Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1164387 alkalommal)

0 Felhasználó és 160 vendég van a témában

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7514 Dátum: 2013. November 26., 22:21:15 »
A Man of Steel legnagyobb problémája, hogy intellektuális lustaságukból kifolyólag az alkotóktól nem tellett többre annál, mint hogy "batmanesebbé" torzították a főhőst. Nyilván úgy voltak vele, hogy Nolan Dark Knight trilógiájában kajálta a jó nép a nolani értelemben vett "realizmust" és grimdark hangulatot, akkor hát miért ne. Már csak arra leszek kíváncsi, hogy miként fognak bárminemű karakterdinamikát véghezvinni Batman és Murderman között a soron következő Warner filmben, miközben a filmbéli változataik lényegüket tekintve alig különböznek egymástól, legfeljebb annyiban, hogy előbbinél van értelme az eredettörténetének, utóbbinál pedig annyira nem, hogy nem lennék meglepve, ha végül valamilyen módon retconnálnák az egészet.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7513 Dátum: 2013. November 26., 21:59:51 »
Maradjunk annyiban, hogy volt egy tekintete. :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7512 Dátum: 2013. November 26., 21:56:56 »
Idézet
Lehet viszont, hogy még sincs velem minden rendben, mert Faora-Ul nagyon bejött nekem.
mármint a karakter, vagy a...khm..."karakter" ? :D

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7511 Dátum: 2013. November 26., 21:51:51 »
Ez a videó sok mindenre rávilágított, például a Zodékat elszállító rakéták khm furcsa formájára (bár ha belegondolok az, hogy ez nekem fel se tűnt inkább pozitív jel).
Lehet viszont, hogy még sincs velem minden rendben, mert Faora-Ul nagyon bejött nekem. ;)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7510 Dátum: 2013. November 26., 18:56:33 »
ez mondjuk tipikusan olyan, hogy ha tetszett a film, akkor nem érdekelnek ezek a hibák. Mondjuk a Man of steel nem tetszett, szóval egész szórakoztató volt.
 Azt kihagyta, hogy Superman minden akadályon átküzdi magát, ha elég hangosan ordít hozzá (komolyan, vagy 6 ilyen jelenet volt a filmben).

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7509 Dátum: 2013. November 26., 17:37:19 »

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7508 Dátum: 2013. November 26., 14:55:29 »
A Wolverine-ből nem is "how it should have ended"-et kéne készíteni, hanem "how it should have begun"-t, annyira idióta a történet. De azért vannak jó pillanatai. Az alternatív befejezés kihagyása a moziverzióból meg egyenesen mocskos trükk.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7507 Dátum: 2013. November 25., 21:22:30 »
Bepótoltam az idei Wolverine filmet.   :headscratch:
Olyan fajta film, amin szórakozol, miközben nézed, de miután vége, rájössz, hogy ordas nagy lyukak vannak a történetben.  :rolleyes:  :badteeth:
Csóró Wolverine, amilyen badass tud lenni a képregényekben, olyan gyenge filmeket csináltak neki eddig.  :(  :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7506 Dátum: 2013. November 25., 13:34:06 »
Nem akarom elhinni, hogy Loki megölte, képtelenség! (Heimdall nem látja, hogy nem Odin ül a trónon?) Lehet, hogy Loki valamilyen trükkel őt is átverte és most Muspelheim egyik tüzes vermében raboskodik?  :brow:

A mindent látó Heimdall lassan már beugorhatna a Bifrösztön át egy Ofotértbe kontaktlencséért; most már könnyebb megszámolni azokat a dolgokat, amiket lát, mint azokat, amik rejtve maradnak előtte :D Asgardba több út vezet, mint Rómába: valahogy bemásztak az első részben a jégóriások, meglógtak most Thor-ék, és Thor még az Avengers elején is kijutott valahogy (volt erről egy képregény, amiben részletezték) és a végén a tesseract-tal vissza, ez eddig négy út a Bifrösztön kívül, és nem hiszem, hogy bármelyik kettő azonos lenne.

