Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1163217 alkalommal)

0 Felhasználó és 145 vendég van a témában

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7664 Dátum: 2013. December 27., 21:29:55 »
Sziasztok!

Valaki tudja, hogy Magyarországon mennyi Marvel-es rajzfilmet adtak ki szinkronosan?? Illetve, hogy a régi X-Men rajzfilmsorozatból mennyi jelent meg Magyarul, illetve, hogy ezeket hol lehet letölteni?? Régen 3-4 VHS kazit megvettem belőle, de most jó lenne digitalizálni őket!

Ezek a hivatalos kiadások:
VHS-en 3db jelent meg az X-menből, és nekem van még egy Gen 13, de az DC.
DVD-n a G.I. Joe és a Transformers mozifilmjei jelentek meg, valamint az Avengers a föld legnagyobb hősei ( 4 DVD ), az Újvilág Bosszúangyalai 1-2, a Doctor Strange, a Vasember tudtommal más nem. DC-ből jobban állunk rajzfilm kiadás terén. Talán volt valami legós is Marvelből, ( DC-ből biztos volt )azt nem figyelem.

Ezek mentek nálunk szinkronnal valamelyik TV adón:
Régi X-men rajzfilmből szinkronizálva tudtommal 23 db van és nem sorban vannak azok sem. De elképzelhető, hogy rosszul tudom. Volt még egy F4 sorozat is, ha jól emlékszem 2 évadja volt, a CN-ön ment. Most meg van az Ultimate Pókember. Volt egy másik Pókember is pár éve, valamilyen alternatív világban játszódott, nem tudom már mi volt a címe azt hiszem az is RTL. Illetve a régi Póki sorozat ( ha jól tudom 94-es??? ) is ment valamelyik adón ( RTL ? ), sőt a legrégebbiből is láttam szinkronos részt, azt hiszem talán az RTL-en. A vasember 2 évadja ment szinkronnal, talán az is RTL vagy TV2.
Aztán ugye voltak a Wolverine and the X-men, szintén szinkronnal, és a japán Wolverine, X-men, és Vasember. Azonkívül Hulk világa, Thor: Asgard meséje, Wolverine vs Hulk, Thor vs. Hulk.
Ő, így hirtelen asszem ennyi. Ha esetleg még beugrik valami bővítem....
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 27., 21:40:01 írta Jason Todd »

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7663 Dátum: 2013. December 27., 21:20:52 »
Sziasztok!

Valaki tudja, hogy Magyarországon mennyi Marvel-es rajzfilmet adtak ki szinkronosan?? Illetve, hogy a régi X-Men rajzfilmsorozatból mennyi jelent meg Magyarul, illetve, hogy ezeket hol lehet letölteni?? Régen 3-4 VHS kazit megvettem belőle, de most jó lenne digitalizálni őket!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7662 Dátum: 2013. December 26., 23:24:42 »
Szerintem nem volt erőltetett, főleg ha ez valamilyen formában előkerül majd az új évad első részének elején, mint probléma.
Igen, én is erre gondoltam, hogy remélem, ehhez visszatérnek az új évad első részében. Ne sikkadjon már el, mert úgy gáz lenne.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7661 Dátum: 2013. December 26., 23:16:06 »
Szerintem nem volt erőltetett, főleg ha ez valamilyen formában előkerül majd az új évad első részének elején, mint probléma. Ki tudja mit okozott a fejében a regeneráció. A 8. verzió egy ideig azt se tudta, hogy ő a Doctor ugye, lehet a 12. meg elfelejti kezelni a Tardist és egy évadon keresztül csak összevissza mennek vele.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7660 Dátum: 2013. December 26., 22:54:10 »
Igen, a vége az vicces volt. Bár kicsit erőltetett volt az a "van fogalmad róla, hogy kell ezt vezetni?" duma.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7659 Dátum: 2013. December 26., 22:23:30 »
Megnéztem a karácsonyi Doctor Who?!-t. Kicsit többet vártam volna, bár voltak benne nagyon jó dolgok és ötletek. Oké, megmagyarázták a Dalekek visszatérő emlékeit, a Csendet, a plusz regenerációkat, de mindehhez túl rövidnek tartottam a 60 percet. Meg így akkor mi lesz Gallifrey-vel? Ennyi volt, soha többet nem térnek már vissza? Vagy mi a ördög? Szóval túl sok mindent akartak belezsúfolni és megmagyarázni. Nem volt csalódás, de a felfokozott várakozásokat sem érte el nálam.
egyet értek. Mindent bele akartak zsúfolni és nem voltak jól egyensúlyozva a különböző jelenetek. Önmagukban jók voltak, de nem passzoltak egymáshoz. Viszont CAPALDI!!! KIDNEYS!!!!! :cool:

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7658 Dátum: 2013. December 26., 22:10:14 »
Köszi Genzo, máris elolvasom a cikked!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7657 Dátum: 2013. December 26., 22:04:05 »
Most néztem meg az R.I.P.D. - Szellemzsaruk című filmet, és az elején látom, hogy Dark Horse comics képregénye alapján készült! Olvasta esetleg valaki? A filmnek van valami köze hozzá?? Egyébként nézhetős film volt, nekem tetszett!

Anno elolvastam a képregényt, írtam is róla egy cikket:
http://genzocomics.blogspot.ro/2013/02/ripd.html

Viszont a filmet nem láttam (elvette a kedvem a sok negatív kritika, mivel szinte csak az volt mindenfelé), szóval az összehasonlítgatós játék rátok marad. :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7656 Dátum: 2013. December 26., 21:26:41 »
Megnéztem a karácsonyi Doctor Who?!-t. Kicsit többet vártam volna, bár voltak benne nagyon jó dolgok és ötletek. Oké, megmagyarázták a Dalekek visszatérő emlékeit, a Csendet, a plusz regenerációkat, de mindehhez túl rövidnek tartottam a 60 percet. Meg így akkor mi lesz Gallifrey-vel? Ennyi volt, soha többet nem térnek már vissza? Vagy mi a ördög? Szóval túl sok mindent akartak belezsúfolni és megmagyarázni. Nem volt csalódás, de a felfokozott várakozásokat sem érte el nálam.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7655 Dátum: 2013. December 26., 21:11:21 »
Eléggé MIB utánérzésem volt, de nekem is bejött. Nem olyan rossz, szerintem, mint páran leírják.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7654 Dátum: 2013. December 26., 21:09:09 »
Most néztem meg az R.I.P.D. - Szellemzsaruk című filmet, és az elején látom, hogy Dark Horse comics képregénye alapján készült! Olvasta esetleg valaki? A filmnek van valami köze hozzá?? Egyébként nézhetős film volt, nekem tetszett!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7653 Dátum: 2013. December 22., 17:29:21 »
Nekem a Barb Wire nem okozott csalódást. Lehet, hogy alapból túl keveset vártam, de szerintem tök nézhető lett.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7652 Dátum: 2013. December 22., 17:09:30 »
Jó vagy rossz hír?

Vadóc (Anna Paquin) karakterét teljesen kivágták/ kiírták a következő X-Men filmből!


Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7651 Dátum: 2013. December 22., 15:39:31 »
A Barb Wire-re én sem nagyon emlékszem, a "mondanivaló" ( de durva szó, arra a filmre   :hehe: ) elsikkadt Pamela idomai láttán!  :hehe:

Amúgy a Tank Girl-t szerintem nem is láttam. Illetve részek mintha meglennének, de nem kerek.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7650 Dátum: 2013. December 22., 15:13:22 »
A Tank Girl nekem okés volt, bár ez a movie is kapott hideget és meleget. A Barb Wire-t láttam, de nem emlékszem rá :)
gyengéd barbár

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7649 Dátum: 2013. December 22., 15:03:23 »
Tank Girl? Ha már kilencvenes évek.  ;)

Barb Wire?  :badteeth:

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7648 Dátum: 2013. December 22., 14:43:31 »
Tank Girl? Ha már kilencvenes évek.  ;)

És a The Maxx, bár ez animáció, de mégis az egyik legjobb dolog, ami valaha ment az MTV-n. Glynnis Talken, aki Julie hangját adta a sorozatban (Starcraftosok még  Sarah McKerrigan hangjaként is ismerhetik) egyik interjúban nyilatkozta, hogy a legkedvesebb emléke épp a Maxx-hez kötödik, amikor látta Kieth-t táncra perülni a képregényéből készülő animációsfilm láttán.  Ez sokmindent elárul a műről, többek között azt is, hogy ezt tartják a valaha készült  legtökéletesebb képregényadaptációnak.
gyengéd barbár

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7647 Dátum: 2013. December 22., 14:42:40 »
Szerintem pont annyi az eredeti ötlet Hollywoodban mint 30 éve, csak ugye most látjuk még a sok szemetet, míg a 80as évekből meg csak a jókra emlékszünk már.

Ebben lehet van valami, bár láttam sok sz@r filmet is a 80-as évekből  :rolleyes:  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7646 Dátum: 2013. December 22., 13:56:05 »
Amikor először néztem meg nekem is tetszett, bár lehet, hogy ma már más véleménnyel lennék a filmről.
A maszkmesterek előtt mindenesetre megemelem a kalapom, mert John Leguizamo-ból Bohócot csinálni nem kis meló lehetett.

Negatívum, hogy a köpenyt asszem csak kétszer mutatták, és az akció jeleneteket sikerül gajra vágni az oda nem illő death metal zenékkel.
Pozitívum, hogy ritka az olyan film, ami ennyire hű maradna a képregény változatához.
 
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7645 Dátum: 2013. December 22., 12:57:27 »
Nekem nagyon tetszett, ahogy Spawn köpenyét megoldották a filmben.
Emlékszem, anno láttam a werkfilmet. A háromnegyede arról szólt, hogy mennyire király lett a köpeny animációja. Az más kérdés, hogy a film maradék 99,5%-a szemétre való. Anno, amikor először láttam, imádtam, aztán némileg felnőttem és kifejlődött az ízlésem. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7644 Dátum: 2013. December 22., 12:44:58 »
A Dick Tracy mozi a kedvenc képregény mozim.  :D

Itt az első kép Groot-ról, a Galaxis Őrzőiből:

http://www.filmnews.hu/2013/12/vin-diesel-es-groot-galaxis-orzoibol.html

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7643 Dátum: 2013. December 22., 12:06:49 »
Pár új (vagy kevésbé új) infó:  :nezze:

1. Paul Rudd lesz a Hangya!
2. Láttam képeket a neten a Rooker által alakított Yondu-ról, brutálisan néz ki!!!
3. Strucker báró is szerepelni fog az Avengers 2.-ben!




Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7642 Dátum: 2013. December 22., 11:56:55 »
Szerintem pont annyi az eredeti ötlet Hollywoodban mint 30 éve, csak ugye most látjuk még a sok szemetet, míg a 80as évekből meg csak a jókra emlékszünk már.

Én úgy tudtam amúgy, hogy Raimi Shadow filmet akar csinálni már ezer éve, az jobban is illene hozzá mint Doc Savage (lásd: Darkman).
Rocketeeről viszont semmit nem hallottam még, de nem tudom mennyire lenne jó ötlet rebootolni (vagy akár folytatni).

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7641 Dátum: 2013. December 22., 11:41:33 »
Most hogy így szóbajöttek ezek a filmek egyből eszembe jutott, hogy többről is olvastam, hogy rebootolni akarják őket. Új Rocketeer filmet ha jól tudom a Disney akar csinálni, bár semmi konkrétat nem hallottam még.
A Spawn rebootjáról is dob néha egy egy morzsát Mcfarlane, de sztem az sose fog elkészülni.
A klasszikus ponyvahősök közül Doc Savage fog talán még filmet kapni, azt Sam Raimi akarja tető alá hozni.
Alapvetően én még nem vesztettem el a hitem az amerikai filmekben (sok kritikussal ellentétben :badteeth:), bár tény hogy egyre kevesebb az ötlet és az eredetiség de én még mindig tudok jól szórakozni rajtuk.
Szóval egyrészt jó volna látni, mondjuk egy új Flash Gordont is akár vagy a fentebb említettek rebootját, de közben meg sok karakter lassan a matuzsálem korát fogja elérni.  ;)
Szóval egyrészt jó volna látni mondjuk egy modern Doc Savage filmet Sam Raimitől, de a másik gondoloatom meg az, hogy Hollywoodnak annyira nincs ötlete, hogy majdnem 100 éves öteleteket akar eladni újra.  :headscratch:  :rolleyes:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7640 Dátum: 2013. December 22., 10:39:11 »
Valahol olvastam, hogy az a Spawn film bukott, holott nekem is nagyon tetszett anno!  :rolleyes:
Rengeteg jó vizuális trükk van benne, 97-es film; akkor jöttek ki mellette olyan ,,gyöngyszemek'', mint a Mortal Kombat: Annihilation, meg a Batman és Robin!  ;)
Ezekhez képest, visszaidézve, az Ivadék egy Oscar-díjas alkotás volt!  :hehe:
Amilyen rossz Batman volt George ,,Ross dr.'' Clooney, annyira badass Spawn volt Michael Jai White!  :bravo:
Azóta csak úgy hívom, hogy ,,az Ivadékos fazon''!  :badteeth:
Bunyózott a fimvásznon már Segal-lal (Sebhelyek) és Van Damme-al (Tökéletes Katona 2.) is!  :nezze:
Ő pl. remek Fekete Párduc lenne...  :coffee:

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7639 Dátum: 2013. December 21., 22:47:48 »
Szerintem az a film a saját idejében nem volt rossz. Ma sem magasztalnak az egekbe egy Lugosi féle horrort, mert a Fűrészben már láttunk kipattanó szemet, leszakadó végtagot, attól még nem biztos, hogy utóbbi a jó és követendő, csak nőtt az ingerküszöb.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7638 Dátum: 2013. December 21., 22:24:45 »
Nekem nagyon tetszett, ahogy Spawn köpenyét megoldották a filmben.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7637 Dátum: 2013. December 21., 22:16:00 »
Ja de nekem a Spawn is tetszett, amit nagyon sokan utálnak. Hogy miért, nem tudom...
Egyetlen dologra emlékszem a filmből, hogy pár éve nem tudtam végignézni, annyira borzalmas volt.

Spawnból ez a legjobb.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7636 Dátum: 2013. December 21., 21:21:00 »
Idézet
a Rocketeer a kedvemcem, pont valamikor a nyáron néztem újra, annyira ponyvás a léghajós bunyóval, hogy utána az Indiana Jones filmeket is újra kellett néznem  ;D  Viszont a Shadow film nem tetszett, mondjuk a Shadowt igazán képregényekben sem tudtam megszeretni, de az már az én bajom
Rocketeer nagyon nagy kedvencem, és természetesen az Indiana Jones is.
Shadow képregényt eddig nem olvastam jót (az Ennis féle hatalmas csalódás volt), viszont a most futó Year One széria Matt Wagnertől nagyon tetszik, szerintem azt érdemes kipróbálni (kicsit lassan jelenik meg sajnos). Illetve az eredeti rádiójáték első évada tetszett (1930valahányból), azt érdemes meghallgatni. Kicsit kevésbé pszichopata interpretációja a karakternek, de abszolút szórakoztató (egyébként a filmmel ismertem meg magát a karaktert anno, még amikor kijött vhs-en és egyből megkedveltem, a kedvencem az eredeti ponyvakarakterek közül).

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7635 Dátum: 2013. December 21., 20:53:41 »
Na a 66-os Batman mozifilmet beadom majd akkor a közeljövőben  :lol:

Azért csak óvatosan, az tényleg nagyon durva!  :hehe: