Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1158410 alkalommal)

0 Felhasználó és 96 vendég van a témában

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9104 Dátum: 2015. Augusztus 09., 00:06:11 »
Ong Bak-ot ezer éve láttam de jó volt. Mindkét Raid nagyon tetszett, Yip Man, vagy a Eastern promises brutálisan naturális fürdős verekedése pl (esztétikus? nem. Működik? igen!), de szuperhős vonalon maradva ugye az "emberi harcjelenet" alapvetés most a Netflix Daredevil tv sorozat (főleg a folyosós meg ugye a Oldboy folyosós jelenete).

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9103 Dátum: 2015. Augusztus 08., 23:27:59 »
Ha egyszerűbb, emberi de látványos bunyót akarsz, tudom ajánlani Tony Jaa filmjeit. Belőle mellesleg szerintem egész jó Shang Chi lenne (Vasököl haverja, asszem így hívják.)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9102 Dátum: 2015. Augusztus 08., 22:12:12 »
Blink tényleg jó lett, de más sajnos nem annyira. Mármint nem rossz csak lehetne sokkal-sokkal jobb is.
Amúgy én szeretem a statikusabb akció jeleneteket is, csak ahhoz egy olyan film is kell, és egy mutáns/szuperhős csetepatétól mást várnék.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9101 Dátum: 2015. Augusztus 08., 18:27:05 »
Ezek a filmek igazság szerint olyanok, mint a Bud Spencer-Terence Hill örökbecsűek: közben is röpködnek a pofonok, de a végén aztán közösen NAGYON megverik a rosszfiúkat  :hehe:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9100 Dátum: 2015. Augusztus 08., 16:33:58 »
A legközelebb egy giga-csatához az X3 vége volt, a nagy bunyó egész jól sikerült - csak sajnos vetítettek előtte egy filmet is.
Sok igazság van abban, amit mondasz...  :-\
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9099 Dátum: 2015. Augusztus 08., 15:26:41 »
Sajnos jogos a kritika. A legközelebb egy giga-csatához az X3 vége volt, a nagy bunyó egész jól sikerült - csak sajnos vetítettek előtte egy filmet is.

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9098 Dátum: 2015. Augusztus 08., 12:53:50 »
Blink képessége nagyon jól meg lett csinálva, azok ritka látványosak voltak. De az X-filmekkel nekem is az a gondom, hogy nem igazán látványosak és izgalmasak a harcjelenetek. Élettelenek, vagy nem tudom. Ki ne szeretne mutánsokkal egy olyan hosszúsnittet, mint ami az első Bosszúállókban volt. Ami azzal kezdődik, hogy Fekete Özvegy röpköd, és egy Leviatán lecsapásával végződik Thor és Hulk részéről. Az dinamikus volt. A második rész meg szimplán gáz lett, mert hülye a disney, hogy nem hajlandó három órás filmet kiadni.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9097 Dátum: 2015. Augusztus 08., 12:30:55 »
Azért szerintem Blink képessége és a vele való összjáték nagyon jól sikerült.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9096 Dátum: 2015. Augusztus 08., 10:11:30 »
Idézetet írta: Balakin link=topic=9.msg120280#msg120280
Amit nem értek, hogy a többi Fox produkció miért nem ilyen? A korai review-k Trunk új F4 filmjéről nagyon negatívak (de nagyon) és szvsz az X-men filmeket is rebootolhatnák már, mert 2000-ben még oké volt az X-men meg X2, ez volt a maximum amit ki tudtak hozni a szuperhős filmekből, de a tavalyi DoFP is még mindig ugyan azon a szinten volt, ami a MArvel felhozatalához, de még a Man of steelhez képest is lapos és unalmas (amúgy a DoFP lehet egy tök jó film lenne ha nem X-men lenne és végig azt várnám mikor ér már fel a film a karakterekben rejlő potenciálhoz).

