Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1158960 alkalommal)

0 Felhasználó és 98 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7034 Dátum: 2013. Június 05., 22:28:08 »
Úgy random kérdezze már meg valaki John Hurtot úgy is hazánkban van elvileg :D
Mire vársz még? Hajrá! ;D Sajnos nekem csak heti egy hírességre futja a keretem, az meg már megvolt Mark Zuckerberg személyében.  :nezze:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7033 Dátum: 2013. Június 05., 22:02:20 »
Úgy random kérdezze már meg valaki John Hurtot úgy is hazánkban van elvileg :D

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7032 Dátum: 2013. Június 05., 21:39:55 »
Szerintem:
- a 9. Doctor az első részben (Rose) épp regeneráció után van, nézegeti magát a tükörben, hogy nem is néz ki olyan rosszul (hogy akkor miért van róla kép a titanicnál? wibbly-wobbly... :D időutazás, készülhetett később is)
-
Idézet
ráadásul az Időlordok nem tekintettek rá túl ferde szemmel mikor vissza akartak jönni...


Doctor's wife:
"House: Fear me I killed hundreds of time lords
Doctor: Fear me, I killed them all"

Erre többször is utalnak ,hogy úgy tudta csak megálíltani a Dalekokat, ha kinyír mindenkit (timelordokat és dalekokat is), azok a time lordok akik az End of timeban akarnak visszajönni Rassilon vezetésével, azért nem haltak meg, mert még a time war vége előtt csinálják ezt. Bár nem szeretek sokat gondolni az End of timera :D
Amúgy nem a résztvevőket lakatolta le, hanem magát a háborút, hogy ne mehessen vissza senki és pl menthesse meg a dalekokat, vagy ilyesmi. Rassilonék ezért ültették a dobolást a Master fejébe, hogy azzal kvázi feltörjék a lakatot (jajj de fájt az a két rész :D)

Amugy vicces lesz decemberben visszaolvasni ezeket. Hallgatok régebbi Doctor who podcasteket és azokban is mókás amikor fejtegetik, hogy mi fog történni, aztán persze tök az ellentéte lesz :D

Amúgy a Doctorok hasonlóságáról annyit, hogy ajánlom a 3 Doctors meg a 5 Doctors c. epizódokat, mert amellett, hogy szórakoztatóak, nagyon jól látszik mennyire más karakterek is a Doctorok. A mikroepizódban ( a Timecrash) meg azért vannak hasonlóságok mert Tennant kedvenc Doctora volt Davison és sok mindent vett át tőle (meg Tom Bakertől).

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7031 Dátum: 2013. Június 05., 20:35:13 »
Aldarion: De az évadzáróban már megállapították (az elmebajnok, aki nem bír hulla maradni), hogy ott nem a 11. halt meg... a Doktor sírjánál úgy utal a Doktorra, mint egy zsarnok... vagyis szerintem ez Hurt-Doktor sírja lesz...

Balakin: Az időháborús teória nem lenne rossz, de az a 9.-et viselte meg igazán és ezt a lelkiállapotot a 10. ki is fejti, mikor otthagyta Rose-t meg a klónját az alterverzumban... illetve az Időháborúnak igazán véget a 10. vetett és ez is kőbevésett dolog vagyis elég valószínűtlennek tartom, hogy ott legyen egy Doki, persze a ruházat nagyon hasonlít, de ez még nem jelent semmit elvégre apróságok mindig átkerülnek az egyikről a másikra... még Titanic-űrhajós rész előtt volt egy mikroepizód, amiben összefutott két Doktor kb mást se csináltak csak nézegették egymást, hogy mennyire hasonlóak...  meg ugyan milyen szörnyűséget tehetett a Doktor az időháború alatt?  Azzal vetett véget neki, hogy minden résztvevőt "lelakatolt"... ráadásul az Időlordok nem tekintettek rá túl ferde szemmel mikor vissza akartak jönni...

Ja igen meg a legfontosabb: ha 11. előtti Doki lett volna Hurt, akkor Clara, hogy-hogy nem tudta, hogy kicsoda?


Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7030 Dátum: 2013. Június 05., 20:27:38 »
Hurt Doctora elvileg a 8. és 9. regeneráció között volt (vagy a 8. öregen) és ugye ő volt a Time warban aki elkövetett mindenféle szörnyűséget (legalább is nagyon úgy néz ki meg ennek lenne értelme is).
A Doctor's wifeban van utalás rá, hogy az a timelord, akitől a kis világító kocka jött (legalább azt hitték ugye tőle jött) az váltott nemet regeneráció során. Egy fél mondatban említi a Doctor.
Amugy szerintem se öreg, se női Doctor nem lesz, mert azzal elvesztik a fangirlöket, azt meg szerintem nem akarják. Viszont színesbőrű Doctor se volt még, azt simán kipróbálhatnák.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7029 Dátum: 2013. Június 05., 20:19:31 »
Bárhogy is lesz, jónak ígérkezik.  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7028 Dátum: 2013. Június 05., 20:00:17 »
Abban amit írtál átvitt értelemben van igazság, de a teljes jóslat így hangzott el:

"On the fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a Question will be asked, a question that must never, ever be answered."

Márpedig még nem tartanak Trenzalore-nál, szigorúan nézve csak oda kényszerítették, a Silence pedig a szektára utal, legalábbis a tagjai nagyon mellre szívták a dolgot. De a kulcs a dologban a "at the fall of the Eleventh" rész, ami valószínűleg a 11. Doktor halálára vonatkozik... Ha pedig ehhez igazodnak, akkor az igazi Trenzalore-balhé még most jön...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7027 Dátum: 2013. Június 05., 19:16:10 »
A jóslat így szólt: "Silence will fall when the Question is asked" és ugye a Silence a Dokira utal... nos Trenzalore-nál járunk és a jó Doktorunk zuhan, mint az állat :D az űrből a bolygóra :D És felteszik a kérdést, amire River válaszol is :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7026 Dátum: 2013. Június 05., 17:37:58 »
Női Doktor? Hát nem tudom, poénnak jó volt az Atkinsonféle jótékonysági paródiában, de élesben... Arról nem beszélve, hogy valahol olyat olvastam, hogy a time lordok nem váltanak nemet, csak testalkatot és arcot... Rassilon és a Mester is mindig férfi alakban parádézott.

Ami a Hurtféle Doktort illeti, kíváncsi vagyok mit alkotnak vele kapcsolatban, illetve arra is, hogy a Csend vonal le lesz-e zárva végre, mert a 6. évad óta még csak nem is utaltak rá, viszont a jóslat szerint a 11. Trenzalore mezején bukik el, amiből arra következtetek, látva Hurtot és az említett mezőt, hogy - hacsak Moffat nem felejtkezett el róla - húzós két special elé nézünk...

Ráadásul azt se zárnám ki, hogy Hurt lesz a 12. Doktor, hisz ha megnézitek a kezdetben mindig idősebb színész alakította, csak később fiatalodott meg ennyire, és valami irgalmatlan gebasz kell ahhoz, hogy a Doktor olyasmit tegyen, mint amire Hurttal kapcsolatban utalt. Ráadásul felmerül a kérdés, hogy vajon megváltozhat-e a Doktor külseje, a jellemtől és az eseményektől függetlenül, ha már egyszer szembesült a saját leendő kinézetével, méghozzá a saját idővonalában?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7025 Dátum: 2013. Június 05., 17:10:14 »
Nem volt az rossz.
Moffat retconjai és változtatásai tényleg zavaróak, főleg a kedvenceim, a Síró Angyalok tekintetében, de azt hiszem, erről már beszéltünk nem keveset, Aldarion :)

Smith döntése engem is meglepett, pláne, hogy nemrég még az volt, hogy marad. De, ha belegondoltok, ő is letudott 3. évadot, mint Tennant, szóval azért kiszolgálta az idejét.

Az évadzáróban felvetett vonal valóban nagyon izgalmas, remélem, jól fogják kezelni. Hurt meg jónak tűnik :)

Az új doktor személyét illetőn én is nagyon kíváncsi vagyok. Mondjuk, azt azért röhögném, ha pl. Cumberbatch lenne az. A Sherlock után dolgozhatna egy másik munkán is Moffattal. :D
Egyébként nektek mi a véleményetek az időről-időre felröppenő pletykákkal, hogy esetleg itt az ideje egy női Doktornak? Mit szólnátok hozzá?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7024 Dátum: 2013. Június 05., 16:48:33 »
Smithen én is meglepődtem, de nagyon kiváncsi vagyok, ki lesz az új Doctor. De előtte még persze arra is, hogy Tennantal együtt mit kezdenek a Hurt féle "Doctorral".
Amúgy nekem pont azért nem tetszett a Nightmare, mert nem éreztem annyira Gaimanesnek. Plussz a kislány rémesen irritált illetve a konfliktus feloldása nekem erősen sántított.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7023 Dátum: 2013. Június 05., 16:29:01 »
Szerintem állati jó volt a Nightmare in silver. Jellegzetesen Gaimanes történet, véleményem szerint teljesen belefért a DW koncepcióba, és színvonal szempontjából is jól sikerült. Nem vagyok annyira elájulva Moffattól, leginkább azért mert még Bendisnél is többet retconol - főleg saját magát, elég ha annyit mondok: Dalek - de nem tartozom a Moffat ellenes párthoz sem. Szerintem egész jól ír, de nem hinném, hogy Gaimannek szüksége lenne a segítségéhez egy jó forgatókönyvhöz.

Viszont azon elképedtem, hogy mégis igaz a pletyka, és távozik Smith... Amennyit emlegették és tagadták a dolgot, már elhittem, hogy kacsa. Erre kiderül, hogy letudja még az évfordulós részt és a karácsonyit - előbbit Tennanttel közösen -, utána kiszáll. Kíváncsi lennék, hogy az évadzáróban felvezetett Doktor jövőképpel mihez kezdenek, mert azt kell mondjam szerintem ez a szál állati ígéretesnek tűnik.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7022 Dátum: 2013. Június 05., 10:21:45 »
A Doctor's wife után nagyon magasak voltak az elvárások, de szórakoztató rész volt ez is (mondjuk úgy hallottam, a Doctor's wife-ba besegített sokat Moffat is).

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7021 Dátum: 2013. Június 05., 08:28:28 »
Talán több van a dokiban, mint az emberek hinnék, nem? ;)

Szerintem ez sem volt olyan rossz rész tőle. Amikor tavaly szembejött a neve a stáblistán, én is néztem egy nagyot  :blink:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7020 Dátum: 2013. Június 05., 00:43:31 »
Kettőt is.
6. évad 4. rész: The Doctor's wife illetve most a season 7 B utolsó előtti részét a Nightmare in silver-t. Sajnos ez utóbbi annyira nem lett jó mint a szenzációs Doctor's wife (legalább is szerintem) de azt nyilatkozta valahol, hogy egy részt még mindenképp szeretni írni, amihez kitalál valami új szörnyet amitől mindenki összecsinálja majd magát (és azt már az új Doctornak fogja írni).

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7019 Dátum: 2013. Június 05., 00:09:36 »
Én a múlt heti slashdotos interjújához érkezett kommentekből tudtam meg.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7018 Dátum: 2013. Június 04., 23:23:45 »
Kissé megdöbbentem: Gaiman is írt egy Doctor Who epizódot.
gyengéd barbár

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7017 Dátum: 2013. Június 02., 13:38:46 »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7016 Dátum: 2013. Május 30., 12:01:46 »
Végre megnéztem az új Star Treket! Nem vagyok nagy trekkie, de az egészestés filmeket láttam 2 kivételével (első és 5. asszem, amit Shattner rendezett) és legtöbbet szerettem is (főleg First contact meg Khan)
Szerintem nagyon király sci-fi-akciófilm lett, tele fanservice-el. Benedict Cumberbatch meg nagyon badass.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7015 Dátum: 2013. Május 22., 18:06:11 »
http://www.youtube.com/watch?v=NlOF03DUoWc&feature=sha

Nem értem miért nincs több Superman rajongó kis országunkban, meg amúgy is  :dry:
Na mind1, ez zúzni fog, ha lehetne már most lefoglalnám a jegyeket az IMAX vetítésre,(remélem ott is adják majd )  ;D

 :D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7014 Dátum: 2013. Május 15., 18:55:08 »
Kijött az Agents of S.H.I.E.L.D. bővített előzetese, kb. két és fél perc betekintés a sorozatba és - a pofám leszakadt - egyértelműen tisztázza a Coulson kérdést. Aki ilyen téren nem szereti a spoilereket, az javaslom ne nézze meg:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7013 Dátum: 2013. Május 15., 18:00:19 »
 :lol: Mi már csak ilyenek vagyunk.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7012 Dátum: 2013. Május 15., 17:16:16 »
Sejtettem hogy romániában minden kicsit más, de hogy a google is érdekes dolgokat dob ki a lent említett Omul de Otel névre az megdöbbentett

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7011 Dátum: 2013. Május 15., 11:10:11 »
A Vasember 3 nálunk Omul de Otel, azaz Acélember címen fut, úgy látszik hiába van külön szavunk a vasra. :badteeth:

A vas és acél országa(i) lettünk!  :hehe:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7010 Dátum: 2013. Május 15., 08:39:47 »
Ezzel így még nincs is olyan nagy baj, de érdeklődve várom a Man of Steel román címét. :D

tippre: Vasember  :lol:
Nekem is pont ez jutott eszembe!  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7009 Dátum: 2013. Május 14., 23:26:09 »
Ezzel így még nincs is olyan nagy baj, de érdeklődve várom a Man of Steel román címét. :D

tippre: Vasember  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7008 Dátum: 2013. Május 14., 21:31:44 »
Apró érdekesség szülőföldemről. A Vasember 3 nálunk Omul de Otel, azaz Acélember címen fut, úgy látszik hiába van külön szavunk a vasra. :badteeth:
Ezzel így még nincs is olyan nagy baj, de érdeklődve várom a Man of Steel román címét. :D

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7007 Dátum: 2013. Május 13., 13:33:07 »
Itt a Shield első előzetese:


Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7006 Dátum: 2013. Május 13., 09:04:05 »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #7005 Dátum: 2013. Május 13., 08:04:47 »
Bízzunk benne. Bár nekem az előzetes alapján kicsit Sötét Lovagos utánérzésem volt tőle, de remélem, hogy csak a rosszul összevágott előzetes az oka, és nem olyan lesz a film. Az előző rész fergeteges volt, remélem ez is hozza azt a színvonalat.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.