Szerző Téma: Sci-fi képregények  (Megtekintve 164029 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #425 Dátum: 2010. Március 12., 18:45:59 »
:D

A Warcraft film legutóbb még World of Warcraft néven futott, nemrég adhatták neki a klasszikus Warcraft címet -ami nem is baj  :cool:

Nem elérhető Delgado

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #424 Dátum: 2010. Március 12., 18:04:45 »
Huh , Luck köszi szépen most nagy kavics zuhant le a szívemről (tényleg)  :D ;D

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #423 Dátum: 2010. Március 12., 13:45:34 »
http://www.imdb.com/title/tt0803096/
Talán arra is sor kerül a világvége előtt  :D

Az Avengers film-re pedig a 2012-es dátum miatt még van esély  ;D , ha nem csúszik -mert rendező még nincs...
http://www.imdb.com/title/tt0848228/

Nem elérhető Delgado

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #422 Dátum: 2010. Március 11., 13:34:51 »
no de azért egy WoW film se lenne semmi, ahhoz is lenne anyag bőven.
De azt hallottam hogy 2011re vagy környékére lesz Avengers film is, erre is nagyon kíváncsi vagyok és remélem hogy a 2012 December 21. én történő világvége nem vet véget e filmek készítéseinek.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #421 Dátum: 2010. Március 10., 15:12:46 »
Nagy köszönetem a BSG képregényért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #420 Dátum: 2010. Március 10., 15:04:39 »
Hű de régen volt BSG képregény a HálóZsákon!
William Adama múltjába látható, hogy konfliktusok is voltak. (Itt a kocsmába történt esetről beszélek, mint ahogy a Fogaskerekek 2. részben is volt.)
Nem hányan lányok vannak, akik olvassák ezt a képregény. De az valóban igaz, hogy szerelmi szál is van a történetben.
Bár nem azt mondom, hogy nem tetszik, de ebbe a képregénybe most egy amolyan könnyedebb fajta történet volt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #419 Dátum: 2010. Március 10., 11:59:20 »
Akkor tényleg várós a film is, kösz az infót...
Személy szerint én a Dead Space adaptációt egy picit jobban várom...ha jól tudom abból is van képregény...

Viszont az igazi egy WH40K film lenne, ahozz aztán tényleg lenne alapanyag...

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #418 Dátum: 2010. Március 09., 18:54:50 »
hát de jó! Akkor semmi aggodalom a film normális grafikával fog rendelkezni ez most nagy meg könnyebbülést hozott a számomra amúgy meg várom a filmet
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető Delgado

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #417 Dátum: 2010. Március 09., 18:48:44 »
Máris tűkön ülök. Végre lesz egy normális (játék) adaptáció alig várom.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #416 Dátum: 2010. Március 09., 18:03:07 »
a filmet nagyon féltem mert nem nagyon szeretném ha valami olcsó 1-2 filléres rendező ( Dr. Uwe Boll ) kaparintaná meg a jogot mert az nagyon élmény romboló lenne de majd meglássuk mit hoz a jövő.
Nos, ha igaz amit a madarak csiripelnek, akkor szerintem nem sok okunk lesz az aggódalomra a film kapcsán, ugyanis állítólag Len Wiseman lesz a rendezője, akinek olyan címeket köszönhetünk, mint az Underworld 1-2 és a Die Hard 4.0. Aki már látta eme műveket az már tudja, hogy látványos akciókban nem volt bennük hiány, még ha a történetek jó pár helyen sántítottak is...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Delgado

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #415 Dátum: 2010. Március 09., 17:33:32 »
Egyet értek az előttem szólóval ( Hans von Luck ) , most pedig utánuk nézzek ezeknek a kis "regények"-nek. Szerintem a Képregény , játék is nagyszerű de a filmet nagyon féltem mert nem nagyon szeretném ha valami olcsó 1-2 filléres rendező ( Dr. Uwe Boll ) kaparintaná meg a jogot mert az nagyon élmény romboló lenne de majd meglássuk mit hoz a jövő.

 :worship: Aldarion és Predash :worship:

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #414 Dátum: 2010. Március 08., 18:23:49 »
Akkor a filmet is várom ha pedig idén megy moziba akkor az tök jóóóóó meg minden. :lol: :cool: ;D :D :-\
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #413 Dátum: 2010. Március 08., 16:42:13 »
Most hogy elolvastam  a második részt kedvet kaptam hogy újból végigtoljam a játékot...köszi az új szeletet... :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #412 Dátum: 2010. Március 07., 18:48:42 »
Igazából a GOW játékkal még nem játszottam de videót láttam róla.A képregény nekem nagyon tetszik csak nekem nagyon rövidnek tűnt ha lenne belőle regény akkora azt is szívesen elolvasnám.

Erre pedig annyit tudok mondani, hogy regények pedig születtek belőlük, csak magyarul (még legalábbis) nem jelentek meg:




Viszont már dolgoznak a mozifilm változaton, amiről ugyan még semmit sem lehet tudni azon kívül, hogy eredeti elképzelések szerint idén nyáron moziba akarják küldeni... No majd meglátjuk.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #411 Dátum: 2010. Március 07., 16:21:54 »
Aldarion-nak és Predash-nak köszönöm a GoW második részét!  :worship: :worship:
A grafika remek, a főszereplők nagyon kemények (,,cool''-ak), a harcok brutálisak, az ellenfelek pedig kellően érdekesek!  :bravo:
Ányá-nak rendkívül formás feneke van!  :brow:
Nagy poén volt a kocsmai jelenet, hogy meghátrált a kötözködő tag...  :badteeth:

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #410 Dátum: 2010. Március 07., 14:13:08 »
Az első Gears of War füzet nem tetszett annyira, de ez a mostani igen jó, és a honosítás, beírás, borító hozza a megszokott, de le nem várhatóan magas színvonalat.

Köszi!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #409 Dátum: 2010. Március 07., 12:21:14 »
Csatlakozom az előttem hozzászólóhoz. Ezer köszönet Aldarion és Predash a Gears of War - Fogaskerekek  02. részért! :worship: :worship:
A jelenlegi történetbe láthatjuk, hogy az emberek között is vannak konfliktusok, nem csak azokkal a szörnyekkel. Pl. a kocsmába, amikor egy pár embereknek valami balhé volt.

További sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #408 Dátum: 2010. Március 07., 12:15:46 »
ja, és megvolt az a bizonyos négy kattintás is részemről  :)
Bár nem az ilyen lelkes olvasóknak szólt a dolog elsősorban, de azért köszi ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #407 Dátum: 2010. Március 07., 11:00:59 »
Ezer köszönet Aldarion és Predash a Gears of War 02-ért. Nagyon tetszik ez a képregény, már többször jeleztem, hogy mennyire vártam rá azóta, hogy kikerült pár oldal az Előzetes topicba. Ezért hát öröm minden egyes füzet elolvasása. Szándékosan nem olvasom el angolul a füzeteket, mert honositva sokkal élvezhetőbbek. A rajzok nekem nagyon tetszenek, és a forditás/beirás stb. a szokásos magas szinvonalú. :)
Még egyszer köszönet a GoW 02-ért, és karcolom a csíkokat a falba a folytatásig, amihez jó munkát kívánok nektek.  :worship: :worship:

ja, és megvolt az a bizonyos négy kattintás is részemről  :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #406 Dátum: 2010. Március 02., 23:14:52 »
A szótárt pedig én is átfutottam és azért így elsőre is érdekes, mert pl. a Dreadnought magyar fordítása Monstrum és nem harci robot. A harci robot minden egyéb sci-fiben frankó lenne, de a W40K világától eléggé idegen egy ilyen lényegretörő szó. És akkor a hibrid Predator Pusztító és hasonlókat meg sem említem. Egyébként ha jól emlékszem, a Gauntokban is rengeteg gép le lett már fordítva és nem is rosszul. ;)
Nos, ami a szótárt illeti, azzal én se mindenütt értettem együtt. Így nálam - külső nyomásra a Dreadnought Rettenthetetlen néven fut. Bár eredetileg én is a Monstrum megnevezést akartam, de akkor egy ismerősöm közölte, hogy alsóhangon négyfelé tép, ha nem változtatom meg a nevet. Mivel utóbbi változat bevallom nekem is jobban tetszik, és jobban is jellemzi Tankredet, mint a Monstrum, így végül ez lett. Ami pedig a Predator tankot illeti, szerintem magyarul is jól cseng...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #405 Dátum: 2010. Március 02., 09:15:37 »
Köszi szépen a W40K képregényeket.  :worship: A történet eddig a szokásos, besorozzák az újoncokat. ;D Persze kíváncsian várom, hogy mi is lesz ebből Dan Abnett neve garancia egy jó kis W40K történetre.
Ha netán olyan dologgal találkoznál, aminek a magyarítása fejtörést okoz látogass el mondjuk ide.
Várom a többi részt is. Csak így tovább!
A Kápolna szerintem passzolt a magyar szövegbe, mert elég sejtelmesen, és vallásosan fogalmaz az űrgárdista (és ezt kimondottan sikerült visszaadni a magyar szövegben is :bravo:). A Gépszellemmel viszont egyet kell értenem, az szerintem is találóbb lenne.
A szótárt pedig én is átfutottam és azért így elsőre is érdekes, mert pl. a Dreadnought magyar fordítása Monstrum és nem harci robot. A harci robot minden egyéb sci-fiben frankó lenne, de a W40K világától eléggé idegen egy ilyen lényegretörő szó. És akkor a hibrid Predator Pusztító és hasonlókat meg sem említem. Egyébként ha jól emlékszem, a Gauntokban is rengeteg gép le lett már fordítva és nem is rosszul. ;)

Nem elérhető gorugrany

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #404 Dátum: 2010. Február 23., 13:54:43 »
Jönni fognak azok is. Viszont most már kíváncsivá tettél... Miket olvastál a képregények közül?

Ami neten fellelhető az, azt hiszem meg is van nekem. Jó részüket már olvastam leginkább a monthly-kat hanyagolom főleg lustaság miatt, mivel keresgélni kell, illetve egy egy rész hiányában nem kerek a sztori.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #403 Dátum: 2010. Február 22., 22:37:40 »
Igen, ez ismerős. Watson próbált intellektust csempészni a regényeibe egy nagyon titokzatos szerteágazó összeesküvéssel, amiben csak az volt a baj, hogy közben olyan dolgokat írt le, amit a legtöbb hardcore warhammer fan elvől nem bírt lenyelni...
Abnett viszont képes egy velős sztorit előhúzni a kalapból, amire ráhúz nénemű esztelen mészárlást és készis van egy ízig-vérig Warhammer történet.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető halfevil

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #402 Dátum: 2010. Február 22., 21:52:21 »
Köszi az új Warhammer 40k adagot!  :badteeth:
A Dan Abnett (kép)regényeknek van valami különös, fanyar varázsa, bocs a szinesztéziáért, de ha valaki Watson-nal kezdte, hiányzik a mesélés teljes átszellemülése. Ez inkább a durva oldal, a kemény, folyamatos háború eszenciája.
Gyakni mennek-meghalnak... :D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #401 Dátum: 2010. Február 22., 21:15:10 »
Jönni fognak azok is. Viszont most már kíváncsivá tettél... Miket olvastál a képregények közül?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető gorugrany

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #400 Dátum: 2010. Február 22., 21:10:28 »
Újra megnézve az eredetit a káptalan/rendház helyett simán csak a rend szót lehetne használni.

Mindenesetre, mint már mondtam várom a többi részt is  :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #399 Dátum: 2010. Február 22., 21:05:21 »
Nem vettem támadásnak, hisz ez a topik pont az ilyen kritikák végett lenne, noha ilyet igencsak ritkán kapunk.
A kápolna nem szinonimája a káptalannak/rendháznak. A szavak alakja történetesen hasonlít egymásra, de még az etimológiájukban sincs semmi közös.
Igen, tudom. Ezt betudhatod figyelmetlenségnek is, de a magam részéről igazodtam a már említett regények szinoníma világához. A pontos megnevezéseket már nem onnan vettem át, mert azok viszont - bár ez személyes vélemény - tényleg nagyon elszálltak lettek. Ilyen esetben böngésztem az inkvizítort...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #398 Dátum: 2010. Február 22., 20:59:17 »
Idézet
A kápolna nem szinonimája a káptalannak/rendháznak. A szavak alakjatörténetesen hasonlít egymásra, de még az etimológiájukban sincs semmiközös.
Ez mondjuk igaz. Bár nem emlékszem, de mintha a konkrét szövegben különösebben nem lenne döntő jelentőségű, hogy a kettő közül melyikre utal, bár lehet, rosszul vélem.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gorugrany

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #397 Dátum: 2010. Február 22., 20:48:36 »
Nos, ez a szótár kifejezetten a w40k világának kifejezéseit gyűjti össze, de természetesen lehet belőle meríteni más sci-fi-hez is.

Aldarion, ne vedd támadásnak, de szerintem nincs igazad. A kápolna nem szinonimája a káptalannak/rendháznak. A szavak alakja történetesen hasonlít egymásra, de még az etimológiájukban sincs semmi közös.
A Machine Spiritben nincs vita közöttünk, csak megemlítettem, hogy van neki egy bevált, használt alakja magyarul.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sci-fi képregények
« Válasz #396 Dátum: 2010. Február 22., 20:41:47 »
Igen, számítottam ilyesmi észrevételekre is, és erre azt tudom mondani, hogy nézőpont kérdése, tévedésnek tekintjük-e a kápolna/káptalan/rendház szóhasználatot, mert spec én is játszom, bár nem a terepasztalos változatot, hanem az rpg-t, és szerintem hivatalos magyar kiadás hiányában mindenki maga dönti el, hogy minek fordítja a "Chapter"-t illetve a "Machine Spirit"-et. Utóbbi nálunk spec Géplélek. Az előbbire meg annyi a magyarázat, hogy besokalltam attól, hogy ők csak egy szóval hivatkoznak a rendházra - kissé unalmas volt mikor egy oldalon ötször is elhangzott - és élve honosítói szabadságommal, alkalmaztam azokat a szavakat, amikkel a magyarul megjelent regényekben is szoktak hivatkozni rá (pl. Ian Watson - Űrgárdista és C. S. Goto - A háború hajnala és Ébredés).

Ja és jelzem, hogy igencsak sokszor folyamodtam az Inkvizítor szótárához...
"When the battle is through, only the strong will survive."