Szerző Téma: Akció képregények  (Megtekintve 141850 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #533 Dátum: 2012. Február 11., 16:09:05 »
Az amerikai gyártású Street Fighter-filmnek annyi köze van az eredeti játékokhoz, mint a szintén USA-beli Tekken- és King of Fighters-adaptációnak: abszolút semmi. (Bár érdekes, hogy a DOA-film a többihez képest már szinte játékhűnek mondható.)
Ez a képregénysorozat többé-kevésbé a játékok hivatalos történetét dolgozza fel, bár vannak benne időnként eltérések (meg ésszerűsítések is, mert az Alphákban Charlie-nál kétféleképp is mesélték a halálát, itt meg ügyesen beleteszik mindkettőt).
A váltás: Az UDON eredetileg egy grafikai stúdió volt, ami ugyan amerikai székhelyű, de leginkább távol-keleti művészekkel van tele, a stílusuk is mangás, manwhuás. Amikor megkapták a licencjogot a Capcomtól erre a szériára, sok más független stúdióhoz hasonlóan az Image-et keresték meg, hogy vállalja a kiadást-terjesztést. Aztán valamiért nagyon összekaptak - az okok és a vita minbenléte nem igazán ismert - és az UDON egyszerűen fogta magát és saját maga kezdte el terjeszteni a kiadványait UDON Comics néven.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #532 Dátum: 2012. Február 11., 15:56:32 »
Gondoltam egy nagyot és az oldalon, jó ideje fent lévő honosított képregények elolvasásába kezdtem!

Street Fighter 0-14: Maguk a karakterek egy része ismerős volt nekem, (még a Street Fighter - Harc a végsőkig című alkotásból), de egy teljesen új történettel ismerkedhettem meg! A filmhez (ami nem tudom kapcsolódik-e egyátalán az egészhez) képest itt Ryu a központi figura, de a  szereplők története összekapcsolódik, egy idő után a sorsuk keresztezi egymást! Mindent összevéve egy remekül felépített történet, amiben a háttértörténetek, kész csemegék amikben megismerhetjük a szereplők eredetét, régi kalandjait! Viszont a végén azok a pár oldalas alkotások nem nyerték el a tetszésemet, szerintem feleslegesek voltak!
Ahogy időm engedi folytatom a történet olvasását és kedvet kaptam a Street Fighter - Chun-Li legendája filmhez is, de sajna szinkronos verzióval még nem találkoztam! Én még régen a verekedős játékoknál lemaradtam a Tekken 3 és a Mortal Kombat 4-nél, lehet ezért olyan ismeretlen ez a világ nekem!
A 7-dik résztől az Udon vette át az Image-től a képregényt, ez miért van?? Az alkotó gárda meg maradt a régi! Innét variáns borítókat is csináltak, ami külön tetszett!

Köszi a képregényeket!  :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #531 Dátum: 2012. Február 09., 10:25:56 »
Üdv! Köszi a Street Fighter II Turbo 07.részét,talgaby! :worship:
Meg is lepődtem volna,ha nem ezek a tagok jutnak tovább,bár egy-két helyen szoros volt :) A pirososság nem volt zavaró,sőt illett is a hangulathoz.Várom a folytatást!!

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #530 Dátum: 2012. Február 09., 08:23:37 »
Köszi a válaszokat!  :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #529 Dátum: 2012. Február 08., 23:42:50 »
Próbálom sorban...

-Érdekes, egy külföldi véleménysorozatban, ami a Malibu-féle szériáról szólt, dettó ugyanígy jellemezték.
-Eredetiben annyi, hogy Kitana földije, ami a filmben is megmaradt. A képregényben nincs háttérsztorija, mert ekkor még a játékban sem volt.
-Eléggé meg fogsz lepődni. :)
-Igen, itt behoztak mindenkit, aki addig a játékokban volt (ez a sorozat az MK3 játéktermekbe kerülésének idején készült). Igazából néha olyan, mintha már túl sok is lenne, ám a széria egyetlen tényleg erősnek mondható oldala, hogy marshall meglepően szilárdan tartja a fonalakat ennyi szereplővel is. Jó, nem egy R. R. Martin a maga kistrilliárd figurájával, de egy évtizedekkel kevesebb tapasztalattal bíró írótól nem is rossz.
-Valójában szinte az egész Malibu Kombatet egy ember rajzolta végig. Az itteni megjelenés miatt tűnik most kavalkádnak csak. A magyarázata meg egyszerűen annyi, hogy a Battlewave kiadásakor a Malibu majdnem hetente adott ki egy-egy füzetet, szóval szoros volt az időrend. persze ez ilyen távlatból már nem látszik, különösen, hogy én meg havonta egyet rakok ki. (Igazából a Különleges Alakulat eleje óta eredeti kiadásban kb. három vagy négy hónap telt csak el.)
-Lesz. 2013 elején jön az új film, ami reboot lesz. És igen, ez már biztos. A New Line Cinema hivatalosan is bejelentette. Párosítva lesz amúgy az MK10-zel, szóval még az is előfordulhat, kapunk egy reboot rebootját (bár az MK9 sztorija nagyon úgy néz ki, hogy a folytatásban rá akar hajtani egy epikus inváziós sztorira Shinokkal).
-A Conquest nagyon lazán kapcsolódik eleinte az első filmhez, de a története 500 évvel előtte játszódik. A széria kb. felétől viszont egyértelműen egy másik világgá válik. Amúgy annyira nem rossz, különösen az eleje. Igazából még az MK-tól se kell elvonatkoztatni, mert a maga szabályai szerint egészen ügyesen használja fel az eredeti karaktereket. Egy buta kis fantasy-sorozat a Herkules-láz farvizén, de pont ugyanez teszi élvezetessé.
-Még hét füzet, bár ebből az egyik egy eléggé vaskos szám.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #528 Dátum: 2012. Február 08., 23:22:30 »
Bepótoltam egy kis lemaradást Mortal Kombat képregények terén!

Mortal Kombat - Különleges alakulat 1-2: Az eddigi történetek közül ez volt  az amelyik nem tetszett igazán, valahogy nem kapcsolódott (legalábbis, eddig nem) a fő cselekmény folyamhoz! Kicsit többet vártam tőle! Az első rész végi kis történetből tudhatjuk meg Kano hogy szökött meg és ennyi!

Mortal Kombat - Kitana és Mileena: Ez már sokkal jobb volt, egy kis eredet történet egy részbe összefoglalva. Kitana karakterét ismertem, Mileena-t kevésbe, de így már minden világos! Kíváncsi lennék Jade-nak van-e valami köze hozzájuk??  :headscratch:

Mortal Kombat - Raiden & Kano 1-2: Egyre fokozódik a harc és egyre jobbak a képregények is! Kano-tól nem vártam mást csak árulást, és nem is csalódtam. Kíváncsian várom a folytatást, hogy mire lesz így képes, hogy isteni hatalomhoz jutott?!

Mortal Kombat - Harchullám 1-3: Ez a történet jobban tetszik mint a Vér és mennydörgés, talán mert nem csak  a régi klasszikus karakterek vannak benne! Várós a folytatása!

Érdekesnek találom, hogy majdnem minden képregényt más és más rajzolt! Kíváncsi vagyok miért lehet ez!

Én azok közé tartoztam akinek mind a kettő mozifilm tetszett, de most már a nagy feldolgozások közepette összehozhatnának egy jó kis látványos filmet már ebből is!  Ha jól emlékszem volt egy sorozat is a Conquest, igaz már nem nagyon tudom miről szólt, vagy van-e köze az egészhez, de lehet érdemes lenne megnézni!

Ebből a képregény sorozatból mennyi van még vissza?? Köszi a képregényeket, várom a folytatást!  :worship:  :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #527 Dátum: 2012. Február 08., 22:26:50 »
Köszönöm a Street Fighter Turbo II 7. részét! :worship: :worship:
Az elődöntőbe továbbra is haladtak a bunyózások. A sötétbe néha nehezen lehetett felismerni, hogy kik hol voltak. De ez persze csak látszat kérdése. És akkor végül sorra került, hogy felszálltak a hajóra, akik tovább mennek a bajnokságra.
Az utolsó oldalon a "Ryu: Bizonyítsd magad!"-féle egy oldalas képregény vicces volt. Főleg, amikor az utolsó panelon kiderült, hogy miről volt szó.
Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #526 Dátum: 2011. December 16., 15:22:18 »
Idézet
Ó, a 15. oldal alján: "valami nagyon bűzli itt!" , kimaradt K betű...
Kösz az észrevételt, javítom! A történet februárban folytatódik és véget is ér, hogy átadja a helyét egy kicsit más jellegű Jurassic Park sztorinak. ;)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #525 Dátum: 2011. December 15., 19:19:56 »
Ezer köszönet Kitnek a Jurassic park - Jóvátétel 3. részért! :worship: :worship:
Tényleg valamivel régen volt és most végre itt van a folytatása is.
Az eléggé gyanús volt, hogy Tim Murphy titokzatos üzlettársa valamit eltitkolt. És persze kiderült a végén, hogy kicsoda is az.
Egyre komolyabban kezdett beindulni a történet.
Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Cardas

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #524 Dátum: 2011. December 15., 15:58:01 »
Köszönöm a Jurassic Park történet folytatását, várom a következő számot! ;)
Ó, a 15. oldal alján: "valami nagyon bűzli itt!" , kimaradt K betű... :)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #523 Dátum: 2011. November 26., 15:28:55 »
Köszönöm a MK-Harchullám harmadik részét!  :worship:

Liu Kang mellé testőr, minek?  :badteeth:
Mondjuk Bo szimpatikus karakter, kíváncsian várom, hogy mit alkot a továbbiakban...  :rolleyes:

Köszönöm még a SF II Turbo ötödik és hatodik részét!  :worship: :worship:

Rendkívül szórakoztató ez a történet (is)!  :bravo:
Érdemes lenne összeszámolni, hogy Dan arca és a kiscsaj dorgója hányszor találkozott eddig egymással...  :badteeth:
Vega kiszámíthatatlan egy alak!
Honda és Zangief párosa ütős volt!  :bravo:
Örömmel látom, hogy kezdenek felbukkanni az ,,új'' karakterek is!  :brow:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #522 Dátum: 2011. November 15., 19:26:37 »
Köszi a Mortal Kombat - Harchullám 3. számot! :worship: :worship:
A történet kissé még mindig úgy néz ki, hogy lassan halad. Főleg, hogy néhány oldalanként más-más szereplőket mutatják be, hogy mik történnek velük. De ez már egy más kérdés.
Raiden és Kano úgy néz ki ők nem szerepelnek ebbe a Harchullámba, de a saját minisorozatba viszont kiderült, hogy ők mit csinálnak időközben.
És a mostani történet végén ismét felbukkantak az új szereplők, akik az előző részbe jelentek meg: Jade és Smoke.

Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #521 Dátum: 2011. November 06., 17:17:17 »
Köszi a Street Fighter II Turbo 6. részét! :worship: :worship:
Tényleg ismét vannak pár olyan új szereplők, akik nem ismertek. Hondáról és Zangiefről nem gondoltam, hogy ők együtt fognak működni csapatként. Mert általában mindig az történik a viadalba, hogy mindenki csak saját magára számíthat. De persze ez még a sorozat felénél tart. És még persze lesz folytatása, ahogy a végén is látható.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #520 Dátum: 2011. November 02., 08:28:17 »
Üdv! Köszi a Street Fighter II Turbo 06.részét,talgaby! :worship:
Megmondom őszintén én csak a sima Street Fighter 1-2 tagokat ismertem ezidáig.Most megint egy halom új szereplővel bővült a kínálat.Csak kapkodom a fejem,hogy ki-kicsoda?Lassan végetérnek a selejtező mérkőzések és akkor egymásnak feszülnek a játékosok.Már nagyon várom!!!

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #519 Dátum: 2011. Október 27., 21:36:14 »
Köszönjük a visszajelzéseket! :worship: Hamarosan folytatódik a sztori, és a harmadik részben már egy-két dologra fény is derül.

Nem elérhető Cardas

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #518 Dátum: 2011. Október 23., 21:03:38 »
Köszönöm az újabb Jurassic Park részt :worship:, nagyon izgalmas, és szerintem a rajzot (ami nekem nem igazán tetszik) kárpótolja a történet. Kíváncsi vagyok, hogyan alakul a folytatása!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #517 Dátum: 2011. Október 20., 20:20:16 »
Ezer köszönet kitnek és Sepinek a Jurassic Park: Jóvátétel 2. részért! :worship: :worship:
A történetben tényleg kezd bonyolódni a helyzet. A dinoszaurusz, ami katasztrófát okozott, egyelőre háttérszereplőnek tűnik. De persze majd még lesznek további nehézségek az ember főszereplőknek. Főleg, amikor egy újabb dinók elszabadulnak.
Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #516 Dátum: 2011. Október 05., 13:44:49 »
Basszus, talgaby, ezt nagyon nehezen fogom neked megbocsátani!!!
Mivel tagsági felvételi/bennmaradási követelmény, így amúgy is túl kellett volna esned rajta. :)
Idézet
Hiába a 2. résztől kezdve a képregény elején található értelmezés, azért biluxoltam rendesen...  :blink:
És gondolj bele, a honosításból azt a részt szándékosan kihagytam, így a többiek anélkül olvasták.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #515 Dátum: 2011. Október 05., 09:20:49 »
Üdv! Köszi a Sreet Fighter II turbo 5.részét,talgaby! :worship:
Azért kíváncsi lennék,hogy Vega, Bison előtt is ilyen nagypofájú lenne-e?Jók voltak a bunyók.A Honda/Zangief mérkőzésre még várni kell a statiszta nindzsák miatt,gondolom bucira verik őket.Dan Hibiki meg tényleg röhejes,talán csak az lenne röhejesebb,ha valami csoda folytán megnyerne egy viadalt a tornán.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Akció képregények
« Válasz #514 Dátum: 2011. Október 04., 23:09:27 »
Basszus, talgaby, ezt nagyon nehezen fogom neked megbocsátani!!! Hétvégén végre rávettem magam, és elolvastam a HARCOSTM képregényt, ráadásul eredetiben, amiket tőled kaptam! Azt a rohadt...
És a legdurvább, hogy HARCOSTM filozófiáját eléggé jól megértem, maga a képregény az, aminek a dekódolása okoz némi nehézséget. Nem is az alaptörténet, hanem a narráció. Hiába a 2. résztől kezdve a képregény elején található értelmezés, azért biluxoltam rendesen...  :blink:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #513 Dátum: 2011. Október 04., 21:11:36 »
Köszönöm a Street Fighter II Turbo 5. részét! :worship: :worship:
Tetszik ez a történet, mivel részletesen mutatják a bevezetést. És persze nagyrészt egy-két dolgok derülnek az egyik szereplőről. Pl. Hondáról, hogy hogyan mikor és hogyan lett szumó.
És persze igaz, ha már japánféle történet, akkor a nindzsák se hiányozhatnak a történetből.
Ami meg Dan Hibikit illeti. Tényleg idegesítő alak. Főleg, hogy micsoda furcsa dolgokat tett. És róla is kiderült, hogy hogyan került be a bajnokságra, amiben részt vesz.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #512 Dátum: 2011. Szeptember 27., 12:14:07 »
Semmi. Csak eredeti formában kléne feltenni. De addig mondogatjátok itt, míg megcsinálom. :)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Akció képregények
« Válasz #511 Dátum: 2011. Szeptember 26., 22:14:58 »
Mi lenne a probléma a semices Jp-vel?

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #510 Dátum: 2011. Szeptember 26., 21:16:09 »
Idézet
Amikor Ludlow a céges meetinget tartja. Ott említik, hogy Isla Nublart "leépítették"...
Ja igen, na majd felfrissítem az emlékezetem. :cool:

Idézet
Drukkolok, hogy sikerüljön. Szvsz egy lassan 20 éves képregénynél már senki ne reklamáljon szerintem a megjelenésre
Elvileg ez egy elv, hogy megjelent képregényt nem bántunk csak max eredetiben kicsit felpofozva felteszünk az oldalra, mint pl a Semic-es Fantomokat.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #509 Dátum: 2011. Szeptember 25., 21:13:26 »
Melyik jelenetre gondolsz?

Amikor Ludlow a céges meetinget tartja. Ott említik, hogy Isla Nublart "leépítették", ahhoz képest meg eléggé ott van a kerítésektől a kocsikig minden.
Még ha nem is bontanak el mindent (mégis csak szabadon rohangál ott jó pár ragadozó), a járműparkot csak nem hagynák ott.
(Kicsit egyébként megkavartak a könyvek, ott ugye lebombázzák a szigetet, azt tegnap még az rémlett a filmre is, de most utánanéztem, nehogy hülyeséget írjak)

Igen igen, nagyon jól vágták el. Mondjuk én az első számot a megjelenés másnapján kerestem és rögtön meg is találtam, remélem a többinél sem fognak sokat szarakodni a szkenneléssel. :)

A megszokott letöltőoldalamon nem is láttam még fent, szóval ha te nem szólsz, lehet rá se keresek még egy hétig.

A teljes sorozatot, de a filmek neccesek kicsit, mert azok elvileg ki lettek adva magyarul. Esetleg a behúzásuk, feljavításuk jöhet szóba szerintem, de szívesen megcsinálnám egyébként őket. :)

Drukkolok, hogy sikerüljön. Szvsz egy lassan 20 éves képregénynél már senki ne reklamáljon szerintem a megjelenésre, inkább az újonnan megjelent képregények scanjei miatt (pl. Watchmen) aggódjanak.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #508 Dátum: 2011. Szeptember 25., 18:21:17 »
Idézet
Az elveszett világ kimaradt jelenetének is ellentmond...
Melyik jelenetre gondolsz?

Idézet
de az utolsó oldal és a következő szám borítója nagyon felcsigázott. Ilyenkor utálom, hogy legalább egy hónapot várni kell a folytatásra.
Igen igen, nagyon jól vágták el. Mondjuk én az első számot a megjelenés másnapján kerestem és rögtön meg is találtam, remélem a többinél sem fognak sokat szarakodni a szkenneléssel. :)

Idézet
Toppsból mennyit terveztek elkészíteni? Sorra kerülnek esetleg a filmadaptációk is?
A teljes sorozatot, de a filmek neccesek kicsit, mert azok elvileg ki lettek adva magyarul. Esetleg a behúzásuk, feljavításuk jöhet szóba szerintem, de szívesen megcsinálnám egyébként őket. :)

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #507 Dátum: 2011. Szeptember 24., 18:42:26 »
Pl nekem a Dangerous Games nagyon ígéretesnek tűnik az első szám alapján.

Egyetértek. Az alapsztori ugyan kísértetiesen hajaz az IDW Godzilla: Gangster and Goliaths minijére (ill. Az elveszett világ kimaradt, ergó kánonszempontból vagy figyelembe veszik vagy sem, jelenetének is ellentmond), de az utolsó oldal és a következő szám borítója nagyon felcsigázott. Ilyenkor utálom, hogy legalább egy hónapot várni kell a folytatásra.

Toppsból mennyit terveztek elkészíteni? Sorra kerülnek esetleg a filmadaptációk is? Az elveszett világ TPB ugyan megvan, de egy honosított Jurassic Park-nak örülnék (az angol scant persze beszereztem már).  Jól mutatna 2013-ban, a film bemutatásának 20. évfordulóján. :)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #506 Dátum: 2011. Szeptember 24., 17:21:59 »
Köszönöm a MK - Rayden és Kano második részét!  :worship:

Hogy ez a Kano mekkora egy ravasz dög!  :badteeth:
Teljesen megbízhatatlan fickó; nagyon remélem, hogy pofára esik majd a későbbiekben...

Köszönöm a SF Turbo negyedik részét is!  :worship:

Chun-Li-nek néhány rajzon tényleg érdekes lábai vannak (ezzel mondjuk nincs egyedül)...  :blink:
Ken és Ryu harca/edzése nagyon tetszett!  :bravo:
Chun-Li rendesen leverte az ellenfeleit!  :rolleyes: (Öten támadtak rá, ,,megvakították''; ő viszont talpon maradt, persze némi segítséggel!)

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #505 Dátum: 2011. Szeptember 23., 19:30:18 »
Idézet
nem is tudtam, hogy az IDW elkezdte kiadni a Topps klasszikusait...
El bizony! Az első szám az itthon is megjelent első film képregényváltozata, a második a Raptoros sztorikat foglalja magában, a harmadik pedig már asszem a Return to JP-re is kiterjed. Negyedik még szerintem tuti lesz, de lehet, hogy ötödik is.

Idézet
Egy dolog a rajz, de a sztori is kissé kacifántos volt itt-ott, mintha egy-két oldal ki-kimaradt volna. A végére persze nagyjából összeállt valamiféle kép, de akkor se az igazi.
Hát igen... lesz még jobb is, így mondanám. Pl nekem a Dangerous Games nagyon ígéretesnek tűnik az első szám alapján.

Idézet
Tetszett ez a nosztalgikus leírás. Az egyik képregényt ismerem, ami régen magyarul megjelent Az elveszett világ címen.
Köszi! Nekem is megvan az a szám. Sajnos a 3. filmhez már nem készült képregény (tudtommal).

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #504 Dátum: 2011. Szeptember 22., 21:45:41 »
Én is köszönöm a JP mini első számát. A honosítást ugyan még épphogy csak átfutottam, de a szokásos kiváló kit minőség :)
A JP képregénytörténelmet külön köszönet illeti, nem is tudtam, hogy az IDW elkezdte kiadni a Topps klasszikusait. Az meg külön öröm, hogy tervezitek őket honosítani, amit volt szerencsém olvasni közülük, az tetszett.
A Hagyatékról ezt sajnos nem tudom elmondani. Egy dolog a rajz, de a sztori is kissé kacifántos volt itt-ott, mintha egy-két oldal ki-kimaradt volna. A végére persze nagyjából összeállt valamiféle kép, de akkor se az igazi.
Ettől függetlenül hajrá a továbbiakban is, az olvasók meg tartsanak ki, a Byrne-történet majd feledteti a Hagyaték hibáit. :)