Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1158661 alkalommal)

0 Felhasználó és 108 vendég van a témában

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8442 Dátum: 2014. November 13., 23:53:10 »
Megnéztem megint a Guardians fo the galaxy rendezőjének GotG előtti filmjét, a Super-t (plussz Gregg Henry, Michale Rooker és Tyler Bates a zeneszerző itt is).
Első ránézésre Kick-ass rip offnak tűnik de, akármennyire is bírom a Kick-asst, a Super valahogy sokkal többet tud nyújtani nekem.
Kezdetnek pl azt, hogy nem próbál meg menő lenni, nincs Hit-girl, nincs duplaszaltós koreográfia. Ez egy ritka mód el@&đott film, a szó pozitív értelmében.
Néha kínos nézni a szereplők bénázását (persze direkt), néha egyáltalán nem értünk velük egyet (sokszor) de mégis az egész olyan jól össze van fűzve, jól van írva és rendezve, hogy nem tudom nem szeretni. És persze megcsinálja azt, ami az egyik kedvenc történetmesélési húzásom, hogy a sok vér, mocsok és depresszív dolog közül kihoz egy pozitív sztorit.
Ajánlott darab, persze ízlés kérdése erősen azért.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8441 Dátum: 2014. November 10., 17:48:50 »
kicsit megölte a hangulatot, de kb ugyan olyan volt, mint a Titanic a Doomsday végén. Igazából volt sok más hasonlóság is (a tök fölösleges és semmiből előhúzott, álomból felébredős rész Clara-val és Dannyvel).
A zárójelenet után volt egy trailer is aminek kb Alien hangulata volt, aztán meg megjött a Télapó :D Kíváncsi vagyok.

más:
How to train your dragon 2: AWESOME! Mindenki nézze meg. pont.
LEGO movie: csak beadtam a derekam. Egyszer elment. a közepén majdnem feladtam az egészet de a végén a motivációs beszéd meghatott azért. Kisgyerekeknek abszolút jó. Igazából nem nagyon vagyok oda a LEGO-ért. Mármint tök jó játék, csak már így felnőttebb fejjel nem vonz, meg az egész dizájn nem jön be. De ez tök szubjektív, a LEGO még mindig az egyik leginnovatívabb játék a piacon és tök jó, hogy csináltak egy ilyen filmet ami kb a kreativitás ünneplése. Csak nem az én műfajom, ennyi (persze a Pacific Rim-et meg már kb 8adszor néztem meg a minap, szóval ennyit az ízlésvilágomról :D )

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8440 Dátum: 2014. November 10., 14:51:59 »
És mi a véleményed a záró jelentről, ami már előre vetíti a karácsonyi különszámot?  :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8439 Dátum: 2014. November 10., 13:07:22 »
Viszont továbbra is fenntartom, hogy Capaldi nagyon jó választás a Doktor szerepére, és összességében ez az évad régóta a legjobb volt.
egyetértek!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8438 Dátum: 2014. November 10., 12:20:53 »
A beszéd amugy maga nem rossz (it is a promise, meg, you gonna sleep well tonight, vagy ilyesmi)...
Ja, csak az a bajom, hogy az irányítás alatt állóknak teljesen mindegy, hiszen nincs szabad akaratuk. Nem lelkesítő beszéd hatására mentek vele, hanem azért, mert ez volt a parancs és ők vakon engedelmeskedtek. Ennyi erővel vicceket is mesélhetett volna nekik.
Az esetleges pár szabad léleknek jelenthetett valamit, de szerintem nem azok voltak többségben.

Viszont továbbra is fenntartom, hogy Capaldi nagyon jó választás a Doktor szerepére, és összességében ez az évad régóta a legjobb volt.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8437 Dátum: 2014. November 10., 12:17:55 »
Idézet
Danny beszéde meg rosszabb volt mint elsőre.
Ne is mondd. Könyörgöm, az ő kezében volt az irányítás! Ennyi erővel a kacsatáncot is levezényelhette volna nekik, akkor is vele mentek volna utána, ha parancsot ad.
A beszéd amugy maga nem rossz (it is a promise, meg, you gonna sleep well tonight, vagy ilyesmi) csak nem a hülye, komikus hangján kellett volna ordibálnia, hanem csöndben elmondania Clara-nak. A Brig gondolom azért nem volt az irányítása alatt, mert ő se nyomta meg a DELETE gombot az IPad-en.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8436 Dátum: 2014. November 10., 11:36:18 »
Osgood is. Egy ovodást nem lehetne így csőbe hőzni a "a Doctor nagyon büszke lesz rád" szöveggel.
De megmemnthető lett volna ez a jelenet is, ha mondjuk Missy, hmmm, nem is tudom, HIPNOTIZÁLJA AZ ŐRÖKET???? A Master állanóan hipnotizált mindenkit anno, simán megcsinálhatta volna ezt Missy is és akkor parásabb is lett volna a jelenet, hogy Osgood azt hiszi minden rendben, közben az őrök már fél órája Missy irányítása alatt vannak.

Igen, és gondoltam is rá, hogy már valahogy ő irányítja az őröket, ezért annyira magabiztos. De ez így, ahogy volt, nagyon gáz.
Osgoodnak meg annyit kellett volna tennie, hogy "Iiiigeeeen??? Nesze, itt van még egy kis szedatív cucc. Majd mesélj, mit álmodtál." Oszt' csókolom.

Idézet
Danny beszéde meg rosszabb volt mint elsőre.
Ne is mondd. Könyörgöm, az ő kezében volt az irányítás! Ennyi erővel a kacsatáncot is levezényelhette volna nekik, akkor is vele mentek volna utána, ha parancsot ad.
Bár ezt némileg aláásni látszik a végén a Brigadier/Cybermen megjelenése és tette, de egyrészt eléggé fanservice szaga volt (a szarabb fajtából), másrészt pedig amellett, hogy örültem Kate megmentésének, annak deus ex machina jellege eléggé zavart.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8435 Dátum: 2014. November 10., 10:59:10 »
Ja, Missy borzasztóan idegesítő. Ehhez képest Simm Mestere visszafogott volt.
Ja, és amíg kiszabadul a bilincsekből meg odasétál Osgoodhoz, az addig a háta mögött álló, és elméletileg a kezét remekül látó őrök mi a tökömet csinálnak? Azon kívül, hogy mozdulatlanul állnak még akkor is, amikor Missy már Osgoodnál van és lelövi őket?  :omg:
én annál a résznél már majdnem üvöltöztem a monitorommal. De az az egész jelenet borzalmas volt, nem csak az őrök, de Osgood is. Egy ovodást nem lehetne így csőbe hőzni a "a Doctor nagyon büszke lesz rád" szöveggel.
De megmemnthető lett volna ez a jelenet is, ha mondjuk Missy, hmmm, nem is tudom, HIPNOTIZÁLJA AZ ŐRÖKET???? A Master állanóan hipnotizált mindenkit anno, simán megcsinálhatta volna ezt Missy is és akkor parásabb is lett volna a jelenet, hogy Osgood azt hiszi minden rendben, közben az őrök már fél órája Missy irányítása alatt vannak.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8434 Dátum: 2014. November 10., 10:07:37 »
Ugye a Day of the Doctorban volt egy Zygon Osgood is. És emlékeim szerint nem derült ki mi lett a zygonokkal, csak annyi, hogy elkezdtek tárgyalni a UNIT-al.
A Captain Scartlet utalás meg a repülőn volt, a Doctor utalt a Captain Scarlet sorozatra de Osgood azt modnta, hogy a thunderbirdsre utal. Az indiai forma javította ki, aztán Osgood még reagált is rá valamit egy fél mondattal. De előtte 5 perccel meg közölte, hogy OCD-je van, szóval pont, hogy oda kéne figyelnie az ilyen apróságokra.
Ja, az a rész rémlik, de ez mostani megjegyzés nem. De elhiszem neked :)

Ja, Missy borzasztóan idegesítő. Ehhez képest Simm Mestere visszafogott volt.
Ja, és amíg kiszabadul a bilincsekből meg odasétál Osgoodhoz, az addig a háta mögött álló, és elméletileg a kezét remekül látó őrök mi a tökömet csinálnak? Azon kívül, hogy mozdulatlanul állnak még akkor is, amikor Missy már Osgoodnál van és lelövi őket?  :omg:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8433 Dátum: 2014. November 09., 22:46:54 »
Ezt most nem vágom.
Ugye a Day of the Doctorban volt egy Zygon Osgood is. És emlékeim szerint nem derült ki mi lett a zygonokkal, csak annyi, hogy elkezdtek tárgyalni a UNIT-al.
A Captain Scartlet utalás meg a repülőn volt, a Doctor utalt a Captain Scarlet sorozatra de Osgood azt modnta, hogy a thunderbirdsre utal. Az indiai forma javította ki, aztán Osgood még reagált is rá valamit egy fél mondattal. De előtte 5 perccel meg közölte, hogy OCD-je van, szóval pont, hogy oda kéne figyelnie az ilyen apróságokra.
Amúgy megnéztem még egyszer, de nem változott a véleményem, csak annyiban, hogy Missy egyre jobban zavar, Danny beszéde meg rosszabb volt mint elsőre. Pedig nem volt rosszul megírva (a nagy része legalábbis), csak rosszul volt prezentálva.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8432 Dátum: 2014. November 09., 20:18:47 »
Amúgy fan elmélet szerint az Osgood aki meghalt lehet, hogy Zygon volt, mert az igazi Osgood nem rontotta volna el a Captain Scarlet utalást
Ezt most nem vágom.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8431 Dátum: 2014. November 09., 11:32:43 »
Nem tudom igazából hova tenni ezt a részt. Vajon tényleg új útitársa lesz a következő évadban?
lehet, igazából ez egy jó búcsú neki, kb véget ért az arc-ja. Amúgy fan elmélet szerint az Osgood aki meghalt lehet, hogy Zygon volt, mert az igazi Osgood nem rontotta volna el a Captain Scarlet utalást

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8430 Dátum: 2014. November 09., 01:44:30 »
hüppögő, fancsali Cyber Dan
Clara pózol CyberDan-el, ölelkezve a háttérben 10 percig
Danny beszéde a többi cybermenhez
CyberBrigadier
Missy kiszabadulása ás Osgood halála
a Doctor az epizód 70%-ában csak bámul értetlenül és nem tud mihez kezdeni (Kate Stewart repülőből kizuhanásánál már nagyon kezdett ez zavarni.)

Igen.
Igen.
Nagyon igen.
Igen.
Igen.

Nem tudom igazából hova tenni ezt a részt. Vajon tényleg új útitársa lesz a következő évadban?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8429 Dátum: 2014. November 09., 00:21:51 »
Doctor Who évadzáró: hát ezt meg kell néznem még egyszer, de egyelőre nem ájultam el. Egyszerűen bután nézett ki, pedig menőnek kellett volna lennie. Missy meg Moriarty 2.0, csak nőben.
Legrosszabb részek :
hüppögő, fancsali Cyber Dan
Clara pózol CyberDan-el, ölelkezve a háttérben 10 percig
Danny beszéde a többi cybermenhez
CyberBrigadier
Missy kiszabadulása ás Osgood halála
a Doctor az epizód 70%-ában csak bámul értetlenül és nem tud mihez kezdeni (Kate Stewart repülőből kizuhanásánál már nagyon kezdett ez zavarni.)

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8427 Dátum: 2014. November 04., 13:35:08 »
Basszus, a tegnapi Gotham nagyon odavert. És egyértelműen Pingvin a főszereplő.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8426 Dátum: 2014. November 03., 13:42:48 »
Én még azután sem gyanakodtam rájuk, hogy egy tonna kép jelent meg velük XDDD
Dettó. Olyan régen kijöttek már azok a képek, hogy simán elfelejtkeztem róluk.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8425 Dátum: 2014. November 03., 13:03:59 »
Egyébként mekkora ötlet volt, hogy ez a sötét víz csak a szerves dolgokat mutatja meg? Soha nem gondoltam volna, hogy Cybermenek rejtőznek alatta!  :brow:

Én még azután sem gyanakodtam rájuk, hogy egy tonna kép jelent meg velük XDDD

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8424 Dátum: 2014. November 03., 10:39:37 »
Egyébként mekkora ötlet volt, hogy ez a sötét víz csak a szerves dolgokat mutatja meg? Soha nem gondoltam volna, hogy Cybermenek rejtőznek alatta!  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8423 Dátum: 2014. November 03., 00:46:42 »
A Mummy-s poén kihagyhatatlan volt :D Bár féltem tőle, hogy mégis kihagyják mert annyira kézenfekvő :DDD
Nem tudom, nekem eszembe sem jutott addig, amíg ki nem mondta :)

