Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659315 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5787 Dátum: 2011. November 11., 14:16:41 »
Rozsomákról annyit, hogy szerintem is egy olyan karakter, akiről jobb kevesebbet tudni.Úgy értem, hogy ezáltal megmozgatják a készítők az olvasók fantáziáját, és ezért jó, ha nem derül sok dologra fény( bár nem vagyok nagyon képben, a 90-es évektől kezdve szinte semmit nem olvastam, és nem is nagyon szándékozom, mert nekem fontos a folytatólagosság, és szeretnék sorban haladni mindennel. Még nem tartok ott, de a rajzok miatt sem tetszenek az új Marvelek).
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 11., 14:21:50 írta talgaby »
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5786 Dátum: 2011. November 11., 11:38:41 »
Hát talán ha Nitro (micsoda ötletes és hihető karakter ) tényleg atombombaként detonálgatna az átrajzolná egy kicsit a Marvel 616 térképét, hatalmi viszonyait, életrajzait. Már úgy értem kicsit több lenne a feltámadós rész.  :lol:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5785 Dátum: 2011. November 11., 11:37:21 »
...a rosszfiú Nitro (a magyar nevét nem tudom)...
Ha jól tudom, neki nincs hivatalos magyar neve, és a magyar megjelenésekben is Nitróként szerepelt.

Az említett Atombomba nevet egyszer már használták a magyar kiadású Pókemberben, de a Nuke nevű szereplőre, aki a legendás "Born again" történetszálban a Vezér megbízásából megpróbálta megölni Fenegyereket. Egy azzal egy időben játszódó és magyarul is megjelent Pókemberes füzet révén jelent meg így ez a név.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5784 Dátum: 2011. November 11., 11:13:18 »
Emlékszem egy történetre, mikor Rozsomák talán egyetlen sejtje kivételével elpusztult (a polgárháború alatt), majd 2 két perccel később kiütötte a támadóját  - aki azt hiszem az egész háborút kirobbantó csávó volt, talán atombomba?

Ezt egy-két számmal később átértelmezték, elég hosszan bemutatva, hogy a rosszfiú Nitro (a magyar nevét nem tudom) a robbantás után szintén kifekszik. Rozsi sokára tér magához és még tovább meg se tud mozdulni, csak fekszik, ahogy visszanőnek a darabjai.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5783 Dátum: 2011. November 11., 10:50:00 »
Igazából szerintem az, hogy eloszlatnak évtizedes rejtélyeket, egyáltalán nem gond. Én örülök, hogy van, akinek már Rozsomák nem az egynevű Logan, hanem James Howlett. Örülök, hogy Vadócnak tudjuk a valódi nevét (habár a születéskori családnevét még mindig nem). Örülök, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem húznak csak azért, mert húzniuk kell. Ez nem olyan, mint a Joker eredete, hogy igazából nem kell neki, mert nála nem a bejárt út a fontos, soha nem az volt, hanem az, hogy kicsoda ő. Ő a Joker. Inkább egy megtestesülés, mintsem egy személy. De a Marvelnél nem így működik, ott igenis legyen egy pont, aminél tovább nem megyünk tovább. És ebből szempontból még mindig jobb Way összes ökörsége az Originsen Dakenestül és Romolusostul, mintsem hogy megint húsz évig pogózzanak azon, hogy amit elmondtak Rozsomáknak a múltjáról, az igaz vagy csak megint szívatták. (Ezért is imádom többek között az Earth X trilógiát, mert Ross minden ilyen szemetet kitakarít és értelmesen megmagyaráz, ő is adott egy normális eredetet Rozsomáknak.)
Az eladásokról: a papíralapú kétségtelenül fogy, habár a DC éppen cáfolni igyekszik engem ezen a téren. E hónapban kicsit értelmesebb időben teszem ki a cikket, de a lényeg, hogy 10% alatt van az összesített fogyása a második számokra. Igen, még az alsó kategórián is (sőt, középtájon gyakorlatilag minden létező füzet erősített náluk). Ugyanakkor minden általam olvasott elemzés szerint - bár a pontos adatok nem nyilvánosak - csak az első részekkel lesöpörte idén a teljes digitális piacot, de annyira, hogy a Marvel már rögtön most lereagálta, és a DCnU reklámszakaszában bejelentett Ultimateverzumos lépést, mely szerint minden ottani képregény nulla naposan megvehető digitálisan, kiterjesztette nemrég mindenre. Jövőre ők is beszállnak a teljes kiszolgálást nyújtó digitális terjesztésbe, márpedig akkor itt olyan front fog nyílni a két nagy között, ami lehet, tényleg teljesen át fogja formálni a képregényipart. Ráadásul csak amíg a kicsik csinálták, évente 100-400%-ot bővült ez, a nagyok ilyen mértékű felbukkanásával itt bármi lehet a hirtelen jött sokk okozta krachtól az 5-10 éven belüli részleges/teljes átállásig.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5782 Dátum: 2011. November 11., 10:27:59 »
Inner Circle: Amellett hogy ezúttal osztom a véleményed: Ezt a gondolatmenetet követve a Marvelre référne egy alapos leépítés. Mondjuk hogy rosszabbul menjen a bolt és kevesebb cím indítására kényszerüljön. De ebben az esetben azért mi is veszrenénk. Mert a Rozsis példánál maradva, az ő jelenléte az Avengersben éppúgy jelentős és pofés, mint mostani iskolaalapítása. Speciel nekem sem tetszik, ha egy hozzá hasonló enigma (Vader, Fett, stb.) múltat kap (kivéve a Kiling Joke, mert az tökéletes), de vannak fiatalabb rajongók, akiknek Logan már James Howlet vagy ki a fene. Én jobb szeretek ezekre inkább mint alternatívákra gondolni. Mintha egy Exilest olvasnék, ahol a realitások csak kicsit térnek el egymástól. S azt is vedd figyelembe, hogy a fő célközönség közel sem veszi meg az összes címet, de még tízet se nagyon. A kissrácok elkezdenek olvasni egyet, mondjuk egy mozisiker miatt, aztán a crossovereknek hála megterhelik kicsit a szülők pénztálcáját, akik jófejség esetén engedélyezen max öt címet. Azokat olvasgatják pár évig, aztán kinövik. Jó esetben fel sem tűnik nekik, hogy kedvenc karakterük hétrét szakadt vagy gyökeres változásokon ment át. Mivel még sosem kellett három műszakban támolyogniuk, bőven elhiszik hogy Batman, Zorro vagy épp Rozsi bírják a terhelést. (Nappal Vickie Vale éjjel Joker, hétvégén meg Outsiders és még csak nem is karikás a szemük.) A kontinuitás hiánya így csak nekünk komoly rajongóknak zavaró igazán. Mondjuk én szeretek úgy tekinteni ezekre a legendákra, mint legendákra amit, mondjuk a Gothami népek költenek. Mert ha legalább a fele csak kitaláció, akkor végülis belefér, hogy Batman, Supey és Wonder Woman hetven éve fiatal. Más szigorúbban vett kontinuitások esetében még örülnék is ilyenfajta lazulásnak, mert akkor lehetne még Han Solo csempészéveiről írni azután is, hogy Lucas rá se ránt a karakterre, egy A.C. Crispin nevű irónő pedig gyakorlatilag kitömte a réseket, egy kinek tetszik, kinek nem változattal. Ettől függetlenül, ha tovább csökken a papíralapú képregények fogyása (ha ugyan csökken, erről Talgaby tudna mesélni), és nem születik egy sikeres üzleti model a digitális változatok fizetős terjesztésére (a tapasztalatok azt mutatják, hogy az is ingyen tölt, aki tudna fizetni), akkor lehet hogy a Marvel mégiscsak rákényszerül egy példányszám csökkenésre. A másik két alternatíva, hogy a DC vagy valami más cég megszorongatja, vagy a szerkesztői új csapatokat, karaktereket mutatnak be a régiek tehermentesítésére szerintem nem játszik. (Még ha a DC reboot első számai az élre is törtek.) Visszakanyarodva egy korábbi témához, a Marvel még azért is piacvezető, és huzamos ideig jobb, szórakoztatobb és sikeresebb, mert ő a piacvezető. Ergo nála vannak a jobb írók, rajzolók, szinezők, ötletemberek. A többi kiadó csak a náluk nem alkalmazott, vagy tőük ki sértődött (ezek is vannak páran) alkotókból meríthet. kedvenc példám erre a Boom Studios Farscape képregényei, melyeket a tv sorozat írója ír, de csak kezdő grafikusokat kap. Így még akkor se lenne esélye megsorongatni a Buffy sokadik szezonját, ha az ifjúság a vérszopók helyett, a csillagokra gerjedne.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5781 Dátum: 2011. November 11., 08:51:10 »
Vele találkozhatsz itt az oldalon is, a nyugati parti Angyalok 1. (4 részes mini-)sorozatában. Meg is említik ezt, ráadásul jól meglepi a többieket is.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5780 Dátum: 2011. November 11., 07:59:21 »
James Rhodes, Stark barátja és pilótája.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5779 Dátum: 2011. November 11., 07:55:16 »
Most olvasom a Titkos Háborút, és a 8. résznél vagyok. Ki van ott Vasember páncéljában (mert Stark nem fekete bőrű)?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5778 Dátum: 2011. November 10., 17:43:22 »
Emlékszem egy történetre, mikor Rozsomák talán egyetlen sejtje kivételével elpusztult (a polgárháború alatt), majd 2 két perccel később kiütötte a támadóját  - aki azt hiszem az egész háborút kirobbantó csávó volt, talán atombomba? Amúgy egyetértek, semmi értelme az egésznek, ha tudod, hogy egy évn belül visszacsinálják.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5777 Dátum: 2011. November 10., 15:29:30 »
A 80-as években nekem az (is) fontos, hogy akkor még kevesebb füzet jelent meg, kevesebb volt a crossover (de épp ezért jelentősebbek voltak), így jobban kézben lehetett tartani a "kontinuitást". Akkoriban, ha valakivel történt valami, akkor az be volt betonozva, nem retconnolták át három héten belül, de három éven belül sem. Mint Rozsomák-fan, rajta keresztül tudom bemutatni a jelenséget: néhány évente egyszer kaptunk egy kis morzsát a múltjából, amitől majd' megőrült az ember és évekig kombinálhatott a néhány szilánkból, aztán néhány +1 szilánkból, aztán néhány +2 szilánkból, ami a rendelkezésére állt. A BWS-féle Weapon X-et talán nem kell bemutatni. De ugyanígy Pókember életének sarokkövei is szilárdan álltak. Ez nyomokban még a 90-es években is megvolt, aztán elszabadult a pokol, talán a Klónsztori volt a vízválasztó. Rozsi múltja olyan lett, mint a használtruha-turkáló, aztán az Origins-szel végképp eladták a családi ezüstöt (és utána már egyre rosszabb lett). Rozsi régebben azért elég keményen haldoklott, ha túl sokat kapott egy bunyóban, most már megrázza magát és megy tovább. Néhány éve volt egy sztori, amiben leírták, hogy mitől volt képes visszatérni a halálból és hogy miért kattant meg annyira, hogy nem is érdekelte, hogy megsebesül-e. Ezt a sztorit azzal zárták, hogy Rozsi már nem halhatatlan, és ezért ésszel küzd, mondjuk kikerüli a golyószórót ahelyett, hogy a torkába szaladna. Meddig tartott a dolog? Lényegében semeddig, az ugyanabban a hónapban megjelent más Rozsi-sztorik erről nem is értesültek, és a saját füzetében is maradt az úgyismeggyógyul-stílusnál.
Szóval most már akármilyen izgalmas egy történet, az ember nem tud elvonatkoztatni attól, hogy egyszerűen nincs jelentősége, mert nem változhat semmi. Ha meg is változik, tudjuk, hogy vissza fogják csinálni. Még arra sem képesek, hogy Rozsit kivegyék az Avengers-ből, így még az iskolaigazgatós sztorija sem üt akkorát (mert havi 5 képregényben úgyis nindzsákat fog hentelni). Ezért is lehetnek izgalmasok az említett "perifériális" sztorik, mint a GoGalaxy meg az X-Factor; itt még lehet tartós és jelentős változásokra, fejleményekre számítani.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5776 Dátum: 2011. November 10., 15:13:21 »
Szerintem is a 80-as évek a legjobbak,bár a 60-as években indul el a legfontosabb sorozatok nagyobb része. A 90-es évektől nem olvastam igazán, és 2000 felé haladva a grafika miatt nem is érdekeltek a történetek.Csupán az Új Bosszú Angyalait olvastam, ami tetszett ( a többi pl. Pókember nem, bár a Hihetetlen Pókember jónak tűnik).
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5775 Dátum: 2011. November 10., 00:07:59 »
Én a 80-as évek sztorijain nevelkedtem, bizonyára ez az egyik oka, hogy kedvencem az időszak, de így visszanézve is azon füzetek jó részét tudom példának tekinteni. Amikor nem brutalitás volt a lényeg, vagy az aktuális event (kevés kivételektől eltekintve). Mostanában olvasgatom Shooter blogját, és azt kell mondanom, hogy így belegondolva a képregényekkel kapcsolatos filozófiája tényleg átjön a történeteken, és nekem ez a filozófia szimpatikus. Az, hogy ez mennyire az ő érdeme, mennyire a szerzőké, passz.
Nekem a 60-as, 70-es  évek egybefolyik, nem tudom a határokat megkülönböztetni. A történetek mai szemmel nézett gyermekiessége miatt, kevésbé kötnek le, ugyanakkor az egész történetvezetés, az alapok, meg a sorra meglépett újszerű húzások miatt le a kalappal Stan és társai előtt.
A 90-es évekről jobb szót sem ejteni, a 2000-es meg nagyon vegyes számomra, egyrészt nem ismerem eléggé, másrészt a végére nagyon rányomta a bélyegét az event mánia, közben viszont elég jó X-Meneket olvastam pl. folyamatosan (noha közel sem annyit, hogy teljes képet alkothassak az időszakról.) A mai állapot egyértelműen nem tetszik.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5774 Dátum: 2011. November 09., 19:25:16 »
Én éppen azért nem szeretem az új részeket, mert mangaszerűek, nekem a 60-as 70-es 80-as évek jönnek be a grafikájuk és sztorijuk szerint is( bár a Kingpin kiadó " Új Bosszú Angyalai" tetszett, de a Semic-es Pókember Vol.2 egyáltalán nem).
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5773 Dátum: 2011. November 09., 16:14:56 »
 Nincs rálátásom az egész Marvelizériára, így csak arról számolhatok be mi az ami nekem tetszett, és miért.
 1. A Civil War, House of M, Dark Reign, Hulk a Marson időszak valóban azzal kecsegtetett, hogy a hősök kilépnek addig önmagukból. Emlékszem volt egy pillanat, amikor teljesen elhittem, hogy na most Spidey majd jól Cap örökébe lép, és minden megváltozik. Aztán persze szépen visszagyalogoltak a papírformába, és még azt is megpróbálták beadni nekünk, hogy Mary Jane feledhető jelenség.

 2. Az itthon megjelent címek (Claremont X-ei, Byrne Supermanje, Grant Batmanja) egészen új világokat nyitottak meg előttünk. Amikről a fene se gondolta volna, hogy mire újra talákozunk velük a honosítóoldalakon már egészen másképp fognak kinézni, mert valójában csak apró szilánkjai egy folyamatosan változó, végtelen áradatnak.

 3. Miután nagyjából beláthatóvá vált a rebootok, újrázások, alternatív valóságok és új dimenziók labirintusa (s a mögöttük húzódó pénzügyi valóság) az ember már elismeréssel pillantott azokra a szerzőkre, akik hosszabb rövidebb ideig valódi mélységet tudtak adni egy-egy karakternek, csapatnak ebben a káoszban. Ez ügyben nálam a PAD a favorit, aki a Hulk és az X-Factor címekkel is kisebbfajta csodákat művelt.

4. Ha negatívumot kellene mondanom, nálam az az időszak verte ki a biztosítékot, amikor boldog boldogtalan kényszerhelyzet szülte gyilkost faragott a rábízott szuperhősökből, mert akkoriban ez volt valamiféle hibásan értelmezett drámaiságnak a fokmértéke. Szívesen feledném még Apokalipszis korát, és úgy általában véve a sebbe tolt kamerával forgatott jeleneteket. Megtorló is, Conan is nagy kedvencvem volt a Hepiend magazinban, de akkor még a karakterük volt a fókuszban, nem a hentelés.

+1 Ellenben bírom a kissé mangás, könnyedebb, fiatalosabb , humorosabb címeket - Power Pack és..., X-Men Academy, Guardians of the Galaxy, stb. - amik nem veszik túl komolyan magukat.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5772 Dátum: 2011. November 09., 12:14:16 »
A '90-es évekről elég annyi, amit asszem Sergio Aragones adott valamelyik paródia-szereplőjének a szájába, amikor az illető teljesen felismerhetetlen külsővel jelent meg: "I'm in the 90ies now... I'm psychotic and badly-drawn!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5771 Dátum: 2011. November 08., 21:59:02 »
Én főleg az Angyalokban vagyok érdekelt, őket tekintve a '80-as évek, illetve a v3 eleje, a Busiek-Perez időszak.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5770 Dátum: 2011. November 08., 21:11:53 »
Még egy szavazat a 2000-es évek elejére.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5769 Dátum: 2011. November 08., 19:53:35 »
Nehéz konkrétan egy korszakot mondani, mert mindegyikben voltak jók is, rosszak is. Hatvanas években pl. a Pókember-F4-Thor hármas elég szép triót alkotott, de volt ott teszem azt Ezüst Utazó is. Másrészt meg egy csomó akkor se túl erős sorozat, amit inkább a kor szelleme vitt előre. A hetvenes éveknél szvsz a nem fővonalas történeteik voltak egész érdekesek, élükön a Conannel, ami mai napig remekül megállja a helyét (na jó, az elején az a szarvas sisak eléggé érdekesen festett rajta). A nyolcvanasra szoktak nagyon nosztalgikusan emlékezni, és bár kétségtelen, hogy akkor kezdődött el az írói szabadság nagyon durva megnyirbálása és a karakterek totális befagyasztása, mégis egész jó tehetségek dolgoztak ott (Byrne, Englehart, Stern, csak hogy a három talán legnagyobbat mondjam - Claremont csak egy téren remekelt, ők hárman számos sorozaton... vagy akár lehetne mondani a Simonson-házaspárt is). A kilencvenes években aztán ugye a teljes sötétség, de még ott is volt egy-két gyöngyszem. Mégis, azt mondanám, hogy a kétezres évek első fele volt a Marvel egyik legérdekesebb korszaka talán. Képesek voltak kimozdulni a saját és az iparág által önmagukra kényszerített dogmákból és valami olyan irányba elmozdulni, ahol ha nem is a legelsők voltak, de végre nem 3-10 év csúszással kezdték el másolni a többieket - valami, amire Stan Lee akkor vadonatúj munkamódszere, na meg persze Kirby és Ditko zseniális újításai óta nem volt példa.
Összességében tehát én még mindig a 2001-2006 közti időszakot mondanám, ha meg teljes évtized, akkor vacillálnék a Kirby-féle hatvanas évek és a nyolcvanas között. Bár utóbbinál azért könnyebb azt mondani mert ott már eleve hússzor annyi sorozat volt, ha nem több, amiből könnyebb volt válogatni, míg a hatvanas években ugye kötött számú kiadványuk lehetett csak egyszerre, ami eléggé szűkítette a mozgásteret.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5768 Dátum: 2011. November 08., 19:05:18 »
Hello!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy nektek hányas évekbeli Marveles sztorik jönnek be leginkább?

Az én véleményem:
'40-es évek: Nem olvastam belőle.
'50-es évek: Nem olvastam belőle.
'60-as évek: Ez az egyik kedvenc.A történetek néha aranyosan egyszerűek, bugyuták, és mégis olyan báj van bennük, ami megragad engem. Ezek azok, amik engem leginkább érdekelnek.De ezen kívül olyan személyek és dolgok vannak benne, amik elég komoly hátterűek, de a gyerekek számára le vannak egyszerűsítve.Gondoljunk csak a Tales of Suspense 39-re, amit a Chronopolison  :nezze: lehet megtekinteni. Ott a vietnámi katonák a gonoszak, míg Thor az oroszok ellen harcol.
'70-es évek: Itt már komolyabb történetek vannak, és talán azért, hogy a felnövő olvasótáborhoz jobban illeszkedjenek a történetek.Talán az előbbi az Uncanny X-men-re igaz legjobban, hiszen 1975-ben Chris Claremont a legjobb X-men történeteket veti papírra. Ezt a korszakot is szeretem.
'80-as évek: Na, íme a Semic által kiadott Csodálatos Pókember korszaka( igaz ez a sorozat 1978-as részekkel kezdődött magyarul)! Remek Pókfejsztorik, szép rajzok jellemzik. A másik szerintem kiemelkedő sorozat az F4, hála John Byrne-nek( amit szerencsére az oldalon el lehet olvasni :nezze: :worship:). Ezek mind a rajzokban, mind a történetekben remekek, én úgy vélem, ezt a színvonalat kellene tartania máig is a sorozatoknak( bár persze nem lehet megállítani az időt, de a számítógéppel végzett rajzok nekem a Marvel-nél nem jönnek be, (csak 1-2 másfajta kiadónál ).

Ennyi lettem volna mára,
Zár a rónin kritikája.
De ha tetszett visszavár, ha
Megírjátok nékem mára,
Holnap jön új post a Zsákra!
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5767 Dátum: 2011. November 07., 23:18:45 »
Nem csodálom  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5766 Dátum: 2011. November 07., 22:50:36 »
Valaki mintha már említette volna. Lehet, hogy éppen Te. De ne csodálozz rajta, ha pár hónap múlva újra megkérdezem, mert kb ekkora hatást gyakorol rám ez az info. Szinte beleégeti magát a hosszútávú memoriámba a fontosságával.  ;D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5765 Dátum: 2011. November 07., 21:34:41 »
...még mindig lövésem sincs arról, hogy ki az a Red Hulk?
Hm, te még nem tudod? Hát Hulk régi nagy ellenfele, Gömbvillám Ross tábornok!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5764 Dátum: 2011. November 07., 21:30:35 »
Mégha szürke lett volna! De ez az egész event egyszerűen csak semmilyen se volt. Nem is tudom mi idegesített benne jobban. Cap karabélya, Spidey csuklópengéi vagy hogy még mindig lövésem sincs arról, hogy ki az a Red Hulk?
 Ezek után már félek megkérdezni mit várhatunk a következőtől.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5763 Dátum: 2011. November 07., 10:38:23 »
Kezd forróvá válni a helyzet :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5762 Dátum: 2011. November 05., 18:07:45 »
Nincs sok mozgás, mi? Pedig van ám esemény: Bucky-Bobby-Cap kijött a zuhany alól :D
Thor meg beállt alá...  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5761 Dátum: 2011. November 05., 16:26:21 »
Nincs sok mozgás, mi? Pedig van ám esemény: Bucky-Bobby-Cap kijött a zuhany alól :D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5760 Dátum: 2011. Október 25., 15:23:21 »
Véget ért a Fear Itself egy szerintem kifejezetten szürke résszel.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5759 Dátum: 2011. Október 20., 11:43:33 »
Vízió pedig tagja volt az Ifjú Angyaloknak, jelenleg pedig tagja a nagy angyali családnak :)
Egyébként Wanda már egyszer felbukkant a New Avengers 26-ban, ami a magyar kiadásból kimarad.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5758 Dátum: 2011. Október 20., 10:47:53 »
Wanda előkerült a Children's Crusade-ben, ami jó, csak kicsit zavaros és nagyon hosszú, de lassan vége lesz.