Flashről így éjjel három környékén nekem már nem sok minden rémlik. Mondjuk nem is csoda, mert Marvel-es vagyok, ahogy Magyarországon színte mindenki. Batmanről, meg Supermanről tudunk valamit még nyilatkozni, de másokról olyan sokat nem. Átfogó ismertetőt max késő délutánra tudok összeszedni neked valószínűleg, ha más be nem előz vagy jobb dolgom nem akad.
Egyébként 4 Flash volt, mert ennél a karakternél a DC megtudta oldani a folyamatos stafétabotátadást, ami igen csak nagy szó a képregényes világban. Flash-en és a Zöld Lámpáson kívül mást nem is igazán tudok mondani.Az első Flash képregéyne a 40-es évek közepéig futott kb. Majd az 50-es, 60-as években folytatták a sorozatot, de már egy új Flash-el. Volt egy olyan sztori, hogy "Két világ villámja" (vagy valami hasonló), ami arról szólt, hogy a második Flash olvasott az első Flash kalandjairól egy képregényben, majd a szupersebességét felhasználva visszament az időben, hogy találkozzon vele. Nagy siker volt. De elő kellett állni azzal a magyarázattal, hogy a jelenben azért tudott a 2. Flash olvasni a múltbéli Flashről egy képregényben, mert az első Flash egy alternatív univerzumban (Föld 2) létezik és a fő univerzumban (Föld 1) nem is volt első Flash. Oké, de az első Flash együtt nyomult csapatban Batmannel, meg Supival. Viszont Batman meg Supi még mindig ugyanazok a karakterek voltak, mint a 30-as 40-es években. Sőt, velük a második Flash is együtt nyomult. De akkor hogy nyomulhatott ugyanaz a Batman egy bandában egy olyan szuperhőssel, aki valójában nem is létezett, csak egy képregény lapjain. Itt találtak ki valami olyan magyarázatot, hogy a Föld 2 dimenzió megrekedt a 30-as 40-es években és az ottani Batman nem ugyanaz a Batman, akit most látunk. Megkezdődött az átjárás a két Föld között, meg jött még mellé Föld 3, meg Föld X és a végül a kiadónál senki az égvilágon nem tudta, hogy ki van kivel, ki melyik univerzumban kószál, ki ismer kit. Az egész teljesen következetlen és logikátlan lett. Ezért volt szükség a Végtelen Világok Krízisére...
Honosításra vonatkozó kérdés nem az én asztalom, de azért csak szemezgetés történik, mert rengeteg időbe telne egy komplett sorozatot honosítani. Például Hulkból több mint 300 darabot lefordítani az nem kis munka sem a fordítónak, sem a beírónak. Jó egy, ha nem két évtizedes munka. Totális, őrült fanatizmus kell hozzá, hogy ezt valaki a nyakába vegye. És hát egy sorozat erősen ingadozó tud lenni, rengeteg olyan dologra kellene időt áldozni, amihez tulajdonképpen a honosítóknak nincs is kedve, akkor meg már minek az egész. Inkább kiválasztják a karakter egy olyan korszakát, amikor zseniálisak voltak a történetek, hogy azt megismerhessük és általuk a karakter is.
De a szomszédben kukorékolt a kakas, úgyhogy megyek aludni...