Szerző Téma: Filmek, zenék  (Megtekintve 1148583 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1394 Dátum: 2006. Július 31., 16:12:26 »
takikám mit csinálsz...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1393 Dátum: 2006. Július 31., 16:11:58 »
Nyugodjék békében    



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető d-mon

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1392 Dátum: 2006. Július 31., 13:59:33 »
      Nyugodjék békében!    

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1391 Dátum: 2006. Július 31., 13:07:13 »
Szomorú hír: elhunyt Zenthe Ferenc


http://index.hu/kultur/klassz/zenthe0731/

Nyugodjék békében
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1390 Dátum: 2006. Július 31., 02:33:30 »
Harry Potterből a csaj
imádom
istennő  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1389 Dátum: 2006. Július 30., 11:08:55 »
Idézet
Emma Watson?
Tuti képregényes a csaj, ha már Frost és Mary Jane nevéből tette össze a művésznevét.  

Nem elérhető Daredevil

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 940
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1388 Dátum: 2006. Július 29., 16:51:23 »
Ma néztem meg a Bloodraynet. Uwe Boll most már mintha kezdené megérteni, hogy minőséget is várunk. Bár a sztoriban csak Rayne karaktere és Kagan az akivel a játékokban is találkoztam, de megállja a helyét. Ha nem ismerném a Bloodrayne játékot, akkor azt mondanám, hogy egy a közepesnél kicsit jobb horror-fantasy film.

A félelem nélküli ember.
[/color]



Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1387 Dátum: 2006. Július 28., 23:57:47 »
Emma Watson?  
ISTENNŐ  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1386 Dátum: 2006. Július 28., 19:44:49 »
Király az "aláírásod"!    

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1385 Dátum: 2006. Július 28., 16:39:12 »
fú ez lehet mer rohadt rtl klub levágta a film utsó 10 percét hogy adják a fókusz esti ismétlését ...
kicsit sem akadtam ki      



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1384 Dátum: 2006. Július 28., 14:23:51 »
Ott hát, ott lövik le.    

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1383 Dátum: 2006. Július 28., 00:22:37 »
én úgy emléxem ő is benen van abbna a 4 tagú ,,bérgyilkos-bandában" amiben a Samo Hung is (asszem így hívják  ) és vmi reptéren ölnek + vkit talán.
de szerintem ő is ott van



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1382 Dátum: 2006. Július 27., 18:37:28 »
De, abban rúgják át.  

Akkor az a Tűzsziget. Annak meghal a végén!

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1381 Dátum: 2006. Július 26., 23:55:38 »
A tüzsziget a börtönös mikor 1 biliárdmestert alakít aki sittre kerül ott elviszik kivégezni de a végén ilyen 4 tagból álló bérgyilkos bandává alakulnak vagy vmi ilyesmi

én nemrég olvastam hogy a 3 .rész lehet el is marad mer folyton viták vannak
nem a bruce lee-s filmjében van mikor átrugják vmi falon?
arról olvastam vele 1 interjút (mármint JAcki-vel)



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1380 Dátum: 2006. Július 24., 22:23:39 »
Idézet
Norrington azonban kellemes meglepetés volt,
stáblista előtti zárókép pedig mindent visz!
Számomra is ez volt a két legnagyobb pozitívum a filmben. Nagyon hiányzott az a pali a filmből végig. Norrington meg a kedvencem a Páran Párban sorozat óta és itt most tök jó szerepe volt, ellentétben az első résszel.

Idézet
télleg kaine te nagyon nagy Jackie Chan fan vagy mint én 
Ja, imádom a srácot.   A PSX játéka is nagyon király.

Idézet
Bár asszem 1ik +halós filmét se láttam
A Tűzsziget nem a börtönös? Nem ismerem a magyar címeket... Prisoner volt az eredeti címe és abban lelövik a végén. A Halál Kezében dárdával döfik le, a Harag Ökle 2-ben pedig szintén lelövik.
Épp jót röhögtem, a jövő héten lesz a Harag Ökle Bruce Lee film, az újságban a Sárkány Közbelépből van kép és a főszereplők között a 4. Jackie Chan   , aki kétszer 3 másodpercet játszik a filmben, abból egyszer nem látszik a feje sem, egyszer pedig egy tömegjelenetben van. észre se veszed.  

Idézet
Apropó Chan, most lesz végül Csúcsformában 3 vagy sem?
Úgy tudom voltak akadások mer Jackie nem jött ki jól a feka szinészkollegával
Az nem még az 1. résznél volt? Mintha a 2. részre már kibékültek volna.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1379 Dátum: 2006. Július 24., 16:40:13 »
Idézet
Az egyik főszerepben Jackie Chan és ez az egyik ritka alkalom (a 3-ból), amikor meg is hal a filmben.
télleg kaine te nagyon nagy Jackie Chan fan vagy mint én  
Bár asszem 1ik +halós filmét se láttam
a Tüzsziget amiben úgy tünik mintha ... de aztán mégse  
Apropó Chan, most lesz végül Csúcsformában 3 vagy sem?
Úgy tudom voltak akadások mer Jackie nem jött ki jól a feka szinészkollegával



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1378 Dátum: 2006. Július 24., 15:54:05 »
Idézet
kösz, elwood   úgy gondolom egyébként, hogy majd a 3. résszel teljesedik ki ez a második is  szóval akienk elsőre nem jött be, annak talán majd a kettő együtt be fog.
Érdekes dolog ez, had állítsak egy SW-s párhuzamot. Nemtom van-e róla statisztika, hogy a SW melyik része a legnépszerűbb, mindenesetre az én ismeretségi körömben, ahogy nálam is, a Birodalom viszi a prímet, mert az a legsötétebb, és mert Vader ott az igazi faszacsávó, ott szívnak a jók a legtöbbet, stb. Persze nem volt ez mindig így, kiskoromban a Jedi volt a kedvencem, mert az volt a leglátványosabb, és mert a végén minden jóra fordul.

Nem én találtam fel a PotC - SW analógiát, de a lényeg annyi, hogy ez a kicsit sötétebb tónus most is bevállt nálam. De most már elhallgatok végre.  
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1377 Dátum: 2006. Július 24., 15:42:24 »
kösz, elwood   úgy gondolom egyébként, hogy majd a 3. résszel teljesedik ki ez a második is  szóval akienk elsőre nem jött be, annak talán majd a kettő együtt be fog.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1376 Dátum: 2006. Július 24., 15:35:34 »
Idézet
a Karib-tenger kalózai 2 végén állítólag van egy slusszpoén, mármint a feliratok után. látta valaki?   
sajnos én nem tudtam róla, mikor megnéztük, és nem vártuk ki
Aha, igen, van bejátszás a legvégén.

Spoiler:
visszamegyünk a kannibálokhoz, ahol egy félkörös svenkben táncolnak a bennszülöttek, a trónon pedig a kutya ül egy bazi nagy csonttal a szájában.
spoiler vége

Jó hosszú a stáblista, de bent maradtam, mert már az első rész végén is volt kisfilm, akkor a majmóca csórt el egy aranypénzt és lett belőle ismét élőhalott maki.

A film amúgy nekem nagyonnagy hangulat volt, látvány oltári, az elején kicsit döcögött a sztori, az Elisabeth-Sparrow vonalat annyira nem tudtam komolyan venni, és a Kráken vs. Black Pearl crew második fordulója már egy kicsit sok volt nekem.

Norrington azonban kellemes meglepetés volt, ahogy a Davy Jones és legénysége is, a Kelet-indiai Társaság még egyelőre csak idegesít, de majd a 3. részben ezt is helyre rakják. Depp etalon, Keira Knightley-t pedig szívesen elnézegetem. És olyan édes ahogy duzzog  stáblista előtti zárókép pedig mindent visz!  


10/9,5

Regnar:
A Karib-tenger kalózai eredetileg egy Disneyland theme park volt, (valamikor a hatvanas évek végén nyílt az első) és ennek az alapötletéből készült a film. Az első rész imdb.com-os honlapjának trivia szekciójában van egy hosszabb lista, hogy mik azok az utalások a filmben, amiket a Disenylandes cuccból vettek át. A film sikere azonban olyan nagy volt, hogy a Disney felújította a PotC szekcióját, és most már a film szereplői jelennek benne, nem úgy, mint korábban.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Július 24., 15:59:05 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1375 Dátum: 2006. Július 24., 13:38:03 »
a Karib-tenger kalózai 2 végén állítólag van egy slusszpoén, mármint a feliratok után. látta valaki?  
sajnos én nem tudtam róla, mikor megnéztük, és nem vártuk ki
« Utoljára szerkesztve: 2006. Július 24., 13:38:22 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1374 Dátum: 2006. Július 21., 11:50:29 »
Én is láttam tegnap és nekem kicsit csalódás volt. Szerintem jobb volt az előző rész. Voltak benne jó poénok és jó jelenetek, de összességében kicsit hosszúnak tűnt és olyan hirtelen lett vége, mintha elvágták volna (és tényleg). Nekem egy jó szombat délutáni Disney tévéfilm volt, nem sokkal több.
De ezzel együtt is Depp miatt tetszett.
75%
« Utoljára szerkesztve: 2006. Július 21., 11:54:15 írta kaine »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1373 Dátum: 2006. Július 20., 23:26:25 »
Karib-tenger Kalózai - Dead Man's Chest (nem emléxem a magyar címre, valami kincs)

na minál hamarabb megnéztük a filmet, mert alig vártam, hogy leleplezzem magam előtt regnar baromi nagy spoilerjét  aztán elégedett mosollyal nyugtáztam, hogy erről már tudtam... miszerint trilógiát forgatnak, és egymás után leforgatják a 2-3-at... nem tudom honnan volt az info, nem merek rá megesküdni, de mintha még a special dvd kiadáson is említették volna

nekem is tetszett a film, Depp tök jól formálta meg ismét Sparrow-t, azzal a félcédulás mozgáskultúrával együtt  regnar kevesellte az akciót, én inkább azt mondanám, hogy a tömegjelenetek hiányoztak, mint az első részben az a sok szereplő, katona, szellemkalóz, stb... szellemkalózok most is vannak, igaz kevesebben... úgy tűnt, másra kellett a CGI-re szánt pénz... és az sztem baromi jól meglett csinálva   végre egy vérbeli, bazinagy tintahal, pont, mintha egy ódon kalózlegenda lapjairól lépett volna le, szépen aprította a hajókat, embereket, stb... nagyon látványos volt a vásznon.
akkor még nagyon tetszett a Bolygó Hollandi kapitányának a maszkja, szinte élt   és messziről tényleg szakállnak látszott, gondolom ezt a hatást akarták elérni

ja, és ismét poénhegyeket láthatunk, akadt persze átlagos köztük, de jórészén nagyokat lehet kacagni... ajánlom a filmet!

8/10
« Utoljára szerkesztve: 2006. Július 20., 23:49:01 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1372 Dátum: 2006. Július 19., 22:24:29 »
Idézet
te minden 20-ad rangú szereplőt megjegyzel a filmekből?  
na de komolyan, te mit szóltál ehhez a filmhez?
Hogy lehetne elfelejteni egy MOS DEF nevezetű egyént?  

Még nem láttam. De én se kerülhetem el a sorsomat, a hölgyikém nagy Bruce-os.    

Woo-tól megvan az egyik első filmje, a Halál Keze. Az egyik főszerepben Jackie Chan és ez az egyik ritka alkalom (a 3-ból), amikor meg is hal a filmben.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1371 Dátum: 2006. Július 19., 21:29:40 »
Hát igen Woo akciózseni. MI2-t odavágta rendesen nem beszélve a Face/off-ról. A régebbi filmjei is nagyon bejöttek, a legelső amit tőle láttam az a Hard Target (tökéletes célpont) van Damme-mal. (szerintem ez van damme egyik legjobb filmje). Utána kezdtem el figyelgetni a munkáit, a régebbiek közül a Hard Boiled (fegyverek istene) ami bejön, sajnos sok filmjéhez a távolkeleti időből nem nagyon lehet hozáférni.  

Igen a galambok elmaradhatatlanok a filmjeiből - természetesen kilassítva.

A harmadik Die hard film a Halálos fegyver filmek (húú azok is milyen jók) vonalán indul el, pontosabban azt az evolóciós létrát járta meg. A klasszikus "buddy" filmek legszebb mozzanatait sikerült beleszőni, de nem érezzük másolásnak.
 Nekem a második rész néhol kissé vontatott, persze ezt csak zárójelben és halkan jegyzem meg, így is kellően kemény, viszont a humor teljesen eltűnik belőle. Az első részben vannak "humoros" elszólások, de ott is csak kis adagokban. Talán a második rész "komorabb" hangvétele a rendezőváltásnak is köszönhető. (Persze Renny Harlin sem kis név, neki köszönhetjük később a Long Kiss Goodnight-to vagy a Cliffhangert)

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1370 Dátum: 2006. Július 19., 20:59:33 »
Woo mekkora állat lenne  már magam előtt látom a szuper-lassítást, ahogy McLane egy kirakatot háttal áttörve folyamatosan lő előre, és zuhanás közben 360 fokos fordulatot véve érkezik a járdára, kinyírva az összes banditát  (természetesen mikor tárat cserél egy fehér galamb hasít át a képen)  
komolyan, én nagyon bírnám Woo-t, az MI:2-ben is iszonyat jól összehozta az akciókat Tom Cruis-zal... kíváncsi vagyok, Willis hogy muzsikálna a keze alatt.
azt hiszem, csak egy kivételes rendező tudná megmenteni a filmet, nehogy egy B-akciófilm szintjére süllyedjen...  
nekem a sorozatban a 3. rész a favorit, félek, azt se rendezésben, se színészi alakításban, sem pedig történetben nem fogja felülmúlni a 4-ik rész. igazából jó lenne, ha a 3-ik lett volna a 4-ik


+++
basszus, Woo nemcsak nekünk jutott eszünkbe, íme egy fake poszter

« Utoljára szerkesztve: 2006. Július 19., 21:02:10 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1369 Dátum: 2006. Július 19., 20:50:58 »
Én is nagy várakozással várom a Die Hard 4-et, ezért eről vannak infóim, de lehet, hogy ezek amúgy is köztudottak. Szóval néhány helyen azt olvastam, hogy Die hardest lesz az alcíme. Ami rettentően ötletes    
a rendezői székbe Len Wiseman várható, akinek az Underworld 1-2-t köszönhetjük (?).. Én ettől kissé félek, talán egy tapasztalt akcióveterán, mint újra McTiernan, vagy Woo esetleg Jan de Bont jobb lett volna. A forgatókönyvíró is valami "elsőfilmes" ürge, szóval engem nem nyugtatott meg.
A hajós dolog nekem új, eddig nem hallottam róla, a lányát viszont mindenhol rebesgetik.
Nyaralni fog? Karácsony jobb lenne   . Olvastam már olyan híreket is (meg nem erősített), hogy computerkalózokellen nyom majd, akik le akarják nyomni az államot.
A nap könnyei belőle vegyes érzelmeket váltott ki, icipicit elhúzták...

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1368 Dátum: 2006. Július 19., 20:41:17 »
Idézet
Csoda, hogy az ember tizedszer is megnézi a Die Hardot, Timebombot, Terminator 2-t stb.. stb..
igaz  

különben  a Die Hard 4 hol tart jelenleg, tudsz valamit róla?
az eddigi infóim, hogy alcím még nincs, Die Hard 4.0 munkacímen fut. illetve régebben kitaláltak egy ultrahangulatos alcímet hozzá "Die Hard: Tears of The Sun" (Die Hard - A Nap könnyei) de Willis lecsapott a címre, és azt mondta, csak akkor vállalja el a szerepet a 4-ik részben, ha odaadják neki ezt az alcímet egy bizonyos dzsungeles-katonás akció múvíhoz  

a forgatókönyvről pedig annyit olvastam, hogy a tengeren játszódik majd, McLane nyaral a lányával és jönnek a tsúf terrorirsták.
ez eddig nem túl izgi, biztos Féktelenül 2 utánérzése lesz, ha így marad  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1367 Dátum: 2006. Július 19., 20:35:12 »
Hát igen, ebben a műfajban sajnos igen nehéz újat nyújtani, ezért mondom én, hogy a kicsinek is örülni kell (bár sok férfi szintén ezt hangoztatja   )
Utóbbi időben nem is született talán egetverően überbrutál akciófilm.. Csak ezek az agyalós thriller-akció-dráma keverékek..Csoda, hogy az ember tizedszer is megnézi a Die Hardot, Timebombot, Terminator 2-t stb.. stb..

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1366 Dátum: 2006. Július 19., 20:29:33 »
köszi regnar...  kb. ezt a befejezést borítékoltam volna
a buszost még láttuk, igen
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Re:Filmek, zenék
« Válasz #1365 Dátum: 2006. Július 19., 20:27:51 »
Én 16 block-nak 10/7-et adtam annó és lelkendeztem, hogy nem rossz    Bár ezzel lehet, hogy magamat minősítettem   Szerintem Willisnek nem igazán áll jól más szerep, főleg jöhetne már Die Hard 4  . Hostage sem volt rossz vele.

Micho:
a vége természetesen (?) happy end, lekapcsolják a gonoszokat, mert sikerül elmenniük a bíróságra, ahol a főgonosz le akarja lőni őket, de egy SWAT kommandós gyorsabb és mesterlővész puskával leszedi. Vagy pontosan meddig láttad? A buszos túszejtés megvolt már?