Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1157676 alkalommal)

0 Felhasználó és 109 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5714 Dátum: 2011. Március 07., 14:49:45 »
Erre nem is tudok mást mondani, mint hogy: About. F*ckin'. Time. klikk
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5713 Dátum: 2011. Március 04., 14:29:00 »
Hát igen, emberi erőforrásból nincs miért szégyenkezniük.

A Google maps mikor lesz ilyen minden városban?  :)

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5712 Dátum: 2011. Március 03., 10:09:17 »
Mi történik akkor, amikor a kínaiaknak rengeteg szabadidejük keletkezik? Vagy épp kényszermunkásként dolgoznak az informatikában?
Baidu Maps, az oldalsávon a legfelső sor bal szélső linkje ugrik Peking belvárosára, és a térképablakban jobb felül balról a második gomb indítja a Sim City Beijing Edition-t. Pixel art at its best.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5711 Dátum: 2011. Február 28., 07:43:40 »
És itt képeznek ki egy rahedli informatikust. Ez a kemény benne. ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5710 Dátum: 2011. Február 28., 00:21:39 »
Felettébb érdekes üzemeltetési szokások vannak arrafelé. Újracsinálnak mindent ugyanúgy, ahogy volt, hátha legközelebb jobb lesz? :headscratch:
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5709 Dátum: 2011. Február 28., 00:08:05 »
Egyébként meg ez a szívás, barátaim, nem a Ракета porszívó.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5708 Dátum: 2011. Február 25., 20:46:35 »

A grafika nem technológiailag rossz - vagyis de, egy előre renderelt videónak azért manapság illene jobban kinéznie, mint pl. egy random GTA4-es felvételnek, de lehetne hozni az ezerszer élethűbb nemrég megjelent Gotham-előzetest - hanem egyszerűen olyanok az emberek, mintha egy gyerekeknek szóló animációs filmből léptek volna elő, torzak az arányok... ...akkor azért illene már modellezni egy élethű csontvázat...
.

ööö Talgaby...  Csontozatot nem modellezni szoktak, hanem riggelni. És azt általában egy külön ember készíti, nem a modeller. Egyébként meg egy játék trailere, többnyire game engine render csak high poly modellekkel és nagyfelbontású textúrákkal, de egy udk motornak is vannak korlátai. Ilyen esetben függ a gépparktól, hogy milyen minőséget tudnak produkálni. Ha sürget a határidő és a 'büdzsé' is kicsi, akkor nem fog senki avatar minőséget produkálni egy játékhoz még i.u.3022-ben sem.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5707 Dátum: 2011. Február 25., 17:36:31 »
Nyugi, kikapcsoltad volna a mondani valója miatt is ;)

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5706 Dátum: 2011. Február 25., 17:02:50 »


Basszus én nem bírtam végighallgatni. Nem azért amint mond, hanem eleve ahogy beszél.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5705 Dátum: 2011. Február 24., 18:37:20 »
Ki mondta, hogy savazom a Deus Exet? Csak azt mondtam, hogy ennyi erővel annak is ronda a grafikája, de mint már arra biztosan rájött nagyon sok ember, nem a grafika a lényeg - és nem is mondtam a DE-re, hogy rossz játék. Másrészt meg: a kurvázás meg lehet, hogy engem minősít, de a vidéki paraszt fejemmel én megengedem magamnak, hogy egy vértől és testrészektől átitatott zombis játékról való beszédben helyettesítsem a "nagyon"-t a "kurvára"-val.
Másrészt továbbra is azt mondom, bár lehet csak nekem jött le így, de az előzetes engem nagyon nem elborzasztott, inkább csak megmutatta, hogy itt akció lesz (h'n's, amit nem tudom Gaby miért degradálásként írtál, szerintem a műfajjal semmi baj, főleg ha éppen 50 ellenfél rohan rád, akkor nem hiszem hogy az embernek olyan nagy kedve lenne a bonyolult játékmechanikával megáldott programban ügyeskedni ahelyett, hogy megnyom két gombot, és lerobbantja a zombik fejét - de lehet, hogy csak én kukacoskodok, de szerintem a témához nagyon is illik a hack'n'slash.)
Ha teljesen komoly program lenne, akkor egészen biztosan nem több tucat zombival harcolnánk, mivel a való életben talán egy elől sem tudnánk elfutni, nemhogy levágni a fejét.
Azt viszont nem vonom kétségbe, hogy gyerekgyilkossággal megfűszerezett reklám nem a legjobb módja a dolognak, valószínűleg nálad ez veri ki a biztosítékot, nálam a nők megerőszakolása, szóval ezt teljes mértékben el tudom fogadni.

Katt a képre!

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5704 Dátum: 2011. Február 24., 10:43:26 »
Ha jól emlékszem, te imádod a Deus Exet. Annak pedig mai szemmel igen fos grafikája van.
Ezért nem kell egy 2000-es videojátékot egy 2011-essel összehasonlítani. Jelen pillanatban az én gépemen két FPS van telepítve, a Bioshock első része és a Doom. Egy 2007-es és egy 1993-as játék. Képzelheted, mennyi különbség van a kettő között grafikában. Mégis a Doommal játszok többet. A mai napig jobban meg tud fogni hangulatilag, mit bármelyik FPS (arról nem is beszélve, hogy annyi szabadidőm sose lesz, hogy a http://www.doomworld.com/idgames/ archívumát végig tudjam játszani).
Mondjuk csalok, mert nem az eredeti doom.exe-t használom, hanem a GZDoomot.

