Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 660383 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5697 Dátum: 2011. Szeptember 01., 19:20:00 »
Van igazság abban amit írtok, de attól függetlenül hogy a Marvel univerzumban nincsenek kitalált városok, és akár aktuális dolgok is megjelennek a történetekben, én cseppet sem érzem a Marvel univerzumot hihetőbbnek, vagy könnyebben emészthetőbbnek. Én a DC univerzumában(habár még vannak sötét foltok) sokkal hamarabb fel tudtam venni a fonalat, mint a Marvelnél. Persze ez innentől  kezdve már teljesen ízlés kérdése, ki mit szeret bár én a politikát nem találom túl szerencsésnek a szuperhősős képregények esetében. 
A mágia és különböző sci-fi elemek keveredése pedig a Marvel univerzumban is megvan( Thor- Vasember)

Egyébként nem akarok én itt vérre menő csatát vívni,  ;D nekem mindig is jobban bejött ez a kicsit elrugaszkodottabb világ,  lehet hogy én  naív és gyerekesebb vagyok és így jobban tudok azonosulni a DC karaktereivel.  Bár érthető hogy a mai "trendeknek" jobban megfelelnek a Marvel hősei és így népszerűbbek.  Meg azt is hozzá kell tenni, hogy rengeteg múlik az egyes karaktereken, Batman tudtommal most is teljesen jól megy annak ellenére hogy DC karakter, Superman ellentétben már nem a zászlóshajója a DCnek, hiszen ő nem az a kimondott badass hős.
(Bár ezen pl. a 2013mas film esetleg változtathat)

Érdekes lenne egyébként megnézni hogy milyen korosztály olvass DC-t illetve Marvelt, lehet hogy korosztályokban is van különbség, így a történetek jellege miatt. 
Na ez most kicsit összeszedetlen hozzászólás lett, de remélhetőleg megértitek mire akarok kilyukadni  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5696 Dátum: 2011. Szeptember 01., 18:40:42 »
Plusz tegyük hozzá, hogy a Marvelnek egy-két esettől eltekintve sikeresek a mozifilmjei, míg a DC-nek egy-két főképp rajzfilmes esettől eltekintve nem. Az X-men és a Blade akkora siker volt, hogy még a szuperhős filmek is szalonképessé váltak a moziban. Illetve az X-men képregények 80-as 90-es évekbeli tinédzserközpontú történetei szintén nagyon sok olvasót berántottak. A Dc sosem volt képes megismételni azt a kiadvány dömpinget, ami miatt még Deadpool is X-et követelt a saját sorozata címébe, akárhogy csavarták a metahumán kérdést. Szerintem ez a két eset is alaposan odatett a DC reputációjának.
 De a legfőbb válaszvonalt én is abban látom, hogy amíg Spidey és haverjai a New Yorki taxisokon, Freddy Prince Jr-en vagy az épp aktuális elnökön élcelődnek, adig lövésem sincs mit köthetnék Cost vagy Star City-hez. Ha DC-t olvasok mindig úgy érzem, hogy még mennyi mindent nem tudok erről a világról. Kivéve persze ha Supey épp Detroitba sétál be az autóiparukat sújtó válságról értekezni egy jms módjára filozófikus alkatú portással. De ez a ritkább eset.

Nem elérhető boonty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5695 Dátum: 2011. Szeptember 01., 15:57:08 »
Negyed éve erről szól legalább egy bekezdés a rovatomban és Lénárd Laci egy egész cikket íratott velem a heti5képregény blogra. Szóval lehet tájékozódni. :)


sry még csak most kerültem bele jobban ebbe a képregényes témába... :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5694 Dátum: 2011. Szeptember 01., 15:39:46 »
Erről a kérdésről egy egész diplomamunkát, sőt, talán egy komplett disszertációt is lehetne írni. Valószínűleg ahány embert kérdezel, annyiféle válasz lesz. De az biztos, hogy a két kiadó fiktív univerzumának alapjainál indul az egész.
A helyzet az, ugyanis, hogy a két világ két alapvetően különböző elvre épül. A DC leginkább keresztény jellegű világot épít fel, és itt nem arra gondolok elsősorban, hogy a keresztény Isten jelentős szerepet játszik az egész világ életében és hogy rengeteg egyértelműen keresztény vallási motívum van benne, hanem a világfelfogásukra, arra, hogy mindent valami idealizált, néha már allegorikus valaminek állítanak be. Ezért is olyan fontos a DC univerzumán belül a Superman-Batman-Wonder Woman hármas, akikről a legkevésbé sem lehet elmondani, hogy a realitáshoz közel álló karakterek. Inkább tekinthetőek eszmék megtestesüléseinek. És ez jellemező az egész DC-re.
Plusz hozzájön náluk, hogy a világuk, bár a Földön játszódik, mégis egy fiktív, fantasy-szerű valami. Az USA tele van nem létező városokkal, a bolygó pedig kitalált államokkal. A politikai színtérnek köze sincs a mi világunkéhoz, ráadásul a mágia és a fejlett technológia egyszerre teremt fantasys és sci-fis elemeket, amik egyszerre léteznek azzal, amit mi a saját valóságunkként ismerünk. Az egész egyszerűen túl meseszerű. És amúgy pont ezt szeretik benne a rajongói, ám ez az, ami nem tetszik a tömegeknek. Különösen mostanság.
Mert hát manapság a szórakoztatóiparban mi van? Minden reális lesz. Még a fantasy és a sci-fi is. A vámpírok középiskolás lányokat hajkurászó emók, nem pedig egy misztikus átok folytán életre kelt, saját, különálló kultúrával és erkölccsel rendelkező faj. A boszorkányok hétköznapi nők, akik nem mellékesen természetfeletti hatalommal bírnak, ám attól még teljesen köznapi gondok töltik ki az életük nagyját. És ezt hosszan lehetne sorolni.
És itt jön be a Marvel, és a sikere is a hetvenes évektől. A Marvel világa zsidó gyökerű, ami nem csoda, hisz gyakorlatilag mind a mai napig többnyire zsidó alkotók gondozzák. A gondolkodásmód is pragmatikusabb, kevésbé ideológiai alapú, földhözragadtabb. A hőseik egyszerű emberek, alapvető alapjellemekkel, vagy legalábbis olyanokkal, amiket az átlagolvasó alapjellemnek tekint. És nem csak Pókember ilyen, még a 360-as IQ-jú Reed Richards is valahol csak egy nagyon okos szórakozott professzor, mintsem egy valóságból kiszakadt, mentálisan a társai felett álló lény. A világ is a mi világunk egyik módosulata, nagyrészt hasonló geopolitikával, USA tekintetében szinte kivétel nélkül létező nagyvárosokban játszódó eseményekkel, valós amerikai elnökökkel, világvezetőkkel, aktuális politikai és társadalmi eseményekkel tűzdelve. És egy olyan világban, ahol legalábbis az USA-ban a szórakoztatóipar folyamatosan azt próbálja sulykolni, hogy minél inkább a valósághoz közelítő termékek szülessenek és próbálják elnyomni azt a szárnyaló képzeletet, ami például anno képes volt megalkotni az Oz-világot, az ilyesfajta emberközelibb univerzumok mindig is kelendőbbek lesznek az ideologizált héroszoknál. Vagyis az emberek inkább egy mocskos jelmezes igazságosztót látnak, mert az ő helyzetükbe bele tudják képzelni magukat, mintsem egy klasszikus hőst, akivel valamiért nem tudnak vagy mernek azonosulni, nem merik szabadon ereszteni a képzeletüket és egy pillanatig elhinni azt, hogy akár lehetnek teljesen mások, mint amik valójában.
Persze az USA-ban enenk lehetnek történelmi okai is, hisz a hatvanas évekig meg pont ennek az ellenkezőjét tolták mindenki arcába. Minden filmes karakter, regényszereplő és egyéb fiktív figura valami ideál volt, a reklámok folyton azt mutatták, milyennek kell lennie egy ideális férjnek, apának, feleségnek, anyának, gyereknek, stb. minden egy ideológia volt, mintsem valami, aminek köze van a realitáshoz. Majd a hetvenes évek környékén elindult egy mozgalom, hogy felébressze a társadalmukat, és mára gyakorlatilag meg ők vannak teljes hatalmon. Úgyhogy lehet, eljön majd egy időszak megint, amikor minden meseszerű lesz és a DC-féle világkép fog dominálni a fikcióikban.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5693 Dátum: 2011. Szeptember 01., 15:11:53 »
Én biztos nem vagyok reprezentatív példa, de nekem a DC univerzum azt a "szintet" mutatja, amit a Marvel a hetvenes, vagy legjobb esetben a nyolcvanas években. Akkoriban pedig a Marvel hatvanas évekbeli szintjét hozták... Talán igazad van és túlságosan idealisták, én nem tudnám megmondani, de egyszerűen komolytalanok a Marvelhez képest. PEDIG egy-egy sztori erejéig a DC könnyedén felveszi a versenyt a Marvellel, sőt! A Marveltől talán nehezebben találnék olyan remekbe szabott alkotásokat, mint az Identity Crisis vagy a Kingdom Come. Az összhatásban viszont a Marvel jóval meggyőzőbb.
A sikerességnek az sem tehet túl jót, hogy ha valaki belenéz az aktuális DC-giga-eventbe, akkor tíz oldalon belül megfájdul a feje attól, hogy legalább megközelítőleg követni próbálja az eseményeket. A Marvel időnként megmosolyogtatóan szájbarágós, részenként ötször elmondanak mindent, de így legalább hellyel-közzel követhető. Itt van pl. a Fear Itself: a sztori annyi, hogy nagy, kalapácsos arcok lezúznak mindenkit, osztán ez így talán mégse frankó, kövessük hát hőseinket a kalapácstalanításban. Akinek ennyi nem elég, a tie-inekben további, bonyolultabb sztorikba is belemehet, a fősztori viszont könnyen követhető. Hát próbált meg ugyanezt a Final Crisis-szel :-) Szóval egy-egy hatalmas crossover a Marvelnél remek alkalom arra, hogy valaki elkezdje olvasni a címeket, a DC-nél meg arra, hogy még az addigi olvasók is a sarokba vágják az egészet. Lehet, hogy a sztori jobb lesz, de hogy sikeresebb nem, arra mérget vennék.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5692 Dátum: 2011. Szeptember 01., 14:22:15 »
Még egy pár dolog:
Elolvastam az írásodat a linkelt blogon Talgaby és felmerült bennem egy kérdés.
Máshol is olvastam már hogy a Marvel fényévekkel jobb eladásokat produkál mint a DC. És hogy a DC ezzel a relaunchal próbál új olvasókat toborozni mert gyengék az eladások, illetve próbálnak betörni a netes piacra is stb... mert folyamatosan csúsznak lefelé az eladások. És bár a nyomtatott képregények összességében is egyre rosszabb helyzetben vannak mindig azt olvasom hogy a Marvel életképesebb. Nos a kérdésem az lenne hogy miért?  Mit tud a Marvel amit a DC nem?
Lehet hogy ez most nagyon hülye kérdésnek tűnik, de ezen nem tudok elmenni.
Comicvine-on volt is nemrégiben egy cikk ezzel kapcsolatban, ott a karakterekre hivatkoztak. Hogy a DC hősei túl idalisták stb a mai igényeknek (Superman pl.)
Szóval el tudjátok magyarázni nekem hogy a Marvel miért annyival sikeresebb?

Lehet hogy kicsit elfogultnak tűnik a kérdés, mert hát az is :D, én jobban kedvelem a DC képregényeket, és nem hiszem hogy én vagyok az egyedüli, de az eladások nem ezt mutatják.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5691 Dátum: 2011. Szeptember 01., 13:42:15 »
Én nem írnám le előre ezt a rebootot. Még csak a JLA első száma jött ki, ebből elég nehéz hosszabb távú következtetést levonni, 22 oldalon meg túl nagy történetre nem lehetett számítani csak felvezetésre ,de később majd kiforrja ez magát . 
Egyébként nekem tetszett az első új szám, bár nem sok mindent tudtunk még meg, de tetszik az új badassebb Superman, szépek Jim Lee rajzai, a hősök új kinézete is bejön.  (Az külön öröm hogy a 2013ban érkező új Superman filmben a jelmez hasonlít az új kinézetre, ami valószínűleg nem véletlen lévén a DC a Warner Bros. tulajdona.) Úgyhogy én meg vagyok elégedve, persze ez is hatásvadász ,  de melyik amerikai szuperhősős comic nem az  ;D Különösen várom az Action Comics új első számát. :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5690 Dátum: 2011. Szeptember 01., 09:50:14 »
 Engem eddig egy (két) dolog zavar ebben a rebúútban. Az első már régi gondom, Green Lantern képességeivel. Ha egy intergalaktikus gonoszt kell kiütni, aki teszem azt bombával flangál egy nagyváros és egy akcióhelyzet közepén, akkor ki az az idióta, aki nekiáll aprólékosan kidolgozott tűzoltóautót makettezni energiacsapásából, ahelyett hogy rögtön odasózna. Jó tudom a gyűrű kívánságot teljesít, de szerintem ilyenkoraz első kívánság egy nagy ökölcsapás, nem egy makettverseny. Képileg lehet, hogy jól mutat, de nekem inkáűbb a morphoz meg plasztikembehez hasonló paródiafigurák ökörködését idézi, ez meg itt egy komoly rebúút vagy mi.  A másik panasz pedig, hogy arról volt szó Supeyt egy kicsit visszafogják (vagy ezt csak én reméltem?), ehhez képest úgy küldte meg Zöld Lámpást, akár a Piros Pöttyöst (a gumilabdát, nem a túrórudit). Na persze továbbra sem én vagyok a célközönség, hanem a tizenévesek, akiknek tetszeni fog az autó meg a cliffhanger is, úgyhogy befogtam.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5689 Dátum: 2011. Szeptember 01., 08:04:01 »
Negyed éve erről szól legalább egy bekezdés a rovatomban és Lénárd Laci egy egész cikket íratott velem a heti5képregény blogra. Szóval lehet tájékozódni. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető boonty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5688 Dátum: 2011. Augusztus 31., 20:11:29 »
ty : )

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5687 Dátum: 2011. Augusztus 31., 20:07:19 »
Ezek a legfrissebb amerikai, füzetes megjelenések.

Ebben a témában találhatsz pár borítót az első számokról.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető boonty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5686 Dátum: 2011. Augusztus 31., 20:05:18 »
és erről az újraindulásról meg lehet tudni többet valahol? : ) könyvekben jelennek meg vagy amerikában jelennek csak meg képregény formájában? : )

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5685 Dátum: 2011. Augusztus 31., 20:00:05 »
A DC szeptemberben újraindítja az egész univerzumát, minden történet az első számtól indul, tiszta lappal. Erről a JLA #1-ről van most szó.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető boonty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +0/-0
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5684 Dátum: 2011. Augusztus 31., 19:52:33 »
megkérdezhetem, hogy melyik Justice Legaue-ről van szó? : ) a könyvről amiből eddig 2 jelent meg vagy valami másról? : )

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5683 Dátum: 2011. Augusztus 31., 17:54:38 »
Superzöld volt! Itt a ragyogó alkalom, hogy DC függővé váljak! Életemben elöszőr mondent tudok a DC univerzumban zajló eseményekről.  ;D

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5682 Dátum: 2011. Augusztus 31., 16:00:02 »
Hál'istennek azokat nem néztem meg tüzetesebben anno. :)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5681 Dátum: 2011. Augusztus 31., 15:54:38 »
Nekem is tetszett, de mivel az első rész nagyját a reklámanyagokban már közzétették, sok meglepetés nem ért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5680 Dátum: 2011. Augusztus 31., 15:02:44 »
Olvastátok már a Justice League #1-et? Kinek hogy tetszett?
Nekem kezdésnek jó volt, és kíváncsi leszek a történet folytatására, főleg miután túljutunk a bevezetésen.
Arra is kíváncsi leszek, hogy Kiborg hogy fog szerepelni a Ligában, a Tini Titánok helyett.

Egyszóval egész jó volt, jöhet a többi reboot. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5679 Dátum: 2011. Augusztus 30., 11:40:08 »
Még nem adtak ki közleményt, hogy elkaszálják. Ugyanakkor a Marvel csapott már le kussolás közepette sorozatot...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5678 Dátum: 2011. Augusztus 30., 11:03:55 »
Gyengül a Wolverine: the best there is. Már nem ordítóan pocsék, csak olyan semmilyen, unalmas sz.rság. Kíváncsi vagyok, meddig viszi a lendület. Tán a 12-ik résznél abbahagyják majd?

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5677 Dátum: 2011. Augusztus 27., 21:08:06 »
Természetesen az miatt.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5676 Dátum: 2011. Augusztus 27., 19:54:00 »
A főmini és a Pókemberes részek biztosan. Honosítás miatt kérdezed?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5675 Dátum: 2011. Augusztus 27., 19:16:02 »
Van már valami tényleg konkrétum, hogy a Civil Warból és a hozzájuk köthető történetekből mi fog megjelenni és mi nem?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5674 Dátum: 2011. Augusztus 26., 21:18:00 »
Ajánlom mindenki figyelmébe a Secret Avengers 15. részét. Bár a Fear Itself része, de igazából egy különálló in memoriam rész, amiben baromira érdekes pro és kontra beszélgetés van a szereplők közt a Marvel univerzum szereplőinek haláláról, Amerika Kapitány (Bucky) halálának apropóján. Nagyon tetszett.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5673 Dátum: 2011. Augusztus 25., 20:04:42 »
Kösz az infót, Rico74!  :bravo:  :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5672 Dátum: 2011. Augusztus 25., 18:53:01 »
Igen, Gorgonita, te nagyon jól érzed. Hiába az Angyalok a Föld legnagyobb hősei, a sorsuk az én kezemben van: leveszem őket a polcról? Elolvasom? Netán kidobom vagy elcserélem?  ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5671 Dátum: 2011. Augusztus 25., 17:39:14 »
Értem már! Ha Galactus átjön az én univerzumomba, simán papírgalacsint hajtogatok belőle.  :woot:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5670 Dátum: 2011. Augusztus 25., 17:14:05 »
Mily magvas gondolatok :-) Az Omni- és Megaverzumnál kicsit elvesztettem a fonalat. Egyszer az időutazásról olvastam egy hasonló állásfoglalást, ott kb. a felénél kezdett megfájdulni a fejem :-)
Igazság szerint a Megaverzum a Multiverzum és az Omniverzum között helyezkedik el. De ne kérdezd a váltószámot, azt sajnos én sem tudom :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető rico74

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5669 Dátum: 2011. Augusztus 25., 17:03:22 »
A Blatecon a karakter saját sorozatának első része magyarul is olvasható. Éjjeliőr lett egyébiránt a  neve.
Valaminek a megszerzéséhez vezető út első lépése az adott dolog megismerése.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5668 Dátum: 2011. Augusztus 25., 16:49:27 »
Elolvastam hét elején a Maximum Carnage című story-t angolul!
Nagyon meglepődtem az egyik karakteren, a neve Nightwatch; frankón úgy néz ki, mint Spawn (még a köpenye is hasonlóan viselkedik!)...  :badteeth: