Szerző Téma: Fantasy képregények  (Megtekintve 280094 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1946 Dátum: 2011. Július 12., 09:46:43 »
Üdv! Köszi a Ascension 11.részét,talgaby,Darkness! :worship: :worship:
Annyi szálon fut a cselekmény,hogy néha csak kapkodom a fejem,hogy most mi van?!De azért még élvezhető.
Köszi a WoW 20.részét,Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
Fantasztikusan jó volt ez a rész,tele akcióval és varázslással,nagyon tetszett!Az a óriás kétfejű ogre iszonyat varázserővel bír,hogy még a Valeera "démona" sem tudta legyőzni.Nagyon várom a folytatást!!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1945 Dátum: 2011. Július 09., 21:22:42 »
Köszi a World of Warcaft 20. részért! :worship: :worship:
A főszereplők nagyon küzdöttek az ellenségek ellen, hogy túléljenek. És persze más körülmények között Valeera végül megtette azt, amit nem kellett. És visszatért beléje a raboskodó démon, Kathra'natir.
A viharváradi ostrom ugyan lezárult, de ugyanakkor lesznek még más bonyodalmak is a főhősök számára. Főleg, ami az utolsó oldalon is látszik.

Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1944 Dátum: 2011. Július 06., 22:04:29 »
Én is köszönöm a Mennybemenetel 11. részét! :worship: :worship:
A történetben tényleg nagyrészt Androméda és Spencer szenátor beszélgetésén is hangsúly volt. Bár az is igaz, hogy az akciókba se volt hiány.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1943 Dátum: 2011. Július 06., 19:34:47 »
Kösz a Mennybemenetel újabb részét. Fgura, én nem érzékeltem úgy, hogy nagyobb hangsúlyt kapott volna Andy és a szenátor beszélgetése. Szwsz az akció is megfelelő mértékű volt.   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1942 Dátum: 2011. Június 15., 12:25:28 »
Ettől függetlenül a mangák egyelőre tabu kategóriába tartoznak - mind a Warcraft, mind a Starcraft - mert a Delta még nem adta fel a velük kapcsolatos terveit. Majd meglátjuk mit hoz a jövő ilyen téren, de az biztos, hogy a Curse of the Worgen még mindenképp kikerül az oldalra...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1941 Dátum: 2011. Június 15., 10:24:29 »
Igazából itt az okozza a gebaszt, hogy a WarCraft és a StarCraft mangák, nem "igazi mangák". Eleve nyugaton íródtak, csak manga stílusban, van, hogy a rajzoló is nyugati (vagy elég sokszor koreai) volt.
Ugyan ez a helyzet a magyarul megjelent két Star Trek mangánál is. A második kötet első történetét pl. Trekkiek "kedvence" Wil Wheaton írta, és a tajvani származású, de szintén amerikában élő E. J. Su jegyzi.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1940 Dátum: 2011. Június 14., 21:21:25 »
 :headscratch: Az amerikai licencelő vállalattól kell visszalicenceli keletre? Nem is tudtam, hogy a Tokyopop kizárólagos forgalmazói licenceket vett. Kész csoda, hogy csak most mentek akkor csődbe.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1939 Dátum: 2011. Június 14., 20:29:26 »
Manga biztos nem, mert amíg a Delta Vision mint kiadó létezik, bármikor megint eszükbe juthat, [...]

Sőt, tervezik is folytatni, csak kissé problémás a jogi helyzet az amcsi Tokyopop megszűnése miatt.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1938 Dátum: 2011. Június 14., 16:18:32 »
Manga biztos nem, mert amíg a Delta Vision mint kiadó létezik, bármikor megint eszükbe juthat, plusz az oldal a nyugati képregényekkel foglalkozik. De azt a minit tudtommal Aldarion szándékozik megcsinálni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Rincewind

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +0/-0
    • http://serioussam.eoldal.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1937 Dátum: 2011. Június 14., 15:31:43 »
Heló!
Az lenne a Warcraft-tal kapcsolatos kérdésem, hogy a többi sorozat honosítására is lesz-e alkalom? Gondolok itt a nemrég megjelent minisorozatra a Curse of the Worgen-re, vagy néhány mangára.

Nem elérhető kolevkr

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1936 Dátum: 2011. Június 12., 10:38:20 »
Értem kösz a választ :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1935 Dátum: 2011. Június 11., 19:41:30 »
Átlagosan havonta egy rész kerül ki, bár ha valamilyen oknál fogva csúszásba kerülök, olyankor előfordulhat, hogy egy hónap kimarad, noha az ilyen esetek ritkák. A következő rész úgy kb. három hét múlva lesz majd esedékes.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető kolevkr

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1934 Dátum: 2011. Június 11., 19:16:01 »
Helló mindenki az lenne a kérdése ,hogy a wow képregényeket milyen időközönkét rakjátok fel pl 1 hét 2 stb köszi a választ.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1933 Dátum: 2011. Június 08., 13:57:40 »
Köszi a Vörös Szonjáért! Nagyon imádom Howard műveit (igazság szerint szinte csak az Ő műveit tartom eredetinek a fantasy terén), mindig öröm egy feldolgozással találkozni, bár az is igaz, hogy a feldolgozásoknak általában közük sincs az eredetihez.  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1932 Dátum: 2011. Június 08., 09:47:24 »
Üdv! Köszi a Vörös Sonja v4 TPB 05-t ,talgaby,Galen! :worship: :worship:
Uhh, nem semmi titokra derült fény!A vége pedig igen meglepőre sikerült.Kíváncsi leszek,hogy innen,hogyan lehet kijutni... :headscratch: A grafika jó volt.
Nagyon várom (majd)a folytatást!!!
Vörös Sonja a világ körül
Ezek a különálló történetek is tetszettek,főleg az első és az utolsó.
Az ERŐ legyen veletek!!!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1931 Dátum: 2011. Június 07., 09:53:13 »
Üdv! Köszi a WoW 19.részét,Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
Elképesztő varázserővel bír ez a Cho'gall,azt hittem,hogy legalább Meryl megszorongatja picit.Titkon reméltem,hogy Med'an bemutat valamit Cho'gall ellen,de még kölyök és nincs ereje teljében..talán idővel!Nagyon várom a folytatást!!!

Nem elérhető kolevkr

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1930 Dátum: 2011. Június 07., 00:19:30 »
Köszi a válaszokat Aldarion akkor majd érdeklődésel várom a folytatást a Warcraft story-val kapcsolatban a honlapon . :)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1929 Dátum: 2011. Június 06., 21:20:59 »
Köszönöm az újabb Vörös Sonja részeket! :worship: :worship:
A 25-29. részekbe látszik, hogy kiderült Kulan Gath és Sonja istennője történetéről. Nem semmi volt az újabb történetek. Bár a vége meglepő volt, ami történt. Főleg, amikor kiderült Vörös Sonjáról valami titok.
A borítógaléria is nagyon jó volt.

A világ körül című kötetbe érdekes egyrészes történetek vannak. Tetszett ez a képregény. Különböző író és rajzoló, és mindegyikbe más-más stílusba láthatjuk, hogy milyennek a szereplők.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1928 Dátum: 2011. Június 06., 18:49:37 »
Ja, tényleg. De azon nem volt cicus. :D
trougal: Amint valaki ellát használható szkennel belőle, folytatódik majd az is. Addig eléggé esélytelen, még Gabe kvázi végtelen lelkesedése se bírta pár számnál tovább a pixelenkénti retusálgatását azoknak az ócska papírra nyomott, negyven éves besárgult füzetek amatőr és rosszul archivált szkenjeinek. Pedig fordításuk volna, elég régóta és eléggé sokáig (ha jól emlékszem, elég jól benne voltam már a v1 felében/végében, amikor végleg lefújtuk a szkenek miatt a dolgot akkoriban).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1927 Dátum: 2011. Június 06., 18:05:49 »
A hírhez csatolt kép egyébként eléggé hasonlít a 2010. június 6-aihoz. :)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető trougal

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Karma: +0/-1
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1926 Dátum: 2011. Június 06., 17:21:03 »
Örvendetes számomra , hogy általam nagyon kultivált Red Szonja  ismételten megörvendezteti a fantasy szerelmeseit  . Szűkösebb és esősebb nyári napjaim élénkítője lesz . Még mindig nagyon fájlalom , az eredeti marveles sorozat honosításának megszűnését .

Nem elérhető Morzan

  • A Vérengző
  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1925 Dátum: 2011. Június 06., 15:50:14 »
Üdv újra!

Nagyon köszönöm, hogy feltettétek az Inkvizítort.
Nekem nagyon tetszett.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1924 Dátum: 2011. Június 06., 14:25:51 »
Értem köszönöm a válaszokat ,tehát akkor a Varinról,Brollról és Valeeraról szóló képregények a fő képregény sorozata a Warcraftnak és azokat még folytatják ,ugye?
Igen, az a fősorozat, de már abból is csak 6 rész van, illetve egy különszám, utána pedig várható egy újabb öt részes mini, "A worgen átka" címmel, és kifújt, hacsak a DC - minthogy a Wildstorm felszámolásával a DC logója alatt jött ki a legutolsó három rész - nem kíván újra életet lehelni a sorozatba.
Tavaly év elején még volt egy nagyívű elképzelés a sorozat jövőjét illetően, de sajnos azt végül elvetették. Ez az elképzelés az lett volna, hogy a fent említett különszám egyfajta epilógusként búcsút vett a Varian-Broll-Valeera triótól és kettéágaztatva a sorozatot felvezetett egy maréknyi Szövetséges és Hordás hőst, mint a kettébontott fősorozat két ágának hőseit, és így indult volna el a WoW Alliance és a WoW Horde. De mint említettem ebből végül semmi sem lett, csak helyette jött a Cataclysm kapcsán a Curse of the Worgen...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető kolevkr

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1923 Dátum: 2011. Június 06., 10:17:50 »
Értem köszönöm a válaszokat ,tehát akkor a Varinról,Brollról és Valeeraról szóló képregények a fő képregény sorozata a Warcraftnak és azokat még folytatják ,ugye?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1922 Dátum: 2011. Június 05., 22:49:13 »
Sajnos ez így van, de azt azért leszögezném, hogy ez eleve egy négyrészesre tervezett minisorozat volt, egyfajta felvezetés az MMO Wrath of the Lich King című kiegészítője elé. Ami azt illeti, Darion sorsa itt még koránt sem ért véget, hisz az adott kiegészítővel játszhatóvá vált a Deathknigth, amit eleve azzal magyaráztak ki, hogy Darion végül lerázta magáról a Lidérckirály igáját és ezzel egyidejűleg felszabadított jónéhány halállovagot, akik visszatértek a frakcióikhoz.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1921 Dátum: 2011. Június 05., 22:34:59 »
Üdv a fórumon! Az a négy rész a teljes történet, nem jelent meg belőle több.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető kolevkr

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1920 Dátum: 2011. Június 05., 22:24:13 »
Sziasztok én új vagyok de már elolvastam az összes  Warcraftos képregényt és nagyon bejött az lenne a kérdésem ,hogy a hanvasztó sorozatott folytatják e és ha igen mikor  előre is kösz a válaszért :).

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1919 Dátum: 2011. Június 04., 20:39:12 »
Köszönöm a World of Warcraft 19. számot! :worship: :worship:
A történetben már egyből elkezdődött a harc. Főleg, amikor megjelent Lidérckirály armadája. És persze a többi szereplőkről is kiderülnek egy-két dolgok. Pl. Télvihar Meryl-ről, az élőholt mágusról. De ez persze még csak a kezdet.
Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1918 Dátum: 2011. Május 31., 18:59:56 »
Hogy őszinte legyek, nem régiben választ kaptam a Szukits kiadó vevőszolgálatától arra a kérdésre, hogy a Félix és Gotrek sorozat nem kapható köteteiből nem terveznek-e utánnyomást az alábbi választ kaptam:
"Igen, tervezzük a Warhammer sorozat hiányzó részeinek ismételt megjelentetését, valószínűleg a nyár folyamán mind kapható lesz."
Hogy ez most csak a Felix & Gotreket takarja-e vagy a Gauntot is, azt sajnos nem tudom, bár tény, hogy az utóbbinak én is örülnék, mert a Gaunt sorozatból nekem is hiányzik egy-két darab...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Morzan

  • A Vérengző
  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1917 Dátum: 2011. Május 31., 17:22:38 »
Igen, én is ezért raktam be ide. Alig várom már, hogy megjelenjenek.
Valószínűleg a nagyközönség még nem ismeri a Monthly képregény sorozatot, ezért nekik újdonság lesz.  ;)
Azért én örülök annak, hogy kicsit részletesebben is olvashatok Malus kalandjairól.  :)
A Gaunt könyvet pedig már alig várom. (Sajnos még tart a suli és tanulnom is kellllennnnneeeee...... :worship:) :nemtudom: :headscratch:

Nem tudjátok véletlenül, hogy mikor nyomják újra a Gaunt sorozat könyveit? Nekem hiányzik még a sorozatból a Becsület őre és a Tanith ágyúi című könyvek. Ha tudtok egy Antikvárium címet, azt megköszönném. Esetleg valaki már megunta és eladná.... ;D
Üdv:Morzan