Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1157936 alkalommal)

0 Felhasználó és 121 vendég van a témában

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7934 Dátum: 2014. Március 13., 17:04:19 »
Nagy kár, hogy nem angolok csinálják a Constantint...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7933 Dátum: 2014. Március 13., 16:27:19 »
és már van egy szénnéphotoshoppolt képünk az NBC Constantine sorozatához is:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7932 Dátum: 2014. Március 12., 14:23:03 »
Amúgy, ha elkezdek belegondolni a részletekbe, azt hiszem, az összes szuperhős közül a Villámhoz kell legjobban eldobnom az agyamat.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7931 Dátum: 2014. Március 12., 10:20:38 »
na itt van két forgatásos kép is Flashről. Tényleg nem rossz ez a jelmez, csak kicsit mintha a lágyék rész feszes lenne futáshoz:


Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7930 Dátum: 2014. Március 11., 20:56:43 »
Hú, de szerettem ezt a Flash sorozatot!

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7929 Dátum: 2014. Március 11., 20:04:23 »
ja hát ez a "Tim Bruton" -ösítettFlash volt. Azaz a Batrman filmek alapján ugye minden szuperhőst így kellett megcsinálni.
Amúgy kiskoromban nagyon bírtam ezt, a pilot epizód még most is eléggé megállja a helyét, úgy ahogy (a többi se olyan rossz igazából, amit újranéztem).és elvileg Wesley Shipp valamilyen szerepet fog játszani az új sorozatban is (bááárcsak Jay Garrick lenne).

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7928 Dátum: 2014. Március 11., 19:39:27 »
Én még régen néztem HBO-n a régit.  :cool:



Ahhoz képest az új elég nyurgának néz ki.  :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7927 Dátum: 2014. Március 11., 19:07:18 »
Ha nem láttátok volna: ilyen lesz Flash a tv sorozatban.


Kár, hogy nem srága a csizma :(  amúgy nem rossz

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7926 Dátum: 2014. Március 11., 17:49:13 »
Hm, akkor eléggé egyedül állok magamban. Nekem nincs bajom a magyar nyelven megszólaló filmekkel és sorozatokkal :)

Nem, mert én is majdnem mindent magyarul nézek. Egy kivétel van a Trainspotting. De azt annyiszor láttam feliratosan, hogy a magyar szinkrontól a hátamon felállt a szőr. Na meg a fordítások benne...
De a True Detective tényleg szintén eredetiben jobb.

Ezt már adják magyarul is? Gyorsak voltak, lehet ezért se túl jó a minősége. Engem mondjuk nem fenyeget a szinkronosan nézés veszélye, lehet sznob vagyok, de csak eredeti hanggal nézek mindent (bár az angol felirat ehhez nem árt néha, jó kis ízes akcentusokhoz, főleg ha közben ropogtatok is valamit).
Amúgy az eddigi 2 rész alapján amit láttam, tényleg nagyszerű, elfogott a kísértés, hogy megnézzek ma még 1-2 részt, de félek, hogy nagyon lehúzná a hangulatom, mert azért nem egy vidám darab. Inkább maradok a napi egy résznél.

Igen, a 6. részig már le van szinkronizálva. Az évadzáró rész is fenn van már, a 8. angol felirat van hozzá. Úgy tudom a második évadban már más szereplők lesznek, attól kicsit tartok, mert a srácok elég magasra rakták a lécet. Én már többször megnéztem, egymás után is, valóban eléggé le tudja húzni az embert. Még elég sok minden előtted van, és lesznek benne piszok kemény részek is...  :brow: érdemes végignézni!

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7925 Dátum: 2014. Március 11., 13:08:29 »
Guardians of the galaxy trailer szinkronja valami botrány pl, csakhogy egy újabbat említsek
Már kezdtem attól félni, hogy ezt csak én látom így.

De az új X-Men filmet is szívem szerint eredeti nyelven nézném majd meg.
Rocket Racoon és az autólopás pl? :D
Mom parkban általában van eredeti nyelven minden, még ha csak 1-2 hétig is, az nekem csak 1-1 és negyed órás út kb, de aki nem Pesti vagy Pest közeli, annak ez nem vigasz.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7924 Dátum: 2014. Március 11., 12:58:33 »
Guardians of the galaxy trailer szinkronja valami botrány pl, csakhogy egy újabbat említsek
Már kezdtem attól félni, hogy ezt csak én látom így.

De az új X-Men filmet is szívem szerint eredeti nyelven nézném majd meg.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7923 Dátum: 2014. Március 11., 12:55:34 »
Idézet
Általánosságban viszont szinkron párti vagyok, mert attól, hogy egy film külföldi, még nem szeretném, hogy pl. a nagymamám ne nézhesse meg (a feliratot speciel nem tudná úgyse elolvasni, egyrészt mert kicsik a betűk, másrészt, mert gyorsan leveszik, ha meg erőlködni kell, már rég rossz). Ugyanez igaz a gyerekekre. Nem gondolom, hogy az a megoldás, hogy hagyjuk a francba a szinkront, csak valahogy el kéne érni, hogy jobb munkát végezzenek. Aki meg szeretné megnézni eredeti nyelven, az ma már úgy is könnyen megteheti.
ezzel egyet is értek, csak a mozifilmekből lehetne több feliratos (vagy akár csak eredeti nyelvű, mert azok is általában csak a Mom parkban vannak).
Mert én igenis szeretném megnézni moziban a Captain Americát meg a többi hasonló filmet, de nem akarok azért fizetni, hogy az élmény felét elrontsa a minőségtelen szinkron (mert a mozifilmeknél is rengeteg rossz van...Guardians of the galaxy trailer szinkronja valami botrány pl, csakhogy egy újabbat említsek).
Volt már nem egy film amire azért nem mentünk el mert nem volt eredeti nyelven sehol (új Robocop talán egy hétig volt, pont mikor megnéztük volna, már levették műsorról).

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7922 Dátum: 2014. Március 11., 12:14:25 »
Nekem szinkronja válogatja, bár nem sorozatokat szoktam nézni főleg, inkább filmeket. De pl. szoktam nézni a Mentalistát, annak szerintem el van találva a hangja. Húgom régebben rászoktatott a Született feleségekre (tényleg jó), ott is jó munkát végeztek. Viszont főleg rajzfilmsorozatoknál (leszámítva a már említett komédiákat) sokszor végeznek tré munkát. A kedvencem, amikor le se fordítják a neveket, magyarul beszélnek és közben záporoznak az idegen szavak. Mondjuk ez speciel nem a színész, hanem a fordító hibája. (És/vagy a forgalmazóé, bár akárhonnan nézem, meg vagy győződve róla, hogy aki ezt engedi, az egy idióta.) Viszont a beleélés hiánya meg a színészé.

Filmek - a Vasembernek pl. kifejezetten bírom a szinkronját, az új batmanét viszont marhára nem.

Általánosságban viszont szinkron párti vagyok, mert attól, hogy egy film külföldi, még nem szeretném, hogy pl. a nagymamám ne nézhesse meg (a feliratot speciel nem tudná úgyse elolvasni, egyrészt mert kicsik a betűk, másrészt, mert gyorsan leveszik, ha meg erőlködni kell, már rég rossz). Ugyanez igaz a gyerekekre. Nem gondolom, hogy az a megoldás, hogy hagyjuk a francba a szinkront, csak valahogy el kéne érni, hogy jobb munkát végezzenek. Aki meg szeretné megnézni eredeti nyelven, az ma már úgy is könnyen megteheti.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7921 Dátum: 2014. Március 11., 12:08:11 »
Hm, akkor eléggé egyedül állok magamban. Nekem nincs bajom a magyar nyelven megszólaló filmekkel és sorozatokkal :)
Ez mondjuk ízlés kérdése, nem minőségé.
Eszembe jutott még egy. A How I met your mothert sokáig szinkronnal néztem, mert ment háttérzajnak a tv-ben, később álltam át eredeti nyelvűre (ez is már vagy 5-6 éve volt) és bár nem találták el a hangszíneket minden szereplőnél, de maguk a szinkronszínészek meg a fordítók nem végeztek rossz munkát.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7920 Dátum: 2014. Március 11., 11:55:13 »
Hm, akkor eléggé egyedül állok magamban. Nekem nincs bajom a magyar nyelven megszólaló filmekkel és sorozatokkal :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7919 Dátum: 2014. Március 11., 11:42:06 »
Én nem nézek sok sorozatot,azon is csodálkozom, hogy a True Detective-et elkezdtem (mostanában mindent abbahagytam, Sons os anarchy, Justified, Banshee...nem tudom miért, nem volt hangulatom hozzájuk), meg nem is hasonlítgatom össze, egyszerűen rosszul hangzik a magyar nekem. (én mondjuk egy hazaáruló szemétláda vagyok, mert szerintem nem a magyar a legszebb nyelv a világon, kifejezetten átlagosnak tartom és néha zavaróan esztétizálónak).
Doctor Who szerintem borzasztó, bár Tennant szinkronja nem üt el az eredetitől, de nem tudom egyszuerűen megszokni a magyar beszédet benne. A dalekok förtelmesen hagzanak viszont, vitán felül.
Ami nagyon éles váltás volt, amikor kb 10 éve a Cartoon networkön néztem a Justice league-et és egyszer csak átváltott magyar szinkronosra, viszont a szinkronhangok köszönőviszonyban se voltak az eredetiekkel. Idővel megszoktam, mert akkor még nem volt más lehetőségem és csak így tudtam nézni, de az nagyon trágya munka volt.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7918 Dátum: 2014. Március 11., 11:22:32 »
Nekem néha honosítás közben menni szokott háttérzajnak a tévé, de pl a Sherlock-ot szinkronosan még így sem tudtam elviselni :)
Vagy egy másik példa a Firefly... vagy a Prison Break... és még sorolhatnám :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7917 Dátum: 2014. Március 11., 11:11:04 »
Igen, az. Persze, az új részeket én is egyből letöltöm és megnéztem :), de ha elkapom valamelyiket magyar tévén, akkor nem kapcsolom el, csak mert szinkrono.

Lehet, hogy bennem van a hiba, :badteeth: de én nem hasonlítgatom össze állandóan az eredeti és a magyar hangot. Tök feleslegesnek tartom.
Pláne, ha valamit nem is nézek eredetiben. Akkor elég nekem, ha a magyar hang nem hat idegennek a karakterhez képest. És ritkán szokott. Persze vannak kivételek, pl. a True Bloodból Eric és Tara magyar hangja már akkor sem tetszett, amikor nem láttam és hallottam őket eredetiben. De igazából nem érdekel, hogy "hű, mennyivel jobb az eredeti", ha nem zavar a magyar. Pláne, ahogy mondtam, ha nem is ismerem.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7916 Dátum: 2014. Március 11., 10:42:46 »
A Sherlock???? Pedig azt tényleg csak eredeti nyelven szabad nézni (legalábbis a Cumberbatch-Freeman félét, az amerikai változatáról nem tudok nyilatkozni, mert nem nézem se angolul, se magyarul)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7915 Dátum: 2014. Március 11., 10:37:08 »
Nekem általában nincs bajom a szinkronnal. Igaz, én nem is töltök le és nézek meg egyből túl sok sorozatot, szóval nem nagyon szoktam összehasonlítgatni.

De nekem a Tennant-féle doki szinkronja nagyon tetszett. Meg a Matt Smith-féle is.
Meg a Sherlock is.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7914 Dátum: 2014. Március 11., 10:14:43 »
Oké, de a Dallas régi (akkoriban még csináltak jó szinkronokat, pl M*A*S*H).
Szóval most kifejezetten az elmúlt 10 évre gondoltam, mert ott látok nagyon durva mellényúlásokat a szinkron minőségében (és a kiválasztott hangokban).

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7913 Dátum: 2014. Március 11., 10:09:48 »
Hát az örök példa a Simpsons ugye, meg a South Parknak is elég jó emlékeim szerint a szinkronja. De élő szereplős nem jut most eszembe (Dallas talán?)

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7912 Dátum: 2014. Március 11., 08:37:35 »
A nagyon régieket leszámítva egy olyan sorozatot sem tudok, amit érdemes lenne szinkronosan nézni :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7911 Dátum: 2014. Március 10., 22:15:42 »
Ezt már adják magyarul is? Gyorsak voltak, lehet ezért se túl jó a minősége. Engem mondjuk nem fenyeget a szinkronosan nézés veszélye, lehet sznob vagyok, de csak eredeti hanggal nézek mindent (bár az angol felirat ehhez nem árt néha, jó kis ízes akcentusokhoz, főleg ha közben ropogtatok is valamit).
Amúgy az eddigi 2 rész alapján amit láttam, tényleg nagyszerű, elfogott a kísértés, hogy megnézzek ma még 1-2 részt, de félek, hogy nagyon lehúzná a hangulatom, mert azért nem egy vidám darab. Inkább maradok a napi egy résznél.

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7910 Dátum: 2014. Március 10., 21:56:00 »
A True Detective minőségi sorozat. Olyan erős témákat feszeget, ami elég komolyan a társadalom perifériájára szorít nem oda való embereket. Matthew MCConaughey játéka húsba mar. Minden egyes pillanatnak, pillantásnak, elejtett szónak jelentősége van, ami esetleg csak pár rész múlva köszön vissza. Végig figyelni kell az eseményeket a sorozat alatt pont ezért, mert bizonyos dolgok csak később kapnak értelmet. A ne ítélj, hogy ne ítéltess és a fától az erdőt tipikus visszahatása a sorozat. Kemény karakterfejlődéssel és kibontással, lassú történetvezetéssel. A szinkronját sajnos eléggé elszúrták, eredeti hanggal sokszor több minden derül ki. A szinkron hangok sem a legjobban lettek megválasztva.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7909 Dátum: 2014. Március 10., 09:50:24 »
Csak én gondolom úgy, hogy a szemfényvesztők egy ritka buta film?
Ideje lenne már megnéznem.
Most jutottam el oda, hogy megnézzem a Kick-ass 2-t végre, de nem nagyon tetszett. Mindenhol azt olvastam, hogy nem olyan jó mint az első de attól még jó, de én inkább úgy voltam vele, hogy nem olyan jó mint az első, és leginkább rossz.
Jó, enyhe túlzás, de egyszer bőven elég volt.
Viszont elkezdtem a True Detective-et, hogy hogy legalább ezzel az új popkultúrális közkinccsel ne legyek úgy lemaradva mint a Breaking Bad-el (azaz úgy le vagyok maradva vele, hogy el se kezdem addig amíg nem lesz annyi szabadidőm, hogy letudjam darálni egyben az egészet). Első rész alapján minőségi cuccnak tűnik, harapható atmoszférával és érdekes karakterekkel. Mindenképp folytatni fogom.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7908 Dátum: 2014. Március 09., 23:57:06 »
Csak én gondolom úgy, hogy a szemfényvesztők egy ritka buta film?
Lehet, mert én nagyon jól szórakoztam rajta.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7907 Dátum: 2014. Március 09., 22:21:42 »
Csak én gondolom úgy, hogy a szemfényvesztők egy ritka buta film?

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7906 Dátum: 2014. Március 08., 10:29:39 »
Én meg már herótot kapok Joseph Gordon-Levitt-tól, viszont azzal amit Eva Green-nel kapcsolatban írtál nem értek egyet. Bevallom még nem is nagyon hallottam róla, a filmjei valahogy elkerültek engem, de mégis van valami ebben a nőben, ami megfogott.

Persze miután kiderült, hogy gerincre vágnám Faora-t az Acélemberből ez gondolom nem meglepő. :D
Ízlések és ficamok. Faorát megértem amúgy :D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7905 Dátum: 2014. Március 07., 21:00:49 »
Nekem a Sin City 1 sem jött be, nem ért fel a hype-jához, meg a traileréhez számomra. Mondjuk személy szerint nem tudtam előzetesen, hogy több önálló sztorit mesél majd el, de így olyan volt, mintha beültem volna 4 rövidfilmre egy egész estés helyett. Nem azt mondom, hogy rossz film, és nagyon ötletesen van megrendezve, a színészekkel is meg voltam elégedve, de így nekem kevés volt. Ha már különálló történetek egy filmben, maradok a Ponyvaregénynél.