Az, hogy talgaby lerondázza a grafikát, az az ő dolga. De te meg nehogy már egy 2000-ben csúcsgrafikával megáldott játékot akarj mai szemmel savazni?! Másrészt meg: komolyan, egy videojáték miatt kurvázni? :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5703 Dátum: 2011. Február 24., 07:35:41 »
Egy zombis játék, amiből manapság már több van, mint 2000-2004 között II. világháborús játékból. Pedig akkoriban hetente jött ki legalább egy, de volt olyan, hogy egy időben debütált vagy három. Egy felkapott alapklisé, amit továbbra is tartok, hogy egy banális elemmel, egy premier plánban, szándékosan elnyújtott és túldramatizált gyerekgyilkossággal akarnak eladni. Ami nálam a lehető legundorítóbb dolog, amit egy marketinges csak elkövethet.
A grafika nem technológiailag rossz - vagyis de, egy előre renderelt videónak azért manapság illene jobban kinéznie, mint pl. egy random GTA4-es felvételnek, de lehetne hozni az ezerszer élethűbb nemrég megjelent Gotham-előzetest - hanem egyszerűen olyanok az emberek, mintha egy gyerekeknek szóló animációs filmből léptek volna elő, torzak az arányok, márpedig ha állítólag ez most olyan rohadt komolyan áll a zombis témához (annak ellenére, hogy a hírek szerint egy pofonegyszerű multiplayeres hack&slash gyilkolászda, amihez aztán pláne rohadt fontos a drámai promó), akkor azért illene már modellezni egy élethű csontvázat... pláne, hogy egy másik játéknál meg pont erre építik az egész őrületet.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5702 Dátum: 2011. Február 23., 23:57:10 »
De miért? A grafika ronda, a szereplők úgy néznek ki, mint a Hihetetlen családban, csak az egy vígjáték volt, ez meg sírva könyörög, hogy próbáljuk meg komolyan venni. A dramaturgia egyetlen nagy klisé, ami helyett azt is kiírhatták volna, hogy "nézzétek, megöltek egy kisgyereket, ugye, milyen megindító, jaj, de érzelmesek akarunk lenni!"
És az egész alapvetően egy újabb tucat zombigyilkolást takar, amiben az a pláne, hogy egy trópusi szigeten... mert ilyen nem volt aztán soha. Leszámítva persze az összes korai zombitörténetet, elvégre ez a karibi-térségben számított autentikusnak, és még a Scooby Doo-ban is volt trópusi zombis sztori.

Most akkor már neked is csak a Crysis 2 a jó? Ha jól emlékszem, te imádod a Deus Exet. Annak pedig mai szemmel igen fos grafikája van. Egyáltalán nem sírva könyörgött, nem az votl a célja, hogy sírjuk el magunkat, mivel kurvára nem fogja soha elsírni magát senki egy pálmafás zombis játékon. Egyszerűen csak megmutatta, hogy a L4D és a Dead Rising poénos hangulata után egy kicsit másképpen fogja majd fel. Ha annyira meg akarta volna ríkatni az embereket, akkor a netes oldalakon ne ma "fuckin awsome" hozzászólások lennének a belassított fejlevágásra, hanem a "IM CRYIIIING" bejegyzések a kislány halálára. Másrészt. Az a plána hogy újabb zombigyilkoslás, trópusi szigeten. És? Mert mit írjanak rá, hogy az űrben? Superman is a Földön lakik, mégse sír senki hogy már megint földi supermanes sztori. Ez ennyi erővel tökugyanilyen. Másrészt nem hisze, hogy a Scooby-ban JÁTSZOTTÁL trópusi szigeten, mert ez nem egy "zombis történet valamilyen formában", hanem egy "zombis játék". Nagyon nem ugyanaz.

Katt a képre!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5701 Dátum: 2011. Február 23., 11:07:51 »
ÜDV, Március 7-töl valamelyik  csatornán, SPEKTRUM,DISCOVERY, vagy melyik  :headscratch: ,valamelyik ilyen stilusu  adón .Lesz  Stan Lee-nek  megint lesz egy sorozata,ahol különleges képességű  embereket vizsgálnak. Hogy igaz-e az amit álitanak . ;)Stan Lee idös kora ellenére elég  tevékeny.

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5700 Dátum: 2011. Február 23., 07:14:42 »
Szerintem a sztori tálalása az, ami egyedivé teszi, a zene is eléggé ott van.
Szóval valszeg a tálalás az ami k@&#a jóvá tette.
(amúgy ja persze, amikor megláttam, én is azt mondtam, hogy jaj, már megint zombik :D)


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5699 Dátum: 2011. Február 22., 07:33:24 »
De miért? A grafika ronda, a szereplők úgy néznek ki, mint a Hihetetlen családban, csak az egy vígjáték volt, ez meg sírva könyörög, hogy próbáljuk meg komolyan venni. A dramaturgia egyetlen nagy klisé, ami helyett azt is kiírhatták volna, hogy "nézzétek, megöltek egy kisgyereket, ugye, milyen megindító, jaj, de érzelmesek akarunk lenni!"
És az egész alapvetően egy újabb tucat zombigyilkolást takar, amiben az a pláne, hogy egy trópusi szigeten... mert ilyen nem volt aztán soha. Leszámítva persze az összes korai zombitörténetet, elvégre ez a karibi-térségben számított autentikusnak, és még a Scooby Doo-ban is volt trópusi zombis sztori.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5698 Dátum: 2011. Február 21., 23:15:11 »
A Dead Island eléggé rondácska és félelmetesen klisés előzetesére gondolsz, amitől egy normálisabb filmes oktató sírna, csak nem az örömtől?

Arra gondolsz, amitől az egész videojátékos társadalom egy emberként élvezett a gatyájába?  :brow:
Szerintem egész jó...  :lol:

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5697 Dátum: 2011. Február 21., 10:46:01 »
Dede. Concept artok.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5696 Dátum: 2011. Február 21., 10:32:07 »
Ja, hogy ez. Ezt pár napja láttam valahol. De ez nem valami elő-előpromó a Wolverine-hez?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5695 Dátum: 2011. Február 21., 09:42:57 »
Ja nem, hanem egy Rozsomákos animációs kisfilmre (bár nem tudom mikor készült eredetileg), csak azóta levették a főoldalról. http://indavideo.hu/video/Rozsomak_1
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5694 Dátum: 2011. Február 21., 07:49:51 »
A Dead Island eléggé rondácska és félelmetesen klisés előzetesére gondolsz, amitől egy normálisabb filmes oktató sírna, csak nem az örömtől?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5693 Dátum: 2011. Február 19., 14:29:03 »
Nna, mit pakolt ki az indavideo egyenessen a főoldalára?
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5692 Dátum: 2011. Február 14., 19:31:26 »
Igazából szerintem pont fordítva.
Szerintem is, mert ha jól emlékszem a 400-as szám egy évvel az első filmet követően jött ki.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5691 Dátum: 2011. Február 14., 19:04:29 »
Az Uncanny X-Men 400-as részei körül is volt fekete ruha!!! Én azt hittem azért lett a filmben is fekete!!!???
Igazából szerintem pont fordítva.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5690 Dátum: 2011. Február 13., 13:30:37 »
Tök jó, elszállt a gigászi méretű kommentem...  :omg: :hzs-hannibal:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5689 Dátum: 2011. Február 11., 19:31:54 »
Nem. Tök véletlenül kallódik itthon egy ősrégi Total film magazin - anno a vonaton találtam - és annak az utolsó oldalán volt egy egész oldalas cikk az akkor még csak készülő X-menről és pár fotó (többnyire fotók). Abban idézték Tom DeSanto-t, a film producerét, a jelmezekkel kapcsolatban. Most hogy így eszembe jutott elő is kerestem az újságot, így szó szerint idézem: "Roppant bután nézett ki a színészeken az eredeti kék-sárga műanyagöltözet." Mindössze ezért kapott full fekete szettet a csapat...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Spuri

  • HálóZsák tag
  • Rozsomák
  • *
  • Hozzászólások: 760
  • Karma: +12/-0
    • 5 Panels
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5688 Dátum: 2011. Február 11., 19:30:55 »
No akkor egy kis Lois Lane összefoglalóhoz IDE lehet kattintani. :)

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5687 Dátum: 2011. Február 11., 19:00:51 »
Az Uncanny X-Men 400-as részei körül is volt fekete ruha!!! Én azt hittem azért lett a filmben is fekete!!!???

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5686 Dátum: 2011. Február 11., 17:41:12 »
Az ilyen dolgokat figyelembe vehetnék, mert egy X-Men rajongónak (én is az vagyok) ez egy kicsit sokkkkkkkkkk!!!!!!!!  :-\
Miért? Anno azt nyilatkozták, hogy az első x-men moziban azért lett fekete a szerkó, mert a klasszikus sárga-kék sztreccsruha hülyén mutatott volna a színészeken. Persze lehet, hogy csak az előzetesből spórolták ki az ilyen jeleneteket, de ahogy elnéztem egyáltalán nem lettek olyan vészesek a jelmezek...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5685 Dátum: 2011. Február 11., 16:56:18 »
Hát igen, az X-men filmeknek szerintem nagy baja, hogy nem igazán törődnek a karakterhűséggel. Nagyon jó volt, hogy az Jackmannak Rozsis frizuja van, meg figyeltek, hogy a színészek hasonlítssanak a képrwegénybeli karakterekre (bár ez is igazából az 1 részre érvényes) de olyan "apróságokat" meg lesz...tak, hogy Buldi és Prof féltesók, Kardfog viszont nem Logan testvére, meg ilyenek. Úgy látszik ez a tendencia csak rosszabb lesz.
"MM MMMMM MMMDMMM!"