Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1159888 alkalommal)

0 Felhasználó és 144 vendég van a témában

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8174 Dátum: 2014. Május 28., 20:32:15 »
Na, kijött az első valamit érő kép a Jurassic Worldből:
https://twitter.com/colintrevorrow/status/471152950929133568/photo/1
Úgy látszik ismét az első szigetet döntik romba, legalábbis az elején biztos.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8173 Dátum: 2014. Május 27., 15:09:07 »
Nem szerepel.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8172 Dátum: 2014. Május 27., 13:46:05 »
Csak egy gyors kérdés az X-men filmmel kapcsolatban: szerepel benne Cerberus?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8171 Dátum: 2014. Május 27., 12:55:45 »
Az X-men 3-ban a profot elhamvasztotta Jean, Magnetót meg kinullázták, ehhez képest a legutóbbi Wolverine mozi végén az előbbi vidáman begurul a képbe, utóbbinak meg meg van az ereje.

Logan nagyot is néz. De az X3 végén ott a megoldás: Magnetónak megmaradt valamennyi ereje (megbillenti a sakkfigurát), amiből valószínűleg az X-Men 4-ben akartak kihozni valamit, csak túlzott volt az optimizmus (bár még mindig nem éri el a Zöld Lámpás szintjét, ott is van extra jelenet, csak végképp nem lehet tudni, hogy minek?). Xavier pedig beköltözött a film elején látott agyhalott férfi testébe - aki véletlenül szintén tolószékes telepata volt, ehhez képest már eltörpül, hogy kiköpött Charles :D Jó, mondjuk az ikertestvére, mondjuk ezért pszichés erőre is szert tehet, de a tolószék honnan jön? :D
Mindegy is, mivel a jövőt átírták (ez azért nem egy nagy spoiler :D ), Jean is ott van, mondjuk ettől még megölhette volna Xaviert, de mivel egyrészt Scott is él, másrészt Jean nem érti, hogy miért csodálkozik rajta Logan, valószínűleg az egész Főnixes sztori sem történt meg és Xaviernek ez még az echte originál teste.

Az biztos, hogy a film nagyon jó, remekül működik, bár az engem szokás szerint zavar, hogy egy rakat jó karakter nem kerül kihasználásra - például a vietnami csapat. Azt hittem, hogy ennél azért több szerepet kapnak.

Engem egyfelől nem zavar, hogy csak érintőlegesen szerepelnek, hiszen az élet is ilyen: nincsenek összekötve az emberek. Másrészt szerintem ők jelenítik meg azokat a mutánsokat, akiknek Magnetóval és Xavierrel ellentétben a leghőbb vágyuk, hogy hagyják őket békén. (Á la Hulk :) ) Nem akarnak harcolni, csak lapítani, de már késő, mert felfigyeltek rájuk és kihasználják őket. Őket tekinti Magneto a saját népének.

Egyébként másnak is feltűnt, hogy a filmben csak Logan egyik visszaemlékezése utal rá, hogy a 3. rész egyáltalán megtörtént? A többi köztes mozi létjogosultságára még ennyi bizonyíték sincs, gondolok itt arra, hogy a Wolverineben ugyebár levágják az adamantium karmait, de itt már "visszanőttek"...

Ahol Magneto jelen van, ott a fémmel sok minden megtörténhet :-)
Logan visszaemlékezései egyébként felölelik a teljes X-sorozatot, a stáblistában fel is sorolják az összes filmet. A Wolverine filmből az a rész került be, amikor az atombomba után szétégve nézelődik.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8170 Dátum: 2014. Május 26., 22:04:56 »
Ami a Godzillát illeti, rám nagyobb hatással volt mint, az X-men, de ennek jelentős köze van ahhoz, hogy már hat évesen is őt bámultam a német adókon.

Tesvírem!  :badteeth:

Roppant kíváncsi vagyok, hogy a japánoknál milyen fogadtatásban lesz része...

Erre én is, de még közel 1 hónap náluk a premier. Jól elhúzzák :/
Bár valahogy úgy érzem, ezt a filmet/lényt kevesebbet fogják ekézni, mint Zillát.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8169 Dátum: 2014. Május 26., 19:34:42 »
Ajaj, kezdem úgy érezni, rá kell beszélnem a haverom, hogy inkább a Godzillára menjünk az X-men helyett.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8168 Dátum: 2014. Május 26., 17:08:30 »
Egy évben egyszer van gyereknap, de én azt rendesen kihasználtam: megnéztem az X-ment és a Godzillát is...

Az X-menről annyit, hogy én - igaz alaptalanul, de némileg többet vártam tőle. Például, hogy ha nem is a már említett részleteket, de pár dolgot kimagyaráz, mint azt, hogy akkor most mi a fasz van? Az X-men 3-ban a profot elhamvasztotta Jean, Magnetót meg kinullázták, ehhez képest a legutóbbi Wolverine mozi végén az előbbi vidáman begurul a képbe, utóbbinak meg meg van az ereje. Hogy egyik haveromat idézzem: WTF?
Az biztos, hogy a film nagyon jó, remekül működik, bár az engem szokás szerint zavar, hogy egy rakat jó karakter nem kerül kihasználásra - például a vietnami csapat. Azt hittem, hogy ennél azért több szerepet kapnak. Ami viszont szerintem oltári jó lett, az Higanyszál nagyjelenete a Pentagonban. Komolyan mondom, az szerintem frenetikus. Pechem volt, mert időbeosztás miatt az X-eket 3D-ben kellett néznem, de azért az egy jelenetért megérte kifolyatni a szemem...
Egyébként másnak is feltűnt, hogy a filmben csak Logan egyik visszaemlékezése utal rá, hogy a 3. rész egyáltalán megtörtént? A többi köztes mozi létjogosultságára még ennyi bizonyíték sincs, gondolok itt arra, hogy a Wolverineben ugyebár levágják az adamantium karmait, de itt már "visszanőttek"...

Ami a Godzillát illeti, rám nagyobb hatással volt mint, az X-men, de ennek jelentős köze van ahhoz, hogy már hat évesen is őt bámultam a német adókon. Szerintem eszméletlen jó, és nálam abszolút pozitív élményt váltott ki, hogy sok helyen csak sejteni lehetett a szörnyek jelenlétét, nem lehetett őket egész alakosan látni. Viszont amikor Godzilla végre színre lépett a reptéri jelenetben és a kamera végig pásztázott rajta, na ott megborzongtam. A vászon jóvoltából olyan érzés volt, mintha 1:1 arányban néztem volna végig rajta. A kinézete szerintem fantasztikus, a klasszikus design némi felújítással minőségi CGI kivitelben... Hát ez bőven megérte a jegy árát. Engem dekára megvettek a készítők. Roppant kíváncsi vagyok, hogy a japánoknál milyen fogadtatásban lesz része... Külön tetszett, hogy jól érezhető volt a koncepción, hogy itt nem szörnyetegként akartak ábrázolni, hanem egyfajta megtestesült természeti erőként. Abszolút sikerült kiküszöbölni a '98-as verzió okozta csorbát.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8167 Dátum: 2014. Május 26., 14:15:15 »
Kitty pedig visszaküldi az emberek elméjét a múltba mert....mert.....

 :headscratch:
mármint azt nem értem, hogyan csinálja, a miértel tisztában vagyok :D

Én se vágom. Legalább említés szintjén megmagyarázhatták volna: "Amióta Kitty jóízűen megette a garantáltan génmanipuláció- és műtrágyamentes hamburgert, bár Kolosszusnak előtte ki kellett tépnie két lábát, mármint a hamburgernek, képes erre is."
Egyébként kifejezetten tetszett, igazi képregényes volt, hogy nem magyaráztak agyon minden mellékszálat, pl. hogy hogyan kapták el Azazelt és a többieket, hogy mi történt Dallasban JKF-val, hogy tényleg mutáns volt-e, hogy mit keresett több mutáns Vietnamban stb.; így történt, és kész, nem lényeg, el kell fogadni. De hogy Kitty-ből hogyan lett faljáróból elmétidőbenvetítő...

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8166 Dátum: 2014. Május 25., 22:13:21 »
Ha a globális felmelegedés is engedi, akkor én meg holnap nézem meg, de addig is:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8165 Dátum: 2014. Május 25., 22:11:38 »
Kitty pedig visszaküldi az emberek elméjét a múltba mert....mert.....

 :headscratch:
mármint azt nem értem, hogyan csinálja, a miértel tisztában vagyok :D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8164 Dátum: 2014. Május 25., 21:25:07 »
Kitty pedig visszaküldi az emberek elméjét a múltba mert....mert.....

 :headscratch:

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8163 Dátum: 2014. Május 25., 00:06:51 »
Míg a többség most az X-Menre ment, én végre sort kerítettem a Godzillára. Kissé lassan indult be a film, elég sok idő elment az alapozással, és a két órás játékidőhöz képest a címszereplő is sokat váratott magára, de akkor aztán ütős volt a belépő. A több helyen hangoztatott emberi szempont jól működött, tényleg böszme nagynak tűntek a szörnyek. A "duci" Godzilla design a képeken furán mutatott, de a film közben jól működött, ráadásul az ikonikus atomleheletet is megtartották. Plusz pacsi a rendezőknek a japán Godzilla-filmes utalásokkal. :)
Összességében tetszett, bár remélem a második részre kapnak egy kis plusz pénzt CGI fronton és többet is látunk a szörnyekből.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8162 Dátum: 2014. Május 24., 20:09:19 »
Biztos jó film ez csak nem tudtam rendesen megítélni a *insert 18 soros káromkodás* szinkron miatt.
Ilyen ótvar szar szinkront én még nem hallottam.
Majd megnézem eredeti nyelven is és akkor eldöntöm mennyire jó. Rossz nem volt de nem dobtam el az agyam tőle.
Plussz a mutánsképességeket még mindig nem tudták jól kihasználni szerintem. Kivéve Quicksilver. Az tényleg zseniális volt.
De pl Colossus, BOOBOOHARCOS és Human torch Sunspot szerintem elég csalódás volt. Fan BlinkBlink viszont nem volt rossz.
Kitty pedig visszaküldi az emberek elméjét a múltba mert....mert.....

szóval nekem nem tetszett annyira mint nektek, de lehet a hype is túl nagy volt, de se a TDK se az Avengers-höz nem ért fel nekem, bár lehet erről nem maga a film tehet, egyszerűen csak az a két film olyat mutatott amit még nem láttunk addig.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8161 Dátum: 2014. Május 24., 10:01:34 »
Nagyon nagy film lett!  :bravo:
Méltó párja az Avengers-nek!  :rolleyes:
Az Amerika Kapitány 2. is jó volt, de ez... Látni kell! :brow:



Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8160 Dátum: 2014. Május 24., 01:49:27 »
Most értem haza a moziból. Eredeti nyelvű vetítés, se szinkron, se felirat. Dióhéjban:

Az X-Men: Days of Futures Past az eddigi legjobb képregényfilm. Jobb mint a Dark Knight, jobb mint az Avengers és minden bizonnyal milliószor jobb a tetves ASM2-nél.

Valszeg hamarosan írni fogok egy elég hosszú bejegyzést/cikket a filmről, de félek, alkalmatlan vagyok arra, hogy megfelelőképpen szavakba öntsem, miért működik a film annak dacára, hogy olyan irdatlan mennyiségű ötletet, cselekményt és karaktert halmoz össze, aminek már a töredékétől magába roskadna a legtöbb blockbuster. Nem is Bryan Singert illeti a legtöbb dicséret, hanem a forgatókönyvírót, Simon Kinberget. Nem tudom, hol rejtegette a zsenijét ez az ember (olyan "remekműveknél" működött korábban közre, mint a Jumper, Mr. és Mrs. Smith és igen: a Last Stand), de könyörgök, ha már kiengedte magából, akkor ne tartsa vissza, még több ilyen filmet akarok.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8159 Dátum: 2014. Május 23., 17:22:03 »
már a Thor (első rész) szinkronját is alig tudtuk kiheverni, remélem annál nem lesz rosszabb.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8158 Dátum: 2014. Május 23., 17:16:32 »
Azért nem nézhetetlen. Csak nem ad hozzá az élményhez. Meg elvesz egy kicsit :P

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8157 Dátum: 2014. Május 23., 11:57:27 »
Továbbá a szinkron gáz
francba már, annyi helyen olvasom ezt, teljesen elment a kedvem  :(
mondjuk én alapból nem szeretem a szinkront, de mivel ha a Mom-ba mennénk eredeti nyelvűre, baromi rosszul jönnénk ki időben (nem pesti vagyok, de nem is lakok messze annyira, de a hétvégi vonatmenetrend és egyéb teendőim miatt, nem tudok most a Momba menni).
Szóval gondoltam lenyelem a keserű pirulát és Aréna, szinkron, legalább nem ég ki a szemem a  &&{&@#>đ  3Dtől és a vonatot is pont elérjük hazafele.
Imádom, hogy csak egy darab moziban adják az egész országban eredeti nyelven, az is 3D és délután 5 től.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8156 Dátum: 2014. Május 23., 11:20:21 »
Másnapi gondolatok: nem sok ragadt az X-filmekre a Marvel Cinematic Universe könnyedebb hangvételéből. A Wolverine, a First Class és a DoFP is abszolút az X1-2-3 vonalt viszi tovább (az első mondjuk szarul, de felismerhetően), úgyhogy ne számítsatok Tony Stark-os beszólásokra.
Tetszett: Pietro, a fiatal Xavier a Logannal való találkozáskor zseniális (ugyanígy a magyarázat, hogy miért tud járni), Fassbender a szokásos nagyonjó, a hetvenes évekbeli cuccok úgy alles-zusammen sírvaröhögősek. Az Őröktől féltem, de a filmen működik a koncepció.
Nem annyira tetszett: a jövő skatulyából kihúzott mutánsai (Warpath mondjuk kevésbé volt pocsék, mint vártam), egyszerűen nem értem, ezek nem olvasták a DoFP-t??? Először is a megjelenés, másodszor is, nem látták Logan százados színrelépését? Tudjátok: Kate-t elkapják a Vadak, fölötte nyílik a csapóajtó, megjelenik Logan árnyéka, aztán mikor a rosszfiú hátranéz, ott áll Rozsi a lecsapott többi lúzer fölött, és karmok nélkül intézi el a főmajmot. Meg lehetett volna ezt így is csinálni:

 Továbbá a szinkron gáz és a sztori az alapanyaghoz képest elég gyenge.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8155 Dátum: 2014. Május 22., 22:46:01 »
Mindenben egyetértek. A stáblisát várjátok ki :) apropó stáblista, érdekes volt az AK2 bónuszjelenetében és itt a filmben is látni a Maximoff-tesókat!

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8154 Dátum: 2014. Május 22., 20:37:31 »
Most jöttem haza az új X-menről. Nagy hype és Singer ide vagy oda, nem vártam sokat a filmtől. Ehhez képest kellemesen csalódtam, jól sikerült! Látszik, hogy jó színészek játsszák a főszerepet (Fassbendert és McAvoyt megnézém másban is együtt), csak Loganből van egy kicsit sok. A zene nagyon jó, a szinkron nem igazán. A fordításról ennyit: Warpath harcosnak lett fordítva.
Szerencse egyébként, hogy a jövőben nem töltünk sok időt, mert a szereplők ruhái és sminkje ott borzalmas. Pietro Peter jelenetei nagyon tetszettek!

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8153 Dátum: 2014. Május 21., 10:30:06 »
Pár napja volt a Cool TV-n az X-Men Origins: Wolverine. Nem néztem, csak negyedóránként pár percet, amíg a másikon reklám volt, de ennyiből is megdöbbentő volt, hogy még sokkal rosszabb, mint emlékeztem, és nagyon rosszra emlékeztem. Hogy az egész úgy rossz, ahogy van, az OK; hogy idióta a történet, OK; hogy idétlen karakterek vannak benne, OK. De Kardfogú és Gambit* kábeles ugrásai a "Nindzsa sárkány bosszúja a gonosz mester kungfu tökgyalujával" c. eposzból... Rozsomák "fém" karmai a fürdőszobás jelenetben, amik mintha habból lennének... "Zero" rohangálása a levegőben... A feleségem nagy Marvel-filmrajongó, és kétpercenként mondta, hogy "Szánalmas". Feleolyan gyakran, mint én :D Wade kitolható félméteres kardjára emlékeztem, meg a slusszpoén, ahogy Wade feje leesik és spirálisan szétlövi a hűtőtornyot, na, ez a kettő annyira bűnrossz, hogy már epic.

*Egyébként tudtátok, hogy Gambit beceneve, Gumbo, valójában egy jellegzetes louisiana-i étel? :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8152 Dátum: 2014. Május 20., 22:50:59 »
ha már X-men:

Megelőztél. :)
De itt van ez:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8151 Dátum: 2014. Május 20., 20:42:20 »
ha már X-men:

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8150 Dátum: 2014. Május 20., 12:45:37 »
itt meg karakterposzterek:
http://filmbuzi.hu/archives/2014/05/04/hatalmas-adag-x-men-karakterposzter/#more-22955

Most már Warpath secret identity-jét is tudom: ő Conchita Wurst.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8149 Dátum: 2014. Május 19., 21:37:35 »
Engem sem kell meggyőznie, nálam is mindenképpen nézős a film! Régóta várom már! Látványban nem lesz hiány az tuti!

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8148 Dátum: 2014. Május 19., 20:46:56 »
2 és fél perces, fullos, grootos Guardians of the galaxy trailer:


semmi extrát nem mutattak nekem, de nem is engem kell meggyőzniük, én már akkor tudtam, hogy megnézem ezt a filmet, amikor még be se jelentették, hogy készül :D
Ja és Zoe Saldana rasnya.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8147 Dátum: 2014. Május 19., 18:39:34 »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8146 Dátum: 2014. Május 19., 14:21:50 »
 :lol:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8145 Dátum: 2014. Május 19., 12:56:14 »
Batman és Robin meg Köpeny és Kard után az új szuperhős-páros Csülök és Bableves.