Nem értek egyet, szerintem kifejezetten jó, hogy az X-filmek nem szürkültek be a Marvel Studios filmek egyformaságába. Jókat röhögtem a Hangyán és az Avengers 2-n is, de főleg az utóbbinál már szinte kétségbeejtően hiányoztak az ötletek, amit nem lehet a végtelenségig CGI-vel pótolni. Robert DJr is kopik, ha egysíkú szerepeket kap (a Vasember 123 elkerülte ezt a csapdát). Az X-Ment a First Class rebootolta, ami simán jobb film az Avengers 2-nél, sajnos a DoFP valóban lehetett volna jobb, mondjuk azt egy polcra tenném az A2-vel (másért voltak problémások). Az Apokalipszis majd eldönti, működik-e továbbra is a külön út. A baj az, hogy a Marvel Studios útja se stabilabb, azért kár feladni a Fassbender-McAvoy párost és stílusukat.
(A MoS-t hagyjuk, az még fanficnek is gyenge.)
én most nem a fényképezési meg történetvezetési stílusról beszélek, hanem inkább az akció jelenetekről amik az X franchiseban még mindig a késői kilencvenes évek szintjén stagnálnak legtöbbször. Ezért (is, többek között) volt az Avengers nekem nagy szám, mert végre láttuk nagyvásznon milyen is amikor egy szuperhős csapat együtt rúgja szét a rosszfiúk hátsó felét. Az X-mennél meg még mindig az megy, hogy Wolverine ugrik egyet, Cyclops meglő valakit, Magneto lebegtet egy kocsit, stb stb. Nem adaptálja vászonra a képregényem látványosságát, dinamikáját.
ÉS persze, első a sztori, de ezeket a filmeket azért nem csak azért nézzük, hogy lássuk McAvoyt és Fassbendert lelkizni egy órán át.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9094 Dátum: 2015. Augusztus 08., 08:26:17 »
Idézetet írta: Balakin link=topic=9.msg120280#msg120280
Amit nem értek, hogy a többi Fox produkció miért nem ilyen? A korai review-k Trunk új F4 filmjéről nagyon negatívak (de nagyon) és szvsz az X-men filmeket is rebootolhatnák már, mert 2000-ben még oké volt az X-men meg X2, ez volt a maximum amit ki tudtak hozni a szuperhős filmekből, de a tavalyi DoFP is még mindig ugyan azon a szinten volt, ami a MArvel felhozatalához, de még a Man of steelhez képest is lapos és unalmas (amúgy a DoFP lehet egy tök jó film lenne ha nem X-men lenne és végig azt várnám mikor ér már fel a film a karakterekben rejlő potenciálhoz).

Nem értek egyet, szerintem kifejezetten jó, hogy az X-filmek nem szürkültek be a Marvel Studios filmek egyformaságába. Jókat röhögtem a Hangyán és az Avengers 2-n is, de főleg az utóbbinál már szinte kétségbeejtően hiányoztak az ötletek, amit nem lehet a végtelenségig CGI-vel pótolni. Robert DJr is kopik, ha egysíkú szerepeket kap (a Vasember 123 elkerülte ezt a csapdát). Az X-Ment a First Class rebootolta, ami simán jobb film az Avengers 2-nél, sajnos a DoFP valóban lehetett volna jobb, mondjuk azt egy polcra tenném az A2-vel (másért voltak problémások). Az Apokalipszis majd eldönti, működik-e továbbra is a külön út. A baj az, hogy a Marvel Studios útja se stabilabb, azért kár feladni a Fassbender-McAvoy párost és stílusukat.
(A MoS-t hagyjuk, az még fanficnek is gyenge.)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9093 Dátum: 2015. Augusztus 06., 08:24:32 »
Annyira hasonlít valakire. Mintha az Ezüst utazót ketrsztezték volna a Jamie Foxxos Electroval.

Van benne egy kis T-1000-es utánérzés is  ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9092 Dátum: 2015. Augusztus 06., 00:45:13 »
Borzalmas.

Mármint nem úgy, ahogy ők akarták.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9091 Dátum: 2015. Augusztus 05., 19:39:21 »
Az új Fátum így nyomja:

Annyira hasonlít valakire. Mintha az Ezüst utazót ketrsztezték volna a Jamie Foxxos Electroval.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9090 Dátum: 2015. Augusztus 05., 14:14:05 »
én amúgy nem szeretem Deadpool-t, de nagyon nem, egyedül Remender UXF-ában bírtam, mert ott nagyon visszafogott volt és tetszett a lelkizése (amit emlékeim szerint DP fanok szóvá is tettek, hogy karakteridegen, de lehet csak valami idióta volt, nem tudom, mert nem sok DP-t olvastam).
Viszont ez a trailer eléggé úgy tűnik, hogy telibe talált, még lehet én is moziban nézem, mert miért is ne (haverokkal persze, akik bírják a karaktert).
Amit nem értek, hogy a többi Fox produkció miért nem ilyen? A korai review-k Trunk új F4 filmjéről nagyon negatívak (de nagyon) és szvsz az X-men filmeket is rebootolhatnák már, mert 2000-ben még oké volt az X-men meg X2, ez volt a maximum amit ki tudtak hozni a szuperhős filmekből, de a tavalyi DoFP is még mindig ugyan azon a szinten volt, ami a MArvel felhozatalához, de még a Man of steelhez képest is lapos és unalmas (amúgy a DoFP lehet egy tök jó film lenne ha nem X-men lenne és végig azt várnám mikor ér már fel a film a karakterekben rejlő potenciálhoz).

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9089 Dátum: 2015. Augusztus 05., 10:17:38 »
Meglepő a Foxtól, de ez egész pofásan néz ki. Szerintem hangulatilag messze közelebb áll a DP képregényekhez, mint akármelyik eddigi X film a saját alapanyagához...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9088 Dátum: 2015. Augusztus 05., 08:45:47 »
És ez kapott 13-as besorolást? :D

Attól messze lesz ;)

Szerencsére tocsog a vértől és a káromkodásoktól, úgyhogy nem lesz gond.
+1 vicc: Vak Al!! Már alapból poén, hogy ő lett a filmben a kötelező nigger ;D
A Weapon-X program bemutatása is kellően nyomasztó, az X2 hangulatát hozza... de hirtelen elsütöttek egy baromi jó Green Lantern utalást: "Please don't make the supersuit green... or animated!"  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 05., 09:06:47 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9087 Dátum: 2015. Augusztus 05., 08:42:22 »
Sajnos a 2000-es évek elején mi is megtapasztalhattuk, ugyanis a Viasat átment olcsójánosba, és egyik percről a másikra romániai magyarokkal szinkronizáltatta a sorozatait. Iszonyat botrány kerekedett belőle a Star Trek fanok körében, szerencsére a nyomásnak engedve új szinkront  csináltattak hozzá.
Hú, erre emlékszem. Talán az utolsó évadot kezdték el, hosszú kihagyás után. Nagyon vártam, leültem a TV elé, és... nem akartam hinni a fülemnek. Tényleg azt hittem, hogy ez csak vicc. Nem csodálom, hogy a népharag meghátrálásra késztette a V3-at.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9086 Dátum: 2015. Augusztus 05., 08:09:59 »
És ez kapott 13-as besorolást? :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9085 Dátum: 2015. Augusztus 04., 23:28:00 »
Sajna az, hogy van rosszabb az még nem javít az itteni minőségen :D

 De a román szinkron olyan mintha négy ember mondaná fel az egészet (férfi, nő, kisfiú, kislány), plusz annyira elüt a filmtől, hogy zavaró.

Sajnos a 2000-es évek elején mi is megtapasztalhattuk, ugyanis a Viasat átment olcsójánosba, és egyik percről a másikra romániai magyarokkal szinkronizáltatta a sorozatait. Iszonyat botrány kerekedett belőle a Star Trek fanok körében, szerencsére a nyomásnak engedve új szinkront  csináltattak hozzá.

Székely akcentus

A szinkroncégek vezetői az okokat boncolgatva gyakran felemlegetik az „erdélyi szinkront” is, az elnevezés a nagyváradi székhelyű Zone Stúdiót takarja. Szélesebb körben 2002-ben vált ismertté a cég neve, méghozzá a Viasat 3-on futó Star Trek Voyager című sorozat kapcsán. A csatorna szinkronügyeit intéző svéd SDI-nél arra gondoltak, hogy lefaragják a költségeket. Rá is találtak az olcsó árat ajánló nagyváradi stúdióra, amely akkoriban még zömében erdélyi színészeket alkalmazott.

A sorozat rajongói először azt hitték, hogy valamiféle Star Trek-paródiát látnak. Az egy dolog, hogy mindenkinek más lett a hangja, de akadt olyan szereplő, aki székely akcentussal szólalt meg. Ráadásul korábban – a sorozat egyedi nyelvezete miatt – külön szaklektort is alkalmaztak idehaza, az erdélyi verzióban azonban ez elmaradhatott, mert az epizódok tele voltak félrefordításokkal. Mindezt olyan mértékű nézői felháborodás kísérte, hogy a Viasat 3 akkori menedzsmentje kénytelen volt elismeri, hogy ebben a formában élvezhetetlen a sorozat, és új szinkront készíttettek a Balog Mix stúdióval.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9084 Dátum: 2015. Augusztus 04., 23:09:50 »
Nem tudom, ez eddig csak nekem maradt-e ki, de mire véget ért én majdnem behugyoztam a röhögéstől. Akkora parasztság lesz, hogy nekem most azonnal kell!!!
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9083 Dátum: 2015. Augusztus 04., 18:01:29 »
Sajna az, hogy van rosszabb az még nem javít az itteni minőségen :D

De én technikailag értem, nem fordításilag. Igen, a magyar szinkron sokszor félrefordít, vagy esetleg nem passzol a magyar hang a színészhez/karakterhez. De a román szinkron olyan mintha négy ember mondaná fel az egészet (férfi, nő, kisfiú, kislány), plusz annyira elüt a filmtől, hogy zavaró. A magyar szinkron legalább rendesen van keverve és baromi sok szinkronszínész van, néhány konkrétan legendás. :)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9082 Dátum: 2015. Augusztus 03., 00:08:43 »
Lengyelországban ma is dívik a filmek alatti narrátorozás, amit mi a '80-as évekkel magunk mögött hagytunk... amikor egyetlen pacák olvasta fel magyarul az egész filmet rezzenéstelen hangon. Pár felejthetetlen emlék is fűződik hozzá, pl. a Kommandóban, amikor eltévesztette a narrátor a főszereplő lánya nevét, de nem vették újra: "Hozzátok Johnny-t... öö... Jennyt"  :lol:
Mondjuk a Kommandó azóta is alapfilm nálam Arnoldtól az egysoros beszólásai miatt:

https://hu.wikiquote.org/wiki/Kommand%C3%B3_(film)#P.C3.A1rbesz.C3.A9dek

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9081 Dátum: 2015. Augusztus 02., 21:45:51 »
Egy szavatok se lenne a magyar szinkron minőségére ezentúl, ha megnéznétek akár egy 20 perces rajzfilmet román szinkronnal. Katasztrófa.

Sajna az, hogy van rosszabb az még nem javít az itteni minőségen :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9080 Dátum: 2015. Augusztus 02., 20:52:33 »
Egyszer láttam egy műholdas csatornán a Sötét lovag kihallgatásos jelenetét alámondásos román szinkronnal, orosz felirattal. Érdekes volt.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9079 Dátum: 2015. Augusztus 02., 20:45:11 »
Hála az égnek, csak feliratosan (egy-egy rajzfilmet szinkronizálnak le, de akkor is választhatsz feliratos vetítést is). Egy szavatok se lenne a magyar szinkron minőségére ezentúl, ha megnéznétek akár egy 20 perces rajzfilmet román szinkronnal. Katasztrófa. Legalább van annyi eszük, hogy nem is erőltetik.

Nem elérhető P.Eryka

  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 158
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Nő
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9078 Dátum: 2015. Augusztus 02., 18:59:10 »
Sajnos csak feliratozva. Ezért nem járok moziba...

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9077 Dátum: 2015. Augusztus 02., 18:16:32 »
Romániában feliratozva vetítik a filmeket, vagy szinkronizálva?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9076 Dátum: 2015. Augusztus 02., 14:36:33 »
Szerintem Romániában a latveriai, zseniális Fátum úgyis érzékeny téma, túlságosan hajaz a Kárpàtok Géniuszára  :hehe:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #9075 Dátum: 2015. Augusztus 02., 09:35:54 »
Imádom a helyi mozit, ahova járni szoktam. Az utóbbi pár Marvel filmnél (Winter Soldier, Ultron, Antman) fan-made posztereket tettek ki, de ez most...  :lol:

http://www.oradeashoppingcity.ro//ro/filme/item/1633
A Google biztos ezt adta ki első találatra.  :lol:

Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.