Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659717 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5487 Dátum: 2011. Április 09., 15:37:39 »
Loki Sif testét használta fel.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5486 Dátum: 2011. Április 09., 15:34:03 »
Loki úgy lett nő, hogy a Ragnarök után az istenek szelleme halandók testébe szállt, Lokié pont egy nőbe.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5485 Dátum: 2011. Április 09., 15:24:11 »
Kezd már kicsit idegesítővé válni a Marvel-nál a különböző (jó és rossz) karakterek ,,nemváltása''!  :dry:
Értsd: lassan már mindenkinek van női verziója...  :rolleyes:
Női Oktopusz Dr., Skorpió, Célpont, Fekete Párduc, stb.
Sinister-nél még érthető, klónozta magát! (Tényleg Rozsomák fiával, Daken-nel jár?)  :blink:
De Loki, ő pl., hogy lett nő???  :badteeth:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5484 Dátum: 2011. Április 08., 19:49:13 »
Én se értettem, miért volt ott, ahogy azt sem, hogy mi az a hely, ahol tüntetnek, illetve hol lehet arról olvasni. Így aztán úgy vettem, hogy a stanfordi katasztrófa helyszíne.
Viszont nagyon bejött a tüntetés utáni döbbenet a hősök részéről, hogy nem állt mögötte semmilyen szupergonosz, az emberek maguk viselkedtek így.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5483 Dátum: 2011. Április 08., 17:38:15 »
Elolvastam a Fear itself prológusát és első részét, másra számítottam.

Hát én is, egy jó kis régimódi történetre számítottam. Lehet még belőle valami, majd meglátjuk. Ez a demonstrációt az elején nem igazán érettem, szerintem semmilyen célt nem szolgált.

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5482 Dátum: 2011. Április 08., 09:08:51 »
Én meg a Best there is ötödik részét olvastam, és megtört szívvel jelentem, hogy ez már egyáltalán nem olyan mérhetetlenül pocsék, mint a többi. Nem is jó, persze, de hát így mi értelme van az egésznek? Közepes történetből rengeteg van, gyengéből is, a borzalom ilyen szintje viszont unikum volt... talán a hatodik rész megint kiemelkedően iszonyú lesz? Remélem!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5481 Dátum: 2011. Április 07., 20:52:35 »
Elolvastam a Fear itself prológusát és első részét, másra számítottam. Egyrészt azt hittem, Phoboszról fog szólni, másrészt nem gondoltam volna, hogy az aktuális politikai helyzet ennyire megjelenik benne, mint amennyire az első rész elején.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5480 Dátum: 2011. Április 02., 15:08:49 »
Kösz. üdv.Nekem tetszett   ;) :lol:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5479 Dátum: 2011. Április 02., 12:00:56 »
Hétfőn majd lesz erről szó a hírekben.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető GeorgKomor

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +6/-3
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5478 Dátum: 2011. Április 02., 11:55:07 »
Elmúlt április 1. Mikor lehet elolvasni a Batman-t? :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5477 Dátum: 2011. Április 01., 15:56:01 »
...vagy ez egy áprilisi tréfa? :)
Na, vajon?  ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető GeorgKomor

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +6/-3
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5476 Dátum: 2011. Április 01., 15:51:20 »
A legújabb frissítés a Batmanes amelyiket Gaiman írta - valami gond van vele. Pár lap után a Warrior képregényt nyitja meg és így nem tudom elolvasni. Tegyetek ellene valamit légyszi, vagy ez egy áprilisi tréfa? :)

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5475 Dátum: 2011. Április 01., 10:18:37 »
"Futottak még" kategória, szép rajzzal és néhány jó ötlettel.
Viszont a Wolverine, ha olcsó eszközökkel is - múltban vájkálás, nagy karakterek előrángatása -, de igazán ütős hetedik részt hozott össze! Már ezt is alig vártam, hát még a nyolcadikat... itt még talán egy HC-be is beruházok majd... :)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5474 Dátum: 2011. Március 31., 17:09:43 »
Igen láttam, csak nem igazán nagy szám :)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5473 Dátum: 2011. Március 31., 17:00:31 »
Ennyire béna story?
A leírás szerint annyira nem lehet rossz...  :-\

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5472 Dátum: 2011. Március 31., 16:59:03 »
Én se tudtam, utána kellett néznem. Szerintem annak idején nem győzött meg, hogy olvasnom kellene, és már a címét is elfelejtettem.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5471 Dátum: 2011. Március 31., 16:58:49 »
Marvel történet, (zömmel) istenek főszereplésével...  :dry:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5470 Dátum: 2011. Március 31., 16:53:34 »
Az mi?  :lol:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5469 Dátum: 2011. Március 31., 16:48:35 »
Mit szóltok a Chaos War-hoz?  :rolleyes:

Nem elérhető Zigota

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 237
  • Karma: +2/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5468 Dátum: 2011. Március 30., 17:48:13 »
Future Foundation

Engem sem fogott meg ez az új felállás. Nincs igazi változás. A Fáklya helyére egy hasonló karaktert hoztak, pedig jó lett volna valaki kevésbé ismert és teljesen más mentalitású figura. Ez a család dolog meg kifejezetten idegesítő szerintem, megint az lesz, hogy "Ó, mi lesz a gyerekekkel?", meg "ezek a gyerekek annyira okosak, hogy mindenkiből bohócot csinálnak".

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5467 Dátum: 2011. Március 30., 02:40:02 »
Most nézem csak a Miami Heat vs. Cleveland Cavaliers meccs időkérése közben, hogy Tony Daniel egy kifakult Aquamanes pólóban beszélt Dick Grayson-ról és a következő három részes Batman történetéről (Batman #710-712). Kell ennél jobb bizonyíték? :brow:
(Mondjuk nem mintha a meccsnek bármi köze is volna Aquaman-hez. ;D )

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5466 Dátum: 2011. Március 29., 20:48:42 »
@Jolly Jack: Köszönöm a javaslatokat! Sajnos most nem vagyok épp "képregény-kompatibilis" net közelben, de ami késik, nem múlik.

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5465 Dátum: 2011. Március 29., 19:21:53 »
Kellett nekem dicsérnem David Hine-t; ritka gyenge volt a Batman #708. Még Guillem March rajzai sem tudták feledtetni ezt a "Halál Angyalai" baromságot, amivel Hine előállt. Aki még nem olvasta az új Azrael-t, az jobban teszi ha bele sem kezd, pláne hogy törölték a sorozatot. Így az áprilisi Batman crossover is landolt a kukában.

Igen, nagyon úgy néz ki, hogy ősztől Daniel egy újra induló címnél köt majd ki. Ettől persze még nincs kizárva, hogy tovább írja a sorozatot, csak nem Batmant fog rajzolni. Bár ezt erősen kétlem.
Tony Daniel rendesen rám cáfolt Chicago-ban. A következő Batman sztoriját, ahogy említettem ő fogja írni és rajzolni, amibe Steve Scott is besegít majd. Daniel ráadásul elmondta, még tervei vannak Dick-kel, és szívesen írná tovább a sorozatot, noha egy újrainduló szériában is érintett.

Közben a hétvége során Geoff Johns Twitterén bejelentette, hogy Aquaman új sorozatot kap, amit ő maga fog írni is. Az első szám valamikor az év vége felé jelenik majd meg. A rajzolóról egyelőre semmi hír. Két hete pedig ez az infó jelent meg a Forráson: "Issue 12 will be the final issue of THE FLASH." Ha ez igaz, akkor Tony Daniel mellett Francis Manapul is jó eséllyel pályázik a Hét tenger királyára. És akkor még ne feledkezzünk meg Joe Prado-ról és Ivan Reis-ről sem, habár utóbbi valami Sinestro: Secret Origin képregényről is említést tett a múltban. Reis stílusa mondjuk nagyon passzolna a karakterhez, akárcsak Daniel stílusa. Kíváncsi leszek végül ki fogja rajzolni Aquaman-t?

Ahogy nézem az eladásokat, bizony csökkennek a számok. :headscratch: Nem is csodálom, hogy a DC újabb szériákat szüntet meg: R.E.B.E.L.S., Doom Patrol, Freedom Fighters, Titans, Azrael. Mondjuk ezek közül egyedül a Titans, a Doom Patrol és az Azrael indult ongoing-ként. Kíváncsi leszek David Finch Sötét Lovagja meddig húzza, ugyanis ez a cím se valami ütős, pedig még csak a második számnál tart. Az Adventure Comics is látott szebb napokat, akárcsak a Superman/Batman. Utóbbi esetében végre találni kéne egy állandó írót és rajzolót, valamint egy normális koncepciót. A JSA címeket is el kéne felejteni egy időre, mert sajnos egyre csökken a színvonal. És itt jönne képbe az Adventure Comics, mint a régi szép időkben: ebben a sorozatban helyet kaphatnának azok a karakterek, akiket eddig nem nagyon használtak, vagy nincs saját sorozatuk, vagy megszüntetik/megszüntették azt. Például Captain Marvel, Atom, Flash, Manhunter, JSA és a Doom Patrol kalandjait szívesen olvasnám egy ilyen képregényben, mintsem egy tök fölösleges Légió Akadémiát. :dry:

Igazából már egy ideje tervezek egy komplett olvasást valahonnan a Morrison-éra elejétől, mert kissé in medias res vágtam az eseményekbe.
Akkor ajánlom, hogy kezd az 52 - Week Thirty-vel. Morrison ebben a számban indít Bruce-szal. Még valami, ha a Resurrection of Ra's al Ghul című sztorihoz érsz, szerintem ne olvasd el az egészet. Helyette kezd a Batman #670-nel, aztán jöhet a Nightwing #138, a Batman #671, majd végül a Detective Comics #840. Ez a négy szám is bőven bemutatja az eseményeket. ;)

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5464 Dátum: 2011. Március 28., 23:14:24 »
Gorgonita és zozi hsz-e után arra a döntésre jutottam, hogy megkímélem magam az FF-től. Bár lehet, ha egyszer nagyon nem lesz más olvasnivalóm (amivel most jó ideig el vagyok látva, figyelembe véve az olvasási terveimet) akkor lehet adok neki egy esélyt.

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5463 Dátum: 2011. Március 28., 21:57:29 »
Kérdés, aki olvas DC-t.
Mi a helyzet Batmanékkel azóta, hogy Bruce megalapította a Batman Inc.-et, és elment Japánba(?)? Azóta nem olvastam, bár megmondom, Bruce visszatérése a sok szar idősíkon keresztül nem volt túl örvendetes sztori.

Bruce azóta tovább is lépett, már Argentínában jár (asszem, Dél-Amerika az fix), Dick és Damian pedig otthon tolják az ipart mint Batman és Robin. Tim szintén Gothamben garázdálkodik Red Robinként, Barbara/Orákulum meg felavatta az új bázisát és megjátszotta a halálát. Harley Quinn pedig betört az Arkhamba azzal a céllal, hogy megölje a Jokert.
Ezekről tudok, de nem minden címet olvasok, szóval majd a többiek kiegészítenek :)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5462 Dátum: 2011. Március 28., 19:55:07 »
Én is elolvastam, nem győzött meg, hogy kövessem a sorozatot. Még talán a második részt megnézem.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5461 Dátum: 2011. Március 28., 05:36:01 »
FF 01: Spidey lépett Fáklya helyére, de - szvsz - sem ez sem az új futurisztikus ruha nem segít a csapaton. Nekik az űrben lenne a helyük. A Földet már épp elég hős védi, a régi ellenfelek (Varázsló, Fátum) már inkább régi bútordarabok. Reed anno a csillagok közé vezette csináld magad bárkáját, most pedig hogy Siar, Kree stb technikák állnak rendelkezésére csak a Hold terraformálásáig tekint előre. Számára egy Galactus egy élő bolygó vagy a Kree-Skull csetepaté jelentett kihívást. Hány és hány örökbecsű ellenfél lépett színre az ő kalandjaikban. Mot meg semmi újdonség, csak csupa régi panel, hogy Johnny a Negatív Zónában (ami mi is akar lenni?) ragadt, és Sue az Atlantisziak régense. Ilyen már volt, ahhoz hogy az FF tényleg megújuljon új ellenfelek kellenének. Még mielőtt Reed és Doom Végitélet Kettőként egyesül ötlethiány miatt. Reed, Sue de a maga módján Ben is felfedezők, az űrhajót meg a grázsban tartják?

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5460 Dátum: 2011. Március 27., 20:51:17 »
Kérdés, aki olvas DC-t.
Mi a helyzet Batmanékkel azóta, hogy Bruce megalapította a Batman Inc.-et, és elment Japánba(?)? Azóta nem olvastam, bár megmondom, Bruce visszatérése a sok szar idősíkon keresztül nem volt túl örvendetes sztori.

Katt a képre!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5459 Dátum: 2011. Március 24., 15:19:00 »
Úgy lenne az igazi ha a karakterleírásaikat is megcsinálnád.  :brow:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5458 Dátum: 2011. Március 24., 11:11:56 »
Üdv.Na akik kimaradtak, DC; Superman fazonok Ultraman a rossz fiú az Anti-földröl.Batman fazonok Bagoly ugyaninnen .Más klonók pl 1. Lobo,2. Végitélet, Feltámedtak   1.A2.Robin Jason Todd ,2.Superboy,   MARVEL.;Pókember fazonok; 1,Rícochet-Pattanó {Jonathan Gallo};2.Prodígy-Csoda ;{Richard Gilmore};3.Dusk-Homály{Cassie st Commons},4.Hornet-Darázs {Edward McDonough},.Más klonók pl 1.Rozsomák klonja,2. Kraven klonja,stb.Feltámadtak...{vagy egyéb módon visszatértek a halálból } 1.DR Oktupusz, 2. Kaine, legutobb  ;), 3. Zöldmanó 1. {Norman Osborn}  mostanában  Ironpatriot . 2. a fia 2.Zöldmanó {Harry Osborn} mostanában  America Son.4. és ha jól tudom Misztérió is. Megfialodtak   MARVEL; 1Madame Webb, 2,Keselyű ,3. Ezüstsörény, legalábbis egy kis időre fiatallá  váltak ;).U.I. a Slingers azért Pókfazonok mert,később ők  hordták azokat a ruhákat amiket Póki viselt a krizis alatt