Szerző Téma: Fantasy képregények  (Megtekintve 279898 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1886 Dátum: 2011. Február 28., 14:15:51 »
Csak a Daemonifuge. A Darkbladeből az eredeti Monthly-s verzióval dolgoztál.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1885 Dátum: 2011. Február 28., 12:22:34 »
de az más szken, nem?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1884 Dátum: 2011. Február 28., 12:21:25 »
Akkor nézd meg a Darkblade és a Daemonifuge korábbi részeit...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1883 Dátum: 2011. Február 28., 12:14:36 »
kikerült részeit, mert valljuk be, hogy bár a korábbi honosítók mindent beleadtak, azért Galen munkájával nem kelhetnek versenyre...
A szkennelő érdemli a dicséretet. Mondhatni semmit nem csináltam vele. A maszatokat/pöttyöket leszedtem kicsit forgattam aztán csók.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető zero08

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +1/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1882 Dátum: 2011. Február 28., 12:03:36 »
Köszi a Warhammer Monthly-t.
Nem tudom másnak mi volt a baja vele, nekem adta mindegyik sztori, bár érződik hogy a Titánnak ez lezáró/átvezető része, de az is okés volt. Nyilván, így, egy pár "kockás" képregényben, nem lehet minden Hekatét bírálónak  nagyon karakterisztikus megjelenést adni, kicsit laposak lettek, de nekem max ennyi szúrt szemet.

Köszi még egyszer, és további jó munkát!

Ui: Jöhet a Warhammer kéthetente! :)
"Burn the Heretic, Kill the Mutant, Purge the Unclean!"

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1881 Dátum: 2011. Február 27., 12:24:04 »
Örülök, hogy végre sikerült folytatni a sorozatot. Még csak 6 rész ment le, de már most érdemes visszanézni, hányan vettek részt benne. Sajnos közülük páran már nem foglalkoznak honosítással, de szerencsére mindig akad, aki folytatja. Köszi!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1880 Dátum: 2011. Február 26., 22:01:23 »
Hát, örülök hogy élveztétek. Jó ideje tervbe volt már véve a folytatás, de csak mostanra sikerült összehozni. Mindenesetre mostantól igyekezni fogunk, hogy kéthetente tartsunk egy Warhammer vasárnapot, úgyhogy remélhetőleg nem kell ismét két évet várni a következő Monthly-ra, sőt, tervezünk egy olyat is, hogy visszamenőleg is feljavítsuk a Darkblade és a Daemonifuge eddig kikerült részeit, mert valljuk be, hogy bár a korábbi honosítók mindent beleadtak, azért Galen munkájával nem kelhetnek versenyre...
Titán: Nagyon szeretem ezt a sorozatot, de ez a rész gyenge volt
Hát voltaképp ez csupán egy epilógus volt az első könyvhöz és tény, hogy nem a csatákon volt a hangsúly, pedig ha valamit nagyon jól elkaptak ebben a sorozatban, akkor azok a csaták.
Daemonifuge :Nem értettem, mert nem emlékszem már az első részére
Össze is foglalhatnám, de szerintem igaza van zozinak, újraolvasva talán kissé szórakoztatóbb...
Vérpróba:Nekem eddig nem volt a kedvencem, de ezentúl az lesz :cool:
A vérpróba nagyon bekeményít a következő fejezetekben, és ami külön öröm a számomra, hogy Recsi jó néhány fejezetet lefordított már előre, így ezzel a sorozattal egyelőre csak mint beíró kell foglalkoznom...
Darkblade:Egyszerű sztori, viszont sok csata.Ebben a részben viszont már nagyon le akarták szerintem rövidíteni az egészet :( Túl rövid  volt
Igen, szerintem is, de a következő részben kikerülő befejezés meglehetősen jóra sikeredett, noha ott is elmondhatjuk, hogy csupán az első könyv ér majd véget azzal.
Kal Jerico: Furcsállottam, mikor:otthagyták a csajt,miután majdnem belehaltak a menekülésbe ;D Nekem tetszett
Jericho szerintem nagyon jó karakter a maga módján, én legalábbis hihetetlen jókat derültem a fordítás során. Különösen tetszett, hogy micsoda úriember veszett el benne...  :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1879 Dátum: 2011. Február 26., 19:08:40 »
Köszi a WarHammer Mountly 6. számot! :worship: :worship:
Milyen régen ilyen ez a sorozat.
Tetszett ez a képregény, amelyben vannak egy füzetben rövid történetek.
És látom, hogy még nincs vége egy-két rövid történetnek. Pl. a Darkblade sztorinak még lesz folytatása.

Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1878 Dátum: 2011. Február 26., 15:28:17 »
Daemonifuge :Nem értettem, mert nem emlékszem már az első részére
Hát olvasd újra. :)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1877 Dátum: 2011. Február 26., 14:41:22 »
Már majdnem el is felejtettem a Warhammer Montly-t , ha nem írjátok ki :nezze: :worship: :worship:
Hamarosan elolvasom,már nagyon vártam kedvenceim, a Titán és Darkblade folytatását.
Köszi Aldarion :cool:
Vélemények:
Titán: Nagyon szeretem ezt a sorozatot, de ez a rész gyenge volt
Daemonifuge :Nem értettem, mert nem emlékszem már az első részére
Vérpróba:Nekem eddig nem volt a kedvencem, de ezentúl az lesz :cool:
Darkblade:Egyszerű sztori, viszont sok csata.Ebben a részben viszont már nagyon le akarták szerintem rövidíteni az egészet :( Túl rövid  volt
Kal Jerico: Furcsállottam, mikor:otthagyták a csajt,miután majdnem belehaltak a menekülésbe ;D Nekem tetszett
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 26., 15:23:41 írta Usagi Yojimbo »
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető b00mShine

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +2/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1876 Dátum: 2011. Február 10., 16:36:50 »
Csatabárkák tucatjai várták a kaptárflottát, és azokra a tyranidákra, amik elérték a felszínt, az Ultrák 3 százada várt, élükön magával Lord Calgarral személyesen, plusz a teljes harckészültségben lévő BVE. Őszintén szólva, bár tény, hogy a tyranidák nem lebecsülendő ellenfelek, egy a hadjáratban legyengült flotta ekkora ellenállással szemben szerintem nem okozhatott sok kárt.

...

A csatában a tyranidák eljutottak a bolygóra, ahol a harc kezdetén csak az ultrák első százada tudta fogadni és a BVE (igaz ők egy titánnal az oldalukon), mert a flotta késett a tyranidákhoz képest. A harcban a teljes első század megsemmisült, valamint, miután megérkezett a flotta a Dominus Astra császár-osztályú csatahajójukat is elvesztették az ütközetben, szóval azért kemény árat fizettek, hogy megóvják Macragge-t, amiből az Ultrák körülbelül 100 múltán épültek fel teljesen... ezért gondolom én, hogy Macragge sivár, kietlen világ, amit megviselt a kor :)
Nem vagyok oda a tyranidákért (sem), de igen szörnyű ellenfelek a wh40k univerzumában.

De ezen nem veszünk össze, a képregényt meg már amúgy is megrajzolták :D

Én csak örülök annak, hogy van aki ilyen témájú képregényekkel is foglalkozik :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1875 Dátum: 2011. Február 08., 22:57:05 »
plusz ugye a tyranidák minden életet felemésztenek és kiszipolyozzák az adott bolygót, úgyhogy az I. tyranida háborúban erre épp sor is kerülhetett, ha előtte még valóban Föld szerű volt a bolygó.
Ezért is volt a háború záró ütközete a Macragge-i csata... Minthogy a tyranidák Behemót kaptárflottája komoly dérrel-dúrral közelítette meg a Macragge-et, ezért Lord Calgarnak volt ideje felkészülni. Csatabárkák tucatjai várták a kaptárflottát, és azokra a tyranidákra, amik elérték a felszínt, az Ultrák 3 százada várt, élükön magával Lord Calgarral személyesen, plusz a teljes harckészültségben lévő BVE. Őszintén szólva, bár tény, hogy a tyranidák nem lebecsülendő ellenfelek, egy a hadjáratban legyengült flotta ekkora ellenállással szemben szerintem nem okozhatott sok kárt.

Egyébként a főoldalra kikerült cikkhez melléket kép épp ezt az ominózus csatát ábrázolja...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető b00mShine

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +2/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1874 Dátum: 2011. Február 08., 22:27:41 »
@Aldarion

Ésszel él az ember, nem fogok vérben forgó szemekkel fikázni mindent, mert épp nem tetszik valami... :)

Macragge-re visszatérve, én ugyan nem a terepasztalos játékokból meg a kódexekből ismerem a wh40k-t, hanem a regényekből, illetve a netről összevadászott dolgok alapján (ami talán a kódexek alapján készültek), de én ezekből kihalt, kopár, sziklás bolygónak ismertem meg Macragge-t, azért találtam első sorban furcsának az ábrázolást, plusz ugye a tyranidák minden életet felemésztenek és kiszipolyozzák az adott bolygót, úgyhogy az I. tyranida háborúban erre épp sor is kerülhetett, ha előtte még valóban Föld szerű volt a bolygó. Az épületek állapotával nincs bajom, hogy rendben, karban vannak tartva, de egy régi kastélyra is rányomja az idő a bélyeget, attól függetlenül, hogy karban van tartva. Tehát úgy értem, hogy az látszik rajta, hogy ódon meg ilyesmi, persze ez a probléma valszeg a rajzoló stílusára vezethető vissza, ami szerintem nem igazán illik ehhez az univerzumhoz, mégha McNiell is ráadta az áldást.

Mivel nem olvastam a regénysorozatot, így arról nem tudok véleményt mondani, de ettől függetlenül lehetett volna kevesebb jóarcozás is:)

Az Ultragárda nekem kifejezetten tetszik :D Én megértem a vérfanokat is, hogy szerintük gáz név, csak érdemes figyelembe venni azt is, hogy az angol nyelv ebben az esetben igen nagy teret ad a szójátékra, illetve maga az elnevezés is, hiszen eleve az ultramar elnevezés valszeg a francia Outremer elnevezésből származik, ami pedig annyit tesz, hogy tengeren túli, ahogy a keresztes háborúk idejében a kolóniákat hívták :D Ahogy Ultramar is az űr óceánjának a túlfelén található (Terrához képest).

Úgyhogy mondd meg a fenyegetőknek, hogy mind over matter, csak a bolond támad lánckarddal a pszi ellen :D
Én az Ultragárdára szavazok, sokkal hangzatosabb az Ultramarin-nál :P

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1873 Dátum: 2011. Február 08., 18:10:14 »
Nem vagyok egy nagy fórumozó, de az új wh40k-s képregény mellett nem tudtam elmenni szó nélkül... márpedig azért, mert ez minden volt, csak nem warhammer 40k :) Félreértés ne essék, nagyon tisztelem a fordítót (és a társait) valamint a munkáját, meg persze azt, hogy szabadidejét arra áldozza, hogy nekünk jó legyen (:P), de ez az utóbbi képregény nagyon langyi volt.
Először is, én is köszöntelek a fórumon, és örömmel veszem, hogy megosztod velünk a véleményed, még ha nem is teljesen pozitív - ami azért sem gond, mert az ilyeneknek is itt van a helyük, amíg nyomdafestéket tűrő stílusban íródnak, és nem rögtön az ember édesanyját kezdik benne emlegetni, ha érted mire gondolok...   ;)

A történet valóban nem tartozik a legerősebbek közé, nem is amiatt választottam ezt, hanem sokkal inkább a filmes kötődése miatt. De ennek ellenére ne veszítsd el a hited a kiadóban, mert még hátra van két kellőképpen WH hangulatú történet, az Exterminatus, ami gyakorlatilag közvetlenül folytatja a Kárhozat Hadjárat egyik szálát, valamint a Tűz és Becsület, ahol a Tau és Birodalmi Gárda szórakoztatja egymást a harcmezőn...
ezen túl Macragge egy szép, termékeny világnak volt ábrázolva, ami azért korántsem igaz, plusz a Héra erőd is dicsfényben ragyogott, holott tudjuk azt is, hogy "Nem létezik már sem a fejlődés, sem a megértés ígérete, mert ebben a jövőben nem létezik más, csupán háború", ehhez pedig az idő által megviselt, romos, de mégis hatalmas és masszív épületek dukálnának, nem ilyen neogótikus, arannyal kimívelt homárkodás  :)
Erre igazándiból csak annyit tudok mondani, hogy a Macragge az Ultrák anyabolygója, minden leírás földszerű bolygóként tartja számon, illetve ellenség egyetlen egyszer jutott csak el odáig, mégpedig a tyranidák az Első Tyranida Háború végén. Az hogy nem létezik technikai fejlődés szerintem úgy is értelmezhető, hogy a technológia megrekedt azon a szinten ahol van, de az még nem jelenti azt, hogy a bolygónak is romosnak kell lennie - pláne, hogy a szinte állandóan a bolygó körül állomásozik az Ultrák flottájának egy része. És bár a képi világ olyan amilyen, az ábrázolt környezetet maga McNeill hagyta jóvá, az Ultrák hivatalos írója, aki jelen pillanatig hat regényt írt az Ultramarinok 4. századáról.
Másodszor, a karakterek párbeszéde szerintem egyáltalán nem adja vissza az igazi wh40k-s hangulatot, körülbelül egyszer említik az istencsászár nevét, akkor is csak félvállról említik, plusz nem telt többre egy "bátorság és becsület"-nél?
Az, hogy az Istencsászárt miért nem említik többször, azt nem tudom. Viszont a "Bátorság és Becsület" azért hangzik el annyiszor, mert - elvileg - ez a rend hivatalos csatakiáltása - noha erre a filmben rácáfoltak az "Előre Macragge-ért! És nem ismerünk félelmet!" kiáltással...
Harmadszor nekem ebből a részből csak az jött le, hogy ez a Learchus mekkora jó arc, meg milyen jó helyettese lesz majd az előző parancsnoknak, mert másról sem szól a rész, csak arról, hogy őt tömjénezik... (:
Learchust pedig azért fényezi a szerző, mert a második regény, a Warriors of Ultramar végén ő jelentette a kapitány esküszegését, amiért a sorozat olvasói baromira megorroltak rá, és mivel az író nem akarta véglegesen megutáltatni a század derék őrmesterét, ezért tennie kellett valamit. Ráadásul pont emiatt ez a sztori alig több, mint egy képregényre adaptált novella, ami átvezetés a második regényből az ötödikbe, ahol is már ismét Uriel Ventris áll a század élén, mivel a harmadik és negyedik regények a kapitány távollétéről és rehabilitációjáról szólnak...
És végül persze... de ezt inkább vita tárgyává tenném, mint hogy én döntsem el... Tényleg jó név az a gárdistáinknak, hogy Ultramarin? Én, mint régi rajongó, jobban örülnék az Ultragárdista elnevezésnek, hiszen, mint írtam, sokkal karakteresebb és ilyen harcosokhoz az dukál...:P
Az Ultragárda megnevezés is felmerült, de végül egyebek mellett - mint az Ultra Mari és az oldal többi Wh ismerőjének ellenszavazata alapján - a terepasztalos verzió veteránjainak véleménye döntötte el, akik közölték, hogy az Ultragárda kiagyalóját helyben kötnék fel, és közölték, hogy ha nem akarok egy lánckardot a fejembe, akkor nagyon gyorsan elvetem az ötletet. Egyébként ők magyarázták el a főoldalon is olvasható név származtatást is.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1872 Dátum: 2011. Február 08., 06:49:01 »
Üdv a fórumon!

És végül persze... de ezt inkább vita tárgyává tenném, mint hogy én döntsem el... Tényleg jó név az a gárdistáinknak, hogy Ultramarin? Értem én, hogy az Ultragárdista nem fedi a valóságot, de akkor már mondhatnánk, hogy az Űrgárdista sem, hisz a Space Marine-nak is más a jelentése, de amikor Kornya Zsolt lefordította, élt a fordítói szabadsággal és azt hiszem talán, hogy ő nevezte először az Ultragárdistákat, annak aminek. Azért is nem vagyok kibékülve az Ultramarin kifejezéssel, mert a párja sokkal karakteresebb, mint ez, plusz teljesen úgy hangzik, mintha egyszerű magyarításról lenne szó, továbbá ha követjük az Ultramar analógiát, akkor Ultramari-knak, hiszen lényegében a hazák alapján lettek elnevezve...
Ez Aldarion számára sem volt egyértelmű döntés, megbeszélte előtte a többi HZs-sel. Felmerült lehetséges fordításként az Ultramari is, de mivel a tagságból két embernek is rögtön az "Ultra Mária" becézése ugrott be róla, ezt elvetettük.


Ja, nekem még csak most esett le.  :D :hehe:
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1871 Dátum: 2011. Február 08., 00:16:56 »
Üdv a fórumon!

És végül persze... de ezt inkább vita tárgyává tenném, mint hogy én döntsem el... Tényleg jó név az a gárdistáinknak, hogy Ultramarin? Értem én, hogy az Ultragárdista nem fedi a valóságot, de akkor már mondhatnánk, hogy az Űrgárdista sem, hisz a Space Marine-nak is más a jelentése, de amikor Kornya Zsolt lefordította, élt a fordítói szabadsággal és azt hiszem talán, hogy ő nevezte először az Ultragárdistákat, annak aminek. Azért is nem vagyok kibékülve az Ultramarin kifejezéssel, mert a párja sokkal karakteresebb, mint ez, plusz teljesen úgy hangzik, mintha egyszerű magyarításról lenne szó, továbbá ha követjük az Ultramar analógiát, akkor Ultramari-knak, hiszen lényegében a hazák alapján lettek elnevezve...
Ez Aldarion számára sem volt egyértelmű döntés, megbeszélte előtte a többi HZs-sel. Felmerült lehetséges fordításként az Ultramari is, de mivel a tagságból két embernek is rögtön az "Ultra Mária" becézése ugrott be róla, ezt elvetettük.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető b00mShine

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +2/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1870 Dátum: 2011. Február 07., 22:40:25 »
Sziasztok!

Ez az első posztom ugyan a fórumon, de már régóta olvaslak titeket :)

Nem vagyok egy nagy fórumozó, de az új wh40k-s képregény mellett nem tudtam elmenni szó nélkül... márpedig azért, mert ez minden volt, csak nem warhammer 40k :) Félreértés ne essék, nagyon tisztelem a fordítót (és a társait) valamint a munkáját, meg persze azt, hogy szabadidejét arra áldozza, hogy nekünk jó legyen (:P), de ez az utóbbi képregény nagyon langyi volt.

Először is, ami megütötte a szemem, az a rajzok minősége volt, ami persze számomra mellékes, ha a történet és az ábrázolás jó, de azért ettől már láttunk ebben a témában sokkal jobbat... ezen túl Macragge egy szép, termékeny világnak volt ábrázolva, ami azért korántsem igaz, plusz a Héra erőd is dicsfényben ragyogott, holott tudjuk azt is, hogy "Nem létezik már sem a fejlődés, sem a megértés ígérete, mert ebben a jövőben nem létezik más, csupán háború", ehhez pedig az idő által megviselt, romos, de mégis hatalmas és masszív épületek dukálnának, nem ilyen neogótikus, arannyal kimívelt homárkodás  :)

Másodszor, a karakterek párbeszéde szerintem egyáltalán nem adja vissza az igazi wh40k-s hangulatot, körülbelül egyszer említik az istencsászár nevét, akkor is csak félvállról említik, plusz nem telt többre egy "bátorság és becsület"-nél? Hol marad a mocskos zöldbőrűek, hitvány xenók, hol maradnak az idézetek a kódexből és az istencsászár nevével átszőtt imádságok és zsoltárok?:)

Harmadszor nekem ebből a részből csak az jött le, hogy ez a Learchus mekkora jó arc, meg milyen jó helyettese lesz majd az előző parancsnoknak, mert másról sem szól a rész, csak arról, hogy őt tömjénezik... (:

Még sorolhatnám, de röviden, ettől a füzettől láttunk már sokkal, de sokkal jobbakat, például a Kárhozat hadjáratot, annak ellenére, hogy ugyan az a kiadó követte el (persze, lehet, hogy én vártam sokat ettől a résztől :P).

És végül persze... de ezt inkább vita tárgyává tenném, mint hogy én döntsem el... Tényleg jó név az a gárdistáinknak, hogy Ultramarin? Értem én, hogy az Ultragárdista nem fedi a valóságot, de akkor már mondhatnánk, hogy az Űrgárdista sem, hisz a Space Marine-nak is más a jelentése, de amikor Kornya Zsolt lefordította, élt a fordítói szabadsággal és azt hiszem talán, hogy ő nevezte először az Ultragárdistákat, annak aminek. Azért is nem vagyok kibékülve az Ultramarin kifejezéssel, mert a párja sokkal karakteresebb, mint ez, plusz teljesen úgy hangzik, mintha egyszerű magyarításról lenne szó, továbbá ha követjük az Ultramar analógiát, akkor Ultramari-knak, hiszen lényegében a hazák alapján lettek elnevezve...

Én, mint régi rajongó, jobban örülnék az Ultragárdista elnevezésnek, hiszen, mint írtam, sokkal karakteresebb és ilyen harcosokhoz az dukál...:P persze, te mint műfordító, Aldarion, szintén élhetsz az alkotói szabadsággal és hívhatod őket úgy, ahogy akarod, én meg max majd fortyogok itt tovább a fórumon... :D

Nem elérhető trougal

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Karma: +0/-1
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1869 Dátum: 2011. Február 07., 18:52:17 »
Kösz a Warhammer új epizódjáért ! Ez még csak a bemelegítés . Ahol az űrgárdisták a színre lépnek ott mindig akció dús történetre van kilátás . Úgy látom eztán sem lesz másképpen .

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1868 Dátum: 2011. Február 07., 10:48:04 »
Üdv! Köszi A WoW 16.részét,Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
Nagyon nagy történet van kialakulóban,többszálon fut a cselekmény,rendkivűl élvezetes!!Annak a kétfejű behemótnak igennagy lehet a varázsereje,gondolom az új ork gyermek összefog vele csapni az anyja miatt...Kíváncsian várom a folytatást!!
Az ERŐ legyen veletek!!!

És gratulálok a 100. képregényedhez!!! :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1867 Dátum: 2011. Február 06., 18:16:48 »
Köszi mindenkinek!
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1866 Dátum: 2011. Február 06., 18:04:17 »
Köszi a Warhammer 40k - Ultramar Védelmezői TPB első részt! :worship: :worship:
A történet tényleg jól indul. Érdekes, hogy milyen más űrgárdisták is léteznek. Mint pl. most az Ultramarinok. És akkor hamarosan kezdődik az Ultramarinok küzdelmei.
Látom, hogy a HálóZsák fejléce Warhammer kinézete van. Tetszik.
És gratulálok Aldarion a 100. képregényedhez! Én se gondoltam, hogy lesz ilyen alkalom is. Még egyszer gratula.
És sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1865 Dátum: 2011. Február 06., 14:54:57 »

És Aldarion, gratulálok a 100. képregényhez, tényleg nem semmi, valamint az sem, hogy te vagy a legolvasottabb honosító itt. További jó munkát kívánok, és remélem, a 200. honosításhoz is gratulálhatok majd.  ;)

BÁTORSÁG ÉS BECSÜLET!

Komoly a 100.? Wow!  :worship: :worship: :worship:
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1864 Dátum: 2011. Február 06., 14:37:32 »
Köszönet a Warhammer 40k - Ultramar Védelmezői TPB első részéért Aldarion és bejgli.  :worship: Jól indul a történet, és nagyszerű grafikával társul. Van egy olyan érzésem, hogy a következőkben felbukkannak az orkok is, akik speciel a kedvenc karaktereim ebből az univerzumból, ezért még inkább várom a folytatást.

És Aldarion, gratulálok a 100. képregényhez, tényleg nem semmi, valamint az sem, hogy te vagy a legolvasottabb honosító itt. További jó munkát kívánok, és remélem, a 200. honosításhoz is gratulálhatok majd.  ;)

BÁTORSÁG ÉS BECSÜLET!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1863 Dátum: 2011. Február 06., 02:05:40 »
Az a mókás, hogy a történet IGAZI főhőse meg még inkább háttérben marad, legalábbis ahhoz képest, hogy mekkora jelentősége lesz a fináléban...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1862 Dátum: 2011. Február 05., 20:18:14 »
Köszi a WoW 16. részét! :worship: :worship:
Egyre jobb lett a történet. Persze már az előző részben kezdődött ez az új történetszál. Mert eddig az derül ki, hogy egy új szereplő is megjelent a történetben. A félork orgyilkos, természetesen. De egyelőre még mindig úgy van, hogy ez az új szereplő háttérbe maradt. Itt meg már kezd kialakulni, hogy milyen jelentős szerepe lesz majd. De erről majd a folytatásokban majd kiderül.
Várom a következő részt!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1861 Dátum: 2011. Február 03., 22:21:18 »
A következő kettőben szinte biztos nem. Igazság szerint most egy kicsit be is sokalltam, mert már kész a komplett v4 minden kiegészítő minijével együtt, így most legalább még egy évig nem is nagyon akarok foglalkozni vele.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1860 Dátum: 2011. Február 03., 20:13:10 »
És régi  marvel Sonja is lesz ebben az évben?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1859 Dátum: 2011. Január 05., 13:04:22 »
Nem, nyáron. Próbálom tartani az évi két kötetet a fősorozatból, plusz legalább egy minit mellé.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1858 Dátum: 2011. Január 05., 12:10:49 »
Üdv! Köszi a Vörös Sonja v4 TPB 04-t,talgaby,Galen! :worship: :worship:
Ez tényleg nem mondható átlagos történetnek,állatok emberi természettel felruházva.A képregény végig nyönyörű volt,meseszép grafikával.A történet jó volt.A beírás is kiváló.Remélem Sonja egyszer végleg lenyomja Kulan Gath-ot!Folytatás gondolom évvégén várható,türelemmel várom.
Az ERŐ legyen veletek!!!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1857 Dátum: 2011. Január 04., 12:42:18 »
Érdekes, a lektorálás során zozi is jó pár helyen kihangsúlyozta a a Gyűrűk Ura párhuzamot... :D Nem is mondom, hogy nincs, már csak azért sem, mert számtalan fantasy regényben fel lehet fedezni a fent említett műremek egy-egy jelenetét, valamiért sok szerző nem tudja megállni hogy ihletet merítsen belőle. Ilyen téren még Robert Jordan-től  A Világ Szeme az a regény, amiben elég sokáig lehet nyomon követni Tolkien művét, de most nem fejtem ki részletesen, mert egy tervezett történetről lévén szó, nem akarok nagy poénokat lelőni.

A folytatás pedig feltétlenül el fog készülni, csak még nem tudom biztosan mikorra, úgyhogy a megértésetek és a türelmeteket kérem.
"When the battle is through, only the strong will survive."