Tényleg, elég hamar elintézték, hogy Thor miért nem látogatta meg még Jane-t. "Láttam, hogy itt voltál New Yorkban." "Hát, izé." "Akkor rendben."  :headscratch:

Az viszont nagyon tetszett, hogy Heimdall az első részben még csak egy nagydarab fickó volt karddal, akiről sejthettük, hogy azért oda tud sózni, de akcióban csak egy villanásnyit láthattuk. Most viszont ahogy két tőrrel szétkapta a vadászgépet, azt tanítani kéne, annak még Chuck Norris is előre köszön  :worship:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7505 Dátum: 2013. November 24., 22:58:26 »
ó nem kell ahhoz yaoi fangirlnek lenni, a nyugati média is kitermeli a maga slashfictionjét amióta Hiddlestone és Cumberbatch berobbant a popkultúrába.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7504 Dátum: 2013. November 24., 22:28:24 »
...a slash fiction-nel kacérkodó yaoi fangirl-ök bizonyára szanaszét élvezik magukat a filmen  biggrin.gif
Ezen konkrétan besírtam  :lol: :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Ideniel

  • Ghavin / bobzenub
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 166
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7503 Dátum: 2013. November 24., 22:21:01 »
Thor - The Dark World

Kompakt történet, ami ugyan távol áll a hibátlantól, de legalább nem roskad össze a saját súlya alatt úgy, mint például a Dark Knight Rises (mai napig nem értem, hogy kaphatott zöld utat az a forgatókönyv). Remek kikapcsolódást nyújtott, ettől függetlenül nem szeretném, hogy ezentúl minden Marvel filmet teletömnének whedoni "quip comedy-vel", csak azért mert az Avengers-nél kajálta a jónép (jóból is megárt a sok). Mondjuk a Kat Dennings karaktere körüli diszkrét gyűlöletkampány szerintem túlzás - ha már kell comic relief karakter, ezerszer inkább egy Darcy, mint mondjuk Jar Jar Binks vagy az a két rasszista robot a Transformers filmekből. Imádtam a díszlet- és jelmez design-t, kivéve amikor kínosan emlékeztetett a Star Wars előzménytrilógiára (tóparti terasz jelenet, oszlopcsarnokok), de a hangoktól nem volt elájulva - ennél közhelyesebb filmzenét, s speciális effekt hangokat (lövések, fegyvercsörgés) tényleg filmparódiáknál tapasztaltam utoljára. Színészi játék kapcsán minden a papírforma szerint alakult, egyedül Stellan Skarsgĺrdot nem értem, hogy miért vállalta ezt a némiképp megalázó szerepet. Kissé kellemetlen volt az is, hogy több "kémia" volt Hemsworth és Hiddleston között, mint az eredeti romantikus szálban (Thor & Jane) - a slash fiction-nel kacérkodó yaoi fangirl-ök bizonyára szanaszét élvezik magukat a filmen  biggrin.gif

comic nerd mode on:

Attól a pillanattól, hogy kiszivárogtak az első forgatási képek a sötét elfekről, nyilvánvaló volt, hogy ezúttal Walt Simonson legendás Thor-runja lesz a fő ihletforrás. Éppen ezért nem értem, hogy miért nem éltek kreatívabban a Malekith-ben, Kurse-ben, s a Warriors Three-ben rejlő potenciállal. Malekith ugyan nem a legeredetibb villain már a képregényekben sem, de Simonson éppen ezért pezsdítette fel a Thor-mítoszt még egy tucatnyi hozzá kötődő karakterrel. Ha már a film készítői bedobták például Kurse-t a képletbe (a nagydarab, páncélos sötét elf), simán csinálhattak volna belőle komplex karaktert ahelyett, hogy végső soron ő az utolsó előtti boss a játékban. Ugyanez az észrevételem a Warriors Three-vel kapcsolatban is (Fandral, Voltstagg és Hogun) - Simonson a segítségükkel tárta fel az asgardi kultúrát, társadalmat és az asgardiak hétköznapjait. Thor és rokonsága ugyanis uralkodókként nem alkalmasak erre. A filmben ehhez képest még az első dimenziójukat is megkurtították, Hogun semmi esetre sem tűnt Mogorvának, Fandral feltétlenül Fürgének és Volstagg sem volt éppen Terjedelmes. Sif meg... Nem árulok el nagy titkot azzal, hogy képregényes berkekben körülbelül a statisztikai hibahatáron belül lehet a Jane Foster rajongók száma. Csakis a Donald Blake féle transzformációs eredetmítoszon belül van létjogosultsága a karakternek, éppen ezért nem értem, miért erőltetik ezt a szerelmi szálat, de ha már ezt teszik, még értetlenebbül állok Sif és az elvarratlan, klisébeillő szerelmi háromszög előtt. De legalább most már van egy potenciális Wonder Woman-ünk Jaimie Alexander személyében  wub.gif

Credits scene:

A jelenet alapján semmit nem lehetett leszűrni a közelgő Guardians of the Galaxy filmből azon kívül, hogy látszólag nem fognak ódzkodni az őrültebb űroperás elemektől, aminek örülök - a Cosmic Marvel még a legkomolyabb pillanataiban is elborultabb a legtöbb sci-fi világnál, s ez számomra elválaszthatatlan az identitásától. Benicio del Toro mint a Gyűjtő? Zseniális. Továbbá beigazolódott: nemcsak Thanos-t látjuk majd vásznon, de az Infinity Gem-eket is becsempészik a filmuniverzumba. Egy éve még elképzelhetetlennek tűnt, hogy ezt meg mernék lépni, erre tessék, az Avengers 3 alcíme jó eséllyel Infinity Gauntlet lesz. Nem lepődnék meg, ha a mindenkori Halál megszemélyesülése is feltűnne valahol. Bár Jason Aaron Thanos Rising-jének implikációi mellett erre még mindig nagyon kicsi az esély, de mondom: már nem lepne meg a dolog, ha mégis. happy.gif

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7502 Dátum: 2013. November 24., 19:55:45 »
Akkorák voltak az elvárások, hogy nehéz volt teljesíteni. Nekem 99%os volt, meglepetés regenerációval lett volna 100%as, meg talán még egy kis McGan jöhetett volna. De ma megnézem azért megint, mert minél többet gondolok rá, annál jobban szeretem. (nekem van, hogy egész filmek is csak később érnek be, napokkal vagy hetekkel a megnézés után és másodszori nézésre élvezem csak igazán).
Ezt nem tudom amúgy láttátok e, Peter Davison végtelenül önirónikus és vicces kis filmje, hogym iért is nincsenek klasszikus Doctorok a specialben:
http://www.bbc.co.uk/programmes/p01m3kfy

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7501 Dátum: 2013. November 24., 19:39:19 »
Azért egy kicsit halkan jegyzem meg: olyan iszonyú módon nem dobtam tőle hátast. Talán a felfokozott elvárások miatt. Jó volt, jó volt, de... nem is tudom megfogalmazni. Szóval jó volt, na, és ez a lényeg  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7500 Dátum: 2013. November 24., 19:22:53 »
És igen, kedves barátom most küldte a megerősítő fotót a londoni DW 50th celebrationről, hogy megvette nekem a frissen forgalomba hozott John Hurt féle sonic screwdrivert!!!  :cool:
Tudom, hogy csak egy módosított 4. Doctor féle, de akkor is... :D

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7499 Dátum: 2013. November 24., 13:43:06 »
Én Hurt doki regenerációján meglepődtem bár lehet, hogy csak nem figyeltem elég alaposan (be van tervezve az újranézés 1x 2x 20x :D )

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7498 Dátum: 2013. November 24., 13:39:01 »
Őszintén: nagyon bírom Smitht de kicsit csalódott vagyok, hogy mégse volt meglepetés regeneráció a Day of the Doctor végén. Remélem Capaldinak lesz legalább 2 percnyi szerepe karácsonykor, csak egy kis ízelítő, a hosszú várakozás előtt.
Amúgy fura, hogy ilyen hamar visszamennek Trenzalore-ra illetve, ami nem tetszik, hogy a legutóbbi fajta cybermanek lesznek benne. Alapból nem vagyok oda a modern cyberekért, de a Nightmare in silver verziókat kifejezetten utálom (nulla személyiség, és tudom, hogy ez lenne a lényeg, de így meg tök érdektelenek, bosszantó a folyamatos upgrade-elés és a színészek nagyon túljátszák/túlpózolják a mozgást).
Viszont lesz megint silence, aminek meg örülök.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7497 Dátum: 2013. November 24., 13:29:23 »
És mi a véleményetek a karácsonyi rész előzeteséről? 10 másodperc tudom, de már most nagyon ígéretesnek tűnik :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7496 Dátum: 2013. November 24., 13:19:07 »
Tutira megoldják.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7495 Dátum: 2013. November 24., 13:16:01 »
semmi, kitalálnak valami megoldást. 13 van neki, szóval Capaldi érájának a végére ki kell ötölniük valamit, de mondjuk visszamehetnek Karnra elixírért vagy ilyesmi, nem hiszem, hogy nagyon megizzadnának ezzel.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7494 Dátum: 2013. November 24., 13:07:09 »
Én arra leszek majd kiváncsi, hogy mi lesz, ha a Doktorunk kimaxolja az életeit  :headscratch:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7493 Dátum: 2013. November 24., 13:03:48 »
Azért kíváncsi leszek rá... Lehet, hogy a 8 és feledik marad a War Doctor.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7492 Dátum: 2013. November 24., 12:28:18 »
kéne, különben rémálom lesz merchandise-t keresni majd a neten :D (first world problems :D )

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7491 Dátum: 2013. November 24., 11:56:54 »
Igen, tudom, hogy volt olyan, de nem tudom, most hogy működött volna.
Kíváncsi vagyok, hogy a számozásra majd jön-e ki valami hivatalos magyarázat :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7490 Dátum: 2013. November 24., 11:50:54 »
Hát a 5 Doctorsban anno 4 Doctor volt (Baker csak bejátszáson szerepelt) és mindegyikkel volt külön companion is, szóval meg lehet ezt oldani. Ha Eccleston elvállalja, szerintem Moffat begyömöszölte volna a sztoriba, tudtommal meg is keresték, szóval történetileg fel voltak rá készülve.
Viszont a Doctorok számozása nem tudom, hogy lesz mostantól.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7489 Dátum: 2013. November 24., 11:47:00 »
Igen, azon én is ugrottam egy nagyot :D

A 9. (vagy most már 10.?  :) ) Meg kár hogy csak bejátszáson szerepelt, de nem biztos, hogy őt is bele tudták volna gyömöszölni ebbe a filmbe.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7488 Dátum: 2013. November 24., 11:41:29 »
Nem akartam én kezdeni a Day of the Doctor diskurzust, mert mindig én jövök a DW-s cuccokkal ide, de.... nekem nagyon bejött, live streamben néztem ezt is, de ma este megnézem megint szerintem. Abszolút hozta amit vártam (ami nem volt kevés).
Eccleston azért hiányzott belőle viszont volt ami kárpótoljon érte:
"-All 12 of them.
-No sir. all 13!
És lehet, hogy csak a szemét mutatták meg a kezét egy másodpercre, de akkor is ....  :cool:
 

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7487 Dátum: 2013. November 24., 11:20:13 »
NO MORE.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7486 Dátum: 2013. November 24., 11:17:12 »
Nem akarom elhinni, hogy Loki megölte, képtelenség! (Heimdall nem látja, hogy nem Odin ül a trónon?) Lehet, hogy Loki valamilyen trükkel őt is átverte és most Muspelheim egyik tüzes vermében raboskodik?  :brow:

Igen, eléggé elmaszkírozták őt!  ;D
Kíváncsi leszek rá, hogy Ronan, Nebula és Korath hogy fog kinézni...
Egy frankó GotG trailer mikor jön már ki?  :nemtudom:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7485 Dátum: 2013. November 24., 09:54:06 »
;D Mi lett Odin-nal?

Jó kérdés, sok spekulációt láttam már. Valahol azt írták, hogy Hopkins csak két filmre írt alá, szóval akármi is lehet.
Benicio Del Toro nagyon kemény lesz!  :brow:

Ő volt a Gyűjtő??? Basszus, ismerős volt az arc, de nem tudtam hová tenni, pedig tényleg!  :omg:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"