Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1164396 alkalommal)

0 Felhasználó és 156 vendég van a témában

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7724 Dátum: 2014. Január 24., 12:34:57 »
Elvileg van belőle egy rendezői, vagy vágatlan, vagy minek hívják verzió és az sokat dob az élményen. Én még nem néztem azt meg mert félek tőle, hogy csak véresebb, de ennyi (és ugye sok embernek az extra erőszak már elég a szórakozáshoz).

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7723 Dátum: 2014. Január 24., 12:19:39 »
Itthon is megnéztük a Wolverine-t, ezúttal angolul. A japán akcentusok olyan jól sikerültek, hogy Jurikóból alig értettem valamit :D Amúgy sokat dobott a filmen az eredeti nyelv, Hugh Jackman szövege kifejezetten jó, csak a "What kind of monster are you? - The Wolverine!" lett iszonyat gyenge. Ami sajnos továbbra is érvényes az egész filmre. Nekem ugyan jobban tetszett másodjára, de a feleségemnek nem, szerinte kifejezetten idegesítő volt a sok klisé. Na igen, a komplett románc Marikóval a kis házban, úgy ahogy van, egy klisé; az olyan jelenetek, mint hogy Logan felébred a szerelmes éjszaka után, és azt látja, hogy a sikoltozó nő szalad két gorilla között a 200 méterre parkoló autóig, már 1980-ban is kínosak voltak. Az egész filmmel az a baj, hogy semelyik része nem A-kategóriás. A sztori nem A-szintű, a látvány nem A-szintű (máshol sz.rul jelenítenek meg jó ötleteket, itt meg jól sz.r ötleteket; egyik se nyerő), és a színészek abszolút nem A-szintűek. Amiről nem is ők tehetnek, hanem a forgatókönyv: a jó oldalon szinte csak Rozsomák van, akinek a színészi eszköztára kimerül a csúnyán nézésben, de semmi baj, mert őt ezért szeretjük (Mariko árnyék, Juriko meg alig-alig szerepel). A rosszak ellenben túl sokan vannak, és senki sem tud kibontakozni. Ott van Shingen, Noburu, Vipera, Harada és Jasida, mint rosszak, de egyik sem főgonosz, hanem egymást váltják, mint a Gyalog-Galoppban az anarcho-szindikalista fölműveskommuna vezetősége. Hogy a fenébe alakítson nagyot Noburu, amikor három percet van a képernyőn alsógatyában? Jasida a szamurájból kilógó fejével játszhat másfél percig, amit ráadásul legalább két színész alakít. Így aztán lehet jellemet rajzolni :P Vipera még valamit mutathatnak, de ő meg a "Cápaamazonok a sünkutyák ellen Sárkányföldön a nindzsa kiborg bosszújában" c. eposzba illő karakter. Harada is próbálkozik, de önmagában kevés, Shingennek meg szintén nincs semmi ideje a vásznon. Pedig az újkori szuperhős-filmek SZVSZ legnagyobb tanulsága, hogy a film akkor fog működni, ha találunk bele igazi színészeket, és adunk nekik lehetőséget; hát ez itt nem jött be. Érthetetlen, hogy a megbukott Wolverine Origins, aztán a sikeres Vasember és Thor után, sőt még az X-Men filmeket felélesztő First Class után hogy állhattak elő megint egy ilyen borzalommal. Ezeknek tényleg százmillióik vannak arra, hogy komolytalan marhaságokat gyártsanak belőle?
Ja és egy apróság: az alternatív befejezés (amit persze az alap DVD-re nem tettek rá) szerint Juriko a repülőn egy nagy dobozban leteszi Rozsomák elé a képregényes jelmezét. A moziverzióban meg doboz nélkül csak ülnek. Na, a moziverzióban közvetlenül ezelőtt Rozsomák és Mariko búcsúzkodnak, és a háttérben látni a repülő ajtaja mellett Jurikót, akihez odamegy egy öltönyös japán, és odaadja neki a dobozt, ő bólint és elveszi. Snitt másfelé, snitt vissza, Juriko továbbra is ott áll, doboz nélkül :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7722 Dátum: 2014. Január 23., 22:30:40 »
Na jó, megrázta Superment is egyszer, mint az áram :D Mert ugye ez ilyen kábító sugár is (not)

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7721 Dátum: 2014. Január 23., 22:22:58 »
"Omega". Nem arra szokták mondani, ami messzire löki az embereket...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7720 Dátum: 2014. Január 23., 21:41:39 »
Megnéztem a JLA Adventures: Trapped in Time-ot is. Ez a héten jelent meg, Target exclusive-ban, egy héttel ezelőtt jelentették be, azelőtt nem is lehetett tudni, hogy ez egyáltalán készül.
Ehhez képest MINDEN szempontból köröket ver a JL: War-ra. Remélem lesz folytatása, szívesen nézném, ellentétben a New52-s animációs vonallal, amit a Flashpoint paradox és a War képvisel.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7719 Dátum: 2014. Január 23., 00:06:24 »
JL: War: egy fokkal jobb mint a Flashpoint de még így se jó. Unalmas, végig harc, csapatdinamika abból áll, hogy felváltva ütnek, aztán egyszerre is. Erőszakos eléggé, szóval gyerekeknek nem ajánlanám, pedig a sztorija kb egy 10 éves szintjén van.
Superman egy arrogáns majom, borzasztóan zavart ahogy ábrázolva volt.
Az animáció olyan mint a Flashpointé, animés, ami nem lenne baj, ha ez egy anime lenne. Szerintem csúnya, nem illik ehhez.
Azt mondja meg nekem valaki, hogy jól emlékszem, hogy az omega beam mindig is egy szó szerinti halálsugárként volt ábrázolva, nem csak valami sima energiasugárként ami jó messzire ellöki azt akit eltalál? Mert itt eléggé nulla ereje volt.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7718 Dátum: 2014. Január 22., 20:42:59 »
Bár még nem kapcsoltam vissza a szünet utáni részekre de Stan Lee-re kíváncsi leszek :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7717 Dátum: 2014. Január 22., 19:47:40 »
Az alapján amit a nézettségi adatokról olvastam, nincs veszélyben a sorozat. Az "egyre csökken a nézettség" relatív, mert a széria 10 milliós nézettséggel nyitott, és mivel tudható volt, hogy a nagy nevek folyamatos cameói nélkül nem fognak megtartani ennyi nézőt, mert úgyis lesz, aki fanyalogni kezd. Az viszont szerintem korrekt megoldás, hogy ki-kikacsintanak a mozivásznon történő események felé. Véleményem szerint a nézettség nem kérdéses, mert jelenleg a MARVEL logó önmagában produkál akkora érdeklődést, hogy pár évig elhúzhassák a szériát.

Egyébként a ma olvastam, hogy a következő részek valamelyikében Nick Fury után Sif is tiszteletét teszi a sorozatban...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7716 Dátum: 2014. Január 22., 15:50:59 »
B+, nem ide akartam, bocsesz :D

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7715 Dátum: 2014. Január 22., 15:30:57 »
Attól, hogy alig nézik még mindig a csatorna igáslova így nem hiszem hogy egyhamar lelövik meg amúgy is szerintem ennek a sorozatnak van egy dobása mégha a nézettség nem is éri el a kívánt szintet...

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7714 Dátum: 2014. Január 22., 14:24:56 »
Hát igen!  Én is így gondoltam! Mondjuk van olyan sorozat aminek sokkal kisebb a nézettsége és mégis a sokadik évadnál tart! Pl: Supernatural, ami mellesleg nekem az egyik nagy kedvencem!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7713 Dátum: 2014. Január 22., 14:07:17 »
Ha jól tudom, nem áll valami fényesen a sorozat nézettsége, szóval nem tudom, lesz-e új évad. De az Avengers filmig nyilván elviszik és azzal összefuttatják.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7712 Dátum: 2014. Január 22., 13:34:54 »
Kíváncsi vagyok hány évadosra akarják ezt a sorozatot, mert gondolom az új Bosszúállók filmben ezt le akarják lőni, utána meg a sorozat más lenne!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7711 Dátum: 2014. Január 22., 13:31:03 »
Ezt nem akartam ellőni, de igen, egyfajta Vízió módon :)

Szóval, az embrace change másnak is feltűnt?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7710 Dátum: 2014. Január 22., 13:29:08 »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7709 Dátum: 2014. Január 21., 22:34:28 »
Mi a véleményetek a Coulson-ügyről? Mert az rendben van, hogy a 11. részben választ kaptunk a hogyanra, de bennem rögvest újabb merült fel: Miért? Mi olyan különleges egy 8. szintű ügynökben, hogy Fury arra kényszerítette a S.H.I.E.L.D. orvos apparátusát, hogy Victor Frankensteineset játszanak a műtőben? Ötletek?
Igazából nem tudom. Én a 12-es részt még nem láttam, nem tudom, hogy ott tovább bontották-e a történetet. Viszont nem biztos, hogy Coulson és az ő nyolcadik szintje volt a lényeg, hanem talán inkább egy jó kísérleti nyulat találtak valami titkos tervhez. Egyfajta Robotzsaru módon.

Viszont ugye nem csak nekem tűnt a 10. részben a Fitz-Simmons páros férfi tagjának szájából elhangzó "Embrace change" kijelentés?  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7708 Dátum: 2014. Január 18., 18:49:30 »
Idézet
"Ez úgyanaz, mint a Batman, csak zöld."
Van benne valami, főleg ha a Nolan filmeket nézzük. Akármennyire is bírom azokat, ha kicseréltük volna benne Batmant Green Arrow-ra, jobban működnének (mármint abból a szempontból, hogy az eredeti karakterhez mennyi köze van).
Szerintem jobban passzol a milliomos íjászhoz, hogy legyenek segítői, akik azokat a dolgokat csinálják ,amikhez ő nem ért (hekkelés, nyomelemzés, ilyesmi). Batmannek pont, hogy értenie kéne minden ilyesmihez magától, ehelyett a Nolan filmekben csak egy urban ninja volt (de mondom, amúgy szeretem a Nolan filmeket, kivéve a legutóbbit,).

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7707 Dátum: 2014. Január 18., 17:08:36 »
Ugye mindenki tudja, hogy az RTL-en mindjárt kezdődik a Zöld Íjász második évad?

Anya folyton mondta, hogy nézzünk utána mikor folytatják a sorozatot. Elősször megnézte Nolan első két Batmanjét most meg a Zöld Íjászt minden pénteken.
Bírtam, amikor a premier epizód után azt mondta: "Ez úgyanaz, mint a Batman, csak zöld." :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7706 Dátum: 2014. Január 17., 17:59:26 »
Látta már valaki közületek az Agents of S.H.I.E.L.D. szünet utáni új részeit? Gondolom ez hülye kérdés. Mi a véleményetek a Coulson-ügyről? Mert az rendben van, hogy a 11. részben választ kaptunk a hogyanra, de bennem rögvest újabb merült fel: Miért? Mi olyan különleges egy 8. szintű ügynökben, hogy Fury arra kényszerítette a S.H.I.E.L.D. orvos apparátusát, hogy Victor Frankensteineset játszanak a műtőben? Ötletek?

Valahogy ez az egy poszt elvette a kedvem attól, hogy elkezdjem.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7705 Dátum: 2014. Január 17., 16:19:17 »
Látta már valaki közületek az Agents of S.H.I.E.L.D. szünet utáni új részeit? Gondolom ez hülye kérdés. Mi a véleményetek a Coulson-ügyről? Mert az rendben van, hogy a 11. részben választ kaptunk a hogyanra, de bennem rögvest újabb merült fel: Miért? Mi olyan különleges egy 8. szintű ügynökben, hogy Fury arra kényszerítette a S.H.I.E.L.D. orvos apparátusát, hogy Victor Frankensteineset játszanak a műtőben? Ötletek?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7704 Dátum: 2014. Január 15., 16:35:10 »
Puha.

Gondolom, akkor a Hangya filmben nem Pym lesz a főszereplő.

Az az igazság, hogy ezt a rendező Edgar Wright már évekkel ezelőtt elspoilerezte, csak úgy félvállról, de senki sem emlékezett rá (én sem).

Nem akarták, hogy a főhős az legyen, aki veri a feleségét.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7703 Dátum: 2014. Január 15., 15:28:28 »

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7702 Dátum: 2014. Január 14., 10:34:02 »
Puha.

Gondolom, akkor a Hangya filmben nem Pym lesz a főszereplő.

Az az igazság, hogy ezt a rendező Edgar Wright már évekkel ezelőtt elspoilerezte, csak úgy félvállról, de senki sem emlékezett rá (én sem).

Ennél némiképp zavarba ejtőbb hír, hogy Doctor Strange szerepére Johnny Depp-pel szemezget a Marvel Studios. Külalakra elmenne, de sajnos Depp szerepei az utóbbi években mind egy kaptafára mentek, mintha képtelen lenne más alakítást nyújtani, s ami szerintem a legkevésbé sem passzol a karakterhez. Igaz, sokan épp ilyen szkeptikusak voltak RDJ kapcsán is.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7701 Dátum: 2014. Január 14., 10:27:13 »
Puha.

Gondolom, akkor a Hangya filmben nem Pym lesz a főszereplő.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7700 Dátum: 2014. Január 14., 10:00:21 »
Michael Douglas?

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7699 Dátum: 2014. Január 10., 21:25:12 »
Ugye mindenki tudja, hogy az RTL-en mindjárt kezdődik a Zöld Íjász második évad?

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7698 Dátum: 2014. Január 04., 22:40:54 »
Na jó, nem bírom tovább, holnap estére le kell töltenem. :)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7697 Dátum: 2014. Január 04., 12:11:53 »
Szerintem a mostani rész legnagyobb problémája az volt, hogy túl sokat akartak ebbe az egy epizódba belepaszírozni.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7696 Dátum: 2014. Január 04., 11:29:44 »
Még nem tudni pontosan, szivatták eddig csak a nézőket :D De vicces volt legalább.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7695 Dátum: 2014. Január 04., 11:29:30 »
Ahogy a novellák Sherlockjáét?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden