Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1161916 alkalommal)

0 Felhasználó és 135 vendég van a témában

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8204 Dátum: 2014. Június 17., 20:22:53 »
Nekem annyi bajom volt a szinkronnal, hogy a film elején (a távoli jövőben), X prof. monológjánál halk volt a hang; tovább az első eksön jelenet előtt és közben is nagyon figyelni kellett, hogy ki mit mond...  :-\
Nekem legalábbis halk volt a film első 10 perce...  :dry:

És igen, Logan-nek tényleg életunt hangja volt...
Ezt sokan mondják, sok helyen olvasni filmes fórumokon!

A heti WTF pedig: állítólag Rocket Raccon nevét Mordályra fogják lefordítani...  :stupid:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8203 Dátum: 2014. Június 17., 14:46:44 »
Ez olyan régóta érdekel már úgy általánosságban, és most az X-Men kapcsán hadd kérdezzem meg: mi számít borzasztóan rossznak szinkronban? A hangok? A fordítás? Vagy mi?
Ahogy korábban is írtam, én általában elégedett vagyok a szinkronnal, kivéve, ha nagyon kilóg a lóláb, hang- vagy értelemügyileg, de ezeknél nem éreztem ezt. Szóval mi volt a ti bajotok a szinkronnal? Vagy mihez képest tartjátok rossznak?
Az X-menél szerintem borzasztóan játszottak a szinkronszínészek, főleg McAvoy-é. Barátnőmmel többször is összenéztünk amikor a súlyos drámai jelenetek voltak, mert annyira nevetséges volt a szinkronszínész játéka (pl a repülőn amikor ecseteli Logannak, mennyire is fájt neki a sérülése).
De úgy általánosságban nem hatnak természetesnek a szövegek, se a fordítás se a beszéd stílusa, a szótagolás sokszor, és a környezetből is kilóg a hangminőség miatt.
Logan hangja amúgy valószínűleg be volt tépve és félig aludt is, és nem igazán tudta melyik filmben van (amikor az elején mondja Kittynek, hogy "héééé, mondj már valami vicceset" ott majdnem hangosan felnyögtem. És ez kb az első 5 percben volt ,szóval eléggé megpecsételte a filmet nekem.)
Illetve, és ez tényleg szubjektív, de közben mindig azon kattog az agyam, hogy mi lehet az eredeti szöveg.

De egyébként semmilyen szinkront nem szeretek, ha animét nézek ott is kerülöm az angol szinkront és angol vagy magyar felirattal nézem japánul.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8202 Dátum: 2014. Június 17., 14:05:32 »
Ez olyan régóta érdekel már úgy általánosságban, és most az X-Men kapcsán hadd kérdezzem meg: mi számít borzasztóan rossznak szinkronban? A hangok? A fordítás? Vagy mi?
Ahogy korábban is írtam, én általában elégedett vagyok a szinkronnal, kivéve, ha nagyon kilóg a lóláb, hang- vagy értelemügyileg, de ezeknél nem éreztem ezt. Szóval mi volt a ti bajotok a szinkronnal? Vagy mihez képest tartjátok rossznak?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8201 Dátum: 2014. Június 17., 13:42:33 »
Az X-Ment én alapból feliratosan akartam megnézni, de nem igazán akarták adni, pedig az még szerintem annyira nem is volt botrányosan rossz.
én eredeti nyelven, mert tudtam, hogy nem lesz feliratos verzió, de rosszul jött ki a menetrend és a szinkronos verzióra volt időnk csak. Nálam az a szinkron már az élvezhetetlenség határát súrolta. Ezelőtt meg az Avengerst láttam 2 éve utoljára magyarul, szóval nincs összehasonlítási alapom nagyon.
de ha ez számít nem is botrányosan rossznak, akkor bele se merek gondolni milyen a többi.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8200 Dátum: 2014. Június 17., 13:28:28 »
Az X-Ment én alapból feliratosan akartam megnézni, de nem igazán akarták adni, pedig az még szerintem annyira nem is volt botrányosan rossz.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8199 Dátum: 2014. Június 17., 12:57:48 »
Egy újabb bizonyíték arra, hogy miért kell elfelejteni nagyon sürgősen a szinkronos filmeket.
Nekem az X-men DoFP erre elég bizonyíték volt.
Viszont tök örülök, hogy a Mom parkban adják eredeti nyelven a How to train your dragon 2-t. Bár már rohadtul unom a Mom parkot, nagyon unalmas az a hely és messze is van.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8198 Dátum: 2014. Június 17., 12:47:45 »
Egy újabb bizonyíték arra, hogy miért kell elfelejteni nagyon sürgősen a szinkronos filmeket.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8197 Dátum: 2014. Június 17., 12:45:39 »
Jajj...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8196 Dátum: 2014. Június 17., 12:27:11 »
azt hiszem megvan a válasz és így utólag nem vagyok benne biztos, hogy tudni akartam róla:

 :omg:

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8195 Dátum: 2014. Június 16., 13:02:16 »
A trailerben ő is maradt Rocket...vagyis inkább Rakit...

- Főúr! Még egy rakit!

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8194 Dátum: 2014. Június 14., 19:01:30 »
Az új Tom Cruise film, az Edge of tomorrow nagyon kellemes meglepetés volt, trailer alapján nem nagyon hatott meg, de barátnőmnek felkeltette a sok magasztaló kritika az érdeklődését, szóval elmentünk (eredeti nyelvűre szigorúan) és tényleg megérdemli a sok dícséretet. Végig izgalmas volt, nem nézett hülyének és a látvány is nagyon a helyén volt.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8193 Dátum: 2014. Június 13., 21:00:45 »
ŰRLORD?????  :headscratch:  :evil:
Oké, a Csillagúr megértem miért nem jó. Mert mindenki ilyen poénokat nyomna, hogy:
-Jónapot Csillagúr vagyok
- Én meg Nap asszonyság...

De akkor már miért nem Csillaglord? Vagy Starlord maradjon, mint a trailerben.
Rocket-al mit kezdtek? A trailerben ő is maradt Rocket...vagyis inkább Rakit...és autólopásért csukták le... (vehicular teft)  :omg:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8192 Dátum: 2014. Június 13., 20:41:29 »
Űrlord???  :headscratch:  MIFAN???  :stupid: :fatestapolo: :violent:

Külön Shazam film, minek?  :-\
Zöld Lámpás - Flash Team - Up, ez már megint mi???  :-\
WW elbír egy saját, külön filmet, ők nem???

Nem létezik, hogy ez igaz legyen...
Én különben már azt sem értem, hogy ha tervezik pl. a Dark JLÁ-t (Constantine nélkül ugye elképzelhetetlen) és Flash-t nagyvászonra, akkor miért csinálnak belőlük sorozatot (Flash, Constantine)?  :nemtudom:

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8191 Dátum: 2014. Június 13., 17:42:26 »
A DC marhaságai meg az egyes fájdalmas X-vadhajtások eddig se nagyon zavarták a Marvel gőzhengerét. Inkább attól félek, hogy náluk hogy sikerül majd a színészek generációváltása.

abban egyetértek, hogy a DC kapálózásai nem nagyon fogják zavarni a Marvelt, már az átlagnéző is megtanulta felismerni a MArvel logot és tudja, hogy mi tartozik ahhoz az istállóhoz, és egy bukott Green Lantern vagy Aquaman film nem lesz hatással a következő Iron manre.

Eljön az a pont, amikor olyannyira túltelítődik a "piac" egy adott terméktípusból, jelen esetben szuperhős/képregényfilmből, hogy legjobb esetben is felaprózódik a várható bevétel, rosszabb esetben az ún. "átlagnéző" besokall, csömöre lesz és ezáltal kiég a trend. A videójátékoknál már számos zsánerrel lezajlott ez a folyamat a ritmusjátékoktól kezdve, az árkád versenyjátékokon át az MMO-kig, de ha a filmipart nézem, akkor ott is találni számos példát. Ma már nincsenek vérbeli shootemup akciók, westernek és klasszikus értelemben vett katasztrófafilmek sem.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8190 Dátum: 2014. Június 13., 16:49:02 »
Nézd a jó oldalát legalább a címet nem cseszték el :D Ez is már valami :DDD

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8189 Dátum: 2014. Június 13., 16:47:48 »


A "Csillagúr" nem volt szimpi a fordítóknak?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8188 Dátum: 2014. Június 13., 12:40:07 »
abban egyetértek, hogy a DC kapálózásai nem nagyon fogják zavarni a Marvelt, már az átlagnéző is megtanulta felismerni a MArvel logot és tudja, hogy mi tartozik ahhoz az istállóhoz, és egy bukott Green Lantern vagy Aquaman film nem lesz hatással a következő Iron manre.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8187 Dátum: 2014. Június 13., 12:26:05 »
A DC marhaságai meg az egyes fájdalmas X-vadhajtások eddig se nagyon zavarták a Marvel gőzhengerét. Inkább attól félek, hogy náluk hogy sikerül majd a színészek generációváltása.

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8186 Dátum: 2014. Június 13., 12:19:06 »
Teljesen mindegy, hogy Gal Gadot marad Wonder Woman (akit mellesleg borzalmasan rossz casting döntésnek tartok a DC/Warner részéről) vagy esetleg valaki mást találnak a helyére, képtelenségnek tartom, hogy bárki is elköteleződne egy stúdióhoz úgy, hogy folyamatosan forgat és/vagy formában kell tartania magát öt éven keresztül. Ugyanez vonatkozik Henry Cavillre, akinek ez alapján nem öt, hanem majdnem 8 évig kellene forgatnia, folyamatosan gyúrnia és promókra járnia. Elég fake-nek tűnik vagy ha a DC-től is jött, akkor is inkább egyfajta viral piackutatás lesz ez, amivel felmérik, mit reagálnak a geekek az egyes filmötletekre és azok beosztására. Ha valóban ez a terv, akkor már most garantálom, hogy 2017-ben egyszer és mindenkorra véget ér a képregényfilmek diadalmenete, akkorát fognak bukni ezzel az őrültséggel (három DC film egy évben, amikor egy normálisat sem tudtak összehozni a Dark Knight óta, atyaisten).

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8185 Dátum: 2014. Június 13., 11:51:36 »
Remélem távol tartják a MoS-univerzumot a TV szériáktól :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8184 Dátum: 2014. Június 13., 11:45:56 »
ez még csak pletyka, meg "kiszivárgott" info, a hivatalos bejelentés SDCC-n lesz.
De ha ez igaz, akkor kicsit túlzsúfolt ez az évi 3 film.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8183 Dátum: 2014. Június 13., 11:42:08 »
DC filmek tervei:

May 2016 - BATMAN vs SUPERMAN
July 2016 - SHAZAM
Xmas 2016 - SANDMAN
May 2017 - JUSTICE LEAGUE
July 2017 - WONDER WOMAN
XMAS 2017 - UNTITLED GREEN LANTERN/THE FLASH TEAM-UP
MAY 2018 - MAN OF STEEL 2

Ezzel elég nehéz lesz felvonulni a Marvel ellen, de hát innen szép nyerni.

A JLA tagjai: Superman, Batman, Wonder Woman, The Flash, Green Lantern, Aquaman, Cyborg.

A Zöld Íjász, az egyetlen aki bizonyítottan működik, meg marad a TV-ben? :-(
Ja és Ryan Reynolds nem lesz többet Green Lantern, milyen meglepő :D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8182 Dátum: 2014. Június 11., 10:42:21 »
Voltaképpen én is sokkal szívesebben hajlonganék a sivatagban azt kántálva, hogy "En Sabah Nur!", amíg En Sabah Nur felépíti a Nagy Piramist, mint hogy konkrétan én építsem fel En Sabah Núrnak a Nagy Piramist  :hehe:

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8181 Dátum: 2014. Június 10., 20:25:48 »
Sziasztok!

Nem tudjátok mikor folytatják a Walking Dead-et magyarul? Jövő héten elkezdik ismételni az első évadtól! Valahogy úgy vagyok vele, hogy magyarul kezdtem el, most már úgy is akarom nézni!   :headscratch:

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8180 Dátum: 2014. Június 07., 00:14:54 »
Friss!




Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8179 Dátum: 2014. Június 06., 11:54:18 »
Majd jó szokás szerint youtubeon megkeresem a film után. :D Annyira nem akarom a buszt kiszámolni...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8178 Dátum: 2014. Június 06., 10:06:41 »
nem utalnak semmire, konkrétan látjuk  Apocalypse-ot meg mögött ácsorog a 4 lovas sziluettje is.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8177 Dátum: 2014. Június 06., 08:40:44 »
Kösz, neten olvastam már mire utalnak, így nem várjuk ki szerintem.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8176 Dátum: 2014. Június 05., 22:23:32 »
Teljesen a végén van és igazából ha már tudod mi az a jelenet, akkor semmi extrát nem tartogat.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8175 Dátum: 2014. Június 05., 21:39:23 »
Holnap pár baráttal megyek az X-Menre. A stáblista utáni jelenet mennyire stáblista utáni? Csak a szereplőset, rendezőset kell kivárni (mint pl. a Pacific Rimnél) vagy totál a végén van?