Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1163233 alkalommal)

0 Felhasználó és 142 vendég van a témában

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7124 Dátum: 2013. Július 11., 20:58:46 »
Én arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy minek fordították az amerikai jäger hívójelét, a Gipsy Danger-t... :badteeth:

A Geekzen közölt kritika alatti hsz-ek szerint maradt minden robot eredeti néven. Pedig de jól hangzott volna egy "Gyerünk, Cigány!"  :badteeth:

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7123 Dátum: 2013. Július 11., 20:35:06 »
Majd valaki regélje el mert az engem is érdekel (eredeti nyelven nézem, inkább fizetek a 3D-ért de ne legyen szinkronos, mert ugye 2D eredeti nyelv, neadjösten 2D felirat az reménytelen).

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7122 Dátum: 2013. Július 11., 19:21:19 »
Én arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy minek fordították az amerikai jäger hívójelét, a Gipsy Danger-t... :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7121 Dátum: 2013. Július 11., 15:22:26 »
Holnap megnézem a Tűzgyűrűt!  :brow:
Egy valamit nem értek...
A szörnyek a tenger mélyéből jönnek elő, az egyik trailer-ben viszont egy szárnyas borzadály is akciózik! Az is a tenger mélyéről jön elő, szárnyakkal???  :badteeth:
Persze, mert nem egy víz alatti fajról van szó, hanem más bolygóról érkezett idegenekről, akik egy víz alá nyitott portálon keresztül rohanják le a világunkat. De rögtön ennek a leszögezésével indul az előzetes...

Ez nagyon hasonlít a Cthulhu-s South park epizódokra, de ma már minden hasonlít mindenre.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7120 Dátum: 2013. Július 11., 14:16:36 »
Kíváncsiságból végigpörgettem a rottentomatoest… tényleg érdekesek az amerikai kritikusok. Az összes eljutott addig, hogy ez tuti TransFormers-másolat (nem az), és a nagyjuk a kaidzsut csak azért tudta, mert explicite benne van a filmben. Az NGE-ről egyikben sem esik szó. Az egész USA-ban az összes fizetett filmkritikus nem tudja, hogy mi az eredetije. Jep. Én mi még azt hittük, az indexes filmesek vannak tele hozzá nem értőkkel. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7119 Dátum: 2013. Július 11., 13:38:59 »
Nagyon nem fűztem sok reményt a Pacific Rimhez és kaiju/óriásrobot fan se vagyok (bár bajom sincs velük) de most a kritikák eléggé meghozták a kedvem, úgyhogy hétvégén meg is nézem.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7118 Dátum: 2013. Július 11., 13:21:26 »
Holnap megnézem a Tűzgyűrűt!  :brow:
Egy valamit nem értek...
A szörnyek a tenger mélyéből jönnek elő, az egyik trailer-ben viszont egy szárnyas borzadály is akciózik! Az is a tenger mélyéről jön elő, szárnyakkal???  :badteeth:
Persze, mert nem egy víz alatti fajról van szó, hanem más bolygóról érkezett idegenekről, akik egy víz alá nyitott portálon keresztül rohanják le a világunkat. De rögtön ennek a leszögezésével indul az előzetes...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7117 Dátum: 2013. Július 10., 22:53:25 »
Minden pletyka arról szól, hogy pozitív szerepet kap. Nem is tudom, mikor játszott utoljára gonoszt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7116 Dátum: 2013. Július 10., 22:47:12 »
Holnap megnézem a Tűzgyűrűt!  :brow:
Egy valamit nem értek...
A szörnyek a tenger mélyéből jönnek elő, az egyik trailer-ben viszont egy szárnyas borzadály is akciózik! Az is a tenger mélyéről jön elő, szárnyakkal???  :badteeth:

Megy a nagy vita Vin Diesel-ről a fórumokon!
Nagyon szerepelni akar már egy Marvel filmben, állítólag meg is egyezett a fejesekkel...
A kommentelők Pym-en és Vízión gondolkodnak...  :badteeth:
Mi van, ha ő lesz a Szivacsember?  :brow: Inkább Creel-re hasonlít, mint az androidra vagy a biokémikusra...  :rolleyes:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7115 Dátum: 2013. Július 03., 09:00:19 »
http://www.origo.hu/filmklub/blog/halal/20130702-meghalt-jim-kelly.html
Béke poraira. Mellékes, de nehezen felejthető arc volt.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7114 Dátum: 2013. Július 01., 13:47:21 »
Én nem most lepődtem meg egy karakteren a legjobban! Emlékeztek arra a jámbor, végtelenül békés orosz, szabadidejében rajzolgató mutánsra, aki később X lett? A Morlockok kiírtásakor gyilkossá vált... Ott, akkor, az rettenetes volt, viszont nem nagyon volt más választása (persze később ,,kiderült'', hogy a hős ősei, rokonai között volt nem egy, finoman is szólva dilis figura és ennek tudható be az akkori ,,őrülete'' is)!

Először is ne keverjük össze a gyilkosságot az emberöléssel: a gyilkosság kifejezetten aljas indokból történik. Kolosszus azért ölte meg Szökőárt, mert az éppen RENGETEG védtelen embereket mészárolt le, és minden másodperccel egyre többen haltak meg (és előbb-utóbb Kolosszussal is végzett volna, mert már így is olyan súlyosan megsérült, hogy csoda, hogy túlélte). Kolosszus nem a benne lappangó őrület miatt ölte meg, hanem ezeknek az embereknek a halálsikolyai miatt; ez minden, csak nem aljas indok.
Másodszor is ez már második eset volt, Kolosszus korábban már Proteusszal is kénytelen volt puszta kézzel végezni. Azt se vette könnyen. Moira már korábban megpróbálta megölni Proteuszt, akkor Küklopsz ütötte félre a fegyvert és mentette meg az életét - és emiatt legalább két ártatlan ember meghalt. Kolosszus ezután ölte meg Proteuszt, hiszen mások életét kockáztatva jótékonykodni még nagyobb bűn, mintha magára venné az ember az embertársa megölését. Mondjuk Proteusznak az energia-formájával végzett, ami ugyanolyan emberölés, de lelkileg könnyebb lehet feldolgozni. Mindenesetre a magyar X-Menekben látott Kolosszus ezen már túl volt (abban a részben, amiben pont a Szökőár támadásából felgyógyulva Skóciában mászkál és gyerekekkel haverkodik, említi is neki Roma, hogy "Mindenek fölött tiszteled az életet... két kivétellel").

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7113 Dátum: 2013. Június 30., 13:49:58 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7112 Dátum: 2013. Június 29., 15:31:17 »
Én is megnéztem a filmet, és nekem tetszett!
 Szerencsére nem vagyok akkora Supi rajongó, így el tudtam fogadni könnyen a meglepő jeleneteket, amik rádaásul a filmen belül eléggé logikusnak tűntek: Zod pl. kikényszerítette Supermantől, hogy végezzen vele, nem is akart már élni, miután megbukott a terve.  Oké, Snyder ügyesebben is megrendezhette volna azt a jelenetet, de azért így is úgy tűnt, Kal Elnek nincs nagyon más választása, mint a gyilkosság.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7111 Dátum: 2013. Június 26., 23:16:53 »
Idézet
a kriptoni hajón, ahol ugye emberi erejűek
na most lehet valamit félreértettem, de a hajón nem volt szuperereje senkinek, csak a földi légkörben, szóval ott le tudná lőni.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7110 Dátum: 2013. Június 26., 23:11:49 »
De hogy lövi le? Csak Superman képes megölni egy kriptonit, legalábbis itt még nincs kriptonit kőzet meg hasonlók a Supermanhoz hasonlók megölésére.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7109 Dátum: 2013. Június 26., 22:30:08 »
Asys: a spoilereket már elhagytuk pár hsz-el lejjebb.
CapAM más tészta, ő alapból a háború terméke, elvétve szerintem belefér (de tényleg csak olyan helyzetben, ami nagyon indokolja esetleg zsoldosokkal, bérgyilkosokkal szemben).
Superman egy egyszerű srác Smallville-ből csak épp rohadt nagy erővel. Sokat gondolkoztam ezen és még mindig tartom azt a nézetemet, hogy ő az a karakter aki MINDIG talál megoldást (ahogy Grant Morrison mondja: Batman fights death, Superman fights the impossible).
A saját verzióm valahogy úgy nézne ki, hogy a katona fickó aki Faorával "harcolt" (nem jut eszembe a neve) végül is túléli az egészet (mert szimpatikus karakter volt és had örüljünk már neki hogy valaki nem halt meg) és végül ő öli meg Zodot (kimaradna a nagy várospusztító harc és a kriptoni hajón, ahol ugye emberi erejűek, meg tudná ölni). Superman csak elfogta, de a katona fickó tudja, hogy nicns más megoldás és lelövi.
Ezzel megoldódik a Zod probléma is és "pofán is köphetjük" a főszereplőt, hogy nem mindent lehet szép szóval megoldani, de mégse mocskoljuk be a őt. Supes ezután ferde szemmel néz a katonaságra és inkább új barátokat keres...

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7108 Dátum: 2013. Június 26., 21:21:41 »
Zod megölése tényleg khm, érdekes dolog... Superman hasonló karakter, mint Amerika kapitány; szimbólumok, jelképek ők! Tőlük nagyon nehéz elfogadni azt, ha gyilkolnak! Érthető, ha sokan most csalódottak, nem ezt várták... Én nem most lepődtem meg egy karakteren a legjobban! Emlékeztek arra a jámbor, végtelenül békés orosz, szabadidejében rajzolgató mutánsra, aki később X lett? A Morlockok kiírtásakor gyilkossá vált... Ott, akkor, az rettenetes volt, viszont nem nagyon volt más választása (persze később ,,kiderült'', hogy a hős ősei, rokonai között volt nem egy, finoman is szólva dilis figura és ennek tudható be az akkori ,,őrülete'' is)!

Zod megölte Superman apját, megölt a társaival egy csomó civilt (háborús bűn), egy egész bolygót veszélyeztetett (népírtás)! Azt a bolygót, ahol Clark felnőtt! Mérlegelt és döntött, az emberek javára! Mit kellett volna tenni? Emberi bíróság elé állítani Zod-ot, börtönbe rakni??? Zod nem változott volna meg, bele volt kódolva a harc, a túlélés, akár más fajok kárára is! Persze, jogosan merül fel a kérdés: ennyi erővel miért nem mentette meg a nevelőapját? Hős-e az, aki nem használja az erejét és ember-e, aki nem jóra használja? Fogós  kérdés... Engem jobban zavart Kent papa halála...

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7107 Dátum: 2013. Június 26., 20:49:23 »
Óóó erről nem is tudtam.  ;D  Mindenesetre a Zsákosok is összeülhetnének valamikor  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7106 Dátum: 2013. Június 26., 20:39:44 »
Nem rossz ötlet. Bár a Spidertom szervezésében pont így zajlanak le a Marvel klubok, ahol összeülünk és kibeszélünk mindent, ami a képregényekkel kapcsolatos.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7105 Dátum: 2013. Június 26., 20:33:57 »
Na igen, de a komntelőkön is múlik a dolog. Mármint én pl. nagyon védtem a filmet, de szerintem nem bántottam meg senkit akinek nem jön be , csak vitázunk. Itt a Zsákon mindig jó hangulatban megy a vita, Míg a geekzen majdhogynem személyeskedésbe megy át a dolog. Meg van egy két oldal ahol, kb. leanyázzák egymást, de itt szerencsére mindig otthonra talál az ember  ;D

Egyébként pont arra gondoltam, hogy a zsák olvasói, így közösen összetalálkozhatnánk valahol egyszer egy sörre, tök jó volna  élőben is dumálni a képregényekről, azon az egy két képregény börzén kívül ami van az országban ( és én am is csak a szegedin voltam még)  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7104 Dátum: 2013. Június 26., 20:18:01 »
Szerintem meg épp azért tesznek a filmekbe ilyen megosztó dolgokat - őrjöngő Spock, repkedő Artoo, "gyilkoló" Superman - hogy a rajongó oltsák egymást és ezzel ingyen reklámfelületet generáljanak az Interneten.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7103 Dátum: 2013. Június 26., 19:44:54 »
Mindenben egyetértek amit írtál kivéve:
Idézet
A megoldás: minden filmben van hiba, nem kell a megnevezett rendezők, forgatókönyvírók filmjeit megnézni, ennyi...
hát mit csináljak ha csak Snyder és Nolan csinál Superman filmet ? :D Plussz én nagyon pozitív hozzáállással ültem be rá.
Amúgy az elszabaduló indulatokat én se értem. És igazából szerintem azok az arogánsabbak akiknek tetszett (persze vannak az ellentáborban is érdekes esetek) de legtöbbször akik szerint ez nem igazán Superman film inkább szomorúak és kicsit elkeseredettek, akiknek meg nagyon bejött azok hülyézik le a többieket és verik a mellüket, hogy iggeeen végre Superman edgy meg darkos, vééégre (nem mintha eddig nem lett volna mindegy nekik).

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7102 Dátum: 2013. Június 26., 19:17:40 »
Nekem összességében tetszett a Men of Steel!  :rolleyes:

Cavill remek a címszerepre, én már a Halhatlanokban is nagyon bírtam!
Amy Adams-et sok fórumon támadják, szerintem aranyos volt!
Michael Shannon alakítása is tetszett, a Faorát- alakító Antje Traue pedig, hát hm, finoman is szólva, jól nézett ki...  :wub:
Kevin Costner pedig egyszerűen nem akar megöregedni!  ;)
Russel ,,A Gladiátor'' Crowe játéka tetszett a legjobban!

2 dolgot megfogadtam most:
1. Egy filmnél ezentúl csak egy trailer-t fogok megnézni! (Kiadnám szabálynak Hollywood-ban, hogy egy filmről csak egy trailer-t adhatnának ki, az is csak 60, max. 90 másodperces lehetne!)  :badteeth:
2. Nem fogok filmes fórumokat, csak híreket olvasni...
Egy film nem tetszhet mindenkinek, van aki szereti, van aki nem...
Olyan szinten és stílusban oltják le egymást az emberek, hogy a hajam az égnek áll , teljesen felesleges...
,,Ez sz.r, az sz.r, Snyder h.lye, Nolan tehetségtelen!'' stb. A megoldás: minden filmben van hiba, nem kell a megnevezett rendezők, forgatókönyvírók filmjeit megnézni, ennyi...  ;)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7101 Dátum: 2013. Június 26., 13:32:18 »
Frank Miller szerintem perverz vigyorral az arcán tette Supermant a kormány bábjává, kifejezetten élvezte, hogy unszimpatikusra írhatta.
Amúgy tényleg az a legnagyobb baj, hogy nem egy kurva nagy mosollyal az arcomon ültem végig (a'la Avengers, és nem, nem vagyok kizárólag Marvel fan) és nekem ne mondja senki, hogy a mai közönség túl cinikus ehhez, mert nem azok. Ez egy ócska kifogás. Ehhez kapcsolódóan itt egy hosszú de remek cikk arról, hogy miért is kéne egy Wonder woman film:
http://multiversitycomics.com/columns/now-that-man-of-steel-is-out-lets-talk-about-why-the-world-needs-a-wonder-woman-movie/

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7100 Dátum: 2013. Június 26., 13:07:26 »
Láttam és követtem a harcodat a geekzblogon, magam is hozzászóltam (csak más néven vagyok ott), érdekes volt. :)

Összességében tetszett, bár messze nem hibátlan. Remélem, a folytatása jobb lesz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7099 Dátum: 2013. Június 26., 13:00:59 »
Ja és még egy dolog, és utána ígérem leállok  :badteeth:
Ha már mítoszgyalázás:
A mindenki által, és egyébként én általam is kedvelt Dark Knight Returns Frank Millertől, nem taposta meg egyébként Superman mítoszát. Mert szerintem nagyon is. Azóta eleve mindenki úgy írja Batmant mint legyőzhetetlen hőst, sőt Morrison egyenesen BatGod-á változtatta. ÉS ez az irány nekem nem igazán jön be, egy olyan univerzumban ami amúgy is tele van istenszerű hősökkel. Pont azzal tűnt ki, hogy ő nem volt az.

A másik meg, hogy Superman aki mindig a jóért és az egyenlőségért állt ki, hogyan változhatott át akkor az amcsi elnök verőlegényévé. Aki parancsszóra teljesíti a gyilkosságokat más országokban stb. Értem hogy az talán az amerikai álom végletekbe való vetítése, de alapjaiban akkor az sem igaz Superman szellemiségéhez. Elsewords sztori, bár mai napig nagy hatása van, de akkor ezek szerint Frank Miller se értette Superman karakterét.  :rolleyes:  :lol: Erről mit gondoltok?
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7098 Dátum: 2013. Június 26., 12:52:50 »

Idézet
Viszont minden ellenérzésem ellenére és talán ez a végszavam is: hozott a film sokmillió dollárt, ha lesz ebből JLA film meg minden egyéb, akkor tök jó, öröm és boldogság van, csak azt sajnálom, hogy olyan korban és társadalomban élünk ahol,egyrészt az álomgyár, másrészt maguk a nézők (akik 90%-a nem kérpegényolvasó ugye) képtelenek menőnek tartani és befogadni egy olyan Superman filmet ahol a főhős nem öl és pusztít, ahhoz hogy valami sikeres legyen sötétnek és véresnek kell lennie. Amikor megtapsolják a nézők Zod kivégzését és olyan kommenteket olvasok, hogy végre Superman megkapta azt az élt ami mindig is hiányzott belőle. Szerintem nem hiányzott belőle semmi, de legalább is ez semmikép  :(

Ezzel én is egyetértek egy kicsit, de nem újdonság ez a fajta "badass Superman" dolog, képregényekben is próbálták már azért árnyalni a képet, pl. ugye az Earth One. És úgy néz ki hogy filmen ez a legsikeresebb, így nyílván ezt fogják a jövőben is nyomatni.
Egyébként több napi kommentháború után kezdem azt érezni (főleg a geekzblogos harc után) hogy sok kritikus azt érezteti, hogy nem is vagy igazán Superman fan, hogy ha tetszett a Man of Steel, mert az nem karakter hű ha öl stb. Lehet hogy túl sokat látok bele de mind1  :badteeth:

Meg ugye RCS- nemrég írt is egy cikkat a mítoszrombolásról a geekzen, kielemezve benne Nolan Batmanjét is.
Szerintem csak azt felejtik el sokan, hogy lehet hogy magához a karakterhez pl. hűtlen a Dark Knight Rises, magában ebben a Nolan féle univerzumban viszont teljesen megállja a helyét a dolog. Nem mondom hogy maga a trilógia befejező darabaja önállóan szuper film, de szép lezárása a történetnek. A képregényes Batman valóban nem hagyná fel a harcot a bűn ellen, de a Nolan féle Batmanekben, többször is mondta h Rachelért feladná a Batmankedést, meg ugye Alfred ezért égette el ugye a Dark Knightba Rachel levelét is, hgy Bruce ne tudja meg hogy igazából inkább Dentel akarna lenni. (Remélem tudtok követni  ;D )
Hasonlót érzek a Man of Steel kapcsán is. Szerintem a karakter lényege megvolt, bele lehet kötni a túl sok bunyóba meg az agresszívebb Supermanbe, de alapvetően én Supermannek éreztem, nem bántott volna senkit ha nem került volna ilyen extrém helyzetbe. És ez is egy fontos jellemzője Supermannek nemigaz? Emberként akar élni, miközben meg lenne az ereje arra hogy igába hajtsa a világot. Láttuk, hogy gyerekkorában de még felnőtt korában is támadják, de megállja azt hogy visszaüssön. Mi ez ha nem Superman? Na de hogy a lényegre térjek, úgy gondolom, hogy a karakter lényege megvolt, és ebben a filmes univerzumban, Zod megölése ellenére is, Supermant láttuk a vásznon. És a filmben létező Superman döntése teljesen érthető, még ha a képregényekben nem is öl. És reméljük, hogy ezután a folytatásokban sem fog már.

Az valóban elszomorító egyébként, hogy az amcsik tapsolnak ha gyilkolást látnak a mozivásznakon, holott az egyik fő ikonuk is elsírta magát tettei után. De sajnos ilyen világban élünk.

Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7097 Dátum: 2013. Június 25., 20:42:51 »
Még nem volt?

http://marvel.com/news/story/20786/robert_downey_jr_to_return_as_marvels_iron_man

“I am Iron Man.”
Tony Stark’s famous closing line to the very first Iron Man film takes on new life today as Marvel is pleased to announce the signing of Robert Downey, Jr. to reprise the role of the “billionaire, genius, playboy, philanthropist.”
Under the two-picture agreement, Downey will star as Tony Stark/Iron Man in “Marvel’s The Avengers 2” and “Marvel’s The Avengers 3.


Érdekes. hogy szóló Vasember-filmekről nincs szó.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7096 Dátum: 2013. Június 25., 12:25:23 »
Szerintem Zodon kívül a többi kriptonit nem megölték hanem beszippantotta a fantom zóna. Én legalább is így értelmeztem.
Idézet
Zod emberei között legalább egy nő is van
plussz (ezt elfelejtettem említeni) egy náci tudós is!!!! Az amelyik megpróbál vért venni Supermantől (mert ugye az a 3 liter amit percekkel ezelőtt kihányt a padlóra amikro rosszul lett, nem elég), az a fickó egy az egyben egy náci tudós!!!
Idézet
Eleve mit akart Zod a Földtől, csak jól kib.szni az emberekkel? Mert a bolygóreccsentőjével a Marsot vagy a Galaxis kábé ötmillió másik, kevésbé lakott bolygóját is átalakíthatta volna, és ebben Superman valószínűleg lelkesen segített volna neki.
Ez is később jutott eszembe és tök igazad van.

Pa Kent-el értem mit akartak csinálni, de szerintem eléggé felemás lett az eredmény. Bár az Amaing spider-mant nem tartom tökéletes filmnek (de jobban bírom mint az előző pók filmeket) de szerintem amit ott Uncle Ben-el csináltak, az ugyan ez volt. Nem egy idealizált eszménykép volt, hanem egy hús vér ember és nekem baromira bejött, ott működött, mert a karakter lényege megmaradt. A MoS-nél szerintem nem maradt meg, Jor-el sokkal erőteljesebb útmutatás volt neki mint Jonathan, ami max akkor jó dolog, ha mindenképp erőltetni akarod a Krisztus képet (bár nagyon nem vagyok hívő de nem is kívánom fikázni JC-t, viszont kicsit már túlzásba estek itt), egyébként aláássa magát a fő karaktert (isteni erejű lény aki mégis "két lábbal jár a földön" pont az emberi nevelése miatt).

Viszont minden ellenérzésem ellenére és talán ez a végszavam is: hozott a film sokmillió dollárt, ha lesz ebből JLA film meg minden egyéb, akkor tök jó, öröm és boldogság van, csak azt sajnálom, hogy olyan korban és társadalomban élünk ahol,egyrészt az álomgyár, másrészt maguk a nézők (akik 90%-a nem kérpegényolvasó ugye) képtelenek menőnek tartani és befogadni egy olyan Superman filmet ahol a főhős nem öl és pusztít, ahhoz hogy valami sikeres legyen sötétnek és véresnek kell lennie. Amikor megtapsolják a nézők Zod kivégzését és olyan kommenteket olvasok, hogy végre Superman megkapta azt az élt ami mindig is hiányzott belőle. Szerintem nem hiányzott belőle semmi, de legalább is ez semmikép  :(

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7095 Dátum: 2013. Június 25., 11:17:09 »
Megnéztem a Man of steelt végre...

Elég a spoilerekből, mostantól aki bújt, aki nem :-)
Kripton szerintem is zseniális, a többi szerintem is kérdéses... bár Kent fater nekem bejött. Kifejezetten jó csavarnak éreztem, hogy Superman-nek először az apját kellett feláldoznia, aztán az utolsó kriptonit (kriptonit, ÉÉÉRTITEK???  ;D)... de voltaképpen miért is kellett kiirtani a Kripton túlélőit? Mindenki Zod halálán van kiakadva, de Superman éppúgy megölte az összes többit is, hiszen ő adta át a kriptoni hajót a katonáknak. Eggyel több vagy kevesebb már nem mindegy?
Elég meglepő, hogy Superman semmilyen testvéri érzéseket nem mutat Zod-ékkal, pedig ők a fajtársai, és épp akkor kapta meg a fejtágítást az apja szellemétől a Kripton dicső múltjáról; erre most előkerül néhány kriptoni, akik egy kicsit ugyan meg vannak bolondulva, de könyörgöm! Az apja szellemének az a zseniális terve, hogy hogyan lehet a Föld felszínén fekete lyukat (!) létrehozni és kiirtani vele az összes túlélőt, Superman meg mindjárt lelkesen bólogatni kezd hozzá? "Fiam, viseld ezt a göncöt, amire méltán lehet büszke minden kriptoni, bár ez mondjuk nem túl sok már most sem, és utána is az első dolog, amit csinálni fogsz benne, az az lesz, hogy pokolra küldöd magadon kívül az összes többit!" "Fater, komolyan mondom, büszke vagyok rád, ez az a fajta szellemi táplálék és útmutatás, ami igazán hiányzott nekem a nevelőapám mellett! Anyám is mindig genocídiumra szánt titokban!" Végső esetben megérteném, ha Superman az embereket választaná és feláldozná a túlélő kriptoniakat, de hogy meg se próbálja megmenteni a fajtája túlélőit? Sem ő, sem Jor-el? Ott van a bolygóátalakító, ott van a telepeshajó, benne a Genezis-kamra, ott vannak a kódex maradványai Superman vérében (ezt mondjuk nem is értem igazán), de mindettől eltekintve Zod emberei között legalább egy nő is van, valószínűleg több is, úgyhogy végső esetben a hagyományos módon is szaporodhatnának. Szívesebben néztem volna egy olyan forgatókönyvet, ahol elpusztul az utolsó Genezis-kamra, és egy idő után rájönnek, hogy lehet ám szülni is. Az utolsó kriptoni nők közül Zod elsőszámú hárpiája teljesen megőrül még a gondolattól is, és mindenkit ki akar irtani, de van egy-két másik, akiknek fontosabb a fajuk túlélése és Superman oldalára állnak, bár az embereket abszolút nem komálják. Ez is szirupos, de legalább méltó lett volna Supermanhez.
Eleve mit akart Zod a Földtől, csak jól kib.szni az emberekkel? Mert a bolygóreccsentőjével a Marsot vagy a Galaxis kábé ötmillió másik, kevésbé lakott bolygóját is átalakíthatta volna, és ebben Superman valószínűleg lelkesen segített volna neki.
És mi a fenéért kellett Lois-t a hajóra vinni? Hogy Jor-el szelleme beszélhessen vele, persze, de mit akart tőle Zod???