Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1159865 alkalommal)

0 Felhasználó és 139 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5024 Dátum: 2010. Február 14., 18:39:15 »
C&C-vel kapcsolatban?

Azt hallottam, hogy a régi Red Alertet nem lehet a First Decadeben, és a letölthető verzióban nyomni 800x600-on csak 640x480-on, pedig azt már anno a Red Alert win95-ben is lehetett. Ez igaz? Csak mert akkor nem érdekel. :P

Am ezt csak azért mert nekem minden c&c közül az eredeti Red Alert a kedvencem.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5023 Dátum: 2010. Február 14., 17:46:03 »
nah én most segítséget kérek win7et kéne felinstalĺnom de úgy szeretném hogy az xprol megmaradjanak a registerek és az adatok amiket oda instalĺtam. lehet igy instalĺni?
Állítólag az XP -> Vista -> 7 járható út.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5022 Dátum: 2010. Február 14., 14:40:05 »
Szóval az a plusz, hogy mínusz? A 18 as karika átka, pedig ha tudnák, hogy a gyerekek már 12évesen látnak ilyet, ha nem is élőben, de filmen igen. Mindegy.

Nem elérhető Kinglade

  • Üvöltörzsőrmester
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 133
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5021 Dátum: 2010. Február 14., 12:20:59 »
Na akkor egy kis sorozat téma. Megnézte már valaki a caprica új pilotját? Az érdekelne, hogy mennyire tér el az eredetitől. Mert én most összehasonlítottam a kettő feliratát és hát nem igen különbözik a kettő, pedig voltak olyan híresztelések, hogy újravájták, meg plusz részeket tesznek bele. Szóval nyújt valami pluszt vagy csak más kameraállásból van?

Hát én csak a tv-ben leadott verziót láttam, de Sorozatjunkien azt olvastam, csak annyi a különbség, hogy kivágtak néhány az eredetiben látható női nemi szervet. Elméletileg csak ennyi a különbség.
Egyébként kinek, hogy tetszik a sorozat? Nekem így 3 rész után nagyon bejön. Sajnálnám ha a gyenge nézettség miatt nem lenne 2. évad, sajnos azonban ha így folytatják nagy az esély egy szezon végi kaszára.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5020 Dátum: 2010. Február 14., 12:17:26 »
Jó játék, csak annyira belenyúltak sok helyen az addig bevált receptbe, hogy sok gyermekbetegségtől is szenved. De talán még mindig a legjobb sztorival bír a sorozatból, egyedül a motorjának egy komoly gyengeségét nem tudták kijavítani, hogy nagyon nem komálja a bázisépítgetős, lassú játékot, emrt egy idő után, akármilyen erőművön is futtatod, elhasználja az összes lehetséges erőforrást és elkezd kegyetlenül lassulni.
Viszont az egyjátékos kampánya, főleg a kiegészítő, az egyik legszívatósabb a sorozatban. És nem nem a korábbi részek szintjén, hogy szándékosan lehetetlen helyzetet kényszerítenek rád (nyomd végig a pályát összesen két Kronotankkal, amiket egy gépfegyveres képes egymaga leszedni, és mindezt két vagy három komplett bázis ellen, vagy a kedvencem, amikor a C&C küldetéslemezében indítasz egy MCV-vel egy kanyonban, három kockával feletted meg ott áll két Obeliszk, aztán juss át, ahogy tudsz), hanem egyszerűen tényleg komoly stratégia kell oda (na jó, kivéve amikor egy Szellemmel kell végigkommandózni egy szekta bázisán egy kék tibériummező kellős közepén). A "védd meg az ufót 20 percig" című pálya kitalálója például biztos gyakran csuklott, de az is, aki a kanyonfalhoz tette a bázis egyetlen erőművét.
Viszont mindezek ellenére én imádom. A TS:FS v2.01-es patch-csel szinte minden hülyeséget kigyepáltak belőle (kedvencem az 1.00-ban, hogy öt darab Nod nehéztüzérséggel bármekkora GDI-haderőt fel lehet tartóztatni illetve megsemmisíteni, az 1.15-ösben meg annyira kiherélték őket, hogy hasznavehetetlenekké váltak.. mire az 1.16-os magasságában megállapodtak félúton), szóval aki zereti a stratégiákat és a jó kampány módokat, esetleg a multit emberek ellen 8a gép naaaaaaagyon hülye), annak kötelező kipróbálni. Én nem is emlékszem már, hányszor nyomtam végig a GDI-kampányt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető CASSSH

  • négatív karma gyűjtő psychopata becsavarodott
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 78
  • Karma: +1/-2
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5019 Dátum: 2010. Február 14., 12:16:29 »
nah én most segítséget kérek win7et kéne felinstalĺnom de úgy szeretném hogy az xprol megmaradjanak a registerek és az adatok amiket oda instalĺtam. lehet igy instalĺni?

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5018 Dátum: 2010. Február 14., 12:07:50 »
Hivatalos forrásból, ingyen letölthető a maga korában mérhetetlen erőforrásokat felzabáló, ugyanakkor töménytelen buggal telepakolt Westwood stratégia, a "3D"-s Command & Conquer: Tiberian Sun, a Firestorm kiegészítővel együtt. Sokan szidták, hogy meg sem közelíti az első rész hangulatát, de nekem tetszett. Monodom ezt úgy, hogy az első résszel nem játszottam, és a TS-t is a First Decade részeként toltam végig, egy másfél gigás procival, egy giga memóriával, és GF5600-as kártyával, tehát nálam az erőforrás-hiány miatt nem röccent be a játék. :) Így az én véleményem nem tekinthető autentikusnak.

Erről a linkről lehet letölteni, a C&C első részével és a Red Alerttel egyetemben. A nagy fájlméretek miatt letöltésvezérlő használata ajánlott, ha nem kötelező.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5017 Dátum: 2010. Február 13., 01:00:19 »
Na akkor egy kis sorozat téma. Megnézte már valaki a caprica új pilotját? Az érdekelne, hogy mennyire tér el az eredetitől. Mert én most összehasonlítottam a kettő feliratát és hát nem igen különbözik a kettő, pedig voltak olyan híresztelések, hogy újravájták, meg plusz részeket tesznek bele. Szóval nyújt valami pluszt vagy csak más kameraállásból van?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5016 Dátum: 2010. Február 11., 17:10:47 »
Számomra ez csak azért különös, mert az IMDB szerint Moriarty már az első részben is benne volt, mint egy bizonyos "Anonymous Man", csak ott még nem Pitt alakította.
Ez még nem gáz, mert Moriarty végig úgy volt a filmben, hogy egyszer sem lehetett látni az arcát. Végig sötétben volt, így könnyen le lehet cserélni más szereplőre.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5015 Dátum: 2010. Február 11., 17:01:51 »
Igen, lesz folytatása, de ez már a premier előtt eldőlt. Legalábbis abból erre következtetek, hogy már novemberben olvastam valahol egy cikket, miszerint Guy Ritchie leszerződtette Brad Pittet James Moriarty szerepére a Sherlock Holmes folytatásában. Számomra ez csak azért különös, mert az IMDB szerint Moriarty már az első részben is benne volt, mint egy bizonyos "Anonymous Man", csak ott még nem Pitt alakította.
Ami magát a filmet illeti, én még nem láttam, és erősen gondolkodom azon, hogy egyáltalán megnézzem-e. És nem a Schmatzy által említett hibák miatt, hanem azért, mert nagy rajongója vagyok a karakternek (nem túlzok, Doyle minden magyarul megjelent Homes regénye, novellája és a Napi Ászban kiadott sorozat is megvan), és épp emiatt engem már az előzetese is elborzasztott... Eleve a szereposztás (és most nem a színészi teljesítményre gondolok) is pocsék, mert Holmes langaléta, míg Watson köpcösebb testalkatú ember volt. Ehhez képest Downey és Law? Húzós...
Ráadásul ahogy nálam David Suchet az örök Poirot, úgy Jeremy Brett a mindenkori Sherlock Holmes, és itt marhára szívenütött, hogy egy komor lángelme karaktere bohóckodik a filmvásznon. :nemtudom:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5014 Dátum: 2010. Február 11., 16:33:45 »
Az jó. Utálnám, ha így lenne vége, mert igencsak félbemaradt a történet.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5013 Dátum: 2010. Február 11., 16:23:02 »
Lesz folytatása, talán már hivatalos is lett.

Katt a képre!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5012 Dátum: 2010. Február 11., 12:28:18 »
Szerintem is jó kis film lett. Kiváncsi vagyok, hogy lesz-e folytatása. Amúgy ezeknek a filmeknek a sajátossága, hogy sokszor olyan dolgokat raknak bele a látvány kedvéért, amik messze túlszárnyalják az adott kor technikai színvonalát. Ugyanez volt a hiba pl a Van Helsingben is, vagy fel lehetne hozni égbekiáltó példának a Vadiúj Vadnyugatot is. De mindezektől eltekintve jó kis mozi volt, kikapcsolódásnak tökéletes, és Downey Vasember Jr is jó volt a szerepben.  :D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5011 Dátum: 2010. Február 11., 12:20:46 »
Tegnap megnéztem a Sherlock Holmes-ot. Nem érződik rajta, hogy Guy Ritchie rendezte, de ettől függetlenül egész jó kis film.
Leszámítva az épülő Tower Bridge tetején játszódó jelenetet. Olyan párhuzamos övű rácsos tartót, amelyik így kinyúlik és megtartja önmagát meg még egy-két darut is, ma sem lehet építeni, nemhogy akkor. Kibújt belőlem az építőmérnök, na! ;D És mivel így elszúrták a díszletet, számomra pocsék lett a jelenet is.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5010 Dátum: 2010. Február 10., 19:25:36 »
Ahhoz képest (remélem tudjátok) hogy a Hitman egy videójáték, a film egész jó lett. Persze magában nem nagyon állja meg a helyét, de a játék tükrében viszonylag jó.

Katt a képre!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5009 Dátum: 2010. Február 10., 17:15:58 »
A Dark Angel első pár részét megnéztem a nyáron. Tényleg egy az egybe olyan, de nemtudom, annyira ez nem zavar engem, mondjuk tényleg csúnya koppintás. De ettől a film még annyira nem rossz. Én is csak dvdn láttam amúgy, meg tegnap 720p-s BluRayripben az unrated verziót, ahol egy kézlevágással, meg egy teljesen pucér Olgával több volt mint a "rendes" verzióban  :)

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5008 Dátum: 2010. Február 10., 16:48:29 »
Én egyszer láttam, de már rögtön az elején észrevettem, hogy a film első három vagy több percét simán kicsórták a Dark Angelből. Nézd meg a pilot filmjét dettó ugyanaz még a kamera beállítás is. Szóval már csak ezért sem vagyok vele megbarátkozva.

Na most gondold el van két katasztrófafilm, az egyikben átszakad egy víztározógát és elönt egy piros épületes raktárnegyedet. A másikban egy meteor okoz cunamit és elönti ugyanazt a raktárnegyedet. 3percen keresztül, ugyanazzal a vágással. Ezt ilyen tévés filmeknél még valahogy el lehet nézni. Na de egy állítólag több milliós szupermozinál ez hogyan veszi már ki magát. Én nem is tudom.

Számomra egyszer nézhető volt, mint az új megtorló. Még jó, hogy nem vettem ezekre többezerért mozijegyet.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5007 Dátum: 2010. Február 10., 14:45:55 »
Tegnap negyedjére is megnéztem a Hitman cimű filmet. Valamiért nekem bejön a cucc. Ti hogy vagytok vele?  :)  Az én bővebb véleményem olvasható a blogomon, katt a bannerre, vagy  ide : http://genzo.freeblog.hu/archives/2010/02/10/Hitman_-_A_bergyilkos_2007/

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5006 Dátum: 2010. Február 09., 20:59:12 »
Sziasztok!

Tudd valaki mondani valami jó kis verekedős Marvel játékot, illetve hogy hogy lehet hozzájutni?
Összevont üzenet:
Kimaradt, hogy pc-re kéne.

Vagy pölö ott van a nitroroms.com. Több száz játékkal. Napi 512mb adatot tudsz húzni. Én epsxe emulátort használok, zokszó nélkül működik egy gagyi ezerforintos kis joypaddal. Na csak azért mondom, mert azok közt is láttam már ahogy lapozgattam capcom vs marvel, meg egyéb xmen címeket. meg a pókember 1-2. Viszont ha beszerzel egy snes emulátort (super nintendo) arra van egy rakás game.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5005 Dátum: 2010. Február 09., 14:43:01 »
Köszi!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5004 Dátum: 2010. Február 09., 08:35:11 »
MAME-emulátorra a Marvel vs. Capcomok.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5003 Dátum: 2010. Február 09., 02:17:50 »
Sziasztok!

Tudd valaki mondani valami jó kis verekedős Marvel játékot, illetve hogy hogy lehet hozzájutni?
Összevont üzenet:
Kimaradt, hogy pc-re kéne.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 09., 08:04:19 írta Sepi »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5002 Dátum: 2010. Február 08., 22:18:09 »
Ja, és a Megszállók (Invaders) is szerepelni fognak!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5001 Dátum: 2010. Február 08., 21:54:52 »
Március elején kiderül, hogy ki játsza majd a filmvásznon Amerika Kapitányt!  :m-cap:
(Az ellenfél természetesen a Vörös Koponya lesz!)

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #5000 Dátum: 2010. Február 05., 20:33:22 »
Időközben sikerült megoldani (bár nem t'om hogyan! :)).
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #4999 Dátum: 2010. Február 04., 14:41:55 »
Pc játékos segítség kellne. Bár máshol is kérdeztem, általában itt, ha valaki tudja a választ, gyorsan le is írja azt.
 Szóval  az Age of pirates caribbean tales nevű játéknál ahhoz, hogy a "föl" le stb. nyilakkal tudjak írányítani, elvileg át kell szerkezteni az options file-t a játék könyvtárában valahogy így: pl: "fightmodecontrols.ChrStrafeLeft=vk_left controls" és "primaryland.ChrStrafeRight=vk_right controls."
 Csakhogy nálam akkor sem működik. Ha valamelyikőtök avatott szeme lát valami hibát (az iránygombok neve és a controls szó közt vagy egy kis hosszúkás téglalap, csak a fórum itt nem jeleníti meg), az írja meg nekem legyen szíves! Köszönöm!
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Executor

  • THE TRUE HERO OF SPIDER-ISLAND
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
    • PMrecords
Re:Filmek, zenék
« Válasz #4998 Dátum: 2010. Január 29., 19:08:28 »
Amennyiben egy "normális", az eredeti történethez ragaszkodó forgatókönyvírót és rendezőt kapunk, akkor szinte biztos lehetsz benn, h meg fogják említeni.. az ilyen vonatkozásokat különben is szívesen használják a filmesek..
"Tegyük össze mind a két kezünket? - Csak azt mondom,
higgy, amiben akarsz.. magadban?! Nem az én gondom,
hiszen mindenkinek kell hit, szeretet, remény,
aki még nem találta meg ezeket, bizony nem én."

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #4997 Dátum: 2010. Január 29., 17:20:51 »
Kapi sisakja jó lett, csak azok a szárnyak... remélem megemlítik a filmben, miért kerültek a sisakjára.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Executor

  • THE TRUE HERO OF SPIDER-ISLAND
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
    • PMrecords
Re:Filmek, zenék
« Válasz #4996 Dátum: 2010. Január 29., 11:38:40 »
Amiket érdemes olvasni: http://filmfobia.hu/archives/2010/01/27/Marvel_es_a_tervek/
illetve pár kép a filmes karakterek megformálásáról, mely képek a cikkben is fellelhetők:

másik cikk:  http://filmfobia.hu/archives/2010/01/26/MrTony_Stark/
"Tegyük össze mind a két kezünket? - Csak azt mondom,
higgy, amiben akarsz.. magadban?! Nem az én gondom,
hiszen mindenkinek kell hit, szeretet, remény,
aki még nem találta meg ezeket, bizony nem én."

Nem elérhető CASSSH

  • négatív karma gyűjtő psychopata becsavarodott
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 78
  • Karma: +1/-2
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #4995 Dátum: 2010. Január 26., 15:32:10 »
valaki nemtud  esetleg linuxhoz smg wifikartyahoz softwaret???
A 90´s Batman rajfilmbol magyarul van valahol feltotve pár rész, már rég láttam de emléxem régen az rtl k.-on adták.