Ja, Simm is túljátszotta. De valahogy a csaj számomra idegesítő módon játssza túl. Vagy csak a fejszerkezete zavar. Valahogy nem szimpatikus. Nyilván nem ő tehet erről, de így van.  :nemtudom:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8422 Dátum: 2014. November 03., 00:20:32 »
Missyvel kapcsolatban egyet értek rolinev-el, Simm-et rettenetesen utáltam mint Mastert. Ainley se a legnagyobb kedvencem, bár neki így visszanézve inkább a trickster funkció jutott, úgy meg működött a játéka, plussz hozzáad, hogy Ainley mint ember szimpatikus nagyon. Gazdag volt, de visszajött játszani a Mastert akármikor hívták, mert imádta a szerepet. Persze Delgado az igazi. Missynek a következő rész lesz a vízválasztó, csak félek, hogy Simm 2.0 lesz.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8421 Dátum: 2014. November 03., 00:06:57 »
Más: Doctor Who rajongó fórumtársaknak ajánlom, hogy ne menjenek az internet közelébe, amíg meg nem nézik a Dark Watert, mert már mindenhol elspoilerezik, hogy ki Missy. Amúgy nem nagy meglepetés (bár egy pillanatra összezavartak azért).
És hányszor felvetettük ezt már ismerősökkel is, hány helyen. Talán még itt is. Bár a régi sorozat egy ismerője egy, a régi sorozatban szereplő női Időlordra gondolt, és benne reménykedett. De ezek szerint nem jött be. Viszont a csaj annyira idegesítően túljátszik, hogy még mindig a hideg ráz ki tőle.  :-\

Ja, és a Mummy on the Orient Express részben csak nekem jött be nagyon az Are you my mummy? humor?  :brow: ;D :lol:

A Mummy-s poén kihagyhatatlan volt :D Bár féltem tőle, hogy mégis kihagyják mert annyira kézenfekvő :DDD

Missy meg az előző(?) reinkarnációjához mérve szinte visszafogja magát :D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8420 Dátum: 2014. November 02., 23:53:49 »
Magyarul!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d5wlTDiL1TA[/outube]

Ezt a hangot Ultronnak ne hagyják meg! :)

Ma végre megnéztem a második Rozsomák filmet. Meglepően rendben volt.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8419 Dátum: 2014. November 02., 21:46:24 »
Más: Doctor Who rajongó fórumtársaknak ajánlom, hogy ne menjenek az internet közelébe, amíg meg nem nézik a Dark Watert, mert már mindenhol elspoilerezik, hogy ki Missy. Amúgy nem nagy meglepetés (bár egy pillanatra összezavartak azért).
És hányszor felvetettük ezt már ismerősökkel is, hány helyen. Talán még itt is. Bár a régi sorozat egy ismerője egy, a régi sorozatban szereplő női Időlordra gondolt, és benne reménykedett. De ezek szerint nem jött be. Viszont a csaj annyira idegesítően túljátszik, hogy még mindig a hideg ráz ki tőle.  :-\

Ja, és a Mummy on the Orient Express részben csak nekem jött be nagyon az Are you my mummy? humor?  :brow: ;D :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8418 Dátum: 2014. November 01., 23:17:36 »
Jajj ez a furious 7 trailer... :D rég röhögtem ilyen jót. Már a 6. rész is szenzációsan jó volt, a maga gyökér módján, de úgy tűnik ez rátesz még egy lapáttal.

Más: Doctor Who rajongó fórumtársaknak ajánlom, hogy ne menjenek az internet közelébe, amíg meg nem nézik a Dark Watert, mert már mindenhol elspoilerezik, hogy ki Missy. Amúgy nem nagy meglepetés (bár egy pillanatra összezavartak azért).

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8417 Dátum: 2014. November 01., 22:02:40 »
Jó kis film lesz ez is!


Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8416 Dátum: 2014. Október 29., 22:59:10 »
Magyarul!


Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8415 Dátum: 2014. Október 29., 18:29:14 »




Azert se lenne jo, mert kepzelj a mellkasara egy nagy denever logot, meg egy kopenyt a hatara, es maris kesz a BatFleck kosztum ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."