Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1158750 alkalommal)

0 Felhasználó és 102 vendég van a témában

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8234 Dátum: 2014. Július 04., 11:15:01 »
Amúgy kijött egy promókép Supermanről is a Dawn of Justice kapcsán, de annyira szar és érdektelen, hogy inkább ezt rakom be helyette:


(csak Batman a photoshop, az eredeti képen is egy sötét, havas eső áztatta háztetőn áll Superman, mert....mert...mert DARK!!!!! *insert Hans Zimmer music* )

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8233 Dátum: 2014. Július 02., 10:32:29 »
Más: Tud valaki a Raid 1-2höz hasonló odab@#&ós filmet ajánlani? Megnéztem a rendező előző alkotását, a Merantau-t de az még elég kiforratlan és vontatott volt.
Az Ip Man tetszett még, de az elég más sztori meg más hangulat.
Látni nem láttam egyiket sem, de a cikk alapján jó lehet az elit halálosztók 1-2.

http://mozivonat.blog.hu/2014/06/29/a_modern_akciofilmek_3_kiralya
Tropa de elite-ket láttam, nagyon királyak (bár nem harcművészeti filmek, de nagyon kemény mindkettő,, érdemes megnézni).
Ip Man-nek nem is tudtam ,hogy van folytatása, köszi!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8232 Dátum: 2014. Július 02., 00:33:53 »
Más: Tud valaki a Raid 1-2höz hasonló odab@#&ós filmet ajánlani? Megnéztem a rendező előző alkotását, a Merantau-t de az még elég kiforratlan és vontatott volt.
Az Ip Man tetszett még, de az elég más sztori meg más hangulat.
Látni nem láttam egyiket sem, de a cikk alapján jó lehet az elit halálosztók 1-2.

http://mozivonat.blog.hu/2014/06/29/a_modern_akciofilmek_3_kiralya
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8231 Dátum: 2014. Július 02., 00:26:14 »
Magyarul!


Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8230 Dátum: 2014. Július 01., 11:52:13 »
hát az előző filmnek se volt sok köze Supermanhez, szóval eddig nincs semmi meglepő :D *flies away*

Más: Tud valaki a Raid 1-2höz hasonló odab@#&ós filmet ajánlani? Megnéztem a rendező előző alkotását, a Merantau-t de az még elég kiforratlan és vontatott volt.
Az Ip Man tetszett még, de az elég más sztori meg más hangulat.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8229 Dátum: 2014. Július 01., 11:47:16 »
Clark Kent a Batman vs. Supermanból:



Szerintem semmi köze Clark Kenthez, de majd meglátjuk.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8228 Dátum: 2014. Június 30., 22:38:04 »
Régen nem volt már ilyen kemény egy rap csata! ;D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8227 Dátum: 2014. Június 27., 22:30:00 »
2017-re bejelentették a Pacific Rim 2-t és lesz egy animációs sorozat is!  :cool:
http://herotaku.com/blog/1/entry-12968-pacific-rim-2-announced-for-2017/#.U60lm_l_u4a

Ez a hír feldobta a reggelemet! :) Kár, hogy 2017 még odébb van...
Na de kíváncsi leszek arra a sorozatra is, remélem rendben lesz a sztori és az animáció.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8226 Dátum: 2014. Június 27., 10:16:12 »
A MoS folytatása jobban zavar :D Mármint a megléte ezt csak simán kihagyom :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8225 Dátum: 2014. Június 27., 10:04:16 »
2017-re bejelentették a Pacific Rim 2-t és lesz egy animációs sorozat is!  :cool:
http://herotaku.com/blog/1/entry-12968-pacific-rim-2-announced-for-2017/#.U60lm_l_u4a

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8224 Dátum: 2014. Június 24., 21:24:18 »
Én idén ezt várom a legjobban!!


Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8223 Dátum: 2014. Június 24., 14:22:19 »
Véget ért a Zöld Íjász második évada, de jön a harmadik. Kicsit spoileres:
http://tvline.com/2014/05/20/arrow-season-3-malcolm-merlyn-laurel-black-canary/

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8221 Dátum: 2014. Június 23., 11:42:35 »
Végignéztem az Attack on titan első évadást (második még nem kezdődött el tudtommal).
Amennyire bizarr az alapkoncepció (mármint a titan-ek maguk) annyira jó a sorozat. Nem tökéletes (sajnos néha van egy kis időhúzás) de nézeti magát rendesen, másfél nap alatt ledaráltam, az akciók dinamikusak és epikusak (még ha a fizika néha szabadságra is megy közben), a látvány nagyon szép (egy két jelenetben lespórolják az animációt, de nem sokkal utána meg komponálnak valami olyat, hogy az ember csak pislog). Mindezek mellett kegyetlen és véres, hullanak a szereplők mint a legyek. Remélem 2-3 évadnál nem húzzák tovább és nem lesz egy végeérhetetlen eposz, amiben semmi nem derül ki 300 rész alatt, nagy kár lenne egy ilyen remek koncepció és első évad után.
Ja és ilyen király opening zenét is rég hallottam, emiatt kezdtem el nézni:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8220 Dátum: 2014. Június 22., 19:10:01 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8219 Dátum: 2014. Június 21., 18:33:06 »
Az X-men legvégét, hogy kell értelmezni?
Ezután két Wolverine lesz ebben az idősíkban, vagy van egy másik idősík amiben Raven átveszi Stryker szerepét, esetleg ez egy emlékkép arról, hogy Raven mentette meg Logant?

A többi kérdést mint pld Kitty új képességelátom már feltettétek.
Hát ha azt vesszük, hogy Kitty időben visszaküldős képessége úgy működött, hogy visszamentek kicsit az időben, szóltak a többieknek, hogy ezt meg ezt máshogy csináljátok, és pl nem mentek elbújni oda ahol a sentinelek kinyírják majd őket, ezzel kitörölték azt az idővonalat, akkor ez a film teljesen meg nem történtté teszi a Wolverine originst például.
Mert ugye az elején látjuk, hogy amint Bishopot visszaküldi az időben, eltűnik minden a helyszínről, sentinelek, minden. Szóval nem kreált új idővonalat és nem rohangáltak ott többen se (a'la Marty McFly).
Ez nem az a Marvel univerzum ami a képregényekben van, hogy egy szuperhős ferdét fingik és 4 párhuzamos idősík születik véletlen.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8218 Dátum: 2014. Június 21., 16:40:14 »
Az X-men legvégét, hogy kell értelmezni?
Ezután két Wolverine lesz ebben az idősíkban, vagy van egy másik idősík amiben Raven átveszi Stryker szerepét, esetleg ez egy emlékkép arról, hogy Raven mentette meg Logant?

A többi kérdést mint pld Kitty új képességelátom már feltettétek.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8217 Dátum: 2014. Június 19., 23:06:31 »
Látványból itt sem lesz hiány!  :)


Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8216 Dátum: 2014. Június 19., 12:57:22 »
OMG. Néha az az érzésem, hogy ha valaki egyszer bekerül a körbe, akkor nem tud olyan szart csinálni, ami után ne kapna új  munkát.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8215 Dátum: 2014. Június 19., 10:50:30 »
Ha szarul áll neki úgy is secperc alatt kirakják :D

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8214 Dátum: 2014. Június 19., 10:42:55 »

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8213 Dátum: 2014. Június 18., 14:03:12 »
A fordító valószínűleg nem látta a filmet, csak a forgatókönyvet kapta meg, úgy meg az ilyeneket nehéz kiküszöbölni. Úgy emlékszem, Logan közben a fejére mutat, úgyhogy simán mondhatta volna, hogy "Nézd meg itt!" vagy "Nézd meg a fejemben!" Szerintem nem is kell feltétlenül jól hangzania, hiszen ilyesmit nap mint nap nem mondunk, természetes, hogy faramuci lesz a végeredmény. De akármilyen hülyén hangzik, álljon össze olyan szavakból, amit egy Logan-féle félművelt vagány magától is használna.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8212 Dátum: 2014. Június 18., 10:56:25 »
Az a baj, erre nem nagyon találok jó lehetőséget, ahogy próbáltam végiggondolni a azokat.
Gondolom, az eredeti "Read (in) my mind" volt. (Persze lehet, hogy tévedek.)
Az olvass az agyamban furán hangzik. Az agyban turkálni szokott az agyturkász, ha szlengesen fejezzük ki, de egyébként nem használjuk így a kifejezést. Olvasni a gondolatokban szoktak a köznyelvben leginkább, de az "olvass a gondolataimban" túl hosszú lett volna, a szájmozgáshoz képest. Szóval eléggé meg van kötve a fordító keze a lehetőségeknél.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8211 Dátum: 2014. Június 18., 10:13:26 »
Szinkronhoz: elég megnézni a The Wolverine-ből azt a részt, amikor visszaszerzi az öngyógyító képességét és megvív Shingennel, aki mindenfélét kipróbál, de persze esélytelen, és a végén megkérdi, hogy "What kind of monster are you???" "The Wolverine."
Szóval ezt magyarul. Azt az emós nyöszörgést, amit ott kiad magából "Farkas"... Egyébként maga a magyar hang még kb. illene is a karakterhez. Jó, jó, nem gyerekkorom Fox rajzfilmes hörgős-hentelős hangja, de hát Rozsi sem szaladgál már sárga harisnyában, modern Logannak elmegy, pláne, ha az ember sosem hallotta Hugh Jackmant. De amiket mond és ahogy mondja... Igen, a szöveg is SZAR! Rozsomák kiejtené valaha a száján, hogy "Olvass az elmémben?" Őszintén, egy Xavier-szerű agyturkászon kívül a lélekben tizenötmillió magyarból használja BÁRKI élő szövegben az "elme" kifejezést, mondjuk az "elmegyógyintézet", "elmebeteg", "lángelme" és társai kivételével?

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8210 Dátum: 2014. Június 17., 23:16:54 »
Ez milyen jó kis film lesz!!
 


Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8209 Dátum: 2014. Június 17., 23:07:49 »
mindezeknek én pont az ellentétét gondolom :D De legalább egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet :D

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8208 Dátum: 2014. Június 17., 22:43:20 »
Elismerem: látványfilm :D || DE: karakerek + párbeszédek + történet + minden más + "hepiend" <- ezeket ne felejtsd már ki  a PR jellemzésénél :D Értem, hogy Bay papa imád robbantgatni meg csajokat stírölni - ezt leszámítva olcsó komédiákat nézni de legalább összedob - egy elég erősen közepes, de legalább nézhető sőt továbbmegyek: élvezhető filmet. Ezzel szemben a PR: bugyuta és ráadásul egyértelműen átgondolatlan történetével és a Pong-ot alulról epekedve bámuló párbeszédeivel egyszerűen rossz. Nincs benne semmi jó a látványt leszámítva mert azt odatették - megjegyzem rohadtul nem dominált a filmben...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8207 Dátum: 2014. Június 17., 22:14:05 »
Ha valaki azt meri mondani, hogy ezek még mindig jobbak mint a Pacific Rim esküszöm megkeresem és eldalolok neki egy Delhusa Gjon számot tangóharmónikán, de úgy, hogy arról kódul.

Pedig szerintem elkezdhetnél beletörődni :D
te törődj bele, hogy egyik reggel egy lágy szerenád fog ébreszteni az ablakod alól :D :D  :whistle:
de viccen kívül: a PR természetesen nem egy dárknájt, vagy Keresztapa vagy mittoménmilyen színvonalú film, de sokkal-sokkal átgondoltabb mint bármelyik TF, plussz a látvány 10x jobb minimum (az első renyhe kaiju fing veri ezeket az effekteket).

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8206 Dátum: 2014. Június 17., 22:00:59 »
Ha valaki azt meri mondani, hogy ezek még mindig jobbak mint a Pacific Rim esküszöm megkeresem és eldalolok neki egy Delhusa Gjon számot tangóharmónikán, de úgy, hogy arról kódul.

Pedig szerintem elkezdhetnél beletörődni :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8205 Dátum: 2014. Június 17., 20:49:51 »
Ja igen, a film első mondatának hiányzott a vége amikor mi néztük :D
"a jövőben sok lesz a háború és...."  és ennyi :D aztán jött a következő mondat :D

Idézet
A heti WTF pedig: állítólag Rocket Raccon nevét Mordályra fogják lefordítani...
ha egy kicsit lejjebb görgetsz, képes bizonyítékot is találsz erre  ;)


Na és akkor most ez:


Én tudtam, hogy ez a film szar, az első után meg se mertem nézni a többit, csak podcasteket hallgattam róluk, amikben végig elemzik őket. De látva ezeket a jeleneteket....komolyan mondom nagyon felbosszantott, hogy mekkora egy hulladék ez a film. És nekem ne mondja senki, hogy látványfilm, mert egy két effektje a Xena szintjét surrolja.
Ha valaki azt meri mondani, hogy ezek még mindig jobbak mint a Pacific Rim esküszöm megkeresem és eldalolok neki egy Delhusa Gjon számot tangóharmónikán, de úgy, hogy arról kódul.