Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1164214 alkalommal)

0 Felhasználó és 132 vendég van a témában

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8084 Dátum: 2014. Május 03., 14:51:23 »
Én is így remélem!  ;)
Nyáron, de legkésőbb ősszel neki kéne állniuk, ha nem akarják összecsapni...  :dry:

Meg inkább az Angyalokkal hozzák össze őket, az X-ek helyett!  :rolleyes:

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8083 Dátum: 2014. Május 02., 21:19:03 »
elvileg, ha idén decemberig nem kezdik el forgatni az új F4 filmet, a jogok hazamennek a marvelhez! remélem ígylesz!

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8082 Dátum: 2014. Május 02., 20:31:39 »
Na mindegy, máshogy látjuk a dolgokat. Meglátjuk milyen lesz maga a  a film végül.

Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8081 Dátum: 2014. Május 02., 20:10:55 »
A Storm vitába bekapcsolódva lehet, hogy Johnny és Sue csak névrokonok, vagy mostoha tesók lesznek. Vagy az is megtörténhet, mint ami a Stuart Little kisegérnél, hogy valaki rendesen félrekúrt a családban. :hehe:
Viccet félretéve az is lehet, hogy apai ágon féltestvérek.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8080 Dátum: 2014. Május 02., 19:29:59 »
Nem akarom elkiabálni se azt, hogy ez valódi, se azt hogy kamu, de ilyet találtam neten:
Kicsit 90es éveknek néz ki, és a sapis fickó se hasonlít Joss Whedonra. Persze lehet valami más stábtag is.

Megnéztem az új Csodapókot. Vegyesek az érzelmeim.
Minden tetszett szinte, ami Pókemberrel kapcsolatos. Az főleg, hogy az akciójelenetei nagy része arról szóltak, hogy megmentsen mindenkit és szinte nem is verekedett. És izgalmas volt így is (I'm looking at you Man of steel) és jó volt nézni és még Zimmer zenéje is nagyon jól alásegített, igazi szuperhős pillanatok voltak .
Viszont a plot maga kicsit faramuci volt, illetve pár dolog egyáltalán nem tetszett: electro eredete borzalmas dubstep zenéje, Rhino (gyűlöltem az összes jelenetet Giamattival, borzalmasak voltak), Grreen Goblin (fölösleges és ripacs), illetve az utolsó jelenet a kissrác pókemberrel. Maga a jelenet nem lett ovlna rossz csak az a hülyegyerek nem kellett volna bele.
Viszont ami nagyon kemény volt az Gwen halála. Felszisszentem kicsit amikor csattant szegény.

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8079 Dátum: 2014. Május 02., 16:33:31 »
ezt a képet pont ma láttam én is, és nekem is gyanús.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8078 Dátum: 2014. Május 02., 16:15:43 »
Nem akarom elkiabálni se azt, hogy ez valódi, se azt hogy kamu, de ilyet találtam neten:



Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8077 Dátum: 2014. Május 02., 15:32:27 »
állítólag a rendező vagy a forgatókönyvíró ragaszkodik a Michael B. Jordan-hez (asszem őt pécézték ki Fáklyának) a stúdió /FOX/ meg rábólint, mert azok mindig is tojtak a rajongók érzéseire.
az meg, hogy a fekete közönség miatt feketítenek be egy karaktert, az alapból rasszizmus, hiszen, ahogy már lentebb is írták, ez azt jelentené, hogy a feketék nem mennének el a filmre, ha nincs benne fekete hős, illetve, hogy hány néger, vagy bármilyen bőrszínű személy örült, hogy "juj, de jó, a mi kedvünkért logika nélkül feketét csinálnak a fehér karakterből a rajongók hőbörgése ellenére, úgyhogy tuti moziban nézős film lesz!"????


Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8076 Dátum: 2014. Május 02., 15:28:42 »
Az a gáz, hogy elbeszélünk egymás mellett. Az h a Fályka feka lesz a következő filmben csak egy dolog. De van egy rakás film amiben mindig a fehér 30-as pasi a hős, aki megmenti a világot. Nem csak a képregényfilmekben, hanem úgy általában is.

Ezt értem és problematikus is, de az nem megoldás rá, hogy létező karaktereket, akik hozzák magukkal a saját több évtizedes történetüket átírnak, merthogy az jó pont lesz majd a fekete bőrű nézőközönségnél. Ilyen alapon a Marvel és a DC is átírhatna a karaktereit feketére, merthogy "hupsz, a 60-as években erre nem is gondoltunk". Oké, Pókit át is írták az Ultimateben, de legalább megölték előtte a régit...

Ezért nincs sok film női főszereplőkkel, ezért nincs sok film fekete főszereplővel. Mondj még egy nagy nevű fekete színészt, a leghíresebb négy színészen kívül. (Fishburne, Smith, Jackson, Denzel Washington)

Ez egy bonyolult probléma, kezdve az összes többi szereplő nemével és bőrszínével, akik a film producerei, rendezői, írói.

Azért fekete, nagynevű színészre akadna még sok példa: Eddie Murphy, Morgan Freeman, Cuba Gooding Jr, Whoopie Goldberg, Jammie Foxx, Martin Lawrence, Halle Barry, Danny Glover, Richard Pryor, Vingh Rhames, Michael Clarke Duncan, Chris Tucker, abbahagytam, nem azért mert nincs több.

Értem, hogy itt van egy igazságtalanság, ami ellen érdemes lenne küzdeni, de 1.) valamennyire még meg is értem Hollywoodot, lévén a fehér 30-as pasik messze több pénzt hoznak, mint a többiek, és főleg 2.) totál rossz módszer ellene úgy küzdeni (szvsz), hogy jelképes gesztusokat teszünk feléjük 50 éves karakterek átírásával.


Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8075 Dátum: 2014. Május 02., 14:16:54 »
Nagyjából azt akartam írni, amit Amanojaku. Alapból nem azzal van gondom, hogy Fáklya fekete lesz. De miért nem Reddel vagy Bennel csinálták meg, akiknek nincs egy hófehér testvérük? Persze, a genetika csodákra képes, ha volta fekete felmenő, pl. a Depeche Mode-os Martin Gore apja is fekete és nézzetek rá. De már alapból gáz, ha ilyenen kell gondolkodni meg ezt kell magyarázni.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8074 Dátum: 2014. Május 02., 13:58:50 »
a feketebőrű Fáklyával alapjáraton az a problémám, hogy meg kell változtatni az eredettörténetét a karakternek. Viszont csak és kizárólag azért kell megváltoztatni azt, hogy egy fekete bőrű színész játssza el a karaktert. Ha mondjuk reed vagy valamelyik olyan karakter lenne eltérő bőrszínű, mint a képregényben, akinek nincs hozzá hasonló testvére (mert Johnny és Susan világéletükben árjakülsejűek volt (ez most rossz példa volt). Mondjuk Fátum lehetne sötétbőrű, mert annak nem ismerjük a rokonait, azon nem kell sokat magyarázni, hogy miért fekete. A vallás pedig teljesen mellékes, mert a filmben úgysem lesz olyan, hogy na akkor legyőztük a rosszfiút, adjunk hálát Istennek/bárki másnak.
állítólag a rendező vagy a forgatókönyvíró ragaszkodik a Michael B. Jordan-hez (asszem őt pécézték ki Fáklyának) a stúdió /FOX/ meg rábólint, mert azok mindig is tojtak a rajongók érzéseire.
az meg, hogy a fekete közönség miatt feketítenek be egy karaktert, az alapból rasszizmus, hiszen, ahogy már lentebb is írták, ez azt jelentené, hogy a feketék nem mennének el a filmre, ha nincs benne fekete hős, illetve, hogy hány néger, vagy bármilyen bőrszínű személy örült, hogy "juj, de jó, a mi kedvünkért logika nélkül feketét csinálnak a fehér karakterből a rajongók hőbörgése ellenére, úgyhogy tuti moziban nézős film lesz!"????
Heimdallal az volt a gond, hogy egy skandináv isten (ahol szintén a szőke haj, kék szemmel dominál), hogy lehet néger? Namármost, isten, tehát mitikus alak. Ember íbiszfejjel alapból nem is létezik, az egyiptomi Thot mégis így néz ki. a sumérok annunaki-jai meg szárnyas emberek. A latin-amerikai indiánok is istenként néztek a fehérbőrű kolombuszékra....

másik példa, hogy a pókiféle Electro is fehér ember volt  mindenhol, mégis feketére változtatták a filmben. de elektro karakteréhez ez nem tartozik szorosan hozzá. Ben Grimm is mondjuk teljesen nyugodtan lehetne sötétbőrű, és legfeljebb kissé sötétebb árnyalatű narancssárga szikla-lény lesz belőle.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8073 Dátum: 2014. Május 02., 13:30:26 »
 ;D
Két Oscar-díjas színész is kimaradt a ,,nagy négyből''...
Ott van azért még Morgan Freeman, Cuba Gooding Jr.; mindketten Oscar-díjasok!  :rolleyes:

Engem nem zavart, sőt kimondottan tetszett a fekete Wilson Fisk, Alicia Masters, Nick Fury, Heimdall; de hogy a Fáklya fekete legyen, Susan meg nem, szerintem vicc kategória...

A másik meg az, hogy Reed-et és Ben-t egyáltalán nem tudom elképzelni tiniként...

Össze-vissza írogatnak egyébként a neten, múlt héten még Annihilus-t emlegették Fátum mellett, most meg a Vakondember-t (állítólag Tim Blake Nelson-t szeretnék a szerepre, aki a Hihetetlen Hulk-ban is szerepelt Mr. Blue-ként  ill. a Vezetőként)!

Egyébként F4-et nem nagyon olvasok; ha Marvel, akkor X-Men és Avengers, meg nagy ritkán Pókember...  :rolleyes:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 02., 13:57:25 írta Asys »

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8072 Dátum: 2014. Május 02., 13:08:42 »
Az a gáz, hogy elbeszélünk egymás mellett. Az h a Fályka feka lesz a következő filmben csak egy dolog. De van egy rakás film amiben mindig a fehér 30-as pasi a hős, aki megmenti a világot. Nem csak a képregényfilmekben, hanem úgy általában is.  Ezért nincs sok film női főszereplőkkel, ezért nincs sok film fekete főszereplővel. Mondj még egy nagy nevű fekete színészt, a leghíresebb négy színészen kívül. (Fishburne, Smith, Jackson, Denzel Washington)

Tarantino egy interjújában olvastam, hogy a Django-t részben azért írta meg,hogy a feketéknek is adjon már egy hősalakot, mert a westernekben is csak a szokásos 30-40 közötti fehér tagok voltak a főszereplők.
Nekünk nyilván nincs egyébként gondunk ezzel (20-as éveimben járó fehér pasiként), meg nem is akarom én megvédeni a Fox-ot, de hülyeség ezen fennakadni.
Egyébként, ugyanez volt a Thor kapcsán is Idris Elba-val, azóta meg mindenki megnyugodott már.  :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8071 Dátum: 2014. Május 02., 12:34:03 »
Lehet, hogy én vagyok naiv, de szerintetek hány fekete bőrű ember csettintett örömében, hogy hú, a Fáklya néger lesz, akkor ezt megnézzük! Szerintem egy átlagos fekete képregényrajongó inkább azt kérdezi, hogy mikor lesz már Luke Cage, Fekete Párduc vagy Nick Fury film. (És még ez is sztereotip, hiszen miért ne akarhatna egy Flash mozit?)

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8070 Dátum: 2014. Május 02., 12:13:58 »
Szerintem egyáltalán nem marhaság, a Pengén kívül egyedül a Hancock volt az ami fekete színésszel főszerepben próbált szuperhős mozit csinálni. A Hancock amúgy is más tészta, ott nincs képregényes előzmény, meg az egészet Will Smithel akartál eladni.
A Fekete Párduc, meg Luke Cage mozira meg várhatna a közönség, mert azok nem fognak elkészülni soha az életben. Még a viszonylag ismert, fehér bőrű karakterek, pl. Flash sem kaptak még filmet, nemhogy a fekete társaik. Szóval teljesen érthető, hogy próbálnak, egy két karaktert a képregényektől eltérően más színészekkel, jelen esetben egy fekete színésszel eljátszani.
Egyébként itt nem feltétlenül csak a feketékről van szó, játszhatná a szerepet egy ázsiai is tök mindegy, a lényeg az, hogy mind a képregényekben, de ugyanúgy a sci-fi vagy fantasy zsánerében is, a klasszikus hősalak a 20-30-as éveiben járó fehér pasi. Szóval egy kis változatosság nem árt.
Értem amúgy a felháborodás okát, én annyira nem vagyok nagy rajongója sem az FF-nek sem a Fáklyának, hogy ne tudjam elfogadni ezt a változtatást, de elhiszem hogy valakinek viszont nehezebb.
És egyébként, pont ezért is érdekel nagyon hogy mit hoznak ki Luke Cage sorozatából, mert azt olvastam, ha népszerűek lesznek a Netflix-es sorozatok, akkor esetleg egy film is szóba jöhet a későbbiekben. Ezért drukkolok nagyon a Netflixes sorozatoknak. Ja és egyébként nem lepődnék meg azon, ha pl. Iron Fist-et egy ázsiai-amerikai színész játszaná majd a sorozatban.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8069 Dátum: 2014. Május 02., 11:28:53 »
Csodálatos Pókember 2.: nagyon erősen gondolkozom (még mindig) azon, hogy elmenjek és a moziban nézzem meg...  :dry:
Egy-két kritikát olvastam el eddig, vagy az egekig magasztalják, vagy lehúzzák; szóval eléggé megosztott a film! Egy dologban mindenki egyetért: ha tetszett az első, ez is tetszeni fog! Nekem meg itt a gondom, nem tetszett az első...
Pár napja néztem meg az elsőt, hogy kedvet kapjak a mozizáshoz; jó egy éve láttam először és utoljára, valahogy nem éreztem azt, amit a régi trilógiánál (hogy újranézzem)...

A készülő F4 film: egyre rosszabb hírek jönnek...
1. Miért kell erőltetni az Ultimate univerzumot, annyira jó az??? Miért kell fiatalítani a szereplőket? :headscratch:
2. Johnny szőke, kék szemű, a testvére szintén (!); mi ez a baromság már??? Ez meg, hogy meg akarják nyerni a fekete közösséget, úgy, ahogy van marhaság...
Ezek szerint az afroamerikai emberek nem ülnek be olyan filmre, amiben nincs fekete színész...  :headscratch:
Ez a rasszizmus...  ;)
Akkor legyen Ben buddhista (még véletlenül sem zsidó, ahogy a képregényben!), Reed ázsiai, Susan meg leszbikus!  :brow:
Rengeteg fekete szuperhős van (nem csak a Marvel berkein belül), nem egyet filmre is vittek már (Penge, Hadigép, Sólyom; igaz, az utóbbi kettő mellékszereplő volt), plusz nem egy van, aki elbírna egy saját filmet (Luke Cage, a Fekete Párduc pl., de gondolom őket soha nem fogja eljátszani fehér fickó)!  :rolleyes:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8068 Dátum: 2014. Május 02., 10:00:13 »
egyet értek jocibmx-el, de amúgy az is lehet, ami persze naív gondolat, de ha a MArvel csinálná ugyan ezt sokkal kevesebb savat kapna mint a FOX, szóval, hogy ez a srác jobban tudja hozni Johnny karakterét mint bármelyik másik fehérbőrű színész.
Mindenesetre engem nem érdekel, legyen jó a film és kész.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8067 Dátum: 2014. Május 02., 09:27:32 »
Mondjuk valszeg tuti más magyarázat lesz (féltestvér stb), de elvileg lehetséges, hogy az egyik nagyszülőjük (mármint a Strom testvéreknek) fekete és a srác azokat a géneket örökölje... persze ritka mint a rossebb, de előfordulhat...

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8066 Dátum: 2014. Május 02., 08:35:12 »
Az, hogy a Fáklya fekete bőrű lesz, nekem csak elsőre tűnt furának.  Nem akarok itt előhozakodni mindenféle liberális szöveggel, de megértem, hogy a fekete közösséget is meg akarják jeleníteni ezekben a filmekben. Lényegében, ha jó lenne a film akkor a nézőknek semmi gondja nem lenne azzal, hogy az egyik szereplő a képregényektől eltérően fekete bőrű.  A közönség hajlandó elfogadni ilyen változtatásokat, pl. azt, hogy Hulkot más játszotta az Avengersben, vagy h Chris Evans volt Amerika Kapitány, pedig ő volt Fákyla is az FF filmben.
Csak a film maga, legyen jó. Az más kérdés, hogy esetleg meg lehetne próbálkozni olyan filmekkel, ahol a hős már a képregényekben is fekete bőrű, és azokat vászonra vinni, de a kevésbé ismert karakterekkel, nem mernek igazán próbálkozni.
Azért is várom nagyon a Marvel Netflix-es sorozatait. Meglátjuk mit hoznak ki Luke Cageből :)
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8065 Dátum: 2014. Május 02., 00:26:39 »
hát figyelj, a trélerben egy időben van a fassbander-féle magneto és higanyszál. mindkettő felnőtt ember (bár higany fiatal, 20-as évei elején járhat a karakter, de magneto nem lehet több nála max 10 évvel.)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8064 Dátum: 2014. Május 01., 23:29:02 »
Higanyszál nem Magneto fia lesz?  :blink: A fekete Fáklyáról már tudtam, de ez új. Barmok.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8063 Dátum: 2014. Május 01., 23:15:23 »
Megnéztem ma az új Pókembert. Nem vállalhatatlan, de hanyatt nem estem tőle. Azt hiszem, tényleg jobb kezekben lenne a képregényes franchise a Marvel/Disney kezében.

mint általában. de a foxnál vannak a legrosszabb helyen a jogok. akik kényszer nélkül úgy csinálják meg higanyszál karakterét, hogy nem Magneto fia, és ahol csak azért, mert valakinek lett egy ilyen ötlete, Fáklya feketebőrű lesz, az azok nem érdemlik meg a jogot, hogy filmet csináljanak az X-menről és az F4-ről !!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8062 Dátum: 2014. Május 01., 21:34:48 »
Megnéztem ma az új Pókembert. Nem vállalhatatlan, de hanyatt nem estem tőle. Azt hiszem, tényleg jobb kezekben lenne a képregényes franchise a Marvel/Disney kezében.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8061 Dátum: 2014. Május 01., 21:30:39 »
Találtam még egy újat!


Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8060 Dátum: 2014. Május 01., 21:07:28 »
Pár új jelenet!


Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8059 Dátum: 2014. Április 30., 19:34:34 »
Basszus, nagyon megpörgették a dolgokat a SHIELD sorozatban. Amennyire gyenge volt az eleje, most annyira csak kapkodom a fejem. Rohadt jó lett. Tök szar, hogy még két hetet kell várnom az évad végére. Jó lenne kibírni és együtt megnézni a maradék két részt, de... nehéz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8058 Dátum: 2014. Április 29., 10:50:39 »
A klasszikus háromfilmes csapdával egyetértek, a Marvelre vonatkozó okfejtésével nem, ott szerintem a fickó összeválogatta az elméletébe illő dolgokat, a nem illőket meg vagy figyelmen kívül hagyta, vagy azt mondta, hogy azok is illenek; pl. Stark első filmje klasszikus origin-story, erről az író egyszerűen hazudik :-) És Tony elég komoly krízisen megy át a második filmben. Thor első filmjének az elején elveszti az erejét, és a film arról szól, hogy méltóvá válik rá, ez mi, ha nem eredettörténet? Az óvodás Thort kellene néznünk, aki tologatja a dömpert? :D Hulkról szinte szó sincs, ami van, az szerintem téves.
Szerintem sokkal inkább a fején találja a szöget a legfelső komment: a Marvel-filmek poénosak, és ez adja el őket. (A Hulk nem volt poénos és nem is volt jó.) Ehhez annyit tennék hozzá, hogy minden filmbe kellenek színészek, mint Robert Downey Jr., Sir Ian, Sir Anthony vagy Samuel L. Jackson. Ha ezeket valaki megspórolja, egy kalap sz.rt kap. Szuperhőst megformálni vagy akár a vásznon támogatni legalább olyan nehéz, mint egy homokost vagy súlyos fogyatékost; ha nem elég jó a színész, szánalmas vagy nevetséges lesz az alakítás. Nekem pl. tetszett Kevin Costner apafigurája az Acélemberben. Ehhez már csak egy jó forgatókönyv kell, és jó lesz az eredmény - na ez az Acélemberből hiányzott.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8057 Dátum: 2014. Április 28., 20:46:10 »
Fasza kis cikk arról hogy a Marvel Studios miért is olyan király  :)

http://observationdeck.io9.com/did-marvel-beat-the-third-movie-syndrome-1568386602/+riamisra

Egyébként a filmeken túl is sokkal jobb a Marvel.  Ezt a nyilvánvalót csak azért írom, mert elég nagy DC fan voltam mindig is  :badteeth: , a Marveles hősök kezdetben nem igazán érdekeltek. Aztán jöttek a filmek, na meg előbb utóbb Batmanre is rá lehet unni, és lényegében ma már több Marveles címet olvasok mint DC-t.  Ami marhára fura, mert kb. másfél éve még fordított volt a helyzet  ;D
Persze így is sokan szidják a Marvelt, itt is sokszor olvasom a hozzászólásokat, hogy éppen milyen hülyeséget is próbálnak épp lehúzni az olvasók száján, de általában azok a nagy univerzumrengető sztorikhoz kapcsolódnak, amik engem egyébként sosem érdekeltek kimondottan,  :hehe: sem a Marvel sem a DC esetében.
De egyre több Marveles sorozat mer valamiben különbözni a megszokottól. Be merték vállalni, hogy Daredevilt elviszik egy jóval gondtalanabb irányba. Aztán ott van a Ms. Marvel, Hawkeye, a She-Hulkról is jókat hallani. Mindegyik másabb mint a megszokott szuperhős csetepaték.  Nem minden sorozatukat olvasom egyébként, de úgy hallom, hogy egyre több ilyen jó sorozatuk van.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8056 Dátum: 2014. Április 28., 13:48:28 »
Egy ideje már nem láttam nézettségi adatokat, de az első széria még piszok jól szerepelt. Vagy visszaesett a Castle alá, és ezért tették későbbre, vagy ellenkezőleg, továbbra is nagyon jó, ezért tették későbbre, hogy a sok hülye akkor is megnézi, és ha már fennmaradnak odáig, talán befizetnek a Castle-re is :D a múltkor megnéztem az utolsó tíz percét, akkora közhelyek estek ki a képernyőből (CIA-KGB kettősügynök, világháború), hogy neki kellett támasztanom a "Matt Friction eredeti ötletei" kötetgyűjteményemet...  :hehe:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #8055 Dátum: 2014. Április 28., 11:03:58 »
Igaz! Anya is fel volt haborodva, mert elaludt a reklam alatt es lemaradt Slade-rol.
Amugy ezt en se ertem hogy azt a tucat sorozat Castlet miert raktak be ele?  :nemtudom:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith