Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1159576 alkalommal)

0 Felhasználó és 149 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8984 Dátum: 2015. Június 01., 08:17:57 »
Én még adós vagyok vele.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8983 Dátum: 2015. Június 01., 00:55:32 »
Végre megnéztem a Mad Max: Fury Road-ot. Hát azt a betyár mindenit, ez odacsapott rendesen  :blink:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8982 Dátum: 2015. Május 30., 21:19:28 »
Ha valaki még nem látta volna. VIGYÁZAT: megtekintése fizikai fájdalmakat okozhat.
Kár, hogy pár évet elkéstek ezzel az exploitation omázs dologgal, 5-8 éve kedvenc filmem lett volna (amikor olyanok jöttek ki mint a Planet terror vagy a Dead snow). De mivel ez egy crowd funded fél órás kis őrület, nem nagyon tudok haragudni rá.
Ja és elég igényesen is van megcsinálva.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8981 Dátum: 2015. Május 29., 22:42:00 »
Az első Wolverine Limited Series-re gondoltam. (Amiből aztán borzasztó film készült... Jobban meggondolva, talán hagyni kellett volna ezt a sztorit. Annak idején nagyon menő volt nindzsának lenni, volt Last Ninja, American Ninja, Teenage Ninja Mutant Turtle, még Ninja Rabbit is, annak a kezdőképe eléggé priceless volt:

De akármilyen jó is az eredeti 198x-ben papíron, 201x-ben a modern nindzsák a filmvásznon egyszerűen nevetségesek.)

Nekem semmi bajom a Tony után ugró páncéllal; te kifogásoltad az LXG fizikáját, és a valóságban Jarvis még a konzervdobozt pattogtatná, amikor Tony-ból már graffiti lesz a járdán. Az ilyeneket el kell fogadni az ilyen filmekben.

Az Avengers toronyról jut eszembe, nekem nagyon hiányzott az Avengers 2-ből Pepper, a Tony-val és később Coulsonnal folytatott pár perces oda-vissza szólogatása a film egyik legjobb része. ("Ön Tony Stark élethű másával beszél...") Baromi jó még a Tony vs. Thor előtti szöveg ("Mi ez, a Shakespeare-összes? 'Jó anyád tudja-é, hogy ruháit viseléd?'" "A kocka el van vetve..."), ezeknek csak a halvány árnyéka van meg a második részben (pl. Thor és Rhodey és mégvalaki). Mondjuk amikor a Kapitány odaáll a pörölyhöz és Thor idegesen pillog, az baromi jó, meg ahogy Tony és Rhodey próbálják páncélos kézzel felemelni - csak az elsőben nem pillanatokat hoztak így össze, hanem több perces jeleneteket. (Persze voltak pillanatok is: "Csak a frászt hozta a galambokra... menjen dokihoz, fiam!")
nade a páncél nem utánazuhant Tonynak, hanem votl hajtúműve meg ilyesmi.
Az AoU-ba nagyon bajosan fért volna be több vices pillanat, annyi szereplővel és sztorival kellett Whedonnak zsonglőrködnie.
De kinek a pap kinek a paplan, én a magam részéről örülök, hogy nekem tetszett és tapsikoló 8 éves kisgyerek voltam a moziban. Emelem kalapom Mr. Whedon előtt (sokadszorra immáron).

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8980 Dátum: 2015. Május 29., 12:11:52 »
Közben Pókember leült sakkozni:


Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8979 Dátum: 2015. Május 29., 12:06:50 »
Az első Wolverine Limited Series-re gondoltam. (Amiből aztán borzasztó film készült... Jobban meggondolva, talán hagyni kellett volna ezt a sztorit. Annak idején nagyon menő volt nindzsának lenni, volt Last Ninja, American Ninja, Teenage Ninja Mutant Turtle, még Ninja Rabbit is, annak a kezdőképe eléggé priceless volt:

De akármilyen jó is az eredeti 198x-ben papíron, 201x-ben a modern nindzsák a filmvásznon egyszerűen nevetségesek.)

Nekem semmi bajom a Tony után ugró páncéllal; te kifogásoltad az LXG fizikáját, és a valóságban Jarvis még a konzervdobozt pattogtatná, amikor Tony-ból már graffiti lesz a járdán. Az ilyeneket el kell fogadni az ilyen filmekben.

