Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1162346 alkalommal)

0 Felhasználó és 159 vendég van a témában

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6884 Dátum: 2013. Január 23., 14:08:23 »
Üdv, köszönöm.HM ....Lehet hogy   a Star Trek  Nemezis  bukása miatt ,índitottak el egy új  idővonalon   játszodó sorozatot .Hát .....tényleg nem a legjobb rész volt. Szegény Rémánok . Úgy bántak velük  mintha , megérdemlnék hogy rabszolgák legyenek. Pedig abban a filmben a Rémánok igen is SZIMPATIKUSAK  voltak akár csak szegény Shizon  akit csak a Romulánok kihasználtak. A Rémánokra visszatérve pedig, eredetileg ők is  Romulánok voltak .Csak  éppen a nehéz körülmények miatt , pl a különböző sugárzások, muttálodtak .Lehet hogy  pár generációval az előtt mikor száműzték őket ,éppen  saját rokonaik {pl Politikai okok ,Hatalom vágy stb} talán éppen a tulajdon gyermekeiket ,testvérüket, szüleiket,. Vagyis a Rémánok szószerinti rokonai a Romulánoknak . Csak a Rémán bolygó nehéz körlülményei miatt  lettek ilyen külsejüek . És  a Könyv változatban le is van írva  hogy egyáltalán NEM SZÖRNYEK . Sőt nagyon is figyelmesek voltak a közzéjűk  küldött  még gyermek Shizonnal   A Könyvben  legalább érzékeltetik a sorsukat.A Filmben meg mintha arról lenne szó  hogy , úgy kell nekik mert rondák {ki felejtve hogy miért} és különben is megérdemlik hogy rabszolgák legyenek ,úgy is csak arra jók :( :(No és a kérdés , A későbbiekben van e remény arra hogy , a Rémánok is TELJES JOGÚ   Csillagflotta tagok legyenek, Ha máshol nem akkor egy szintén alternativ idővonalon :headscratch:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6883 Dátum: 2013. Január 23., 13:42:55 »
Csak hogy......ezt az időutazásos  viccet már a Mozi filmekben is elsütötték pl  Star Trek Hazatérésben ahol vissza utaztak a bálnákért , HOPPIKA .....na innen jön a 2. kérdés Kiderült-e már melyik faj küldte a szondát. Vagy a Kapcsolat felvétel című részben ahol a Borg miatt  utaztak vissza az időben és .....mégsem  semmisült meg az eredeti idővonal , és nem is keletkezet új univerzum ;)
De te figyelmen kívül hagyod azt, hogy a Hazatérésben és a Kapcsolatfelvételben mindent megtettek azért, hogy ne bolygassák meg az idővonalat, míg Nero épp ellenkezőleg ténykedett. Abban a tévképzetben pusztította el a múltban a Vulkánt, hogy akkor megváltozik a jövő és a saját világa túléli majd - ami persze hosszútávon téves, de egy zakkant tömeggyilkost aligha győzhet meg senki észérvekkel.
Ráadásul a Kapcsolatfelvételben is kimondták, hogy csak a Borg hajó időörvénye óvta meg őket az idővonalban bekövetkezett változásoktól, mert a letapogatáskor kiderült, hogy a föld a szemük láttára változott át egy Borg uralta planétává, és azért mentek, hogy helyre állítsák a változásokat, mielőtt végérvényessé váltak volna.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6882 Dátum: 2013. Január 23., 13:22:46 »
A hivatalos verzió szerint az eredeti idővonal is létezik tovább (lásd a Countdown képregény végét), és azért kezelték másképp az időutazást mint az eddigiekben, mert újabban a tudomány is így képzeli el. Mivel nem vagyok tudós, nem tudom, hogy ez igaz-e, de már Sophia Loren is megmondta, a jó kifogás sose rossz.
 Gyakorlatilag nem sok minden jelent meg ami a Countdown után játszódna az eredeti idővonalon. Az online játék tudtommal maga is egy alternatív idővonal, a jelenleg futó könyvsorozatok (Titan, Typhon Pact, stb), pedig ha jól sejtem még nem tartanak ott időben, ahol a Countdown játszódik.
 Ha az új filmek sikeresek maradnak a marketinggépezet is a NuKirkös csapatra koncentrál, de azért jelennek meg a régi sorozatokhoz is történetek.
 Személyes véleményem szerint, bár az új film nagyon hangulatos, és remekül épített a rajongók "adjátok vissza az univerzumunkat" kollektív kívánságára, azért meg lehetett volna oldani ezt másként is. Példul úgy, hogy az eredeti idővonalon mutatják be az ifjú Kirk és Spock találkozását, és azt követően  egyszerűen olyan történeteket mesélnek el az új színészekkel, amelyeket még nem láthattunk.
 De ez itt ugye egy reboot, ami a Wrath of Khan-hoz, a First Contact-hoz, és az Enterprise-hoz hasonlóan bontja a korábbi hangulatot. S amíg sikeres addig az eredeti idővonal csak mutatóba marad (jelennek még meg könyvek, képregények a klasszikus címekhez), de a marketinggépezt azért a NuKirkös gárdára áll át. Lásd az IDW-t ahol egyedül nekik van ongoing ST címük.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6881 Dátum: 2013. Január 23., 12:47:06 »
Üdv. Egy Star Trek-es kérdés  az újra índitott Mozi  sorozatról  ,hm most akkor  hogy , Néro időutazása miatt egy új idövonal keletkezet ,akkor most 1. az eddigi  idővonal és történetek törlödtek ,és az idő ugrás paradoxona miatt ,megsemmisült  az eddigi eredeti univerzum. Vagy 2. szintén a paradoxon miatt  egy újabb alterverzum keletkezet ,és az EREDETI Star Trek univerzum is MEGMARADT. :nemtudom:HM Csak hogy......ezt az időutazásos  viccet már a Mozi filmekben is elsütötték pl  Star Trek Hazatérésben ahol vissza utaztak a bálnákért , HOPPIKA .....na innen jön a 2. kérdés Kiderült-e már melyik faj küldte a szondát. Vagy a Kapcsolat felvétel című részben ahol a Borg miatt  utaztak vissza az időben és .....mégsem  semmisült meg az eredeti idővonal , és nem is keletkezet új univerzum ;)

