Szerző Téma: Marvel Kiadó egyéb képregényei  (Megtekintve 346128 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1825 Dátum: 2010. Március 06., 15:23:00 »
Sziasztok!

Most olvasom a Secret Invasion sagát, most tartok a falénél kb.. Hát azt kell mondjam, elég felemás vélemémye, van eddig a sztoriról. Az Inhumans, a Frontline sztorik kifejezetten tetszenek, de a Ms Marvel és a Young Avengers nagyon kiábrándító, míg a Mighty Avengers és New Avengers elég jó, ahogy az eredeti Secret Invasion füzetek is. Azon meg különösen felidegesítettem magam, hogy Ms Marvel százával öli a Szuper-skrullokat, még ha a Hulk ereje is van bennük.

Igazából csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy aki olvasta, az mit szól a történethez.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1824 Dátum: 2010. Február 28., 17:56:49 »
Kösz szépen ezt sztorit, az animációs rajzfilmnél szerintem egy picit háttérbe szorult Póki akicó szempontjából, inkább a poénszórás miatt volt, de így is tetszett!  :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1823 Dátum: 2010. Február 28., 14:46:28 »
Nagyon szépen köszönöm a rajzfilmet (is)!  :worship:
Rendkívül akciódús és színvonalas volt!  :bravo:
(Agyam közben már a leendő Avengers mozin/filmen járt...)  :badteeth:
Jó volt együtt látni akcióban három ekkora Marvel szuperhőst!  :brow:
Mókás volt Hulk a kutyussal, de Pókember (szegényt rendesen lecsapták) beszólásai is ütöttek!  ;D
Vasember rendkívül önzetlen volt!  :blink:

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1822 Dátum: 2010. Február 28., 09:47:13 »
egyetlen kicsi baj ott lehet, hogy kivenni, mit mondanak, ahogy Amondin is írta, de ez sem volt nagyon nehéz.
Hát igen, volt egy kis háttérzaj, de Hulk erre még simán rátett egy lapáttal... ;D

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1821 Dátum: 2010. Február 27., 22:28:11 »
Én is köszönöm Farek-nak és Sepi-nek az MK Vasember Speciált!  :worship: :worship:
Roppant szórakoztató volt ez a képregény!  :pogo:
A rajzfilmet (a történet második felét) majd holnap megnézem!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1820 Dátum: 2010. Február 27., 19:26:04 »
igen, ezt az előbb nem írtam, de tényleg nem volt baj a filmnél, hogy nincs felirat/szinkron, a lényeget ki lehetett venni a dologból minimális angoltudással is. egyetlen kicsi baj ott lehet, hogy kivenni, mit mondanak, ahogy Amondin is írta, de ez sem volt nagyon nehéz. Peter fedőneve pedig tényleg ötletes és vicces volt :)

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1819 Dátum: 2010. Február 27., 19:01:18 »
Nagyon tetszett ez a mai frissítés, ötletes hogy egy képregényt egy animációs kisfilmben folytatnak.
A képregény sztorija jó volt, a rajzok nem a legjobbak, de azért nem is voltak rosszak. Bár néhányszor elég furán nézett ki Póki. Az vicces, hogy Peter fedőneve HálóZsák volt... ;D ;D
Az animációs film nagyon király volt, a szöveget nagyjából értettem. A képregényhez hűen ez is vicces és fordulatos volt.
Köszönet a honosításért!

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1818 Dátum: 2010. Február 27., 17:58:54 »
Köszönöm Fareknak és Sepinek a Marvel Kalandok Vasember speciált.
Érdekes volt így hogy a fele képregény a fele pedig film, de jó volt.
A filmnél nem volt annyira gond hogy nem volt sem felirat, sem szinkron hozzá, mert tényleg érthető volt, csak azzal volt egy kis bajom hogy kivegyem mit mondanak, de ettől függetlenül érthető volt.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1817 Dátum: 2010. Február 27., 15:31:30 »
Én is köszönöm Farek fairlightnak és Sepinek a Marvel Kalandok Vasember Speciált. Nagyon tetszett a képregény, a kis rajzfilm meg még jobban. Érdekes dolog rövidfilmmel befejezni egy képregényt :)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1816 Dátum: 2010. Február 27., 09:30:40 »
Ezer köszönet Farek és Sepi a Marvel Kalandok Vasember Speciálért! :worship: :worship:
A meteorok leállításához Vasembernek segítségre is szüksége volt, mert Pókember is ott volt. Hulk viszont úgy háttérbe maradt. Az óriásrobotok, pedig azok, akik a földvédelmezőkre lettek programozva, de Dexter Ames nagyon rossz dolgokat titkolt el. Végül Tony Stark ezt meg is tudta, hogy mi történt.
A folytatása pedig nem szokványos volt, mert nem képregényben, hanem egy animációs rövidfilmben folytatódott. De ahogy látom, nem probléma, hogy nincs se szinkron se felírat.  Mert nem igazán a szövegen van a hangsúly, hanem inkább a harcon volt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1815 Dátum: 2010. Február 26., 17:45:32 »
De tölthetsz fel magadnak saját avatart is, így lehet megint BB-s.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1814 Dátum: 2010. Február 26., 17:06:46 »
Semmi gond.  :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Rebellis

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • Karma: +3/-4
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1813 Dátum: 2010. Február 26., 17:00:23 »
Annyit kérhetek tőled, hogy cserélj avatart? Mert amit most használsz, az elwood avatarja. ;) Hirtelen néztem is, hogy hozzászólt a képregényhez.  :D
Persze...bocsi mindenkitől, nem tudtam h ez ennyire egyedi (én pedig imádom a B.B.-t...)

Nem elérhető Dris

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1812 Dátum: 2010. Február 26., 14:38:16 »
Csak azért meglepő így látni May-t, mert szinte kivétel nélkül mindannyian az idős May Parker-t ismerjük, és nehéz belegondolni, hogy egyszer bizony ő is volt fiatal csitri.
Én is így gondolom. Nem értem miért kell ezen felháborodni. Nekem nagyon szimpatikus, hogy az életvidám, dögös csajszi oldalát is megismerhetjük, aki élvezi az életet a szerelmével. Ti nem ugyanezt csinálnátok? Ez még nem zárja ki azt, hogy sok évvel késöbb gondoskodó, felelős öreglány váljék belőle.

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1811 Dátum: 2010. Február 26., 14:10:40 »
Köszi a választ Sepi és Talgaby, így már érthető számomra az Epic logó. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1810 Dátum: 2010. Február 25., 23:28:00 »
Az Epic eredetileg a Marvel azon része volt, ahol a szerzői képregényeket lehetett megjelentetni, miutána  marvel csekély tíz év késéssel rájött, hogy rengeteg potenciál van abban is, ha hagyják az alkotóikat szabadon dolgozni. Így alapvetően amúgy tényleg idősebb olvasóknak szóló címek kezdtek megjelenni, de voltak ott sehova be nem férő szuperhősös sztorik, sci-fi, humor, minden.

Na most, amikor kijött a Trouble, és a szerkesztőség meglátta Millar forgatókönyvét, rögtön tudták, hogy ebből marha könnyen komoly népharag lesz, ha kanonizálni akarják. Pláne, hogy a Pók-rajongók híresen képtelenek voltak elviselni bármilyen radikálisabb változást, ami más sorozatok esetében sokszor röhögve elmehetett. Így a sztorihoz előhúzták a Marvel Apic imprintet, és az alatt jelentették meg, hogy ha gáz lenne, ráfoghassák, csak egy alkotói fantáziálgatás volt, némi társadalomkritikával és korrajzzal fűszerezve (ebből mondjuk kb. az utóbbi volt halványan igaz a történetre). Az Epic logó csakis és kizárólag ezt a célt szolgálja. És azért Epic, mert annyira féltek, hogy egy olyan imprintet vetettek be, amiben semmi más nem volt (ekkoriban már számos Marvel-alágazat ment, gyakorlatilag a csődjük óta kísérleteznek folyton mindenféle ilyen kategóriákkal, amik egy része megmaradt, a többi elveszett).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1809 Dátum: 2010. Február 25., 22:14:17 »
Az Epic igazából a Max elődje volt, ha jól tudom, még Jim Shooter indította útnak. Tehát az ezzel a logóval ellátott képregények általában komolyabb témájúak voltak a megszokott Marvel képregényeknél.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1808 Dátum: 2010. Február 25., 21:54:44 »
Ja, értem.
Pontosan mit is jelent a borítón lévő Marvel Epic-logó?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1807 Dátum: 2010. Február 25., 21:21:58 »
Ez a mini amúgy időrendben meddig fog elmenni? Addig, amíg Peter May néniékhez kerül?
Időrendben Richard és Mary esküvőjéig megy el a mini. Addigra már megszületik a kis Peter is, ezért írtam a hírben, hogy később ő is fog szerepelni a miniben.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1806 Dátum: 2010. Február 25., 21:06:00 »
Én is elolvastam a Zűr mini első részét. :D
Mielőtt még elolvastam volna a hírt, azt hittem valami csajos képregény kerül ki a borítóról ítélve, utána pedig rendesen meglepődtem hogy ez Pókemberhez kapcsolódó történet. :) Érdekes így látni Peter szüleit és nagyszüleit, valamint azt, hogy hogy ismerkedtek meg egymással. A sztori laza, és néhol vicces, azért nem olyan rossz képregény, csak fura kicsit. A rajzok viszont nagyon jók, az legalább biztos pont. :)
Ez a mini amúgy időrendben meddig fog elmenni? Addig, amíg Peter May néniékhez kerül?
Köszi a honosítást Sepi!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1805 Dátum: 2010. Február 25., 16:32:32 »
Idézet
sokan, pedig csak alterverzumos What Ifnek tekintik
  Én is annak fogom akkor, és mindjárt nem kell idegeskednem rajta! :D  :badteeth:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1804 Dátum: 2010. Február 25., 15:23:50 »
Őőőő, nyugtassatok meg, hogy ez a sztori az Ultimate univerzumban játszódik (elvileg az ultimate May volt lázadó, nem?

Csak azért meglepő így látni May-t, mert szinte kivétel nélkül mindannyian az idős May Parker-t ismerjük, és nehéz belegondolni, hogy egyszer bizony ő is volt fiatal csitri.
A képregény ezen száma kiválóan sikerült minden szempontból, hatalmas köszönetem a honosításért.  :worship:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1803 Dátum: 2010. Február 25., 14:56:24 »
616-osnak szánták, de a fogadtatása miatt később mégsem az lett.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1802 Dátum: 2010. Február 25., 14:44:12 »
Ez nem Ultimate, annyi biztos. De az is biztos, hogy igazából azt sem tudni, hogy ez most alterverzum, vagy a 616-os történetek előzménye. Sokan elfogadják 616-osnak, sokan, pedig csak alterverzumos What Ifnek tekintik, mint amilyen pl a Red Son is Millartól. Talán ez Millar zsenialitása, hogy az olvasóra hagyja, hogy azt minek fogadja el. Mindenesetre, ahogy Farek is mondta, lesz még itt bőven meglepetés, és a végére persze alaposan megváltozik May, hiszen elvileg ezek a történések változtatták a személyiségét olyanná, amilyennek megismertük. Meg persze jól mutatja, hogy még az erkölcsös öregek is voltak egyszer fiatalok, és akkor ők sem voltak szentek.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1801 Dátum: 2010. Február 25., 14:39:39 »
Ja, May mekkora egy ribi, mi? És Sepi elmondása szerint ez még csak a kezdet, szóval...   :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1800 Dátum: 2010. Február 25., 14:20:03 »
Őőőő, nyugtassatok meg, hogy ez a sztori az Ultimate univerzumban játszódik (elvileg az ultimate May volt lázadó, nem? Plusz a 616-os Mary Parker később barna hajú) mert ha ez az piát lopós, egyből szexelős May-ből lesz a késöbbi 616-os erkölcsös, folyton aggódó, szottyadt öreg néni, akkor tényleg nagy sz@r-t hozott össze Millar, aminek csak a rajzai jók. (meg a fordítás :worship: :worship:)
  Pozítívumma, hogy így 25 éves fejjel kicsit szájbarágósnak, tanmese szagúnak tűnik a szexuális védekezésre figyelmeztető rész, de tini fejjel talán értékelhető lehet.     
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Dris

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1799 Dátum: 2010. Február 25., 00:25:17 »
Jól indul a Zűr. Valamiért még csak nem is hallottam Millarnak erről a minijéről eddig, pedig bírom a fickót, amikor nem esik nagyon túlzásokba. Engem megnyert ezzel a felvezetéssel, igen érdekes a szituáció. A jackpotos utalást egyszerűen nem lehetett kihagyni.  :lol:
Erre még rájönnek Dodsonék szuper rajzai, amitől meg már enyhe perverzióval nézem a szexi May "nénit" az utolsó oldalon. :badteeth:
Köszi ezt a király képregényt! :worship:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1798 Dátum: 2010. Február 24., 20:16:19 »
Várd ki a végét, lesz ez még borzalmasabb is.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1797 Dátum: 2010. Február 24., 20:11:26 »
Te jó ég, ez meg mi a f volt?  :sm-spider-sense:  :lol:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Marvel Kiadó egyéb képregényei
« Válasz #1796 Dátum: 2010. Február 24., 20:00:58 »
Különálló Kapi képregény nem igazán, de a Bosszú Angyalaiban folyamatosan jelen lesz.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.