Az Avengers toronyról jut eszembe, nekem nagyon hiányzott az Avengers 2-ből Pepper, a Tony-val és később Coulsonnal folytatott pár perces oda-vissza szólogatása a film egyik legjobb része. ("Ön Tony Stark élethű másával beszél...") Baromi jó még a Tony vs. Thor előtti szöveg ("Mi ez, a Shakespeare-összes? 'Jó anyád tudja-é, hogy ruháit viseléd?'" "A kocka el van vetve..."), ezeknek csak a halvány árnyéka van meg a második részben (pl. Thor és Rhodey és mégvalaki). Mondjuk amikor a Kapitány odaáll a pörölyhöz és Thor idegesen pillog, az baromi jó, meg ahogy Tony és Rhodey próbálják páncélos kézzel felemelni - csak az elsőben nem pillanatokat hoztak így össze, hanem több perces jeleneteket. (Persze voltak pillanatok is: "Csak a frászt hozta a galambokra... menjen dokihoz, fiam!")

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8978 Dátum: 2015. Május 28., 23:41:27 »
Szerintem az LXG-ről elég árulkodó, hogy Connery ez után a film után döntött úgy, hogy soha többé nem forgat.
én úgy tudtam alapból ez volt  tervezve utolsó filmjének, mert egy nagy blockbuster-el akart visszavonulni és azt hitte ez lesz az, aztán mégse, közben összebalhézott a rendezővel is (amiel azt hiszem nem volt egyedül), töke tele lett az egésszel és visszavonult szép csendben (nem csinált sajtó körutat meg semmi,  de lehet tévedek).

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8977 Dátum: 2015. Május 28., 22:32:15 »
Szerintem az LXG-ről elég árulkodó, hogy Connery ez után a film után döntött úgy, hogy soha többé nem forgat.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8976 Dátum: 2015. Május 28., 22:04:38 »
meg a borzalmas cgi-tól, sablon sztoritól és a nem létező fizikától.

Kádárral szólva: "Nem a CGI kicsi, hanem a pofátok nagy!"  :hehe: Hyde egy kicsit necces volt, de az egészben sehol sem volt egy olyan nevetséges jelenet, mint mondjuk amikor James Bond a repülő után ugrik motorral :D vagy mikor az Avengersben Tony után ugrik a páncél, meg az egész Helicarrier úgy, ahogy van...
A sztori az ilyen filmekben, de még a képregényekben se szokott különösebben extra lenni. Milyen sztorija van egy Wolverine LS-nek vagy a 300-nak, hogy Frank Miller környékéről válogassunk?
Wolverine LS?
sokkal, sokkal több potenciál volt a LoEG filmben mint amit kiaknáztak végül és ez látszott is rajta. Függetlenül attól mennyi sztori volt a képregényben. A Tony után "ugró" páncéllal nem tudom mi bajod.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8975 Dátum: 2015. Május 28., 11:14:05 »
meg a borzalmas cgi-tól, sablon sztoritól és a nem létező fizikától.

Kádárral szólva: "Nem a CGI kicsi, hanem a pofátok nagy!"  :hehe: Hyde egy kicsit necces volt, de az egészben sehol sem volt egy olyan nevetséges jelenet, mint mondjuk amikor James Bond a repülő után ugrik motorral :D vagy mikor az Avengersben Tony után ugrik a páncél, meg az egész Helicarrier úgy, ahogy van...
A sztori az ilyen filmekben, de még a képregényekben se szokott különösebben extra lenni. Milyen sztorija van egy Wolverine LS-nek vagy a 300-nak, hogy Frank Miller környékéről válogassunk?

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8974 Dátum: 2015. Május 28., 10:53:53 »
http://sfmag.hu/2015/05/28/a-v8-tarsadalma-mad-max-a-harag-utja/

A legjobb akciófilm mostanában. Nem tökéletes, de nem is az a lényeg. Az Avengers meg sehol nincs sajnos...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8973 Dátum: 2015. Május 28., 10:23:05 »
meg a borzalmas cgi-tól, sablon sztoritól és a nem létező fizikától.
kora vasárnap délutáni családi matinénak szódával elment. Csak tudod nehéz elvonatkoztatni a képregényől amikor ugyan az az alapötlet, a cím, és még ki is írják, hogy "based on..."

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8972 Dátum: 2015. Május 28., 08:10:54 »
Pedig önmagában jó volt az LXG. El kell vonatkoztatni az azonos című képregénytől ;)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8971 Dátum: 2015. Május 28., 07:48:33 »
A FOX mostanában sok olyat tesz, amit nagyon nem kéne.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8970 Dátum: 2015. Május 27., 21:45:12 »
A FOX megint dolgozik egy League of Extraordinary Gerntlemen filmen (reboot persze). Inkább ne tennék...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8969 Dátum: 2015. Május 27., 18:13:41 »
Fészkelődött, hogy lazának tűnjön és véletlenül kinyitotta  :nezze:
Szerintem is csak véletlenül nyitotta ki, aztán meg óvatosan próbálta visszazárni, hogy ne tűnjön fel, milyen béna volt. Nem sikerült.  :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8968 Dátum: 2015. Május 27., 17:28:02 »
Az nekem is gyanús volt, ügyesen eltereli Jemma figyelmét, közben kinyitja azt az izét, majd gyorsan kereket old, és gondosan bezárja az ajtót.
nagyon fura, de miért tette volna?

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8967 Dátum: 2015. Május 27., 16:12:13 »
Luc Besson filmet forgat a Valerian című sci-fi képregényből Dane DeHaan és Cara Delevingne főszereplésével. Remélem legalább olyan jó lesz mint az Ötödik Elem.  :pogo:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8966 Dátum: 2015. Május 27., 13:44:07 »
Fészkelődött, hogy lazának tűnjön és véletlenül kinyitotta  :nezze:

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8965 Dátum: 2015. Május 27., 12:19:25 »
Az Avengers megtekintése után rávetettük magunkat a maradék három SHIELD-re. Hát belecsaptak a lecsóba... Mack nem is csak a lecsóba :D szerintem brutál jó volt a finálé!
Most már talán nem spoiler: a végén Fitz kinyitotta a tárolót, vagy csak beleláttam? Mack kifejezetten mondta, hogy soha nem fogják kinyitni, Fitz meg ott matatott valamit (mintha még egy kattanás is hallatszott volna) és utána kiment és becsukta az ajtót. Csak nekem gyanús?

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8964 Dátum: 2015. Május 25., 13:54:18 »
Jarvison dolgozni kellett volna még, a fejlettebb technológia pedig gyakorlatilag a felelőtlen, lusta Tony és a befolyásolható Banner ölébe hullt.

A többi: Hát biztos, hogy túl megengedő vagyok, de szvsz egy szuperhős moziba ezek simán beleférnek. Pláne ha annyira élveztem a végeredményt.

Nekem az a rész tetszett a legjobban, amikor Hawkeye lenyomta a hegyi beszédet Wandának, és a trailerből már tudtam, hogy jön a kis hölgy ajtókivágódós jelenete. Ott éreztem igaszán, hogy milyen jó megelevenedni látni ezeket a képregényekből ismert figurákat.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8963 Dátum: 2015. Május 25., 11:20:30 »
Ultron eredettörténete meg ezer sebből vérzett. Tony véderőt akar, eddig oké. De minek ehhez szuper-IQ? Tonynak az összes fegyverét és eszközét remekül kezeli Jarvis, sőt Veronica még Jarvis távollétében is kiválóan funkcionál. Szóval akkor mire kell Jarvisnál jobb mesterséges intelligencia? De tegyük fel, hogy kell. Akkor miért nem fejlesztik tovább őt, hiszen lámpaoltogató automataként kezdte és azóta elég jó feltupírozták, teljesen logikus lépés lenne a következő Jarvisra bízni a védőpajzsot.
Innentől meg végig "plot convinience" a sztori. Loki jogara egyszerre szuperszámítógép és elmekő?!... ezt valaki meg tudja magyarázni? A Hidra robotokkal kísérletezik, hogy meglegyen a redshirt army. Ultron hipphopp létrejön és csuklóból lenyomja Jarvist, aztán ki akarja nyírni az emberiséget. Könyörgöm, ennél elcsépeltebb troposz nincs az egész sci-fi irodalomban, a zseniális Tonynak meg valahogy mégse jut eszébe, hogy ezt a cuccot talán nem úgy kéne összedobni, hogy egyből nekieshessen a teljes fegyverrendszerének. Erre szavaim sincsenek, akkora baromság. És ezt az egészet a Vörös Boszi valahogy előrelátja, mert hagyja, hogy Tony elvigye a jogart. Erre tényleg csak én mondom, hogy WTF?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8962 Dátum: 2015. Május 25., 07:18:38 »
Igen, de nem hiszem, hogy létezik olyan kézi fegyver, amivel két-három napon át kell szemezned a szüleid holttestétől nem olyan messzire úgy, hogy a Stark feliratú tárgy bármikor berobbanhat... úgy, hogy mozdulni sem mertek  mert féltek, hogy attól robban be...
Vonatkoztass el a két-három naptól és a filmbeli történettől, és megérted a hasonlat lényegét.  ;) Itt a lényeg az, hogy az indíték alkotása eléggé megkérdőjelezhető, hogy az igazi tettesek keresése helyett a fegyver gyártóját nevezzük meg bűnbaknak, még ha a naivitás-faktort is hozzá vesszük, amit Aldarion mond. Én azért ennél többet vártam volna. Bár nem mintha a képregényekben jobban kidolgoznák az okokat (akár egy-egy eventnél), ott is inkább mindig az okozatokat látjuk és kész.

Amúgy jól levezetted a történetet, Aldarion. Valóban ez volt a filmben az ikrekkel, de ez engem végig zavart legbelül. Annyira negatív karaktert akartak belőlük csinálni az elején, hogy olyasmi legyen, mint ami a képregényekben volt, hogy az már szó szerint fájdalmas volt. Persze ügyeltek arra, hogy ne csináljanak olyat, ami kizárná, hogy később a jó oldalon harcoljanak
(pl nem öltek embert). Komolyan mondom, még az is hihetőbb lett volna, ha parancsra teszik az egészet, bár ez meg csak a Hidra esetében lehetett volna ellőni, mert azt már nem magyarázná meg, hogy utána miért álltak Ultron oldalára.

Egyáltalán kiderült, hogy kik lőtték ki azokat a gránátokat?
Nem. Vagy ha mégis, akkor az is a vágóasztalon végezte.

Állítólag a Prometheus is zseniális, ha a kimaradt jeleneteket is nézzük. Mégis egy kalap szart láttam a moziban!
Egyáltalán készült abból rendezői változat? Mert én sehol sem találkoztam vele, de még az extrák között sem a kimaradt jelenetekkel.  :nemtudom:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8961 Dátum: 2015. Május 24., 23:26:26 »
Igen, ezt a másik fórumon is megjegyezték.  :D De ennyi erővel, ha Uzival lőtték volna le az ikrek szüleit, akkor sem a tettest utálták volna, hanem az izraelieket, amiért azok legyártották a fegyvert.

Igen, de nem hiszem, hogy létezik olyan kézi fegyver, amivel két-három napon át kell szemezned a szüleid holttestétől nem olyan messzire úgy, hogy a Stark feliratú tárgy bármikor berobbanhat... úgy, hogy mozdulni sem mertek  mert féltek, hogy attól robban be...

Amúgy a film hihetetlenül tömör volt, de hiányosságai na azok nem voltak... szerintem még tízszeri újranézés után is fogok benne újdonságokat találni, de, hogy valami ne lenne jól kifejtve vagy hiányozna? Maximum letudták egy pillantással... konkrétan pislogni sem érdemes film közben mert lemaradsz a feléről :D


Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8960 Dátum: 2015. Május 24., 22:26:40 »
Lehet hogy bennem van a hiba, de én egész mást láttam az ikrek történetében: naivitást.

Adva van egy kelet-európai szovjet utódállam, ahol meglehetősen erős a Hidra befolyása. Nem nehéz elképzelni, ahogy a politikai gépezet ezerrel ontja magából az agymosó propagandát, miszerint Amerika a Gonosz, a lakói a Sátán megtestesülései... Aztán adva van egy különleges képességgel bíró ikerpár, akik még BEFOLYÁSOLHATÓ gyerekekként elveszítették a szüleiket, mert a sátáni fegyvergyáros, az amerikai Tony Stark épített egy rakétát, amit épp arra a házra lőttek ki, ahol ők éltek. Azután megjelent egy ember, aki megmondta nekik, hogy a képességeikkel egy nap megvédhetik a saját népüket az ős gonosz ellenségtől... ők pedig a beléjük ivódott propaganda és a saját naivitásuk hatására ezt be is vették. Ha ezt vesszük alapul, akkor nem lehetett nehéz beadni nekik, hogy a Bosszúállók gonoszak, hisz nézzük csak: az egyikük épp a sátáni fegyvergyáros, aki miatt árván maradtak. A másik egy eleven amerikai zászló. Aztán ott egy titkos ügynökség, ami ugyan világszerte ténykedik, de gondolom nem nehéz beadni róluk az amúgy is megkeseredett embereknek, hogy valójában az amerikai érdekek védelme a feladatuk. Ha valamit tudunk, akkor az az, hogy a Marvel univerzumban létezik ez az agy mosott nemzet jelenség, elég csak Fátumra és Latvériára gondolni, de a valóságban is tudok erre példát hozni, úgy hívják Észak-Korea...

Ami meg a naivitást illeti, a film több ponton látványosan utal rá - főleg Wanda reakcióiból lehetett ezeket levenni: a Hidra bukása után gondolkodás nélkül Ultron mellé álltak, mert a Bosszúállók ellensége. Azonban amikor elkészült a végleges test, és az áttöltés során beleolvasott az agyába, látványosan megdöbbent - lerítt róla, hogy egy világ omlott össze benne -, hogy Ultron átverte őket. Azután amikor ezt követően összecsaptak a Bosszúállókkal, teljesen összezavarodtak, hogy a Kapi mindent félre dob, csak hogy az utasokat mentse a vonaton, ami nem passzolt össze a fejükben az ellenségről kialakított képpel. Míg a fináléban Clint monológja után Wandán látszott, hogy életében először bíztak rá egy ilyen horderejű döntést (de az is lehet, hogy akkor kellett először valamiben önállóan, sugalmazások nélkül döntenie). Nem szabták meg, mit tegyen, nem mondták meg neki, mit válasszon, csak rábízták a döntést, és ez láthatóan fokozta a kétségbeesését...

A film többi alant felvetett hibájára nem tudok mit mondani, de az ikrek vonalát látva, végiggondolva és mögé nézve bennem ez a kép állt össze, és szerintem hihető. Két naiv fiatal, akik abban nőttek fel, hogy gyűlölniük kell Amerikát, amit a személyes tragédia csak még jobban megszilárdított bennük, aztán hirtelen elkezdett darabokra hullni az addigi világkép és egy egész új szituációval kellett szembenézniük.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8959 Dátum: 2015. Május 24., 21:16:34 »
Én simán el tudom képzelni, hogy látták a feliratot a bombán, majd Tony-t a playboyt a People magazin címlapján vigyorogni és berágtak rá. Aztán amikor Tony már békepárti lett, azt már nem hitték el róla. Feltételezték hogy átveri a világot, és ez csak tovább gerjesztette a haragjukat. Így Strucker már könnyen bepalizhatta őket.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8958 Dátum: 2015. Május 24., 21:12:39 »
Egyáltalán kiderült, hogy kik lőtték ki azokat a gránátokat?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8957 Dátum: 2015. Május 24., 20:57:39 »
Egyébként egy fegyvergyáros azért más tészta, mint egy repülőgépgyár. Előbbi gyilkos eszközöket gyárt, amiről tudja, hogy mire fogják használni. Pont erről szól Tony karakterfejlődése is az első Ironman moziban.
Igen, ezt a másik fórumon is megjegyezték.  :D De ennyi erővel, ha Uzival lőtték volna le az ikrek szüleit, akkor sem a tettest utálták volna, hanem az izraelieket, amiért azok legyártották a fegyvert.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8956 Dátum: 2015. Május 24., 20:53:44 »
Érdekes, nekem az első volt laposabb és a második a katartikus élmény. Igaz az elsőt csak dvd-n láttam. De Loki és a csiturik engem nem hoztak lázba. A húgomnak viszont szintén az első tetszett, viszont a második nem. Igaz, amikor az AoU-t néztük fáradt volt.  :m-cap:

Egyébként egy fegyvergyáros azért más tészta, mint egy repülőgépgyár. Előbbi gyilkos eszközöket gyárt, amiről tudja, hogy mire fogják használni. Pont erről szól Tony karakterfejlődése is az első Ironman moziban.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8955 Dátum: 2015. Május 24., 19:33:26 »
Én pont egy hete néztem meg a filmet, akkor egy másik fórumon hasonló véleményt írtam a filmről. Bekopizom ide is, hogy tudjunk róla itt is vitázni:

Tegnap végre én is megnéztem. Még egyelőre ülepednie kell a filmnek, és eléggé vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Még azért párszor biztos meg kell nézni, hogy pontosan, minden részlet a helyére kerüljön. Alapvetően nem volt rossz, de nem is volt számomra annyira földhöz vágó, mint az első rész. Az akciók látványosak, a karakterek többet szerepelnek benne, röviden jó volt. DE. Valahogy folyamatosan hiányérzetem volt a film alatt. Nem tudom pontosan mi, de valami, az a plusz ami különlegessé tesz egy filmet, és ami az első résznél még érezhető volt, az most itt hiányzott. A legjobban talán úgy tudom megfogalmazni az egészet, hogy nagyon érződött a filmen, hogy egy nagy történet középső darabja, és kevésbé az, hogy a többi film nélkül önmagában is megállná a helyét. Olyan, mint egy könyvnek a közepe. Szépen lassan haladnak előre a történetben, szövögetik a szálakat és emelik folyamatosan a feszültséget a végső nagy katarzisra. Csak ahogy egy könyv esetében is, aminek csak a közepét olvasod el és utána leteszed, úgy ennél a filmnél is pont ez az érzés maradt meg bennem. Évek múlva, egyben megnézve a három (pontosabban négy) részt, biztos máshogy fog hatni az emberre, de most ez így kevésbé működik.

Na de most egy kicsit a cselekményről:

Minél többet gondolkodok a filmen, annál jobban csalódok Ultronban. Az előzetesekben sokkal komolyabban fel volt építve a karakter, mint végül önmagában a filmben. Még valahogy az első belépője is tökösebben jött ki az előzetesben, mint a filmben. Persze jó volt látni, ahogy folyamatosan fejlődött, de sajnos ő nem tudta úgy uralni a negatív szerepet, mint Loki az első részben. Igaz, mondhatjuk azt, hogy ott más volt a színész, de akkor is. Végig inkább mellékszereplőnek tűnt a filmben, mint az igazi, hatalmas, világot elpusztító nagy ellenségnek. Struckertől is többet vártam volna. Ennyi erővel őt is kár volt bevezetni az univerzumba, bár azt nem tudom, hogy a sorozatban mennyi szerepe volt, ha volt egyáltalán. Viszont ami egyértelműen nagyon erőltetett volt, az az ikrek motivációja, hogy ők miért is állnak/álltak a Hidra és később Ultron oldalán. Mert a személyes tragédia még egész jól fel volt építve, de amikor azzal indokolták, hogy utálják a Bosszúállókat és főleg Vasembert, mert a bombára, ami majdnem megölte őket gyerekkorukban Stark felirat volt írva, már majdnem hangosan felnevettem a vetítés alatt. Ez olyan, mintha a 2001-es terrortámadás után az áldozatok hozzátartozói nem a terroristákat okolták volna a tragédiáért, hanem a Boeinget, hiszen azok gyártották a repülőgépeket amelyek a tornyokba csapódtak. Szóval röhej. Ennél azért komolyabb indokot is gyárthattak volna az írók, mert ez már vicc kategória.
Az egyik szereplő halála viszont jól ki volt találva. Sajnos a film előtt belefutottam egy spoilerbe, így tudtam, hogy ki fog meghalni, de még így is jól eltaláltnak (szó szerint   :D ) éreztem. Valóban végig azt lehetett hinni, hogy más fog meghalni, így tényleg egy váratlan húzás volt. De ha már Higanyszálról beszélünk, valóban jobban ki volt dolgozva az X-Menben. Kár érte, ebből is láthatjuk, hogy lett volna benne potenciál.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.