Szerző Téma: Fantasy képregények  (Megtekintve 280142 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1856 Dátum: 2011. Január 04., 12:15:06 »
Üdv! Köszi a Dragonlance Krónikák - A téli éj sárkányai történetet,Aldarion,Galen! :worship: :worship:
Mivel nem olvastam a könyvet,ezért teljesen ismeretlen volt a történet.De azt meg kell mondanom,hogy nagyon tetszett,bár nem hittem volna,hogy egy főhős meghal.Az egésznek volt egy kis gyűrűk ura hangulata is ,mikor is vitatkoztak,hogy mi legyen a gömbökkel.Az igazat megvalva miközben olvastam,végig a gyűrűk ura zenéjét hallgattam hozzá,mintegy aláfestés gyanánt.Nagyon jól passzoltak.Látom,hogy lentebb Aldarion megemlítette,hogy a folytatás igencsak hosszú és időigényes az elkészítése,de remélem,hogy egyszer majd elolvashatom.Még egyszer köszönöm ezt a remek képregényt!!!
Az ERŐ legyen veletek!!!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1855 Dátum: 2010. December 31., 13:52:17 »
Szerintem várd ki a januárt vele. Bár kétségtelen, hogy az eddigi leggyengébben indító fantasynk. Lehet, ezt tényleg olvasta a nagy többség könyvben.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1854 Dátum: 2010. December 31., 13:49:36 »
Igen, Tas logikája tényleg felejthetetlen pillanatokkal ajándékozza meg az olvasót, különösen Trapspringer (~Csapdaugró) bácsi kalandjaira gondolok - azért az eredeti nevét írtam, mert szegényt idáig legalább háromféle néven emlegették a különböző kiadásokban. Viszont ha tényleg kedveled Tast, akkor számodra jó hír lehet, hogy a Dungeons & Dragons világaiban lesz egy önálló Tasselhoff kaland is... ;)
Ami Sturm halálát illeti, az minden szempontból elég megtévesztő, hiszen a regény végén Alhana tenyerén felizzik a Csillagékszer, pedig a lovag halálakor kihűlt, innen tudta Alhana, hogy Sturm elesett a harcban. Ez bennem egy kicsit olyan érzést kelt így, mintha az egy utólag elvetett ötlet nyitva hagyott induló mozzanata lenne... Teszem azt egy csodás feltámadás a jó istenek visszatérésének jeleként. De persze sok mindent jelenthet.
Ami pedig a folytatást illeti, nos arra megint várni kell, mert jelenleg nem túl valószínű, hogy a 2011-es esztendőben belevágnék, ha mégis így történne, az valószínűleg csak az év végén lesz esedékes, de akkor sem úgy mint most. Ennek két oka van. Az egyik az, hogy 12x22 oldal a történet, azaz másfélszerese a mostaninak... Minden esetre majd meglátom hogy lesz rá időm.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1853 Dátum: 2010. December 31., 13:05:35 »
Köszönet Aldarionnak, és Galennek a Téli Éj Sárkányaiért. :worship:
Hát lehet, hogy sokat kellett várnunk a folytatásra, de legalább egyben kaptuk meg.
A könyvet most is szépen visszaadták, csak egyvalamit hiányoltam. Mikor a rémálomban voltak, akkor a könyvben Laurana, és a többiek is benne voltak. Itt sajnos kihagyták őket. Meg a gnómokat is, de az nem olyan nagy tragédia.
Tas logikáját pedig egyszerűen nem lehet, nem szeretni. " Csak ellenőriztem a zárakat, tudjátok a biztonság miatt, nehogy valami tolvaj betörhessen." Meg: " Elvettem a biztonság kedvéért nehogy egy tolvaj ellophassa." ;D
nem véletlenül ő az egyik kedvenc karakterem, pedig kezdetben egyáltalán nem szerettem.
Mindent összevetve azon az egy kivételen kívül jól megcsinálták a képregényt is. Főleg a végét. Emlékszem amikor elolvastam a könyvet nem tudtam elhinni, hogy Sturm tényleg meghalt. Nem tudom miért, de nekem az volt a véleményem kezdetben, hogy mindenki túl fogja élni a kalandokat. De nem baj, hogy tévedtem. Az ilyen húzásoktól lesz csak még izgalmasabb egy könyv.

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1852 Dátum: 2010. December 30., 23:19:16 »
Köszi az új Dragonlance füzeteket, kettőt el is olvastam, a másik kettő máskorra marad. Egész jól alakul a történet, csak kicsit fura, hogy mindenki szerelembe esik rögtön, mint valami szappanoperában :D

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1851 Dátum: 2010. December 30., 22:38:57 »
Köszi a Dragonlance Krónikák - A téli éj sárkányai 3-4. részét! :worship: :worship:
Hát akkor ez a mini befejeződött. Tetszett ez a 4 részes mini. Sturm valóban felkészült életének legnagyobb csatájára. A csatában sok ellenfeleket legyőzték. De persze a főhősöknek nagy árat kellett ezért fizetniük.
És bár véget ért ennek a mininek, de olvastam az utolsó oldalon, hogy majd még lesz új kaland a Dragonlance Krónikák történetben.
Sok sikert kívánok nektek a jövő évi fantasy képregény honosításhoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Dala

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +2/-3
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1850 Dátum: 2010. December 30., 10:41:02 »
Oroszlánok és Szonják jobb cím lett volna. Amúgy nagy köszönet az újabb emberes adagért. Szeressük a vöröshajú, karddal hadonászó hősnőt.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1849 Dátum: 2010. December 29., 23:18:38 »
legelőször is, minden elismerésem Galennek és Talhgabynak is az igényes munkáért. Gyönyörű lett az egész vörös sonja kötet, jó ránézni, és olvasni. nagyon szép.
De úgy anblokk, teljességében az egész képregény gyönyörű, ezért is szerettem már régebben is a Sonja képregényeket, mert nem csak olvasni jó, hanem csak úgy elnézegetni is.
brutális fantázia az egész. Sonjáék egy olyan földre érkeznek, ahol nem átlagos kalandok várnak rájuk, mivel más lények és istenek vannak ott. Jó ötlet, az El-hazarok felbukkanása pl külön tetszett.
Közbe a másik szálon meg megy a hatalomátvétel. Szép, már-már túlzó részletességgel. jó kis lezárás volt ez, így lett kerek egész a történet.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1848 Dátum: 2010. December 29., 20:43:47 »
Köszi az újabb fantasy képregényeket! :worship: :worship:
Dragonlance - A téli éj sárkányai 1-2.: Hű de régen volt Dragonlance képregény, és most van ismét újabb részek. Bár azt nem is gondoltam, hogy a Dragonlance képregény is 45 oldalas, mint a Forgotten Realm mini esetén. Persze, tudom, hogy még nincs vége A téli éj sárkányai mini, amit a főoldalon olvastam. Kíváncsi vagyok a folytatásra.

Vörös Sonja v4 19-24.:ebbe a kötetbe valóban kettő komplett történet van. Kulan Gath minden részben látható, hogy felbukkan. De ő inkább amolyan háttérszereplő, mert jelenleg Sonja nem harcolt ellene. A drámarendezésről tényleg igaz, hogy ilyen megoldásra senki se számított volna erre.
És a borítógaléria is tetszett. Jó sok variáns borítók is léteznek, ahogy az eddigiekben is látszott.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető pavel

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +0/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1847 Dátum: 2010. December 27., 23:25:55 »
Nagyon köszönöm az új Dragonlance-t. Várom a folytatást és Drizzt új részeit.
Munkádhoz pedig kitartást.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1846 Dátum: 2010. December 21., 19:07:42 »
Így kicsit lemaradva én is szeretném megköszönni a WH40k - Vér és mennydörgés TPB-t úgy, ahogy van Aldarionnak és beiglinek. :worship: Nagyszerű történet volt, már alig várom, hogy jövőre olvashassam az újabb ilyeneket, kíváncsi vagyok még mivel rukkoltok elő.

Elismerésem és köszönetem jele a Genzo Comics mai cikke is, a Vér és mennydörgés TPB-ről.  :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1845 Dátum: 2010. December 20., 20:15:29 »
Örülök, hogy tetszett, s noha egyelőre nincs hasonló kaliberű történet a láthatáron, azért megnyugtatlak, hogy jövőre sem lesz hiány a Warhammerből. Sőt, ha minden a terveim szerint alakul, akkor számíthattok a már beharangozottakon felül némi grátiszra is a következő év folyamán...  ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető zero08

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +1/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1844 Dátum: 2010. December 20., 14:18:15 »
Mivel még senki nem köszönte meg a Warhammer mázli dögös befejező részét, én megteszem, nehogy azt gondoljátok hogy nem tettszett. :) Már nagyon várom a következő Warhammert, kíváncsi vagyok mivel rukkoltok elő. Jöhetne egy humorosabb (ha van olyan még), mint a Gyilok Osztag, én azon visítva röhögtem.

Végezetül, köszönjük az egész éves munkátokat, Kellemes Karácsonyt, és sikerekben gazdag Boldog Új Évet kívánok az egész csapatnak.

zero
"Burn the Heretic, Kill the Mutant, Purge the Unclean!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1843 Dátum: 2010. December 19., 21:50:30 »
Köszi Az Idő Kereke - Új Tavasz 8. részét! :worship: :worship:
Akkor most végre befejeződött ez a mini. Bár az igaz, hogy ezzel egy kezdet is lesz egy másik történetnek. Főleg az Újjászületett Sárkány kutatás is, ami eddig titok maradt.
Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1842 Dátum: 2010. December 09., 21:08:35 »
Köszi a Hepiend Magazin 9. számot! :worship: :worship:
Arról olvastam az előző Hepiend Magazinban, hogy a 8. számtól kezdve csak Conan van a füzetben, a Megtorló pedig nem.
Conan kalandjai továbbra is jók. Mindig vannak valami kihívások a barbárnak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1841 Dátum: 2010. December 07., 10:46:23 »
Üdv! Köszi a WoW 15.részét,Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
Látom új szereplők,új veszélyek leselkednek a főhőseinkre.Várom a folytatást!!!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1840 Dátum: 2010. December 05., 20:12:18 »
Köszi a World of Warceaft 15. részét! :worship: :worship:
A mostani történet tényleg epilógus és prológus van. Az is érdekes volt, hogy a főhősök félig háttérszereplők voltak, és inkább az új szereplőkről van szó. De persze a főhősök se fognak kimaradni. Mert ahogy a végén is látszik, ők is fognak még szerepelni.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1839 Dátum: 2010. December 05., 15:38:08 »
Szeretném megköszönni Aldarionnak és Beiglinek az új Warcraft részt.  :worship:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1838 Dátum: 2010. November 28., 13:25:45 »
Az Újjászületett Sárkányról eddig még nem derült ki, hogy ki lenne az.
Akkor tényleg jól olvastam itt a fórumon, hogy ez a képregény még idén befejeződik.
Igen, jól olvastad, ez a történet még idén véget ér. A mi az Újjászületett Sárkány kilétét illeti, az csak a következő történet, A Világ Szemének végén derül majd ki, bár arra a történetre még egy kicsit várni kell, leghamarabb csak a jövőév második felében kerül terítékre.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1837 Dátum: 2010. November 28., 13:16:50 »
Ezer köszi Az Idő Kereke - Új Tavasz 7. részért! :worship: :worship:
Moiraine Damodred önként vállalja a küldetést. Az Újjászületett Sárkányról eddig még nem derült ki, hogy ki lenne az.
Akkor tényleg jól olvastam itt a fórumon, hogy ez a képregény még idén befejeződik.
Sok sikert kívánok nektek!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1836 Dátum: 2010. November 14., 18:09:58 »
Köszi szépen a World of Warcraft 14. részét! :worship: :worship:
Ebbe a részben most a csatákon volt a hangsúly. Minden főhősök felbukkantak és harcoltak az Onyxia nevű sárkány ellen és a persze még a sárkány kölykei ellen is.
Varian Wrynn és Lo'ghos pedig ketten együtt harcoltak. Mivel róluk kiderült, hogy miért néznek ki egyformán, mintha ikertestvérek lennének.
Bár a jelenlegi történetszál most véget ért, ahogy a végén is látszik. De persze tudom, hogy még nincs vége maga a sorozatnak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1835 Dátum: 2010. November 09., 09:51:18 »
Üdv! Köszi az Ascension 9. részét!talgaby,Darkness,Kendra! :worship: :worship: :worship:
De egy szemét alak ez a Marcus.Andromeda és Lucien jól kivágták magukat.Nagyon izgalmasnak ígérkeznek a következő részek,én már alig várom!!!

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1834 Dátum: 2010. November 04., 19:57:18 »
Végül egy kis internet gond után elolvastam a Menedék maradék részeit.
Alapvetően szépen követte a regény történetét, csak a 3. rész közepén írta át egy kicsit.
Kihagyták belőle Kellendil halálát, és a sárkányos kalandot. De ettől függetlenül szépen visszadta a könyvet. Főleg Montolio halála volt az amit szerintem a legjobban eltaláltak. na meg persze a vége.
Egy kérdésem lenn amit már rég fel szerettem volna tenni. Méghozzá, hogy annak az elf gyreknek akit Drizzt annak idején megmentett a bátyjától lesz-e még valamilyen szerepe?
Ha igen akkor melyik részben tűnik fel először?
Elnézést ha nagyon egyértelmű dolgot kérdezek, de ezt már rég tudni akartam.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1833 Dátum: 2010. November 04., 18:27:49 »
Köszi az Ascension 9. részét! :worship: :worship:
Tetszik, hogy a jelenlegi történetben több mellékszálak vannak. Pl. Grigorieff, aki most háttérszereplő. A két főhősök Andromeda és Lucien pedig mit se tudnak, ami közben zajlanak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1832 Dátum: 2010. November 02., 13:00:49 »
Igen, azt nem tudtam kihagyni, mivel a cím épp az azonos című szám hallgatása közben ihletett meg...  :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1831 Dátum: 2010. November 02., 12:03:20 »
Ja és az Ossian említéséért külön pont! :pogo:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1830 Dátum: 2010. November 02., 11:46:50 »
Üdv! Köszi a Forgotten Realms - Menedék 1-2-3.részét,Aldarion,Galen! :worship: :worship:
Nagyon jó volt egyszerre elolvasni mind a hármat,remek történet volt.Nem olvastam az eredeti regényt,de látom,hogy még lesz folytatás.Ennek igen csak örülök!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1829 Dátum: 2010. November 02., 09:48:22 »
Üdv! Köszi a WoW13.részét Aldarion,beigli69! :worship: :worship:
Nagyon jó volt ez a rész.Végre fény derült arra,hogy ki kicsoda!És most együttes erővel készülnek lecsapni!!Várom a folytatást!!!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1828 Dátum: 2010. November 02., 09:08:12 »
Utólag kívánok Neked boldog születésnapot és ezer köszönet Drizzt kalandjaiért!  :brow: Egyetemen anno imádtam olvasni a már meglévőket, de nagyon hiányoltam a többit! Most nagy jót cselekedtél, Aldarion király! :worship:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Fantasy képregények
« Válasz #1827 Dátum: 2010. Október 31., 22:22:03 »
Ezer köszi Az Idő Kereke - Új Tavasz 6. részért! :worship: :worship:
Érdekes volt, hogy a jelenlegi történetben kétféle eseményszála volt. Az egyikben Lan Mandragoran, aki éppen harcolt pár emberek ellen.
A másikban pedig Moiraine DaModred. De ahogy a végén látszik, hamarosan kiderül, hogy hova fog majd vezetni ez a történet.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.