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6880 Dátum: 2013. Január 22., 12:08:47 »
Én meg azon csodálkoztam, hogy a Pteranodonok miért nem repülnek világgá a szigetről, és egyáltalán mekkora sziget lehet az, ami képes fenntartani egy ekkor állatokból álló ökoszisztémát?

A második könyvben is feltűnik a tudósoknak, hogy túl sok a ragadozó a sziget méretéhez és a növényevők számához képest, aztán a végén rájönnek, hogy eltolták a klónozást és a nagy növényevők halomra döglenek, tehát mindig van friss hús a ragadozóknak (akik szintén halomra döglenek, de semmi vész, megeszik egymás hulláit is). Illetlenség lenne ezt tovább boncolgatni :-) Inkább lazítsunk egy kicsit:

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6879 Dátum: 2013. Január 22., 08:38:39 »
Azért kemény lenne, ha a valóságot retkonolnák, bár néha lenne mit  :badteeth:
Ninja Turtles: The Next Mutation lenne a sorozat becses neve, youtouben biztos találni róla ezt-azt, mint pl. a Power Rangers-ös crossovert.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6878 Dátum: 2013. Január 21., 23:35:34 »
Ha már szóba jött az élőszereplős TMNT, a sorozat nézte valaki rajtam kívül?

szerintem nem!  ;D
ilyenkor elcsodálkozok, hogy erről még csak nem is hallottam... vagy valóságmódosítást hajtottak végre valahol, és bekerült ez a retkon  :headscratch:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6877 Dátum: 2013. Január 21., 23:22:15 »
Ha már szóba jött az élőszereplős TMNT, a sorozat nézte valaki rajtam kívül? Német RTL adta, volt egy ötödik lány teknős - Milo de Venus -, és a Zuzó is csupán az első két részben kavart, utána egy sárkányúr volt az ellenfél.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6876 Dátum: 2013. Január 21., 21:07:26 »
Köszi srácok! Youtube-on én is néztem, de akkor még nem volt fent... most látom, hogy egy hónappal ezelőtti a feltöltés. :)

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6875 Dátum: 2013. Január 21., 09:12:53 »
Youtubeon fent van az első két rész tutira, tegnap láttam őket.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6874 Dátum: 2013. Január 20., 22:09:15 »
A BeLoad torrent oldalon fent van mind a három rész, nemrég szedtem le! Igaz regisztrálni kell, és fogalmam sincs van-e még szabad hely, de egy próbát megér!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6873 Dátum: 2013. Január 20., 18:00:09 »
Oké, most már nem bírom. Valaki segítsen nekem megtalálni az eredeti Tini Nindzsa Teknőcök filmet magyar szinkronnal. Előre is köszönöm.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6872 Dátum: 2013. Január 19., 13:29:24 »
A fordításra kíváncsi leszek, bár a magyar cím - Zöld Íjász - bizakodásra ad okot :)

Most néztem meg a port.hu-n az adatlapját. Az IQ betyárok kivannak bukva a magyar cím miatt, mert szerintük ez olyan öko. :omg:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6871 Dátum: 2013. Január 18., 22:53:31 »
Lehet belenézek, az angol eredetit úgyse kölcsönöztem még ki.
A fordításra kíváncsi leszek, bár a magyar cím - Zöld Íjász - bizakodásra ad okot :) Sajna a levétellel viszont igazad, ill. a rohadt sok reklám is idegesítő, márpedig csoda lenne ha spórolnának velük a dupla premier alatt...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6870 Dátum: 2013. Január 18., 16:54:36 »
Hallottátok, hogy február elsején dupla résszel indul az RTL klubbon az Arrow? Kíváncsi vagyok, hogy meddig lesz életképes a magyar tévében... Már úgy értve, hogy bár szerintem jó a sorozat, de hányszor volt olyan, hogy a tengeren túli premiertől kicsit lemaradva elkezdték magyarul is sugározni, azután - ez főleg az RTL sajátossága - még az évadot se adják végig, csak leveszik a műsorról...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6869 Dátum: 2013. Január 17., 13:20:37 »
OK. ha következő börzén egy telefonfülke jelmezben látsz cosplayezni, akkor lefogadhatod, hogy tetszett  :lol:
No comment...

"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6868 Dátum: 2013. Január 17., 13:12:35 »
OK. ha következő börzén egy telefonfülke jelmezben látsz cosplayezni, akkor lefogadhatod, hogy tetszett  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6867 Dátum: 2013. Január 17., 13:10:16 »
Hajrá! Aztán majd mesélj, hogy tetszik!  :)  :nezze:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6866 Dátum: 2013. Január 17., 13:09:15 »
Szerintem jó választás.  :D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6865 Dátum: 2013. Január 17., 13:06:19 »
köszi az infókat, akkor az útmutatás alapján már ki is vettem a kölcsönzőből egy szimpatikus 52 GB-os pakkot, elvileg az újraindított 1-5 évadig (feliratos), akkor ezzel kezdem.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6864 Dátum: 2013. Január 17., 12:57:55 »
Ha a nagyon teljes sorozatot akarod látni, akkor esélytelen, hiszen a 60-éekbeli részekből egy rakás elveszet/megsemmisült. Elég, ha a 9-ik Doktor kalandjaitól kezded, gyakorlatilag az a modern kori sorozat kezdete, amikor is feltámasztották hosszú tetszhalálából a sorozatot 2005-ben. Persze, mivel a főszereplő személye 'ugyanaz', mint aki évtizedekkel ezelőtt volt, van egy-két utalás, de vagy teljesen világos, vagy egyáltalán nem olyan releváns, hogy ne élvezd nélküle a sorozatot.

Szinkronosan fent van legalább az első négy évad az Indavideón (meg biztos egy rakás más helyen is, de én ott találtam rájuk először), meg lehet, hogy már az újabbak is, csak kis türelem kell a kereséshez. És kezdd az elejétől, hidd el nekem, jól fogsz szórakozni. És ne hagyd ki a karácsonyi különrészeket sem, azokra is vannak később utalások.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_doctor_who_episodes Ennek van magyar wiki verziója is, itt tudsz tájékozódni. A 9-ik Doktortól kell kezdeni, ahogy írtam is.


SZERK.: Aldarion beelőzött. Igen, a Blink. Pont egy olyan rész, amiben a Doktor alig szerepel, és mégis...
És igen, az első évad még nem annyira kiforrott, bár szerintem az is jó, de a 10. Doktortól (David Tennant) általában már nagyon jók, és az évadon áthúzódó történetszál is komoly.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6863 Dátum: 2013. Január 17., 12:50:42 »
már szemezek egy ideje a sorozattal, mert alapvetően a témája érdekel, de eddig nem tudtam rávenni magam, hogy belekezdjek (meg valahogy "lóbádzsetnek" tűnt a megvalósítás egy-két részben, amit elcsíptem a TV-ben). ha jól tudom, évtizedek óta megy, honnan érdemes bekapcsolódni, egyáltalán a teljes sorozatot leadták itthon, "kölcsönözhető"?  :nemtudom:
Hát "lóbádzsetnek" valóban "lóbádzset", azt kár tagadni, de ettől eltekintve összességében van egy nagyon sajátos atmoszférája, ami nekem személy szerint nagyon bejött. Ami a bekapcsolódást illeti, a 2005-ös újraindulást ajánlanám, mert noha a 9. doktorral (Christopher Eccleston) folyatódik a sorozat, mégis az volt a nagy újrakezdés, ahol be lehet kapcsolódni. Viszont az én véleményem szerint az az évad még nem annyira kiforrott a hangulatát tekintve, úgyhogy ha nem nyeri meg a tetszésed - javasolt az egész évadot végig nézni mielőtt elítéled, mert úgy egy ötletes kerek egészet alkot - feltétlen nézd meg a 3. évad 10. részét - Blink - . Fareket az az egy epizód önmagában meggyőzte...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6862 Dátum: 2013. Január 17., 12:41:13 »
Doctor Hú 11 inkarnációja:


már szemezek egy ideje a sorozattal, mert alapvetően a témája érdekel, de eddig nem tudtam rávenni magam, hogy belekezdjek (meg valahogy "lóbádzsetnek" tűnt a megvalósítás egy-két részben, amit elcsíptem a TV-ben). ha jól tudom, évtizedek óta megy, honnan érdemes bekapcsolódni, egyáltalán a teljes sorozatot leadták itthon, "kölcsönözhető"?  :nemtudom:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6861 Dátum: 2013. Január 16., 22:15:51 »
http://www.unleashthefanboy.com/movies/are-heroes-for-hire-and-nova-headed-to-theatres/40786

A Guardians of the Galaxy miatt nem lepne meg egy Nova film, de akkor remélem Richard Rider szerepel majd benne, nem az a mostani kiscsávó.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6860 Dátum: 2013. Január 13., 23:03:47 »
Valamelyik JPIII regény középpontjában is ők voltak, ahol aztán egy Universal (...igen...) parkot dúltak fel.

Szerk.: Meg is van: http://en.wikipedia.org/wiki/Jurassic_Park_Adventures:_Flyers
Byrne sztorijához volt csak szerencsém, de a leírtak alapján az sokkal komolyabb volt.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6859 Dátum: 2013. Január 13., 22:35:45 »
Idézet
Egyébként ti merre indítanátok el a 4. részt? Nekem a 3. óta böki a csőröm Granték beszélgetése, mi szerint a Spino nem volt rajta az inGen listáján, plusz valahol egy cikkben a tollas raptorokat (amik ugye az új felfedezések miatt lettek ilyenek) is az inGen genetikai játszadozásának tudták be, ami kissé erőltetett, de elfogadható magyarázat az első két részben látott raptoroktól való eltérésre. Szóval ezen a szálon el lehetne valamit indítani.

Egyetértek. Mindenképp az InGent kéne a középpontba állítani újra. A pteranodonokról egyébként annyit tudunk, ami a Devils in the Desertben van, ami hamarosan érkezik. ;)

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6858 Dátum: 2013. Január 13., 21:06:52 »
Nekem annak idején hat évesen (!) volt szerencsém moziban megnézni... Őszintén bevallom, hogy majdnem összecsináltam magam a T-rex kitörésénél és a raptorok konyhai jeleneténél...

Mázlista :) Nekem várnom kellett 97-ig, akkor kaptam meg VHS-en. 10-ig számoltam a megnézést, utána nem, de szerintem valahol 20-30 között mozog  ;D

Amúgy a Spino valóban jó volt - noha a T-rex kivégzése nálam szentségtörés volt - de bennem a film végére felvetette azt az egy kérdést, hogy ha a sziget minden pontjára utánuk ment, akkor hol az ördögben nyaralt a 2. rész alatt?

Tény és való, hogy miután a Rex megcsócsálta a nyakát, bele kellett volna döglenie a fertőzésbe, de hát ez csak film. :)
Sorna marha nagy sziget e szerint a térkép szerint, azért nem futottak bele őkelmébe a második részben:
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20071221005561/annex/images/7/7d/IslaSornaMap.gif

Egyébként ti merre indítanátok el a 4. részt? Nekem a 3. óta böki a csőröm Granték beszélgetése, mi szerint a Spino nem volt rajta az inGen listáján, plusz valahol egy cikkben a tollas raptorokat (amik ugye az új felfedezések miatt lettek ilyenek) is az inGen genetikai játszadozásának tudták be, ami kissé erőltetett, de elfogadható magyarázat az első két részben látott raptoroktól való eltérésre. Szóval ezen a szálon el lehetne valamit indítani. Hibridiket persze nem akarok látni, de új fajokat igen :) Giganotosaurus jöhet  :badteeth:

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6857 Dátum: 2013. Január 13., 12:04:04 »
A Spino - T-Rex jelenet tipikusan képregényes. Vezessünk be egy új szereplőt, aki akkora májer, hogy még a Hulkot/Fátumot/Vegitát/Galactust/T-Rexet is simán legyakja...

Hát igen a Spino az a JP-nek, ami Bane a TDK-nak. ;)

SZERK.:
Amúgy a Spino valóban jó volt - noha a T-rex kivégzése nálam szentségtörés volt - de bennem a film végére felvetette azt az egy kérdést, hogy ha a sziget minden pontjára utánuk ment, akkor hol az ördögben nyaralt a 2. rész alatt?
Hmm jó régen láthattam, mert én úgy emlékeztem, hogy ez egy harmadik szigeten történt, de mindegy. Belátom tényleg voltak hibái a filmnek: a Spino áttöri a villany kerítést, de a bezárt laborajtón már nem tud bejönni, meg hasonlók, de én a nézése közben nem éreztem rosszabbnak, mint az előző részeket.
Én meg azon csodálkoztam, hogy a Pteranodonok miért nem repülnek világgá a szigetről, és egyáltalán mekkora sziget lehet az, ami képes fenntartani egy ekkor állatokból álló ökoszisztémát?
De tudom felesleges elemezni egy popcorn mozit, mert csak belefájdul az ember feje. :cool:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6856 Dátum: 2013. Január 12., 21:48:54 »
A Spino - T-Rex jelenet tipikusan képregényes. Vezessünk be egy új szereplőt, aki akkora májer, hogy még a Hulkot/Fátumot/Vegitát/Galactust/T-Rexet is simán legyakja...

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Filmek, zenék
« Válasz #6855 Dátum: 2013. Január 12., 21:02:33 »
Idézet
csak rövidnek találtam

Hát igen, 90 perc körüli mindössze.

Idézet
emiatt éreztem úgy, hogy csak a cool jelenetek köré kanyarítottak egy forgatókönyvet és kész

A dínók jók voltak, Grant is, de sztori sajnos egyáltalán nem volt. Ha a képregény egyik számában ez a sztori, akkor oké, de egy egész filmnek...

Az első kettő viszont szerintem tökéletesen rendben volt. A negyediktől meg kicsit tartok. JP forever! :cool: