Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 660861 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5967 Dátum: 2012. Május 26., 16:56:09 »
Egyre többször az az eljárás, hogy megkreálják a karaktert, és a történetét menet közben ötlik ki. Ez lett a veszte a Grim Hunternek is, akivel abszolút nem tudtak mit csinálni. Gyorsan meg is ölették inkább.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5966 Dátum: 2012. Május 26., 15:30:40 »
Szerintem mainstream kiadványokban jellemzően csak annyira, amennyire az adott történet megkívánja, hogy később könnyebben alakíthatóak legyenek.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5965 Dátum: 2012. Május 26., 14:04:44 »
Üdv, mennyire részletesen kell kidogozni ,a különböző karakterek hátterét . :nemtudom:Az íróknak,rajzolóknak. Gyermekkor ,háttér,rokonok ,stb.Hogy felkészüljenek az olvasók kicsit vadabb és őrült kérdéseire is ;).Mint pl egyes karakterek további sorsa,miután eltűntek a képből. Mi a karakterek kedvenc 1.könyve, 2,filmje 3, étele stb  És ki találja ki az olvasók hülye -örült kérdéseire a válaszokat.{Mint pl khm.......Én is,fel szoktam tenni } :worship:

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5964 Dátum: 2012. Május 24., 01:06:23 »
Olvastam, Menhetetlen c. (37) utolsó részt, elég kemény volt, kár, hogy vége van, jó lenne "feltámadás". :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5963 Dátum: 2012. Május 21., 22:58:22 »
Igen, zozi, ha tényleg meglépik, akkor a megvalósításon múlik minden.
És mi a fenéért használjuk itt a spoiler kiemelést??? Elvégre ez a *Marvel és DC SPOILER-sörözö*!  :D Nomen est omen!  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5962 Dátum: 2012. Május 21., 22:13:15 »
Kicsit az előbb elnéztem a topic-ot, de javítottam!  :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 21., 22:55:51 írta gabo »

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5961 Dátum: 2012. Május 21., 11:32:44 »
Én is olvastam már több helyen, hogy ő lesz Vízió. Magával az ötlettel nincs baj, teljesen megvalósításfüggő, hogy tetszeni fog-e ez nekem, vagy nem.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5960 Dátum: 2012. Május 21., 11:24:47 »
Elég a spoilerből, aki eddig nem látta az Avengerst, az vagy hülye, vagy ha a moziba nem képes elmenni, akkor viszont legyen képes itt sem olvasni, kész, ennyi :-)
Szóval teljesen vártatlanul ért Coulson halála, szerintem egy ilyen népszerű és jól bevezetett karaktert csak így lehentelni érthetetlen lépés lenne a Marveltől. Simán fel lehetne támasztani valamilyen formában, miután gondosan nem szaggatták darabokra, sőt, csak a közismerten szavahihető Fury-től hallottuk, hogy valóban meghalt. De ennyi erővel a kirogenetikus hűbizerbaszéba is beletehették a testét :-) Klónként gáz lenne, de a Vízió, hm... nem rossz :-)

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5959 Dátum: 2012. Május 20., 15:39:19 »
Én se bánnám a Coulson-Vízió dolgot. Ami pedig a jövőt illeti, sok érdekes dolgot lehet olvasni ilyen-olyan helyeken, állítólag valami pankrátor(?) Luke Cage megformálásán gondolkodik, meg ilyesmik.
Az utalások pedig külön "kockacsemegék", én is kíváncsi vagyok, mit hoz a jövő ilyen téren.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5958 Dátum: 2012. Május 20., 15:17:20 »
Mivel elvileg az Avengersben meghal(?), ezért bele lehet szőni, hogy megkísérleik feltámasztani, vagy szétkísérletezik az univerzumot, és úgy lesz Vízió. Persze ez csak egy rossz feltevés.  :badteeth: Egyébként én simán elviselném.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a következő Marvel filmekben milyen új karakterek, vagy utalások jelennek majd meg. Ha összeszámolunk mindent, azért elég sok minden volt már - kár hogy a jogok össze vissza vannak.

Katt a képre!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5957 Dátum: 2012. Május 20., 12:14:23 »
Egy fórumban már én is olvastam ezt a felvetést, de egyből lehurrogták.
Nem tudom, mennyi lehet az igazságtartalma, de alapból nem tartanám rossz ötletnek, személy szerint is nagyon bírom a karaktert, ez nem titok.
Csak az a baj, hogy ő a nagyközönség számára szerintem egyáltalán nem ismert, és azért nem ártana megágyazni egy ilyen húzásnak, hogy ne csak ismeretlenül odakerüljön, vagy ne menjen el túl sok idő az eredettörténetére.
Esetleg a Vasember filmben lehetne felvenni ezt a fonalat, mint kutatási háttérszálat, de ha jól tudom, már megvan a forgatókönyv nagy része.
Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy megmarad-e a dolog pletyka szintjén, vagy tényleg kezdenek vele valamit.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5956 Dátum: 2012. Május 20., 11:56:52 »
Röpködnek olyan pletykák az MCU körül, hogy Phil Coulsonból lesz Vízió a későbbiekben. Ez mennyire lenne elképzelhető, illetve jó húzás a filmeket illetően? Farek mester? Bárki más?

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5955 Dátum: 2012. Május 13., 08:58:32 »
Üdv, olvashatnék-e arról  a témáról valahol hogy , össze hasonlítsák a különböző kiadók ,hasonló tulajdonságú szuperhőseit
Igen, van egy oldal, ahol 5 tulajdonság szerint összehasonlítják őket, és így derül ki, hogy ki a győztes, csak sajnos a honlap címét elfelejtettem. Valaki?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5954 Dátum: 2012. Május 12., 17:35:47 »
U.I. és megjegyzés,gondolok itt pl olyanra hogy, Plasztikman és MR Fantasztikus,{esetleg Metamorfo} akiknek hasonló képességeik vannak.Még ilyenek Zöld Ijász , és Solyómszem, Vagy más kiadók és képregényes cégek hasonló figurái.PL Amerika kapitányra hajazó Amerikai zászló és pajzs mintás hösökröl is halottam már .Hulk és Solomon Grundy . Vagy pl ugye a közismert tényre hogy {ha jól tudom} Darth Vader azért hajaz-hasonlít  DR Doomra mert a filmesek,jelmez tervezök,erről a Marvel figuráról  koppin........izé másol.....vették az ötletet  ;).

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5953 Dátum: 2012. Május 12., 14:09:03 »
Üdv, olvashatnék-e arról  a témáról valahol hogy , össze hasonlítsák a különböző kiadók ,hasonló tulajdonságú szuperhőseit  :headscratch:. PL a DC és Marvel és egyebek . Mint pl Lex Luthor és a Vezér ,pl mind a kettő nagydarab s kopasz . Mind a két kiadó,Marvel kapitányai.Vagy a kiadók szerkesztési  eltérései . Mint pl  régebben  a Dark Horse-nál voltak a legtöbb film ,képregényes jogai.Vagy míg az Image-nál voltak pl a Vadmacskák {Wildcats}  ott annál a kiadónál mindenki nagy erős és nagyon vagány volt ;).Vagy a Star Wars és Star Trek univerzum közötti  különbségekröl.Mint pl szerintem a Star Trekben inkább humanoidok,az idegenek. A Star Warsban inkább sokkal változatosabbak .Kiváncsi vagyok hogy kb hány Star Trek és hány Star Wars univerzum beli fajt irtak le.Kösz. :nemtudom: :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5952 Dátum: 2012. Május 11., 14:05:16 »
Igen, benne van az is, hogy "Töltsd fel!"  :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5951 Dátum: 2012. Május 11., 09:56:50 »
Jó, hogy nem "Helyezd töltés alá!" lett belőle :-)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5950 Dátum: 2012. Május 09., 14:59:33 »
Jogos, ezt kerestem, de nem jutott eszembe, kösz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5949 Dátum: 2012. Május 09., 14:31:20 »
"Charge him!" A run him magyarul inkább indítsd el versenyen volna. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5948 Dátum: 2012. Május 09., 14:16:52 »
Ez érdekesen hangzik, tudnál belőle idézni?
Ez a Vas Ember! Rohan neki!
Gondolom, eredetileg arra gondolhattak, hogy "It's (the) Iron Man! Run him!"
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5947 Dátum: 2012. Május 09., 14:09:21 »
Pár hete kaptam kézbe papíron és olvastam el az Avengers Assemble! 1. részét. Vicces volt látni, hogy - mivel a 616-osban ők a déli szomszédaink - a latvériai katonák beszédét magyarul írták. Persze, nyelvtanilag nem volt helyes, először én sem értettem, de aztán leesett és visszafejtettem, hogy mit akarhattak kifejeni.  ;D
Ez érdekesen hangzik, tudnál belőle idézni?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5946 Dátum: 2012. Május 08., 22:46:44 »
Pár hete kaptam kézbe papíron és olvastam el az Avengers Assemble! 1. részét. Vicces volt látni, hogy - mivel a 616-osban ők a déli szomszédaink - a latvériai katonák beszédét magyarul írták. Persze, nyelvtanilag nem volt helyes, először én sem értettem, de aztán leesett és visszafejtettem, hogy mit akarhattak kifejeni.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5945 Dátum: 2012. Május 04., 11:14:33 »
Már három rész jött ki az Avengers vs. X-Men-ből. A rajz a Romitától megszokott, kifejezetten jó az általános iskola alsó tagozatához képest. Sajnos a történet se sokkal jobb, a harmadik részben mélységes gyanakvással vártam a Kapitány - Rozsomák meccset (az ilyenek általában eléggé marketingszagúak), nem is kellett csalódnom, minden szempontból tiszta hülyeség volt. Ed Brubaker hogyan adhatta a nevét ekkora marhasághoz?

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5944 Dátum: 2012. Április 18., 20:36:16 »
Szerbul tudok, de mivel rokonnyelvek a horvattal, azt is megertem.
Horvatok eleg jol el vannak latva kepregennyel es ezek viszonylag olcsobbak, mint a magyarorszagi kiadvanyok. Erdemes nyelvet tanulni :)
gyengéd barbár

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5943 Dátum: 2012. Április 17., 15:02:53 »
Jaj, nem. Ez a horvat kiadas, most futottam bele a kepregeny-bolt netes listajan, ahonnet rendelni szoktam. Mondjuk, egy csomo horvat Marvel apropenzert hozzaferheto es egyelore ezen akadt meg a szemem.

Tudsz horvátul? Én egy darabig próbáltam tanulni, valahol a múltidő és a feltételes mód körül fogyott el a lendület, úgyhogy most alig tudok többet kinyögni, mint délután kettőkor annyit, hogy ja bih kavu... :-) Horvát képregényekre eddig nem is gondoltam (a Kindle + horvát ebook + horvát szótár kombinációval kokettálok), de most szöget ütött a fejembe a gondolat.

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5942 Dátum: 2012. Április 14., 11:08:56 »
Kösz, teszek vele egy próbát.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5941 Dátum: 2012. Április 13., 13:49:24 »
Az első szériából viszonylag olvashatónak mondják még, amikor Friscóban ténykedett az Özvegy társaságában.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nimrod84

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5940 Dátum: 2012. Április 13., 13:20:18 »
Ha már Daredevil,a v1-ből mit érdemes elolvasni? Nekem a Miller hangulatú történetek tetszettek inkább, azok közül amiket olvastam. A v2 szerintem remek, legalábbis ameddig az xfanzine jutott azokat elolvastam. Maleev rajzai szerintem nagyon illenek a karakterhez is, és a történethez is.
Tényleg, ha már Bendis Maleev páros, az új Moon Knight-ot olvastátok esetleg?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5939 Dátum: 2012. Április 12., 22:10:12 »
Akkor viszont lehet, nemleges lesz a válasz. Ez minden lentebb leírt ellenére azért alapvetően egy Marvel-történet, és nem is próbálkozik nem az lenni. Nem vagyok benne biztos, hogy számodra maradandóbb élményt nyújtana, mint egy fumetti.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5938 Dátum: 2012. Április 12., 21:38:07 »
Jaj, nem. Ez a horvat kiadas, most futottam bele a kepregeny-bolt netes listajan, ahonnet rendelni szoktam. Mondjuk, egy csomo horvat Marvel apropenzert hozzaferheto es egyelore ezen akadt meg a szemem. A mini annyiba kerul, mint egy standard Bonelli-fuzet, a dilemma pedig az, hogy a kovetkezo rendeleskor erdemes-e kiutnom egy Bonellit ezert a kepregenyert.
gyengéd barbár