Szerző Téma: Akció képregények  (Megtekintve 141796 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #323 Dátum: 2010. Április 23., 15:17:21 »
A közreműködő honosítóknak köszönöm a mai Mortal Kombat (Vér és Mennydörgés első része) képregényt!  :worship:
Nekem csak két kérdésem lenne:
1. Minek Tsung-ot védeni??? Meg tudja magát védeni, nem?
2. Siang-ból anno miért nem csináltak játszható karaktert?  :brow:

Az Árvíz!-en és a Robotok!-on jót röhögtem!  :lol:
A fajokat és a birodalmakat is el fogom olvasni...  :brow:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #322 Dátum: 2010. Április 15., 09:01:09 »
Oks,köszi,talgaby! :worship: A Street Fighter Alpha szériát nem ismerem,szóval azok a szereplők újjak leszenek,mint,ahogy egy-két karakter az itteni képregényből is.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #321 Dátum: 2010. Április 14., 12:03:52 »
A jósnő Rose a Street Fighter Alpha-sorozatból. A sztori szempontjából elég fontos karakter.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #320 Dátum: 2010. Április 14., 10:42:15 »
Üdv! Köszi a  Street Fighter14.részét,talgaby,Kendra! :worship: :worship:
Ez a Balrog tényleg nem kispályás,örültem,hogy végre a negatív szereplőket nem verik le olyan könnyen.Az a jós néni,vagy annak látszó hölgyeményt nem tudtam beazonosítani,hogy ki,de gondolom később kiderül.
az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #319 Dátum: 2010. Április 09., 17:36:21 »
Nem, amellett fog futni párhuzamosan egy négy részes minije, és utána csak az SF IV-ben lesz komolyabb szerepe.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #318 Dátum: 2010. Április 09., 16:02:09 »
Talgaby-nak és Kendrának köszönöm a SF 14.-et!  :worship: :worship:
Guile-nak és Balrog-nak voltak ütős beszólásai!  ;D
A grafika eszméletlenül jó, nagyon tetszettek az akciók is!  :bravo:
Sakura a következő sorozatban is szerepelni fog?

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #317 Dátum: 2010. Április 09., 15:16:33 »
Ezer köszönet a Street Fighter 14. részért Talgaby és Kendra! :worship: :worship:
Ismét nagyon jó történet lett. Volt ám sok bunyó. Sakura továbbra is néha vicces volt, de most ő is jól tudja használni a Hadouken-t.
Így akkor véget ért a Street Fighter első sorozatnak.(A főoldalon megvan említve.)
Sok sikert kívánok nektek a Street Fighter következő sorozat honosításhoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #316 Dátum: 2010. Március 16., 10:20:36 »
Üdv! Köszi a Mortal Kombat 0.részt,talgaby! :worship:
Örült a szívem,hogy a hírekben megláttam,hogy lesz mk képregény.Lesz  egy törzsolvasó a személyemben.A történetet,persze ismerem,de kiváncsi vagyok,hogy ez lerajzolva milyen lesz.A grafika eddig jónak mondható.Akkor várom a következő részeket!
Az ERŐ legyen veled!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető Aglareb

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #315 Dátum: 2010. Március 08., 10:10:17 »
Köszönöm a Mortal Kombat képregényt, tűkön ülve várom a folytatást.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #314 Dátum: 2010. Március 06., 11:08:31 »
Igen, tudom, attól még leírhatatlan névvel bír.
És nem csak akarok honosítani, ahogy írtam, öt füzet híján kész van az egész hóbelevanc (ott is a szkenekre várok, bár már elég szépen alakulnak, úgyhogy azoknak is nemsokára nekikezdhetek), csak kirakosgatni kell majd szépen.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #313 Dátum: 2010. Március 06., 10:10:51 »
Talgaby-nak köszönöm a Mortal Kombat nulladik részét!  :worship:
Már a főoldalon található felvezető szöveg is kemény/hatalmas volt!  :badteeth:
Én már nagyon vártam ezt a képregényt; örülök neki, hogy Talgaby ennyi részt akar honosítani!  :bravo:
Maga a képregény kicsit tényleg szájbarágós, de rendkívül hangulatos; főleg annak, aki már évek óta ismeri az MK legendáját!
(Az MK4-gyel én is rengeteget játszottam!)
A karakterek ábrázolása jó, egyedül Shang Tsung nem tetszik...
(A későbbi ,,változatai'' jobbak! A játékokra gondolok!)
Várós a következő rész!  :brow:

U.i.: Yggdrasil a germán és a skandináv mitológia világfája!  ;)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #312 Dátum: 2010. Március 05., 22:30:47 »
Tőle? A dicséret egyik legmagasabb foka. ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Akció képregények
« Válasz #311 Dátum: 2010. Március 05., 22:12:03 »
mert ha egyszer akadt valaki, aki ennyi idősen olyan szinten művelte, hogy még a MAN Of the year is megdicsérte, akkor ki tudja, hátha megismétlődhet ez a jelenség. :D
Ja, a "nem olyan rossz" dicséretnek számít? :)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #310 Dátum: 2010. Március 05., 20:34:52 »
Egészen fantasztikus a fordítás szövege és megadja a történet hangulatát. Mindenképpen elismerésre méltó. 

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #309 Dátum: 2010. Március 05., 20:33:15 »
a párbeszédek remekül vannak megírva (vagy csak a fordító érdeme, nem tudom)
Utóbbiban biztos nincs hia. Varga Tomi úgymond hagyatéka, hogy zsenge koruk ellenére sem hajtunk el 14 éves fordítópalántákat, mert ha egyszer akadt valaki, aki ennyi idősen olyan szinten művelte, hogy még a MAN Of the year is megdicsérte, akkor ki tudja, hátha megismétlődhet ez a jelenség. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #308 Dátum: 2010. Március 05., 20:29:28 »
Lehetett volna, de a történetek címei viszont mind a "Halálos Viadal: akármi" sémát követik.
Meg nem volt kedvem csinálni egy angol logót is külön, ez a másik. ;D
Plusz jó érzés, hogy a borítón kívül nem igazán akad angol kifejezés sehol sem.
Mondjuk így tényleg jó, az utóbbi hsz-em már tényleg nagyon szőrszálhasogatás volt csak.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #307 Dátum: 2010. Március 05., 20:26:52 »
Szeretném megköszönni VTomi-nak Micho-nak és Troll-nak a négy részes Fierce című képregény honosítását, amit csak ma fedeztem fel magamnak a Zsákon, és az eddigi érdektelenségemet ráfogom hű társamra, a cavintonra. Bár a történet minden sablont felvonultat amit csak a krimi és az akció műfaj nyújthat, mégis az utolsó panelig fordulatos és izgalmas olvasmány, a párbeszédek remekül vannak megírva (vagy csak a fordító érdeme, nem tudom), de én nagyon jól szórakoztam olvasás közben és azt hiszem ez a lényeg. A rajzok nem vágják az embert földhöz, de a történethez csodásan illik ez a stílus.
Hatalmas hálám a honosításért.  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #306 Dátum: 2010. Március 05., 20:26:43 »
Lehetett volna, de a történetek címei viszont mind a "Halálos Viadal: akármi" sémát követik.
Meg nem volt kedvem csinálni egy angol logót is külön, ez a másik. ;D
Plusz jó érzés, hogy a borítón kívül nem igazán akad angol kifejezés sehol sem.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #305 Dátum: 2010. Március 05., 20:20:42 »
Értem, köszi a választ, valami ilyesmire gondoltam én is. Egyébként ez ott tűnt fel, amikor a történetek végén kiírták, hogy "folytatódik a Halálos Viadal füzetekben". Az előbb említett helyen akkor ezen logika szerint nem kellett volna MK-nak írni? :P

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #304 Dátum: 2010. Március 05., 20:17:17 »
Idézet
A rövid történetek címeiben a Mortal Kombatot átírtad Halálos Viadalra. A borítón ezt már nem akartad megcsinálni?
Nem, és az okom is elég érthető, remélem.
A franchise neve Mortal Kombat. Mint a rovatomban is olvasható, ott is a "Mortl Kombat története" a neve, mégis egész végig Halálos Viadalként utalok rá. Ez olyan, mint hogy például a Resident Evil-film magyar címe is Resident Evil lett, csak mögé tettek egy Kaptárt, és így a széria Resident Evil: A Kaptár néven fut.
Vagy másképpen: videojáték-adaptációk esetében nem nyúlok a személy- és márkanevekhez, mert ezek eléggé elterjedt, így ismert (meg nem mellékesen bejegyzett) nevek, és a sorozatnak a neve Mortal Kombat... viszont a történetben már nem ilyen minőségében szerepel. Ugyanezért maradt a Metal Gear Solid is eredetiben és kapott inkább egy kitalált utótagot, vagy maradt a Street Fighter is Street Fighter, miközben a képregényben már Utcai Harcosok Bajnokságaként utalok ott is rá.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #303 Dátum: 2010. Március 05., 19:58:39 »
Én is elolvastam a Mortal Kombat nulladik számát, köszönet érte! :worship:
Azt kell mondjam, nekem bejön ez a képregény. :) A sztorik hangulata, a rajzok, és a párbeszédek mind tetszenek. Amit a hírben is említettél Talgaby, hogy itt szinte mindenki harmadik személyben beszél magáról, és ez már ebben a részben is megmutatkozott. A karakterek nevét és motivációját pedig már ezután a rész után kívülről fújom. :D
A rövid történetek címeiben a Mortal Kombatot átírtad Halálos Viadalra. A borítón ezt már nem akartad megcsinálni?
Várom a folytatást!

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:Akció képregények
« Válasz #302 Dátum: 2010. Március 05., 19:57:29 »
jaj emlékszek karácsonyra meg kaptam a mortal kombat 4-et annyit toltam, de az utolsó oszlopot sosem tudtam végig vinni  :(
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #301 Dátum: 2010. Március 05., 18:30:35 »
Kösz szépen! Kissé zavaros még a történet, (pl. Scorpions halála pontosan hogy volt, meg ilyenek) viszont nosztalgiázni tök jó! (Órákat játszottunk haverokkal mortált egy játékteremben). Folytatásra is kiváncsi leszek!  :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #300 Dátum: 2010. Március 05., 17:52:38 »
A képregényeknek semmi köze a filmhez. Ez majd az első szám végén kicsit érezhetőbb lesz, amikor is a sorozat írója megemlíti, hogy a film akkor még csak "csinálni kéne egy filmet az MK-ról" állapotban létezett. Valójában az első mini megírásának (ja igen, a Malibu Kombat minik és egyrészesek végeláthatatlan sora lesz, ongoingra ne is számítsatok, az kútba fulladt, amikor tíz éve a franchise eljutott a mélypontjára) környékén láttak hozzá a forgatókönyvhöz, és minden létező laza kapcsolódási pont csak annak az érdeme, hogy amikor elkezdték csinálni ezt a Malibunál, leültek egyszer John Tobiasszal egy beszélgetésre, és ő vázolta fel az akkor már lassan trilógiává bővülő játéksorozat történetében bekövetkező változásokat. (Egyszer a rovatomba leírom majd, eredetileg miről szólt a játék története. Marhára nem arról, amiről most. :))
A nulladik rész lényege amúgy a promó volt, a doki szkenjében ez látszik is, csak azokat az oldalakat kihagytam azon egyszerű oknál fogva, hogy úgyis le lesz adva az egész a Zsákon. Majd látjátok, hogy lesznek olyan oldalak, amiket egy az egyben kiollóztak a fősorozatból a nulladikba. Csak azért nem akartam a végére hagyni, ahogy régen is tették, mert hülyén festett volna, hogy a Torna után berakom, hogy mi történt közvetlen a Torna előtt.

Ja, és igen, Ben hsz-ére megjegyezném, hogy a kilencvenes évek szokásával ellentétben itt kicsit régimódian, minden létező, nyavalyás füzetben, ahányszor felbukkan egy karakter, el fogjuk mondani, ki ő és mit keres ott. Lesz olyan szereplőnk, akinek a komplett eredettörténetét zsinórban háromszor végig kell majd néznünk (a végére nagyon, de nagyon sikerült emiatt megutálnom szerencsétlent).
Ezt a sorozatot nem a kiváló minősége miatt csinálom. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Thanquol

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Akció képregények
« Válasz #299 Dátum: 2010. Március 05., 16:22:59 »
Nagyon köszönöm az MK 0.számát. :worship: Régebben egy angol oldalon már láttam ezt a füzetet de hogy mostmár eltudom olvasni nagyon király.És nekem az MK játékok régi részei jobban tetszettek.Még egyszer nagyon köszönöm.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #298 Dátum: 2010. Március 05., 15:22:36 »
A 0. részről egyelőre annyit, hogy a négy rövid történetben mindig ugyanazok ismételnek. Pl. a szereplők jellemét, történetét, stb.

Na nekem pont emiatt tűnik totál értelmetlenségnek az egész. Az első rövid történet után komoly erőt kellett vennem magamon, hogy folytassam az olvasást, mert nem éreztem, hogy bármi is megfogna a kezdésben, márpedig egy indítás legyen hatásos. Mi a túrónak tépi a száját Raiden Goroval, amikor úgyis tudja, hogy az a benga négy karú gyilkológép minden lesz, csak a Világosság harcosa nem. Persze arra jó volt, hogy bemutassa miként négyeli fel Goro szegény Curt Conners-t.  :)
A 2. rövid történet viszont nem volt rossz. Csak nem értem, miért kell egy képregényen belül többször is leírni ki kicsoda. A 3. sztori-ban egyedül Kung Laó neve miatt kaptam fel a fejem, asszem ő volt a főszereplője a TV sorozatnak is.  :headscratch:
A 4. történet már jobb volt. Bocsássátok meg nekem, hogy megint a MK filmes dolgaival hozakodom elő, de a játékkal sosem játszottam, és a képregényváltozatok is elkerülték a figyelmemet. Szóval a 4. sztori érdekes kiegészítése volt az első  MK filmnek, mint a mostanában divatos prequel és sequel képregények amelyeket filmekhez adnak ki.
A rajzok nem olyan szemfájdítóak mint a borítón lévő, úgyhogy nagy valószínűséggel követni fogom a sorozatot.  :) Nagyon köszönöm a honosítást és azt hiszem itt az ideje, hogy jobban elmélyüljek Talgaby MK-s rovatában is.  :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #297 Dátum: 2010. Március 05., 14:49:56 »
Ezer köszönet a Mortal Kombat 0. számért! :worship: :worship:(Ide írom a hozzászólást, mert hát ez egy akció képregény.)
Hát azt nem gondoltam, hogy itt a HZs-n lesz Mortal Kombat képregény. Bár említetted talgaby, hogy régebben a YBK-n, de úgy tudom az weboldal már megszűnt. Akkor a Mortal Kombat innentől kezdve lesz itt a HZs-n.
A 0. részről egyelőre annyit, hogy a négy rövid történetben mindig ugyanazok ismételnek. Pl. a szereplők jellemét, történetét, stb. Azonkívül olyannak tűnik, mintha ezekről a Mortal Kombat-rovatba is ugyanazokról esett szó. Akkor valamennyire van köze a képregényhez.
További sok sikert kívánok nektek a Mortal Kombat folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #296 Dátum: 2010. Február 23., 09:29:28 »
Üdv! Köszi a G.I.Joe 3-t Samson doki,Kinglade,Sepi! :worship: :worship: :worship:
A történet és a grafika is jónak mondható
Köszi a Street Fighter 13-t,talgaby,Kendra!
Uhh,Ken-t rendesen hazavágta Vega,de Gulie belépője igazán jóra sikerült.Zangief kínos helyzetbe került.
Az ERŐ legyen veletek!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Akció képregények
« Válasz #295 Dátum: 2010. Február 21., 21:16:25 »
És a zangiefesnek még lesz folytatása! ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Akció képregények
« Válasz #294 Dátum: 2010. Február 21., 12:38:05 »
Talgaby-nak és Kendrának köszönöm a Street Fighter 13.-at!  :worship: :worship:
Remek grafika, szellemes poénok, rengeteg akció; csak jót tudok mondani erről a sorozatról!  :bravo:
Zangief rendesen kifeküdt...   :hehe: