Szerző Téma: *Marvel és DC SPOILER-sörözö*  (Megtekintve 659248 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5277 Dátum: 2010. Július 20., 17:37:03 »
És még én írok hozzászólásbombákat.  :D (Felét se vágom annak, amit jegyzetelsz, mert nem olvastam őket.  ;D

No csak röviden:

A DC jelenlegi felhozatalából egyedül a Dr Light lobotómiájától a Secret Six születéséig ívelő szál köt le.

JMS hozza a legjobb formáját. Felöltözteti WW-t, leszállítja a földre Supeyt, de a kölykök az X-men Dracula vámpírjai ellen típusú címeket fogják venni, nem az ő filozófiáját, még ha utóbbi rájuk is férne. Azért persze magam is szurkolok neki, hátha rendelnek tőle B5-öt is. 

Amikor a triumvirátrust üdülni küldték, nagy reményekkel vetettem magam az új címekre (Batman és Robin, Red Robin, Power Girl, JLA, Batgirl), hátha megújul az univerzum. De azon kívül, hogy fókuszba kerültek mást nem kezdtek velük. Pár szám után cserben is hagytam őket.

Batman  - már amennyire ugye képbe vagyok –meghalt egy robbanásban, majd élve feltűnt egy crossoverben. Ott megint meghalt. Totál metál. Aztán feltűnt a kőkorszakban, vagy a jurakorban vagy hol a búbánatos történelemben. Közben elkezdték magyarázni, hogy a robbanásban nem is halt meg igazán. Különféle korszakokban játszott Zorrót meg Robin Hood-ot meg Tenkes kapitányt. Most akkor ez a szánalmasabb, vagy Megtorló  átalakítása egy horrorfigurává? Ezeknek a srácoknak nem gengszterekre kellene vadászniuk?

Elhiszem, hogy a DC nagyon klasszikus meg stílusos ettől a sok alternatív újragondolt újrakiadástól, de rajongó legyen a talpán, aki követni is tudja. Az új olvasóktól ezt elvárni lehetetlen. Egy egyszerű példa. Az ember megszeret egy karaktert, mondjuk GL-t vagy Flasht a JLA rajzfilmben, talál egy másikat a képregényben, akit két hét múlva szanálnak egy rég halott de visszatérő előd miatt. Így nem lehet olvasókat nyerni, csak veszíteni.

Úgy látom az ötlethiányt, itt is mennyiséggel próbálják pótolni. Cím-cím hátán koncepció nélkül. De hogy lásd jót ís írtam a DC-ről;  Titkos Hatos véleményem a NewGen-es, Supeyes élcelődéseim a k.netes topicban.

Nem elérhető Jolly Jack

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 199
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5276 Dátum: 2010. Július 18., 18:08:59 »
Gorgonita: Talán már nem időszerű, de egy korábbi témánk lezáratlanul maradt (Batman pártfogoltak: Jason Todd, valamint a DCU szépségei) köszönhetően a teendőimnek.

Jason Todd visszahozatalában szerintem egyet értünk, bár én a Halál a családban című történetet egy zsákutcának tartom sok szempontból. Ugyanakkor ha eltekintünk a képregénytől, és annak feldolgozását, Batman: Under The Red Hood vesszük alapul, akkor már más a helyzet. Ugyanis a DCE nem kis kockázatot vállalt, amikor a Jason Todd saga feldolgozása mellett döntött. Az egészben ráadásul az a fura, hogy pont Judd Winick állt elő az ötlettel. Maga a rajzfilm egyébként sokkal jobban beilleszthető a Batman univerzumba, mint a képregény, habár pár dologban (szerencsére) eltér attól: Jason feltámadása és az akciójelenetek körülményei.

Ami a Batman pártfogoltak "bukását" illeti, pár éve, még az Infinite Crisis előtt nem titkoltan ez volt a terv Dick Grayson-nal, ami majdnem sikerült is: Dick magánéletének tönkretétele, Blockbuster (Roland Desmond) halála, Blüdhaven "ostroma". A karakter csupán a hírnevének, vagy ha úgy tetszik a DC gyávaságának köszönhette az újrakezdést. Pedig Blockbuster halálát megelőzően jóval sötétebb tónusú volt a sorozat, mint azelőtt. Én személy szerint örülök, hogy Dick továbbra is a fényt jelenti a denevérbarlangban (jelenleg ugyebár a bunkerben), és nem lépett Jason nyomdokaiba, habár még hátra van három szám Grant Morrison: Batman és Robinjából.

Igazából akivel még működött is volna ez a koncepció, az Tim Drake volt közvetlenül a Batman R.I.P. után. Annak a bizonyos robbantásnak meg kellett volna változtatnia a karaktert nem csak külsőleg, hanem belsőleg is. Végül a DC elállt a dologtól, mert nagy tervei voltak a karakterrel: Red Robin, habár a végeredmény korántsem olyan komor, mint lehetett volna.

A DC Multiverzum szépsége pedig épp az alternatív eseményekben, és a sokszínűségében rejlik. Ha például az Amerikai Igazság Szövetség korai történeteit veszem elő, akkor az események nagyrésze a Föld 2-n játszódik, és a jelentősebb történetekben, a Föld 1-ről származó Amerikai Igazság Ligája gyakran megjelenik egy közös crossover-ben. Szóval ha úgy tetszik a DC Univerzumhoz ma is ugyanúgy hozzátartoznak ezek az alternatív események, más kérdés, hogy az írók kénytelenek vagy az olvasók, vagy a történetük (esetleg a karakter "népszerűsége") miatt változtatni a kontinuitáson. Jó példa erre Superman esete. Személy szerint ha választani lehet az Acélember eredettörténetei közül, akkor John Byrne változata mellett teszem le a voksom.

A DC csapat-képregényeiről írt hozzászólásoddal teljesen egyetértek. Sajnos a mai felhozatalban kevés a fantázia, pedig nem rossz írók dolgoznak a történeteken. A JSA-t teljesen kiherélték, ráadásul Marc Guggenheim veszi át a főcímet, aki pont egy villámléptűt, Jay Garrick-et kívánja majd a története középpontjába helyezni. Ezek után nem csodálkoznék azon, ha az író halálra ítélné nem csak szegény Jay-t, de az egész szériát, aminek kezdőlépéseit a Fables írója, Bill Willingham már megtette. A JLA is olyan, mint egy időzített bomba. James Robinson nagy terveiből eddig nem igazán valósult meg semmi. Karakterei elszivárogtak más sorozatokba, és maradt a maradék az új Sötét Lovaggal az élen, plussz a JSA, ami a jelenlegi helyzetet tekintve nem is olyan szörnyű. A Titánokról szerintem ne beszéljünk, mert kritikán aluli jelenleg mindkét cím. Az új alkotóknak, J.T. Krull-nak és Nicola Scott-nak kell majd gatyába rázni a Tiniket, amióta Geoff Johns, a DC egyszemélyes húzóembere átadta a sorozatot. A Kívülállókat maga Dan DiDio tette tönkre. Több szót nem is érdemel. Az új Doom Patrol szériából eddig csupán az első két számot olvastam, ami nem volt rossz, de valahogy nem tud érdekelni ez a cím, pedig a Morrison által írt számok zseniálisak voltak. Érdekes módon a legjobb csapat-képregények egyike sem köthető a legendás címekhez, kivéve a Justice League: Generation Lost, ami csupán egy évre van tervezve. A Green Lantern Corps jó, bár nekem hiányzik Pete Tomasi és Pat Gleason, akik Morrison sorozatát, a Batman és Robint fogják tovább vinni. Kérdés persze, hogy ki viseli majd Batman álarcát és palástját. Sok jót hallani a R.E.B.E.L.S.-ről is bár nem tudom miért, de ez a cím se érdekel. Ellenben a Secret Six és a Birds of Prey igen. Jelenleg az általam olvasottak közül ezt a kettőt tartom a DC legjobb csapat-képregényeinek a Generation Lost mellett.

JMS jött látott és sétálni indult az Acélemberrel. Érdekes koncepció. Maga a képregény élvezetes, mert egy sokkal emberibb Superman-t kapunk, aki a hétköznapi problémákat is ugyanúgy oldja meg, mint az emberiséget fenyegető veszélyeket. Az egyetlen problémám az egésszel az, hogy miért csak az USA-ban kirándul Supi? Miért nem a Föld problémásabb tájain? Arra azért kíváncsi leszek, hogy az eladásokat tekintve mennyit változik majd a helyzet. Az Action Comics esetében valószínű a javulás, mert Paul Cornell jó úton halad Lex Luthor-ral. Johns jól tette, hogy elküldte Guggenheim-ot. A Supergirl számomra csak addig volt érdekes, amíg a New Krypton saga a végéhez nem ért. Ellenben Power Girl keblei és szexuális élete eddig úgy tűnik nem zavarta meg Judd Winick-et, aki egy Barry Ween-hez hasonló képregényt szeretne faragni a Power Girl-ből. Meglátjuk.

Úgy tűnik 2010. a változások éve lesz Gotham City-ben. A nagy kérdés viszont az: Grant Morrison milyen szerepet vállal majd a későbbiekben? Szerintem a háttérből irányítja majd az alkotókat, és a történetek megírásában vállal majd szerepet, hogy nyugodtan dolgozhasson a Multiversity-n. A Batman és Robinról már volt szó, de a Detective Comics-ról még nem. Scott Snyder szerintem remek választás, remélhetőleg sikerül egy jó rajzolót találni mellé, és akkor nem lesz itt gond. A Streets of Gotham egyik nagy erénye, hogy Bruce Wayne visszatérése nem lesz akkora hatással, mint a többi cím esetében. Paul Dini és Dustin Nguyen pedig marad a sorozatnál. Tehát nagy minőségbeli visszaesésnek alig ha leszünk tanúi e három széria esetében. David Finch álma most végre valóra válik, hiszen a saját sorozatát, Batman: The Dark Knight fogja írni és rajzolni novembertől, miután Morrison-nal egy újabb fejezetet nyitnak Gotham Sötét Lovagjával októberben - Batman: The Return. Tony Daniel is szabad kezet kap majd a Batman címnél, aminek én személy szerint örülök, mivel ez a fickó apait, anyait beleadott az Élet a halál után című történeténél. A végére pedig egészen belejött. Megérdemli az újabb esélyt. És ha minden igaz folytatódik a sor, mert Shane Davis is egy saját Batman sztorit tervez állítólag a Batman Confidential lapjain. Kíváncsi leszek, hogy lesz-e belőle valami. És akkor még nem beszéltünk a Batwoman sorozatról sem, amit J.H. Williams III és W. Haden Blackman ír majd közösen. Az első sztorit maga Williams rajzolja majd, s utána Amy Reeder veszi át a ceruzát. Szóval lesz itt bőven olvasnivaló.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5275 Dátum: 2010. Július 01., 19:40:43 »
Ezeket ismerem, de már régiek. Engem az bánt, hogy valaki, aki ennyire benne van a képregény bizniszben, ismer kiadókat, rajzolókat, ésatöbbi, nem kilincsel egy kicsit a saját teremtménye ügyében. Oké, hogy nem akar kis költségvetésű B5 filmeket forgatni már (bár nekem az utolsó kettő is tetszett), de ha olyan egyszerű karakterekből ki tud hozni valamit, mint Thor vagy Batgirl, akkor nem igaz hogy nem lelné örömét, saját kis komplex univerzumában. Csak gondolom fele annyit se keresne vele. Így aztán néha olyat mond, hogy a Crusade-ot be kellene még fejezni, máskor meg hogy csak azért nem fog írni, hogy meglegyen a napi adagunk. Közben meg -gondolom - várja hogy a Forbidden Planet sikere után felkérik-e egy újabb sorozatra, mozira. Úgyhogy én azért csak az orra alá tolnék pár Serenity meg Farscape comicsot bosszantásként. :)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5274 Dátum: 2010. Július 01., 17:59:21 »
Egyébként nem tud valaki egy fórumot, ahol lehetne neki üzenni, hogy már minden elkasztált sf sorozat folytatódik képregényként, csak a Babylon 5 meg az Andromeda nem?

http://i38.tinypic.com/155s2ki.jpg

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5273 Dátum: 2010. Július 01., 15:02:56 »
Jms felöltöztette Wonder Womant a 21. századhoz. A rajongók mondhatni nem ölelték keblükre az ötletet. Pontosan milyen címeket is fog írni az öreg?

http://scifiwire.com/2010/06/dc-reveals-wonder-womans.php

Engem sokkal inkább a baloldali menüsorban látható slave-Leia fogott meg :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5272 Dátum: 2010. Július 01., 13:43:42 »
WW saját címe jó néhány éve középkategóriának minősül a DC-nél. Bár JMS-t nem titkoltan azért akarják most arra és a Supermanre is, hogy megint felhúzza őket értelmes eladásokra.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5271 Dátum: 2010. Július 01., 08:02:57 »
És emígy?  :) Szóval rebootolja a fél DC univerzumot. :) No reméljük azért nem derül ki, hogy Luthor klónozta Jimmy Olsent.   :)

Amúgy nekem is tetszik. A képregényolvasó lányok joggal sérelmezték eddig, hogy hogyan lehet a korábbi szerelésben verekedni annélkül, hogy kiesne belőle.

 Jópár éve, amikor jms már Spidey-t és talán Hyperiont is irogatott, Babylon 5-ös rajongók megkérdezték tőle, hogy ki lesz a következő karakter, akit írni fog. Mire ő poénból rávágta, hogy Superman. Majd az "ováció" hallatán hozzátette: "Adjatok egy karaktert és én gatyába rázom." Nos Diana esetében már látjuk, hogy értette.

Egyébként nem tud valaki egy fórumot, ahol lehetne neki üzenni, hogy már minden elkasztált sf sorozat folytatódik képregényként, csak a Babylon 5 meg az Andromeda nem?

Kíváncsian várom, mi sül ki ebből -és ahogy látom, már a következő részektől -de szerintem csak annyi fog történni, mint a Thor esetében. Ír néhány nagyon jó részt, mire zuhannak az eladások, és elveszik tőle. Az ilyen nagyágyúknak kisebb címek kellenek, mint a Hyperion vagy Peter David (vagy David Peter) esetében az X-Factor. Ahol kitombolhatják magukat, de az agyasabb sztorikra vevő kisebb közönség is el tudja tartani a címet.


Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5270 Dátum: 2010. Július 01., 06:38:36 »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5269 Dátum: 2010. Június 30., 23:11:17 »
Amúgy Wonder Womant, Supermant, Samaritarian X-et, Brave and the Boldot és a Superman: Eart One OGN-t.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5268 Dátum: 2010. Június 30., 22:38:46 »
Hátööö mit mondjak? SEMMIT, nem váltott ki belőlem, egy huszadrangú elfeledett hősnek néz ki.

Katt a képre!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5267 Dátum: 2010. Június 30., 22:18:27 »
Jms felöltöztette Wonder Womant a 21. századhoz. A rajongók mondhatni nem ölelték keblükre az ötletet. Pontosan milyen címeket is fog írni az öreg?

http://scifiwire.com/2010/06/dc-reveals-wonder-womans.php

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5266 Dátum: 2010. Június 24., 18:00:53 »

Katt a képre!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5265 Dátum: 2010. Június 24., 17:15:21 »
Hacsak nem Venom fűzte be.  :hehe:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5264 Dátum: 2010. Június 24., 16:17:43 »

Nem elérhető Inner Circle

  • HálóZsák segítő
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1284
  • Karma: +6/-1
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5263 Dátum: 2010. Június 22., 12:27:38 »
A Shadowland egyik beharangozó képén a Megtorlónak emberformája van, ezek szerint mégis véget ér ez a frankensteines hülyeség?

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5262 Dátum: 2010. Június 18., 10:15:06 »
Azt a k. :blink: Ezt el fogom olvasni.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5261 Dátum: 2010. Június 17., 23:39:03 »
Mi gusztustalan történt a Pókemberben már megint, amin egyesek  - előre borítékolom, hogy joggal - így ki vannak akadva?

Hm... Asszem megtaláltam...

http://www.comicsalliance.com/2010/05/18/amazing-spider-mans-shed-a-horrific-grim-and-gritty-comic-d/
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 18., 00:24:28 írta Farek »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5260 Dátum: 2010. Június 16., 22:34:06 »
Hogy neked milyen memóriád van... tényleg. Közös szereplés, úgyhogy elég az.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5259 Dátum: 2010. Június 16., 20:41:32 »
Bár itt a HZs-n van a Amerikai Igazságliga/Bosszú Angyalai, amiben csak egy képkockáig szerepelt mindkét Captain Marvel. Bár az nem igazán nevezhető, hogy találkoztak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5258 Dátum: 2010. Június 16., 17:58:56 »
A válasz erre hosszú, bonyolult, és eléggé jogi. A lényeg, hogy a történelem úgy hozta ki, hogy mindkét nagynál van, és nem, sosem találkoztak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5257 Dátum: 2010. Június 16., 17:06:58 »
ÜDV,hogy-hogy van mind a kétt kiadónál Marvel Kaptány-ok.Nincs-e ebböl jogi vita .ÉS..........Találkoztak-e aDC -és  és a Marvel-os kapitányok eggymással  ....bármelyik a sok közzül ,mert mind kétt kiadónál volr több is  :headscratch: KÖSSSSZZZII :worship:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5256 Dátum: 2010. Június 12., 13:48:49 »
üdv.Ó kösszi  jé,nahát vagyis ahogy az angolmondja  WOW....A Fenegondolta hogy ilyensok van :headscratch: :nemtudom: ennyire azért nem számitottam........ :headscratch: :worship:

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5254 Dátum: 2010. Június 12., 12:11:01 »
ÜDV,szeretném meg kérdezni hogy, van-e olyan oldal ahol felsorolják a Marvel és a DC szupercsapatait  .A különböző x-men uncanny,extrem ,stb és más mutáns csapatokat pl Mutant-x,Generation-x, New mutans, Exalibur,Alfa különitmény,stb .Egyáltalán hány mutáns csapat van.Valamint az Avengers csapatok. És a DC szupercsapatai pl  a különböző Igazság Ligák, Amerikai,Europai,Nemzetközi stb.Valamint a Titán csapatok ,Légiok  a 30.századi, Superboyal,Supergirlel,Supermanal,stb A Légionnáriusok, KÖSZI :worship:Kérem adjátok meg a cimét ahol ezek a DC, Marvel ,csapatok listája van. Mégegyszer KÖSSZ :worship:

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5253 Dátum: 2010. Június 09., 18:30:00 »
Hattori Hanzo egy híres szamuráj volt, a Sengoku éra alatt. 1542 december 23.-án született Mikawa tartományban. Hattori a szamurájok legmagasabb iskoláit járta ki, Hōzōin-ryū-ben a lándzsa használatát sajátította el, Yagyū-ben a kardforgatás mestere lett. Az első csatájára 1570-ben az Anegawa ütközetben került sor, majd a Mikatagahara csata hőse lett 72-ben. 1596-ban halt meg természetes halállal. Bár a legendáriumok úgy tartják, hogy egy ninja harcos, bizonyos Fūma Kotarō végzett vele egy csatában.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5252 Dátum: 2010. Június 09., 17:28:08 »
Kis off: Hattori nem egy ninja dinasztia és/vagy szamuráj család neve? Vagy a Hanzo? De mintha a Hattori lenne a vezeték. :D

Katt a képre!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5251 Dátum: 2010. Június 09., 11:28:55 »
Hanzō egy szamuráj volt. Nem a Kill Billből kell kiindulni.
Inkább akkor olyan, mint Maszamune, amúgy is gyakran szokás összehasonlítgatni Muramaszát és Maszamunét.
De hogy őszinte legyek, az isteni Kuszanagin kívül nem is tudom, hogy létezne tradicionális legendás japán katana.
zozi: Nem, Muramaszából is több van a 616-ban is, akkor Way elszúrta. Csak az Ezüst Szamuráj egymaga elhasznált vagy kettőt eddig belőlük. Lehet, hogy kettő van, amit konkrétan meg is szállt egy démon, de a Muramasza-kardok annyira nem ritkák.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5250 Dátum: 2010. Június 09., 11:26:43 »
616-ban csak kettő van belőle. Az első az tényleg ősi, több száz éves, de ami Magyarországon van, azt Rozsomáknak készítették, nem olyan régi.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5249 Dátum: 2010. Június 09., 11:16:31 »
Olyan mint a Hatori Hanzo?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:*Marvel és DC SPOILER-sörözö*
« Válasz #5248 Dátum: 2010. Június 09., 11:15:57 »
De a Muramasza nem egy konkrét kard, hanem a Muramasza által készített kardok gyűjtőneve.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden