Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659011 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5757 Dátum: 2011. Október 19., 14:13:38 »
Igen most már a végére értem én is. Epikus volt az ütközet a valamiért lassítva (két számom át) közelítő Őr robot növekvő árnyékában.  ;D  Szerintem az egész onnan eredeztethető, hogy a rajongók szeretnek epikus vitákat vívni arról, hogy kedvenc csapataikban ki a Jani. (Han Solo vs Luke Skywalker, Wolveriner vs Cyclops). A marketingesek szeretnek erre jól rátenyerelni, mert amíg erről megy a vita a fórumokban, addig se más címek márkanevei vannak a neten. Az írók meg próbálnak igazodni ehhez. A Marvel univerzum (A DC is.) régóta kifutotta magát. Megfrissülni egyik sem tud, mert ragaszkodnak a régi nagy nevekhez. Isten ments hogy Supeyt mondjuk nyugdíjazzák és Superboy egyedül vegye át a stafétabototr néha meglátogatva a nyugdíjasok otthonában Loist, aki cikket ír arról, hogy rossz az ellátás a menzán. Pedig az lenne a hiteles, mert az idő halad, a világ változik. (Plusz ettől még lehetne klasszikus hangulatú kalandokat írni, a karakterek eredeti idejére.) Xavier és Magneto a maguk idejében friss karakterek voltak, de ma már nem úgy megy a diskurzus mint akkoriban. ("A dallam ugyanaz, a ritmus változik." Quark DS9). Wolvi és Cyclops legalább generációs váltást jelentenek végre, de már régen meg kellett volna lépni. Valamikor az X-vállalatok alapítása idején. Nem pedig a kismilliószor lerobbantott suli romlai közé visszahúzodni, az eredeti szereplők fókuszban maradását garantáló M-nap után. Apropó M-nap. Mi most Vizió ás Wanda státusza? Hiányoznak.  :D

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5756 Dátum: 2011. Október 19., 10:52:16 »
Nekem is az a legnagyobb bajom az új felállással, hogy egyszerűen nem hiszem el. Rozsinak és a többieknek nem tetszik, hogy Küklopsz hogyan vezeti a mutánsokat, jó. De ettől még
- ahogy mondtad, ugyanúgy célpontok lesznek Westchesterben
- sokkal kevesebb lehetőséggel a védekezésre (Magneto és Namor azért elég kemény elrettentő erőt képviseltek)
- immár az USA területén (Utópia szuverén terület volt), úgyhogy b.szogathatják őket bármiért; ha az Őröktől eltekintünk, akkor is megnézem majd, amikor Rozsomákot becitálja a gyámügy és a bevándorlási hivatal Idie miatt, nem beszélve az adójóváírásról. Ezt régebben Xavier intézte, most Bestia viszi majd a boltot egyedül? Csak azt tudom elképzelni, hogy Rozsi kapcsolata az Angyalokkal valamiféle félhivatalos státuszt biztosít majd az X-einek
- fizetni is kell ám valamiből a bulit, hiszen még az első Blackbirdet is kölcsönbe' kapták
- és valakinek ugye vezetni, szervezni is kell, erre megint csak Rozsi, Bestia és tán Vadóc (ott lesz egyáltalán), Kitty és Ágyúgolyó lesznek alkalmasak.

Szóval jó, ha minden nagy változás mögött van valamilyen logikus, "univerzumon belüli" indok. Rozsomák kétszeres Avengers-tagságára nem volt, bűzlik is rendesen. Egyelőre itt is inkább a valóságos, üzleti indokot érzem, de remélem, majd megmagyarázzák valahogy utólag, hogy ez miért is jó így. A Regenesis mindenesetre már mutat néhány igen jó okot: az összes X-csajt meg lehet nézni alig felöltözve :D

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5755 Dátum: 2011. Október 13., 19:56:21 »
Akkor most már nem olvasom el, hogy mi lett a Schism vége. :) (Csak viccelek, spoilerbarát vagyok.) Azért érdekes amit az iskoláról írsz. Nem azért hagyták ott, hogy ne legyen célpont? Most meg a nagy túlélő túlféltő megy vissza oda?

DC reboot: Miután végigkritizáltam az első számokat, csak találtam egy igazi gyöngyszemet. Huntress első vadászata Modesty Blaise és Catwoman legjobb pillanatait (Ha Rómában jársz) idézte. Szépen rajzolt, tiszta panelek. Nápoly (Nápolynak néz ki) utcái,és a hősnő domborulatai olyan atmoszférát teremtenek, hogy már alig várom a folytatást. Ha már Selina úgyis másik iparágban nyomja.
 Az Action Comics második száma is hozza az elsőben nyújtott remek formáját.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5754 Dátum: 2011. Október 13., 11:14:41 »
Véget ért az X-Men Schism, és már kezdődik is a Regenesis. Egyelőre nem tudom, Rozsi hogyan gondolja a saját
suli fenntartását; Bestia az egyetlen "nagyobb név" a csapatban. Talán visszajön Xavier? Tényleg, a prof egyáltalán
adott nekik engedélyt a birtok használatára, vagy kidobatja majd őket, mint önkényes beköltözőket? :D

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5753 Dátum: 2011. Október 10., 20:10:35 »
El fogom azokat is olvasni,  :D csak elsőnek a nagyobb nevekkel kezdtem, de azóta már a Shazam: Power of Hope!-ot is befejeztem, a többit meg pár napon belül elolvasom. Nagyon jók  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5752 Dátum: 2011. Október 10., 08:47:01 »
A Peace on Earth és a War on Crime egy pentalógia részei. Olvasd el hozzájuk a Shazam: Power of Hope!-ot és a Wonder Woman: Spirit of Truth-ot, majd végül a lezárót, a Justice League: Secret Origins/Liberty and Justice kettőst (ami valójában egy könyv, csak a Secret Originst az album elkészülte előtt leválasztották és kiadták külön). Amúgy a gyűjtemény World's Greatest Super-Heroes név alatt is fut.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5751 Dátum: 2011. Október 08., 09:51:11 »
Kivételesen nem a DC rebootról fogok írni  ;D de mivel mostanában nagyon rákaptam a fórumozásra ezért megint megosztom a gondolataimat.
Itt a hálózsákon ismerkedtem meg Alex Ross festett képregényeivel,  a Marvels és a Kingdom Come is lenyűgözött.
És most fejeztem be tőle a Justice-t, és az utóbbi évek egyik legjobb képregényének tartom(legalábbis azok közül amiket olvastam  ;D) a  történet vége igaz kicsit már szirupos lett, de a festmények gyönyörűek, minden karakter hű magához, Superman és Batman viszonya nagyon szépen megjelenik, nagyon jó képregény.
Ezen felül olvastam még tőle a Superman:Peace on Earth-et meg a Batman:War on Crime-ot. Mindkettő csillagos ötös, tök jó az a koncepció hogy a hősöknek arany és ezüstkori megjelenést ad, a történetek kb. a 30-40es években játszódnak, de a történet mai szintet üti meg. Nagyon hangulatos.
És hogy írjak a DC rebootról is, az a durva hogy Alex Ross Supermanje olyan 40es körüli férfi, míg a rebootolt Action Comics  Supermanje ,szinte tinédzser és mégis mindkettőnél érzem azt a  fennköltséget és magasztotságot(vagy nem is tudom hogy fejezzem ki magam)  amit Supermannél érezni kell.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5750 Dátum: 2011. Október 03., 14:18:34 »
Elolvastam az Annihilators - Earthfall első számát, annyira pocsék volt, hogy a többi részt kihagyom. Pedig a Marvel űrrészlege állítólag folyamatosan magas színvonalú...

Ez neked pocsék? Akkor mit szólsz az Avengershez?! Ahhoz képest ez egy Watchmen :D Szerintem nem kifejezetten rossz, csak semmilyen.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5749 Dátum: 2011. Október 02., 21:26:32 »
Elolvastam az Annihilators - Earthfall első számát, annyira pocsék volt, hogy a többi részt kihagyom. Pedig a Marvel űrrészlege állítólag folyamatosan magas színvonalú...
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5748 Dátum: 2011. Október 02., 09:29:03 »
Tovább olvasgatom az új DC címeket, most két általam eddig kevésbé komált karakterrel ismerkedtem meg. Batgirl és Batwoman.
Batgirl:
Meg kell hogy mondjam hogy azt az ötletet hogy Batman átültessük női karakterekbe alapból bénának találom. Mármint Batman félelmet kelt az ellenfelekben és azt kihasználva veri le őket. Ha ezt az irányt nézzük akkor szerintem egy kibontott hajú mosolygó Barbara Gordon nem lehet túl félelmetes.
De ha ettől eltekintek akkor végül is ez az első szám egész jó, Barbara még nem igazán van a toppon, le is dermed a pisztoly láttán, a rajzokkal sincs semmi baj,  teljesen korrekt szám. Folytatni fogom az olvasását.
A Batwoman viszont nem győzött meg, pedig nála a félelem faktor ;D még talán jobban is látszik, mégis gyengébbnek éreztem az egészet. Mondom ezt úgy hogy a rajzok és a panelok elhelyezése baromi jó volt, sokat dobott az említett "para faktoron"  :) 

Gorgonita: Amennyire én tudom a meták a DC univerzumban minden szupererővel rendelkező embert/szuperhőst illetve álarcos bűnüldözőt(szupererő nélküli) jelent. Az tuti hogy a Kingdom Comeban így említik őket, de már máshol is olvastam ezt a megnevezést rájuk. De ne vedd készpénznek  :D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5747 Dátum: 2011. Október 01., 13:06:04 »
Zerit: Vagy ott a témánkba vágó Powerless.

DC reboot:

Aquaman valóban úgy sziporkázik mint az új ruhája. Neki határozottan jól áll a reboot. Az utolsó képen azért a tengervíz lemoshatta volna a cápemberke fogáról a vért.

Red Hood és a Kívülállók beintenek Gothamnak és napsütötte helyre költöznek, hogy bemutathassák a bikinis szabadelvű Csilagfényt "akció" közben. Még egy nyomós érv a szuperhős képregények mellett. :)

Supergirl: Nincs új a nap alatt. Kara másfél évtizedes késéssel érkezik a Földre Clark után. Kicsit máshova pottyan mint korábban, de itt is ugyanaz a Kent gyerek fogadja. Utalások a Smallvilles és a Vasfüggönyös változatokra, de semmi olyan ami komoly változást ígérne.

Teen Titans: Kölyök Villám hebrencs akciója után a közvélemény a tini hősök ellen fordul. Egy titkos-félhivatalos szerv begyűjtené őket. (Civil War, X-Men, Babylon 5, Fall of the Jedi, Dark Angel) Ami "új", hogy a srácok (eddig Tim és Wonder Girl), nem tervezték a csapatalakítást, inkább rákényszerülnek majd. Álneveiket sem igazán komálják. Kérdés hogy az új idővonal különböző pontjaira helyezett, kisebb csapatok bírják-e majd ötlettel a rájuk szabott intervallumot. Meg hogy pontosan mi is az a metahumán? Mert az rendben, hogy az X-eknél sincs teljes magyarázat, de itt ugyebár mindenkinek van eredettörténete. Akkor meg mit jelent az hogy feltüntek a meták?

Superman: Érdekes döntés a csupa nagytotállal villogó kiadvány közt egy ilyen európaias panelrendezésű (sok kisképkockás) füzet. Pláne pont a nagyágyúnál. Supey a várakozásnak megfelelően elhagyja gatyóját, Lois analógból digitális riporterré lesz, és búcsút inthetünk egy másik szimbólumnak is. Nagyobb változások is történtek már a címben, pedig akkor nem is volt reboot.


Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5746 Dátum: 2011. Október 01., 07:53:55 »
Azért lemondani nem kell róluk, csak rosszul közelítetted meg őket :) Kisebb kiadóknál lehet találni gyöngyszemeket pl nálunk: A Köpeny, Utolsó Esély, Leolvadás most hirtelen ennyi jut eszembe de biztos akad még :D

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5745 Dátum: 2011. Szeptember 30., 21:59:08 »
Szuperhős történetektől emelkedett, cizellált stílust elvárni -szvsz -hiba.
Értettem, uram. Akkor hiba lenne tovább próbálkoznom, marad a status quo.  :rolleyes:
gyengéd barbár

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5744 Dátum: 2011. Szeptember 30., 14:51:41 »
Dübörög a DC rebbot tovább. Jött pár cím a másodlagos hősök közül és kellemesen csalódtam  :D

Aquaman: Látszik, hogy ki akarják rángatni a karaktert a sok ércelődésből amit kap, viccesen oldották meg, és igazán tökös hőst gyúrtak belőle, nekem tetszett , bár kicsit kevés volt az akció, inkább felvezető rész volt ez mintsem igazi kezdet, de teljesen korrekt volt.
The Flash: Szintén erős kezdés, bár kicsit többet vártam a Flashtől, de bírom az új ruha megoldást.
És a legnagyobb meglepetés számomra, Hawkman. A karakterről sajnos nem sokat tudok, egy két számban már olvastam róla, de a kinézete szerintem baromi badass, és ez az első szám teljesen megvett, most keresgélek régebbi történeteket is vele, hogy egy kicsit képbe hozzam magamat.
Olvastam wikin hogy ezt a karaktert is rebootolták a 80as években de végül egy csomó retconnal kb. megölték a későbbiekben és másodkaliberú karakter csináltak belőle. Sajnálatos, viszont ez a cím engem nagyon megfogott, a rajzok kifejezőek és szépen, jók a bunyók, zúzos a karakter, teljesen jó, akárcsak az Aquman, ez is teljesen megfogott.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5743 Dátum: 2011. Szeptember 30., 13:10:23 »
Olvastam, tetszett. Szuperhős történetektől emelkedett, cizellált stílust elvárni -szvsz -hiba. Nem a világmegváltás a feladatuk, hanem a bűnüldözés. Pont.
 Akadhatnak persze kivételek.
 Egy-egy olyan karakter mint például a Végzet Őrjárat robottestbe kényszerülő autóversenyzője rengeteg lehetőséget hordoz magában. De egy olyan piacon kell megmaradniuk, ahol havonta cirka 200 szuperhős címmel versenyeznek. A marketing már a fogantatásuk előtt is beleugat a művészetükbe. Számos jó író (pl jms) bicskája törik bele abba, hogy túl sikeres karakterekkel akar pénzt keresni, és közben oroszlánkörmeit is villogtatni. A kettő együtt nem megy. Ez nam az a közeg, vagy közönség. Szerencsésebb párosítás ha egy jó író kevésbé sikeres címet tesz saját játszóterévé. Lásd Peter Davids esete az Excalibur legénységével, Hulkkal vagy az X-factorral. De hozhatnám példának a Secret Six mindenki más által leírt karaktereit is, akikből egy jó ötlet és némi ráncfelvarás ütőképes csapatot kovácsolt.
 Ám még ezek sem művészi, pláne nem zseniális alkotások, csak ujjgyakorlatok a mestereknek.
 Számomra ezekben a szuperkarakterekben (is) az az érdekes, hogy képesek-e még az írók példaképeket teremteni a gyerekek, fiatalok számára egy végletekig profanizált világban.  Tanítani valamit, még ha csak egy-két mondat erejéig is.
 A Te leírásod szerint a Requiemben ott van ez a két mondat.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5742 Dátum: 2011. Szeptember 30., 11:47:54 »
A Requiem simán az egyik legjobb Ezüst Utazó-történet az elmúlt évtizedből. Csodálom is, hogy ennyit ülnek a foglalásán, amikor ezzel szvsz el lehetne indítani itthon is egy kisebb részleget, amivel megismertetehetik ezt a karaktert.
Zerit: A melankólia, a búsongás és a letargikus hangulat állandó elemei a Silver Surfer-képregényeknek. Az első sorozatának kezdeti éveit gyakorlatilag azzal töltötte, hogy sóhajtozott, sajnálta magát, majd megmentette az aktuális megmentendőt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5741 Dátum: 2011. Szeptember 30., 11:33:14 »
(azért hihetetlen, hogy ide is írok?  :lol:)
Mindenekelőtt el kell mondani, hogy páran superherohater-ént tartanak számon. Pedig az Ég rá a tanúm, hogy én nagyon igyekszek és próbálom olvasni/megszeretni ezen típusú képregényeket, de ha nem ütik meg a mércét, akkor mit tehetek ellene? Persze az én készülékemmel lehetnek a gondok, például, hogy már túl idős ahhoz, hogy ezeket a témákat abszolválja.
Mindenestre szorgosan próbálkozok, hátha... Főleg, ha olyan leírásokat olvasok, melyek  sokszor élvezetesebbek, mint maga a képregény, amiről szólnak. Így jártam a Brethless című film kapcsán is, ahol Richard Gere olyan szívhez szólóan mesélt a Silver Surferől. Nosza, elő is kerestem néhányat belőle, lehet rosszul választottam ki a füzeteket, de csalódottan tettem le őket. Néhány honosítottba is beleolvastam, és bocsánat a kifejezésért, de szánalmasak voltak.
Nemrég egy horvát képregényes portálon olvastam egy Surfer képregény leírást, amit igencsak magasra pontoztak az olvasók is. És mivel elég jól fedi az ízlésemet az ott jó értékekkel bíró képregényhalmaz, gondoltam megpróbálkozok vele (közben kiderült hogy Esad Ribić rajzolta, aki horvát, így talán kissé szubjektív a horvátok rajongása).
A címe Silver Surfer:Requiem és a további irományom tartalmazhat spoilert.
Egy négy részes mini, JMS írta és arról szól, hogy a Surfer haldoklik és kevesebb mint egy hónapja van hátra az életből.
Az első füzetben Reed Richardstól kér segítséget, aki diagnosztizálja a halálos kórt, de nem tehet már érte semmit. Sue a sírógép szerepét tölti be, ami egyébként az egész képregény hangulatára jellemző. Nincs bajom a melankóliával, viszont úgy vettem észre, hogy a szuperhős képregényekben túlzásokba esnek az érzelmek (és egyéb más tulajdonságok) bemutatásával. A túlzás a karikatúra eszköze, ebben a képregényben pedig nincs helye neki. Az érzelmi túlcsordulás szirupossá válik és ragacsos lesz tőle az egész. Silver Surfer nem esik apátiába, inkább azt tervezi, hogy tartalmasan tölti el a hátramaradt idejét.
Első állomása a választott szülőbolygója, a Föld körüljárása, ami a második füzetben ott torpan meg, hogy segít Pókembernek egy bűnöző elfogásában. Majd Pókembertől kér tanácsot(?), hogyan tehetné jobbá az emberiséget. Pókember számomra végig antipatikusan viselkedik, maga a brainstormingja a világmegváltásról is elég nagy marhaságnak tűnik. De végül ki is mondja a nagy igazságot, hogy végül is a szuperhős feladat nem világmegváltásra teremtetett, csak a bűnüldözésre korlátozódik. A füzet mégis ötletesen zárul, egy remek „adománnyal” a Surfertől az emberiség számara.
A harmadik füzetben a gyors földi körút után Surfer a deszkáján a szülőbolygója felé veszi az utolsó utját. Útközben belebotlik két faj generációkon át tartó véres vallási háborújába. Döntést várnak tőle, hogy kettőjük közül ki mellett áll az igazság. Surfer a béke hírnöke, így nem dönti el a háború menetét, hanem megteremti a békét. Érdekes gondolattal búcsúzik „Ha a szent helyeket nem perzselheti fel a háború tüze... akkor tegyetek minden helyet szenté. Ha a szentemberek érinthetetlenek a háborúban... tegyetek minden embert szenté”. Ez az a rész, ami különösen tetszett nekem és ha sikerült volna minden füzetet hasonlóra alkotni, akkor megemeltem volna a kalapomat :D
A negyedik füzetben hazatér a bolygójára, ahol mindenki siratja és búcsúztatja, még Galactus is eljön a temetésre, részvétét nyilvánítani... és Silver Sufer meghal.
A rajzok tényleg csodálatosak, a történet is tetszik, szép, érzelemmel teli. Az egyetlen negatívum számomra a már említett túlzás.
Csak ajánlani tudom, meg olyannak is, mint én, aki nem járatos a szuperhősök világában.
gyengéd barbár

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5740 Dátum: 2011. Szeptember 28., 10:08:38 »
Az annihilátorok nekem nem jöttek be az őrzők után. Ez a baj az ilyen kozmikus csapatokkal. Egy idő után már annyira kozmikusak, hogy nem maradnak velünk.

Ezen cikk tanulsága szerint a Marvel is tisztább lappal indítana, a sokat kritizált, de anyagilag nyereséges DC húzás után. A kommentek nagy része szerint azonban ez nem reboot lesz, hanem csak bekapcsolódási pont a kezdőknek. A cím azért pöttyet hasonlít.

http://blastr.com/2011/09/is-marvel-about-to-outdo.php

Nightwing: A séta a cirkuszban hangulatossá teszi a füzetet, a karakter kinézete is pofás. Övé lehetne a jövő Gothamben, de amíg Batman apó él, úgyis árnyéklétre kárhoztatik. Egy kontinuitással, realitás és arányérzékkel rendelkező Gothamban, Bruce valóban meghalna, mondjuk szimplán golyó által. Dick nem venné fel a Denevérszerkót, hanem megteremtené saját mítoszát. Az alvilág pedig hamarosan arról suttogna, hogy bár a Denevért kiiktatták a fia él. Ezzel az Éjszárnnyal eljöhetne a modernebb Gotham, amiben már nem hatna ilyen furcsán modernnek egyik-másik új ellenfél, miközben Pingvin meg Kalapos még mindig múlt századi göncökben csámpázik. Batman történetei pedig egyszerűen a 80-as, 90-es évekbe íródnának.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5739 Dátum: 2011. Szeptember 27., 13:19:45 »
Kozmikus hőseink nagy bulit szerveznek és az Angyalokat is meghívták:


Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5738 Dátum: 2011. Szeptember 26., 17:57:51 »
Catwoman:  A bizonytalankodó Selina a férfiidol Bitumen karjaiban talál megnyugvást. A szerzőknek, amennyiben erős női karaktert akarnak ábrázolni, javaslom átismétlésre a Modesty Blaise képregényeket. Különös tekintettel Willie poziciónálására. Kicsit a hősnő mögött, de mindíg mellette.

Dead Man: Éreztem egy kis Midnight Nation ízt. A karakterről is többet tudok, mint eddig (eddig ugye semmit se tudtam), de így meg nem értem mi szükség a Feltámadó Ember címre. A DC Universe presents felirat meg elbizonytalanít, hogy vajon ez a mennyiben reboot-kánon vagy mi a szösz.

Green Lantern Corps: Hőseink úgy jöttek létre, hogy a DC hősei fiatalon tartása és a kontinuitás hitlessége érdekében bepróbálkozott a örökösödési rendszer bevezetésével. Az olvasók meg az utódok helyett visszasírták az eredetit, mint Star Wars Galaxies játékosok a Jediket a Rebellion érába, ahol semmi keresnivalójuk. Különösen Hal Jordant, mert hát ő egy tökös pilóta is ráadásul. Jobb sorsra érdemes, karakteresebb utódaik azóta parkolópályán egy ilyen vidéki rendűrséget vezetnek. Sablonosan és menetrendszerűen bekövetkező kozmikus mnéretű fenyegetésekkel szemben. Guy és Stewart jelenetei még lekötnek valamelyest - már csak az Identity Crisist és Civil Wart idéző jelenetek miatt is. (Pluszpont az építkezésen leleményesen és jogosan használt látványeffektekért, mégha nem is szeretem ha a lámpások csicsázzák a holografikus fegyverük sugarát.) A hűdefenenagy űrveszedelem már nem. Pedig űropera rajogó vagyok, csak ez nem űropera. Ez csak olyan zöld.

Legion of Super Heroes

Értem én hogy légió, de ennyi nevet egyszerre megjegyezni??? Hát nem ráért volna most csak az indító ötössel foglalkozni, aztán majd a folytatásokban a többiekkel?  Az X-men is öt taggal indított, csak később lettek ezren. A másik problémám a címmel, hogy ha távoli jövő, meg szuper, meg légió, akkor olyan felhővárosoknak, csillagcirkálóknak meg űrsárkányoknak kellene ragyogniuk a lapokon mint hetven tündérmesében sem. A hősök bázishajója ezzel szemben az űrtrabant kifejezést juttatja eszembe. Bumfordi, jellegtelen bárka,melynek dísztáblájára máris odavéshetjük: A Mellékszereplők Légiója.


Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5737 Dátum: 2011. Szeptember 24., 11:12:43 »
Van benne valami, bár az Identity Crisis - Omac - Sicret Six idején a DC is mutatott némi haladást. De hol van az már! A reboottal pedig a jelek szerint épp az előremutató címek, ötletek nullázódhatnak le. Faramuci dolog ez, mert abban a pillanatban, hogy Peter Parker vagy Clark Kent megházasodik, megállapodik akár tanárként akár sikeres újságíróként a célközönség már nem érezheti olyan fontosnak, hogy minden lépésüket nyomon kövesse. Elvégre a hős révbe ért, a dolgai rendben mennek, Spideyt még az F4 és az Avengers is befogadta, pedig anno ugye ez az egyszerű feladat sem jött össze neki. Hiába jobb egy Civil War mint egy Fear Itself, ha közben az olvasók a status quo-t követelik vissza. Hiába imádjuk M.J.-t, mint a tökéletes és idealizált szuperhős feleséget, ha a célközönséget nem köti le, amint arról filózik, hogy neki akkor is ki mkell tartania Spidey mellett, ha az felfedi személyiségét és beregisztrál. Ha a marketingesek azt hozzák ki, hogy a kölykök a kamiondobálást preferálják és a kalandért jobban fizetnek, a legelőremutatóbb ötletek is hiábavalók. A kisebb kiadóknák viszont gyakran az a kontrol nincs meg ami logikus pályán tarthatná a formabontó ötleteket. Az hogy az X-ek kívülállók, perifériára szorultak, függetlenek és lázadók lettek egy ellenőrzött (és most nem a kontinuitásra gondolok) de gyakorlatilag végtelenül fantáziadús közegben (Marvel realitás), valóban egyedi helyzetbe hoztra őket. A szokatlanul nagy siker pedig azt eredményezte, hogy az újabb és újabb x- csapatok karaktereinek fejlődése végül csak kimozdította őket, a korábban azért ez esetben is bebetonozott státus quo-ból. Ha logikusan nézzük, a sulit már jóval korábban költöztetni kellett volna. A kérdés, hogy a DC hogyan hozhatna létre egy ilyen dinamikusan fejlődni képes szigetet, saját hősei között? Nem hozhatják hasonló helyzetbe a metahumánokat (akik mitől is meták?), mint a mutánsokat, mert Stan Lee összes ügyvédje a torkuknak ugrana. Az a fickó még Conant is megvenné kilóra, pedig talán még nem is élt, amikor Howard a kimmeriait írta. De akkor mi az alternatíva? Talán egy igényesen megírt Cry for Justice típusú egyházszakadás?  Mert az újjal szemben a klasszikus szuperhős hangulatiság védelmezése a jelek szerint nem túl produktív. (Bár mondjuk meg tudom érteni ennak a maradi irányzatnak a rajongóit is, mert az űropera esetében én is a régire esküszöm.)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 24., 11:31:36 írta Gorgonita »

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5736 Dátum: 2011. Szeptember 23., 22:09:09 »
Nemrég beszélgettünk a Marvel és a DC közti különbségről. Dean Stell a Schism-ről írva (http://weeklycomicbookreview.com/2011/09/22/x-men-schism-4-review/) beszúrt erről pár sort lábjegyzetbe:

If you want to know the difference between Marvel and DC, look at the two books I've reviewed in the last 12 hours.  Batman #1 was excellent, but shows a fairly complete reboot where nothing but the essentials remains.  Marvel on the other hand, generally moves forward at all times.  I know that sometimes Marvel heroes return from the dead, but these X-Men have come a long way from Xavier's mansion whereas Batman is still in the Batcave with the stuffed dinosaur and big penny.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5735 Dátum: 2011. Szeptember 23., 18:42:47 »
Hol tart most a szakadás? Én eddig kettőt olvastam belőle. Apropó a Fear Itself lezárult már?

Most jött ki a negyedik, és alaposan kiborult a bili, szerintem messze a 4. a legjobb rész. Az eddigi rajzok is jók voltak, most Alan Davis a rajzoló, akit nem kell bemutatni (már a magyarul is megjelent Rozsomák vs. Kardfogú meccsért is ő felelt, pedig az nem tegnap volt). Nem spoilerezek; írjon, aki olvasta!
A FI-nek még egy része van hátra, ez se lenne rossz, vannak benne remek jelenetek, de valahogy a Civil War óta nem ütnek akkorát a crossoverek. Vagy azért, mert túl sok van belőlük, vagy azért, mert nincs tétjük. Jönnek a gonosz skrullok: oké, ki tippel arra, hogy a vége NEM az lesz, hogy leverik a gonosz skrullokat? Ugyanez asgardiakkal, Osbornnal, stb... míg a CW-ben nem volt főgonosz és nem lehetett előre tudni a végét. (Még a WWHulk volt hasonló, ott viszont a bűn rossz rajz sokat levett az értékéből.) Ráadásul a CW szinte az összes címben megjelent és kb. mindenkiről lehetett tudni, hogy mikor miért hol jár, azóta viszont bármelyik hűdealapvetőenmindentmegrázó crossover mellett van egy halom cím, ahol erről mit sem tudva tesznek-vesznek, sőt, már a crossover után járnak (pl. most a New Avengersben is volt már a Fear Itself utáni jelenet). Talán húsz év múlva a CW lesz "A" klasszikus crossover.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5734 Dátum: 2011. Szeptember 23., 18:10:13 »
Igazán újat mutatni szerintem a kevésbé ismert, esetleg másodvonalú karakterekkel lehet, mert ott nem húzzák karóba az írót ha valami nagyon merészet mer meglépni.
Viszont például a Supergirl új száma szerintem egész jó lett.  Az origin sztorit még magyarul is olvashattuk a Superman/Batman kötetben, sok a változtatás, de úgy gondolom jó irányba. Az új ruci is
jól néz ki.
A Suicide Squad viszont nem tetszett, Harvey Quin új kinézete nekem bejön, de ez az első szám tényleg nem szólt semmiről.  A rebootban eddig csak ezt találom kicsit bosszantónak, nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem a Gotham City Sirens egy baromi jó kis sorozat volt. A reboot miatt lelőtték, kaptunk helyette egy "soft porn" Catwomant, meg Suicide Squadot. A Catwoman reményeim szerint jobb lesz a későbbiekben, de ez a másik elég béna volt.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5733 Dátum: 2011. Szeptember 23., 16:38:28 »
jocibmx: Valahol igazad van. De... :) Én ettől a reboottól például azt vártam, hogy a számomra olyan kedvesebb figurák, mint - Katana, Cyborg, Beetle és Cap Atom valamivel több teret, árnyalatot, mélységet, karaktert kapnak a korábbi önmaguknál. Menetközben már rájöttem, hogy nem erről szól a történet, de ahogy Ian "Palpatine" McDiarmad is mondta az őt a metróban üldöző autogramvadászokkal kapcsolatban: "Éppen megállhattam volna, de akkor már úgy benne voltunk a futásban." :)

Inner Circle: Hol tart most a szakadás? Én eddig kettőt olvastam belőle. Apropó a Fear Itself lezárult már?

Birds of Prey:

 Soxor reinkarnálódott ötlet ölt újra testet. A kezdő trió óta a csapat sok új taggal bővült. Legalábbis mikor utoljára néztem egy komplett légió rohangált a címben, csupa általam ismeretlen szereplő. Hogy most hányan lesznek azt  még csak találgatni lehet egyelőre. Mindenesetre ha ragaszkodunk az eredeti hangulathoz - miért pont itt ne tenném  :) - akkor a kevesebb itt is több. Annó három fiatal nő, köztük egy tolószékes emberfeletti feladatot vállalt. Jól elrejtőztek az Óratoronyba, és jól besegítettek a Bőregérnek. Különleges képességekben nem bővelkedtek, és rikító jelmezekben sem bohóckodtak. Ettől lett az egész sebezhető, emberi és Gotham világába illeszthető. Ezúttal a kerekesszékből kipattanó Barbara helyett Black Canary rántaná össze újra a csapatot, a borítón pedig - talán - Katanát látjuk olvasócsalogatóként, akit én már nagyon szeretnék egy épkézláb címben olvasni. Tudom hogy volt a Kívűlállókban is, de ide talán karakteresebb lehet majd. Ha feltűnik valéamelyik folytatásban. Egyelőre csak a borítót vállalta. Az indítás hangulatos, krimis, csajos, kemény ahogy a címtől várnám, aztán megérkezünk a reboot negyedik reptéri robbantásához és sokezredik what the fact? cliffjéig.

Blue Beetle

 A Zöld Lámpáson és a Batgirlön kívűl eddig ez a harmadik cím, amitől maradéktalanul azt kaptam, amit a címtől vártam. Sajnos a karakter a DC világának perifériáján mozog. Hiába a Vasember páncélját alázó technoöltöny, a Pókembert idéző ifjonti lendület, ilyen huszadrangú, kispályás ellenfelekkel aligha fog kasszát robbantani. Pedig a Kék is jobban megy az űroparához, mint a Zöld.

Captain Atom

 Ismertem egy kémiatanárnőt, aki nyolcadikban azzal próbált meggyőzni tantárgya értékeiről hogy félbetépkedett egy a/4-es lapot, mondván ezt addig tudja tépkedni, amíg már téphetetlen lesz és az az atom. Ami aztán mégiscsak további részekre bontható. Én meg arra gondoltam, hogy inkább rajzolt volna valamit a lapra, mert ez engem nem fog érdekelni. Nos, amit e lapokra rajzoltak, annál még a kémia is izgalmasabb. No persze egy újszülöttnek minden vicc új. De ha valaki olvasott már olyan szuperhős képregényt, amiben a főhős képességei önveszélyessé és ellenőrizhetetlenné váltak, miközben a fővárost katasztrófa fenyegeti, és egy böhöm nagy és ronda szörny rátámad egy hajléktalanra, az nem ettől a klisséhalmaztól fogja eldobni az agyát. Pedig eben a srácban is lenne potenciál. A DC eljátszhatná, hogy most nem Clark, hanem Atom a nagyágyú és az ő árnyékában kell Supey-nak esetenként vele és a kormánnyal szemben is érvényesülnie.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5732 Dátum: 2011. Szeptember 23., 08:56:39 »
Gorgonita, egyetértek veled abban hogy nehéz már újat írni Batmannek vagy Jokernek. Viszont nem gondolom azt hogy minden egyes sztorinak valami hatalmasan újat kellene mutatnia.  Én pontosan azt kaptam amit vártam az új Batman cím kapcsán, és szerintem ez bőven elég is volt. A végén van egy jó cliffhanger, vannak újdonságok, a város felemelkedését segítő tervekben még sok lehetőség van, szerintem teljesen korrekt volt. De ízlések és pofonok  :)
Egyébként ahogy végeztem a Batmannel, elolvastam az új Nigtwinget is,  nem akarom lelőni a poént nektek, de  crossover gyanús a dolog. Aki olvasta mindkét számot az tudja miért. ;D

Az új Catwoman is jó, bár abba már én is bele tudnék kötni, nagyon bírom a karaktert, itt a hálózsákon ismerkedtem meg vele, és nem volt rossz az első szám, de az egészet Selina melleivel akarják eladni, nem pedig a történettel, na persze én fan vagyok szóval végül is tetszett az a szám is. :badteeth:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5731 Dátum: 2011. Szeptember 23., 08:33:37 »
Olvass X-Men: Schism-et, az jó! :-)

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5730 Dátum: 2011. Szeptember 22., 17:58:23 »
Batman:

 Érdekes kérdés lehet, hogy egy ilyen reboot esetében melyik író jár jobban? Az aki mondjuk kikapott egy alig használt sikertelen karaktert, de kellő potenciállal és leleményességgel akár megalkothatja belőle a következő Secret Six-et, vagy X-Factort, mondjuk úgy hogy bunyó helyett tanulni küldi a Többszörös Ember másolatait. Vagy az aki megkapja a nagyágyút, az ikont, az immár élőhalott élő legendát a DC atyaúristenét, aki mellett még Superman is csak egy nevetséges kis amatőr, és vele együtt a figyelő szemek és kamerák keresztüzét. A rajongók felfokozott, a kritikusok soxor figyelmen kívül hagyott, de jogosabb elvárásait. Példának okáért - és remekül időzítve - egy az egészségügyben tevékeny emberke az internetre tűzte tacepauját, melyben azt kéri, hogy a lelkileg sérült gonosztevők ügyét ne vegye már a kiadó ilyen gügyén. Mert hiába írják le, hogy Kétarc mondjuk skizoid, ha egyszer nem úgy viselkedik, Jóker meg pszichopata, ha egyszer nem akként tevékenykedik. A diliházakban pedig senki sem hord sárga rabruhát. Történetünk Arkhamben indít, ahol börtönlázadás tombol. Már megint, immár éppen ezredszer. Persze kiderül, hogy semmi sem az aminek látszik, és persze a történet sem igazán indult még el. Majd a következő részben. Lehet újat mondani, egy olyan eposzhoz, ami cirka 70 éve velünk van, havonta legalább két-három füzetben? Pláne így, azonnal mert ugye holnap reboot van. Az író profin megvezeti az olvasót, és hozzádob pár új kütyüt a Batbarlang gépparkjához. Egyrészt jogos, meert a géppark mindig is fejlett volt, másrészt elüt az eddigi hangulattól. Dehát új Babylon ...izé Gotham épül. A rajzok gyönyörűek, a véres tetthely a végén persze már kevésbé. S hogy mindez tart-e valahova azt megtudják azok, akik még vagy öt - tíz részt megvesznek belőle. Egy magamfajta öreg rajongónak, akinek még mindig a Dick Tracy a képregényfilmek királya, pedig már az is vigasz, hogy Vickie Vale ismét aktív, hogy miért Leslie becenéven, azt nem tudom. Ha a Zöld Lámpást megdícsértem a múlt héten, akkor itt csak azt vethetem fel, hogy a főnemezis elég szokatlan módon "képviselteti" magát a füzetben. No persze ha Batmanre nehéz újat írni, akkor Jokerre sem lehet könyebb új poént hangszerelni. Illetve hogy a valódi gonosztevő nem csak áldozatát, hanem a klasszikus hangulatot is véresen komolyan hazavágja. Osztályzatom négyharmad, mert az író megvezetett és mert a doki kritikája jogos. Egy krimi legyen reális, egy detektívregény hangulatos, a tetthelyek pedig nem menetrendszerűen okkultista mészárszékek.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5729 Dátum: 2011. Szeptember 19., 15:32:00 »
Csendesen csordogál tovább a DC rebootja. Most vagy hátra hagyták a nagy durranásokat, vagy már rég nem én vagyok a célközönség. Ami azért fáj, mert régen rendesen lekötött a Byrne féle Superman, a Grant féle Batman vagy épp egy-egy kiruccanás Apokalipszis világára. Elnézve a füzetenként minimum két hektó vér és rémület mennyiségét feldereng előttem az Ultimate reboot keltette csalódás is. Ott is ígértek fűt fát, aztán történt valami azon kívűl hogy valaki fejbelőtte Jarvist?

Suicide Squad:  Egy rosszéletűekből álló csapatot kínoznak, tesztelnek, készítenek fel a bevetésre majd a végén jól bevetik őket. Képileg mintha az N.C.I.S. dokibácsijába belebújt volna az ördög. A közepéhez már nincs gyomrom. Ugyhogy ott lehet, hogy történt valami irodalmi is. Azért remélem nem ez lesz a Secret Six helyett.

Superboy: A karakter korábbi változatai ötletesek voltak a maguk idején. Egy kansasi könyvmoly, aki a 30. évezredbe röppen hogy szuperlégiót vezessen és megtudja ott felnőtt énjét egy új korszak alapítójaként tisztelik? Egy klón, aki a legnagyobb hős és a legaljasabb gonosz ötvözete? A mostani változat hozza a kötelezőt, de fordulat helyett csak azt tudjuk meg hogy a Titánok ezen formációjában se Csillagfény, se Raven, se BeastBoy. Sajnos a hét legjobb poénja az önreklám az iskolai jelenetben.

Swamp Thing: Ez a múlt héten lemaradt. Üdítően tiszta képsorok. Egy számomra új karakter számomra is érthető bemutatása, felvezetésese. Megtudhatjuk, hogy Supey itt is feltámadt (apropó dolgozik már valaki az idővonal viualizálásán?). Kíváncsi leszek a  kontinuitás meddig lesz hihető. Már épp rácsodálkozom, hogy ez a cím nem is olyan ilyesztő mint aminek hittem, amikor a szerzők hirtelen műfajt váltanak. Rendkívüli stílusérzékkel, mintha egy metálzenekar kezdene dobolni egy ária közepén.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5728 Dátum: 2011. Szeptember 18., 13:30:18 »
Életemben először JLA-t olvastam. :) A Batman-Green Lantern beszélgetések viccesek voltak, a Lámpás nagyon arrogáns alak, örültem, mikor Clark fejbe verte.

A végén a reklámból tudtam meg, hogy Jenkins átigazolt a DC-hez. Kíváncsi vagyok, mit fog kihozni Batmanből.
"I'm so meta, even this acronym"