957 Dátum: 2011. Június 14., 22:32:35 »
Predash, nem kell már sokat várj a lezárásig. :) Amúgy tényleg nem rossz a sorozat, csak nekem néha már túl sok a duma.  :badteeth: Vannak viszont nagyon jó részek, nem is kevés.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5956 Dátum: 2011. Június 14., 22:27:35 »
Én nézem, a 6. résznél jártam legutóbb. Megvárom míg lemegy az évad, és akkor ledarálom a maradékot. Ja, én szeretem.

Katt a képre!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5955 Dátum: 2011. Június 14., 22:25:09 »
Én nem nézem, de olvasom a hogyvoltokat, annak alapján tetszik.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"