Szerző Téma: Akció képregények  (Megtekintve 141859 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #563 Dátum: 2012. Június 06., 14:57:48 »
Nem olyan kicsi epilógus, az egy 26 oldalas füzet, és a harmada a levezetés.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #562 Dátum: 2012. Június 06., 14:49:35 »
Köszi a Street Fighter utolsó előtti részét! :worship: :worship: :worship:
Azt sajnálom, hogy a Turbo II-ben vannak a legnagyobb csaták, de pont itt nem tetszik a grafika :( .
Ja, és egyébként Akuma színre lépése nagyon durvára sikeredett :cool:
Kicsit sajnálom, hogy már csak egy rész van hátra, de abban legalább benne lesz a nagy összecsapás, meg gondolom egy kis epilógus is :).
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #561 Dátum: 2012. Május 13., 10:29:42 »
Magukkal a fb-kkel nincs bajom, csak a mennyiségükkel. De azért 3 számot  még kibírok. :)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #560 Dátum: 2012. Május 13., 09:47:56 »
Igen, ami azt illeti, nekem is tetszett, hogy egy-egy rövid kaland bemutatása mellett az első számokban voltaképp a karakter eredetére mentek rá az alkotók, amivel a legtöbb adaptációban nem foglalkoznak, hisz szinte mind ott veszi fel a fonalat, hogy Diego hazatér Spanyolországból és vele egy időben felbukkan a rejtélyes Zorro - akit persze sosem kötnek a magát kellőképp jól álcázó főhőshöz. De a flashbackek felén túl vagyunk, így hamarosan becsatlakozunk a jelen eseményeibe.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #559 Dátum: 2012. Május 13., 09:02:40 »
Hát ez esetben nem sok jóval kecsegtethetlek, mert a flashbackek egész a 7. számig kitartanak, ott fog becsatlakozni a cselekmény a jelenbe, de onnantól jön a jól ismert Zorro hangulat.  :brow:
Lehet, hogy csak azért, mert én még nem voltam részese a "Zorro hangulatnak", de nekem jobban tetszenek a flashback-ek.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #558 Dátum: 2012. Május 12., 23:33:10 »
Na de a 4. részről: még mindig várom, hogy kkicsit háttérbe szoruljanak a flashback-ek, viszont annak örültem, hogy Zorro végre mosolygott egyet.    :worship: :worship:
Hát ez esetben nem sok jóval kecsegtethetlek, mert a flashbackek egész a 7. számig kitartanak, ott fog becsatlakozni a cselekmény a jelenbe, de onnantól jön a jól ismert Zorro hangulat.  :brow:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #557 Dátum: 2012. Május 12., 22:04:30 »
Idézet
Nekem ez az első találkozásom Zorro-val, mivel még semmilyen más feldolgozásban nem láttam.

 Többek nevében mondhatom, köszi, hogy emlékeztettél rá minket, hogy annyira vének vagyunk, hogy mi még láttuk a Disney féle sorozatot, meg Banderas féle filmet! ;D :badteeth:

 Na de a 4. részről: még mindig várom, hogy kkicsit háttérbe szoruljanak a flashback-ek, viszont annak örültem, hogy Zorro végre mosolygott egyet.    :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #556 Dátum: 2012. Május 12., 12:28:32 »
Köszi a Zorro 4. részét!!!  :worship: :worship: :worship:
Nekem ez az első találkozásom Zorro-val, mivel még semmilyen más feldolgozásban nem láttam. Nagyon jó a sorozat, tetszik a sötét hangulat és a sok visszaemlékezés.
Csak így tovább! ;)
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Rebellis

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • Karma: +3/-4
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #555 Dátum: 2012. Május 08., 16:56:36 »
Köszi a Barry Ween első számát. Jópofa kis történet volt, a poénok is jól voltak adagolva és a rajz is passzolt. Szívesen olvasnák még a srácról! "És nem dörzsöl? Mert olyannak tűnik, mint ami dörzsöl." :D

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #554 Dátum: 2012. Május 08., 10:57:54 »
Üdv! Köszi a Street Fighter Turbo II. 10.részét,talgaby! :worship:
Hehe,nem volt semmi,hogy Balrog és Camy kiütötte egymást.Sagatban kellemesen csalódtam,hogy nem volt csalás a bunyó alatt ,amit Ryu-val folytatott.Akkor már csak Bison van,de hol van Akuma?
Kíváncsian várom a folytatást!!

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #553 Dátum: 2012. Május 02., 15:27:11 »
Köszönet a Street Fighter Turbo II. 10. részéért!!!  :worship: :worship: :worship:
Jó volt ez a rész is, attól függetlenül, hogy lelőtte újra a korábban már felhasznált sablonjait (pl. agykitörlés, "csak te voltál az egyetlen, aki le tudott győzni" és az "azóta sokat fejlődtem", meg ehhez hasonló szövegek).
A 9. rész ennél jóval eseménydúsabb volt, abból szerintem kifért volna két rész is. A mostani füzetben szerintem jól összhangban volt a tartalom és az oldalszám együttese.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #552 Dátum: 2012. Április 12., 10:59:39 »
Üdv! Köszi a Street Fighter II Turbo 09.részét,talgaby! :worship:
Szerintem Dhalsim,Ryu mellett simán eljutott volna a döntőig.Kár,hogy megelégedett egy győzelemmel.Tetszett Honda közbelépése Vegával szemben  :hehe: Jó kis bunyók lesznek még,kíváncsian várom a folytatást!!

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #551 Dátum: 2012. Március 30., 17:18:54 »
Fog, mert az első 8 füzetben letudják Zorro eredetét, és visszakanyarodnak a jelen Kaliforniájához és jön a jól megszokott harc a zsarnok ellen vonulat, ahogy az várható is tőle.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #550 Dátum: 2012. Március 27., 14:11:54 »
Kösz az újabb Zorro részt. Nem rossz, nem rossz, csak várom már, hogy a prhuzamos idősík ne legyen ennyire aránytalan, többet szereplhetne diego felnőt Zorroként.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #549 Dátum: 2012. Március 12., 20:30:57 »
Kösz a Zorro újabb részét. Egész jó a sorozat (tetszik, pl. Bernardo némaságának oka), csak elég véres és komor, az eddigi változatokhoz képest, amiket ismerek.
 A honosítás kiváló lett,  :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #548 Dátum: 2012. Február 25., 18:27:53 »
Idézet
Jurassic Park - Jóvátétel 1-4: Köszi a képregényeket...
Köszönjük a hozzászólást! A java csak a Jóvátétel után kezdődik! ;)

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #547 Dátum: 2012. Február 24., 20:40:27 »
Jurassic Park - Jóvátétel 1-4: Köszi a képregényeket, örülök, hogy a nagy JP mánia után is megismerkedhetünk az ide kapcsolódó képregényekhez, főleg hogy ez a mini elég szorosan  kapcsolódik Az Elveszett Világhoz! Köszi szépen még egyszer, várom a befejezést. és a további történeteket!  :worship:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #546 Dátum: 2012. Február 24., 17:24:12 »
Köszönöm a MK-Raiden és Kano utolsó részét!  :worship:

Jade és Smoke nem sokat szerepelt ebben a részben (sem)...
Kano-nak volt azért dumája! ,,Egyezzünk ki egy döntetlenben!''  ;D

Köszönöm a SF II. hetedik részét is!  :worship:

Bison nem szórakozik...  :blink:
Sejthető volt, hogy kik jutnak tovább!
Várós a következő rész!

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #545 Dátum: 2012. Február 21., 22:05:38 »
Idézet
Ha jól tudom, még egy része van hátra ebből a miniből. Várom a befejezést.
Így van, legközelebb lezárjuk a JP képregények e fejezetét. :cool:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #544 Dátum: 2012. Február 16., 21:20:16 »
Köszi a Jurassic Park - Jóvátétel 4. részét! :worship: :worship:
Az eléggé meglepő volt, amikor kiderült, hogy a titokzatos személy Peter Ludrow, akit rég halottnak hitték. És persze most már kiderült, hogy mi is történt. Az elszabadult dinoszauruszokkal több probléma lesz a főszereplőknek. Ha jól tudom, még egy része van hátra ebből a miniből. Várom a befejezést.
Az meg jó hír, hogy lesznek majd Topps-féle Jurassic Park képregények. ;)
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #543 Dátum: 2012. Február 15., 21:27:47 »
A magyar kiadás csak összeollózott jeleneteket az animéből. Én az eredeti mangára gondoltam, az teljesen más kategória. (Vicces módon hangulatilag nem is igazán hasonlít az animére, csak az utolsó évadra, amit viszont idehaza már nem adtak le.)
És igen, amikor idejöttél, én is elkezdtem számolgatni, hogy jóval több van ebből a sorozatból, mint gondoltam. Valamiért azt hittem, az MK-val együtt idén ez is kifut, de akkor elmegy ez jövő őszig.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #542 Dátum: 2012. Február 15., 21:21:44 »
Sailor Moon mint gyenge színvonal...? :blink: Olvastad te annak az eredetijét?

Csak a magyarul megjelent kiadásokat! Nem tudom arról van-e szó, de az nem nagyon tetszett! Meg is szabadultam az egésztől!

Akkor az 52-ig még van mit olvasnunk!  :worship: Köszi a válaszokat!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #541 Dátum: 2012. Február 15., 21:13:48 »
Sailor Moon mint gyenge színvonal...? :blink: Olvastad te annak az eredetijét?
Ugyanakkor abban igazad van, hogy jellegében szándékosan a humoros akciómangák jellegzetességeit igyekszik felvenni. Bár nekem pont ezért az egyik kedvencem a sorozatból. Az Ibuki lesz még kicsit hasonló, bár ott a humor inkább helykitöltő lesz, mintsem alapkellék.
(Amúgy a mini, ha nagyon pontosak akarunk lenni, akkor a Rival Schools című Street Fighter spin-off verekedős játék eredeti japán manga-adaptációját másolja, az iskolatársak mind onnan is származnak. A mangát lefordítva kiadta az UDON is, és még szken is van belőle, azonban a Zsák továbbra se foglalkozik mangahonosítással.)
53 egyébként biztos nem lesz, mert közben megnéztem a wikit, és az egyik ott felsorolt "képregény" igazából egy vázlatfüzet, ami nem is a képregénysorozathoz kapcsolódik, hanem valami más adaptációhoz (vagy valamelyik játék conceptjei). Most megnéztem, 18 beírt füzet van még a mappámban, amik nem kerültek még ki; szóval a vége akkor ez alapján 52 lesz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #540 Dátum: 2012. Február 15., 21:04:24 »
Street Fighter legendák - Sakura 1-4: Ez a mini egyben volt vicces, humoros, és még "akció dús" is! Ha nm tudnám, hogy ez egy Street Fighter történet, azt gondolhatná az ember,  hogy Sailor Moon-t olvas! De nem azért mert olyan gyenge színvonalú, hanem mert a szereplők öltözködése viselkedése hasonlatos! Dan Hibiki.......     ;D Már nem is mondok semmit!  :lol: Köszi a minit, várom a folytatást!

Ha jól számolom 34 Street Fighter történetet honosítottatok, az 53 még összejöhet!  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #539 Dátum: 2012. Február 13., 13:48:28 »
Öhm... *fejet vakar* AMiről én tudok és amiből volt szken, az lesz. Ez a Turbón kívül a maradék két Legendset (Ibuki, Chun-Li) és az SFIV minit (plusz egy rövid promófüzetet) takarja. De tudtommal ez az összes, leglaábbis az UDON honlapja szerint. Szóval... ja, elvileg itt lesz minden, amit kiadtak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #538 Dátum: 2012. Február 13., 09:55:49 »
Ha a Wiki nem hazudik akkor 53 rész az egész! Mind tervbe van??

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #537 Dátum: 2012. Február 13., 09:47:59 »
Ja. Azt is akart kiadni az UDON, de végül az érdeklődés hiányában dobták a dolgot. Csak a Legends: Ibuki jött ki, az viszont lesz itt is, csak még egy kicsit később.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #536 Dátum: 2012. Február 13., 09:39:57 »
SFIII: Akkor rosszul kerested. Már másfél évtizedes az a játék, ráadásul három része is volt.

Én a képregényre gondoltam! SF III-ná!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #535 Dátum: 2012. Február 13., 09:22:30 »
SFIII: Akkor rosszul kerested. Már másfél évtizedes az a játék, ráadásul három része is volt. Sőt, azóta már a Street Fighter IV második részénél tartunk.
A fegyenc, Cory, csak azért szerepelt, hogy tényleg elmondhassák, adaptálták az Alphákat. Az Alpha 2-ben és 3-ban felbukkant pár Final Fight-os szereplő. Hogy azért, hogy így promótálják azt a szériát, vagy mert az annyira kifulladt, hogy már az SF-be kellett menteni őket, nem tudom. Mindenesetre az SF eseményeire gyakorolt hatásukat viszonylag jól szemléltette az a pár füzet.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #534 Dátum: 2012. Február 13., 08:34:51 »
Street Fighter II. 0-6: Egyre többet tudunk meg a szereplőkről, és a harcosok is egyre többet tanulnak, készülnek a következő tornára! Ismerünk meg újabb szereplőket, a sorozat pedig tartja a maga jó színvonalát!

Street Fighter Remix: Jó ki felvezető, új harcosokat bemutató történet, ár csak azt nem értem, hogy a Wikipedia-n nem találkoztam a Street Fighter III-al, pedig a felvezető oldalon írva van S.F. III: Ibuki??!!

Street Fighter II. - Turbo 1-7: Kicsit zavarosan indult, hiszen az elején már folyik  a torna, aztán meg visszaugrunk a selejtezőkre, hogy hogyan jutnak el a szereplők oda! Kár,hogy az elején lelövik, az egyik harc kimenetelét (ami nem volt kétséges), még ha az egyik kedvenc szereplőm is esik ki!  :headscratch: Azt gondoltam, hogy a börtönből szabadult szereplő is kijut, neki csak eddig tartott,vagy szerepel még?? Szegény Dan Hibiki, mindig megjárja!

Köszi a képregéneket várom a folytatást!