Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1158427 alkalommal)

0 Felhasználó és 94 vendég van a témában

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7214 Dátum: 2013. Július 30., 18:58:01 »
Amire nincs magyarázat:
1. Deadpool nem egy néma gyilkológép, kar hosszúságú (!), beépített adamantium kardokkal!
2. Juggernaut nem mutáns és a kinézete, jajj...
3. A Szamuráj egy mutáns, nem egy kiborg (?)!  :dry:
Nekem ezek a dolgok (ill. karakterábrázolások) nem tetszettek, nagyon nem!

Az ellentmondásokba nem mennék bele, sok fórumon ki lettek már vesézve ezek a dolgok!
X professzor helyenként az asztráltestét is bevethette, pl.  :badteeth:
(Ezért ,,járhatott'' ott, ahol elvileg mozgássérültnek kellett volna lennie!)  :rolleyes:

Valahol olvastam, hogy Küklopsz is fel fog tűnni és hasonló korú lesz, mint a Plazmát alakító Lucas Till!  :brow:
Ezt az információt eleddig a film készítői még nem erősítették meg!
(Mindenesetre hihetőbbnek hangzik, mint az, hogy Lady Gaga lesz Káprázat!)  ;D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7213 Dátum: 2013. Július 30., 17:19:30 »
Lehetséges, de szerintem simán kiveszik az X3 (és a Wolverine Origins) zavaró elemeit a kontinuitásból. Ami kell nekik (Jean halála), az megtörtént, ami nem (a Prof két lábon és Magneto együtt Jean-nél), az nem, és kész.
Egyébként - amellett, hogy szerintem se a X3 volt a széria legjobb darabja - nem értem, miért van mindenki kibukva azon, hogy a Prof és Magneto együtt mentek el Jeanhez, még ha utóbbi a saját lábán tette is azt. Hisz gondoljatok csak bele, a képregényben hány ízben lőtték el, hogy a professzor meggyógyult, majd ismét megnyomorodott és Magneto hányszor tért jó útra, hogy később ismét szembekerüljenek. A két film között - First Class és X3 - jókora időintervallum van, amibe nyugodtan belefér még hogy egy későbbi filmben egy ilyen fordulattal elsimítsák ezt az ellentmondást. Engem már jobban zavar, hogy Moira McTaggert semmit sem öregedett a két film között eltelt közel ötven évben... Persze nem ő lenne az egyetlen ilyen, de a Wolverine origin Emmája elvileg kiesett a kontinuitásból az egész filmmel együtt - már ha jól tudom...

Ami pedig a testvérek kérdését illeti, a legegyszerűbb úgy szemlélni, hogy nincs köztük kapcsolat. Végül is a film nem követi betűre a képregényt, ezt tudjuk, tehát ilyen alapon a Prof és Buldózer nem szükség szerűen rokonok, míg Summersék lehetnek adott helyzetben akár apa és a fia vagy nagybácsi és az unokaöccse. Ha képesek az Avengers 2-be egy Pym nélküli Ultron eredettörténetet kerekíteni, akkor már a rokoni szálak megvariálásán kár is lenne felakadni...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7212 Dátum: 2013. Július 30., 16:57:01 »
Igazán kár, hogy nem egy forgatókönyvírótól és egy rendezőtől jött ki az eddigi hat X-Men film...  :dry:

Vannak érdekes (főleg időbeli) dolgok...  :dry:
A First Class még aránylag jól sikerült, az első két rész oké; de a harmadikon már nagyon lehet látni, hogy elkapkodták...
A két Rozsó filmről meg már ne is beszéljünk...
(A három legnagyobb karaktergyalázás: Deadpool, Juggernaut, Silver Samurai!)

Én bízok Singer-ben; egészen biztos, hogy ütős filmet fog összehozni!  :brow:


Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7211 Dátum: 2013. Július 29., 13:26:02 »
Az eljövendő múlt napjai filmnél reménykedem, hogy meg fogják e magyarázni First Class és a többi X-men film közötti időrendi ellentmondásokat.(Pl. hogy mikor veszett össze a proff, és Magneto, mikor bénult le Xavier, stb.)

Lehetséges, de szerintem simán kiveszik az X3 (és a Wolverine Origins) zavaró elemeit a kontinuitásból. Ami kell nekik (Jean halála), az megtörtént, ami nem (a Prof két lábon és Magneto együtt Jean-nél), az nem, és kész.

Én mondjuk, nem bánnám, ha előről kezdenék a a sorozatot, a karakterekkel, és a köztük lévő viszonyokkal is foglalkozva (szwsz, elég gáz volt, hogy nem derült ki, hogy Buldózer és Xavier nem voltak tesók, Scottról és Alexről nem is beszélve.

A filmből kiindulva, B és X akár még lehetnek is tesók, sőt, akár Alex és Scott is, persze Plazma nem kicsit lenne idősebb :-)
Szerintem most van jó pár normális karakter (Jackman, McKellen, Stewart, Fassbender, McAvoy), őket kár lenne kidobni egy reboot kedvéért.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7210 Dátum: 2013. Július 28., 14:05:45 »
 Az eljövendő múlt napjai filmnél reménykedem, hogy meg fogják e magyarázni First Class és a többi X-men film közötti időrendi ellentmondásokat.(Pl. hogy mikor veszett össze a proff, és Magneto, mikor bénult le Xavier, stb.)
 Én mondjuk, nem bánnám, ha előről kezdenék a a sorozatot, a karakterekkel, és a köztük lévő viszonyokkal is foglalkozva (szwsz, elég gáz volt, hogy nem derült ki, hogy Buldózer és Xavier nem voltak tesók, Scottról és Alexről nem is beszélve.   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7209 Dátum: 2013. Július 28., 13:43:36 »
Mariko szerintem is tökéletes volt (csak a késdobáló képessége nem tetszett,meg az se, hogy lefeküdt Rozsomákkal; a képregényben az se biztos, hogy ez valaha megtörtént, de mindenesetre sokkal óvatosabbak egymás körül, ami szerintem nagyon jól állt a többi nővel amolyan "vedd úgy, hogy már meg is dugtalak" kapcsolatban álló Rozsomáknak).
Yukióba viszont beleoltottak egy jó darab Amikót... ugye ő Rozsi nevelt lánya, az utóbbi időben már hepiás tinivé érett. A filmbeli Yukió inkább őrá hasonlított.
Noburut jól alakította a színész, de szerintem abszolút fölösleges karakter volt. A sok félig és teljesen rosszfiú (és lány) helyett jó lett volna egy igazán karakteres. Yashida nem volt rossz, de ugye ő alig volt jelen. Vipera, Harada, Noburu, Shingen, Ezüst Szamuráj... megjelennek, eltűnnek...
Hogy Logan teljesen hülye a japán kultúrához, az nekem is sok volt egy kcisit.
Adamantium: zavaros volt a film vége, de szerintem az adamantium megmaradt (a bónusz jelenetben jelzett a fémkereső). A karmait azért vágta le a szamuráj, mert a csontvelőt akarta kiszívni, és át kellett vágja az adamantiumot ahhoz, hogy elérje el a csontokat; a többi adamantium nem érdekelte. A DoFP-ben Logan visszamegy majd az időben, és a "régi" Rozsomáknak valószínűleg már meglesz az adamatnium csontváza.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7208 Dátum: 2013. Július 28., 12:39:10 »
tudom, hogy előbb volt, viszont szívesebben olvasok, mint nézek, plussz már megrendeltem az első omnibust. :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7207 Dátum: 2013. Július 28., 11:55:55 »
Végső esetben anime is jöhet (csak ne az Evangelion, azt el szeretném inkább olvasni) de OA, ne sorozat.
Azt miért akarod elolvasni? A manga eleve az anime után jött, és a legkönnyebben elérhető sorozat egy alternatív univerzumban játszódik, amit az End of Evangelion végén haluzott Sindzsi egy pár pillanatra, se sztorijában, se hangulatában, se a karakterek szintjén nincs köze az eredeti sorozathoz. Akkor már nézd a mozifilmjeit.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7206 Dátum: 2013. Július 28., 10:40:48 »

Mielőbbi jobbulást a masinának!
A Gundam 00 nem ajánlott újoncoknak dolgot nem tudtam ki írta, de szerintem hülyeség. Ha a klasszikus UC univerzumban játszódna, akkor azt mondanám, hogy oké, de teljesen független széria. Én összvissz a Gundam Winget láttam előtte (meg jó pár UC-s sorozat sztoriját ismerem hol jobban, hol kevésbé jól), de semmi gondom nem volt a 00-val.
Super Sentaioknál ez sajnos benne van a pakliban, de egy próbát megérhet. Még egy film eszembe jutott ilyen téren: http://en.wikipedia.org/wiki/Ultraman_%282004_film%29
Legjobb tudomásom szerint ez független film, igaz robotok nincsenek igazán benne, de a nagy szörnnyel való pofozkodás ott van.  :badteeth:
Király, akko rá is keresek erre a Gundam 00-ra, köszi (meg meglesem mit tud ez az Ultraman, a plakátja jól néz ki :D )

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7205 Dátum: 2013. Július 28., 10:17:35 »
Megnéztem a Wolverine-t, voltak benne érdekes dolgok...  :rolleyes:

Jobb volt, mint az első rész; jobban tetszettek a karakterek és a story is!
De azért nem ájultam el tőle...

A karakterek:
 
-Mariko és Yukio: Mariko karaktere tökéletes volt, szerintem kihozta a szerepéből a maximumot a színésznő!
Yukio-t nem ilyennek képzeltem el... Eleinte idegesítő volt a kiscsaj, de a film végére megkedveltem!  ;D
(A képregényben ő ugye egy ronin; fekete, testre feszülő ruciban, rövid, tüsi hajjal és teljesen őrült személyiséggel!
Itt meg egy színes hajú, lázadó, de ugyanakkor tisztelettudó tinédzser...)

-Brian Tee (Noburo) és Hiroyuki Sanada (Shingen): jól állt nekik a korrupt politikus ill. a hataloméhes ,,apa'' szerepe! A néző alig várja a bukásukat! (Noburo-é meglepően viccesre sikeredett!)  :badteeth:

-Vipera: legalább annyira felturbózták a karakterét, mint anno Varangyét!
Ért a mérgekhez, oké, de hogy biokémiai tudása már-már Pym-ével egyenértékű, az már kicsit erős volt...
Most kiröhögtök, de engem csak a haja idegesített...  :badteeth:
Szőke, göndör haj; átalakulás után meg megkopaszodik! Lehetett volna alapból fekete, aztán később zöld...

-Yashida és Harada: na, itt dobtam egy hátast a moziban...  :badteeth:
Harada karaktere teljesen felesleges volt ebben a filmben... Súlytalan volt!
Végül nem ő lett az Ezüst Szamuráj, hanem az öreg Yashida... Egy mutáns helyett kaptunk egy cyborg (?) szamurájt! A trailer alapján sokan robotot mondtak, azért kicsit örülök, hogy nem az lett! Sejtettem különben, hogy az öreg nem halt meg és ő van a páncélzatban!  :brow:
Harada helyett belerakhatták volna Shiro Yashidá-t! Donnie Yen remek Naptűz lehetett volna; jó lett volna látni, ahogy kicsit odapörköl Logan-nek, hogy aztán a film végén egymás oldalán harcolhassanak...  :rolleyes:

-Jean: az első megjelenése még elment, de a második, a harmadik már kezdett idegesíteni...  :dry:

-Logan: nem tud japánul??? WTF  :badteeth:
Most mi lesz? A DoFP-ban adamantium nélkül fog nyomulni??? A Szamuráj kardja mi a francból volt? Az is adamantiumból volt, oké! De közben izzott, mi van???

Az akciójelenetek rendben voltak, viszonylag! De mondom, ilyen karakterekkel, ilyen hőssel, lehetett volna jobb filmet is csinálni...
(Túl vagyunk két Wolverine filmen, én nem igazán vagyok elégedett...)
Az első résznél azért jobb lett! Mondjuk azt nem volt nehéz túlszárnyalni...  ;)

A bónusz jelenet nagyon tetszett, sokkal jobb volt, mint a Vasember 3.-é!  :brow:
Nagyon várós a következő X-Men film! A legjobban várt film 2014.-ben!!!

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7204 Dátum: 2013. Július 27., 23:05:01 »
Köszi FZoli!
Azért zártam ki a sorozatokat mert nincs időm most 60 részt megnézni. Gurren Lagann compilation moviet szedtem le, de a rohadt dvd lejátszó nem indította el rendesen, szóval maradtam az Army of darkness-nél :D (szervízben van a gépem, ezért kénytelen vagyok dvd-re kiírni amit barátnőm leszed nekem és úgy nézni :( )
A mobile suit 00-ról azt olvastam, hogy nem ajánlott Gundam újoncoknak. Viszont magából a Gundamból az új origin mangát azt el fogom olvasni (ha végre ideér). Lehet azután teszek ezzel egy próbát.
Super Sentai-al is az a baj, hogy ahogy néztem minden film valamelyik évad lezárása, félek, hogy egy szót nem értenék.

Mielőbbi jobbulást a masinának!
A Gundam 00 nem ajánlott újoncoknak dolgot nem tudtam ki írta, de szerintem hülyeség. Ha a klasszikus UC univerzumban játszódna, akkor azt mondanám, hogy oké, de teljesen független széria. Én összvissz a Gundam Winget láttam előtte (meg jó pár UC-s sorozat sztoriját ismerem hol jobban, hol kevésbé jól), de semmi gondom nem volt a 00-val.
Super Sentaioknál ez sajnos benne van a pakliban, de egy próbát megérhet. Még egy film eszembe jutott ilyen téren: http://en.wikipedia.org/wiki/Ultraman_%282004_film%29
Legjobb tudomásom szerint ez független film, igaz robotok nincsenek igazán benne, de a nagy szörnnyel való pofozkodás ott van.  :badteeth:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7203 Dátum: 2013. Július 27., 22:39:49 »
Köszi FZoli!
Azért zártam ki a sorozatokat mert nincs időm most 60 részt megnézni. Gurren Lagann compilation moviet szedtem le, de a rohadt dvd lejátszó nem indította el rendesen, szóval maradtam az Army of darkness-nél :D (szervízben van a gépem, ezért kénytelen vagyok dvd-re kiírni amit barátnőm leszed nekem és úgy nézni :( )
A mobile suit 00-ról azt olvastam, hogy nem ajánlott Gundam újoncoknak. Viszont magából a Gundamból az új origin mangát azt el fogom olvasni (ha végre ideér). Lehet azután teszek ezzel egy próbát.
Super Sentai-al is az a baj, hogy ahogy néztem minden film valamelyik évad lezárása, félek, hogy egy szót nem értenék.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7202 Dátum: 2013. Július 27., 20:27:50 »
Ha már a Pacific Rim kapcsán mindenki szóba hozza, hogy mennyire az ázsiai filmeket koppintja, valaki ajánljon már nekem egy mecha filmet légyszi, mert én nem találok ezekről toplistákat. Csak animékről. Végső esetben anime is jöhet (csak ne az Evangelion, azt el szeretném inkább olvasni) de OA, ne sorozat.
Azért csalódnék, ha kiderülne, hogy nincsenek is japán/kínai mecha filmek és a Pacific Rim valójában egy egész nyilvánvaló űrt tölt be (komolyan, még Super sentai film sincs?)

Super Sentai film van dögivel - bár személy szerint teljes egészében konkrétan még egyet se láttam :D -, de ha ajánlani kéne akkor én a 35. évfordulós filmmel tennék egy próbát: http://en.wikipedia.org/wiki/Gokaiger_Goseiger_Super_Sentai_199_Hero_Great_Battle Hamarosan jön az amerikai adaptációja is Power Rangers vonalon.
Konkrét japán mecha film egy jut csak eszembe, a Gunhed. A minőségéről ennek sem tudok nyilatkozni, a fórumokon van aki szerette, van aki nem. Ha a Godzillák is beférnek nálad a mecha kategóriákba, akkor tudom ajánlani 20 évvel ezelőttről a Godzilla vs. MechaGodzilla II-t, vagy a "csak" 10 éves Godzilla Against MechaGodzilla és a Tokyo S.O.S. párost.
Anime fronton elég rendesen szűkítetted a kategóriát a sorozatok kizárásával, de szerencsére akadnak filmmé szerkesztett sorozatok, innét a Mobile Suit Gundam 00 Special Edition-t és az Awakening of the Trailblazer filmeket ajánlanám.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7201 Dátum: 2013. Július 27., 13:45:13 »
Quentin Tarantino: "The reason I'll never do a comic book movie with, like, Flash or something like that is fuck those comic geeks, man. You can't please them. I might do a comic book movie, but I'd come up with my own characters where I'm God, and I'm the expert and not you guys."
gyengéd barbár

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7200 Dátum: 2013. Július 26., 23:22:57 »
Ha már a Pacific Rim kapcsán mindenki szóba hozza, hogy mennyire az ázsiai filmeket koppintja, valaki ajánljon már nekem egy mecha filmet légyszi, mert én nem találok ezekről toplistákat. Csak animékről. Végső esetben anime is jöhet (csak ne az Evangelion, azt el szeretném inkább olvasni) de OA, ne sorozat.
Azért csalódnék, ha kiderülne, hogy nincsenek is japán/kínai mecha filmek és a Pacific Rim valójában egy egész nyilvánvaló űrt tölt be (komolyan, még Super sentai film sincs?)

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7199 Dátum: 2013. Július 26., 21:14:56 »
Zavaróan magyarosan vágott ("Idiótán nyiszáljuk néha a képet, mert az menő!"), de ettől eltekintve szórakoztató kis bemutató Rozsomákhoz:

http://www.noltv.hu/video/5057.html

(Figyeljétek a galambot! :D )

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7198 Dátum: 2013. Július 26., 14:04:02 »
Ez a kép nagyon nagy, a poszterek szintén!  :bravo:

Én még nem láttam, ma megyek rá; de túl sok jót nem remélek én sem...  :dry:

Nem elérhető Deadpool

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7197 Dátum: 2013. Július 26., 13:46:02 »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7196 Dátum: 2013. Július 26., 10:28:36 »
:(

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7195 Dátum: 2013. Július 26., 00:40:17 »
Megnéztük a Wolverine-t. Nagyon akartam szeretni, de a fenébe is... nálam 6/10, nem Rozsomák-rajongóktól meg SZVSZ még ennyit se kap majd. Elég sok jelenetet-sztorit átvettek a képregényből, több-kevesebb sikerrel. A nindzsás hentelések elég jók, kivéve a nyilas-köteles részt, ahol az egész mozi röhögött, sajnos joggal :(
Jean piszkosul tetszett (nem úgy... na jó, úgy is :cool:), kissé arra emlékeztett, amikor az X-Men 250 után Rozsi mindig Nick Fury-t és Carol Danverst haluzta maga mellé és beszélgetett velük. A végén a szamuráj pilótája is meglepett. Marikót nagyon eltalálták, csak a love-story-s rész volt eléggé ergya (és mekkora marhaság, hogy ott nem keresik őket, mert csak?!).
Nem rossz ez, nem rossz, de ilyen alapanyagból és ilyen előzmények után, mint az X-Men First Class, sokkal jobbat kéne csinálni! A First Class alapja az eredeti X-Men, ami, lássuk be, mai szemmel kb. "Füles Mackó mond most nektek, szép meséket, gyerekek", mégis ütős filmet csináltak belőle. Már a mai korban játszódó első résznél, a kocsmában éreztem, hogy ennek nem lesz jó vége. Nem jobb az X-Men 3-nál. Igaz, a feleségemnek nagyon tetszett, szóval lehet, hogy bennem van a hiba  :badteeth:
Ja, a stáblista felénél (kb. két perc) már jön a plusz jelenet, önmagában elég vacak, de amiről szól!...  :brow:

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7194 Dátum: 2013. Július 25., 19:44:37 »
Na!



Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7193 Dátum: 2013. Július 24., 16:03:24 »
zoli azt írta, hogy még csak a trailert nézte meg és az alapján írta le a filmet. Persze szíve joga, sőt abban igaza is van, hogy ez egy kaiju-mecha film amerikanizálva és ez az előzetesből is látszik. Ő ezt negatívumként éli meg, én pozitívumként.
Nolant amúgy bírom csak a TDKR-t nem.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7192 Dátum: 2013. Július 24., 15:18:29 »
Idézet
zoli: magad fejtetted meg a dolgot. Hollywood mindig is ezt csinálta. Ha nem tetszik ne nézd. Tudom, ez a legszarabb érvelés, de a nagy stúdiók csak ebből értenek, ha nem tetszik a filmjük, nem szabad megvenni rá a jegyet. 


Na de honnan tudod hogy nem tetszik, ha még nem láttad?  :badteeth: Sokszor a trailereknek meg a kritikáknak sem szabad hinni, szóval nem mindig könnyű eldönteni.

Amúgy hogy a témához is szóljak, szerintem Nolan egy jó rendező, jól tud feszültséget teremteni, de bunyójelenetet vagy akciót nem igazán tud jól rendezni az tuti. Bár szerintem azért is, mert a legtöbb filmjében annyira sok mindent akar elmesélni, hogy sokszor az akciókból meg a bunyókból vágja le a perceket, hogy a történet beleférjen két és fél órába. Általában minden filmje ilyen hosszú.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7191 Dátum: 2013. Július 24., 11:36:49 »
Azért is bosszantó a TDKR meg a harcai nekem mert az előző filmekben elég jól megoldották ezeket, dinamikus volt, élvezetes (főleg a TDK-ban, a Beginsben elég követhetetlen volt azért sokszor) és Batman nem besétált a harcmezőre hanem berepült, ahogy azt illik.
A Batsy vs Bane harcnál legalább Bane pofázását élvezetes hallgatni (az ő beszéd stílusa meg szövege volt nekem a film fénypontja).

Lucas: hát ja, az eredeti 3 filmnél sokan beleszólhattak még a készítésbe (az első filmnél a felesége votl a vágó pl, és eléggé átszabott pár jelenetet), csak aztán George aratta le a babérokat mindenki nevében és ez lett a vége, hogy amit ő mond az a héccencség.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7190 Dátum: 2013. Július 24., 09:45:43 »
Na, most megnéztem a Batman vs. Bane első egy percét (annyit bírtam). Szerintem a legdurvább az, hogy a két szuperharcos küzdelmének a koreográfiája elég messze elmarad mondjuk a "Nyomás, utána" kocsmai verekedésétől (Bud Spencer és Terence Hill a kamionosok ellen). Ott sincsenek nagy trükkök, de ha valaki látványosan felemeli az öklét, hogy üssön vele, az legalább nem tartja egy másodpercig felemelve ütés előtt - vagy ha mégis, akkor azért, hogy BS vagy TH ügyesen kivédhesse. Itt viszont eszük ágában sincs ilyet csinálni, csak nyelik az előre látható pofonokat, mint kacsa a nokedlit, türelmesen várva a sorukra, mintha Civilization-t játszanának ("Rohadt Bat-civilizáció szétlőtte egy városomat, de majd a következő körben küldöm a bombázókat!"). Batman még egész jól szerepelt Bane ellen, mert Charlie Firpo egy nyakas pofonnal padlóra küldte volna :D Gondolom, a Bat-gúnyában nem lehetett könnyű hitelesen nindzsááázni, de könyörgöm, egy szuperprodukció nem arról szól, hogy az ilyeneket megoldják? Ha Vasembert meg tudják csinálni hihetőre...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7189 Dátum: 2013. Július 24., 09:36:06 »
Az ilyen filmeket elnézve, mint a Wolverine Origins meg az Indy 4, egyszerűen nem tudom elképzelni, mire gondolnak az alkotók, amikor úgy döntenek, hogy kész a film. Nem látják, hogy egy kalap sz.r?! Persze látják (kivéve az Indy-nél Lucast, aki már rég megőrült és a saját hülyeségeit hiszi a valóságnak), de akkor már nincs mit tenni. Node nem látják mondjuk a felénél, amikor még nem lenne késő? (Szegény Lucasra rájár a rúd, megint ővele példálózom: állítólag valamelyik Star Wars forgatókönyv-vázlatát Harrison Ford úgy kommentálta, hogy "George, you can type this shit, but you sure as hell can't say it", és változott is a szöveg; az új részeknél már nem volt ilyen korrektúra, látszik is rajtuk.) Az Origins-re már csak azért sincs mentség, mert zseniális alapanyaguk volt, a Weapon X, és abból ilyen sz.r filmet csinálni, az életfogytig f.szkorbácsos vétek.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7188 Dátum: 2013. Július 24., 08:15:30 »
Már bocs, de az előzőnél a "Mire gondolnak a még kissé zöldes paradicsomok a hajnali párában a káposztalevelekkel susogva" c. megrázóan földbemarkoló, négyórás alkotás is jobb  :hehe:
:lol: Ez igaz. De legalább az új film nem lett pont olyan ergya, mint a 2009-es. Ha hihetünk az eddigi írásoknak.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7187 Dátum: 2013. Július 24., 07:54:15 »
Az előzőnél jobb, és nekem ez már így elég is. :)

Már bocs, de az előzőnél a "Mire gondolnak a még kissé zöldes paradicsomok a hajnali párában a káposztalevelekkel susogva" c. megrázóan földbemarkoló, négyórás alkotás is jobb  :hehe:

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7186 Dátum: 2013. Július 24., 07:31:41 »
A neten lézengő kósza első kritikák azt mondják, hogy korrektebb lett, mint amire számítani lehetett. Nem remek film, de jó. Az előzőnél jobb, és nekem ez már így elég is. :)
Ja, és elméletileg dvdn/blurayen jön az unrated verzió, ami már véresebb lesz, mint a mozis. Nem lesz benne percenként három fejezés, de legalább vöröses lesz Rozsi karma bunyó után. :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7185 Dátum: 2013. Július 23., 22:27:54 »
Wolverineről annyit szeretnék csak tudni, hogy jó-e. Ha nagyon sok a lehúzó kritika akkor nem nézem meg moziban, az előző Wolverine filmre se kellett volna pénzt adnom, nade akkor ki gondolta volna még.
A Rottenen az előzetes kritikák alapján 67%-on áll a film, ami az elődje 38%-ához képest elég korrekt. De majd a premier után bővebb rálátásunk lesz a dologra ilyen téren, de a 67% már talán megér egy mozijegyet...
"When the battle is through, only the strong will survive."