Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1158336 alkalommal)

0 Felhasználó és 97 vendég van a témában

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7814 Dátum: 2014. Február 06., 14:31:07 »
mi a véleményetek a készülő fantasztikulás négyesről? fekete fáklyával és női dr. doom-mal?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7813 Dátum: 2014. Február 05., 22:00:25 »
És megint csak:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7812 Dátum: 2014. Február 04., 18:53:12 »
Nem mintha sok javítani való lenne, de... :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7811 Dátum: 2014. Február 04., 16:38:50 »
Az meg a másik, hol késik már a GotG trailere???  :badteeth:
Bő fél év és a mozikban lesz...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7810 Dátum: 2014. Február 04., 15:57:28 »
Én egy jó kis Guardians of the Galaxy trailert szeretnék már látni! Nem tudjátok mikorra várható??
ideje lenne már.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7809 Dátum: 2014. Február 04., 15:29:03 »
Én egy jó kis Guardians of the Galaxy trailert szeretnék már látni! Nem tudjátok mikorra várható??

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7808 Dátum: 2014. Február 04., 15:22:10 »
Nem úgy volt, hogy hét elején kijön majd az X-Men : DoFP új trailere?  :nemtudom:

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7807 Dátum: 2014. Február 04., 10:10:27 »
Ha valaki még néz tévét, ma 21.20-kor Serenity a viasat3-on!
Poénból belenéztem, ugyanis kíváncsi voltam, mennyire lesz szürnyű a szinkron... minden félelmem beigazolódott, csak nagyon kevés dolgot szabad szinkronosan nézni.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7806 Dátum: 2014. Február 03., 20:54:58 »
Még egy előzetes a Kapi filmhez:



"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7805 Dátum: 2014. Február 03., 20:18:51 »
Ha valaki még néz tévét, ma 21.20-kor Serenity a viasat3-on!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7804 Dátum: 2014. Február 03., 20:16:28 »
Állítólag akarnak csinálni egy külön Gambit filmet, Channing Tatum főszereplésével...  :blink:

Szerintem egy Channing Tatum filmet akarnak csinálni, amiben pont Gambit lesz.

Amúgy nem hallottam még.

Bocsánat a spoiler miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 03., 20:27:08 írta KiD »

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7803 Dátum: 2014. Február 03., 19:50:47 »
1. Csodálatos Pókember 2.: nem tetszik, kész, ez van...  :dry:
Ez a hosszabb trailer gyakorlatilag el is mesélte az egész filmet...  :whistle:
Az a ,,cyborg-Rhinó'' (???) egy förtelem!  :-\

2. Amerika Kapitány 2.: egyre jobban várom!  :brow:
Winter Soldier nagyon brutál! Batroc-ról láttam képet, ő is durva!  :bravo:
Crossbones-ról viszont eddig semmi infó...  :nemtudom:

3. TF4.: a szokásos dolgok: Bay-féle robbanások, épület nagyságú robotok elől menekülő emberek, akiket soha nem érnek utol, csak most nem Shia, hanem Mark fut előlük, stb.  :badteeth:
Ami új: Dinobotok!

Mit szóltok, hogy Jesse Eisenberg lesz Lex Luthor, Jeremy Irons pedig Alfred a Superman vs. Batman-ban?
Állítólag akarnak csinálni egy külön Gambit filmet, Channing Tatum főszereplésével...  :blink:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7802 Dátum: 2014. Február 03., 15:25:35 »
Ha ő a 60-as években lesz, akkor simán elfogadható, de mondom, engem a külsőségek érdekelnek legkevésbé, nem azon múlik, hogy jó lesz-e a film, vagy sem.

Mármint Higanyszál? Mert akkor nem tudlak követni. :D


Megjegyzem, hogy a PR-ben nem irtották ki teljesen az idegeneket, csak az átjárót omlasztották be - és persze az abban nyüzsgő lényeket, akik a nagy bengákat "gyártották". Pont ez volt a poén, amire a folytatás épülne - az, hogy lezárták az átjárót, még nem jelenti azt, hogy nem nyithatnak másikat...
A TF-et mondjuk ahogy tapasztalom, mindenki jobban élvezi, aki nem ismeri amúgy...
Ez egyébként a képregényfilmek nagy részére igaz. Sokan nem tudják lenyelni, hogy a "cinematic universe" nem egy az egyben az, ami a képregény lapjain történik - és itt most színvonaltól függetlenül gondolom. Mondjuk az baromi gáz, hogy eddig csak a Paramount/Disney volt képes olyan filmekkel előállni, amik történettől/színvonaltól függetlenül nem retconolják - úgy is mondhatnám, hogy köpik szemközt - egymást, mint az X-men vagy a TF. Innen nézve az utóbbi megvalósítása, látványvilága tökéletesen elfogadható lenne számomra, mert nem esik nehezemre elvonatkoztatni, ha a történetében nem hemzsegnének a logikai buktatók, minthogy például Megatron, aki 10000 éve a jég alatt dekkol a sarkvidéken, lepaktál Őrszemmel, hogy 9950 évvel a csapdába esése után ugyan menjen már a Földre és hódítsa meg azt. És akkor a Bukottat még nem is vettük figyelembe...

Ebben olyan szempontból nem vagyok biztos, hogy ha jól meg van csinálva a film, akkor a képregény ismerőinek többlet tudást, többlet élményt adhat sok apróság. De csak akkor, ha minden más már eleve a helyén van. Viszont abban mindenképpen igazad van, hogy ha nem az igazi az anyag, akkor ugyanezek az emberek fogják jobban szívni a fogukat. Az is igaz, hogy hiba úgy hozzáállni, hogy lehetőleg ugyanazt kapjam, különben nem fog tetszeni, mert akkor nagy eséllyel nem fog tetszeni. Csak hát ugye a minőség nem csak a változtatások mennyiségétől függ.

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 03., 17:05:31 írta Aldarion »

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7801 Dátum: 2014. Február 03., 15:03:37 »
Ha ő a 60-as években lesz, akkor simán elfogadható, de mondom, engem a külsőségek érdekelnek legkevésbé, nem azon múlik, hogy jó lesz-e a film, vagy sem.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7800 Dátum: 2014. Február 03., 14:57:22 »
Mondjuk a DotFP féle Quicksilver kinézete szerintem minden médiumban röhejes lenne :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7799 Dátum: 2014. Február 03., 14:49:52 »
Aldarion felvetését meg adom, én nagyon jókat tudok mulatni azon, mikor egyesek habzó szájjal vádaskodnak, hogy de xy a képregényben nem így nézett ki... igen, mert az egyik képregény, a másik meg film. Ami az egyik helyen működik, az a másikon egyáltalán nem biztos, hogy fog.
Dettó ugyanígy vagyok vele.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7798 Dátum: 2014. Február 03., 14:12:32 »
Azt mondtam, hogy ostoba, nem azt, hogy annak idején én nem szórakoztam jól rajta :)
De attól még ostoba, logikátlan, és nagyon amerikai. (de Emmerich azért egy fokkal jobb, mint Michael Bay, ugyanakkor nagyon sok a hasonlóság a munkásságuk között)

Aldarion felvetését meg adom, én nagyon jókat tudok mulatni azon, mikor egyesek habzó szájjal vádaskodnak, hogy de xy a képregényben nem így nézett ki... igen, mert az egyik képregény, a másik meg film. Ami az egyik helyen működik, az a másikon egyáltalán nem biztos, hogy fog.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7797 Dátum: 2014. Február 03., 14:09:51 »
Megjegyzem, hogy a PR-ben nem irtották ki teljesen az idegeneket, csak az átjárót omlasztották be - és persze az abban nyüzsgő lényeket, akik a nagy bengákat "gyártották". Pont ez volt a poén, amire a folytatás épülne - az, hogy lezárták az átjárót, még nem jelenti azt, hogy nem nyithatnak másikat...
A TF-et mondjuk ahogy tapasztalom, mindenki jobban élvezi, aki nem ismeri amúgy...
Ez egyébként a képregényfilmek nagy részére igaz. Sokan nem tudják lenyelni, hogy a "cinematic universe" nem egy az egyben az, ami a képregény lapjain történik - és itt most színvonaltól függetlenül gondolom. Mondjuk az baromi gáz, hogy eddig csak a Paramount/Disney volt képes olyan filmekkel előállni, amik történettől/színvonaltól függetlenül nem retconolják - úgy is mondhatnám, hogy köpik szemközt - egymást, mint az X-men vagy a TF. Innen nézve az utóbbi megvalósítása, látványvilága tökéletesen elfogadható lenne számomra, mert nem esik nehezemre elvonatkoztatni, ha a történetében nem hemzsegnének a logikai buktatók, minthogy például Megatron, aki 10000 éve a jég alatt dekkol a sarkvidéken, lepaktál Őrszemmel, hogy 9950 évvel a csapdába esése után ugyan menjen már a Földre és hódítsa meg azt. És akkor a Bukottat még nem is vettük figyelembe...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7796 Dátum: 2014. Február 03., 14:08:27 »
Belemagyarázni sokmindent bele lehet, de továbbra is belemagyarázás éééés továbbra sem segít a hihetetlenül bugyuta és unalmas párbeszédeken/karaktereken :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7795 Dátum: 2014. Február 03., 14:06:00 »
Helyben vagyunk, az ID is egy ritka ostoba film... ki is a rendezője? :)
Na, a Függetlenség napja nagyon jó kis film a maga nemében. Minden faxsága ellenére :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7794 Dátum: 2014. Február 03., 14:00:17 »
a Pacific Rimben miből gondolod, hogy  népirtás történt? Egy darab felrobbant atomreaktor még nem írt ki egy népet. Ugyan úgy ahogy a Függetlenség napjában, itt is a mothershipet támadták nagy valószínüséggel (vagyis a klóngyárat) ahonnan az átjáró is eredt. Nem láttuk a teljes populációt, csak a kaiju gyárat meg pár rovar-alient (gyártásvezetők/tábornokok). Amikor Striker Eureka felrobbant (ugye neki a hátán volt a nuke) az se irtotta ki a fél bolygót, csak egy bizonyos körzetben okozott pusztítást.
Ender's game amúgy jó példa, az tényleg egy okos megoldás volt (és ott meg is van mutatva, hogy kírtották az egész populációt)de az kb egyedi eset. Itt inkább a fókusz azon volt, hogy fogjunk össze és rugdossuk vissza a rémségeket, oda ahonnan jöttek.
TF-ben meg Optimus kitépi az ellenfele gerincét meg széttépi pusztakézzel a fejét, meg hasonló finomságok vannak. Egyszerűen kegyetlenségek, nem pedig taktikus támadás, mint a PR-ben.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7793 Dátum: 2014. Február 03., 13:53:41 »
A TF-et mondjuk ahogy tapasztalom, mindenki jobban élvezi, aki nem ismeri amúgy... A Pókemberhez meg nekem épp megjött a kedvem és nem fordítva, nekem az új első résznél szállt el a messzeségbe (azóta se láttam). Mondjuk ehhez azért hozzátenném, hogy a Rinó gáz.

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7792 Dátum: 2014. Február 03., 13:48:43 »
Helyben vagyunk, az ID is egy ritka ostoba film... ki is a rendezője? :)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7791 Dátum: 2014. Február 03., 13:43:36 »
Igen all-out war de igazából csak a két világ közti összeköttetést elég lett volna elpusztítani nem atommal kirobbantani az egész fajt! A Függetlenség Napjában konkrétan a támadó sereget nyírták ki nem egy komplett fajt mert épp olyanjuk volt...

A Végjátékban (filmet nem láttam) volt, hogy Ender a végén kiirtotta a Hangyokat ott szépen rendesen rávilágítottak arra, hogy igen véglegesen győztek, de milyen áron? Itt ennek nyoma sem volt függetlenül attól, hogy épp mekkora mocskok az ellenségek. Plusz, ami a film legnagyobb gyengéje továbbra is a karakterek és párbeszédek ezerszer elsütött klisék halmaza nulla eredetiséggel és igen a Transformers ebben jobb volt ott se volt fenomenális színészi játék ámulatba ejtő emberi mélység de legalább hozták azt a minimumot hogy a néző közben ne zökkenjen ki és nézegesse az óráját, hogy hmm mikor lesz már vége...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7790 Dátum: 2014. Február 03., 13:39:45 »
A "végső győzelem" meg szó szerinti népirtás volt ehhez külön gratulálok a készítőknek...
All-out háború volt. Vagy ők, vagy mi. Ezen itt egy kicsit sem akadtam fel. Ennyi erővel a Függetlenség napjában is rohadt emberiség, amiért jól megölte a támadó idegeneket!  :hehe: ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7789 Dátum: 2014. Február 03., 13:37:31 »
de tele van hülyeségekkel és szimpla logikátlanságokkal ráadásul olyan, mintha pár ötletet csak összeollóztak volna benne...
Oké, csakhogy ez szóról-szóra igaz a TF-filmekre is, ráadásul még silány kivitelben, hiteltelen szereplőkkel, és rángatózó kameramozgással, amit nem is lehet követni. Oké, én nem vagyok a robotok rajongója, emiatt nem tudok ezen 'apróságok' felett szemet hunyni.

A Superman filmet ennyire nem érzem tragikusnak, bár van benne pár karakteridegen dolog (két ordító baromság jut hirtelen eszembe), de még így is simán a közepes képregényfeldolgozások között van. Ha Goyer-t elzavarnák onnan a fenébe, meg lecserélnék a rendezőt, még talán valami jó is kisülhetne a dologból.

A PR kapcsán meg nagyon másképp látjuk a dolgokat, popcorn mozinak elsőrangú volt.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7788 Dátum: 2014. Február 03., 13:33:23 »
Már nem azért de minden amit leírsz PR-ről duplán igaz a TF-re. Kivéve az akciójelenetek, mert azok borzalmasak a TF-ben szerintem (nem érzed a súlyát egyszerűen). Plussz nem is olyan népszerű a PR, bőven nem hozott annyit, amennyit vártak tőle, ha jól tudom a folytatás is kérdéses emiatt.
De persze ha neked a TF tetszik, akkor ez van, nem akarlak meggyőzni, rengeteg pozitívumot tudnék mondani  a PR-ről, de lehet neked ezek az érvek nem elég meggyőzőek, vagy csak más szemszögből nézed.
Az első TF filmre nagyon reménykedve ültem be és már a felénél elment a kedvem az egésztől míg a PR-t vonakodtam megnézni, aztán nagyon nem bántam meg (sőt).
Jut eszembe: elolvastam az Evangelion mangát és kb semmi köze a Pacific rimnek hozzá (sokan ugye azt mondták, hogy annak az amerikai koppintása).

Nem tudom én a TF képregényeket azóta se ismertem meg így lehet jobb volt az élmény (Energon mesét láttam nagyon régen előtte). A PR-re ugyanúgy ahogy az Acélemberre vonakodva vettem rá magam és tényleg voltak benne olyan jelenetek, amik ütősek voltak, de amíg eljutottak A-ból B-be szóval az egyik akciójelenettől a másikig az egész sablonos volt és unalmas, értem, hogy ez ráhúzható a TF-re is hogy "dögös csaj" meg "stréber srác alakváltó robottal" de itt ezeket a sablonokat vérkomolyan vették és egyszerűen borzalmas volt. A "végső győzelem" meg szó szerinti népirtás volt ehhez külön gratulálok a készítőknek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7787 Dátum: 2014. Február 03., 13:24:36 »
Már nem azért de minden amit leírsz PR-ről duplán igaz a TF-re. Kivéve az akciójelenetek, mert azok borzalmasak a TF-ben szerintem (nem érzed a súlyát egyszerűen). Plussz nem is olyan népszerű a PR, bőven nem hozott annyit, amennyit vártak tőle, ha jól tudom a folytatás is kérdéses emiatt.
De persze ha neked a TF tetszik, akkor ez van, nem akarlak meggyőzni, rengeteg pozitívumot tudnék mondani  a PR-ről, de lehet neked ezek az érvek nem elég meggyőzőek, vagy csak más szemszögből nézed.
Az első TF filmre nagyon reménykedve ültem be és már a felénél elment a kedvem az egésztől míg a PR-t vonakodtam megnézni, aztán nagyon nem bántam meg (sőt).
Jut eszembe: elolvastam az Evangelion mangát és kb semmi köze a Pacific rimnek hozzá (sokan ugye azt mondták, hogy annak az amerikai koppintása).

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7786 Dátum: 2014. Február 03., 13:22:02 »
Nálam ez az abszolút kedvenc! Bucky nagyon kemény!


Ez nagyon rendben lesz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7785 Dátum: 2014. Február 03., 13:16:45 »
Ezek mind korszakos alkotások bármelyik TF-filmhez képest, pedig a MoS-t elég gyenge alkotásnak tartom (az Oblivion csak sablonos, de egyáltalán nem rossz, míg a Pacafic Rim a tavalyi blockbusterek egyike, amelyik az elvárásaimnak megfelelt).

Oblivionnal nem az a bajom, hogy sablonos az még elmenne (Támadás a Fehér Ház ellen pl ) de tele van hülyeségekkel és szimpla logikátlanságokkal ráadásul olyan, mintha pár ötletet csak összeollóztak volna benne...

A MoS egyértelműen a legrosszabb feldolgozás az egész sztori értelmetlen és bugyuta ráadásnak ha nem lenne ott az S betű senki se hinné el, hogy Superman-ről van szó benne :D

A Pacific Rim szintén olyan alkotás, ami népszerű lett csak nem tudom mire (ezek után hitetlenkedve gondolok arra, hogy az Avatárt bélyegezték "látványfilmnek") a karakterek interakciói egyszerűen siralmasak, maga a történet ötlettelen és sivár, persze megértem voltak benne "kúl" részek pl a harcok azon része, ami látszott is meg nagyon keménykedősre akarták csinálni, de konkrétan a '90-es filmek legalja is már szint ehhez képest...