Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 658713 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Firvingi

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +1/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5877 Dátum: 2012. Január 16., 18:56:32 »
Hello! Olyan kérésem lenne, hogy tudnátok ajánlani pár jó Iron Man-es storyt, minit vagy időszakot? A filmekben meg az eventekben nagyon tetszett a karaktere, de különálló füzetben még nem nagyon ajánlottak nekem.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5876 Dátum: 2012. Január 14., 10:18:19 »
Üdv,...már megint  valami Klón szaga szerű történet,vagy mi :headscratch: .Mi a fene ez az új Skarlát Pók sorozat . :nemtudom:De most mintha Kaine lenne  az új Vörös Póki,.........vagy nem.....vagy valaki újabb pók képességű szereplő ....vagy mi...Hány bört lehet leszedni még erről .Mintha néhány pókklón szerepelne benne .HÁT mikor szűnnek meg, mindig feltámadnak akár hányszor is tűnnek el,halnak meg mindig vissza eszi öket a fene. :badteeth:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5875 Dátum: 2012. Január 13., 13:03:23 »
Sanszosabb, hogy eleve 70-90 sorozatkoncepcióval kezdtek, és emiatt kaszálják el ilyen hamar az amúgy nem annyira rosszul (nem veszteségesek anyagilag) menő címeiket és cserélik a következőkre.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5874 Dátum: 2012. Január 13., 12:33:44 »
Főleg az Earth 2, ami a Jsa-ről szólna, az lehet jó lesz, és  a Power Girl-ös cuccra is kivi leszek, eléggé melőzték őket.
Lehet eleve ez volt a terv? :headscratch: És emez 6 cucc, csak ilyen mini lett volna?


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5873 Dátum: 2012. Január 12., 20:59:14 »
http://www.comicvine.com/news/dc-comics-announces-the-second-wave-of-the-new-52/144097/

A DC New 52-be 6 új sorozat kerül, de hogy maradjon a "létszám" 52, 6 címet meg is szüntet áprilisban, a 8. számnál.
Amik megszűnnek: BLACKHAWKS, HAWK AND DOVE, MEN OF WAR, MISTER TERRIFIC, O.M.A.C. és STATIC SHOCK
Amik jönnek helyettük: BATMAN INCORPORATED, EARTH 2, WORLDS' FINEST, DIAL H, G.I. COMBAT, THE RAVAGERS

Ami engem illet, nem sajnálom ezt a hat sorozatot, amúgy sem követtem őket az első szám után. Az újak között pedig talán lesz érdekesség, a pár soros ismertetőknél van, ami érdekesen hangzik.

Bővebben az egészről a fenti linken. ;)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5872 Dátum: 2012. Január 07., 12:45:56 »
Üdv, nem szeretem a káposztát :(

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5871 Dátum: 2012. Január 07., 12:30:30 »
Megkapod a Mária-valagrendet, az összes aranyozott szarcsimbókkal és egy káposztával kivert nyakéket.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5870 Dátum: 2012. Január 04., 12:44:32 »
Üdv, na úgy látszik én nyertem... :hehe:.Mert úgy látszik senki más sem, nem talált No Prizet sem itt,sem a saját újságaiban. Én is csak azt az egyet.A DC  irói  ,rajzolói ,pedig olyan ügyesek hogy nem vétenek egyetlen No Prize jellegü hibát sem

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5869 Dátum: 2012. Január 02., 18:07:56 »
Planetary elvileg Ellisé és Cassaday-é.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5868 Dátum: 2012. Január 02., 17:05:46 »
A DC 52 számomra egyik legérdekesebb sorozata a Stormwatch. Jó, hogy jópár Authority szereplő visszaköszön benne, már csak egy-két Planetary-tag kéne...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5867 Dátum: 2012. Január 02., 11:01:30 »
Az Uncanny X-Men első háromrészes sztorijába a végére annyira belefáradtam, hogy Sinister végeláthatatlan pofázásait egyszerűen átlapoztam. UXM-mel ilyet még sose tettem, de hát tényleg az az új irány, hogy filozófiai fejtegetések töltik ki a számokat? Lett volna kétrészes a történet, és hagyták volna ki belőle Arisztotelészt és társait...

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5866 Dátum: 2012. Január 01., 14:15:54 »
És lesz egy másik is, az idei Marvel Calendarban bukkantam a promójára, idáig elkerülte a figyelmem, de nem lesz rossz. Itt a promó:


És igen, Avengers vs X-Men is lesz, arra is kíváncsi leszek.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5865 Dátum: 2012. Január 01., 13:35:52 »
Ha a szokásos nagy eseményre gondolsz, akkor remélem, semmilyet...  :dry:

Pontosan arra!!

Avengers vs. X-Men.

Na ez jó lenne! A két kedvenc csapatom!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5864 Dátum: 2012. Január 01., 13:23:09 »
Avengers vs. X-Men.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5863 Dátum: 2012. Január 01., 13:17:21 »
Ha a szokásos nagy eseményre gondolsz, akkor remélem, semmilyet...  :dry:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5862 Dátum: 2012. Január 01., 12:37:10 »
Tudja valaki, hogy milyen crossovert ad ki a Marvel 2012-ben??

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5861 Dátum: 2011. December 31., 13:05:07 »
Üdv, vannak-e itt fent No Prize-s képregények :headscratch:.Én  találtam egyet az újságban,egy régebbi számban.Abban ahol Skorpi elrabolja JJJJJJJ menyasszonyát  Marlát .Tujátok aminek az a cime hogy.....Menyasszony szöktetés Skorpió módra .Ott az egyik képen ÉJSZAKA VAN, mig az összes többin fényes nappal .Az az a képkocka ahol,Skorpió feltépi az épület tetejét.Gyanús  még az hátoldal ahol bemutatják a Maximum Carnage  sorozat cimlapjait .Mintha kicsit aránytalanik lennének a figurák ott a tetőn az épületekhez  képest pl Sikoly mintha túl magas lenne ,vagy talán Alakmás is.De nem biztos......talán akarva rajzolták kicsit furán a perspektivát. És....vannak  e ilyen történetek a DC -nél :nemtudom:.Még akkor is ha ott nem volt ilyen felhivás,utána járás az irói ,rajzolói hibáknak.KÖSSZ. :worship:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5860 Dátum: 2011. December 30., 13:33:57 »
Az Action Comics 1 nekem is tetszett. Amivel még próbálkoztam, az a Swamp Thing és a Resurrection Man, utóbbinak marha jó képessége van.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5859 Dátum: 2011. December 30., 12:38:34 »
Még a Supermant fogom olvasni, bár az Action Comics 1-et már megnéztem, de nem igazán tetszett.

Superman #1-től ne várj sokat, szerintem elég gyenge lett, nem is olvastam tovább, pedig akartam szeretni. Nekem viszont az AC1 valamelyest bejött, szóval lehet fordítva vagyunk, és akkor imádni fogod a Supermant.  :)

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5858 Dátum: 2011. December 30., 12:33:27 »
Lehet, hogy így lesz, a JLA rajzfilmben amúgy is megkedveltem a karaktert. Még a Supermant fogom olvasni, bár az Action Comics 1-et már megnéztem, de nem igazán tetszett.

Katt a képre!

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5857 Dátum: 2011. December 30., 12:23:46 »
Én a Dc rebootból mind az 52 első számot elolvastam, annak is adtam esélyt, ami ezelőtt nem érdekelt, gondolván, hogy hátha. Aztán ez alapján rendszereztem a füzeteket, hogy melyik sorozatot követem tovább és melyiket nem. Amit neked még esetleg ajánlanék, az a Flash, a Teen Titans és emellé a Superboy, mert észrevehetően szoros a kapcsolat a két cím között.

Flash karaktere sosem fogott meg annyira, hogy önálló sorozatában olvassam, ez a rebootolt dolog viszont bevállt, ami engem illet, jó beugrópont volt az első szám, és megkedveltette velem a karaktert, egyre jobban bírom. Talán egy próbát neked is megérne ;)



Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5856 Dátum: 2011. December 30., 11:19:25 »
Üdv ámbörök. :)
AZ elmúlt pár napban bepótoltam az új 52 azon részét, amely engem érdekel, jöjjön most egy kisebb véleményhalmaz.

Batman The Dark Knight
Eddig ez a legnagyobb csalódás. A rajzok jók, akárcsak a színek is, de nem kiemelkedőek, de a történet az egyszerre unalmas, bosszantó és hülyeség. A kigyúrt ellenfelek, akik kapnak egy borítót, majd 2 oldal után lenyomja őket Batman - igazán izgalmas, és magával ragadó, tulajdonképpen nem is tudom, hogy miért olvasom. Nincs sok értelme, egyedül csak Bruce miatt érdekel.

Batman
Először nem tetszett ez a baglyos dolog, de egészen kezd összeállni, és a TDK-val ellentétben korrekt, követhető, és élvezetes módon halad a történet, mindez megspékelve nekem nagyon tetszetős rajzokkal. Alig várom a következőt, nagyon megszerettem ezt a sztoivonalat.

DetCom
Egy kicsit ezt is faarccal olvasom, de azért több remény van benne, mint a TDK-ban. Dollmaker nem túl eredeti ellenfél, és néha úgy érzem, az alkotók emiatt nem is tudnak belőle sok mindent kihozni. Mindenesetre bőven meghaladja az olvashatóság szintjét, de nem halnék bele, ha nem követném figyelemmel. Néha visszasírom a Batman RIP előtte detcom időszakot...

Batman & Robin
Az elején ennél sem voltam túl elégedett, aztán nagyon belopta magát a szívembe, hozza a régebbi színvonalat. Nagyon tetszik, hogy TÉNYLEG Batmanre és Robinra, azon belül pedig a maszk mögötti dolgokra, Bruce és Damien kapcsolatára koncentrál - egy nem rossz, de nem is túl kiemelkedő ellenféllel. Az egyik legjobb most, nagyon ajánlom.

Nightwing
Jó. Én mindig nagyon bírtam Dick-et, és most örülök, hogy visszatért éjszárny szerepébe. A kétfelé ágazó sztori, ami lassacskán összeforrt is elég jó, bár a Dick-re támadó ellenfél sem túl fantáziadús.

Catwoman
Néha jól esik ilyet is olvasni. Sex Batmannel, (nyugi, nem spoiler), maffiabárok, kenőpénz, rablás - jó kis akció-popcorn, szerintem értékelhető drámával, és szerethető főhőssel. Kikapcsolódásnak tökéletes.

JLA
Mindig féltem bekapcsolódni a JLA-be az ötezer felé ágazó sztori miatt, szóval most ennek örülök, hogy ténylegesen újraindult. Megérte zozira hallgatnom, és belekezdeni, mert eddig teljesen korrekt, és tetszik is, várom a következő részt. Jól összeillenek a tagok, kíváncsi vagyok a sorsukra. :)

Összességében azt el lehet mondani, hogy inkább a Batman univerzumot követem - beleolvastam a Deatstroke, Batgirl és Batwomanbe is, de nem nagyon ragadtak meg. Ami egy kicsit zavaró, hogy néha már túl sok mindenki tudja Batman, vagy Nightwing valódi személyiségét. Ami még feltűnt, hogy látszik, próbálnak sok és sokféle új ellenfelet behozni - eddig legtöbbször nem túl érdekes módon. A bagoly tetszik, Nobody nem rossz, de a többi az mind érdektelen, és kicsit unalmas.
Mindent egybevéve azért viszonylag élvezetes dolgok történnek Batmannel, és várom a következő részeket.

Katt a képre!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5855 Dátum: 2011. December 29., 16:32:02 »
pl  Pókinak miért nincsenek unokatesói mint ahogy én is kérdeztem már,

Vannak. May néni ágáról biztosan, láthattuk is őket az Amazing Spider-Man 35. annual kiadványában.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5854 Dátum: 2011. December 29., 12:58:42 »
Persze.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5853 Dátum: 2011. December 28., 17:29:08 »
ÜDV,Kösz  :worship:.Na és olyan kérdésekre fel vannak-e készülve az alkotók ,mint pl  hol vannak azok a cikkek amit Clark Kent irt,hogy nézz ki egy Daly Planet ,milyen cikkek találhatok benne ,ki ír még bele Clarkon kivül. Hogy nézz ki egy Hirharsona melyikek azok a képek amit Parker készített  ;)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5852 Dátum: 2011. December 28., 17:07:11 »
Ha jól emlékszem, Póki az arany noteszt zaciba vágta.

Szerintem az írók pont annyira dolgozzák ki egy karakter hátterét elsőre, amennyire a történet megköveteli. Esetleg egy kicsit részletesebben, ha a következő Kézikönyvbe be akarják tenni a leírását :)
Előbb-utóbb úgyis jön egy idióta, aki jól keresztbeveri retconokkal az egészet...  :rolleyes:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5851 Dátum: 2011. December 28., 16:42:30 »
üdv,menyire kell  kidolgoznia az íróknak ,rajzolóknak a karaktert.   :headscratch:pl életrajz, gyermekkor  stb hogy tudjanak válaszolni olyan szokatlan-hülye kérdésre is mint pl  Pókinak miért nincsenek unokatesói mint ahogy én is kérdeztem már, ugye valami olyasmi volt hogy pl miért nem lett gyermekük MAY néninek és Ben  bácsinak.Vagy hogy Ben bácsi -e az idösebb vagy Peter apja <valoszinü hogy Ben bácsi> .Vagy hogy hol vannak az anya testvérei, vagyis az anyai részről a nagynénik,nagybácsik ,és azok gyermekei az unoka tesók .Vagy hogy May néninek vannak-e testvérei . :headscratch: és azoknak leszármazottai  ,és szerepeltek-e valaha is .Vagy igazán hülye kérdésekre fel vannak-e készülve mint pl  hova lett ms Muggins , :hehe:ki lakik   most Peter helyén az albérletben. Hol van most magányos Pinkus Mi lett azzal az arany noteszal ami egyszer elemelt ;D.De bármelyik DC vagy Marvel hőssel kapcsolatos fura kérdésre érvényes, az hogy ilyenkor mit válaszolnak. ;)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5850 Dátum: 2011. December 25., 13:45:15 »
Köszönöm, és persze folyt. köv.
Érdekes, eddig kb 3 hsz érkezett az írásomra, de az mind más topicba.  :)

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5849 Dátum: 2011. December 19., 18:16:13 »
Köszi az új cikket az angyalokról és démonokról!!!  :worship: :worship: :D
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5848 Dátum: 2011. December 16., 16:00:23 »
Cáfolom a cáfolatot, Pike igenis feketében jár :-)